Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173501) Vikthor válasza I'am Dony (#173500) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ingatlanod duplán megerősítve, lebetonozva :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#173502) I'am Dony válasza Saughassy (#173499) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen az. Gyönyörű nagy monstrum :)

(#173503) Saughassy válasza I'am Dony (#173502) üzenetére


Saughassy
aktív tag

A nagy monstrumot én is megkaptam az PB2000Prora, de a gyönyörűt valamiért nem emlitette az asszony. :)

(#173504) Saughassy válasza I'am Dony (#173502) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Mekkora helyiségben lapul majd? Fegyverviselésit kérnek hozzá?

(#173505) I'am Dony válasza Saughassy (#173504) üzenetére


I'am Dony
őstag

Szerencsés vagyok, a párom is ezt mondta! Ez a legszebb eddig. 22 nm szól majd. Beüzemelem aztán mérek párat.

(#173506) Saughassy válasza I'am Dony (#173505) üzenetére


Saughassy
aktív tag

"Beüzemelem aztán mérek párat."

A topic el is várja!

(#173508) Callisto válasza Dorian (#173493) üzenetére


Callisto
őstag

Igen, tulajdonképpen elhanyagolható, de egy "őserdő" azért már segít. :)

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#173512) denesdr válasza Callisto (#173510) üzenetére


denesdr
addikt

Tényleg nincs jobb dolgotok, mint azon vitatkozni, hogy a fikusz az vajon diffúzor-e vagy sem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#173513) Dorian válasza Callisto (#173508) üzenetére


Dorian
félisten

Azt is leírtam, miért nem segít. Ugyanis abban a tartományban "segít", ahol a legtöbb szobában amúgy sem kell, bár ott sem számottevően.
Felesleges erre akusztikai magyarázatot erőltetni, nyugodtan elfogadhatjuk, hogy sokan esztétikailag szépnek találják, ezért abban a környezetben kellemesebb számukra a zenehallgatás. Ugyanis nem a fül, hanem az agy értelmezi az élményt, ezért az, hogy milyen érzéseket kelt bennünk az adott környezet, kábel, kutyafasza, az legalább annyit számít, mint a mérések szerinti értékek.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#173514) VoidXs válasza MasterMark (#173487) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Másra nem tud rárakódni, a föld az egyetlen analóg kapcsolat a kettő közt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#173515) VoidXs válasza alphamooncam (#173490) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azért nem alkalmazzák sehol, mert pontosan ugyanazt az eredményt adja, csak a sweep gyorsabban és kisebb zajszinttel. Nézhetsz bármit, a spektrum is azonos lesz (ha dekonvolválsz a zenével, akkor konkrétan ugyanazt látod, mint mérőjellel), de jobb a hullámformát statisztikai módszerekkel összevetni és átváltani a különbséget Decibelbe.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#173516) MasterMark válasza VoidXs (#173514) üzenetére


MasterMark
titán

Kivágtam a föld kábelt, természetesen semmi nem változott. Itt egy új felvétel, itt mozgatom az egeret hogy változzon: [onedrive hangfájl link] (Ez már a földelés nélküli kábellel.)

Gyakorlatilag a coil whine átmegy a HDMI kábelen és a hangszóróból hallom.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#173517) alphamooncam válasza VoidXs (#173515) üzenetére


alphamooncam
őstag

Jó lenne egy ilyen mérést élőben látni, gyakorlott valakitől, mert értem (?) amit mondasz, de így nem tudok képletesen sem "belekötni" :) .

Nem mintha kötözködni akarnék, de a kétség mindíg ott van. :R

Szóval nem jutottunk előbbre, elméletileg lehetséges zenével mérni, csak senki sem csinálja, és rá kell hogy hagyatkozzak másvalakinek, pontosabban egyvalakinek a véleményére, ami akár jó eséllyel hiteles is lehet... szép.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#173518) MasterMark válasza MasterMark (#173516) üzenetére


MasterMark
titán

Bocsánat ( / elnézést ;] ) úgy tűnik mégis én vagyok hülye.

Elindulva ezen a földelés vonalon elkezdtem mindent széthúzni aminek köze van a földhöz. Amikor a tévét kihúztam a konnektorból, akkor megszűnt ez a coil whine. TV vissza, kihúztam a HDMI kábelt a tévéből, a zaj viszont maradt. Rájöttem hogy a Denon ami most csak végfokként van használva rá van kötve a tévére egy komponens kábellel analóg módon, hogy lássam a setup képét. Kihúztam a komponens kábeleket és megszűnt a zaj.

Vissza a földelt kábel a prociba, nincs zaj. Komponens kábelt odaérintem, van zaj.
Gyanítom az analóg videórész a tévében nincs úgy leválasztva mint a HDMI, mert a HDMI-n nem megy vissza zaj.

Nem teljesen értem hogy ez a zaj hogy kerülhet a földre főleg így. Szokásos földhurok meg ilyenek ugye mély brumm vagy hümmögést okoznak ezért erre nem gondoltam.

Köszi a segítséget skippper & VoidXs :R

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#173519) ada19 válasza MasterMark (#173518) üzenetére


ada19
senior tag

Koax van a TVhez csatlakoztatva?

Mégsenem

(#173520) MasterMark válasza ada19 (#173519) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs, csak ez az egy HDMI meg eddig az a komponens kábel a Denonból.

Switch Tax

(#173521) alphamooncam válasza alphamooncam (#173517) üzenetére


alphamooncam
őstag

Megmondom mi a bajom a mérőjelekkel.

A mérő zajok ( fehér, barna, rózsa akármi ) meg hiába használják az "összes"/számos frekvenciát egyszerre azt változó intenzitással teszik.

A sinus és a sweep egyszólamú, míg a zenében szimultán több hangszer, meg vokál meg minden együtt szólal meg a felharmónikusaikkal együtt.

Azt vajon hogy lehetne megmérni, hogy a megjelenő frekvenciák egymáshoz képest hogy alakulnak hangnyomás, felfutás, kitartás, lecsengés, paraméterek, illetve együtt és külön-külön mennyi torzítás lép fel, mert nem tartom elképzelhetetlennek, hogy ez lenne a kulcs annak megértésére, hogy miért mérünk mást, mint amit hallunk.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#173522) Tamoo válasza alphamooncam (#173517) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De miért gondolod, hogy zenével mást mérnél mint egy sweep-el?

(#173523) MasterMark válasza VoidXs (#173486) üzenetére


MasterMark
titán

Visszakérdezve ide ha szabad:

ha nincs helyesen elvezetve.

Ez alatt mit értesz? Úgy nincs rendesen elvezetve a föld hogy nem rendes földelő szondába van kötve? Nálunk ugye a nullához hozzá van kötve, de szerintem valahol az is egy földelőszonda valahol a földben.

Vagy itt a PC-nél nincs jól megoldva ez?

Switch Tax

(#173524) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Egy gyors mérés 1 óra után, az appal volt egy kis szenvedés, de már ok.
Ilyen a 6 EQ mód. Ami nagyon érdekes az a Zárt-1 vs Nyitott-1.
Szűzen minden, semmi eq.

(#173525) Saughassy válasza I'am Dony (#173524) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Ez azt hiszem kellően mélyre megy. :) A szobában viszont van kihívás.

(#173526) VoidXs válasza MasterMark (#173523) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Először is azt fontos megjegyezni, hogy valójában 3 dolgot is földnek hívunk:
- A konnektoron a föld csak egy vastagabb drót a nullának, és a kósza áramnak egy kis ellenállású elvezető csatorna.
- Eszközön belül a hasznos áramkör szemszögéből a nullát hívjuk földnek.
- A szonda a nulla és a föld, mint talaj kapcsolata, hogy ha statikus töltés van az elektromos hálózatodon, az oda távozzon.

Esetedben az első pont okozza a problémát, ugyanis a zaj valójában kósza áram, amit a CPU minden fémen indukál. Normális esetben a földelés feladata, hogy ha pl. a gépházat feltölti ez az elektromos tér, akkor vezesse el a töltéseket. Ez addig nem gond, ameddig az áram egyetlen útja a nullába vezet, de eszközök közti kábelen sokszor a föld a tényleges föld, nem pedig a nulla, mint azt a második pont írja. Ha egyik oldalon a föld a föld, a másikon pedig a nulla, már kész is a baj, mert például az AVR-ed nulláját a zajos földdel teszed egyenlővé, vagyis nem a hang és a semmi különbségét erősíti, hanem a hang és a CPU zaj különbségét.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#173527) ada19 válasza I'am Dony (#173524) üzenetére


ada19
senior tag

Ténylegesen le is volt dugózva a zárt EQval?

Mégsenem

(#173528) VoidXs válasza alphamooncam (#173517) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Szóval csak belekötni akarsz, értem. ;]

A kétséged mindig ott lesz, egészen addig, amíg el nem buksz egy vaktesztet, és kiderül, hogy csak képzelődsz. Még mindig azért nem mér így senki, mert matematikailag belátható, hogy a mért eredmény pontosan ugyanaz, csak ugye te pont annak az érvényességét firtatod, amire az egész hangtechnika épül.

Ha a képleteket ismernéd, tudnád, hogy a #173521 kommentednek nincs alapja. A sweep valójában azt méri, hogy az összes létező hang hogy szól együtt, nem külön, ugyanis a kettő egymásból levezethető, és az impulzusválasz az összes lehetséges hang összege. Innen bármi mást ki lehet a rendszerrel próbálni, mi sem mutatja be ezt jobban, mint hogy impulzusválaszból és a lejátszott zenéből konkrétan elő lehet állítani azt, mintha a zenét vennéd fel a mikrofonnal. Épp ezért nem mér senki így, mert egyik mérés átalakítható a másikra bármi különösebb gond nélkül. Ugyanez az alapja a különböző fejhallgatós térhangzásoknak is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#173529) alphamooncam válasza VoidXs (#173528) üzenetére


alphamooncam
őstag

Statisztikailag érvényesnek kell lenni, hogy van érdemi különbség mondjuk kábel és kábel között, ennyien nem tévedhetnek, ha már matematika.

Csak azt nem tudjuk hogy mi okozza a különbséget, ami viszont arra irányít, hogy a mérés metodikájánál lehet a bibi, hogy nem azt és nem úgy mérünk ahogy kéne.

Csillagászok megjósolnak valamit, amire nincs a jelenlegi tudásunk szerint magyarázat, eltelik pár év és hoppá, megszületik hozzá az elmélet meg a számítás.

Azt gondolom hogy itt tartunk most, ennyien nem tévedhetnek egyik táborban sem.

Statisztikailag... meg persze szerintem.

P.S.: Flash! Nem volt még időm végiggondolni, így csak ideöntöm.

Az idő során bekövetkező változás, az amire rendkívül érzékeny a fülünk/agyunk, nem pedig egy statikus hangnyomásra, valahol ebben az irányba kéne keresgélni...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#173530) ada19 válasza denesdr (#173512) üzenetére


ada19
senior tag

Most akkor itt jó helyen van a fikuszom vagy nincs? Hova rakjam hogy megjöjjenek a mélyek?

Mégsenem

(#173531) skippper válasza ada19 (#173530) üzenetére


skippper
senior tag

Attól függ, milyen márka. Nekem csak consumer jutott, így az egész ablakot végig kellett raknom akuszfikusszal. Állítólag ha olyan vízzel locsolod, amit analóg mérlegen mérnek ki, akkor jobban tompít, mint az összedigitalizált vizes.

(#173532) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Én úgy tudom, hogy a fikusznak a mélynyomó tetején van a helye! ;]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#173533) I'am Dony válasza Saughassy (#173525) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen, a következő a azoba lesz. Az nagyon ...r
Viszont meglepően jól működik a saját 7 sávos PEQ ja. Gyorsan 4 helyen belenyúltam, eg 12 Hz/12 dB/oct subs.al és egész hallgatható lett a zárt 1 móddal. Így járatom aztán majd a Dirac megoldja amit még lehet/tud.

(#173534) I'am Dony válasza ada19 (#173527) üzenetére


I'am Dony
őstag

Le volt persze. Ezért is irtam, hogy meglepő. A zárt 1 el megyek most.

(#173535) ada19 válasza I'am Dony (#173534) üzenetére


ada19
senior tag

Mondjuk piszokhalkan mértél, vagy 20 dB-t rácsavarva lehet mást mutatna.

Mégsenem

(#173536) I'am Dony válasza ada19 (#173535) üzenetére


I'am Dony
őstag

Minimálisan biztos lesz majd változás feltekerve, de most nem volt lehetőségem rá. Bár annyit kizárt, hogy rátegyek mert szétrobban a lakás.

[ Szerkesztve ]

(#173537) -KP- válasza skippper (#173531) üzenetére


-KP-
addikt

Akuszfikusz mellé javaslom még a fikusz kukiszt is.

(#173538) MasterMark válasza VoidXs (#173526) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem ez még mindig nem tiszta, hogy hogy kerül át akkor.

Rajzoltam egy ilyet gyorsan:

A sárga rész ideiglenesen volt bekötve, a zaj ugyanúgy volt mindkét erősítőnél.

Na most itt mindkét Denon földeletlen, ugye duplán szigetelt, csak két érintkezője van a tápcsatlakozónak mindkettőnél.
Az Emotiva földje szerintem csak a házra van kötve, de ugye azt elvágtam és akkor se változott szóval vehetjük ezt is földeletlennek.

A PC és a TV van földelve rendesen. A zaj ugye a komponens kábelen ment át, ahonnan az analóg IC-k továbbvitték gondolom mindenhova.

Na most itt hogy kerül a PC cpu/vga coilwhineja át egyik helyről a másikra?
Csak egy fázis van, a PC konnektorja külön kismegszakitó, a többi ugyanarról a fali konnektorról jön.

Ha jól értem amit mondasz, akkor a PC-nél normális hogy zajozza a földet. De hogy kerül a földről vissza a komponens bemenetére a tévének?

:R

szerk.: Föld alatt itt mindenhol a védőföldet értem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#173539) exception válasza MasterMark (#173538) üzenetére


exception
aktív tag

Mivel egy fázisod van, így az nem áll meg, hogy a nulla össze van kötve a PE vezetővel, szóval a zaj forrása más lesz.

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#173540) MasterMark válasza exception (#173539) üzenetére


MasterMark
titán

Megnéztem és a nulla és a védőföld össze van kötve a kismegszakítónál.

Switch Tax

(#173541) VoidXs válasza alphamooncam (#173529) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pontosan tudjuk, mi okozza a különbséget, az emberi hallás fejletlensége és becsaphatósága. Annyira jól ismerjük ezt a jelenséget, annyi esettanulmány létezik már ezen a fórumon is, hogy kultuszt okozó marketinget lehet a tudás birtokában építeni rá, mint a mellékelt ábra mutatja.

Csillagászok hogyan jósolnak meg valamit a jósláshoz szükséges tudás nélkül? Sosem így volt, hanem fordítva, és erre nagyon jó példák vannak, például a Neptunusz felfedezése. Ismerték a bolygók mozgásegyenletét, amik azt mondták, hogy kell lennie egy extra bolygónak, amit távcsővel még nem fedezett fel senki. Kiszámolták, hogy ez az extra bolygó mekkora és hol kell legyen, odanéztek, és hoppá, ott volt. Ennyire az érzékelésünk előtt jár a tudomány, és ennyire megbízható volt már 200 éve is. Rendszeresen mutatunk ki hangrendszerek közt olyan különbségeket, amit ember nem képes hallani, például zajszintek különbsége -110 és -120 dB között. Erre a hifisták is azt mondják, hogy kit érdekel. Akkor pont olyat ne tudnánk kimutatni, amit sokkal hallhatóbbnak mondanak?

A spektrum amúgy az idő egy átalakítása, benne van a számításban az is. Jól mutatja ismét a mindent lefedését, hogy a rögzített zenéből is előállítható pontosan ugyanaz a spektrum.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#173542) VoidXs válasza MasterMark (#173538) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ott is van a földhurok, a TV és a Denon közt. A PC szennyének nincs egyértelmű útvonala, ha megjelenik egy olyan kör, hogy HDMI -> analóg IC -> komponens. Egy eszköz általában egy potenciálon tartja az összes csatlakozójának földjét, nagyon kevés a kivétel, tehát a komponens és az analóg közt van kapcsolat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#173543) MasterMark válasza VoidXs (#173542) üzenetére


MasterMark
titán

De egyik Denon sem földelt.

Illetve ugyanígy volt bekötve csak a HDMI helyett koax spdif ment a Denon-ba a PC-ből, és akkor nem volt ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#173544) MasterMark válasza MasterMark (#173543) üzenetére


MasterMark
titán

és akkor nem volt ilyen gond. Ezt módosítanám azzal, hogy legalábbis nem vettem észre. Amíg ugye koax volt és a Denon volt használva, addig ugye nem fix nagy hangerőn volt mint végfok.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#173545) VoidXs válasza MasterMark (#173543) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Két földút vezet a Denonból a TV-be, ez azonos azzal, mintha mindkettő földelt lenne, de csak egy kábellel lennének összekötve. A kör megvan, azt kell felszámolni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#173546) MasterMark válasza VoidXs (#173545) üzenetére


MasterMark
titán

Továbbra se értem.

Az egyik: RCA - Emotiva - HDMI
A másik: a komponens?

Csak mert ha a HDMI-t húzom ki akkor a zaj megmarad.

Switch Tax

(#173547) VoidXs válasza MasterMark (#173546) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A komponens 3 kábel.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#173548) MasterMark válasza VoidXs (#173547) üzenetére


MasterMark
titán

Elég csak 1-et bedugnom és van zaj.

szerk.: Ja hogy ha csak 1 lenne bedugva és a HDMI-t kihúzom akkor nem kéne zaj legyen?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#173549) VoidXs válasza MasterMark (#173548) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha ez az oka, akkor nem.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#173550) alphamooncam válasza VoidXs (#173541) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Csillagászok hogyan jósolnak meg valamit a jósláshoz szükséges tudás nélkül? Sosem így volt, hanem fordítva... "

Soha ne mond hogy soha :P

[link] 2016 februárjában hozták nyilvánosságra, hogy az asztrofizika történetében először sikerült gravitációs hullámokat detektálni, amelyek létét Albert Einstein 1916-ban, az általános relativitáselmélet publikálásakor már elméletben megjósolta.

De tele van a kereső velük, csak be kell írni a megfelelő szavakat. [link] Pl csillagászok megjósolták.

De Te tényleg arról akarsz elmélkedni itt, hogy a tudás hogyan fejlődik ki, esetleg a tanulást, mint folyamatot vonod kétségbe?

Vagy netán azt vallod hogy a gyermek teljes tudással jön világra, majd élete során nem tesz szert új ismeretekre ?! Kétlem.

Mi kell még hogy belásd, hogy hibásan hivatkozol eredendő tudásra, azt a tudást meg kell szerezni.

Korábban már jeleztem, hogy szerintem hiba abban hinni, hogy már mindent ismerünk, mindent meg tudunk magyarázni, mindent ki tudunk számolni, de én tök jól szórakozom ezen, meg gondolom Te is...

Az eredeti problémára visszatérve, tudsz mutatni olyan összehasonlító mérést, ami nem statikus, művi mérőjelekkel, hanem dinamikus zenével történt? :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.