Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53901) Castell válasza radi8tor (#53900) üzenetére


Castell
aktív tag

köszi a gyors választ!

:R

(#53902) Potzee válasza radi8tor (#53890) üzenetére


Potzee
addikt

Na és?
Egyébként Kanadában ugyanúgy lehet fizetni bárhol USA dollárral mint kanadai dollárral...1/1-ben.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#53903) radi8tor válasza Potzee (#53902) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt nem tudtam.

⭐ Stella

(#53904) Josi válasza Potzee (#53902) üzenetére


Josi
aktív tag

Nem hülyék a kanadaiank. :)
Az USA dollár kb 25%-kal többet ér.

Érdekes USA-ban nem 1-1 a váltás. :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#53905) Potzee válasza Josi (#53904) üzenetére


Potzee
addikt

Az USA-ban nem tudom, hogy mi a helyzet...
Máshogy mondom...évek óta és legutóbb (egy fél éve) amikor ott voltam, nem volt gond, hogy US dollárral fizettem, de ugyanúgy csak CAD árfolyamon számoltak vele...és fordítva. Volt, hogy US dollárt ill. centet kaptam vissza cash fizetés után.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#53906) Josi válasza Potzee (#53905) üzenetére


Josi
aktív tag

Akkor az élelmes magyar mindig CAD-dal fizet és mondja, hogy jó USD-ben is a visszajáró :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#53907) Potzee válasza Josi (#53906) üzenetére


Potzee
addikt

Ha nincs CAD de van USD, fizethetsz vele, bár igen, veszítessz vele néhány centet.
:D És többnyire mindenki kártyával fizet.

Azt vettem észre, hogy itt visszafelé alakulnak a dolgok...minta kevesebb helyen lehetne kártyával fizetni, mint lehetett egy-két évvel ezelőtt... :F

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#53908) peter889


peter889
őstag

Sziasztok! Van aki tudja? [link]
Köszönöm előre is.

(#53909) Dluinet válasza peter889 (#53908) üzenetére


Dluinet
nagyúr

bank

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#53910) vinpilu válasza peter889 (#53908) üzenetére


vinpilu
senior tag

Eddig amit olvastam ajánlásokat, ott mindig az volt, hogy a bankod váltson, PayPal-lal rosszabbul jársz.

(#53911) BullZeye válasza vinpilu (#53910) üzenetére


BullZeye
veterán

Hol kell beállítanom, ebayen vagy paypalon?

(#53912) peter889 válasza vinpilu (#53910) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszönöm mindkettőtöknek. :R Én is azt olvastam, de gondoltam rákérdezek, hátha változott a helyzet.

(#53913) AtHoS válasza BullZeye (#53911) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Természetesen amivel fizetsz, tehát paypal-on [link1], [link2], [link3]

read-only mode on the forum

(#53914) gergo001


gergo001
csendes tag

Sziasztok.
Kellene egy kis segítség.Nemrég regisztráltam az Ebay-re (PayPal meg minden).Az első próbavásárlásomnál (egy 400 Ft-os vacak) még kiírta forintban a levonandó összeget (az utolsó ablaknál).Azóta akármit csinálok a fizetés megerősítése résznél egyszerűen nem mutatja forintban a vásárolni kívánt termék árát,csak Dollárt vált Euróra,vagy Fontot Euróra,vagy Dollárt Fontra meg ilyenek. :W Már mindent próbáltam,(össze)-vissza is olvastam,de nem találom a megoldást,hogy miért nem forintot látok a végén.Ha tudna valaki segíteni azt megköszönném. :)

(#53915) havri1 válasza gergo001 (#53914) üzenetére


havri1
félisten

A paypal ablaknál, ahol jóváhagyom a fizetést, ott nekem mindig is az eredeti pénznem jelenik meg. EUR, CAD, stb. Nekem a bank vált, tehát 1:1-ben tolja át a tranzakciót.

havri

(#53916) h1mpi válasza havri1 (#53915) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Úgy is kell, mert a fix árfolyamok elég kemények :K

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#53917) BullZeye válasza AtHoS (#53913) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, már bosszantott :)

(#53918) cbmfan


cbmfan
senior tag

ember vett tőlem valamit, és ezt írta:

Hello, Im Christian Biehler.
On eBay Im:
love.almighty
0.1.doctor
quantum.love.theorem.0th.almighty.50.5.0
quantum.life.theorem.1st.almighty.50.5.0
Sorry to say that I command you this for me, but I will eventually pay for this item that I definitely want!
As which is definitely linked in this eBay message.

segítsetek dekódolni, mert első három sor kivételével nekem nem sikerült. fizetni még nem fizetett.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#53919) KoVee84 válasza cbmfan (#53918) üzenetére


KoVee84
senior tag

ez valszeg bolond :DDD
Egyébként gondolom ez egy standard üzenete, amiben leírja, hogy milyen ebay account nevei vannak, és ezek közül valamelyikkel vette meg a termékedet.

(#53920) cbmfan válasza KoVee84 (#53919) üzenetére


cbmfan
senior tag

azt gondoltam én is elsőre :D csávónak nagyon elgurult a gyógyszere, és pont engem talált meg :DDD

mindegy, ment neki invoice, csak fizeti. vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#53921) BéHGT válasza AtHoS (#53913) üzenetére


BéHGT
senior tag

Miért jobb PayPal-al fizetni, mint ha a kártya adatait írom be? Biztonságosabb? Illetve ha utóbbival vásárolok, akkor a bank árfolyamán váltja át a pénzt nekem?

[ Szerkesztve ]

(#53922) Sanyi.il válasza BéHGT (#53921) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

a PayPal lényege, hogy biztonságosabb, sikertelen szállítás esetén akár vissza "húzhatod" a pénzed.

(#53923) BéHGT válasza Sanyi.il (#53922) üzenetére


BéHGT
senior tag

Köszi!
Ennek van valami havi/éves díja? Mert az egyik leírásban nem látok, amit találtam itt, csak hogy a személyi számla "jár a legkisebb költséggel". 400 Ft-ot levon az elején, ez érthető, és utána mennyi? :)

(#53924) radi8tor válasza BéHGT (#53923) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vevői oldalon semmilyen extra költséggel nem jár (kivéve, ha Forintban akarsz fizetni és PayPal-al váltatod át a pénzt).
Eladókból él PayPal.

⭐ Stella

(#53925) BéHGT válasza radi8tor (#53924) üzenetére


BéHGT
senior tag

Köszi a segítséget! Remélem, akkor ez a beállítás jó lesz. :)

(#53926) radi8tor válasza BéHGT (#53925) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ebben az esetben, ha USD-ben vásárolsz, akkor PayPal nem váltja át neked HUF-ra, hanem USD-ben számláz, amit a bankod vált majd át, mintha külföldön vásároltál volna valamit kártyával. :K

⭐ Stella

(#53927) Sanyi.il válasza BéHGT (#53923) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

azt a 400Ft-ot is, amit csak arra használ, hogy azonosítsa, hogy tényleg a tiéd a kártya, jóváírja majd a paypal számlán, azt is levásárolhatod :)

(#53928) Hintalow válasza BéHGT (#53921) üzenetére


Hintalow
senior tag

Én akkor válaszolnék magára a kérdésre is :D :
Ha "csak a kártya adatait írod be", ebay-en való fizetéskor, akkor is paypallal fizetsz, csupán olyankor bejelentkezés nélkül, "vendégfelhasználó" módban működik.
Vásárlóvédelem olyankor is él :K

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#53929) BullZeye


BullZeye
veterán

Összefoglalóban nem láttam erre vonatkozó dolgot.

Global Shipping Program keretén belül feladtak 29én egy csomagot ugye, meg is érkezett Amerikába az elosztóba, és a tracking number alapján "delivered". Itt frissül majd, és kapok egy új tracking number-t? Vagy emailt írnak róla, hogy mi az új tracking, vagy nem lesz semmi, és egyszer csak megérkezik a futár, és vagy otthon leszek, vagy nem?

(#53930) Lizardman


Lizardman
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Volt egy termék, amit május közepén visszaküldtem az USA-ba, mert nem azt kaptam, amit rendeltem. Minden jó is volt, szépen a státuszban lépkedett magától a dolog, most viszont a Refund-nál megállt a történet. Az Ebay azt mondja, hogy ha az eladó nem akarja kifizetni, akkor lépjek velük kapcsolatba... DE HOGY? Basszus, sehol nem találtam semmi email írási lehetőséget, csak telefonálást...

Nagyon megköszönném, ha tudnátok segíteni, mert itt a végcél előtt már nem lenne jó félbehagyni a dolgokat ... :/

Kép mellékelve!

[ Szerkesztve ]

(#53931) V/ válasza Lizardman (#53930) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárolt eredeti termék lapján contact seller?
Az eladó Paypal e-mail címe?

[ Szerkesztve ]

(#53932) agroman válasza Lizardman (#53930) üzenetére


agroman
senior tag

...

[ Szerkesztve ]

------

(#53933) randras


randras
veterán

Mit tennétek ha 1 értékeléses (utóbbi 1 évben 0%-os vásárló) üt le nálatok cuccost, de ki is fizeti rögtön? :U /elég nagy értékben/

[ Szerkesztve ]

(#53934) agroman válasza randras (#53933) üzenetére


agroman
senior tag

izgulnek.. :DD

hogy mennyire az attol is fugg hogy a vilag melyik reszere kell feladnom a csomagot.
igazabol a turpissagok azutan johetnek, hogy megkapta..
mondjuk az sem mindegy mit adsz fel..

de elotte alaposan ellenoriznem az ebay-es cimet, a PP cimet, probalnek guglin rakeresni a nevere cimere.
esetleg meg telefonon is felhivnam.
aztan videot csinalnek a csomagolasrol
csak nyomkovetessel adnam fel..

vegul :

[ Szerkesztve ]

------

(#53935) randras válasza agroman (#53934) üzenetére


randras
veterán

Franciaország. Ellenőrzések megvoltak, és a nyomkövetés is egyértelmű, viszont a kép/videó nem rossz ötlet.

(#53936) agroman válasza randras (#53935) üzenetére


agroman
senior tag

az ilyen eloeletben az a kockazat, ha egy elhagyott accountot feltornek..
sajnos en mar megjartam egy ilyennel..

------

(#53937) randras válasza agroman (#53936) üzenetére


randras
veterán

És kifizet 90K-t, hogy aztán? Ha nyomkövetéssel adom fel nem megérkezésre nem utazhat. Mivel "No returns or exchanges"e-l töltöttem fel, más reklamációja nem lehet(?), szóval mit tud elérni? Amerikába kipostázós horrorsztorikat olvastam, de oda nem is küldök semmit.

(#53938) agroman válasza randras (#53937) üzenetére


agroman
senior tag

ebay es a PP is "vevobarat"...

egyebet nem tudok mondani mint : "Bízzál Istenben és tartsd szárazon a puskaport" :DD

------

(#53939) randras válasza agroman (#53938) üzenetére


randras
veterán

Vevőbarát azt tudom, nem csalóbarát, csak a legrosszabbra akarok felkészülni.

[ Szerkesztve ]

(#53940) parkr válasza randras (#53937) üzenetére


parkr
őstag

van oylan is hogy 1-2 hónappal később szól a bankjának hogy nem engedélyezte a tranzakciót és "valaki meglopta"
a bank meg mindenképp visszatudja szerezni a pénzét, még csak paypal sem kell hozzá

csak hogy nyugodtabb legyél :D

én is inkább elhajtottam a vietnámi 0-s vevőt és egy kicsivel több értekeléses tagnak küldtem a bringámat bangkokba - az is 100K volt - persze előtte rákérdeztem más eladónál akivel üzletelt

[ Szerkesztve ]

(#53941) randras válasza parkr (#53940) üzenetére


randras
veterán

Ilyen nincs ny.k.-es tranzakciónál (non-authorized transaction).

(#53942) V/ válasza parkr (#53940) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez csak valami rémhír, nem egészen így működik a bank rendszer.
A kártyás fizetések esetén rövidebben reklamálhatsz, 30 napon túl elhajtanak, ha csak nincs rendőrségi nyomozás az ügyben, nézd meg a banki szerződésed. Nem véletlenül van jóformán mindenhol az sms-s értesítés a tranzakciókról, ami ugye nem hónapokkal utána teszi lehetővé a reklamálást.

[ Szerkesztve ]

(#53943) skosko


skosko
újonc

Sziasztok,

Kínából rendeltem egy "Gripgo" rendszerű $3-os autós telefon tartót.
Megjött gyorsan, pont ugyan az mint a fotókon, csak éppen használhatatlan, mert a telefont nem tartja meg, leesik róla 1 percen bellül.
Mi a teendő ilyen esetben ?
Visszaküldésnek semmi értelme, és egy másik ugyan ilyennel sem lennék előrébb. :(

Előre is köszi!

(#53944) tahepa válasza skosko (#53943) üzenetére


tahepa
senior tag

Ajtót kitámasztani vagy macskákat megdobálni még jó lesz.
Amúgy ezt hívják tanulópénznek...3 dodó~ 850 huf...még olcsón megúsztad.....veszett már több is Budánál...

(#53945) BullZeye válasza skosko (#53943) üzenetére


BullZeye
veterán

kérj refundod, írd meg hogy szar, adja vissza a pénzt, 99,99%ban szó nélkül kapod vissza pénzt.

(#53946) tahepa válasza BullZeye (#53945) üzenetére


tahepa
senior tag

3 dodóért mindenképp harcolni kell....és kb. annyiért lehet itthon is megvenni..6 hónap garanciával...kard ki kard...

[ Szerkesztve ]

(#53947) akangels válasza tahepa (#53946) üzenetére


akangels
tag

MM ba is le volt akciozva , de az LG G Flexemmel semmit nem tudott kezdeni , szoval ott leirtam a termeket :D

(#53948) BullZeye válasza tahepa (#53946) üzenetére


BullZeye
veterán

Kb 3 kattintás, és kb 1 perc munka, ha ilyen órabérem lenne, havonta tudnék venni lakást csak úgy :)

(#53949) tahepa válasza BullZeye (#53948) üzenetére


tahepa
senior tag

No problem. Vissza kell küldeni a "hibás" terméket free postával és problem solved.
3 dodóért mit vár az user amúgy.... álmodozni azért még lehet...
A "hibás" árút megtartani és az árát visszakérni....kissé nonszensz...

(#53950) mepet


mepet
addikt

Megjelentek eBay-en a hamisított Razer DeathAdder egerek. Amit kínából árulnak, az kb. mindegyik hamisítvány. (Akkor is, ha az eredetiről készült képek vannak a hirdetésben!)

A különbségek az eredeti és a hamis példányok között: http://www.overclock.net/t/1324292/warning-fake-deathadders-around

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.