Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173751) Saughassy válasza alphamooncam (#173750) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Te még azt sem veszed észre, amikor valaki neked próbál segíteni, de a magabiztosságod legalább tényleg irigylésre méltó.

(#173752) alphamooncam válasza Quetz (#173745) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszönöm, a linket és hogy foglalkoztál a kérdéssel.

Letöltöttem, beledobtam a két felvétel szinkronizált változatát, megnyomtam a gombot, de értelmezni az eredményeket nincs tudásom.


Feltöltöttem [ide] Mundorf és Noname szinkronizált nevű fájlokat, amit a programhoz használtam.

Esetleg egy hozzáértő tudná véleményezni az eredményt? :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#173753) ada19 válasza skippper (#173747) üzenetére


ada19
senior tag

Valóban zseniális, de a szakmai elismerés mellett bennem inkább rossz érzések keringenek, hogy ennyi értékes mérnöki órát ekkora alibi szélmalomharcra kelljen pazarolni.

Mégsenem

(#173754) Tamoo válasza ada19 (#173753) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na meg nem kifejezetten a topik témája, úgyhogy jó lenne már befejezni. Meg lett cáfolva, kész. Lapozzunk, mert úgy érzem sohasem lesz vége!

#173755 Saughassy: Tudom.

[ Szerkesztve ]

(#173755) Saughassy válasza Tamoo (#173754) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Ugye tudod hogy semmi sem valtozott. A hitet nem lehet cáfolni.

(#173756) spiky03 válasza -KP- (#173734) üzenetére


spiky03
veterán

Iván mondta a DCben, amikor rákérdeztem, hogy azért azokhoz, hogy legyen rendes hangnyomás kell az erő.

A -50es hangerő az csak vicc lett volna. Tudom ahhoz, hogy legyen erő kell a hangerő. Pl múltkor mikor Quertz kolléga ott volt, mertünk és teszteltünk egy picit és adtunk rá hangerőt akkor lehetett érezni az 15" ultit. De nem úgy ugye mint pl a DC nagy teremben a 4 szubot.
Majd itthon is megnézem az Aquamannek azt a jelenetét amit ott is mutattak igaz a kisteremben.

De úgy látszik szerencsére nem vagyok sem vajtful, sem vajtszem. :D
Nem fakadok sírva amikor bekapcsolom az otthoni rendszert, és nem éreztem azt, hogy szakadék megvenni a nagy Sonyt ha lenne rávalóm.
Pl a Lucynak azt a részét tegnap megnéztem otthon is és nem éreztem azt, hogy annyira sz@r lenne. Pedig az Amazon priemrol néztem mert ott is fent van. :)

Jó nem mondom, hogy nem lehetne a rendszeren még mit csiszolni. Pl EQ meg esetleg plusz szub.
De majd idővel talán ez is megvalósul.:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#173757) Dorian válasza spiky03 (#173756) üzenetére


Dorian
félisten

Erő az kb. egyedül a mélyekhez kell, az meg ugye házimoziban külön van választva és a szub-erősítő intézi.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#173758) alphamooncam válasza Tamoo (#173754) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Na meg nem kifejezetten a topik témája, úgyhogy jó lenne már befejezni. Meg lett cáfolva, kész. Lapozzunk, mert úgy érzem sohasem lesz vége!"

Értékelem a türelmeteket, és jogos az észrevételed, ezért a részemről be is fejezem a kábel méréses témát - ( fenntartásaim vannak azonban arra vonatkozóan hogy más is így tesz-e) , és átviszem a szaktopikjába, mert én is észleltem, hogy nem ide való, mentségemre legyen mondva nem én véleményeztem itt a kábelkérdést, mindössze bekapcsolódtam abba.

A meg lett cáfolva kijelentés, pedig úgy egészében meg nem állja meg a helyét, persze csak szerintem, de ha akarod beszélhetünk még róla. ;)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#173759) -KP- válasza spiky03 (#173756) üzenetére


-KP-
addikt

Én meg újranéztem a Free Guy elejét, és komoly hiányérzetet adott a DC-ben látottak után.

(#173760) VoidXs válasza alphamooncam (#173758) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha nem lett megcáfolva, akkor mivel magyarázod, hogy a kiragadott szakaszokon, amikor az ismétlés miatti időeltérés nem faktor, akkor kb. 40 dB zajszint volt az egyetlen különbség, ami véletlenül pont egy normális mikrofon zajszint? Ez a te mérésed, és minden szakaszára igaz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#173761) -KP- válasza VoidXs (#173760) üzenetére


-KP-
addikt

Menjetek inkább szobára. Vagy a kábeles topikba :DDD Lassan 1 hete tartó kábelfingfűrészelés szerintem több mint elég volt.

(#173762) VoidXs válasza -KP- (#173761) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem érdekel a kábeltopik, a vallásnak is van sajátja, de egy szakmai topikban maradjunk a valóságnál. Ezt találja meg minden újonc először, itt fontos, hogy ne legyen átverve. Kultuszt amúgy sem lehet megingatni, de a tévinformációk terjesztését igen.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#173763) alphamooncam válasza VoidXs (#173762) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ki lettem utálva :) , de ez nem szegi a kedvemet, láthatóan pár embert zavar a látszólagos értetlenségem, csak azt nem értem akkor miért nem lépik át, vagy rejtik el a hozzászólásainkat. ;)

Jót nevettem az elbíráláson, hogy belementél a játékba, kivívtad vele az elismerésemet.

A kábel-kábel közti különbség megléte, vagy meg nem léte rengeteg embert foglalkoztat, és megérdemli hogy foglalkozzunk vele, ki-ki a maga szintjén.

Sosem rejtettem véka alá, hogy Veled szemben nekem elhanyagolható a szaktudásom, viszont a logikus gondolkodás már nem annyira áll messze tőlem, ezért mertem vitába szállni a Tekintéllyel, Veled.

Úgy látom a helyzetet, hogy

"A publikáló munkájában azt kereste, hogy hullámforma-összehasonlítás nyomán felfedezhető-e bármilyen különbség az általa vizsgált két kábel által hordozott jelen. A válaszott módszer a két hullámforma inverzének összegzése, ami egyezés esetén minden mintára x+(-x)=0 eredményt kell adjon, mely egy elméletben helyes módszer, és pontos kivitelezés esetén, amennyiben különbség áll elő, az állítást kétségbe vonhatatlanul igazolja."

Az alapgondolat helyes volt, ez a meggyőződésem.

Bírálóként erre ki kellett volna térjél, viszont kínosan kerülted ennek a véleményezését.

Ezt követőn került sor tengernyi általam elkövetett hibára, ami viszont előre borítékolható volt, figyelemmel a szaktudásom hiányára, és szegényes felszerelésemre.

Ez így nem fair.

Persze csak szerintem. :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#173764) denesdr válasza alphamooncam (#173763) üzenetére


denesdr
addikt

Nem utált ki senki senkit, kár ilyeneket beleképzelni. Annyi, hogy a téma inkább passzol az [Audiokultúra] topikba mintsem ide.

Onnan is be lehet linkelni az eredményeket, ha lesznek megfeleően kivitelezett, elfogadható mérések ezügyben.

[ Szerkesztve ]

(#173765) Dorian válasza denesdr (#173764) üzenetére


Dorian
félisten

Hiszen van direkt kábeles topik is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#173766) denesdr válasza Dorian (#173765) üzenetére


denesdr
addikt

Hopp, ezt nem tudtam. Na oda kifejezetten passzolna.

(#173767) VoidXs válasza alphamooncam (#173763) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Inkább arra megy ki a bírálat, hogy használd már, ami neked készült, mert ehhez a módszerhez túl nagy körültekintés kell, és nem egyszerre 20 ismétlés a mérőjelből.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#173768) alphamooncam válasza VoidXs (#173767) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nehezen veszem rá magam, fentebb már leírtam miért.

Egyszerűen nem bízom benne.

Ha használható lenne különbség kimutatására, már elmondtad volna... és különben sem kértem ilyesmit Tőled, sem itt, sem privátban, ez a saját döntésed volt hogy megírod, de úgy látom, hogy Te is csak arra válaszolsz amire akarsz, ami persze érthető.

Mit gondolsz ki fogok a programoddal mutatni különbséget kábel és kábel között? Te kipróbáltad, tesztelted már a munkád?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#173769) denesdr válasza alphamooncam (#173768) üzenetére


denesdr
addikt

Tesztelte igen, mért kettőt egymás után és egyezett a két eredmény. Nálad pont ez hiányzik, még egyazon kábel esetén is különböztek a mérési eredmények amiket közzétettél.

[ Szerkesztve ]

(#173770) VoidXs válasza alphamooncam (#173768) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Kipróbáltam, és mint mutattam is, sok esetben hozott különbséget pusztán a zaj miatt. Az én méréseimen nem is látszik más, csak különbség, de ugyanazon rendszeren, miközben semmi nem változott. A te dolgod, hogy hangosabb környezetben ugyanezt megcsináld. Mérj többször (pl. 3x) egy kábelt, és ha ezek megegyeznek, hozzámérheted a másikat. Ha így különbséget látsz, akkor bizonyítottál bármit, nem azzal, ha kiemeled a szövegemből, hogy a módszered jó lenne, de azt nem, hogy milyen esetben, ha már a válogatásról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#173771) denesdr válasza VoidXs (#173770) üzenetére


denesdr
addikt

Most akkor a te méréseid sem egyeztek? Akkor, hogy lehetne használni a módszeredet különbségek kimutatására?
Nem akarom nagyon feszegetni a témát, de azt hiszem pont ez volt első blikkre a kifogásom, hogy nagyon nehezen reprodukálható többször ugyanaz az eredmény.

(#173772) VoidXs válasza denesdr (#173771) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Reprodukálható megfelelő hangerővel. Nálam éppen kiszámítható, hogy kb. 10 dB hiányzott.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#173773) spiky03 válasza -KP- (#173759) üzenetére


spiky03
veterán

Azt még nem néztem meg, de tervbe van.
Azt tudom, hogy vsz olyan sárga nem lesz mint ott:DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#173774) alphamooncam válasza VoidXs (#173770) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szarul aludtam, ha ma nem is, de a közeljövőben kipróbálom a Cavernt omnidirekcionális és supercardiodid mikivel is. Elvileg az utóbbinál kevesebb környezeti zajra van esély, de meglátjuk.

Amint lesznek eredmények jelentkezem.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#173775) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

[link]
PC-s processzálás (Cavern, EQ APO) leírásom átkerült ide némileg bővítve + walkthrough videóval. Tervezek még megmutatni pár dolgot az EQ APO-val kapcsolatban, illetve miniDSP-s leírást is, két szubos témát, csak nem nagyon van időm.
A videó miatt ne savazzatok, így is kiléptem a komfortzónámból, hogy felvettem! :D

[ Szerkesztve ]

(#173776) ada19 válasza Tamoo (#173775) üzenetére


ada19
senior tag

Jó cucc, köszönjük!

Mégsenem

(#173777) robi-k válasza Tamoo (#173775) üzenetére


robi-k
őstag

De jó lene egy plu-and-play kütyű az automata szobakorrekcióra (valami mikroPC+DSP megoldásban) :R

(#173778) Saughassy válasza robi-k (#173777) üzenetére


Saughassy
aktív tag

YPAO, Audyssey, DIRAC? :)

(#173779) python1 válasza robi-k (#173777) üzenetére


python1
veterán

Cavern.
Ennél plu-and-play-ab megoldás szerintem nem létezik.
De minek is kell, hogy egyszerűbb legyen?
Tulajdonképpen a részletekben és az előkészületekben, "alapmunka" után múlik minden, komolyabb processzorok jóval bonyolultabb menükkel rendelkeznek.

(#173780) Quetz válasza robi-k (#173777) üzenetére


Quetz
őstag

Accurate, Audiolense, Cavern, Dirac Live for PC...

[ Szerkesztve ]

(#173781) ctrlaltdel13 válasza Tamoo (#173775) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Az isten áldjon meg érte :R

(#173782) Dagidög válasza Tamoo (#173775) üzenetére


Dagidög
senior tag

Ez nagyon korrekt, köszönöm! Már csak egy kis időt meg mikrofont kéne találni.

(#173783) python1 válasza ctrlaltdel13 (#173781) üzenetére


python1
veterán

+1 :R
Még nekem is mutatott újat.
Jó a szinkronhangja is. :D

[ Szerkesztve ]

(#173784) Tamoo válasza Dagidög (#173782) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ennyire gyász a hang? Azonkívül, hogy magamat szörnyű hallgatni, én úgy értékeltem, hogy nem jó, de nem is tragikus. Nem hallotad az első verziót amit webcam mikrofonnal rögzítettem. Pedig most emiatt vettem egy K669B-t. Legközelebb megírom a szöveget és felmondja más! :D

Szerk. :D Ja vagy hogy Neked kellene mérőmikrofon. Most esett le.

Amúgy szívesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#173785) lenox válasza VoidXs (#173744) üzenetére


lenox
veterán

A válaszott módszer a két hullámforma inverzének összegzése, ami egyezés esetén minden mintára x+(-x)=0 eredményt kell adjon, mely egy elméletben helyes módszer, és pontos kivitelezés esetén, amennyiben különbség áll elő, az állítást kétségbe vonhatatlanul igazolja.

Ez max zajmentes kornyezetben zajmentes meresnel lehetne helyes modszer, de se a kornyezet, se a mikrofonnal valo meres nem zajmentes.

(#173786) Quetz válasza Tamoo (#173775) üzenetére


Quetz
őstag

Megnézted, hogy a REW szimulációs eszköze milyen késleltetést adna ki, közelít ahhoz amit te beállítottál?

(#173787) VoidXs válasza lenox (#173785) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igaz, az eredmény a zaj, csúcsértéken kb. a kétszerese. Természetesen nem totálisan 0-t várunk, de ha kirajzoljuk a spektrumát, olyan kis érték lesz, hogy lényegében elmegy 0-nak.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#173788) lenox válasza VoidXs (#173787) üzenetére


lenox
veterán

Marmint ez is csak akkor, ha feltetelezzuk, hogy teljesen szinkronban tudsz ketszer felvenni, ami ugyancsak nem igaz. Nem tudom, en arra, hogy ket mikrofonnal felvett hangot egymasbol kell kivonni, es 0-t varunk, arra nem azt irtam volna, hogy elmeletben helyes, hanem hogy helybol iv.

(#173789) Tamoo válasza Quetz (#173786) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Már rég próbáltam (több mint egy éve). Majd ránézek legközelebb. A helyzet az, hogy 90fok környékén van a fázis a szubnál, 20-30cm-t mozgok oldalra a mikrofonnal, oda már más időzítés kell. De nagyon meredek vágást használok a crossovernél, igazából olyan nagyon sokat nem venni észre ezekből. Kb. semmit.

[ Szerkesztve ]

(#173790) VoidXs válasza lenox (#173788) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Van program, ahol garantált a kettő közt a szinkron, illetve a dekonvolúció megoldja a problémát. Újramintavételezni is lehet, végtelen a lehetőség.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#173791) lenox válasza VoidXs (#173790) üzenetére


lenox
veterán

Igen, vegtelen a lehetoseg, ez pont egy nem mukodo volt, ezert nem irtam volna ra, hogy helyes.

(#173792) Melorin


Melorin
addikt

Milyen hátránya van mozizáskor egy olyan subnak, amit amúgy zenére terveztek, a pontosságot, gyorsasságot, linearitást előtérbe helyezve. Stúdió subról van szó, mixing és mastering munkákra.

(#173793) Tamoo válasza Melorin (#173792) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A zenére tervezett szub lehet csak amolyan marketing jelző és nincs mögötte semmi. Hacsak nem megyünk bele megint, hogy a zárt lassú és azért jobb zenére. :D De minden relatív. Nekem van zárt is reflex is, mindkettőt kedvelem.

Nem vagyok otthon stúdió szub témában, de amiket korábban néztem, azok nem voltak kimondottan izmos darabok, inkább kompakt kisebb méretűek. Gondolom azoknál nem szempont, hogy kitolják erőlködés nélkül a 100+ dB-eket. Aztán persze lehet mozira is van szuper stúdió szub, csak nem került a látókörömbe és/vagy nagyon drága.

[ Szerkesztve ]

(#173794) Melorin válasza Tamoo (#173793) üzenetére


Melorin
addikt

Ez a következőket tudja: 12" hangszóró, 26-97Hz, 119.9 Peak SPL, 28,3 kg, front reflexnyílás. Van mindenféle csatlakozó a hátulján és crossover, ami nekem pont jó lenne a stereo rendszeremhez való illesztés miatt. Nem olcsó, de nagyon szimpatikus, és ugyanaz a márka mint a stúdió hangfalak a PC asztalomon, amikkel nagyon meg vagyok elégedve, minőségi összeszerelés, kinézet.
Csak azt nem tudom, hogy film effektekre hogy reagálhat.

[ Szerkesztve ]

(#173795) Tamoo válasza Melorin (#173794) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A típus titkos? :D

(#173796) Melorin válasza Tamoo (#173795) üzenetére


Melorin
addikt

KRK S12.4

(#173797) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ha már hallható és hallhatatlan különbségek.
Cáfolatokat és megerősítést kérek a következőkre:
- Frontok előtt lévő szőnyeg a kerámia lapra. Mindig az van, hogy szőnyeg, szőnyeg szőnyeg, jót tesz a hangzásnak.
Mérhető?

- Bikábelezésre alkalmas hangfalak, bikábelezése, gyári összeköttetés kiváltása
Hangzásban történt változása mérhető?

(#173798) denesdr válasza Atomgeszi (#173797) üzenetére


denesdr
addikt

1. Könnyen mérhető.

2. Normál esetben nem mérhető (én legalábbis még nem láttam), ez kb az a kategória lenne, amiről itt ment a huzavona napok óta.

(#173799) VoidXs válasza Atomgeszi (#173797) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Szőnyeggel a lecsengés sokkal jobb lesz, a bikábelezés pazarlás, de a bierősítés már eléggé mérhető, és eléggé megnő tőle a lehetséges maximális hangerő.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#173800) I'am Dony válasza Melorin (#173796) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ennyiből pici kiegészítéssel vehetsz Arendalt, ami kb mindenre jó lesz. Sztem jobb választás 5 év garanciával.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.