Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53201) Shingen válasza Josi (#53200) üzenetére


Shingen
addikt

De melyik részben találom 1,2.3?

風林火山

(#53204) pepe091 válasza Shingen (#53201) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Itt találod az összefoglalót. Eddig csak a fizetésnél való beállítás volt benne ,de most beleraktam a másik módszert is.

(#53205) #04441088


#04441088
törölt tag

Egy gyors kérdés.
User ID-t változtathatok akkor ha függőben van 4 vételem? Paypalról már mind a 4 ki lett fizetve. A címem maradna a régi meg minden egyéb infó. :R

(#53206) Shingen válasza pepe091 (#53204) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi szépen! :)

Megnéztem érdekes, hogy a PP akarom állítani nem megy.
A Set available funding sources után ez fogad:

Ezek az opciók nincsenek már: Conversion options - Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
:F

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#53207) #04441088 válasza Shingen (#53206) üzenetére


#04441088
törölt tag

Hozzáadtad már a bankkártyádat a PP-hoz? Aktiválva is lett?

(#53208) Shingen válasza #04441088 (#53207) üzenetére


Shingen
addikt

Ezt csak bankkártyás fizetéskor lehet csak?
Ha utalok lovét a PP akkor nem?

風林火山

(#53209) pepe091 válasza Shingen (#53208) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha a PP-ra utalsz pénzt, akkor onnantól kezdve mégis hogy szóljon bele a bank a váltásba? Magyar PP-t feltölteni meg csak forinttal lehet.

(#53210) Shingen válasza pepe091 (#53209) üzenetére


Shingen
addikt

Rendben, köszi!
De mikor veszel az ebay-en vmit odaírja forintba is az értékét, tehát vmi alapján átváltja a pl. $- Ft-ba.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#53211) radi8tor válasza Shingen (#53210) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

PayPal alapján váltja át. Mivel PayPal egy bank, ő válthat át valutát a saját jutalékával.

⭐ Stella

(#53212) Shingen válasza radi8tor (#53211) üzenetére


Shingen
addikt

OK!
Akkor azt az árfolyamot kell elfogadni, amit a PP használ aznap. :((
köszi

風林火山

(#53213) radi8tor válasza Shingen (#53212) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez csak akkor érvényes, ha PP egyenlegről fizetsz.
Ha közvetlen bankkártyáról fizetsz PP egyenleg nélkül, akkor fizethetsz dollárban is, ekkor a bankod fogja átváltani neked a pénzt.

⭐ Stella

(#53214) parkr


parkr
őstag

szerintetek egy sincerity féle lifetime garanciás pendrive-ot lehet itthon gariztatni?

(#53215) pepe091 válasza parkr (#53214) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha van itthon hivatalos képviselete az adott gyártónak, akkor igen.

(#53216) parkr válasza pepe091 (#53215) üzenetére


parkr
őstag

hm. úgy látom transcend az pont nincs nálunk. köszi!
mondjuk szerencsére nincs gondom, remélem nem is lesz.

(#53217) cbmfan


cbmfan
senior tag

jó kérdés: két, ugyanannak feladott csomag miért ment két gépel? súly és méret közel azonos mindkettőnél.

USPS info:

April 23, 2015 , 5:07 am
Departed USPS Facility
NASHUA, NH 03063

April 22, 2015 , 6:17 pm
Arrived at USPS Facility
NASHUA, NH 03063

másik:

April 24, 2015 , 10:19 am
Delivered

PALO ALTO, CA 94306
Your item was delivered at 10:19 am on April 24, 2015 in PALO ALTO, CA 94306.

April 24, 2015 , 8:38 am
Out for Delivery
PALO ALTO, CA 94303

April 24, 2015 , 8:28 am
Sorting Complete
PALO ALTO, CA 94303

April 24, 2015 , 7:03 am
Arrived at Unit
PALO ALTO, CA 94303

April 23, 2015 , 7:37 pm
Arrived at USPS Facility
SAN FRANCISCO, CA 94188

egyik gép a keleti, másik nyugati parton landolt csomaggal. hogy miért, az jó kérdés.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#53218) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Ha átállítom vásárlásnál azt, hogy a bankom váltson (első módszer), akkor realtime-ban látom, hogy mennyit fog levonni tőlem? Mivel nem a legjobb banknál vagyok, így nem tudom, hogy jobban vált-e, mint a paypal.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#53219) havri1 válasza DJ. Ru$y (#53218) üzenetére


havri1
félisten

Pár nap után, a számlatörténetben látod csak, valójában mennyibe került.
Addig zarolva van egy kb összeg. Legalábbis ersténél.

havri

(#53220) radi8tor válasza DJ. Ru$y (#53218) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pár napos az átfutás, és nem a vásárlás napján esedékes árfolyamon számolják, szóval csak körülbelül tudod kiszámolni mennyi lesz az annyi.
Vásárláskor zárolják az összeget, majd könyvelésnél tényleges árfolyam szerinti összeget vonnak le. Ez lehet kevesebb és több is az eredetileg zároltnál.

⭐ Stella

(#53221) DJ. Ru$y válasza radi8tor (#53220) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

+havri1

Köszönöm srácok! :R Még egy kérdés, azonkívül, hogy eladási valuta árat nézek, számol fel még a bank valami mást, vagy csak simán átváltja eladási árfolyamon és kész?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#53222) napocska2 válasza DJ. Ru$y (#53221) üzenetére


napocska2
senior tag

Nem számol fel egyéb költséget, csak átváltja a könyvelés napi deviza eladási árfolyamon.

(#53223) DJ. Ru$y válasza napocska2 (#53222) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszi! Azt nézem még, hogy olyan lehetséges, hogy valamit nem vált át a bank? Ugyanis most AU $-ban kellene fizetnem, de a bankomnál jelenleg 0-n áll az eladása. Ha a könyvelési napon is 0-n áll, akkor mi van ilyenkor? :(

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#53224) havri1 válasza DJ. Ru$y (#53223) üzenetére


havri1
félisten

Jó kérdés, de mennie kell, még nem hallottam olyat, hogy egy hétköznapi valutát ne váltana egy bank.
Amúgy másik kérdésre: nincs ennek egyéb költsége, sima kártyás vásárlásnak számít, tehát a napi limitet érdemes figyelni ( Visa Electron kártya pl napi 5 tranzakciót enged alapban)

havri

(#53225) radi8tor válasza DJ. Ru$y (#53221) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Idézem:
"Forinttól (HUF) eltérő devizanemben végzett Tranzakciók elszámolása:
Külföldön vagy belföldön, nem forintban (HUF) történt bankkártya használat esetén a Tranzakció eredeti összegét és devizanemét
− a Visa nemzetközi kártyaszervezet az általa alkalmazott napi árfolyamon HUF-ra váltja az alábbi módon:
o amennyiben a Tranzakció devizaneme nem EUR, először EUR-ra, majd ezen EUR összeget HUF-ra,
o amennyiben a Tranzakció devizaneme EUR, úgy a Tranzakció eredeti összegét HUF-ra, majd ezen HUF összeg kerül terhelésre a Számlatulajdonos bankszámláján a feldolgozást követő banki munkanapon (könyvelési nap).
− a MasterCard nemzetközi kártyaszervezet a Tranzakció eredeti összegét és devizanemét az általa alkalmazott napi árfolyamon átváltja a Bank elszámoló devizanemére (EUR). A Bank a MasterCard nemzetközi kártyaszervezet által elszámolt devizaösszeget a kártyaszervezettől a Bankhoz való beérkezés napján utolsóként jegyzett érvényes számlakonverziós deviza-eladási árfolyamon váltja át a bankszámla devizanemére (HUF) és terheli a Számlatulajdonos bankszámláján a feldolgozást követő banki munkanapon (könyvelési nap)."

⭐ Stella

(#53226) Assimilator


Assimilator
őstag

A "selling allowance"-t hogyan lehet emelni?
Azt tudom, hogy havonta feloldódik az eladott termékek slotja.
De amikor a My eBay/Selling résznél próbálok limitemelést kérni, állandóan ezt kapom:

"
Page Not Responding:
The eBay page or feature you are attempting to access is not responding.
Please try the options below:
Try to access the feature directly from the eBay Home Page, instead of using a bookmark.
Wait a few minutes and try to access the feature again.

If what you are looking for is unavailable, you may still be able to access other parts of the site from the eBay Home page
"

A kezdő oldalon semmi ilyen nincs, meg amúgy sem könyvjelzőből nyitom meg.

Előre is köszi!

(#53227) #04441088 válasza radi8tor (#53220) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
A Paypal is úgy működik, mint a Skrill? Mert ha igen, lehet beszopom.
Amikor csináltam a Skrill számlámat és hozzáadtam a bankkártyámat levont egy 2,97 eurós összeget. Épp kb. annyi volt rajta, úgyhogy rendbe ment az aktiválás, aztán befizettem pár ezret, feltöltöttem a Skrill számlámat euróval. Épp hétvégére esett a dolog és a napi árfolyam alapján úgy számoltam, hogy max pár Ft maradjon csak a OTP-s számlán, erre hétfőn láttam, hogy baj van. Mivel az akkori árfolyam nem fedezte a 'feltöltést', ezért zárolták az összeget. A Skrill Direct meg úgy működik, hogy ha látszik, hogy elérhető az összeg, akkor feltöltik simán, a bank meg ráér könyvelni...de így nem kapta meg a Skrill a pénz, mert nem volt elegendő fedezet, aztán bannolni akartak. Most hogy vettem ma Ebayen pár dolgot kemény 10 Ft maradt a számlámon, ha ez is így működik, akkor lehet megint bukta lesz belőle, de azért remélem, hogy a Paypal más. Itt ha van elegendő összeg rögtön feltöltik és nem csak azt nézik hogy elérhető e a számlámon, aztán akkor max pár Ft mínuszba megyek, az meg nem érdekes.

(#53228) radi8tor válasza #04441088 (#53227) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem PayPal téma, hanem banki könyvelés. Ahogy írtam, a vásárlás pillanatában befoglalja az összeget, aztán könyvelés idején pedig levonja a pontos összeget.
De nem vagyok szakmabeli, csak a tapasztalataimról írok.

⭐ Stella

(#53229) agroman válasza #04441088 (#53227) üzenetére


agroman
senior tag

ehhez mar imho nem lesz semmi koze a PP-nek.
a bankodnal lesz majd hianyod (ha).
amire altalaban eleg combos kamat szazalekot szamolnak fel.
de ha nem dollar szazakat koltottel, akkor nem veszes az osszeg.

[ Szerkesztve ]

------

(#53230) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Ma akartam rendelni, ezt dobta:

We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, MasterCard x-9929. This happened because it has been denied by the card issuer.

Valakivel fordult már ez elő?

[ Szerkesztve ]

(#53231) Slownz válasza parkr (#53214) üzenetére


Slownz
senior tag

Nem lehet, mivel semmi papírod nincs, amivel igazolni tudod a vásárlást

(#53232) somnia válasza -secret- (#53230) üzenetére


somnia
őstag

Lejárt a kártyád.

(#53233) -secret- válasza somnia (#53232) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

No!

Most netről:

Nem lehet kártyával fizetni sem a Lidl, sem a Tesco üzleteiben, és a benzinkutakon, valamint a MÁV-automatáinál is hiába próbálkozik mindenki a kártyával – jelentette több munkatársunk is szombat délelőtt. Az ATM-ek viszont működnek.

Valószínű ezért nem működött, meg ismerősömé sem.

(#53234) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket kérem az alábbi esetben:

Német ebayen nyertem egy licitet, ahol - későn vettem észre - az eladó nem kínált PayPalos fizetési lehetőséget, csak átutalást, utánvétet, vagy helyszínen készpénzben fizetést.
Amúgy is csak Német posta volt megadva, ilyenkor küldök neki egy "request total" -t, hogy írja meg, mennyi a posta itthonra, és fizetem úgy az egészet, gondoltam a PayPal-os fizetést is meg tudja így adni.

Hosszasan levelezek az eladóval, van PayPalja, de állítólag csak németországban működik(?), valamint mivel ő előre nem definiálta a PayPalos fizetési lehetőséget, így most már ilyet nem tud utólag megadni.

Googleban keresve azonban mintha erre lenne lehetőség, ha küld egy új számlát, de ez ilyen speciális esetben nem tudom, hogy fennáll-e.

Ami bizonytalanságra ad okot, hogy az eladónak mindössze 9 értékelése van, bár a többi közelmúltbéli értékelése alapján a számítógépe alkatrészeit adogatja el, a többire pedig pozitív visszajelzést kapott. Az aukció értéke relatív magas, nem az az összeg, ahol az ember legyint, ha mégsem érkezik meg.

Szerintetek át tudná állítani a fizetési módokat? Be tudná tenni a PayPalt? Létezik ilyen, hogy csak Németországban működik az accountja? Vagy igazából csak le akar húzni egy banki átutalással?

Köszi előre is :)
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#53235) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Üdv!

Nem rég mondtátok, hogy próbálkozzak be ebay.co.uk-n, mivel már sokaknál szarakodott az ebay.de.
Na itt sikerült elvileg feltenni a, de nem látom a collection között.
Még friss regisztrációs vagyok ebay.co.uk-n és azt szeretném kérdezni, hogy van itt valamekkora átfutási idő a feladás közben?

Itt lenne a hirdetés, ha ti is látjátok:
http://www.ebay.co.uk/itm/Sennheiser-ie8i-/301607970134?ssPageName=ADME:L:LCA:GB:1123

Még esetleg kellene valamit csinálnom, hogy elfogadja?

Szerk: Ja és kaptam email-t is.( Your item has been listed. Sell another item now.)

[ Szerkesztve ]

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#53236) sotetlovag97 válasza sotetlovag97 (#53235) üzenetére


sotetlovag97
tag

és ha rányomok az emailben szereplő linkre akkor kihozza a hirdetésemet és felül ez olvasható: Your item is for sale

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#53237) agroman válasza sotetlovag97 (#53235) üzenetére


agroman
senior tag

csak UK-ba akarod eladni?

------

(#53238) sotetlovag97 válasza agroman (#53237) üzenetére


sotetlovag97
tag

Nem csak ott, miért?

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#53239) agroman válasza sotetlovag97 (#53238) üzenetére


agroman
senior tag

mert letiltottad az egesz vilagot...

------

(#53240) sotetlovag97 válasza agroman (#53239) üzenetére


sotetlovag97
tag

Jaj de fasza, abban esetleg tudnál segíteni, hogy hogy tudnám beállítani, hogy vásárolni is tudjanak tőlem, ne csak nézegetni?

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#53241) agroman válasza sotetlovag97 (#53240) üzenetére


agroman
senior tag

a shipping kornyeken nezz szet. es ott modosits,

------

(#53242) sotetlovag97 válasza agroman (#53241) üzenetére


sotetlovag97
tag

Oké, köszi szépen.
Elvileg megvan, esetleg meg tudnád nézni te is, ha nem nagy gond?

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#53243) agroman válasza sotetlovag97 (#53242) üzenetére


agroman
senior tag

meg annyit javits, hogy nem a royal mail-el kuldod, hanem vmi international tracked akarmi

------

(#53244) Joci42


Joci42
tag

Sziasztok!
E-bay-en lehet számlát kérni a rendelésről valahogy? Például vállalkozáshoz, ebay-ről tudok rendelni árut és számlát kérni a könyveléshez?
És lenne egy másik kérdésem. Rendeltem kijelzővédő fóliát a telefonomra, de nem jó a mérete (nagyon keskeny). Mit tudok ilyenkor csinálni?

(#53245) sotetlovag97 válasza agroman (#53243) üzenetére


sotetlovag97
tag

Oké, köszi szépen a tanácsokat! :R

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#53246) havri1 válasza Joci42 (#53244) üzenetére


havri1
félisten

- Nem az ebaytől, hanem az eladótól tudsz, de én ebbe mélyen nem mennék bele, hisz áfatartalom stb..
- Ha a leírásban jónak írták a méretet, akkor lehet elcserélték. Írj az eladónak.

havri

(#53247) fardem válasza Mosqu!to (#53234) üzenetére


fardem
aktív tag

A németek nem szeretik a paypalt mivel nagy a költsége. Ezért nem is nagyon akarják használni. Az kamu hogy csak Németo-ban müködik!

Ha van paypal számlája, akkor csak kell egy fizetési meghagyást kérni tőled.
A paypal oldalon money request, ahol kéri a termék árát, meg a megbeszélt postadíjat.

Ha ódzkodik a paypaltól, akkor hagyd a fenébe. Én nem utalgatnék semmit, mert ha szopás van a dologban, akkor azzal az ebay nem sokat tud tenni. Értem ez alatt hogy nem küldi az eladó, vagy kamu cumót küld.

(#53248) pirosvilamos válasza fardem (#53247) üzenetére


pirosvilamos
tag

Csak a német ebay-en vásárolok, egyre többen fogadják el a paypal--t.
Az ebay vásárlóvédelme az átutalásra is vonatkozik, kaptam már vissza így pénzt.

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#53249) havri1 válasza pirosvilamos (#53248) üzenetére


havri1
félisten

Az lehet, na de az ebay max utasíthatja az eladót, hogy foizesse vissza, nem zárolhat stb. Külső számláról, hogy? :F
Ez meg vastagon eladó függő történet szvsz.
Ettől függetlenül, van ismerősöm, aki többször vásárolt már így, és nem volt gond.

havri

(#53250) Chiller


Chiller
őstag

Sziasztok, egy francia sráctól vettem egy dobozos játékot április 5-én, és elvileg elsőbbségivel küldte volna, de még mindig szürke a "shipped" ikon. Szerdán ráírtam, hogy mi a stájsz angolul, de még mindig nem írt vissza.

A legutóbbi értékeléseinél ugyanezt a problémát látom leírva (jobbára franciául), DE a srác folyamatosan tesz fel újabb hirdetéseket, meg eleve egy nem kis "ebay-boltot" üzemeltet jelenleg éppen 124 itemmel...
Konkrétan amit most vettem azt a típust is újra felrakta (egy 2007-es játék collectors edition változatáról van szó), most vagy talált a raktárban még, vagy csak gyűjti a pénzt a balekoktól, vagy mi?...

Ti meddig várnátok a cuccra? Találkoztatok már ilyennel?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.