Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52501) V/ válasza Deck (#52500) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor törölték, kapnod kellett egy értesítést ez eBay-től, benne a teendőkkel. Ha mégsem, akkor indítsd el a meg nem érkezés hercehurcát.
"Az ugyanakkor rendelt tok mástól megjött 1hét alatt." A kettő közt nincs összefüggés.

[ Szerkesztve ]

(#52502) agent_k válasza MaxxDamage (#52499) üzenetére


agent_k
őstag

redemption code-hoz csak megpróbálnám beírni :)

(#52503) htc07 válasza MaxxDamage (#52499) üzenetére


htc07
addikt

[ Szerkesztve ]

(#52504) MaxxDamage válasza agent_k (#52502) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Már volt próbálva :K /de sikertelen/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52505) V/ válasza MaxxDamage (#52490) üzenetére


V/
Topikgazda

Engem zavar a felső sor:
WELCOME TO EBAY!
A hivatalos megjelenés és írásmód az eBay vagy ebay és amit kapok tőlük e-mailt az egyik sem nagy betűs a nevük.

(#52506) MaxxDamage válasza V/ (#52505) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Erről a címről jött.: eBay@reply1.ebay.com

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52507) fardem válasza MaxxDamage (#52506) üzenetére


fardem
aktív tag

spam lesz az

(#52508) V/ válasza MaxxDamage (#52506) üzenetére


V/
Topikgazda

Jön eBay reklám erről a címről, de kevés. Az ilyen akciós ajánlatok egy része a kisbetűs rész szerint csak USA vásárlóknak érvényes, vagy nem szállít ide, illetve seller refurbised ami azért, nem mindig komoly. Eladó felújít?

(#52509) MaxxDamage válasza V/ (#52508) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor nem veszem komolyan és nem foglalkozom vele. :R (bár örültem volna kis kedvezménynek)

Eladó felújít? --> nem értem mire gondolsz :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52510) V/ válasza MaxxDamage (#52509) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagy 50-70%-os kedvezménnyel ad valamit és vagy azt írja, hogy a gyártó által felújított, amit nem igazán csinálnak, vagy az eladó újította fel.
Seller Notes: “This computer is classified as manufacturer refurbished.....

Pl: ALIENWARE 17 R1 4th Generation Core i7-4700MQ -t adja 50%-al olcsóbban $1 249,99 aminek a List Price $2 499,00
Nagyon kedvezőnek tűnik, de érdekes módon nem vonatkozik rá a gyártói garancia.
A példa gép DELL gyártmányú eredetileg 3 év garanciás, mégis azt írja, hogy 1 év a felújítottra, ami múlt év júliusban indult, úgy 3-4 hónap van még hátra. (Alienware 1Yr In Home Warranty : Starting from 07/2014)
De a gyári felújított DELL gépre is megadják a 2 évet, ha DELL által jegyzett kereskedőtől vesszük.
Ezekre a "kedvező" ajánlatokra megfontoltan kell licitálni.
Ennél az ajánlatnál probléma esetén biztosítani kell a távdiagnosztikát, mert ha nem, akkor nem kapsz vissza semmit. De ha el sem indul a gép, hogy lehetne távdiagnosztika?

[ Szerkesztve ]

(#52511) MaxxDamage válasza V/ (#52510) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jogos ! :K
Köszi az útbaigazítást ! :R
/ilyen komolyabb dolgokat nem vennék máshol, csak ahol élek (ország) mert a garancia fontos számomra, elektronikánál sose lehet tudni, mikor adja fel a szolgálatot...valamelyik összetevő,hardver egy noti esetén pl./

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52512) V/


V/
Topikgazda

Ma jött értesítés a Paypal-tól a reklamációs idő 180 napra történt emeléséről. Ez ügye nem újdonság.
Úgy néz ki, hogy ha letelik az eBay-n a várható érkezési idő utolsó dátuma, ahhoz adok még 7-10 nap végső szállítás időt, akkor inkább a Paypal-n célszerű indítani a reklamációt, rugalmasabbak lettek az eBay-nél, nagyobb esélyünk van visszakapni a vételárat, mivel ők közvetlenül elérik az eladót (a számláját) Ennyi előnye van, hogy külön váltak. Természetesen azért az igaz, hogy ne a 179. napon kezdjünk el reklamálni, hogy nem érkezett meg.

(#52513) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

kicsit elakadtam egy dolog menetével:
Több darab vásárlása miatt kértem az eladót tud e kedvezményt adni. elengedett 5%ot, és a fizetés menetére ezt írta:

"...we can offer 5% off for your order of 6pcs by direct Paypal payment based on the 3pcs listing item price, which total is: GBP132.98 included the postage of shipping to your country Hungary.
Please let me know your decision and also paypal address that we can send the invoice to you"

első kérdés: paypal adress a regisztrációs mail cím, vagy a "Merchant account ID"?

fizetés, vásárlás menete most így nem teljesen világos:
küld egy számlát a paypal számlámra amit kifizetek. majd küldi a csomagot? hogy marad így nyoma ebayen a rendelésnek?

nem csináltam még így :)

(#52514) V/ válasza Hooper (#52513) üzenetére


V/
Topikgazda

"paypal address that we can send the invoice to you""
Az azonosítód kivülállónak az e-mail cím, a Merchant account ID csak a Paypal banki elszámoláshoz az azonosítód.
Valamit csak e-mailre tudnak küldeni.
Küld számlát a Paypalon regisztrál e-mail címre, Paypalon keresztül (vagy eBay-n) és tudod fizetni.

(#52515) Hooper


Hooper
őstag

Értem, köszi.
Marad így nyoma ebayen a megrendelésnek ha bármi gond van (nem érkezik meg, hibás) és tudok requestet nyitni?
Tehát ilyen úton ez hivatalos ebayes vásárlásnak számít?

(#52516) V/ válasza Hooper (#52515) üzenetére


V/
Topikgazda

Marad, csak a fizetési kedvezmény miatt, hogy ne a teljes ár utáni jutalékot vonja le az eBay ezért máshogy oldja meg a fizetést.
Mint a Vaterán, több darabot árulsz, a vevő egyet üt le, megkapja az elérhetőséged és többet fizet, miután lebeszéltétek
Itt írtam egy új infót: (#52512)
A PayPal védelem kedvezőbb. Mivel ott fizetsz azt is, vagy az eBay védelmet használhatod, te döntesz mindig.
Szabályok ugyanazok, csak az adott termék fizetési tranzakcióhoz kötődik. Vita kezdeményezés, eladó regál, ha az neked nem jó, megy tovább a Paypal döntésig. Az egészre 180 nap áll rendelkezésre, míg az eBay-n úgy 50 nap.

[ Szerkesztve ]

(#52517) V/ válasza Hooper (#52513) üzenetére


V/
Topikgazda

De még azt is írja hogy elfogadod-e, hogy 3 db listaárast vennél és 6 darabot küld, amit a számla alapján fizetsz.
A GBP 132.98 az 6 darabnak a kedvezménnyel csökkent és a szállítási költséggel együttes ára lenne?

(#52518) Hooper


Hooper
őstag

Ja, ezt nem tudtam h PPon is van ilyen ebay féle védelmi rendszer, request nyitás, stb. Jó tudni :)

Én úgy értelmezem hogy a 3darabos kiszerelés árából enged 5%ot, ha 6ot rendelek és paypalon fizetek. (árulja 1-2-3-10 darabosban, nyilvan minél több annál olcsobb .. nekem 6kell egyenlőre, ezért gondoltam egy kérdést megér, hogy a köztres darabszámra is van e köztes ár a 3 és a 10 között)

(#52519) V/ válasza Hooper (#52518) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez annyi amit te számoltál kedvezményes árnak? GBP 132.98

(#52520) randras válasza radi8tor (#52384) üzenetére


randras
veterán

London, UK. :(((

(#52521) Assimilator


Assimilator
őstag

Itt hogy tudok 60 napnál többet megadni?

A Custom lenne a tippem de a 14-et nem tudom módosítani. Találtam egy opciót ahol talán, de ott sem enged 60-nál többet beállítani. Viszont akkor hogyan tudom elérni a korábbi eladásaimat?

(#52522) Hooper válasza V/ (#52519) üzenetére


Hooper
őstag

Ez a termék.Utána számolva
2500Ftot engedett el :U :D

(#52523) somnia válasza Hooper (#52522) üzenetére


somnia
őstag

Örülj neki, nem köteles engedni egy kanyit sem. :K

(#52524) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Ez mit jelent?

"We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter."

Még nem jött meg a cucc.
Egyszer már volt hasonló, akkor az eladót törölték, most még ugyanúgy fent van az eladó.

(#52525) pepe091 válasza Hurkafej (#52524) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

El kellett távolítaniuk az adott terméket a honlapról és nem kötelező befejezned a tranzakciót. Ha már kifizetted, nem kell aggódni minden a szokásos módon megy. Ha kérdésed van a szállítással kapcsolatban akkor nézd meg a trackinget, vagy lépj kapcsolatba az eladóval. Ha valami gond lenne, akkor az ebay majd segít. Nézd meg a Resolution Center-t ahol segítenek megoldani a problémádat ha találkoznál vele. :)

(#52526) V/ válasza Hooper (#52522) üzenetére


V/
Topikgazda

6 £ engedmény. Az is valami. Megoldhatná, hogy a szállítási költségnek kevesebbet ír, úgy hogy számlát készít, mert akkor ő írja be. De akkor ugye először meg kell venni. Csak egy kicsit túl bonyolítja ezzel a Paypal-os módszerrel

(#52527) Hurkafej válasza pepe091 (#52525) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Köszi, hogy felordítottad nekem! :R

(#52528) @matthew@


@matthew@
őstag

Egy kb 100 grammos (saccra ennyi lehet az iPad Air tok ami nem jött be), ami kicsit nagyobb mint egy A5-ös boríték, mennyibe kerülne Angliába a postázása?

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#52529) Xes válasza @matthew@ (#52528) üzenetére


Xes
csendes tag

[link]

2. oldalon a külföldi posta díj

(#52530) @matthew@ válasza Xes (#52529) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi!

Matthew 24:42

(#52531) hazemaze


hazemaze
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék ebay-ről rendelni gamer cuccokat (hedset egeret és billentyűzetet) de nem igazán bízok az ebayben. Tudnátok ajánlani más webshop ot ami olcsó vagy mint az ebay és biztonságos? Előre is köszi a válaszokat! :))

(#52532) zeon.hu válasza hazemaze (#52531) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ebaynél biztonságosabbat nem nagyon fogsz találni.
ebay és paypal is védi a vevőt.
megbízható eladót kell keresni, ha mégis közbejön valami, visszakapod a pénzed.

#?*@&!

(#52533) Shingen


Shingen
addikt

Szia V/!

Szerinted, ha az eladó hajlandó visszafizetni a termék árát akkor is érdemes case-t nyitni és azok keresztül lebonyolítani, vagy sima levelezés alapján is működőképes a visszafizetésnek a bizonyítása a későbbiekben?
köszi

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#52534) regos válasza Shingen (#52533) üzenetére


regos
tag

üdv
nekem nem jött meg egy termékem pár napja.irtam az eladónak és case nélkül visszarefundolta az árát.
adtam neki pozitivot,mert korrekt volt végig.
tehát működik,de ha nagyon el kezd időthuzni vagy valami nem kóser akkor nyiss nyugodtan.
szerintem...
üdv

(#52535) Varesz_86


Varesz_86
aktív tag

sziasztok régebben írtam egy lassan odaérő csomagról és egy megnyitott ügyről, közben az a változás történt hogy a kedves vevő megkapta a csomagját, persze nem ő írta hanem látom a tracking infónál az ebayen hogy delivered, kértem hogy zárja az ügyet de mintha elnyelte volna a föld, gondolom sunnyog mert addig napi szinten írogatott hogy kéri a pénzét meg ilyenek, március 17.e óta ugye ezt látom: eBay Customer Support has placed the case on hold until Mar. 22 to allow time to provide additional documentation.
If you issue a refund now, the case will be closed, and you won't be held at fault.
You provided tracking that shows the item is currently on its way to the buyer.
szóval mire számíthatok? ha látja az ebay hogy megkapta a csomagot akkor is bukom a pénzt? mert 114 dollár az 114 dollár! köszi a választ

[ Szerkesztve ]

(#52536) nonee


nonee
aktív tag

Sziasztok!
Én egy kinai csodatelot szeretnék rendelni,újat 25ezer körüli áron!Esetleg vkinek vmilye tapasztalata ötlete hogy milyen lenne a jó!?
Normál használatra kellene!üdv

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#52537) vinpilu válasza nonee (#52536) üzenetére


vinpilu
senior tag

Hogy milyet, azt itt kérdezd.

Viszont ha megvan, akkor nem az ebay-ről venném. Erre is találsz itt fórum témát (Kínai webshopok listája vagy valami hasonló).

[ Szerkesztve ]

(#52538) nonee válasza vinpilu (#52537) üzenetére


nonee
aktív tag

Köszönöm!

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#52539) V/ válasza Shingen (#52533) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megígéri az eladó a visszafizetést és küldi vissza a PayPal-re, mihelyst megjelenik a paypal-n én már rendben vagyok, nincs értelme case-t indítani. Annál jobb nyoma, hogy nálad van pénz, és a Paypal-n könyvelve van a tranzakció, nincs jobb.
Azt azért tudni kell, hogy az eladóval kapcsolatos problémák (case-k száma) befolyásolják az általa fizetett értékesítési jutalék összegét, ha visszakaptam a pénzt minek szívassam?

(#52540) Shingen válasza V/ (#52539) üzenetére


Shingen
addikt

persze, azért kérdeztem, ha visszafizeti és megmutatkozik a paypal-on akkor minden ok.

風林火山

(#52541) Xes válasza Varesz_86 (#52535) üzenetére


Xes
csendes tag

Ha célbaért mindenképp visszakapod a pénzt / lezárják az ügyet a te javadra, scanneld be nekik a feladószelvényt amin rajta van a te címed illetve a vásárló címe is, és ha neten azt mutatja, hogy delivered akkor minden megoldva.
Nekem kicsit nehezebb ügyem volt, vettem valamit, utána nyitottam paypal dispute-ot visszaküldtem a csomagot kínába de posta honlapon csak annyit írt, hogy az országba beérkezett, az eladótól semmi válasz. Lezárták az ügyet, hogy nem kapta meg és buktam 18 ezret, na mentem egyből postára indítottam keresést, kb. 30 nap múlva érkezett hivatalos levél, hogy X időpontban sikeresen kézbesítve lett a küldeményt, ezt rögtön el is küldtem paypal-nak, 1 nap múlva már vissza is kaptam az összeget.

(#52542) randras


randras
veterán

530x430x120-as lapos tető nélküli cuccost kellene feladnom, és kellene neki doboz. IKEA, postai dobozok kicsik, egyéb ötlet, aki szokott eladni nagyobb dolgokat?

(#52543) Josi válasza randras (#52542) üzenetére


Josi
aktív tag

Ez mm?
Mert pl. mi rendszeresen dobunk ki dobozokat amiben a nagykerektől jön a rendelés.
pl számtech boltot megkérdezhetsz, van-e felesleges papírdobozuk.
Adnék én szívesen, csak szerintem messze vagyok egy picit. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#52544) somnia válasza Josi (#52543) üzenetére


somnia
őstag

Ez mm?

:C

(#52545) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Ebayen első és második eladásom is megtörtént. Minden esetben 21 nap után lesz elérhető a pénz? Vagy idővel ez lecsökken?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52546) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Ez milyen hülyeség,hogy az ebay.com on nem vehetek egy eladótol terméket csak úgy hogy egbyől kifizetem. Szeretnék tőle venni 4 terméket.. de én nem fizetek 4x 20 dolcsit szállításra. Refundal meg akkorát bukok mint állat.
Erre vmi megoldás?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#52547) randras válasza Josi (#52543) üzenetére


randras
veterán

Mm, igen, végül a gyári doboz kukázásra került, és elment sima MPL M-ben... :R

(#52548) Xes válasza prannk (#52546) üzenetére


Xes
csendes tag

ebay.de n leütögetheted őket de nem kell azonnal fizetni, azthiszem én is ott vettem így, csak átmásolod item numbert

(#52549) Silent77 válasza prannk (#52546) üzenetére


Silent77
veterán

Ha nincs megadva kedvezmény, vagy esetleg nem tudsz egyezkedni az eladóval, akkor nem lehet. Sokan a postába is építik a termék árát, hogy ne fizessen annyi jutalékot.

Szerk... Vagy még is.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#52550) prannk válasza Xes (#52548) üzenetére


prannk
őstag

Ott se engedi..

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.