Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) V/ válasza kerekfej (#52350) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Euro meg ugyanannyi, mint reggel.

(#52352) kerekfej válasza V/ (#52351) üzenetére


kerekfej
addikt

Ez viszont még tovább fog emelkedni 1 napon belül.

(#52353) somnia válasza V/ (#52349) üzenetére


somnia
őstag

Na, ez már jobban hangzik.
Köszi.

(#52354) KamuMazsola válasza kerekfej (#52352) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Mintha ezt élveznéd! Mást tőled nem olvastam itt az utóbbi időben. Nekünk elég baj, hogy ilyen magas a dollár árfolyama.

Üdv.: KamuMazsola

(#52355) Varesz_86 válasza zocsa0001 (#52137) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

Közbe változott a tracking közel egy hónap elteltével
Arrived at USPS Facility
Mar-08-15, 21:25 PM, KEARNY, NJ 07032

ennek ellenére ma reggel Buyer contacted Customer Service. Awaiting response. gondolom semmi esélyem és ugrik a pénzem...szerintem pár nap és megkapta volna a 30 ezres "kis" csomagját, és ha látom hogy esetleg megérkezik neki de közben visszakapja az árát mert az ebay úgy dönt, és miért ne döntene úgy,(vevővédelem) akkor tudok valamit tenni? mert láttam olyat hogy a vevőt is lehet jelenteni különböző lehetőségek szerint, van értelme?

(#52356) agroman válasza Varesz_86 (#52355) üzenetére


agroman
senior tag

hany napod van valaszolni?
amig lehet huzod..hatarido elott 2 nappal megnezed hogy all a nyomkovetes es elkuldod a lefenykepezett blankettat ahol jol lartszik a TN szam + link a 17track-re es az ott lathato aktualis allapot.
megirod, hogy varjon meg par napot es megerkezik. az ebay ha latja hogy mozog a csomag akkor talan nem lesz "orban is.." ;)

------

(#52357) Varesz_86 válasza agroman (#52356) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

már szolt az ebaynek aki 48 órán belül dönt ugye...csak kinek így kinek a javára hogy mozog azért a csomag

(#52358) agroman válasza Varesz_86 (#52357) üzenetére


agroman
senior tag

de toled nem is kertek semmi infot?

[ Szerkesztve ]

------

(#52359) Varesz_86 válasza agroman (#52358) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

az ebay ügyfélszolgálat az még nem, csak a vevő pattogott állandóan én meg nyugtattam hogy várjon pár napot persze közben már nyitva volt a case ma reggel pedig escalede

(#52360) agroman válasza Varesz_86 (#52359) üzenetére


agroman
senior tag

ha a vevo nyit egy ugyet, akkor neked lehetoseged van valaszolni es a bizonyitekokat csatolni...
ha ezt nem tetted meg, akkor neked reszeltek, bar hol is tart a csomag..

------

(#52361) havri1 válasza Varesz_86 (#52359) üzenetére


havri1
félisten

Casen belül elküldted neki a TN-t?

havri

(#52362) Varesz_86 válasza havri1 (#52361) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

természetesen, csatoltam a terméknél is, látszik minden

(#52363) V/ válasza Varesz_86 (#52355) üzenetére


V/
Topikgazda

Írd meg neki, hogy látod a postai nyomkövetésnél, hogy nemsokára megkapja, legyen türelmes.
Ha nem hajlandó várni amíg kézbesítik neki a csomagot és az eBay visszatérítésre kötelez téged, akkor nem veheti át a csomagot, ha megteszi akkor fizetség nélkül jut az áruhoz és ez esetben csalást követ el.
Ha te már elküldted neki a választ a escalede előtt, benne azt hogy megy a csomag, akkor nem fog az eBay az ő javára dönteni.

Az eBay szokott küldeni értesítést az eladónak, ha valami probléma van, illetve a vevő által indított case-re hivatkozással az eladói védelem eBay részen írjál nekik
http://pages.ebay.com/sellerinformation/seller-protection/fair-case-resolution.html

Seller Dashboard-on megnézni milyen lehetőséged van, illetve az escalede esetén neked milyen lehetőséged van azt megnézni.

Protection when shipping within your stated time: if a buyer claims that they did not receive an item, the related eBay Money Back Guarantee case will be found in your favor if you shipped within your stated handling time and provided tracking information (with signature confirmation for transactions of $750 or more) before the case was escalated to eBay.
To be protected, the tracking information will need to show proof of delivery from a shipping company that clearly displays the delivery status of the item as “delivered”, the date of delivery (which reflects that you shipped within the stated handling time), and the recipient’s address.

[ Szerkesztve ]

(#52364) kerekfej válasza kerekfej (#52352) üzenetére


kerekfej
addikt

Már 305 :Y

(#52365) Shingen


Shingen
addikt

Hali!
Visszaírt az illető mert nem érkezett meg a rendelésem:

So sorry to hear that you still do not get your item. We can understand your situation. We sent out your item on 2015-01-29 and you can check the code( as we have sent your item by natural post, we do not have tracking number. The code can only check when we send your item out. Hope you can understand)

It usually need 25-35 working days to you end.
Sometimes it may be delay on the way by some unexpected reasons. Here is the full shipping address you leave for us.
Could you please confirm whether it is the same as your address or not.

If the address are the same, the item may delay on the way. It will be better if you can have a look in your local post at your convenient time. Thanks for your waiting in patience again.

Waiting for your reply.

Most akkor várjak tovább?
Vagy hogy kaphatom vissza a pénzt?

風林火山

(#52366) V/ válasza Shingen (#52365) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi volt az érkezési idő utolsó dátuma? Onnan számítva van 30 napod hogy visszakérd a pénzed, illetve várhatsz még egy kicsit, ha szükséged van rá.
Itt csak a címre kérdezett rá, hogy jó-e, azt kell megerősítened.

[ Szerkesztve ]

(#52367) Shingen válasza V/ (#52366) üzenetére


Shingen
addikt

[link]
ez volt az előzmény.
Írtam neki ezt a választ kaptam.
Akkor írok neki, hogy a cím stimmel, csak azt nem illesztettem be ide........

風林火山

(#52368) V/ válasza Shingen (#52367) üzenetére


V/
Topikgazda

Április 10-ig van időd reklamálni, én még várnék 2 hetet, addig megjöhet. De a jövő héten a legvalószínűbb. Ehhez hasonló számú Flyt a múlt héten 41 napra jött meg.

[ Szerkesztve ]

(#52369) Shingen válasza V/ (#52368) üzenetére


Shingen
addikt

ok! Köszi!

風林火山

(#52370) Zolly444 válasza KamuMazsola (#52354) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Ha valaki esetleg dollárban/ euróban kap fizut annak nem lehet rossz végülis

(#52371) somnia válasza Zolly444 (#52370) üzenetére


somnia
őstag

Annak eddig sem volt rossz és ezután sem lesz... :K

(#52372) KamuMazsola válasza Zolly444 (#52370) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Azért gondolom ők vannak jelentős kisebbségben, ezért ha jól gondolom nekünk jobb volna 210-250 Ft közötti dollár árfolyam.

Üdv.: KamuMazsola

(#52373) Xes


Xes
csendes tag

From This Balance U.S. Dollar Balance
Amount $258.04 USD
Exchange Rate 1 U.S. Dollar = 283.523 Hungarian Forints
Gross Amount 73,160 HUF

kicsit érdekesen számol a pp, ha ki akarom venni a pénzt, hivatalos árfolyam szerint pedig:
258.04 USD = 75,145.51 HUF
US Dollar ↔ Hungarian Forint
1 USD = 291.217 HUF 1 HUF = 0.00343387 USD

(#52374) radi8tor válasza Xes (#52373) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincsen ebben semmi meglepő, bankok (ahogyan PayPal is) ebből élnek.

⭐ Stella

(#52375) randras


randras
veterán

Helló,

rég jártam erre. :D Eladnék 70k környékén, ~2,5 kiló, ~44x54x12cm, Európai Unión belül. Kérdésem: mivel merjem feladni? Hogyan tudok csak EU-n belülre feltölteni (.com-on nézem, ott egyértelműen nem látok ilyet). Melyik országokat kellene excludolni (pl. Olaszország)?

:R

(#52376) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.

A 2-4 napba beleszámít a hétvége is, mire a pénz viszzaérkezik a Bank számla számomra?

XD alias IKSZDé

(#52377) htc07 válasza honda 1993 (#52376) üzenetére


htc07
addikt

Munkanap.

(#52378) V/ válasza randras (#52375) üzenetére


V/
Topikgazda

Nemrég volt téma, úgy a múlt héten, a Magyar Posta és futár közvetítők árai. Néhány hsz visszább.

(#52379) V/ válasza htc07 (#52377) üzenetére


V/
Topikgazda

Banki munkanap, és a a fizetési művelet devizanemében fennálló bankszünnap is számít, a könyvelés több nap is lehet.

(#52380) randras válasza V/ (#52378) üzenetére


randras
veterán

Elolvastam. Itt állok ebay.com-on, sehol exclude-ot/EU-only-t, hasonlót nem lehet beállítani, postai szállítást ki sem tudok választani. Internation shippingnél választhatók mindenhova vagy Kanada közül.

[ Szerkesztve ]

(#52381) somnia válasza randras (#52380) üzenetére


somnia
őstag

...és co.uk-n?...

(#52382) randras válasza somnia (#52381) üzenetére


randras
veterán

Itt már legalább a helyeket be tudtam állítani, viszont feltöltve most az jelenik meg, hogy "Courier - Check the item description or contact the seller for details" :F

Szeretnék beállítani árakat legalább a fontosabb országokba, mert így a lista végén vagyok.

(#52383) randras válasza randras (#52382) üzenetére


randras
veterán

Na már rájöttem a Courier volt a gond, és sikerült is leszűrni meg excludeolni, egyetlen gond maradt, hogy UK-ra csak egy nevetségesen kicsi, 10.5 fontos szállítási díjat enged beírni - a többi országra viszont be tudtam írni, amit akartam.

[ Szerkesztve ]

(#52384) radi8tor válasza randras (#52383) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor reménykedj, hogy nem Angol veszi meg. :D

⭐ Stella

(#52385) randras válasza radi8tor (#52384) üzenetére


randras
veterán

Annyira átláthatatlan és logikátlan az egész... :(

(#52386) radi8tor válasza randras (#52385) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

2 éve adtam el, akkor egész jól be tudtam állítani, de volt ott is korlátozás belföldi szállításnál (vagyis UK a .uk oldalon és USA a .com oldalon).

⭐ Stella

(#52387) Shingen


Shingen
addikt

Hali!
Előzmény: [link]

Írtam neki tegnap nem válaszolt, ha továbbra sem reagál, mit kell tennem és hogyan pénzemet vissza kapjam?
cast kell nyitni :F
köszi

風林火山

(#52388) somnia válasza randras (#52383) üzenetére


somnia
őstag

Persze, hiszen úgy veszi, mint ha Angliában lennél.
Szállításnál állítsd be, hogy "International Tracked Postage" outside from UK!

(#52389) honda 1993


honda 1993
senior tag

Köszönöm

XD alias IKSZDé

(#52390) V/ válasza Shingen (#52387) üzenetére


V/
Topikgazda

Most komolyan?
Miből gondolod, hogy nem fogod megkapni?
Itt írtam valamit: (#52368)
Nem tudsz várni legalább 1 hetet? Van még időd április 10-ig. Nem véletlenül van az eBay-n az a szabály, hogy a legutolsó várható érkezés dátumától 30 napig reklamálhatsz. Szerintem türelem.
Ha mégis megkapod később és refundot kértél, akkor a tisztesség úgy kívánja, hogy újból fizesd ki, viszont neki mint eladó 1-el nő az ellene indított eBay case-k száma, ami később jutalék növelő lesz neki.
Miért nem érhető, ha feladja az eladó, onnantól nem tud semmit sem tenni, mert nem ő a postás aki viszi. 35-45 nap is lehet a szállítási idő

[ Szerkesztve ]

(#52391) Shingen válasza V/ (#52390) üzenetére


Shingen
addikt

Jó várok még 1 hetet csak nem szeretném ha elveszne a pénz.
Akkor 1 hét múlva újra itt.............

風林火山

(#52392) somnia válasza Shingen (#52391) üzenetére


somnia
őstag

Szerintem, mondom szerintem, nem neked való az eBay. :F

(#52393) Shingen válasza somnia (#52392) üzenetére


Shingen
addikt

Miből gondolod?

Csak azért mert pár párszor behúztak a csőbe, mert nem jött meg a cucc és nem tudtam mit kell csinálni, hogy vissza kapjam a pénzem. :(
Most nem akarok így járni és mert segítséget szeretnék kérni. Ezért nem nekem való :F

風林火山

(#52394) somnia válasza Shingen (#52393) üzenetére


somnia
őstag

Türelmetlen vagy, kapkodsz össze-vissza, pedig az eBayhez türelem kell.

(#52395) havri1 válasza Shingen (#52393) üzenetére


havri1
félisten

Kapsz segítséget, de az időt ki kell várni, nincs mese.
Az eladó, ha feladta megfelelő módon, mást nem tehet, ahogy írták is.
Ha korán indítasz caset, visszakapod a pénzt, és mégsi megérkezik 2-3 napra rá, csak neked lesz plusz munkád vele.
Érdemes kivárni a végső időket, vagy legalábbis a reális időket.
Ha lejár a szállítási idő vége, onnan van még 30 napod nyitni.

[ Szerkesztve ]

havri

(#52396) Shingen válasza havri1 (#52395) üzenetére


Shingen
addikt

Rendben köszi.
Ti legalább próbáltok segíteni!
THX
Jövő héten sem jön meg jelentkezek ismét.

風林火山

(#52397) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Rendeltem egy övet Hong Konból febr.11-én. 20.a van megadva a szállítás utolsó napjaként.. Meg fog ez még jönni vagy írjak az eladónak? Eddig minden (kb 4cucc) hamarabb megjött 1-2 héttel mint ez pedig egyszerre vettem őket..Sőtt a február 14.én rendelt miki is itt van.. Bár nem egy a cuccok eladója.. Kérdezzek esetleg postán?

(#52398) somnia válasza Zolly444 (#52397) üzenetére


somnia
őstag

#52394

(#52399) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Szeretnék egy tárgyat ealdni kizárólag az USA-ba,de nem tudok mert mindig ez fogad :
"We're unable to calculate your shipping cost based on your current item location. Please enter a valid item location which includes the City, Zip Code and Country.If your item location is not within the US, please select flat rate shipping."

Az eladási oldal teljesen ki van töltve, az angol nyelv az nem probléma, de úgy tűnik hogy a .com miatt nem lehetséges. Mi lehet a gond? Mert a ebay.hu azonnal átirányít a .com-ra , és ott sehogy nem kivitelezhető a létrehozás. Az adataim teljesen ki vannak töltve, a cím is stimmel.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#52400) radi8tor válasza DrTechnoid (#52399) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

If your item location is not within the US, please select flat rate shipping.

Vagyis válassz "flat rate shipping"-et.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.