Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52701) Shingen


Shingen
addikt

Hali!
E-baynél be lehet úgy állítani a keresést, hogy a legtöbb % eladók legyen a lista elején?
Akiknek a legjobb az arányuk?
köszi

風林火山

(#52702) agroman


agroman
senior tag

tapasztalt mas is olyat, hogy a hongkong post-os cuccok (nyomkovetese) mintha lealltak volna?
van vagy fel tucat csomagom, kb. 2 hetes szorasban es tobb mint 1 hete mintha lefagytak volna.
van ami 2 hete elhagyta HK-ot statuszban van olyan ami tobb mint 1 hete meg nem is elo TN.
mind megbizhato elado..ugyanebben az idoben vett china postos csomagok meg sorra erkeznek be, TN-el es nelkule is..

------

(#52703) somnia válasza Shingen (#52701) üzenetére


somnia
őstag

Az miért jó?
Ha találsz egy 99.9%-ost, abban jobban bízol, mint egy 98.2%-osban?
Mint látod mindkettőnek van negatív értékelése és lehet, hogy az előbbi 1546 eladásból annyi, amennyi a második meg 1232321 eladásból.
Most akkor melyik a jobb?
Arról nem is beszélve, hogy a kis sárgák a negatívjaikat a posta hibájából vagy az árut ugyan megkapó, de mivel nem jegyzett küldemény volt, annak az árát refundoló "kedves vevőktől" kapja.

(#52704) somnia válasza agroman (#52702) üzenetére


somnia
őstag

Letelt már az érkezési idejük?

(#52705) akela91


akela91
addikt

6000HUF-os áfa szabálynál beleszámít a shipping cost is? 5700ft az item, 2700 a shipping cost.

Gitár húrról van szó, valakinek csusszant már át vámon?

[ Szerkesztve ]

(#52706) Silent77 válasza akela91 (#52705) üzenetére


Silent77
veterán

Igen, az egészet nézik.
Amúgy sztem simán átjön, persze számolj azzal, hogy nem.
Mi lenne az, az is számít?

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#52707) akela91 válasza Silent77 (#52706) üzenetére


akela91
addikt

Ilyen papírtokos bass gitár húrkészlet: [link]

15*15*3 cm kb.

USA-ból jönne, ott olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#52708) agroman válasza somnia (#52704) üzenetére


agroman
senior tag

nem kell valaszolnod, ha nem tudsz a kerdesre valaszolni...

------

(#52709) agroman válasza akela91 (#52705) üzenetére


agroman
senior tag

nem kobevesett a 6000ft. jott mar at 2-3x akkora dolog is afa nelkul.
egy hurkeszlet nem az a tetel amire feltetlen lecsapnak.

[ Szerkesztve ]

------

(#52710) parkr válasza agroman (#52709) üzenetére


parkr
őstag

főleg hogy több mint valószínű hogy csak pár dollár lesz ráírva, átvilágításnál meg nem fog sok minden látszani belőle

[ Szerkesztve ]

(#52711) Shingen válasza somnia (#52703) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor véleményed szerint, miből lehet meggyőződni, hogy az eladó mennyire megbízható?
Ha a % nem mérvadó?

風林火山

(#52712) cbmfan válasza Shingen (#52711) üzenetére


cbmfan
senior tag

kaptam már negatívat azért, mert az idióta francia kanadai nem volt képes értelmezni az angol nyelvű leírást, és csak franciául próbált kommunikálni. az esetek nagy részében a vevő a hülye, nem az eladó.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#52713) agroman válasza Shingen (#52711) üzenetére


agroman
senior tag

kicsit nezelodsz a feedbackjei kozott.
keves eladasnal egy-egy huje vevo nagy minuszt csinalhat.
sok szazezres eladas utan egy elado elaljasodasa jo darabig fel sem tunik a szazalekbol csak a konkret feedback szovegekbol.

------

(#52714) Shingen válasza agroman (#52713) üzenetére


Shingen
addikt

Ok, köszi

風林火山

(#52715) agroman


agroman
senior tag

HK post közlemeny

19 March 2015
Guidance on Posting of Outbound Air Mail Items

Sending of air mail items (including Speedpost) that contain dangerous articles (including lithium battery, perfume and nail polish) is prohibited. Air mail items containing dangerous articles will be returned to the senders without any postage refund and the senders may be prosecuted for posting dangerous articles

[ Szerkesztve ]

------

(#52716) ZsoltG60 válasza havri1 (#52692) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. újból egy kis segítséget kérnék... Ez az a küldeményem Kínából amivel gondom volt (van) a nyomkövetési számmal... ma ránéztem megint erre ez az üzenet fogad :

We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.
This user is no longer registered on eBay.

ha jól értelmezem akkor már nem tag az emberke az ebay-en... de ne aggódjak ha van már fizetett rendelésem azt teljesíteni kell neki ...ha van valami gond akkor írjak a supportnak...
Bár amit kaptam TN-t nem jelez semmit.. így nem nagyon bízok benne hogy jön a csomag, hétvégén írtam az eladónak , hogy ellenőrizze a számot, de nem kaptam választ...Mivel már nem tag így írni gondolom már nem tudok neki... és ha az ígért szállítási időre nem ér ide a cucc így kérhetek egyből refundot?
Estimated delivery : Thu. Apr. 2 - Tue. Apr. 14

Kezdőnek is egyből visszafizetik, mert valahol olvastam , hogy visszatartják egy ideig a refundot.. (ki számít kezdőnek? :F )

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#52717) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Ezt hol tudom nézni?

RG*********CN

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#52718) parkr válasza prannk (#52717) üzenetére


parkr
őstag

szinte bárhol
[link] [link]

(#52719) Hurkafej válasza gerii (#52624) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Március 11, és még nem jött meg.

(#52720) htc07 válasza agroman (#52715) üzenetére


htc07
addikt

Az akkut és a parfümöt még megértem, az egyik magától fel tud gyulladni, a másik meg rohadt jól ég.

Na de a körömreszelő? :F

(#52721) agroman válasza htc07 (#52720) üzenetére


agroman
senior tag

az koromlakk...

------

(#52722) netseft válasza htc07 (#52720) üzenetére


netseft
aktív tag

A nail polish körömlakk, nem körömreszelő. Raknak bele mindenféle finomságot, szóval érthető valamelyest.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#52723) htc07 válasza agroman (#52721) üzenetére


htc07
addikt

pf, öngól. :D

megyek elsüllyedni.

[ Szerkesztve ]

(#52724) parkr


parkr
őstag

nem tudja valaki hogy ha PP fiókból visszaküldöm számlára a pénzt (USD->HUF) akkor a PP váltaja vagy a bank?
mert nem annyira mindegy a dolog :F

[ Szerkesztve ]

(#52725) pepe091 válasza parkr (#52724) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A PP, mert eleve magyar PP számlával csak forintot tudsz kiküldeni a bankszámládra.

(#52726) radi8tor válasza parkr (#52724) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

PayPal váltja, ő Ft-ot utal át neked.

⭐ Stella

(#52727) parkr


parkr
őstag

Kösz! akkor muszáj lesz lenyelni.

(#52728) prannk


prannk
őstag

Tudok euróval fizetni amerikai eladónak? Meg lehet vele beszélni? Nekem lenne jobb fizetni vele vagy neki? vagy mindkettőnknek? Euró tartja szépen a megszokott árfolyamot.. de a dollár bazdki :Y

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#52729) radi8tor válasza prannk (#52728) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, és nem is kötelezhető ilyenre.
Azért találták ki PayPal-t.

⭐ Stella

(#52730) prannk válasza radi8tor (#52729) üzenetére


prannk
őstag

Ahogy nézem az euro külföldiában erősebb mint a dollár. 110% al. Most ha megkérdezem semmi baj nem? egyáltalán tudja ő állítani,hogy mibe fizessek?

Nem vagyok nagy ebayes :))

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#52732) Joci42


Joci42
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Rendeltem egy nyakláncot ebay-ről kb 2 hete. De most vettem észre, hogy a szállítási címet rosszul töltöttem ki (panelban lakok és csak a ház számot írtam be, az emeletet és ajtó számot elfelejtettem.) Ilyenkor mit tudok tenni? Ha a postás nem tudja hova kézbesíteni akkor a postára be tudok érte menni, hogy átvegyem?

(#52733) agroman válasza Joci42 (#52732) üzenetére


agroman
senior tag

ha a postas ismer akkor tuni fogja hova kell bedobni. ha regisztralt a kuldemeny (ala kell irni), akkor kapsz nyomkoveto szamot is. ott tudod kovetni hol tart a csomag. ha nem tudja kezbesiteni, akkor jelzi majd a nyomkovetes, hogy leadtak a postara es par napig atveheto ott.

------

(#52734) radi8tor válasza agroman (#52733) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem biztos, hogy ez fog történni.
"Címzett ismeretlen"-el is visszaküldhetik a feladónak azonnal.

⭐ Stella

(#52735) Athes88


Athes88
tag

Üdv.

Most úgy néz ki az eladó már a custome services-nek továbbította a problémát. Ezt a levelet kaptam legutóbb de gőzöm nincs akkor most mi a következő lépés mit csináljak hogy visszautalják a pénzem, köszi a segítséget.(egy kis emlékeztető a problémámról: február 4.-én rendeltem egy ruhát Kínából aminek legkésőbb március 17.-ig itt kellett volna lennie de mind a mai napig nem kaptam meg és ugye logikus lépés a pénz visszaigénylése.)

"Dear Friend,

Thanks for your reply.

There is no problem for us to full refund you first.Will you pay it back to us if you receive it later?

If you have any questions,please feel free to contact us before taking any questions.

We wish you happy everyday@

Our working time is : 9AM ----18PM (GMT+8)
Woring days: Mon--Fri

If your email was sent out of this working time, we cannot be replied immediately, hope you all understand,but we will always try our best to reply yo you ASAP.

Customers services"

(#52736) agroman válasza Athes88 (#52735) üzenetére


agroman
senior tag

irj neki, hogy ha megis megkapod a csomagot, akkor ujrafizeted a penzt.

------

(#52737) havri1 válasza ZsoltG60 (#52716) üzenetére


havri1
félisten

Jól értelmezted.
Törölték az oldalt, a terméket, mert csalás vagy sok panasz érkezett rá.
Ettől függetlenül no para, ha nem érkezik meg Április 14-ig, nyiss caset, és visszakapod a pénzed.
Nem tudok róla, hogy kezdő ebay accra nem refundolnának. Mindenkire érvényes a paypal/ebay védelme!

havri

(#52738) sutszi


sutszi
veterán

Üdv,

Egy kis segítséget szeretnék kérni. 24-én megrendeltem ezt az akkut. Azt írta az ebay, hogy március 27 és 30 között van a várható érkezés. Még nem érkezett meg. Mi ilyenkor a teendő? (Első problémás esetem ezért még rutintalan vagyok az ilyesmiben) Írja neki, hogy nem kaptam meg, vagy várjak még? Ha igen meddig?

Előre is köszi.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#52739) havri1 válasza sutszi (#52738) üzenetére


havri1
félisten

Várj még, ha a héten nem érkezik meg, írj neki.

havri

(#52740) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Ebayről rendeltem egy hangkártyát, amire az eladó 30 USD értéket tüntetett fel. DHL-el megérkezett pár nap alatt és értesítést kaptam, hogy vámkezeltetni szükséges. Én úgy tudom, hogy 30 USD értékig nem kell ÁFA-t és vámot sem fizetni. Rosszul tudtam?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#52741) bl4ze válasza h1mpi (#52740) üzenetére


bl4ze
veterán

USD 30+szállítási költség már sarc köteles

.:. bl4ze .:.

(#52742) h1mpi válasza bl4ze (#52741) üzenetére


h1mpi
nagyúr

free posta volt... Persze már mind1, mert elküldtem Nekik a paypalos vásárlási igazolást, ami 79.5 USD-ról szól, mert nem fogok pár ezer forintért csalni, csak fura, hogy fennakadt. Eddig a DHL-en kívül még soha, senki nem vámoltatott el semmit. Én nem kértem az eladót, hogy ennyit írjon rá, de ha már megtette a szívességet reméltem, hogy nem kerül elvámolás alá. Gondolom a 3090Ft+ÁFA vámeljárási és a 27% ÁFA díjra számíthatok plusz költségként.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#52743) somnia válasza h1mpi (#52740) üzenetére


somnia
őstag

Rosszul tudod, mert 21 juro a határ és a két valuta most "majdnem " ugyanannyi.

(#52744) h1mpi válasza somnia (#52743) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor itt vérzett el a kedvessége a feladónak :) köszi (még szerencse, hogy féláron vettem (kikiáltási ár), különben szép bukta lenne a +10K költség miatt) :U

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#52745) bl4ze válasza somnia (#52743) üzenetére


bl4ze
veterán

ha írsz az legyen már pontos : 22,00 EUR

1. A vámmentességi rendelet szerinti értékhatárok a Közösségi Vámkódex
létrehozásáról szóló 2913/92/EGK tanácsi rendelet (a továbbiakban: Vámkódex) 18. cikk
(2) bekezdése alapján alkalmazott, a Hivatalos Lap 2014. október 2-án megjelent C344
számában feltüntetett euró-átváltási árfolyam [310,30 HUF/EUR] alapján számított
értékhatárok.

22 EURO : 6.900 Ft

Magánszemély által magánszemélynek küldött küldemények 45 EURO : 14.000 Ft

Vám- és adókötelezettségek magánszemélyek részére ellenszolgáltatás mellett, valamint jogi személyek részére feladott termékek esetében:

22 euróig: vám- és adómentes;
23-150 euró: vámmentes, de (főszabály szerint 27%) áfa-fizetési kötelezettség terheli a küldeményt;
151 eurótól: kereskedelmi vámtarifa szerinti vámtétel, és (főszabály szerint 27%) áfa-fizetési kötelezettség terheli a küldeményt.

.:. bl4ze .:.

(#52746) somnia válasza bl4ze (#52745) üzenetére


somnia
őstag

Igazad van uram!
Azt viszont nem értem, hogy ha ilyen profi és segítőkész vagy, akkor az előző hozzászólásodban ezt miért nem fejtetted ki ennyire részletesen?
Hmmm?...hamár...

(#52747) havri1 válasza h1mpi (#52742) üzenetére


havri1
félisten

És még számolhatsz DHL kezelési költséget is, nemrég valaki pont írta, nem kevés volt.
Alapban 2000 ft, ha a posta vámoltat.

havri

(#52748) bl4ze válasza somnia (#52746) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem ügyfélszolgálat vagyok, de ha valamit közölsz azt tedd pontosan erre irányult a válaszom.

.:. bl4ze .:.

(#52749) havri1 válasza h1mpi (#52742) üzenetére


havri1
félisten

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.