Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85901) ribizly válasza contaxg (#85896) üzenetére


ribizly
veterán

Ez így rendben is van.
Viszont a 4490-es verzió ez utóbbit is tudja. Igaz ezt nem sok fejessel sikerült összehozni, de azokkal nagyon egyben van.
Mindenesetre ezt most nem fogjuk kibogozni. :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#85902) contaxg válasza Eugene Roe (#85895) üzenetére


contaxg
veterán

Ez a DAC chip dolog érdekes... Az AK chippeket kimondottan zeneinek tartják. Pl egy AK KANN kellemes és nyugodt karakterrel muzsikál. Az ESS chipeknek is van egy vélt vagy valós karakterűk, amit sokan (nem) szeretnek, mert élesnek hallják (én is)
Ha egymás mellé teszem az ADI-2-t és a Mytek Liberty-t akkor azt hallanád, hogy az RME élénk, dinamikus, borzasztó jó staccatokkal (Vivaldi RV425) szól. Ehhez képest a Liberty lapos, meleg és nyugodt. Rövid távon biztos, hogy mindenkinek az RME vinné el a pálmát. De hosszabb távon szerintem lenne aki inkább maradnak a Mytek egy ESS-től meglepő nyugodtságánál.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85903) letoltobeze válasza fericske (#85880) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Nem pc-ről hallgatok zenét. NAS+SOtM sMS200

(#85904) letoltobeze válasza contaxg (#85883) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

1. Nem PC-t használok forrásnak.

2. Van SD LD filter és nagyobb távirányító, tehát az újabb verzió van.

(#85905) Eugene Roe válasza contaxg (#85902) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Az olvasottak alapján ez a nagy difi föleg a 4490 és 9018 előtt volt szembeötlőbb Most, ha jó a körítés, akkor kevésbé jelentős a difi. Én a meleg hangzást kedvelem, ezért 4490-et választottam két éve az adott árkategóriából, azon belül is a melegebb lecsengési profilt használom. Ezért is gondolkodom egy csöves előfokon :P

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#85906) contaxg válasza Eugene Roe (#85905) üzenetére


contaxg
veterán

Én pedig egy táp teszten gondolkodom az RME-hez. Szerintem egy jó(bb) táp rendesen feldobná a gépet.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85907) letoltobeze válasza letoltobeze (#85903) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

A PC csak az ADI FW frissítéshez kellene.

(#85908) fericske válasza contaxg (#85906) üzenetére


fericske
addikt

Valószínűleg hiába próbálkozol tápokkal az Adi-nál. Készüléken belül oldja meg a tápszűrést, csak az amper és volt meglegyen. Ezt írja is tán leírásban. Bodz játszott ezzel a témával, és a tapasztalata is ezt támasztja alá.

(#85909) Patice válasza Eugene Roe (#85895) üzenetére


Patice
nagyúr

AK gyár leégett, kitudja melyikből mennyi van még készleten..

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#85910) contaxg válasza fericske (#85908) üzenetére


contaxg
veterán

Igen, szoktak ilyeneket írni a gyártok. Beszélgettem egy úriemberrel akinek van hálózati szűrője (nem emlékszem a típusára) és szerinte lényegesen jobban szól a ADI-2-Pro FS amikor szűrt tápról szól. A Chord Qutestnél is ezt írják, hogy nem kell jobb a telefontöltőnél aztán csak pislogok amikor ráteszem az Sbooster-re.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85911) Ear001 válasza fericske (#85908) üzenetére


Ear001
addikt

Fogadjunk, hogy de, számít. ;]

(#85912) bkercso válasza btraven (#85885) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mert nem szűrnek rendesen készüléken belül. "High end"-ben sem.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85913) bkercso válasza fericske (#85908) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát azért ez szinte sosem így van.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85914) fericske válasza contaxg (#85910) üzenetére


fericske
addikt

Gondolom azért írod majd mire jutottál nála a tápolással.

(#85915) contaxg válasza fericske (#85914) üzenetére


contaxg
veterán

Legkésőbb holnapig lesz nálam így majd némi szervezést igényel majd a dolog. :U

A képen jól látható a két különböző ADI-2 chip verzió legkönnyebben felismerhető különbsége. Az újabb verzión a laptopokról ismert Kensington lopásvédelmi aljzat található.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85916) gti3


gti3
csendes tag

Sziasztok! Egy 80ohm-os DT770 Pro-t hajtok egy 1. gen Focusrite Scarlett 2i2 fejhallgató kimenetéről, hangerő terén sose volt gond. Érdekelne, hogy max 30-40e ft-ig van-e olyan fejhallgató erősítő, amivel érdemben többet is ki lehet hozni hangra a DT770 Pro-ból? Használt is érdekel, csak sima erősítő, dac nélkül. Még annyi feltétel lenne, hogy a későbbiekben képes legyen 250 vagy 600ohm-os fülest is normálisan meghajtani. Amúgy a Presonus HP4-ről mit gondoltok?

(#85917) btraven


btraven
őstag

USB kábelemen szétrepedt a műanyag borítás. Legalább látszik hogy valóban van alatta fém árnyékoló harisnya.

(#85918) Bodz válasza gti3 (#85916) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kipróbálnám helyedben pl. az S100-at. Aztán ragaszkodnék hozzá, hogy 100 dollár legyen. ;]

(#85919) duo válasza Bodz (#85918) üzenetére


duo
őstag

de piszok! :D

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#85920) bitrograde


bitrograde
senior tag

Amúgy az RME ADI-2 FS-hez milyen tápot érdemes kipróbálni? Nekem egy OTL van az RCA-kijáratán, az XLR-en meg egy Bryston 4B és Vandersteen 2CE Signature. Egyik ágon sem hiányzik belőle a zeneiség (audio-PC Linux Minttel a forrás).
Köszi a tippeket előre is.

(#85921) Bodz válasza bitrograde (#85920) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Olyat ami ingyen van, szóval kölcsön kapod, vissza tudod küldeni, stb. Én nem igazán tapasztaltam változást se táppal, se szűrővel, pedig többször is nekifutottam a dolognak.

(#85922) contaxg válasza bitrograde (#85920) üzenetére


contaxg
veterán

Ilyet próbáltál esetleg? OK, nem táp de lehet, hogy XLR-ről (még)jobban szólhatna az OTL. Egyébként ha tuningolod a tápod, nem biztos, hogy mint a két láncod azonos mértékben fog ennek örülni.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85923) Bodz válasza contaxg (#85922) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egyéb értelmetlen ötlet? De most komolyan... :U

[ Szerkesztve ]

(#85924) contaxg válasza Bodz (#85923) üzenetére


contaxg
veterán

Egyelőre nincs de majd szólok ha lesz. ;) :B

Egyébként nekem furcsa, hogy egy jobb táp szerinted nem hoz javulást és az XLR-ről is felesleges kiszolgálni egy erősítőt, mert értelmetlen.
Minek van akkor szerinted értelme? Nálad mi vált be?

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85925) Bodz válasza contaxg (#85924) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Fura, nem fura, most toljam a mantrát a saját fülem ellenére, hogy jajaja táp, táp, cseréljed, biztos jobb lesz? Nem. :) Meg a szimmetrikus kimenetből csináljunk asszimetrikust, mert akkor az jobb lesz, mint az ADI saját asszimetrikus kimenete? Hiszek én minden varázslatban (egy egészséges szintig), de ezt is próbáltam, gondolom sejted az eredményt az előző hsz-ben lévő kérdésemből.

[ Szerkesztve ]

(#85926) contaxg válasza Bodz (#85925) üzenetére


contaxg
veterán

Ha nem nem hallod, érzed a javulást akkor természetesen ne told a mantrát. De nem vagyunk egyformák. Lehet, hogy neki vagy másnak esetleg más (lesz) a véleménye az ilyen típusú kiegészítők használatával.
Remélem bitrograde megosztja majd velünk a tapasztalatát ha talál ehhez megfelelő tápot.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85927) s4tch válasza Bodz (#85925) üzenetére


s4tch
veterán

A kimeneti jelszint több dac esetében is magasabb szimmetrikus kimenet esetében. Még asztali dac-kal nem próbáltam hasonlót; autóhifiben a kimeneti jelszint erősítése nálam felért azzal, mintha kapott volna a rendszer egy preampot. Én nem próbálkoznék ilyesmivel, hamarabb keresnék egy balanced erősítőt, de nem zárnám ki ennyire egyértelműen, hogy működhet a dolog.

(#85928) chrisnagy13 válasza Bodz (#85923) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Jaj, ilyet én is vettem régen. Persze feketét, hogy menjen a DAC színéhez, mert úgy jobban szól...

(#85929) Tulku válasza contaxg (#85926) üzenetére


Tulku
veterán

Arra nagyon kell ilyenkor vigyázni, nehogy az átalakító a 1 és 3 pontokat összekötve csinálja a tevékenységét (sok esetben hallottam javaslatként), mert ekkor esetleg egy kimenő trafót, kondit le is tud égetni...
Egyébként szerintem is egy plusz vezeték-forrasztás-illeszkedés hozzáadása a jelúthoz, ami hozni nem valószínű, hogy hoz, de hogy hozzátesz, az biztos....talán ezért érezheti a kapott hangot jobbnak az ember ilyenkor...
S4tch: pont emiatt kötögetik össze az 1 és 3 pontokat, de veszélyes és tilos...és persze helyesen összekötve biztosan akkora lesz a kimeneti szint is...

[ Szerkesztve ]

(#85930) bkercso válasza Tulku (#85929) üzenetére


bkercso
nagyúr

+1
Azokat akkor kell összekötni, ha bemenetre teszed ezt az átalakítót.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85931) Gedeon 77


Gedeon 77
lelkes újonc

Az ESS Sabre DAC chipek PRO verziói a leírásuk szerint 8 csatornásak, akkor az azonos típusszámú verziókban található chipek kvázi olyanok, mintha nyolcat tartalmaznának, azaz egy ES9038PRO = 8 x ES9038Q2M ? Ha ez igaz, akkor a PRO változatok igen jók.

(#85932) bkercso válasza Gedeon 77 (#85931) üzenetére


bkercso
nagyúr

:F Azon túl, hogy ez csak spekuláció, nem következik belőle, hogy a csatornák számától jobb is lenne hangban.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85933) contaxg válasza Tulku (#85929) üzenetére


contaxg
veterán

OK akkor legyen XLR-jack kábel helyette :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85934) Tulku válasza contaxg (#85933) üzenetére


Tulku
veterán

Igen és a 3. pint hagyd szabadon...

(#85935) Sinesol válasza Bodz (#85923) üzenetére


Sinesol
veterán

Az elmult hetek pihent tartalmai alapjan lassan az fog jönni, hogy demagnetizaljuk az xlr csatlakozokat. :D

(#85936) vlaca2 válasza Gedeon 77 (#85931) üzenetére


vlaca2
tag

A PRO az 8 mono csatorna, a q2m meg 2 mono, nem nyolcszor hanem négyszer annyi :)

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#85937) contaxg válasza Sinesol (#85935) üzenetére


contaxg
veterán

Régebben Violectric-kel használtam az adaptert. Belső jumperekkel lehetett beállítani ha jól emlékszem, a bekötést.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85938) Sword


Sword
őstag

Topping DX7 Pro-n van DAC Mode Async / Sync mode beállítás. Sajnos kifejtve nincs a manualban, csak az állítási lehetőség. Esetleg valaki tudna segíteni mi a különbség köztük?

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#85939) bkercso válasza Sword (#85938) üzenetére


bkercso
nagyúr

Asyncben várhatóan kisebb a jitter, syncben meg várhatóan UAC1-es, vagyis nem kell driver hozzá. Gondolom...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85940) fericske válasza s4tch (#85927) üzenetére


fericske
addikt

Az Adi-nál változtatható a dac kimeneti jelszintje több lépcsőben.

(#85941) bitrograde


bitrograde
senior tag

Én készséggel elhiszem bármelyikőtöknek, hogy (nem) kell jobb táp. Persze csak akkor, ha már kipróbáltam. :DD
Amúgy szerintem elég fontos a rendes beállítás az ADI-nál. Kölcsönadtam valakinek kipróbálni, és valami nem volt kerek, mikor visszakötöttem. Aztán persze, hogy el lett tekergetve ez-az. És más beállításokat kell a végfokhoz és az OTL-hez is használni, például a kimeneti jel tekintetében (+1 és +13dB között lehet állítani, azt hiszem).
Az RCA és XLR variálását pedig kihagyom: az egyik cél éppen az volt, hogy ne kelljen ki-be dugdosni mindent esténként-reggelenként, mert jelenleg ez jelenti az elágazást a rendszerben.
Ha kerül táp kipróbálásra (ahogy magamat ismerem: fog), természetesen megosztom a nagyérdeművel.

(#85942) chrisnagy13 válasza bitrograde (#85941) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

-5 - +13dB :K

Rögtön utána is járok, honnan tudok szerezni egy Sbooster-t. :C

(#85943) s4tch válasza fericske (#85940) üzenetére


s4tch
veterán

Az jópofa. Mindenesetre ha a szimmetrikus kimeneten magasabb maximális jelszintet tud, akkor esetleg el lehet vele játszani. (Ahogy írtam, én nem szórakoznék átalakítókkal.)

#85941 bitrograde: Welcome. :) TMP Audióval beszélj, kulturált áron tart lineáris tápot. Én kérek egyet tesztelni, ha megjön az Allo USBridge.

(#85944) contaxg válasza bitrograde (#85941) üzenetére


contaxg
veterán

A s4tch által ajánlott TMP Audio vonalat mindenképpen próbáld ki. Lehet, hogy én is kapok majd egy 5V-os tápot próbára.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85945) Sword válasza bkercso (#85939) üzenetére


Sword
őstag

Köszi! Bár ez alapján még nem értem, de már neki tudok indulni az utánaolvasásnak és a megértésnek :D
Az látszik nekem ebből, hogy semmi köze a kimenethez :)

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#85946) bkercso válasza Sword (#85945) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát de van. ;) Aszinkron módban az USB-vevő (DAC) a saját órájának tempója szerint kéri le az adatot a kiszolgálótól, viszont ehhez némelyik eszköz drivert igényel (Linux nem, és már a Win10 sem).
Aszinkron módban nem kell drivel (jól jöhet PS-hez vagy XBOX-hoz is), de jitteresebb lesz a hang.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85947) Sword válasza bkercso (#85946) üzenetére


Sword
őstag

3.5mm jack vs 4.4mm balanced-re gondoltam, mint kimenetre :)
Nem az USB-re.

A 2. eset amit irtál a szinkron módra vonatkozik, nem? )ps/xbox stb.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#85948) bkercso válasza Sword (#85947) üzenetére


bkercso
nagyúr

igen

3.5mm jack vs 4.4mm balanced-re gondoltam, mint kimenetre
Mi a kérdés ezzel? :B

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85949) Gedeon 77 válasza vlaca2 (#85936) üzenetére


Gedeon 77
lelkes újonc

Köszi a helyesbítést.

(#85950) Gedeon 77 válasza bkercso (#85932) üzenetére


Gedeon 77
lelkes újonc

Pedig logikus következtetés, hogy a PRO változatok jobbak a nem PRO-knál, hisz a TOPPING D50s-be is 2 x ES9038Q2M építenek be. Egy összehasonlító meghallgatás mindent eldöntene pl. a TOPPING D50s vs. SMSL SU-9.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.