Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85951) Gedeon 77 válasza Gedeon 77 (#85950) üzenetére


Gedeon 77
lelkes újonc

... illetve, hogy márkán belül maradjunk a TOPPING D50s vs. TOPPING DX7 Pro.

(#85952) Sword válasza bkercso (#85948) üzenetére


Sword
őstag

Csak a félreértést tisztáztam, én kimenet alatt ezekre gondoltam, de szerintem Te az USB kimenetre gondoltál :)

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#85953) Dorien válasza Sword (#85952) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem BKercso azért tisztában van vele, hogy egy DAC-nál az USB az bemenet és nem kimenet... :) De az általad kérdezett szinkron / aszinkron DAC mód az az USB-re vonatkozik. Nyilván hatással lehet a kimeneti jelre (hangra) is, különben nem lenne értelme állítgatni.

A balanced (szimmetrikus) és single-ended kimenet az más tészta.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#85954) paler


paler
aktív tag

Mai szerzeményeim :P Mától én is klubtag vagyok az RME klubban :) Holnaptól elkezdődhet az ismerkedés ès a játék ezzel a kis csöppséggel. :D

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#85955) bkercso válasza Gedeon 77 (#85950) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mire megyünk a logikával - sajnos? :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85956) bkercso válasza Dorien (#85953) üzenetére


bkercso
nagyúr

Fejhallgatóbemenet. :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85957) Zoliee válasza paler (#85954) üzenetére


Zoliee
senior tag

Gratula!
Milyen fejhallgatóval fogod hallgatni? És milyen forrásból?

(#85958) bitrograde válasza s4tch (#85943) üzenetére


bitrograde
senior tag

Ők ha jól rémlik, debreceniek. Pont egy hete jártam arra, és most egy darabig biztosan nem fogok. :F Na mindegy, majd lesz valami. Valami biztosan lesz. 12V 2A elvileg a sajátja.

(#85959) contaxg válasza paler (#85954) üzenetére


contaxg
veterán

Gratulálok! SPDIF kábelt is kaptál hozzá?? (ezt nem mesélted)
Bluesound lesz a forrás?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85960) Sword válasza Dorien (#85953) üzenetére


Sword
őstag

USB nyilván gép oldalról kimenet, nem DAC :D

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#85961) Dorien válasza Sword (#85960) üzenetére


Dorien
veterán

Erről az input/outputról jut eszembe: :D [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#85962) paler válasza Zoliee (#85957) üzenetére


paler
aktív tag

Köszönöm :P
A forrás Bluesound Mode 2i ahogy contaxg is írta :)
Fejes pedig Philips Fidelio x2hr

contaxg
Tudot volna adni hozzá egy Inakustikot, de mivel a munkahelyèn történt a deal, nekem meg csak akkor eset le hogy kellene egy kábel is, így az nem volt nála.
De a munkahelyetől 2 percre volt az Audiophile szalon, így beugrottam egy kábelèrt. :)

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#85963) binatone válasza Dorien (#85961) üzenetére


binatone
tag

Ez is egy input output. [kép]

(#85964) Ear001 válasza bitrograde (#85958) üzenetére


Ear001
addikt

Nem bolt, készen venni nem tudsz, csak rendelni, azt pedig kiszállítják bárhova.

(#85965) bitrograde válasza Ear001 (#85964) üzenetére


bitrograde
senior tag

Tudom, de időről időre előfordulok Debrecenben, és már rég terveztem egyszer felhívni Gál Tamást, és talán fülvégre kapni egy készüléket. Eddig csak futólag volt hozzá szerencsém egy avx-es fórumtársnál.
Amúgy éppen most hívott az egyik hifis cimborám, hogy neki éppen van egy tápja elfekvőben attól a cimboránktól, aki az audio-PC-met is elkövette, úgyhogy délután már hadra is foghatom. Majd mesélek, ha lesz mit.

(#85966) Gedeon 77 válasza bkercso (#85955) üzenetére


Gedeon 77
lelkes újonc

High-End rendszeren biztosan hallható némi különbség a sima és az ugyanazon típusú ESS SABRE PRO változata között, vagy másképpen a TOPPING D50s vs. TOPPING DX7 Pro között. Nem véletlen raknak a D50s-be a mérnökök mindjárt kettőt is. Így már csak 2 x 2 = 4, azaz dupla a különbség a 8 csatornás PRO-hoz képest.

(#85967) bkercso válasza Gedeon 77 (#85966) üzenetére


bkercso
nagyúr

Biztos humorizálsz.
Arról, hogy a mérnökök mit csinálnak, pláne a kínaiak, inkább most ne nyissunk végeláthatatlan vitát! :)
Azt meg a mai napig nem értem, hogy marketingokokon kívül miért használnak sztereo DAC-chipet mono módban sztereo készülékben. Nem, nem hallható szerintem, pedig a cuccom túl van a kommersz középkategórián szerintem.

Százezer különbség lehet egyébként 2 chip között attól még, hogy a fő típusszámuk azonos. :K

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85968) stefi81


stefi81
tag

Pár napja használom a dc02 ès 50pro kombòt. Nagyon tetszik, de látom a dc03 más chippel van. Van èrtelme dc02-ről dc03-ra váltani vagy valami másra, ha jobb minősèget szeretnèk? Gondolom a fülest lecserèlni sokkal drágább beruházás lenne, mint eladni ezt a dac-ot ès megpótolni egy kicsivel... :U

[ Szerkesztve ]

(#85969) Gedeon 77 válasza bkercso (#85967) üzenetére


Gedeon 77
lelkes újonc

Nem találtam ilyen összehasonlítást, ez megint a szokásos marketingbullshit lehet a PRO chipeknél ezek szerint. Akkor mire fel jó a 8 csatorna?

***

Az AKM legjobb chipje még mindig jobb az ESS-énél hangminőségben (ha ugyanaz a jó minőségű körítés mellette)? Azaz az AK4499 jobb, mint az ES9038PRO? Kizárólag hangminőségre, torzítás-minimalizáltságra értem.

(#85970) vlaca2 válasza Gedeon 77 (#85969) üzenetére


vlaca2
tag

PRO audio interfészekhez(“stúdiohangkártya”). Ott több ki/bemenet is van.

[ Szerkesztve ]

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#85971) btraven válasza Gedeon 77 (#85966) üzenetére


btraven
őstag

Micsoda tudathasadásos állapot. Szóval a mérnökök a hallható különbség miatt raknak bele kettőt? A tudományosok szerint meg nincs hallható különbség nem hogy 2 chip között, hanem bármilyen 2 DAC között sem?

(#85972) bkercso válasza Gedeon 77 (#85969) üzenetére


bkercso
nagyúr

A hangra nem csupán az adatlapi paraméterek vannak tahással, erre egyre erősebb a gyanúm.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85973) Dorien válasza stefi81 (#85968) üzenetére


Dorien
veterán

Inkább fejes csere.
zárt: Denon D1200 [link]
nyitott: Fidelio X2HR [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#85974) btraven


btraven
őstag

[Ezzel] a TUBE-03 előerősítővel állítólag kiválóan fel lehet javítani a Topping meg THX erősítők hangját. :)

(#85975) contaxg válasza btraven (#85974) üzenetére


contaxg
veterán

Arra gondolsz, hogy tegyünk egy előerősítőt a fejhallgató erősítő elé?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85976) btraven válasza contaxg (#85975) üzenetére


btraven
őstag

Igen. Ezzel tudjuk korrigálni a jól kimért erősítők borzalmas hangját. Elméletileg.
Gyakorlatilag ezt még le kell tesztelnem. :DDD

(#85977) vlaca2 válasza btraven (#85974) üzenetére


vlaca2
tag

Tegnap elbizonytalanodtam egy pillanatra, de kiderült hogy mégiscsak viccelsz ezzel a fosdombbal kapcsolatban :))

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#85978) contaxg válasza btraven (#85976) üzenetére


contaxg
veterán

De akkor így két előerősítő lesz egy láncban. Nem lenne jobb megoldás venni egy jó erősítőt??

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85979) chrisnagy13 válasza btraven (#85974) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Akarod írni, torzítani? :D

(#85980) btraven válasza chrisnagy13 (#85979) üzenetére


btraven
őstag

Szerintem óriási tévedésben vagy ha azt hiszed hogy ezek az elektroncsöves cuccok torzítanak. Pont hogy a jó mérésű cuccok torzítanak. Irdatlan nagy visszacsatolással érik el a jó THD értéket. Közben a felvételen levő harmonikus torzításokat is kigyilkolják. Mint tudjuk egy zenei hang például A4 az nem csak egy 440 Hz frekvenciából áll hanem felharmonikusokból is.
[Itt] a végső bizonyíték az elektroncsöves cuccok felsőbbrendűségére.
És ezzel a 9 ezer forintos eszközzel el lehet érni a többmilliós elektroncsöves erősítők minőségét.

[ Szerkesztve ]

(#85981) bkercso válasza btraven (#85980) üzenetére


bkercso
nagyúr

Közben a felvételen levő harmonikus torzításokat is kigyilkolják.
Jó lenne, ha befejeznéd a trollkodást. Vagy, ha tényleg ennyire sötét vagy - ami szerintem lehetetlen -, legalább hallgatnál. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85982) Tulku válasza bkercso (#85981) üzenetére


Tulku
veterán

Pedig igaza van....mert itt a bass és a treble potméterekkel lehet kivenni a torzítást a zenéből....főleg a bass potméter maximális helyzete javít nagyot a hangképen....gyakorlatilag semmi mást nem hallasz, mint eszeveszett brummogást...de zaj nem lesz :DDD ;]

(#85983) Mathiask válasza bkercso (#85981) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Vagy, ha tényleg ennyire sötét vagy - ami szerintem lehetetlen -, legalább hallgatnál."
Én tartok attól, hogy nem lehetetlen. Sok mindent megmagyarázna, ha keverné a felvételen lévő hangszer felharmonikusait(,amit nyilván nem "gyilkol ki" semelyik erősítő, mert neki az épp olyan hang, mint bármelyik másik), az erősítő által hozzáadott harmonikusokkal(, amik nem léteznek a felvételen, csak az erősítő ad hozzá).
(hátha olvassa és megérti hol téved, ha nem trollkodásról van tényleg szó)

(#85984) contaxg válasza Mathiask (#85983) üzenetére


contaxg
veterán

Egy picit élmény: ehhez.
Egy kedves, és tehetős ismerősön sok milliós per darab láncát és az annak végén megszólaló LCD-X fejhallgatóját egy filléres kínai csövessel hajtotta. Mikor megláttam rögtön betegnek nyilvánítottam, de basszus az kis kínai jól szólt!! Igaz valami ezoterikus "száz éves" Telefunken csövek voltak benne. Talán még a fotókat is megtalálom amiket készítettem.

Bkercso
Tényleg kell ez a hangnem? :R

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85985) Tulku válasza Mathiask (#85983) üzenetére


Tulku
veterán

Ilyenről én is olvastam, sőt a csöveknél a visszacsatolások épp a jó felharmonikusokat kívánják megőrizni tudtommal a rossz felharmonikusok kioltásával (nem teljesen szakszerű megfogalmazás, majd Bertalan kijavít), de azért torzítást torzítással szerintem inkább még torzabbá tehetünk, esetleg itt lép képbe az un "csöves karakter" kifejezés egyik eredete, ami a mosott, kellően lágy, jellegtelen hangképet takarja, amit sok esetben rendre összemosnak a valódi csöves karakterrel...
Én úgy gondolom a Sileo vs Cary (mod1000) esetén épp hallom az igazi különbségeket a csöves és tranyós erősítés között, de azok épp nem ezek...ahol a tranyós torz hangképet ad egy zenénél, ott a csöves is azt csinálja...

(#85986) chrisnagy13 válasza Mathiask (#85983) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

+1 :R

Olyan, hogy olcsó és jó Hifi nem létezik.
Értem én, hogy a "hifistáknak" / egyes embereknek tetszik a csőnek, meg a trafónak a hangja, de ne mondja már senki, hogy ez neutrális meg valódi. :O

(#85987) Exodius válasza chrisnagy13 (#85986) üzenetére


Exodius
őstag

"de ne mondja már senki, hogy ez neutrális meg valódi."

Akkor keresztes hadjárat indul 3...2...1! :D

(#85988) bkercso válasza contaxg (#85984) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha bődületes hülyeségeket ír valaki, akkor nem tudom. Amúgy nem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85989) fericske válasza chrisnagy13 (#85986) üzenetére


fericske
addikt

Itt most megint az elelktronyos gitárt tudom felhozni, ami kimondottan magas torzítású csövekkel szerelt erősítővel éri el a "valódi" hangját.
Hát hol az igazság kérem? :)
Mi a valódi?
Tökmindegy.
Tetszik, nem tetszik, ez a lényeg.

(#85990) alphamooncam válasza chrisnagy13 (#85986) üzenetére


alphamooncam
őstag

?
"Értem én, hogy a "hifistáknak" / egyes embereknek tetszik a csőnek, meg a trafónak a hangja, de ne mondja már senki, hogy ez neutrális meg valódi. "

Kifejtenéd kérlek, mitől lesz kevésbé valódi, vagy neutrális hangja egy csövesnek, vagy trafósnak és mitől lesz egyeseknek kevésbé tetszetős egy másfajta erősítőnek a hangja mint másnak ! ;)

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#85991) Bodz válasza btraven (#85974) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mármint színezni. Csak akkor felmerül a kérdés, hogy mi a francnak vette meg valaki sokszáz dollárért a THX erősítőt?

(#85992) chrisnagy13 válasza fericske (#85989) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Oké. És egy hegedű vagy zongora? Azok nem így működnek. És ráteszed azokra is a csőnek a hangját. Itt nem egy hangszerről beszélünk, hanem egy hangszerelt dalról, ahol sok minden más is van egy gitár mellett.
Szóval ez nem jó példa. Én nem a csövet szidom magát, hanem a csöves "hifi" erősítőket. :D

#85990alphamooncam:

Úgy gondolom, hogy a korábbi posztokból erre megkapod a választ.

[ Szerkesztve ]

(#85993) contaxg válasza Bodz (#85991) üzenetére


contaxg
veterán

Ez mondjuk én sem értem...mármint az, hogy minek vesznek az emberek THX erősítőt. Szerintem kegalább a fele azért mert téháiksz, a másik fele meg azért mert egy hiperinformált youtuber lila ködöket pukizott tőle.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#85994) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Az miért is alapvető, hogy a tranyós erősítők nem torzítanak? Ez miért mindig csak a csövesek kapcsán jut itt eszébe egyeseknek?

(#85995) Polllen válasza chrisnagy13 (#85992) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én pl. azért adtam el az R2R 11-t, mert a hangja ráült a komolyzenére is, ahol ezt nem akartam. Minden máshol imádtam, élvezet volt hallgatni. Ízlés kérdése.

Nem is értem, miért kell szidni? Attól, hogy nem tetszik, lehet az még jó másnak, nem?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#85996) alphamooncam válasza chrisnagy13 (#85992) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Úgy gondolom, hogy a korábbi posztokból erre megkapod a választ."

Nem úszod meg ennyivel :P

Ha már letetted a voksod az egyik oldalra, akkor tessék meg is indokolni.

Nehogymár én érezzem szarul magam az miatt, mert azt gondolom, hogy egyik sem jobb a másiknál.

Te ennek az ellenkezőjét állítod, akkor most itt a lehetőség, hogy érvelj. :O

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#85997) Sinesol válasza Ba cy lus (#85994) üzenetére


Sinesol
veterán

Föleg azert, mert a tranzisztorosoknal nagysagrendekkel nagyobb a torzitasuk. A tranzisztorosoknal sokszor annyira kicsi a torzitas, hogy kb. elhanyagolhato.
Vannak ugyan csövesek közt is jobbak, de a fizikat ugye nem lehet megkerülni, a csö mint aramköri alkatresz, elegge elavult, nem veletlen, hogy tranzisztorokra epül a modern technologia.

contaxg: Ilyen alapon azt is nehez megerteni, hogy csöves cuccot minek vesznek. Gondolom a vasarlok felenek tetszik mer’ csö es vilagit, nosztalgia is esetleg bejatszik. A masik fele meg gondolom benyalt valami ezoterikus, megfoghatatlan fogalmakkal megtüzdelt audiofil maszlagot.

[ Szerkesztve ]

(#85998) chrisnagy13 válasza Polllen (#85995) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

"Attól, hogy nem tetszik, lehet az még jó másnak, nem?"

De, ez is benne volt a korábbi postban. :P

[ Szerkesztve ]

(#85999) Polllen válasza chrisnagy13 (#85998) üzenetére


Polllen
nagyúr

De minek szidod? :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#86000) -Skylake- válasza contaxg (#85993) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ahhoz biztos semmi koze a sok thxaaa erosito eladasanak, hogy ar/ertek aranyban jo vetel. Tudod apamra emlekeztetsz, O ilyen. Elozo autoja egy lexus gs450h volt. Valami volt a klimaval, el kellett vinni szervizbe, egy toyota chr-t kapott csereautonak 2 napig. Szerencsetlen alig birta ki, akarmit kerdeztem, hat a toyota hihetetlen rakas szar, lexus itt jobb meg ott jobb... Mondom hat igen, attol az aprosagtol eltekintve , hogy az egyik 6 a masik meg 20millio forint. Tavaly eladta a lexust, most 7es bmw van. Mindig aztmondja, hogy mindenben jobb mint a 450h. Hat igen, persze hogy mindenben jobb, pont ketszer annyiba kerul mint egy 450h.

ugyan ezt csinalod Te is, meg ennek a topiknak a 90%. Az, hogy be tudsz menni egy webshopba es gyakorlatilag barki szamara emesztheto aron tudsz venni egy eszkozt, ami semmi kulonlegeset nem iger de stabilan van egy ertelmes es kielegito hangja, az szar. Az a jo, ha megkeresel valami extreme sohasenkinemhallott rola gyartot, akinel majd rendelesre kuldenek neked valamit 3 honap varakozas utan meg bolygoegyuttallaskor 1,5millio forintert. Es minden mas szar...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.