Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2) Dimond G válasza Oldman2 (#1) üzenetére


Dimond G
senior tag

Na, ez jó ötlet volt! :DD
Itt legalább tényleg arról esik szó, amiről kell! :D

[ Szerkesztve ]

(#3) Oldman2 válasza Dimond G (#2) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Itt is lesz Topikösszefoglaló, majd átemelek ide mindent amit úgy vélek haladó.

Elsőként a Bootloadernyitást, amin ma túlestem...

Most a Xiaomi.eu ROM-mal játszadozok, a Telegramon megosztott első zip fájl úgy űnik hibás volt, mert feltették ismét ugyanazzal a fájlnévvel, de más md5sum -mal.

Most rebootolt be először, ismerkedek vele.

(#4) Oldman2


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Első custom ROM-ként a xiaomi.eu ROM jelent meg, a 11.0.1.0.PCXEUXM verzióval.

Letölthető innen.

Elsőre nem tűnt jónak, a Tárcsázó nem is tartalmazta a Call Record funkciót.

Aztán kiderült, hogy feltéve egy Xiaomi_Dialer patchet, előkerül az is.

A kérdés, hogy az NFC funkcionalitás működik-e benne?

Holnap nem leszek elérhető, így ez a teszt sajnos részemről egy kicsit tolódik.

(#5) Dimond G válasza Oldman2 (#3) üzenetére


Dimond G
senior tag

Én még várok jövőhét szombatig! Aztán nyitok, majd utána meglátom mit érdemes tenni!
Xiaomi_Dialer patch? Na én ezzel nem akarok szórakozni! Várok inkább, amíg lesz normális dev rom! :K

(#6) Oldman2 válasza Dimond G (#5) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Semmi gond, nem kötelező semmi.

Pár okos dolog amit eddig felfedeztem:

- Újraindításkor 3 lehetőség (Fastboot, Recovery, Reboot)
- Hangrögzítés megjelent a Tárcsázó menüjében
- A MIUI Launcher-ben megjelent az Alkalmazásindító lehetősége, alapból többféle rácsméret választható, a duplakoppos altatást és felébresztést is tudja.

(#7) Dimond G válasza Oldman2 (#6) üzenetére


Dimond G
senior tag

Hogyan lehet felvarázsolni a Xiaomi_Dialer patch-et?
Honnan szedjük le?

(#8) Oldman2 válasza Dimond G (#7) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

TWRP-ből kell telepíteni.

Feltöltöttem, innen tölthető.

(#9) Oldman2 válasza Oldman2 (#6) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

A legfontosabb, volt az előbb egy Hívásom és a Hívásrögzítés a megszokott módon, tökéletesen működött!
:C

Marad a "teszt ROM" huzamosabb ideig.
:K

(#10) Istju


Istju
senior tag

Sziasztok
Xiaomi MI A1 készülékem cseréltem RN8T-re. Nem azért , mert nem voltam vele maximálisan elégedett, hanem azért, mert elmúlt 2 éves, és túl sokat kellet volna ráköltenem. Akku már nem volt százas, és a kijelzőm is törött volt. Elég jó áron jutottam az újhoz, kihagyhatatlan volt a vétel. (41900JMF)
A MiA1-en szerintem megfordult az összes létező ROM/ Kernel variáció. Az Official LOS Nightllynél maradtam.
Érdekelne, hogy várható-e az RN8T-re LOS ROM?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#11) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!
Sajnos nem megy a fastboot rom telepítés. Flash xbl hibát ír ki. :O
Mégis kellene hozzá nyitott bootloader? Nem igazán akarok bootloadert nyitni, ha nem muszáj.
Próbáltam EDL-be billenteni, de az sem megy. :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#12) Maist válasza jFox (#11) üzenetére


Maist
senior tag

Már miért ne kellene a nyitott bootloader? Fastboot módban a Mi flash csak nyitott BL telefonokkal működik. Zárt BL mellett az EDL csak authorized Mi account-al megy.

[ Szerkesztve ]

(#13) jFox válasza Maist (#12) üzenetére


jFox
őstag

Én eddig úgy tudtam... :B Mondjuk utoljára Redmi Note2-n csináltam fastboot rom telepítést, azon meg még nem volt. Meg logikus is, hogy gyári ROM telepítésnél minek kellene lock-ot nyitni, de ezexerint nem így van.

Próbálom elinditani a BL nyitást, de elakadtam.
Azt kéri, hogy a fejlesztő beállításokban a MiUnlock ellenőrzés alatt jelentkezzek be, de nem sikerül.
Ez jön be ott:
[kép]

Itt hogyan tovább?

Ha bökdösöm ott a Fiók és készülék hozzáadás gobot, kiírja, hogy hitelesítés nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14) jFox válasza jFox (#13) üzenetére


jFox
őstag

Sikerült. :C Most következik Mester Ákos műsora.... (az ifjabbaknak: 168 óra)

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#15) Oldman2


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Hogy ne unatkozzon senki, itt a második Custom ROM RN8T-re, az AOSP alapú Potato Open Sauce Project.

Még elég kezdetleges, de úgy tűnik, "beindult a gépezet...
:C

(#16) Oldman2


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Xiaomi.eu ROM Call Record funkció

(#17) Indiant válasza Oldman2 (#16) üzenetére


Indiant
addikt

Most akkor mégis működik?

(#18) Oldman2 válasza Indiant (#17) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Mint azt jeleztem, ez a xiaomi.eu ROM

(#19) Indiant válasza Oldman2 (#18) üzenetére


Indiant
addikt

Szeretem ezeket a válaszokat.
Az EU-ban tiltva van a hívásrögzítés. Ezért kérdeztem.
De látom a normális válasz helyett...
..és akkor mi van, ha "xiaomi.eu ROM" ?????

(#20) Oldman2 válasza Indiant (#19) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Szeretem a reakcióidat...
:C

A xiaomi.eu ROM nem egy gyári ROM, hanem egy Custom ROM, amiben az van, amit megoldanak.

Ráadásul eredetileg a xiaomi.eu a Chinese ROM alapján készül.

Mi ebben a "nem normális válasz"?

Mindeközben ne felejtsd el melyik Topikban vagyunk...

(#21) Istju


Istju
senior tag

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#22) Oldman2


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Ez teljesen normális... türelem, ez mindenkinek így van.

(#23) Istju válasza Oldman2 (#22) üzenetére


Istju
senior tag

Köszi. Tudom. Olvastam mindent. 30 típusú készüléket, már biztos ROM-oltam. a cégnél mindenkinek, meg mióta okos telóm van, azóta az összeset. Csak azért küldtem a képet, hogy ennél a telónál, kb 2 hétig bírtam ki, hogy ne nyissam ki a bootloadert. No , eddig tartott, ha megvan, aktívabb hozzászóló leszek. 😀 Jövőre töltöm az 50 évet, ezért a nagy számok.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#24) Oldman2 válasza Istju (#23) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Akkor én jogosan kaptam 168 órát az 57 évemmel.
:R

(#25) Oldman2


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Ma feltettem az OrangeFox Recovery R10.0_3-Beta-ginkgo.zip verzióját, úgy tűnik működik gond nélkül.

Van (azaz lesz) benne magyar nyelv is, jelenleg kisebb-nagyobb ékezetes karakter megjelenítési problémával küszködik (Hej, ez a magyar nyelv :W ).

(#26) Oldman2


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Egy érdekes problémát olvastam ma:

"Ha a fejlesztői beállításokban kikapcsoljuk a MIUI optimalizációt, egyes app-ok 'elfelejtik' az addigi jogosultságukat..."

Többen is megerősítették ezt.

(#27) aprokaroka87 válasza Oldman2 (#26) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hmm..
Mondjuk azt se tudom pl én hogy mit optimalizál a miui olyankor, vagy mit nem:)

(#28) Istju


Istju
senior tag

Karácsonyra hozza a Jézuska a Bootloader Unlock-ot.Kívánok nektek is Boldog Karácsonyt:-)

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#29) jFox válasza Istju (#28) üzenetére


jFox
őstag

Nekem ma hozta. :C

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#30) Oldman2 válasza jFox (#29) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Akkor már lassan négyen leszünk kellően "nyitottak"?
:R

[ Szerkesztve ]

(#31) jFox válasza Oldman2 (#30) üzenetére


jFox
őstag

Most ment fel a Global Stable rá. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#32) Upo válasza Oldman2 (#26) üzenetére


Upo
addikt

Nagyon régóta, a miui 9-től már biztos, a 8 már nagyon rég volt. Összefolynak a dolgok, még Moto Defy-n kezdtem a miui-t talán miui 2-vel. Redmi 1s óta mindig van xiaomi telóm (még meg is van mind), de eddig legjobban a miui 5 jött be, az nagyon jó volt, azóta csak folyamatosan rontják el.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#33) Oldman2


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

TWRP és egyéb Custom Recovery tapasztalat

Amennyiben gyári MIUI ROM-mal akarjuk használni ezeket (pl. rootolás igénye miatt), akkor figyelni kell arra, hogy a gyári ROM-ok jó eséllyel "visszaírják" a gyári Recovery-t.

Ez annak köszönhető, hogy a gyári ROM-ok tartalmaznak egy eljárást erre, ami a Custom ROM-okból természetesen ki van szedve.

Hogy ezt elkerüljük, a TWRP telepítése után azonnal telepítsük Recovery alól a lazyflasher-no-verity-opt-encrypt.zip fájlt.

Szintén ha gyári ROM frissítés után visszatesszük a TWRP-t, akkor azonnal lazyflasher, és rendben lesz minden.

Egyes TWRP-kben az Advanced (Haladó) menüben megtalálható egy disable dm-verity opció, ehelyett kell flashelni a lazyflasher zipet, ugyanazt csinálja mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#34) Istju válasza Oldman2 (#33) üzenetére


Istju
senior tag

Köszönjük ezt a hasznos infót.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#35) jFox


jFox
őstag

Egy kérdés: ha vissza zárom a BL-t, később újra kell kérnem a nyitást, vagy lehet nyitni rögtön?

És még egy: vissza tudom úgy zárni, hogy ne törlődjön minden?
Azt láttam, hogy a MiFlash-ben van olyan lehetőség, hogy clear áll and lock.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#36) Istju


Istju
senior tag

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#37) Oldman2 válasza jFox (#35) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Emlékeim szerint havonta egy készüléket lehet nyitni, ha egyszer már kivártad a 168 órás várakozást.

A nyitás és a zárás is töröl mindent.

De ha épp ez előtt vagy, meg kellene nézni, hogy mi történik?

Az itt olvashatóak szerint az Unlock és a Lock is wipe-ol, tehát törli a felhasználói adatokat.

(#38) Oldman2 válasza Oldman2 (#33) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Mivel ez egy szakmaibb Topik, a témát bővebben folytatva:

Egy gyári ROM frissítés mindig kipucolja maga alól a Magisk-ot és a TWRP-t: ilyenkor a gyári kernel kerül fel, ami nyilván nem tartalmazza a Magisk ramdisk részeit és a gyári ROM-ban van gyári recovery image is - míg a Xiaomi.EU-ban és egyéb custom MIUI-ban sosincs!

Minden frissítéskor, még a TWRP-ben és még Restart előtt mindig flash-eljük vissza a TWRP img-t az Install pontban (meg a Magisk-et, ha volt). Ezt az OrangeFox úgy küszöböli ki, hogy bele van programozva egy védelem, miszerint ha MIUI van telepítés alatt, minden esetben kihagyja a Recovery telepítését (és alapból kikapcsolja a DM-Verity-t is).

Röviden: egy gyári ROM telepítése alapból visszahúzza a Mi Recovery-t és ha a DM-Verity nincs kikapcsolva, akkor visszaállítja a Recovery-t.

"K: Ha a DM-Verity-t bekapcsoljuk, akkor az valójában mit csinál? Módosítja a fent lévő ROM-ot? Vagy hogyan oldja meg a védelmet?"

Ezt KI kell kapcsolni. Boot alatt azt nézi, hogy sértetlen-e a gyári ROM, teljesen, ennek része a recovery ellenőrzése is. Na ezt KIkapcsolni kell - az fstab-ban a partíciók végéről kiszedi az ellenőrzés opciót.

Ezt az ellenőrzést ki lehet kapcsolni:

- Lazyflasher zip telepítésével,
- A Magisk alapból kikapcsolja,
- Egyes Custom Recovery-k is kikapcsolják alapból (pl. az OrangeFox).

"K: A Lazyflasher egy "készülékfüggetlen" kiegészítő?"

A lazyflasher lánykori neve no-verity-opt-encrypt - vagyis kikapcsolja a Verity-t és a titkosítás kényszerítését. Igazából készülékfüggetlen. Érdemes a legújabbat leszedni, az utolsó v6.1 2019.08.28 dátumú.

[ Szerkesztve ]

(#39) jFox válasza Oldman2 (#37) üzenetére


jFox
őstag

"Emlékeim szerint havonta egy készüléket lehet nyitni"
Igen ezt tudom, csak arra gondoltam, hogy ha már egyszer megkaptam a jogot egy készülékre, akkor az hátha megmarad és később újra nyitható várakozás nélkül. De mind1, nem volt olyan sok ez a hét. Gyorsan elszaladt. :K
"A nyitás és a zárás is töröl mindent."
Ez rossz hír. :( De legfeljebb majd csak akkor zárom, ha eldöntöm melyik ROM-ot használom. Mit ezt a másik topicban is írtam. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#40) Indiant válasza Oldman2 (#38) üzenetére


Indiant
addikt

A Xiaomi.EU romokban miért nincs recovery? Bonyolult lett volna beletenni? :F
168 óra? A másik topik leírásában ez van:
"MIndenhol az "őskori" leírások találhatók meg, ahol még létezett BL-nyitás engedélykérő oldal, oda regisztrálni kellett, majd várni kb 2 hetet és után kezdeni a folyamatot. Nos, ez az "őskorban" volt, ma már másképp kell."

[ Szerkesztve ]

(#41) Istju válasza Indiant (#40) üzenetére


Istju
senior tag

Meghozta a Jézuska:-) Itt a xiaomi.eu rom. TWRP-vel, és Magisk-el. Így van. Ma másképp kell. Ezért a mélyvíz topickban vagy.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#42) Upo válasza Indiant (#40) üzenetére


Upo
addikt

Mert gondolkoznak. Meghagyja azt a recoveryt ami már rajta van úgyis a készüléken. Te választasz valamit, twrp vagy orangefox vagy akármi más (csinálhatsz akár magadnak is sajátot). Ha lenne benne recovery akkor nekik is kéne valamit választani. Ha nem egyeztek, akkor mérges leszel, hogy akár minden héten lecseréli a te választott recoverydet a sajátjára.
De ha nagyon akarod, akár bele is teheted, ki kell nézni az install scriptből a recovery fájlnevét (valószínű recovery.img lesz), átnevezni rá a választott recoverydet és bemásolni a zip-be.
De nem sok értelmét látom, a rom telepítéséhez úgyis custom recovery kell a telefonra, az meg vagy el van indítva boot paranccsal, vagy már rajta van a telefonon. Akkor meg minek cserélgetni?
És ha jól sejtem, még az is tudható hogy melyik recoverykkel telepíthető az adott rom komplikációk nélkül, benne szokott lenni a leírásokban. Ráadásul más a recoveryk fejlesztője is, egymástól függetlenül megy a fejlesztésük. Ha kell, frissítesz recoveryt, ha kell akkor meg romot.
Én még a gyári rom zipből is ki szoktam törölni a recovery.img-t (vagy ha más módon teszi fel akkor azt), akkor nem kell mindig újra rakosgatni a twrp-t, elég a rom után tolni egy magisk telepítőt és kész.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#43) Indiant válasza Upo (#42) üzenetére


Indiant
addikt

Köszönöm szépen. Én úgy értettem Oldman2 posztját, ami azt írja ,hogy mindig flasheljük a recoveryt, hogy a rom flash után esetleg recovery nélkül találjuk magunkat. De ezek szerint valami recovery marad.
8T és 8-ast kellene maximalizálnom. (gyorsan) Sajnos Istju nem értem mit írt.
twrp-3.3.1-8-ginkgo-willow-mauronofrio ha jól gondolom mindkettőre jó.

(#44) Istju válasza Indiant (#43) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.
Én a twrp-3.3.1-0-ginkgo.img -et használtam. A lényeg az, hogy egy custom rom felrakásának, egyik legkényelmesebb módja a twrp. Ez alól szinte mindent megtehetsz. A ROM fejlesztők éppen ezért nem szeretik integrálni a ROM-ba, mert a twrp kiváló eszköz a telefon téglásítához is. Nekem a MIA1 -en a kedvenc ROMom, az Official LOS Nightly volt OTA frissítéssel, ez is TWRP alól ment fel először, de a rendszer mindjárt cserélte a saját lebutított LOS recoveryre. Igazából rajtad múlik, mit teszel a saját telódra ROMtól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#45) Oldman2 válasza Indiant (#43) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

A mindig Flasheljünk Custom Recovery-t kitétel csak akkor "igaz", ha gyári ROM-on maradunk, mert abban van a gyári Recovery visszaállítás. Ezt a védelmet kapcsolja ki a Lazyflasher.

Tehát ha áttérsz egy valódi Custom ROM-ra (a Xiaomi.eu is az), akkor már nem kell "mindig Recovery-t telepíteni", mert a Custom ROM-ok direkt nem tartalmaznak semmilyen Recovery-t, annak kiválasztása a felhasználó döntésén múlik. (Ezt Upo nagyon frankón megfogalmazta! :R )

A RN8T-re már jelenleg is két "fajta" Custom Recovery érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#46) Oldman2 válasza Indiant (#40) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Melyik "másik" Topik leírásában?

(#47) Indiant válasza Oldman2 (#46) üzenetére


Indiant
addikt

Redmi 8 és 8T

(#49) Oldman2


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Már három Custom ROM érhető el RN8T készülékre:

—► Xiaomi.eu
—► Potato Open Sauce Project
—► LineageOS 16.0

(#50) Istju válasza Oldman2 (#49) üzenetére


Istju
senior tag

Oh :) LOS. Köszi. Lesz egy kis időm, már tolom is fel.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.