Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52651) z123456789 válasza Silent77 (#52650) üzenetére


z123456789
addikt

Akkor így jártam. :S Köszi azért.

(#52652) havri1 válasza z123456789 (#52651) üzenetére


havri1
félisten

Súlyától és a feladás módjától függ, 1-3e Ft simán lehet sajnos, de fent van a posta honlapján, tudsz kalkulálni.

Ha nem reagált pozitívan az eladó, felesleges is beszélni róla, csak rajta múlik, semmi más nem kötelezi a garanciára.

havri

(#52653) z123456789 válasza havri1 (#52652) üzenetére


z123456789
addikt

Igen én is így gondolom hogy felesleges több időt foglalkozni vele ebben az esetben. Köszi.

(#52654) Xes válasza bambanya (#52625) üzenetére


Xes
csendes tag

Igazából szerintem nem is foglalkoztam vele, ismeretlen tettes ellen tettem, el is mondtam ott, hogy csak azért jelentem fel, mert akkor visszakapom a pénzemet paypaltól. Később jött levél, hogy megszüntetik talán, de erre pontosan nem emlékszem ez pár éve volt, nálam mondjuk kb. 20 ezer ft környéke volt, ami nem nagy összeg de a te esetedben ez jóval több ott már lehet komolyabban vennék az ügyet.

(#52655) gerii


gerii
addikt

Rejtett számról hívhatnak a vámosok?

(#52656) V/ válasza gerii (#52655) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, mert a vámosok nem hívnak.Papírozzák a dolgokat, levél a kapcsolattartás eszköze. Az állami intézmények hivó számai nem lehetnek titkosak, hogy tudnál akkor telefon beszélgetésre hivatkozni a beadványaidban?
Ha a Posta csinálja a küldemény vámeljárást akkor is csak sms-t küldenek, vagy ha hívnának akkor 30-as mobil számról történnek.

[ Szerkesztve ]

(#52657) somnia válasza gerii (#52655) üzenetére


somnia
őstag

...ajaj, még be is kopoghatnak...

(#52658) gerii válasza V/ (#52656) üzenetére


gerii
addikt

Köszi, akkor nem ők hívogatnak :)

(#52659) Balli


Balli
őstag

Megnyertem egy német licitet, ahol a payment infonal az volt megadva, hogy: "Payments: Cash on collection, Bank transfer" Jol ertelmezem, hogy az előbbi az utánvétet jelenti, azaz akkor fizetek készpénzben amikor átveszem az árut? Amikor nyertem az eladó megadta a számlaszámot, hogy utaljak, mire én irtam hogy a "Cash on collection" opciot választanám. De ebbe nem akar belemenni, és már húsz felkijáltójeles mondatban válaszol, hogy utaljak.
Egy elég nagy értékű áruról lenne szó, mit javasoltok? Nem szeretnék meg ezek után negativ visszajelzést kapni, illetve az árura is igényt tartanék, de nem utalnék előre. Nyissak egy claim-et, vagy hagyjam, vagy...? Köszi

Athens 2004

(#52660) raziel01 válasza Balli (#52659) üzenetére


raziel01
veterán

Nem neked való az ebay.
Külföldre nincs utánvétel.
Tök mindegy, mert hiába is lenne utánvétel ha akarna bármilyen szart rakhatna a dobozba, te csak fizetés után vennéd észre.

(#52661) Balli válasza raziel01 (#52660) üzenetére


Balli
őstag

Köszi, de több évnyi rengeteg vásárlás és jópár eladás után, majd én eldöntöm, hogy nekem való-e, elég nagyfiú vagyok már ehhez egyébként...
Köszönöm, azt nem tudtam, hogy külföldre nincs utánvétel, eddig mindig mindent PayPal-al rendeztem. Nem amiatt aggódom, hogy mit kapok (bár remélem nem szart mint azt irtad), hanem konkértan azt reméltem, hogy tudok kp-ban fizetni.. de már látom naiv voltam

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#52662) raziel01 válasza Balli (#52661) üzenetére


raziel01
veterán

No offense de ha több évnyi vásárlás van a hátad mögött akkor tudhatnád, hogy a mesében sincs külföldi rendelésnél kp-ban fizetés.

(#52663) agroman válasza Balli (#52661) üzenetére


agroman
senior tag

nagyfiu!

cash on collection = elbattyogsz a nemet hazahoz es keszpenzben fizetsz mikor atveszed a cuccot.

------

(#52664) WhiteWalker válasza z123456789 (#52644) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Többiek leírták miért is.felesleges ezzel vesződni. Én semmilyen kínai hulladék terméket nem veszek tőlük. Kifizettem jó pár ezer ft tanulópénzt...
Csak az a durva hogy rengeteg ilyen terméket árulnak magyar boltok. Most fotós boltra gondoltam...

(#52665) Balli válasza agroman (#52663) üzenetére


Balli
őstag

Szia agroman!
Köszi szépen a tisztázást! Kicsit utánnanéztem és valóban rosszul értelmeztük, mert a Cash on Delivery jelenti az útánvételt, Cash on Collection meg az amit lent irtal.

Athens 2004

(#52666) cbmfan


cbmfan
senior tag

újabb idióta.

éjjel megvett tőlem valamit, postáztam ajánlottan délelőtt, küldtem üzenetet ragszámmal és képekkel csomagról. előbb nyitott case-t szó nélkül azzal az indokkal, hogy mégsem kell neki. vajon ebből mi lesz?

(multkoriból nem lett semmi, case lejárt, ember bukta pénzét.)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#52667) havri1 válasza cbmfan (#52666) üzenetére


havri1
félisten

Nagy valószínűséggel ebből is semmi..:)

havri

(#52668) cbmfan válasza havri1 (#52667) üzenetére


cbmfan
senior tag

erre gondoltam én is :) filléres tétel (8$ postával), majd kiderül, hogy mi lesz belőle. csak nehogy kitalálja, hogy én fizessem visszapostázást...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#52669) radi8tor válasza cbmfan (#52666) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha leüti eBay-en már eleve kötelező kifizetnie, ha meg már kifizette, akkor végképp nem mondhatja vissza.
Gondolom szállítás résznél no refund meg hasonlókat odaírtál.

⭐ Stella

(#52670) cbmfan válasza radi8tor (#52669) üzenetére


cbmfan
senior tag

amíg nem postáztam gond nélkül visszafizetem, maximum bukok 30 centet. ilyenkor már bukta ember, visszakapja csak az árát ha visszaküldte.

más: Dél-Afrikába küldtem valamit. track info:

Mar 12, 2015
10:32am
(itt konkrétan 0 infó van) Magyar Posta

Mar 07, 2015
11:19pm
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country Magyar Posta

Feb 11, 2015
11:28pm
Célországba elküldve / Item sent abroad Magyar Posta

Feb 09, 2015
02:52pm
Küldemény postai átvétele / Item accepted Magyar Posta
Budapest - helyi posta

hol volt csaknem egy hónapig? vevő visszakapta pénzét, tőlem nem vonták le. hétfőn megyek problémázni, ebből is legalább fél éves procedúra lesz, mire kiderül bármi is.

viszont nemzetközi tértivevény papírokat soha nem kaptam vissza. vajon miért?

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#52671) Flashcash válasza cbmfan (#52670) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az ilyen "egzotikus" országokba való küldéssel vigyázni kell.
Nincs velük közvetlen légi kapcsolatunk, messze is vannak, így lehet, hogy a csomagod 2-3 átszállás és partneren keresztül kerül továbbításra, illetve a postának a helyi partner kézbesítési idejére sincs ráhatása.
A 20-28 munkanapos kézbesítési idő szerintem itt még bőven belefér.

A vevőnek pedig előre egy nagyon rossz szállítási időt kell megadni, ilyen viszonylatban mert teljesen kiszámíthatatlan a normál posta. Kb. ugyanaz mintha mi Kínából rendelünk valamit, ott is nagyok a szórások.

https://www.posta.hu/static/internet/download/Del_afrika_Koztarsasag.pdf
Itt az elsőbbség nélküli levél kézbesítési idejéből indulj ki, még akkor is ha elsőbbségivel küldted.

[ Szerkesztve ]

(#52672) luk88


luk88
tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Kinéztem egy terméket, helyileg Anliában van. Csak belföldre szállít. Próba szerencse alapon felvettem vele a kapcsolatot, hátha vállalná a nemzetközi szállítást, persze az én költségemre. Ez nem jött össze,a csomagküldési árról ne is beszéljünk.. horror. A kérdésem az lenne, foglalkozik valaki (magánszemély,cég) eféle szolgáltatással, hogy angliai címére rendeli, majd hazapostázza?

(#52673) bl4ze válasza luk88 (#52672) üzenetére


bl4ze
veterán

google a barátod, elég sok ilyen van

.:. bl4ze .:.

(#52674) cbmfan válasza Flashcash (#52671) üzenetére


cbmfan
senior tag

írtam, hogy hétfőn indítom a keresést, próbálja meg ő is. válasza:

"The real problem is when the parcel gets into South Africa, the SA postal authorities change the tracking number! How clever is that? I have sent 4 emails to SA postal authority asking for new tracking number for this clock, they do not reply to me so I think they STEAL the item. A gold watch which I bought in UK disappeared in the SA post and I never received it. I am sure they STEAL them because they are small and can easily be sold."

szép. ezért küldök kizárólag ajánlottan zűrösebb országokba, vagy nem vállalok felelősséget érte.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#52675) luk88 válasza bl4ze (#52673) üzenetére


luk88
tag

Köszönöm, a kielégítő választ. Jobbat nem is kaphattam volna!
Már átlapoztam párat, de mivel nemvolt visszajelzés a megbízhatóságukról gondoltam rákárdezek.

(#52676) Athes88


Athes88
tag

Üdv.

Rendeltem februárban egy pulcsit Kínából még február 4.-én, 5.-én fel is adták de azóta sem jött meg. Mint kiderült azóta hogy február 10.-én már Magyarországon volt de én semmit sem kaptam ennyi idő elteltével sem.(nemhogy a terméket de még értesítést sem, a nyomonkövetési számot is az eladótól kérdeztem meg mert az sem volt alapból hozzá.) A kérdésem az hogy vissza szeretném igényelni a pénzemet és ezt az ebay-en vagy a paypalon keresztül lehetséges-e.(17.-ig kellett volna megjönnie) Szóval időbe belefér még a pénz visszatérítés? Ha igen vki leírja lépésről lépésre hogy kell? (gondolom az eladónak is jelezni kell már ezt is megtettem bár még nem írt vissza de reagál a levelekre mert már írtam 1-2 t.) Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#52677) fardem válasza Athes88 (#52676) üzenetére


fardem
aktív tag

ha 4-én adták fel az kizárt, hogy itt lett volna február 10-én.

ebay-en indíts case-t a resolution centerben. i bought an item, not recieved.

(#52678) Shingen válasza bambanya (#52594) üzenetére


Shingen
addikt

Hát ez nagyon durva :((

風林火山

(#52679) parkr válasza fardem (#52677) üzenetére


parkr
őstag

gondolom yanwenes számot adtak neki. az ugye villámgyors.

(#52680) Shingen


Shingen
addikt

Hali!
Vevőnél, hogyan tudok adni neki pozitív vagy negatív értékelést?
Milyen menüpontokon keresztül tudom megtenni?
köszi

風林火山

(#52681) fardem válasza Shingen (#52680) üzenetére


fardem
aktív tag

ha eladó vagy, akkor nem adhatsz neki negatívat, csak pozitív értékelést.

ha gond van akkor inkább ne értékeld, mivel pozitív értékelésben nem adhatsz negatív kritikát, mert az ebay seggbe rúg.

(#52682) Shingen válasza fardem (#52681) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor úgy kérdezem: Ha vevő vagyok, hogyan tudok az eladónak adni pozitív értékelést?
Milyen menüpontokon keresztül?

風林火山

(#52683) havri1 válasza Shingen (#52682) üzenetére


havri1
félisten

Leave feedback

havri

(#52684) Shingen válasza havri1 (#52683) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi!

風林火山

(#52685) fardem válasza Shingen (#52682) üzenetére


fardem
aktív tag

vevőként lehet mindkettőt. csak az eladót korlátozzák pozitívra. leave feedbacken katt!

(#52686) ZsoltG60 válasza parkr (#52679) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Nekem is van egy yanwen csomagom ami TN szerint már az országban van 1hete... de még semmi jele a rendelt cuccomnak...

Lumia 950XL

(#52687) Silent77 válasza ZsoltG60 (#52686) üzenetére


Silent77
veterán

Nem valós.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#52688) ZsoltG60 válasza Silent77 (#52687) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Értem.. csak tudnám mire jó ez a kamu nyomkövetés :W :W

Lumia 950XL

(#52689) htc07 válasza ZsoltG60 (#52688) üzenetére


htc07
addikt

megnyugtatni a vásárlót, akinek fogalma sincs róla, hogy kamu.

(#52690) parkr válasza ZsoltG60 (#52688) üzenetére


parkr
őstag

vannak más oldalak ahol kötelező a tracking, ami persze plusz költség, így ezzel meg tudják kerülni a dolgot

(#52691) ZsoltG60 válasza parkr (#52690) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Értem, és mi a helyzet a HongKong Post nyomkövetéssel? Itt van egy 9 napos rendelésem, de a TN szám alapján még semmi infó...tudom hogy idő kell amíg bekerül a rendszerbe de mennyi idő után jelez valamit?
RC925295929HK (próbáltam a saját oldalukon is de ott sincs info)

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#52692) havri1 válasza ZsoltG60 (#52691) üzenetére


havri1
félisten

Még nem került be a rendszerbe, vagy nem jó a TN..

havri

(#52693) VásRló


VásRló
tag

Az hogy működik, hogy sok eladó kiír egy fix összeget a postaköltségnek (pl. 3,5 font), és világszerte ugyanannyiért küldi a csomagot, attól függetlenül, melyik országba küldi? Ő a postán gondolom változó árakat fizet a feladásért.

(#52694) lakkusjj válasza VásRló (#52693) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Szerintem ez úgy működik, hogy a tartózkodási helyednek megfelelő postaköltséget mutatja az oldal.

(#52695) VásRló válasza lakkusjj (#52694) üzenetére


VásRló
tag

Ő írja be, hogy melyik országba mennyiért küldi, vagy az ebay tudja a postai árszabást?

És az ingyenes postaköltség az hogy működik? Beleszámolja az árba a postaköltséget?

(#52696) somnia válasza lakkusjj (#52694) üzenetére


somnia
őstag

Esetleg egy olyan összeget ír be, amelybe a legdrágább postaköltség is belefér.

(#52697) cbmfan válasza somnia (#52696) üzenetére


cbmfan
senior tag

így van, én is ezt csinálom. itt EU-n belüli és kívüli díjszabás van, pl. elsőbbségi levél 250 grammig 1310 és 1490, opcionálisan ajánlott +810.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#52698) havri1 válasza somnia (#52696) üzenetére


havri1
félisten

Ez azért érdekes, mert volt olyan eset, aminél proxyn keresztül majdnem 30e Ft volt a postaköltség, sima nettel meg ingyenes.

havri

(#52699) parkr válasza havri1 (#52698) üzenetére


parkr
őstag

meglehet adni több költséget is.
nekem pl usa és worldwide opció van.

(#52700) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Felraktam egy hirdetést de valamiért azt írja hogy csak amerikába postázok. Pedig én mindenhová postáznék. Hogy tudom beállítani?
Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.