Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71951) sbazsi


sbazsi
veterán

Van egy T410-es notim. Hozzá type 4337 dokkoló.
Kérdésem, hogyha esetleg váltok (t430,t440,t530,t540), akkor mekkora esély van arra, hogy a dokkoló jó lesz?
Keresgélek a neten de nem találok olyan infot, ami biztos.
Ahogy látom, kétféle 4337 van, amin van egy USB3.0 +5UDB2.0 és ami 6xUSB2.0
Na meg amikor megjelent a dokkoló, akkor nem volt t430, és t440. Nyilván nem lehet ilyenkor minden leírást updatelni.

Esetleg nem váltott valaki, akinek van dokkolója? :U

(#71952) donjohnson válasza sbazsi (#71951) üzenetére


donjohnson
addikt

4337-es dokkoló 30-as szériához jó még. nekem is ilyen van.
viszont 40-estől már másfajta kell.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#71953) sbazsi válasza donjohnson (#71952) üzenetére


sbazsi
veterán

Itt kétfajta is van

4337-10U
4337-15U
(kötőjellel, és nélküle, 0-val és O-val)

Az enyémen csak 1 dvi és 1 displayport van, és nem usb3-as.
És itt nem is írja a 30-as sorozatot.

Akkor tuti, hogy nem fog menni vele, vagy lehet azért nem írja, mert amikor felkerült ez a cucc az oldalra, akkor még nem volt 30-as sorozat?
Elvégre ha a másik működik mindkettővel, akkor ennek is kellene, nem?

(#71954) donjohnson válasza sbazsi (#71953) üzenetére


donjohnson
addikt

ne bonyolítsd túl. :DDD
mindegyik 4337-es működik a 30-as szériával bezárólag. a dokkoló csatlakozója a lényeg, ami egyforma.
az enyém is olyan, 1 dvi, 1 displayport és nincs usb 3.0, tehát a régebbi kivitel.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#71955) sbazsi válasza donjohnson (#71954) üzenetére


sbazsi
veterán

ok, köszi :R

(#71956) Zoll21


Zoll21
tag

sziasztok, kellene egy kis segítség, mivel van egy ibm lenovo r60e 0658 laposom, és nem tudom belerakni az intel 3945 wlan kártyát mivel bedobja a 1802 hibakódot, tudtok e biost ajánlani és hogy csináljam, holnap estig van időm megcsinálni ismerősnek.

[ Szerkesztve ]

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#71957) kraftxld válasza Zoll21 (#71956) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Whitelist-es bios kell: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#71958) FoxiestFox válasza kraftxld (#71957) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Épphogy whitelist-mentes. :P

(#71959) kraftxld válasza FoxiestFox (#71958) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, igaza van Dr. Grétsy úrnak :P

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#71960) Zoll21 válasza kraftxld (#71959) üzenetére


Zoll21
tag

de ez r60 ra szól, nekem meg r60e van 0658 a száma ezeknek meg 0945

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#71961) nszabolcs94


nszabolcs94
csendes tag

Van itt valaki akinek van t410ese vagy nagyon ismeri, hogy mi mit csinál rajta? Mert nekem még egy kicsit ismeretlen. És jól jönne a segitség.

(#71962) kraftxld válasza nszabolcs94 (#71961) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, van itt egy T410 is :)
A bekapcsoló gomb bekapcsolja, ha kiszeded az akksit működés közben akkor kikapcsol, az USB portba USB eszközt kell dugni, és igény szerint kattintgatni az egérrel ha vezérelni akarod :DDD

Amúgy konkrét kérdés?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#71963) soldi3r válasza kraftxld (#71962) üzenetére


soldi3r
veterán

De sz@r. Az enyem, ha tolton van nem kapcsol ki egy akku kiveteltol :P Ez lattam mar olyat, hogy az UTP portba is dugtak USB-t :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#71964) rgeorge válasza soldi3r (#71963) üzenetére


rgeorge
addikt

Még jó, hogy HDMI sincs rajta, oda is befér egy USB...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#71965) sutszi


sutszi
veterán

Már biztos unalmas lehet, a nyűglődésem, de hátha belefut valaki...leírom, hogy ne szívjon már annyit mint én.

Még volt egy ötletem amit gondoltam kipróbálok Win8.1 vs ESS 8.0 témában. rgeorge gépe keltette fel fel bennem a gyanút. Ha nála minden rendben akkor csak az az egyetlen különbség okozhatja a problémát ami van a gépeink között. Az Nvidia GPU drivere. Amikor Win8.1 összes update + ESS-t próbáltam együtt, hiba nélkül ment. Majd feltettem a 341.21-es (legfrissebb -> tudom, tudom...) verziót, megint letérdelt kék halállal.

Még kipróbálom melyik az az utolsó driver amivel működik...és jelentkezem vele...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71966) Zoll21


Zoll21
tag

Valaki 71960 ra válasz

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#71967) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

T500-asban egy Intel 5300AGN kártya van. A BIOS látja, W7 Eszközkezelő is látja. Itt a listában a nevénél egy sárga jelet látok. Ha újratelepítem a drivert, azt írja ki: nincs meg hozzá a digitális aláírás. Ugyanazt használom, amit eddig is. Augusztus rendben van, két hete szétszedtem a gépet a portalanítás miatt. Azóta csinálja a wifi gondot. Mi rá a megoldás? Lehet hogy a kártyának annyi?

[ Szerkesztve ]

(#71968) stranger2006 válasza Shatterstar (#71460) üzenetére


stranger2006
tag

X200-on megy gond nélkül a 10.8 és 10.9 is nálam. (Mountain Lion and Maverick)

(#71969) Tikakukac válasza stranger2006 (#71968) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem tudnám minek kéne mennie, akkor én is ezt mondanám. Sajnos nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71970) rgeorge válasza sutszi (#71965) üzenetére


rgeorge
addikt

Szerintem, tekintve ennek az nVidia-nak az elhalálozási hajlamát, jobb a Lenovo-s drivert feltenni, amennyiben lehetséges. A Windows Update-ről vagy nVidiatól származó driver okozhat problémákat. Windows 7-es driver még van a Lenovo-nál...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#71971) stranger2006 válasza Tikakukac (#71969) üzenetére


stranger2006
tag

Lehet, hogy félreértettem valamit?

Lenovo X200-on használom Vmware Player alatt az említett két OSX verziót. Egyikkel sem volt probléma, mennek gond nélkül.

Ha nem erről volt szó, akkor bocs!

(#71972) Tikakukac válasza stranger2006 (#71971) üzenetére


Tikakukac
titán

Default oprendszerről van szó. Futtatva mindenen megy, az nem kunszt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71973) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Lenovo ThinkPad T430 tulajok!

Quadro VGA-val (NVS 5200M) mennyivel melegszik jobban a gép? NVS 4200-al van tapasztalatom, ahhoz képest sokkal erősebb? Vagy játékok alatt sem fogok nagy különbséget észrevenni?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#71974) stranger2006 válasza Tikakukac (#71972) üzenetére


stranger2006
tag

Értem, ok. Azt hittem használni kell, nem kunsztokat mutogatni :-)

(#71975) Tikakukac válasza stranger2006 (#71974) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, használni kell. A virtuális gép és az alap oprendszer között elég szép hasadék van. Tudom, mert használom őket folyamatosan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71976) btudos válasza Tothgera30 (#71973) üzenetére


btudos
veterán

Hangos a hutes, de igy legalabb nem melegszik veszesen NVS5400M hasznalata mellett sem. Mondjuk nem allitom, hogy hu de sokat er a dGPU benne, ha jatekrol van szo, de nem is hasznalom ilyen celra.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#71977) spammer


spammer
veterán

R61-en ezzel a venti rögztő csavarral szívok, nincs ilyen apró csavarhúzóm, úgyhogy holnap vennem kell. Kb. 0,3mm, ha jól mértem. Tudtok tanácsolni valamit, hol nézzek körül, ahol normális áron kapok készletet ilyen apró csavarokhoz? Vannak pici csavarhúzóim, de vagy a fejvég nem jó (vagy túl hosszú, vagy túl rövid, nem kapja el), vagy túl széles, végigpróbáltam akkus cucchoz kapott fejkészletet is, azok sem jók, próbáltam már minden szarral elforgatni, de semmivel nem ment.

Elkezdett durván kerregni a ventije (eleve szar volt), ki akarom pucolni, hátha javul valamennyit, amíg tudok szerezni bele újat. De ebay-ről az több hét is lehet, főleg, hogy jönnek az ünnepek, itt szívok, ha még ráadásul nem is lesz jó a ventije. Csapágyas cuccon lehet valamivel segíteni, hogy legalább pár hétig még kihúzza? :F

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#71978) Zoll21


Zoll21
tag

legyetek szivesek segítsetek , mivel ma estig van időm megcsinálni a lapost :C
http://prohardver.hu/tema/ibm_lenovo_thinkpad_topik/hsz_71960-71960.html
szeretnék betenni egy gyári intel wlan , de kidobja a 1802 error-t, nézegettem ezt itt
de nem tudom jó e mivel az én gépszámom 06xx és ez 09xx hez való, pls valaki
nyugodtan feltehetem, és ha jól értem annyi csak hogy winflash-be elindítom és kész?

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#71979) Tothgera30 válasza btudos (#71976) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sajnos NVS 5400M-el nem nagyon találtam ilyen gépet. Sajnos a hűtés zaja engem nagyon zavar, a jelenlegi E6520-asom hűtése kiváló ilyen szempontból, mert i7 és NVS 4200M mellett sem túl hangos terhelés alatt, netezés alatt pedig fanless. Számomra teljesítményre a NVS 5200M bőven elég lenne (sőt, a 4200 is bőven jó, Driver SF - maximumon megy), csak halk legyen, és néha egy-két játék elfutkosson rajta.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#71980) btudos válasza Tothgera30 (#71979) üzenetére


btudos
veterán

Alapbol halk a gep, IGP-vel netezve akar hangtalan is lehet, de a dGPU es a proci egyutt mar megkergetik a hutest is.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#71981) FoxiestFox válasza spammer (#71977) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én váltóolajat szoktam nyomni a csapágyba, aztán leragasztom, hogy ne lógjon meg.
Legjobb tudomásom szerint egy egykori T40-em már kissé zörgő ventije eladás óta kussol (akkor kentem meg :D ). Ez úgy 3 év.

(#71982) FoxiestFox válasza Tothgera30 (#71979) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nagyon sovány a vram szélessége (csak 64 bites tudtommal), az fojtja meg azt a gpu-t, mikor használnád.
Amúgy nem lenne rossz még ma sem.

(#71983) Tim82 válasza Zoll21 (#71978) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem lesz jó, illetve megpróbálkozhatsz vele, de kockázatos.

R60e-hez az utolsó BIOS a 2.20 verziószámot viseli, az abból készült moddolt, whitelist-mentes BIOS kb. fellelhetetlen a neten - volt ilyen, de halottak a letöltőlinkek.

A kolléga által linkelt BIOS "sima" R60-hoz van, a 2.23-as hivatalos BIOS-ból készült.

Ha ez számít valamit, R61-nél én csináltam olyat, hogy 4:3 kijelzős R61-re valamelyik widescreen kijelzős R61 wl-mentes BIOS-át tettem fel, mert azzal támogatott olyan processzort, amit a gyári BIOS-szal nem. Ezek alapján azt mondom, hogy működHET vele, de nem biztos.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71984) Zoll21 válasza Tim82 (#71983) üzenetére


Zoll21
tag

és mi van ha nem sikerül, tudom még használni a gépet?
küldj már egy linket a 2.20-ról, lehet megvan a gépen, csak kellene a kódja

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#71985) Tim82 válasza Zoll21 (#71984) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mivel nekem még nem volt elcs*szett BIOS-frissítésem, nem tudom. Annyit tudok, hogy azt szokták írni külföldi fórumokon, hogy lesz egy szép ajtótámaszték belőle ilyen esetben...

A Lenovo levette a 2010 előtti Thinkpad-ek drivereit stb. az oldaláról, a forum.thinkpads.com viszont lementette a komplett anyagot.

Itt el tudod érni az utolsó hivatalos BIOS-t, lehet, hogy regisztrálni kell a hozzáféréshez a thinkpads.com fórumán, ezt nem tudom, mivel 2008 óta fent vagyok ott. Amúgy 7EUJ22UC a kódja.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71986) spammer válasza FoxiestFox (#71981) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, jó ötlet, ha sikerül szétszednem holnap, megkenem vele, hátha sikerül újra életet lehelni bele. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#71987) Barcsik


Barcsik
aktív tag

Sziasztok! :)

Karácsony alkalmából kapott egy kis tuningot a Lenovo T500-as (Intel T9900, 8 GB RAM, 120 GB SSD)
Pár játékot kipróbálnék. Ezzel a felszereltséggel mik futnának zökkenőmentesen? Régebbi játékokra gondoltam. Pl.: Pasziánsz? :DDD

(#71988) Tim82 válasza Barcsik (#71987) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem kb. a Skyrim-ig bezárólag minden. Illetve bocs, nem tudom, hogy az ilyen csúcs FPS-játékok hogyan futnának, azzal nem játszom.

De Dragon Age: Origins, Dawn Of War 2, Skyrim, Two Worlds első része, Left 4 Dead 1-2 jól megy, az biztos.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71989) Tikakukac válasza Barcsik (#71987) üzenetére


Tikakukac
titán

Van 1 remek hírem: továbbra is VGA limited van, rakhatsz akkora procit is a gépbe, mint Paks. Noticsekk kb. elmondja mik mentek a 3650-en, bár anno ez gyengébb volt mint a 9600M-em, ami 2-3 éve is necces volt. PS3-at CFW-vel és lehet játszani relatíve olcsón.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71990) Francia91 válasza Barcsik (#71987) üzenetére


Francia91
veterán

Maximum a GTA 4-ig mehetsz el, az is alacsony minőségen

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#71991) Barcsik válasza Tim82 (#71988) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Köszi az infót! :)
Tikakukac nem a játék miatt vettem a procit elsősorban, de ha már van... :)
Francia91 köszi neked is!
:R

(#71992) dauphin


dauphin
aktív tag

Sziasztok! Egy kérdésem lenne hozzátok: nem volna egyikőtöknek kölcsönbe egy T400 ThinkPad 1440x900 felbontású LED-es gyári kijelzőhöz való szalagkábel kipróbálás erejéig? Köszönöm előre is a segítséget (priviben várom az üzeneteket, gyorsabban tudok reagálni, sokszor nem vagyok gépközeben, mobilra kapom az email-eket, így követem az eseményeket).
:R

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#71993) barnam_ válasza spammer (#71977) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én nem olyan rég 2000Ft-ért vettem a Lidl vagy Aldiban "műszerész" csavarhúzó készletet. Van lapos, csillag, és torx fej is hozzá, ami egy laptophoz kellhet, benne van. Érdemes körülnézni ezekben az áruházakban, néha amúgy is vannak jó dolgok :)

(#71994) spammer válasza barnam_ (#71993) üzenetére


spammer
veterán

Köszi. :R

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#71995) soldi3r válasza spammer (#71977) üzenetére


soldi3r
veterán

Altalaban PH0 es PH1 meretek kellenek. Nekem egy Wera keszlet van ilyen celra.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#71996) spammer válasza soldi3r (#71995) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, közben én is nyomoztam a típusok után, és arra jutottam, hogy a PH0 lesz az a pici.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#71997) sutszi válasza rgeorge (#71970) üzenetére


sutszi
veterán

Persze naivitás volt részemről, hogy egyből a legutolsó drivert küldtem rá rendszerre... De szerencsére tegnap sikerült zöld ágra vergődni és feltettem a maradék drivert is.

Íme az konklúzió.: Mivel a nvidia oldaláról letöltött driver-rel letérdelt ezért el akartam indulni visszafelé a verziókkal. De aztán kézenfekvőnek tűnt a Win. Update által javasoltat feltenni. Kíváncsi voltam azzal mi lesz. Ez pedig feltett egy 327.xx verziót. Amivel tökéletesen együttműködik az ESS és nincs kékhalál.

A poén, hogy ha ezt lefrissítettem a 341-re amivel előtte megzakkant, akkor már azzal is jó volt... Szóval csinál valamit amitől jó lesz...

Tehát most jó, és működik és minden rendben. Keresőknek: windows 8.1, nvidia, eset smart security 8,

De ha még egyszer fel kell tennem 2GB update-et, akkor lehet kidobom az ablakon. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71998) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

X301-ben próbálkozom 64gb-os PM810-es msata ssd-vel, de sikertelenül. BIOS frissítettem legutolsóra, default reset volt, de se telepítő, se a Windows nem érzékeli (van benne gyári 1.8"-as ssd is). Próbáltam a 3G és a WiFi helyén is, de eredménytelen. BIOS-ban a boot eszközöknél nem látom.

Ötlet? ;)

(#71999) FoxiestFox válasza (Bundás) (#71998) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Gondolom a többi port nem msata kompatibilis.
Az egy régi gép, tehát ne lepődj meg ezen.

(#72000) Tim82 válasza (Bundás) (#71998) üzenetére


Tim82
nagyúr

mSATA SSD-t a Sandy Bridge-s Thinkpad-ekben tudsz használni, vagy az annál is újabbakban. X301-ben nem. Legfeljebb az 1,8" micro SATA SSD helyén, a megfelelő micro SATA to mSATA átalakítóval.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.