Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53551) szabacsik


szabacsik
őstag

Sziasztok!
Rendeltem egy memóriakártyát kb 40 perce paypal-os fizetés meg is volt, de ezalatt az idő alatt találtam egy jobb ajánlatot. El lehet állni a vásárlástól és visszakérni az összeget?

/\____/\

(#53552) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Hogy, ha ezt írja a posta:
"2015.05.11 11:26
Küldemény információ:
Kézbesítésre továbbítva / Forwarded for delivery "
Akkor innentől kb. hány nap a kézbesítés? 2-3 napon belül jöhet? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#53553) agroman válasza DJ. Ru$y (#53552) üzenetére


agroman
senior tag

altalaban kovetkezo munkanap.

[ Szerkesztve ]

------

(#53554) DJ. Ru$y válasza agroman (#53553) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vidéken élek, ezért gondoltam 2-3 napra, de akkor az még jobb lenne. Köszönöm a segítséget! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#53555) fardem válasza szabacsik (#53551) üzenetére


fardem
aktív tag

nem lehet. már akkor megtörténik a sale, amikor megnyersz valamit vagy csak leütöd.
ugyanis köteles vagy megvenni. ez az ebay szabályzata

(#53556) htc07 válasza szabacsik (#53551) üzenetére


htc07
addikt

írhatsz az eladónak, ha jófej törli és refundol.

(#53557) Sentinel80


Sentinel80
aktív tag

Sziasztok!

nem tudom, ezért kiváncsi vagyok azoknak a tapasztalatára, akik rendszeresen rendelnek és a posta vámkezel.

Észrevettétek, hogy valami változott és extrém lassú és pöcsölős lett a postai vámkezelés?

Mire gondolok?

1,5 hét - utazik a csomag,
3-4 nap értesítő, vámolni fogjuk,
4-5 nap - bocs, de számlán felül küldj linket\ szerintünk többe kerül
8-10 nap múlva!! voala megérkezik a a küldöldről amúgy 1 hetet se utazó csomag.

Eddig nekem ez max 4-5 napig tartott, értesítő is azonnal jött.

(#53558) agroman válasza DJ. Ru$y (#53554) üzenetére


agroman
senior tag

bp melletti kisvarosban elek. eddig mindig kov. munkanap megjott. (pl. penteken lett ilyen statusban es ma megkaptam).

------

(#53559) agroman válasza Sentinel80 (#53557) üzenetére


agroman
senior tag

vmelyik nap volt a hirtvn egy "gyarlatogatas" lisztferihegyen a vamban es emlitettek, hogy nagyon megnott a forgalmuk. aztan regebben volt a topikban, hogy ennek ellenere nem noveltek (sot!) a letszamot.

------

(#53560) Sentinel80 válasza agroman (#53559) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Szegény emberek...aki a Bosch ban egy gyártósoron dolgozik is kezdjen el panaszkodni?

Köszönöm a reflektálást.

(#53561) szabacsik


szabacsik
őstag

Köszi mindenkinek. Annyira nem fontos, hogy ezért klaviatúrát ragadjak azt hittem van (egy számomra) egyszerűbb talán két kattintásos opció. Jól jön az a kártya is :) Benyelem ezt hisz én voltam a balga

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#53562) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Rendeltem több terméket is (megint led égőket) egy eladótól. Egyik sem jó közülük. Próbáltam már több foglalatban,leellenőriztem minden lehetséges hibaforrást,de úgytűnik,hogy nem nálam van probléma,hanem az égők hibásak. Már egy hónapja levelezek az eladóval,küldtem neki képet a csomagról,több videót is,ahol különböző foglalatokban próbálom ki (méret természetesen mindegyiknél egyezik),és egyikben sem működik,de az eladó nem hajlandó a refundra,mindig csak az időt húzza egy "nem hiszem el,próbáld ki mégegyszer,másik foglalatban" üzenettel.
Ilyenkor mit lehet tenni?

(#53563) agroman válasza Heavyrain (#53562) üzenetére


agroman
senior tag

el lehet olvasni a lap tetejen levo osszefoglalot..

------

(#53564) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Egy német árust rá lehet bírni valahogy, hogy küldjön Magyarországra?
Itt sajnos lehetetlen egy bizonyos típushoz bontott hátsó lámpatestet venni.
Találtam egy hirdetést, de azt írja "may not ship to Hungary".

Hogy lehetne vele kapcsolatba lépni, esetleg rábírni, hogy küldje el? :U

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#53565) Archer


Archer
őstag

Sziasztok!

Rendeltem egy terméket már lassan egy hónapja. Becsült szállítási idő nem volt megadva. Vártam, vártam, mondom csak biztos nem jelölte be, hogy feladta. Aztán meguntam, ráírtam, hogy mi van, azt írta kb. két hete, hogy a múlt héten feladja. Persze az ebay még mindig nem jelzi, hogy feladta. Vannak a "kérdezős topicok", rámentem az "I didn’t receive my item" opcióra, erre ott "The estimated delivery date for this item is May 18, 2015".
Ezt honnan veszi az ebay, amikor eleve nem adott meg becsült szállítást meg nincs is "shipped" státuszban? Létezik, hogy mégis feladta? Írtam neki amúgy pénteken de (még?) nem válaszolt. Amúgy olasz eladó.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#53566) agroman válasza PH-User (#53564) üzenetére


agroman
senior tag

ott van egy contact seller link. kivalasztod az othert es valasztekos nemet nyelven megkerdezed tole szallit-e es ha igen mennyiert.

------

(#53567) agroman válasza Archer (#53565) üzenetére


agroman
senior tag

ahogy leirtad vszinuleg ha nem irnak konkret datumot akkor 1 honapot ad az ebay.
kivarod, ha addig sem jeloli be vagy nem ad nyomkovetest akkor ugyet nyitsz.

------

(#53568) fardem válasza PH-User (#53564) üzenetére


fardem
aktív tag

írj neki németül vagy angolul. azt nézd meg, hogy rendelkezik-e paypal címmel. akkor lesz vásárlói védelmed, ha netán gond adódna.

(#53569) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Volt egy vásárlásom ami nem érkezett meg és a javamra döntött az eBay. (refund)
Nos ez jött a paypal számlára.Ez mit jelent?

"Mar 5, 2015 Charge From Credit Card CompletedYour transfer from your credit card to your PayPal account is complete.
Your transfer from your credit card to your PayPal account is complete.
Details 7,235 HUF
Mar 5, 2015 Currency Conversion Completed Details -7,235 HUF
Mar 5, 2015 Currency Conversion Completed Details $24.99 USD
May 5, 2015 Refund From 张 文然 Completed Details $24.99 USD
May 5, 2015 Currency Conversion Completed Details -$24.99 USD
May 5, 2015 Currency Conversion Completed Details 6,635 HUF
May 5, 2015 Credit to Credit Card Completed ... -6,635 HUF

"
A másik kérdésem hogy mikorra kellene megérkeznie a pénznek vissza a kártyámra?
Sajnos még mindég semmi nem jött meg. Én úgy tudom hogy 3-4 nap. Ez már bőven eltelt.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#53570) mepet válasza Directors (#53569) üzenetére


mepet
addikt

:Y Így lesz a 7235Ft-ból 6635Ft...

(#53571) Directors válasza mepet (#53570) üzenetére


Directors
senior tag

Ezt én sem értem hogy miért lett ilyen kevés. Gondolom átváltott az eBay..... De miért váltott ennyire?

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#53572) havri1 válasza Directors (#53571) üzenetére


havri1
félisten

Mert a PayPalod vált, nem a bank, és elég rossz árfolyamon teszi.
Ezért érdemes beállítani, hogy a PayPal csak a valutát kezelje, de a váltást a saját bankod végezze, így sokkal kedvezőbb a történet.
Itt a nagy különbség a dollár árfolyama, és a váltás "árrése" miatt van..(Márciusban gyanítom drágább volt a $ mint a refundkor. Nem néztem meg, csak tipp..)

[ Szerkesztve ]

havri

(#53573) Directors válasza havri1 (#53572) üzenetére


Directors
senior tag

Áhhh, így már értem. Köszi! :)
És mikorra várható szerinted az összeg a számlára? Van olyan hogy több mint 4-5 nap?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#53574) havri1 válasza Directors (#53573) üzenetére


havri1
félisten

Pár munkanap, nekem 3-4 szokott lenni. ("szokot"...összesen 4-5 volt eddig).

havri

(#53575) PH-User válasza agroman (#53566) üzenetére


PH-User
addikt

& Fardem

Köszi szépen, már válaszolt is, úgy tűnik, hogy lesz üzlet. :) Remélem nem ver át.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#53576) DJ. Ru$y válasza agroman (#53558) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igazad lett, bár a követés még mindig nem mutat más mozgást, de megérkezett ma a csomag, köszönöm még egyszer. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#53577) agroman válasza PH-User (#53575) üzenetére


agroman
senior tag

a lenyeg, hogy paypallel es ha lehet ne ebayen kivul vasarolj tole.

------

(#53578) agroman válasza DJ. Ru$y (#53576) üzenetére


agroman
senior tag

ha gyalogos postas vitte ki ok csak melo vegen adjak at a papirokat, azt meg fel is kell vinni a szamitogepbe..szoval nem kapkodjak el..

------

(#53579) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Ma érkezett egy csomag, amiben az egyik lámpa burája törött volt. Képeket elküldtem az eladónak, ilyen esetben is van refund ha szállítás közben sérül a termék? Bár nem nagyot törte magát az eladó a csomagoláson csak egy sima buborékos borítékba volt bent...

Lumia 950XL

(#53580) havri1 válasza ZsoltG60 (#53579) üzenetére


havri1
félisten

Nekem egy műanyag játék teknős járt így, mivel még használható volt a termék, így partial refundot elfogadtam.
Az eladó felelőssége úgy csomagolni, hogy az ne sérüljön meg.

havri

(#53581) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Megkaptam ma az egyik csomagomat amiben egy pulcsit rendeltem.Én US méret szerint XS-eset rendeltem ehelyett kaptam egy M-eset. Rajta a pulcsin a méret.
Csomag követési szám is volt hozzá.

Ebben az esetben csak is akkor kapom vissza a pénzem ha vissza küldöm neki a pulcsit?
Nekem kell állni mindenképpen a vissza postát is?
Ilyenkor nem szokott esetleg az eladó refundolni egyből?
Mit javasoltok mi tévő legyek? :((

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#53582) Zozzant


Zozzant
addikt

Sziasztok! Olyankor mivan ha nem küldi az eladó az invoice-t, nem csak azt, de nem is reagál. A fizetés így nem megy mert a Continue gomb nem aktív ha fizetni akarok, mert ő nem adta meg a postázás összegét.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#53583) ZsoltG60 válasza Directors (#53581) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Először is vedd fel a kapcsolatot az eladóval, írd le neki mi a problémád fényképekkel alátámasztva , hogy nem jó terméket kaptál és várd meg mit reagál a dologra.

Lumia 950XL

(#53584) Directors válasza ZsoltG60 (#53583) üzenetére


Directors
senior tag

Sima üzenetet küldjek neki?

Itt melyiket válasszam ki?

"
I have a question about using my item or I want to send the seller a message (0)

I didn’t receive my item (2)

I need to return my item (1)

I received an item that wasn't as described (1)

Request to cancel this order (1) "

A legelső jó lesz? Vagy az utolsó előtti? Vagy a kettő közül végül is mindegy?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#53585) ZsoltG60 válasza Directors (#53584) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Mehet a sima üzenet vagyis az első. Én mindig itt írom meg ha valami gondom / kérdésem van az eladóhoz.

Lumia 950XL

(#53586) Directors válasza ZsoltG60 (#53585) üzenetére


Directors
senior tag

Ennyit elég ha írok neki?

"I've got the wrong item.
Not a good size.
I've got "US" XS size instead of "US" M."

Meg persze a kép.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#53587) ZsoltG60 válasza Directors (#53586) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Egyszer elég lesz, bár a ruha értékétől is függ hogy fog refundolni, vagy vissza kell küldened, de erre majd a "nagyok" jobban tudják mi a válasz.

Lumia 950XL

(#53588) Directors válasza ZsoltG60 (#53587) üzenetére


Directors
senior tag

Nem tudom mi számít neki nagy értéknek. Nekem ez közel 7ezer forintba került. Nekem sok.
Szomorú vagyok nagyon.

Amúgy pedig nagyon szépen köszönöm a segítségedet. :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#53589) stampedli válasza Directors (#53588) üzenetére


stampedli
tag

Ezt írtad? I've got "US" XS size instead of "US" M." - XS-t kaptam M-es helyett.
Korábban azt írtad M-est kaptál XS helyett, most akkor melyik?
Bocs, nem kötekedés, de ha én nem értem, lehet az eladó sem fogja. (:

(#53590) Directors válasza stampedli (#53589) üzenetére


Directors
senior tag

(Nem veszem kötekedésnek. Minden segítséget elfogadok. :) )
Igen, M-est kaptam XS-es helyett.
Öcsém azt mondja hogy így kell írni. Én nem tudok angolul. De ha nem jó akkor írd már le nekem légyszíves hogy mit kell írnom. Köszi :R

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#53591) #04441088 válasza Directors (#53590) üzenetére


#04441088
törölt tag

Én se tudok angolul olyan profi szinten, fordító meg mindig segít.

Hi
My order arrived.
I got a problem with the T-shirt.
You sent wrong size. I ordered "US" XS size.
The sent T-shirt size: "US" M.
What can I do?
Thank you.
Have a nice day.

Ez nagyjából azt jelenti, hogy megérkezett a rendelésem, problémám van a pólóval. Rossz méretet küldtél, XS-t rendeltem, M-est küldtél. Mit tudok csinálni? Köszi...szép napot.

De szerintem várj még egy kicsit, valaki megírja profibban a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#53592) stampedli válasza Directors (#53590) üzenetére


stampedli
tag

Angolban gyakran fordított a szórend, mint magyarul, jelen esetben az instead of - vmi helyett után írják azt, amire vonatkozik.
Tehát így írd, amit akarsz: I've got US "M" size instead of US "XS", which I've ordered. - M-est kaptam a megrendelt XS-es helyett.
Szerintem a többi szöveg jó úgy, ahogy először írtad, de staker verziója se rossz. A lényeg benne van, így meg fogja érteni.

[ Szerkesztve ]

(#53593) Directors válasza stampedli (#53592) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi mindkettőtök segítségét.

Elküldtem neki staker verzióját.
Elejére annyit írtam hogy pontosítok az előző üzenetemhez képest.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#53594) Archer válasza agroman (#53567) üzenetére


Archer
őstag

Ok, köszi, így fogok tenni :R

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#53595) Directors válasza Directors (#53593) üzenetére


Directors
senior tag

Vissza írt a koma.

"
Dear:
I'm very sorry for troubling you .Is it fit for you ?
If you don't like it ,We can do a full refund to you after you return it to us ,
If you will keep it ,We will refund $5 for you .
If anything we can help you ,Please contact us free.
Have a good day.

Hát sajnos nem jó rám. Így nem jó nekem.
Ha jól fordítóm akkor azt szeretné hogy küldjem vissza és akkor visszautalja a teljes vételárat vagy ha elfogadom így akkor utal nekem 5 dollárt.
Érdemes szerintetek neki írni hogy adjon 10 dollárt? Akkor megtartanám a pulcsit és eladnám itthon.
A visszaküldés a 3000Ft körül lenne ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#53596) Directors válasza Directors (#53595) üzenetére


Directors
senior tag

Vagy esetleg érdemes lenne még egy kicsivel többet kérni mint 10 dollár?
Kicsit határozottabb levél az eladónak?

Ha jól olvastam a hozzászólásokat akkor ha én visszaküldöm az eladónak a pulcsit, akkor köteles a vissza posta költségét is megtérítenie nekem?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#53597) havri1 válasza Directors (#53596) üzenetére


havri1
félisten

Nem egyértelmű az eBay szabályzata erre vonatkozóan, legalábbis nekem. Ha a leírásban kiköti, hogy a visszaküldés terhe mindig a vevőé, akkor nem tudom mi a helyzet. Jelen esetben ő hibázott, így jogosan kerheted tőle. Van aki "csuklóból" felajánlja, van aki elzarkozik előle.
Hogy pontosan mennyi, azt egy súly után lehet megmondani.

havri

(#53598) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Van bennem egy kérdés, amit már megakartam kérdezni régebben, de, akkor még mindegy volt. Szóval, jön mondjuk egy öklömnyi csomag Kínából, bejön LisztFerire, bekerül a VÁM-ra, rá van írva, hogy értéke 2$ (és még mindig egy kis csomag), ilyenkor mi alapján szedik ki mondjuk, hogy ők nem hiszik el, hogy ez 2$ és adj nekik számlát? Átvilágítanak minden csomagot egyesével ami bejön? [Biztonsági szempontból nyilván még gondolom LisztFerin] De ezt megcsinálják a VÁM-on is? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#53599) havri1 válasza DJ. Ru$y (#53598) üzenetére


havri1
félisten

Mindent átvilágítanak igen. Ami alapból vám köteles kategória, azt már szedik is ki.
Ezért van, hogy pl telefon nem csúszik át a kezelésen.

havri

(#53600) KoVee84 válasza havri1 (#53599) üzenetére


KoVee84
senior tag

Nem akarok belevau, de 2 ismerősömnek is jött már vámmentesen telefon a távol keletről ;)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.