Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53151) BaLee válasza radi8tor (#53150) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Jellemzően 1-3$-t szoktak engedni (bár itt most 20-30$ közötti cuccról beszélek) de akinél kint van a gomb az azért valamennyit mindig enged. Sőt ha ő ajánl valamit akkor te ismét ajánlhatsz egy ahhoz közelebbit, volt már olyan eladó aki egy 2. ajánlatot (ami kevesebb volt mint az ő ajánlata, de több mint az én első ajánlatom) elfogadott.

Türelemjáték, sokszor fontosabb, hogy hamarabb megkapd a cuccot, minthogy napokat vesszél azon az 2-3$-on amíg alkudozol vele.

Én régebben még csináltam azt is, hogy kinéztem valamit, eldöntöttem magamban, hogy mennyit adok érte, rányomtam, ha nem fogadta el otthagytam, ha elfogadta örültem. Egyszer elfogadták egy pofátlanul alacsonynak gondolt ajánlatomat is, de ez is gondolom függ attól hogy épp milyen a kereslet az adott cuccra, ha épp kutya nem kereste hetek, hónapok óta nagyobb eséllyel elfogadja a kisebb ajánlatot is...

(#53152) mepet válasza V/ (#53149) üzenetére


mepet
addikt

Ha érdekel a cucc, én akkor is be szoktam írni a best offer-hez az árat, amit adnék érte, akkor is, ha pofátlan. Volt, hogy engedtek 20%-ot is egy darabnál (30usd nagyságrendű cuccnál). Általában van ilyen szűrőjük, és a bizonyos összeg alatti ajánlatokat azonnal elutasítja a rendszer. Atrocitás sosem ért emiatt a "pofátlanság" miatt.
Ja és sokszor az a válasz, hogy a te ajánlatod túl alacsony, de ajánl az eladó egy árat a teljes vételár és az ajánlatod között. Ekkor egy klikk, és máris megvetted olcsóbban az eredeti árnál. Szerintem vevőként nem tudsz rosszul járni a "make offer" gombra nyomva.

[ Szerkesztve ]

(#53153) radi8tor válasza mepet (#53152) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az a szűrő állítható, hogy milyen összegek automatikusan elutasításra kerüljenek. De ki is kapcsolható.

⭐ Stella

(#53154) mokus1


mokus1
addikt

Gyors kérdés. Paypalról bankszámlára hogy van a kiutalás? Vonnak érte valamit van valami limit ami alatt többet-kevesebbet?

(#53155) V/ válasza mokus1 (#53154) üzenetére


V/
Topikgazda

Felül a második menüsor Withdraw, majd a Withdraw funds to your bank account.
Elméletileg ha Forint egyenlegről megy Banks in Hungary a költsége Free

[ Szerkesztve ]

(#53156) korcsi válasza V/ (#53155) üzenetére


korcsi
veterán

Sziasztok!

Megjött egy csomagom, Kínából. Némi eltéréssel két azonos terméket rendeltem különböző eladóktól, hogy tudom beazonosítani a feladót? A csomagon van egy csomó szám, de az ebay oldalán található azonosítókkal nem találtam, egyezőt?

Válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#53157) BaLee válasza korcsi (#53156) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Csomagról szinte sehogy.
Max ha írsz az eladónak és küldesz egy fotót a csomagról és megkérdezed ezt ő küldte-e.

Nem szoktak ráírni semmiféle ebayes azonosítót a csomagokra.

(#53158) radi8tor válasza korcsi (#53156) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne foglalkozz akkor az értékeléssel, ha nem tudod azonosítani a feladót.

⭐ Stella

(#53159) somnia válasza korcsi (#53156) üzenetére


somnia
őstag

Várd meg a másikat és akkor ha mindkettő rendben van, értékelhetsz!

(#53160) Josi


Josi
aktív tag

Ha az eladó nem adott meg várható szállítási időt, sőt még a feladást sem jelölte be, mikor kezdhetem zargatni, hogy mi van a küldeménnyel?
Ebben az esetben mikor célszerű megnyitni a caset?

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#53161) havri1 válasza Josi (#53160) üzenetére


havri1
félisten

Levelet bármikor írhatsz neki, caset olyan ~30 munkap után érdemes fontolgatni.
Az, hogy mit jelölt be az ebay felületen, szinte teljesen mindegy, nem tükrözi a valóságot, csak egy opció.

[ Szerkesztve ]

havri

(#53162) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy anno ~5-8-10-x éve német ebay-en (ebay.de) keresztül regeltem, így az elsődleges nyelv nálam a német sajnos, amint belépek átvált németre, be lehet azt állítani valahol, hogy az elsődleges oldal az angol (ebay.com) legyen? Köszönöm. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#53163) radi8tor válasza DJ. Ru$y (#53162) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

ebay.com-on belépsz és átvált németre? :U

⭐ Stella

(#53164) DJ. Ru$y válasza radi8tor (#53163) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Belépek, utána kér egy "Einloggen"-t (itt vált át .de-re), szóval 2x lépek be, amíg oda jutok, hogy tudok fizetni...

Nézegettem a beállításokat, át is állítottam 1-2, amit kellett, ott is, először kérte angolul a belépési adataimat, aztán meg németül, után engedte német formon átírni a dolgokat... Valami nem kerek.

Vásárlás igazoló email:
"Hallo xyz - Vielen Dank für Ihren Kauf. Ihre Bestellung wird an [cím] verschickt. "

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#53165) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Csao.

Most rendeltünk eBay-ről és a következő levelet kaptam:

"Congratulations on the purchase of our eBay item(s). We want to thank you for your business and will begin processing your order shortly. Please do not hesitate to contact us by replying to this email."

Ha jól értem az utolsó mondat az, hogy ne habozzak felvenni velük a kapcsolatot. Csak nem értem miért. A pénzt kifizettük, tudják a címet... Máskor sem szoktam ilyenkor levelezni velük, csak feladják és kész.
Ötlet?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#53166) htc07 válasza AssAssynn (#53165) üzenetére


htc07
addikt

Gratulálunk a vásárláshoz bla bla ha gond van ezen a címen vedd fel velünk a kapcsolatot.

Nem kell csinálj semmit.

[ Szerkesztve ]

(#53167) AssAssynn válasza htc07 (#53166) üzenetére


AssAssynn
őstag

Rendben, én is erre gondoltam, csak nem találtam benne a "ha gond lenne" részt, azért kérdeztem. :DDD
De köszi. ;)

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#53168) havri1 válasza AssAssynn (#53167) üzenetére


havri1
félisten

Általában ezt azért nyomják, hogy a kommunikációra is megadd az 5 csillagot.
Amúgy az ilyen supportal rendelkező eladóval ritkán van gond, tapasztalatom szerint.

havri

(#53169) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Rendeltem egy terméket és nem lehet bekapcsolni tehát hibás. Írtam az eladónak, és ezt a levelet küldte vissza, úgy értelmezem hogy küldjek neki fotókat azt meg minek abból nem látja hogy nem működik
remélem jól értelmezem a levelet. Ilyenkor mit lehet tenni ha rossz terméket küldenek?

sorry to hear that.
could you pls send some pictures of the received
item to my e-mail:.....@gmail.com?
then i will try my best to help you.
waititng for your reply.
regards,
have a nice day.
panyoukui23

[ Módosította: radi8tor ]

(#53170) radi8tor válasza vadasz70 (#53169) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Küldj neki fotókat ha ezt kérte. :)
Lehet azt akarja látni, hogy nem sérült-e meg útközben.

⭐ Stella

(#53171) havri1 válasza radi8tor (#53170) üzenetére


havri1
félisten

Nekem a ledes izzóról kellett fotó, mert nem világít. Csináltam, még jó, hogy nem irányjelzőt vettem. Azt kicsit nehezebb fotózni :D

havri

(#53172) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Pár gyors kérdésem lenne:

-Ahol Free international shipping van írva ott tuti, hogy szállítás/posta miatt nem tesznek rá semmi plusz költséget?
-Hong Kongból vagy Kínából jön meg előbb az áru? Aki már rendelt le tudná írni, hogy kb. mennyi nap alatt kapta meg?
-Ha jól szedtem ki a NAV-os pdf-ből ha magánszemély küld magánszemélynek, akkor 14e Ft az értékhatár a vámon, tehát 3-4000 Ft-os kütyünél biztos nem kell attól félnem, hogy rátesznek valamit?
-Most regisztráltam Paypal-ra és Ebay-re is. Ha aktiválom a kártyámat Paypalhoz, akkor a levont aktiválási összeget hogy tudom felhasználni? Olvastam az összefoglalót, írták benne, hogy 400 Ft-ot von le elvileg, ami levásárolható..

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#53173) pepe091 válasza #04441088 (#53172) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

1. Ha ÁFA és vám határ alatt van ,akkor nincs plusz költség.
2. Attól is függ, milyen postával adják fel, mennyi idő után adja fel az eladó, stb stb átlagosan 2-3 hét alatt ideér minden, de van hogy 1 hét alatt is megjönnek cuccok Hong Kongból is.
3. Nem jól nézted. Mivel Te rendelsz így lényegtelen, hogy az eladó magánszemélyként adja-e fel a csoamgot, mert te fizettél érte, tehát adtál ellenszolgáltatást, ezáltal az ÁFA határ ami rád vonatkozik az €22 (6000 Ft). Ha ezt meghaladja, akkor ÁFÁ-t kell fizetned utána (27%) +2000 Ft kezelési költséget, ha €150-t is meghaladja akkor ÁFA+vám(~3%) +2000 ft kezelési költséget kell fizetned.
4. Ha rákerül a számládra a 400 Ft akkor azt bármelyik vásárlásnál elhasználhatod. A PP csak akkor fogja ebből levonni az összeget, ha ő váltja a devizát (amit egyébként nem ajánlok, mert horror áron vált) vagy a 400 Ft-ot átváltod olyan devizára amiben fizetni szeretnél, ekkor le fogja venni a 400 Ft-nak megfelelő devizát a PP számláról, a maradékot pedig a kártyádról.

(#53174) vadasz70 válasza havri1 (#53171) üzenetére


vadasz70
aktív tag

És mi tudott megállapítani a nem világító izzóról? És mi lett a vége küldött másikat?

(#53175) #04441088 válasza pepe091 (#53173) üzenetére


#04441088
törölt tag

Rendben. Köszönöm szépen.
Szóval ha aktiválom a kártyámat PP-hoz, akkor rákerül 400 Ft a PP számlámra?
Viszont az a termék amit meg szeretnék venni 2700 Ft elvileg. Azt hogy tudom megoldani? Ha banki utalással fizetek be PP-ra, akkor annak díja van, ha kártyával használom, akkor elvileg nincs. Meg lehet oldani úgy, hogy azt a 400 Ft-ot ami már a számlán van + 2300 -at vonjon le? :R

(#53176) pepe091 válasza #04441088 (#53175) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha a kártyádat a PP-hoz csatolod, akkor onnantól kezdve nincs értelme feltöltögetni a PP számlát (egyébként ez is díjtalan). Igen, ha beírtad a 4 számjegyű kódot, akkor utána meg fog jelenni a 400 Ft a PP accodon. Ezután érdemes átváltani a 400 Ft-ot abba a devizába amiben vásárolni akarsz, plusz beállítani a PP-ban hogy ne ők váltsák a devizát, hanem a bankod (ennek mikéntjéről az összefoglalóban találsz infót. :) ) És igen, mint írtam ha ilyenkor fizetsz, akkor levonódik a 400 Ft-nak megfelelő összeg a PP számláról a maradék pedig a kártyádról.

(#53177) havri1 válasza vadasz70 (#53174) üzenetére


havri1
félisten

Képről semmit szerintem, de csináltam neki videót is, jó, rossz izzóval.
Igen, küldött... Persze nem érkezett meg, írtam újra, megint küldi... :D jól elvagyunk, mondjuk 700ft-os izzó, nem fogok miatta refundolni, annyit nem ér nekem, hogy ne adj isten, korlátozzák az accot.

[ Szerkesztve ]

havri

(#53178) V/


V/
Topikgazda

Ha érdekel valakit, Ausztráliába, Melbourne mellé az elsőbbségi, ajánlott küldemény 7 nap alatt ért oda.
De!
Az összes postai nyomkövetési oldalon még mindig Célországba elküldve az utolsó szöveg.

Az ausztrálok nem vámolnak, nem könyvelik a küldeményt, én meg csak idegeskedek, hogy a vevő nem kapja meg.
A Paypal pedig tartja a 21 napot a vételár hozzáférhetővé válásáig, pedig azt írták, ha a vevő pozitív értékeléssel zárja a vételt, akkor hamarabb is feloldják a pénzt. Ez lenne a logikus, de még sem csinálják.

(#53179) pepe091 válasza V/ (#53178) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nálam is pont ma ért Taiwanba a kerek 1 hete feladott elsőbbségi levél.

(#53180) agroman válasza V/ (#53178) üzenetére


agroman
senior tag

en mondtam, hogy csak a hatarig van nyomkovetes AUS-ba
valoszinuleg az ebay azert tartott ki 21 napig, mert ok sem lattak a nyomkovetesben hogy megerkezett.
en angliai eladassal voltam ugyanigy, ott sem mukodott rendesen a tracking.

------

(#53181) V/ válasza agroman (#53180) üzenetére


V/
Topikgazda

en mondtam, hogy csak a hatarig van nyomkovetes AUS-ba

Valójában még addig sem.
Nem nyomkövetési információ lapján döntenek, ha a vevő leadja a feedback-t és ráadásul pozitív, az eBay teszi számlára a jutalékot és kész. Ezután hozzáférek a Paypal-on lévő pénzhez. Legalábbis így gondoltam, mert bár minden oké, lezárva, jövő héten lesz csak pénz.

[ Szerkesztve ]

(#53182) agroman válasza V/ (#53181) üzenetére


agroman
senior tag

ugyeertem a magyar hatarig

------

(#53183) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Kellene egy kis segítség jól értelmezem hogy ennél a terméknél 1500ft lenne a szállítási költség.
[link]

(#53184) DJ. Ru$y válasza vadasz70 (#53183) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Maximum Németországba, ugyanis:
"May not ship to Hungary - Read item description or contact seller for shipping options."
Nem szállít Magyarországra, olvasd el a termék leírást, vagy vedd fel a kapcsolatot az eladóval a szállítással kapcsolatban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#53185) havri1 válasza agroman (#53182) üzenetére


havri1
félisten

Hong Kong-ba működik a nyomkövetés:

RR247639030HU

Track and trace

havri

(#53186) #04441088


#04441088
törölt tag

Üdv.
Újra én.
Most már sikerült Linkelni a kártyámat a PP-hoz, levonta a 400 Ft-ot, de könyvelésben még nem látok semmit. Ilyenkor mi a teendő? OTP-s vagyok. Annyit látok csak, hogy előjegyzett kártyaforgalmak: -680 Ft (bár azt se tudom, hogy 400 ból hogy lett ez 680..)
Ugye kellene a 4 jegyű kód...de most péntek van, szerintem az OTP csak hétfőn fogja elkönyvelni.

(#53187) havri1 válasza #04441088 (#53186) üzenetére


havri1
félisten

400+1 ftot szoktak zárolni, ez 2 tranzakció. Lekönyvelés pár nap valóban, mire a visszaigazoló kódot be tuod majd írni.
Ha addig viszont vásárolsz, a 400 ft már ott van a paylapodon, tehát használhatod..
Hogy, mi az a 680, ezt én sem tudom.

havri

(#53188) Silent77 válasza #04441088 (#53186) üzenetére


Silent77
veterán

Nálam van , hogy 3-4 nap a könyvelés.
Hívd fel őket, rögtön megadják.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#53189) #04441088 válasza Silent77 (#53188) üzenetére


#04441088
törölt tag

Felhívtam őket, megadták a kódot.

havri1: Sajnos én se tudom, de majd hétfőn kiderül.

Most már a Paypal számlámra Verified-et ír, a 400 Ft is rákerült.
Jön az első rendelés. :)

(#53190) #04441088 válasza #04441088 (#53189) üzenetére


#04441088
törölt tag

Elvileg sikerült.

'Thank you for your purchase

Order Summary

View and print your order details. You will receive an email confirmation shortly

Estimated delivery between Monday, May. 11 and Wednesday, Jun. 3'

Order placed on
Friday, Apr 24, 2015

Payment method
PayPal

Payment date
Friday, Apr 24, 2015

(#53191) agroman válasza #04441088 (#53189) üzenetére


agroman
senior tag

400Ft + 1$
a 400Ft a validitas miatt az 1$ a kartya meglet ellenorzes miatt.

az 1$ jo indulattal 280ft lehet..

[ Szerkesztve ]

------

(#53192) #04441088 válasza agroman (#53191) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszönöm szépen. :)

Már megvan egy elektromos cigitöltő + egy öngyújtó.
Maradt kemény 300 Ft a számlámon, tudtok valami apróságot, amit megéri megvenni ennyibe?
Mire keressek rá? :R

(#53193) agroman válasza #04441088 (#53192) üzenetére


agroman
senior tag

vegyel meg beloluk masik 2-ot...

[ Szerkesztve ]

------

(#53194) Silent77 válasza #04441088 (#53192) üzenetére


Silent77
veterán

Linket plz. :))

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#53195) #04441088 válasza Silent77 (#53194) üzenetére


#04441088
törölt tag

Cigtöltő gép, öngyújtó.

[ Szerkesztve ]

(#53196) havri1 válasza agroman (#53191) üzenetére


havri1
félisten

Nem lehet, hogy ez attól függ, kinek , hoyg van beállítva apaypal, ki váltson?
Nekem a bank vált, és csak 1 Ft-ot vont le, amit gyakorlatilag le se vont, mert jóváírta a bank. Csak a tranzakcióknál látszik.
Ha a paypal vált, akkor lehet 1 egység=1$..de csak ötlet..

[ Szerkesztve ]

havri

(#53197) agroman válasza havri1 (#53196) üzenetére


agroman
senior tag

beallitani szerintem csak azutan tudod, ha mar hozzaadtad a kartyaid koze.
hozzaadas utan szerintem automatikusan vonja az 1$-t, hogy lassa tenyleg letezik.
esetleg hosszabitaskor vonja az 1ft-ot..

------

(#53198) havri1 válasza agroman (#53197) üzenetére


havri1
félisten

Hm, mivel elhagytam a kártyám 1 hónapja, és az újat törlés és új hozzáadása alapján csináltam, mindjárt megnézem a beállításokat.

Szerk.: Bakker, tényleg. Új kártya, és máris a PayPal váltott :W

[ Szerkesztve ]

havri

(#53199) Shingen válasza pepe091 (#53176) üzenetére


Shingen
addikt

PP-ban hogy ne ők váltsák a devizát, hanem a bankod (ennek mikéntjéről az összefoglalóban találsz infót.

Összefoglaló melyik részében találom ezt a beállítást?
köszi

風林火山

(#53200) Josi válasza Shingen (#53199) üzenetére


Josi
aktív tag

El kéne olvasni az összefoglalót.

Hogyan váltsuk a PayPal helyett a bankunkkal a pénzt

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.