Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85201) bkercso válasza contaxg (#85195) üzenetére


bkercso
nagyúr

Forgalmazod?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85202) fericske válasza ribizly (#85197) üzenetére


fericske
addikt

Csöveknél a folyamatos világítás a legoptimálisabb élettartamuk szempontjából.
A ki-be kapcsolás, lehűlés-felmelegedés veszi igénybe őket.
(Tűzbiztonsági okokból nem tanácsolt bekapcsolva hagyni ha nem vagy otthon. Ez olyan mint a füstölő eloltása meg az akkutöltő kiürítése stb.)

(#85203) contaxg válasza bkercso (#85201) üzenetére


contaxg
veterán

Hát persze! Adok veszek hozok viszek! Mindent! :N :B :))
Képzeld van olyan hogy van olyan hogy egyszer csak leírja valaki hogy tetszett valami. De ha még forgalmaznám se lenne nagy gond az írásom, mert 1 . tényleg jó a lerásom szerinti szempontok alapján 2. Magatartásom semmivel sem lenne rosszabb morálisan annál mintha egy sufnigyártó a saját supportjaként tekintene egy fórumra. :B

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85204) fattyu válasza contaxg (#85203) üzenetére


fattyu
veterán

szép volt.
feltett egy kérdést. te beleláttál amit bele akartál majd szépen megfogalmazva de pronyó módon személyeskedve támadsz.

tán a te szádból hangzpott el mennyivel jobb topik volt ez 5-10 évvel ezelőtt. Hát ebben bizony igazad van.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#85205) Eugene Roe válasza fattyu (#85204) üzenetére


Eugene Roe
őstag

+1

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#85206) s4tch válasza fattyu (#85204) üzenetére


s4tch
veterán

Egyrészt ja, bkercso kérdése szerintem is ártatlan volt, és aránytalan a reakció. Másrészt már annyian beleálltak a kollégába hasonló felütésekkel, hogy érthető, ha tele van valakinek azzal a töke, hogy minden véleménynyilvánítása mögé önös érdeket látnak. Remélem, mindketten gyorsan elengedik ezt, mert nem szép ilyet olvasni.

(#85207) Bodz


Bodz
Topikgazda

Felnőtt, értelmes emberek, biztosan elengedik, esetleg privátban megbeszélik.

[ Szerkesztve ]

(#85208) contaxg válasza Bodz (#85207) üzenetére


contaxg
veterán

+1

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85209) Bodz válasza Audifan (#85192) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

M7 most akciós. Csak vásárlás előtt dobj nekik egy mailt, hogy hóthalálbiztos van-e EU raktárban!

(#85210) Audifan válasza Bodz (#85209) üzenetére


Audifan
tag

Köszönöm! Irtam nekik, meglátjuk! :R

(#85211) bkercso válasza contaxg (#85203) üzenetére


bkercso
nagyúr

:R
Én is így gondoltam! A fórum szent, üzlet ide vagy oda, és örülök, hogy ebben egyetértünk.
Szerintem a kérdés helyénvaló volt, rossz szándék nélkül.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85219) bkercso válasza bkercso (#85211) üzenetére


bkercso
nagyúr

Milyen jó, hogy valakik átírják a hozzászólásomat! :Y
Az eredeti arról szólt, hogy akik árulnak hifit, azok általában egyértelművé teszik aláírásukban az érdekeltségüket.

Amellett ilyet nem írtam, hogy "rossz szándék nélkül" - bár nincs bennem rossz szándék.

Ki törölte a hsz-em 2. felét és ki írt hozzá? :U
Ha az egészet törli az okés, bár ebben az esetben szerintem az se.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85220) Bodz válasza bkercso (#85219) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Senki sem nyúlt hozzá, te írtad így. Minden ezt követő hszt én töröltem, sosem vezet jóra ha alpha meg sinesol megtalálja egymást.

[ Szerkesztve ]

(#85221) duo


duo
őstag

beszeljünk inkább arról, hogy a jelenlegi felállás: Moment AMP+(hamarosan)MomentDAC mellé milyen fejest ajanlanatok használtan 50-60ezerig? (egy ATH550Z már van, szeretem is)

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#85222) Sinesol válasza Bodz (#85220) üzenetére


Sinesol
veterán

Pedig egesz kulturalt volt es par hozzaszolassal le is zarult a beszelgetes, nem volt senkivel problema szerintem. Bar az igaz, hogy erősen offtopik volt, kényes témával.

[ Szerkesztve ]

(#85223) contaxg válasza duo (#85221) üzenetére


contaxg
veterán

Ezt a vezetékes fejhallgató topikban kellene megkérdezni ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85224) letoltobeze válasza contaxg (#85195) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

És mennyibe kerül most egy ilyen TMP dac&amp szett? Mert az oldalukon nem találtam árakat...
A fejhallgatóval való párosítás tapasztalataira én is kíváncsi lennék...

(#85225) s4tch válasza letoltobeze (#85224) üzenetére


s4tch
veterán

Írj közvetlenül a gyártónak. Vannak különböző konfigurációk. Nálam anno járt az erősítő "SE" (special edition) kiadásban, mocskosul tetszett.

(#85226) contaxg válasza letoltobeze (#85224) üzenetére


contaxg
veterán

Fogalmam sincs, csak kaptam egy csomagot hogy halgassam addig míg más nem jelentkezik érte. (Igen szabad elkérni azt hiszem még ingyen is) Egyébként it is igaz, mint máshol, hogy mindeképpen próba lehetőséggel vásárolj!
Nálam azért egy Meze Empyrean-nal azért már kilóg a lóláb és az Arya nincs messze ettől a világtól. ;) Viszont 200k körüli fejesekkel remek párost alkothat a TMP.
Ha tetszett a Naim-mel a hallgatózás rendelj a Thomanntól egy Violectric-et. Azt rendeld meg ami a pénzedből kijön mert a legkisebb is van olyan jó mint pár gyártónál a top model.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85227) chrisnagy13 válasza contaxg (#85226) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Akkor inkább így. A legkisebb Violectric sok gyártónál már a top modell.

(#85228) letoltobeze válasza contaxg (#85226) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

A Naim és a Violectric hangja azonos? Annyibóllenne jobb a Violectric, hogy azt simán rá tudnám dugni az RME ADI-2-re, a Naimot-hoz meg kellene valami átalakító...

(#85229) Ear001 válasza chrisnagy13 (#85227) üzenetére


Ear001
addikt

Miért is? contaxg pontosan linkelte a Violectriceket, ami jó alternatívája lehet a Naim-nek. Hogy jön akkor ide az összes többi?

(#85230) chrisnagy13 válasza Ear001 (#85229) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Úgy kedves Ear, hogy a linkelt oldalon a legolcsóbb V280 1529€. A Naim meg 240e jó magyar forint. Tehát tényleg pont jó alternatívája egyik a másiknak. :U
Az összes többi pedig úgy jön ide, hogy 1 és ugyanaz a cég gyártja őket, olcsóbbért. Lehet alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#85231) contaxg válasza letoltobeze (#85228) üzenetére


contaxg
veterán

Bizony jobb lenne XLR-XLR kapcsolattal összekötni egy külső erősítővel. pL. Darko szerint is jobb az RME XLR-ről (mint sok minden más is). Talán a Vio-val még egy picit melegebb is lesz a hangzás. Azért írtam a Thomann mert ott vissza tudod küldeni. Idővel azért egy XLR kábel sem ártana majd az Arya-hoz.

#85227 chrisnagy13
Direkt csak a Vio láncot ajánlottam. A Lake People világa közel áll ugyan a Vio-hoz annál olcsóbban, de itt most nettó áron egy 1600 dolláros fejhallgatóról beszélünk. ;)
Egyébként nem tudom, hogy milyen és melyik Naim volt a boltban. Csak erősítő volt vagy volt benne DAC is?? Te tudsz esetleg valamit erről? Ha elé volt kötve pl egy NAPSC táp rögtön kkétszer annyi a vége.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85232) chrisnagy13 válasza contaxg (#85231) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Hogy-hogy nem tudod? Akkor hogy ajánlasz neki bármi mást a nem tudott milyen Naim helyett? :D

(#85233) contaxg válasza chrisnagy13 (#85232) üzenetére


contaxg
veterán

Éltem együtt Naim rendszerrel (elég karakteres a házi hangzásúk a cuccaiknak), volt több Violectric készülékem ott is van egy saját hangivilág, ismerem a Hifiman-t és Kann-t is hallottam már. :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85234) Fenn3gyer3k


Fenn3gyer3k
tag

Sziasztok!
Végre megjött az új fejhallgatóm ami egy Philips Fidelio X2HR. Ehez keresnék egy fejhallgaót erősítőt amit Pc-re kötnék rá és a gépen nincsen digital audio out. Szóval vagy Jack to RCA vagy usb amivel össze bírom kötni őket. 50-60 ezerből szeretném megúszni szállítással együtt.

(#85235) Ear001 válasza chrisnagy13 (#85230) üzenetére


Ear001
addikt

A Harley Bentont, Behringert, Spl Phonitort, Nevét, Apogeet stb. mind egy és ugyan az a cég gyártja? Mióta?

(#85236) copass


copass
veterán

Sziasztok!
Nemrég vettem egy Sennheiser HD-650 (Superlux HD330-at váltotta), amit egy FiiO E10K Olympus 2 DAC-al hajtok meg.
Főleg elektronikus zenéket techno,chiptune,stb. hallgatok.
Az lenne a kérdésem hogy ~50-60k környékig tudok-e jelentősebb hangminőséget elérni vagy engedjem el?!:D
Köszi mindenkinek előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#85237) chrisnagy13 válasza Ear001 (#85235) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Én nem tudom. Mióta gyártja ezeket 1 cég? Egyáltalán ki írt ilyet, hogy ezeket 1 cég gyártja? :D
Megnézted a linkeket? Elolvastad az előzményeket?

[ Szerkesztve ]

(#85238) Tim82 válasza Ear001 (#85235) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én azt látom, hogy chrisnagy13 Violectric és Lake People fejhallgató erősítőket linkelt a Thomann kínálatából, nem a többi, általad felsorolt gyártót.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#85239) Polllen válasza contaxg (#85226) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerinted a Quad Era-1-hez is lehet jó irány?

Alapvetően a mostani láncról majd egyszer RME ADI 2, ifi neo idsd, esetleg chord vonalon mennék tovább.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#85240) Ear001 válasza chrisnagy13 (#85237) üzenetére


Ear001
addikt

Igen. Azt látom, hogy rajta van minden, ami csak a boltban van:

(#85241) chrisnagy13 válasza Ear001 (#85240) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Nem ez volt linkelve. :N

(#85242) Zoliee válasza chrisnagy13 (#85241) üzenetére


Zoliee
senior tag

Pedig mobilon az jön be.
Szvsz hibás az oldaluk...

(#85243) Tim82 válasza Zoliee (#85242) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valószínűleg függ a használt böngészőtől is, nekem Opera Mobile alatt (és mobilnézetben) helyesen nyílik meg tableten, ld. #85238.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#85244) letoltobeze válasza Zoliee (#85242) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Nekem is az jön be, mint Ear001-nek. Én is telefonon nézem.

(#85245) contaxg válasza Polllen (#85239) üzenetére


contaxg
veterán

A kérdés, hogy mit szeretnél? Ha a muzikalitás mint megfoghatatlan fogalom :D lényeges számodra akkor a TMP és Chord jó vonal. Ha a legjobb ár/érték arányban gondolkodsz valószínűleg az RME a jobb megoldás.
De itt van nálam a TMP dac&amp duó. Ha az illetékes rábóllint akkor elküldöm neked Foxposttal, vállalva hogy a következő címre Te juttatod tovább. Igérem jól be lesz járatva :D
Így vakon az RME-re teszem egyébként a voksomat mert a Quad elég könnyen hajtható és mivel egy picit szinez ide-oda ,azt az RME (vélhetően) szárazabb karaktere kordában tudná tartani és hallgatható kettős lehet belőle. De ez csupán teória és tessék ezt így is kezelni. :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85246) letoltobeze válasza contaxg (#85231) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

XLR kábel már van az Aryához, pont a Topping A90 miatt.
Holnap még elmegyek egy másik hifi boltba is hallgatózni, meg ide is visszamegyek és az ADI-t is viszem. Aztán meglátjuk.

És amúgy tényleg csak amp volt, a HeadLine és NAPSC táppal, ami még 599 Euro, tehát már ott vagyunk a Violectric áránál kb.
A KANN-t sem lehetett beledugni közvetlenül csak egy nagyobb "kütyün keresztül, de azt mondták, hogy az nem nyúl bele a hangba. Tekergettem annak is az amúgy nullára levett hangerőszabályzóját, de tényleg semmit nem befolyásolt.
[kép]
[kép]

(#85247) letoltobeze válasza contaxg (#85245) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Én hallgattam a Quad ERA-1-et az RME ADI-2 FS DAC-al, de nekem nem igazán jött be, illetve a Sundara is jobban tetszett vele, de az Anandával még jobb. Bár mindez ízlés kérdése is biztos.

(#85248) Zoliee válasza Tim82 (#85243) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ez akkor is gáz.
Egyébként mobil + chrome jeleníti meg rosszul.
Itthon az asztali pc-n már ok.

(#85249) contaxg válasza letoltobeze (#85246) üzenetére


contaxg
veterán

Ohhh.. :Y Nem hallgattad meg a fejest erről a láncról? A Kann tuti melegebb hangú és egy kicsit szerényebb (dinamika, felbontás, stb) forrás mint az RME.
Kiváncsi leszek a tapasztalatodra! :R
Köszönet az értékes információkért előre is!

Kereskedőknél mindig figyelj a részletekre, mert néha csak úgy itt-ott van egy kis huncutság ( plusz táp, stb.) , utána meg nem érted hogy miért nem szól otthon úgy ahogy neked bemutatták. :W

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85250) fericske válasza contaxg (#85245) üzenetére


fericske
addikt

Én nem javaslom az Adi2-Era1 párosítást. Lélektelen, tonálisan sem jó.
Az Ant párossal jó, zene van vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.