Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52301) havri1 válasza w.miki (#52300) üzenetére


havri1
félisten

Ha nyitva van, akkor elvileg nem kell semmit se csinálni.
Akkor záródik le, ha refund megvan (minden külön).
Most azon agyalok, hogy kellett e valamit írni, vagy elég volt a dont recive....

havri

(#52302) V/ válasza w.miki (#52298) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az eBay kocka a meghtározó. Ha egy levélben, csomagban küldik, akkor ha vámeljárás alá veszik egyben számolandó. A küldemény darab száma a meghatározó.
6000 Ft-tól már az ÁFA ketyeg.

[ Szerkesztve ]

(#52303) w.miki válasza V/ (#52302) üzenetére


w.miki
veterán

de ha vámolnák, akkor már kellett volna kapnom valamit, nem?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#52304) V/ válasza w.miki (#52303) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, értesítettek volna. Ezt biztos valaki lenyúlta. A januári vásárlásaim közül 19 nap volt a leghosszabb megérkezési idő.

[ Szerkesztve ]

(#52305) havri1 válasza V/ (#52304) üzenetére


havri1
félisten

Szinte biztos valaki nagyban üzérkedett abban az időben.
Egy srác is most írt priviben, szintén siceritytrading, január 2x feladás, és semmi :(

havri

(#52306) w.miki


w.miki
veterán

másik topikban is lamentálnak erről, elég szomorú a helyzet :(

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#52307) havri1 válasza w.miki (#52306) üzenetére


havri1
félisten

Ha nem is ilyen részletesen, de sejtettem. Van nekem is ismerősöm a postán, mesélt érdekes dolgokat sajnos.

havri

(#52308) Xes


Xes
csendes tag

Valaki esetleg postázott mostanában USA-ba? Elég érdekes, hogy vagy 10 csomagot küldtem és egyelőre eddig 1 se érkezett meg oda majdnem 3 hét alatt! Pedig kínába később küldtem, az megérkezett 2 hét alatt, egyesült királyságba megérkezett 1.5 hét alatt, de usa-ba 1 db sem...
És elsőbbségi benne van az ajánlott árban de úgylátszik szart sem ér sajnos...

(#52309) agroman válasza Xes (#52308) üzenetére


agroman
senior tag

ha visszaolvasol latsz sorstarsakat..

------

(#52310) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.
Válaszolt az eladó és sajnos jól sejtettem...

sorry for it indeed.
we find your order has been return to us, now we are reading to resend it to you asap.

Ebből azt nem értem hogy miaz az asap.

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#52311) szakalistvan válasza honda 1993 (#52310) üzenetére


szakalistvan
senior tag

As soon as possible,vagyis a lehető leghamarabb.
Én is itt tartok most egy terméknél,nem nyitottam case-t,csak egy levelet küldtem hogy nem érkezett meg,az eladó felajánlotta hogy újraküldi vagy visszafizeti,választhatok,csak ne adjak negatívot.Ment neki a válasz,hogy a pénzt kérem.
Szóval tákolj össze egy angol mondatot hogy ne küldje,fizessen,vagy case és negatív,stb...

(#52312) honda 1993 válasza szakalistvan (#52311) üzenetére


honda 1993
senior tag

De a határidő még nem telt le, viszont ha még el sem küldte akkor biztos hogy késni fog.

Így nem tudom hogy mit csináljak.
Ilyenkor még nem kérhetem vissza a pénzem tudtommal.
Vagy igen?

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#52313) somnia válasza honda 1993 (#52312) üzenetére


somnia
őstag

Először is azt döntsd el, hogy neked a pénz kell vagy a cucc?

(#52314) honda 1993 válasza somnia (#52313) üzenetére


honda 1993
senior tag

Mostmár nem akarok várni, tehát a pénzt választanám.
Viszont még nem telt le a határidő, ugyanakkor a csomag még el sem indult.

Ilyenkor is visszakérhetem?

XD alias IKSZDé

(#52315) honda 1993 válasza somnia (#52313) üzenetére


honda 1993
senior tag

Próba cseresznye, elküdtem neki az alábbi üzenetet.

I not want that send me again. I would like back my money, please.

Remélem hogy megoldódik.

XD alias IKSZDé

(#52316) somnia válasza honda 1993 (#52315) üzenetére


somnia
őstag

Szerintem ha nem telt le a határidő, azt fogja írni, hogy várj!
Egyébként is ha letelik, még mindig van az eBayen 30 napod reklamálni, a PP-n meg a vásárlástól számítva 180 napod.
Ne kapkodj!

(#52317) honda 1993 válasza somnia (#52316) üzenetére


honda 1993
senior tag

Pedig most kaptam üzenetet, azt mondja hogy el van intézve és 48 órán belül a paypal számlámon lesz a pénz.
Ez tényleg 2 napig szokott tartani?

Ebben a pillanatban kaptam az értesítést hogy megérkezett a pénz.

Az eladó egyébként azt kérte hogy ne adjak neki negatív értéjelést, hogy megmaradjon a jelenlegi jó aránya.

XD alias IKSZDé

(#52318) V/


V/
Topikgazda

Szerintetek mi van?
Paypal 1 $ 300 Ft, banki árfolyamom 1 $ 293,03 ez január 5-én még 272 Ft volt.

(#52319) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.

Led szalagot kitől érdemes vebbi? Valami ilyesmi kellene, lehetőleg olyan aminek jó erős fénye van (kék).

XD alias IKSZDé

(#52320) agroman válasza V/ (#52318) üzenetére


agroman
senior tag

balfasz kormanyunk?

------

(#52321) Dluinet válasza V/ (#52318) üzenetére


Dluinet
nagyúr

folytatódik a trend

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52322) agroman válasza honda 1993 (#52319) üzenetére


agroman
senior tag

ez topik nem a mit-hol vegyek cimu...
ott vedd, ahol neked megeri, lehetoleg olyan eladotol akinek jo a reputacioja..

------

(#52323) Dluinet válasza honda 1993 (#52319) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha erős fényűt akarsz akkor ne RGB szalagot vegyél, mert ha csak kék szín kell, akkor a fényerő harmadárt adja csak

mennyire kell kéknek lennie?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52324) honda 1993


honda 1993
senior tag

Ertem, sorry.
Dluinet A szobámba kellene, egy "gamer" kuckót akarok. Olyan kellene, ami kellemes és nem bántja az ember Szemét.

Van egy másik kérdésem, ez ide tartozik.

Most kaptam meg a refoundot, ez tudtommal a paypal számlámon van jóváírva. (én a bank számlámon lévő pénzel fizettem.)

Nos, hiába kaptam meg a refoundot mert valamiért nem tudok vásárolni mert a paypal azt mondja, nincs egyenleg a számlámon.
Ez igaz is, mert valamiért a bank számlámat akarja leszívni, azon tényleg nincs is.

De hogy tudom beállítani hogy a paypal számlámat használjam a fizetésre?

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#52325) Dluinet válasza honda 1993 (#52324) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a banki számládra kapod meg a pénzt, kp 2-4 munkanap alatt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52326) honda 1993 válasza Dluinet (#52325) üzenetére


honda 1993
senior tag

De pedig a paypal fiókomban látom hogy kaptam egy x összegű refoundot, viszont a paypal balance 0ft.
Tehát akkor a paypal automatikusan utalja tovább a számlaszámomra?
És addig ugyebár akkor nem is tudom elkölteni..

XD alias IKSZDé

(#52327) Silent77 válasza honda 1993 (#52326) üzenetére


Silent77
veterán

Pontosan.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#52328) V/ válasza honda 1993 (#52326) üzenetére


V/
Topikgazda

Tehát akkor a paypal automatikusan utalja tovább a számlaszámomra?
Igen, vagy a kártyára, attól függ hogyan fizettél. Ugyanoda megy vissza, amiről ment. Fontos figyelned, ha változik a kártyaszámod, mert a visszatérítés fogadása akkor egy kicsit macerás lesz ha már nem él az a kártyád, amivel fizettél..
És addig ugyebár akkor nem is tudom elkölteni.
Ha nincs pénz a számládon ettől függetlenül, akkor természetesen várnod kell, amíg jóváírják.
Csak visszatérítésekre alapozva nem igazán tudsz vásárolni.

(#52329) htc07 válasza V/ (#52328) üzenetére


htc07
addikt

Nekem jött már refundom két hónapja lejárt bankkártyára, pedig már az új volt hozzárendelve paypalhoz.

(#52330) honda 1993


honda 1993
senior tag

Köszi mindenkinek.

XD alias IKSZDé

(#52331) V/ válasza htc07 (#52329) üzenetére


V/
Topikgazda

Az érdekes.
Új kártyára gondoltam, nem az amit folyamatosan megújítanak. Csak annak egyezik a száma. Hogy tudták a bankodban a két különböző kártyaszámot összekötni? Két banknál tudom, Ertse és CIB hogy nem mükszik így.
Meg nem a Paypal hozzárendelés a lényeg.
Érvénytelen kártyára a bankod nem könyvel semmit.Jól is nézne ki ha ellopják, te letiltod és mégis a vásárlásokat levonják tőled.
Tehát ha változik a kártyaszám akkor némi bankba járás következhet be. Erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#52332) htc07 válasza V/ (#52331) üzenetére


htc07
addikt

Amikor vásároltam vele, még nem volt lejárva, amikor jött a refund pedig igen. És a paypal szerint arra a kártyára lett visszaküldve. OTP.

(#52333) djulu


djulu
csendes tag

Sziasztok!
járt már valaki úgy, hogy a termék rendelése után törölték a regisztrációját az eladónak?
kb. 10 napja törölték, 25 napja várom a motyót.

Vive memor nostri rigidi servator honesti.

(#52334) radi8tor válasza djulu (#52333) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, ez előfordul, ha sok vásárlót átvert vagy hamis termékeket küldött igazi helyett.
Még várj 1-2 hetet, aztán reklamálj eBay-en, ha nem jött meg a motyó.

⭐ Stella

(#52335) agroman válasza V/ (#52331) üzenetére


agroman
senior tag

a kartyaszam egy virtualis dolog. a bank a mogotte levo bankszamlaval dolgozik.
hiaba mas a kartyad(szama) ha ugyanazon bankszamlaszam all mogotte akkor megjon a refund, akkor is ha mar lejart vagy letiltottad a kartyad.

------

(#52336) Hintalow válasza V/ (#52331) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ahogy fentebb már írták, ha refund van, akkor nem osz nem szoroz, hogy a kártya, amivel vásároltál megvan -e még, vagy, hogy egyáltalán van -e kártyád éppen az adott banknál.
Ha a számlád még megvan, akkor gond nélkül odakerül, hiszen a bank rendszerében ott van minden adat a múltra vonatkozóan is.
Akkor nehéz hozzájutni a pénzedhez, ha közben a számlát is megszüntetted, de ilyenkor is csak az idő tud elnyúlni eléggé, megoldja a bank többnyire (már ha aktuális még a címed a rendszerükben :K )

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#52337) dejaris


dejaris
addikt

Jol ertelmezem, hogy fogtak magukat es elkeztek visszapostazni?

Mit rontottam el? Semmi ertesito nem erkezett a postaladamba.

(#52338) V/ válasza agroman (#52335) üzenetére


V/
Topikgazda

Van ahol a kártya teljesen külön számlákon megy, ezért van most 3 kártyaszámlám., és nem átjárhatóak.
Nem egységes, milyen folyószámla rendszerben és melyik banknál van róla szó.
Lehetnek eltérések, érdemes pontosítani, de csak a figyelmet akartam rá irányítani, nem okoskodni.
De van ahol úgy van mint ahogy írod.
De a CIB-nél egy gyűjtőszámlán parkolták a visszatérített pénzt, mert a kártyával együtt megszűnt a számla is, be kellett vinnem a Paypal-ről a refunddal kapcsolatos kivonatot, majd ezután tudták át könyvelni miután igazoltam, hogy az nekem jött.

(#52339) radi8tor válasza dejaris (#52337) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az értesítő hiányában is visszaküldhetik.
Ha csomagot vársz, akkor 5 naponta érdemes rákérdezni a postán.

Most pedig már mindenképpen. Menj be személyesen és vetess fel róla jegyzőkönyvet.

⭐ Stella

(#52340) dejaris válasza radi8tor (#52339) üzenetére


dejaris
addikt

Na azota meg nezelodtem. En vagyok a hibas, mert ejjel rendeltem es az uj es a regi cimem kevereket adtam meg, igy az utca masik felen probalkoztak. Irok az eladonak, hatha postaaron kuld megegyet.

(#52341) malisonX


malisonX
aktív tag

Sziasztok! Rendeltem egy optibay-t ebayről, február 2-án. Elég valószínű, hogy már nem fogom megkapni, sajnos mostanában többen is megjárták ezzel az eladóval... Szóval gondoltam visszakérem a pénzemet, mivel lassan itt a 45. nap... De ha kiválasztom, hogy I didn't receive my item, utána meg rányomok a az Open a request gombra, akkor azt mondja az oldal, hogy "The estimated delivery date for this item is Mar 19, 2015.If you haven't received your item by then, contact the seller through the Resolution Center." Ez mi a franc? Akkorra már bőven letelik a 45 nap... Buktam a pénzem, vagy valamit nem jól csináltam? Kértem már régebben is refundot, de akkor nem volt semmi ilyesmi probléma. Köszönöm a segítséget előre is!

(#52342) Dluinet válasza malisonX (#52341) üzenetére


Dluinet
nagyúr

45 nap a paypal-en van, ebay-en a előre megadott szállítási határidőn vége után 30 napig tudsz case-t nyitni

tehát legkorábban március 20 reggel 9 óra (kaliforniai időeltolódás miatt)

addig várnod kell

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52343) somnia válasza Dluinet (#52342) üzenetére


somnia
őstag

A PP-n 180 nap van. :K

(#52344) V/ válasza somnia (#52343) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen. Én is láttam már ilyen üzentet, de itt ezt írják:
Buyer Protection
What's not Covered?
Intangible items like services, real estate, motorized vehicles (of any kind), custom made items, travel tickets, industrial machinery (for manufacturing), prepaid or gift cards, anything you buy in person, or items that violate PayPal's policies or eBay’s policies. You must open a dispute within 45 days or you will not be covered.
General Guidelines.
Disputes can be opened for certain, tangible and physical goods only
Full item cost has to be covered in one payment
The buyer can open a dispute within 45 days of the date the payment was made
If the buyer and the seller cannot reach a mutual agreement, the dispute can be escalated to a claim within 20 days after opening the dispute
Buyers cannot open several disputes for the same payment

Ezt nem erősítette meg a Paypal, bár ők írták:
Open a Dispute within 180 days of the date on which you made the payment for the purchase you would like to dispute. We may refuse to accept any Dispute that you open in relation to that purchase after the expiry of that period (please be aware of this if you agree a delivery time of an item or performance of a service with the Payment Recipient that falls after the expiry of that period).

Tavaly már felmerült, hogy mennyi az annyi, akkor a 45 napot írták meg a válaszukban. Pontosabban az alábbi szöveget idézték, de a konkrét termékre -VGA kártya- 45 napot írtak.
You can check how long you have left to file a dispute in the 'transaction details' of the payment you have made. Depending on the jurisdiction, you may have 45 days or 180 days to file a dispute.

Újból megkérdezem

[ Szerkesztve ]

(#52345) somnia válasza V/ (#52344) üzenetére


somnia
őstag

S most akkor hány éves a kalauz?

(#52346) V/ válasza somnia (#52345) üzenetére


V/
Topikgazda

Logikában a 45 nap a jó érték, ki adja vissza a pénzt és kitől úgy a 165 nap tájékán? Nincs is már meg az eladó adott esetben. Nem 180 nap után adják tovább a vételárat, legalábbis a nem kezdő eladóknál.

If there are no issues with the transactions such as disputes, claims or chargebacks, the funds should typically be released within 21 days from the date of payment.

Annyira meg nem hiszem, hogy a Paypal jótékonysági egylet lenne.
Találtam egy harmadik határidőt annál a résznél ahol leírják a visszatérítés adás lépéseit
Here's how you can issue a full or partial refund for up to 60 days after a payment was sent:
????

[ Szerkesztve ]

(#52347) raziel01 válasza V/ (#52346) üzenetére


raziel01
veterán

A paypal megelőlegezi neked. Nekik nem tétel pár dollár.
Aztán majd behajtják az eladón.

(#52348) V/ válasza raziel01 (#52347) üzenetére


V/
Topikgazda

2500 $ a felső határ, az már azért tétel. Pont az a lényeg, hogy a 180. napon kezdeményezett claim esetén miként lehet behajtani egy már nem létező eladótól? Jogilag azért necces egy törölt Paypal fiók tulajdonosát elővakarni a Föld valamelyik országában.

[ Szerkesztve ]

(#52349) V/


V/
Topikgazda

Már jött egy válasz, a 180. napot ők jogvesztő határidőnek tekintik és azt javasolják, hogy ha letelt egy normálisnak tekinthető szállítási idő (nem adnak napot meg) akkor a meg nem érkezett eljárást indítsuk el.
A 40-45 nap az jó időkeret.
20 napig kommunikálhatunk az eladóval -dispute- (ha elérhető), de a 20. napon -claim- követeléssé kell tenni, mert elvesztjük a pénzt. A megjegyzésben alul.

After the dispute is opened, you have 20 days to communicate with the seller. If you can't resolve the problem, you can ask us to investigate by escalating your dispute to a claim in your Resolution Center.
To escalate a dispute, follow the steps below:
1. Log in to your PayPal account at www.paypal.com.
2. Click 'Resolution Centre' near the top of the page.
3. Click 'View' next to the dispute you want to escalate.
4. Click 'Escalate this dispute to a PayPal claim' near the bottom of the page.
5. Follow the instructions.
6. Click 'Escalate to a Claim'.
Note:
• To learn more about PayPal Buyer Protection, click 'Legal Agreements' at the bottom of any PayPal page, then click 'PayPal User Agreement.'
If you do not escalate your dispute to a claim within 20 days, the case will be closed without a refund.

[ Szerkesztve ]

(#52350) kerekfej


kerekfej
addikt

301 a dodo a PP-n

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.