Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53801) #04441088 válasza agroman (#53799) üzenetére


#04441088
törölt tag

Lehet, hogy néha túl buta vagyok, de én is úgy értelmezem ezt, mint radi8tor1 kolléga.
Tehát a srác vett egy steam kódot. Az eladó pedig kért tőle egy telefonszámot, ahova küldött egy megerősítő kódot. Szvsz azért, hogy 100 % biztosan jó helyre menjen a kód, hogy tényleg az kapja meg aki rendelte. Ez ilyen biztonsági dolog lehet. Mint amikor fb-ra beállítod, hogy sms-ben kapott kóddal tudj belépni. Kapott egy kódot, azt visszaírja az eladónak eBay-en, aztán kapja a steam kódot, gondolom.

(#53802) havri1 válasza #04441088 (#53801) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem ez valótlan élethelyzet.
Paypallal fizetett. Paypal emailra meg küldheti, az tuti az övé.
Minek nemzetközi smsben küldözgetni ilyet?
Milyen megerősítő? Mit kellene megerősíteni? Minek egyáltalán telefonszám egy játék kódjához? :U

havri

(#53803) raziel01 válasza havri1 (#53802) üzenetére


raziel01
veterán

Vagy tényleg egy idióta az eladó. Vagy átverés.
Én tuti nem vennék ebay-en kódot.

(#53804) lovics


lovics
újonc

Sziasztok!

Eladni szeretnék valamit de még teljesen kezdő vagyok itt. Feltöltöttem mindent csak a paypal kártyámat utasította mindig vissza. Nem küld semmi üzenetet csak amikor kitöltöttem a kért adatokat (kártyaszám,érvényesség,biztonsági kód) és tovább akarok lépni, akkor újra üres lesz az összes rubrika.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#53805) AtHoS válasza havri1 (#53802) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én is emiatt csodálkoztam. Vettem már pár dolgot ebay-en, de ilyen sms-ben küldenek kódot verzióval még nem akadtam össze. Ebay-en válaszoltam az üzenetére úgy adtam meg a telószámomat és oda írtam az sms-ben érkezett kódot is válaszüzenetben.

Közben léptem melóba és nemrég értem haza. Elküldte a steam gift linkjét, amit tüzetesen "elemeztem" és nem tűnik manipuláltnak a kapott webcímlink (mert ugye ezzel is vertek már át korábban sokakat).

Ezt továbbküldtem barátomnak, akinek a fia vágyott nagyon a játékra. Gondolom reggel terítékre is kerül majd az aktiválás.

read-only mode on the forum

(#53806) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Tudna valaki segíteni eladásban, aki sűrűn szokott? Mik a díjszabások, hogyan működik a nagyobb termék eladása kb 100kg. Privátban is jó, köszönöm előre is! :R

Egyelőre pl nem tudom mennyi lesz a szállítási költség, így arra sem tudok árat mondani, ez irsz-ként változhat erősen.

[ Szerkesztve ]

(#53807) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Sztori: Német ebay, 230 értékeléses 100%-os usertől vettem egy alaplapot, amit hibátlannak hirdetett, de miután megjött és kibontottam látom hogy a lábai össze-vissza vannak hajolva.
Átutalással fizettem, mert ugye a németeknél sokan nem paypaloznak.

Mit javasoltok? Nyitottam egy panaszt, hogy a termék hibásan érkezett, de félek, hogy ki fogja találni, hogy ő hibátlanul küldte. Paypal esetén persze könnyű lenne a helyzet, mert simán visszaküldik a pénzt. Nade így...?

Köszi,
Ottó

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#53808) raziel01 válasza Mosqu!to (#53807) üzenetére


raziel01
veterán

Szerintem te is tisztában voltál vele, hogy külföldről rendelésnél, paypal nélkül semmi esélyed nem lesz ha gond lesz a termékkel. Szerintem ezt pontosan tudta a német is.
Kizártnak tartom hogy pénzt visszaadja neked. Simán letagadja. Ebay meg nem tud mit csinálni.
Tanulópénz.

(#53809) Mosqu!to válasza raziel01 (#53808) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Itt a fórumon is többször megkaptam azt az infót, hogy azért nincs a németeknek paypalja, mert drága és macera, és a nagy többség utalással fizet. Olyan eladót kerestem, akinek megfelelő mennyiségű és minőségű értékelése van, ez alapján eddig nem futottam sose ilyenre, mert feltételezi az ember, hogy 230 értékelés után nem fogja a "jó szokását" következő alkalommal félretenni.

Sajnos ezek szerint tévednem kellett, de nem hiszem el, hogy erre nincs semmilyen védelmi lehetőség az ebaynél, vagy a banknál, vagy bárhol...

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#53810) raziel01 válasza Mosqu!to (#53809) üzenetére


raziel01
veterán

Az ebay a paypal védelemről szól. Most ha utaltál azt nem is látja az ebay. Nem is tud beleszólni.
A banknak meg mi köze lenne ahhoz hogy mit kaptál vagy mit nem?

Amúgy meg nem hinném hogy sokkal drágább lenne náluk a paypal mint nálunk. Csak minél többet keres valaki annál többet akar megtartani belőle. Sajnálják a levett százalékot amit beszedne a paypal.

(#53811) radi8tor válasza raziel01 (#53810) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Utóbbi.

⭐ Stella

(#53812) havri1 válasza Mosqu!to (#53809) üzenetére


havri1
félisten

Azért még ne ásd el a dolgot.
Írj neki, küldj képet. A negatív feedback még mindig ott van lehetőségnek. Sokan félnek tőle (eladóként). Nyilván nem szabad fenyegetni, de ezt ő is tudja!

200 eladásnál egy negatív is elég sokat ronthat az arányán.

[ Szerkesztve ]

havri

(#53813) Sas madár


Sas madár
őstag

Sziasztok!
Rutinos vásárlóktól szeretném megtudni mire kell figyelnem,mit szoktak a kezdők elrontani az eBay-es vásárlásoknál.
Kis értékű termékkel végig szeretném próbálni a menetet de akkor is egyszerűbb előre kérdezni nem beleszaladni valami hibába.
Alap regisztráció után megadtam a címet pontosan ezen kívül szükség van-e bármilyen alap beállításon változtatnom az eBay fióknál,vagy maradhat minden az alap beállításokon? (mert azt látom sok minden opció létezik de még fogalmam sincs mi mikor hasznos)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#53814) Dluinet válasza Sas madár (#53813) üzenetére


Dluinet
nagyúr

legtöbbször hogy licitálnak, és végül magasabb áron veszik meg, mert nem veszik észre a postaköltséget

a postaköltséget mindig meg kell nézni

ami nincs a képen az nem is lesz a csomagban

valami a képen van, de a leírásban kiemelik hogy mi van a csomagban

a képen több darab van (egy szett), de a leírásban kifejtik hogy csak a szett egyik darabjára vonatkozik
például csiszolókövek vannak a képen, de a leírásban benne van, hogy csak a 800-as finomságút küldik

nem dugható magyar konnektorba, nem működik 230V-tal

tehát: a leírást el kell olvasni

nem mindig a legolcsóbb eladót kell választani

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#53815) csaba17 válasza Sas madár (#53813) üzenetére


csaba17
senior tag

illetve ha mégis licitálsz akkor nézd meg a fizetőeszközt, én a múltkor szaladtam bele, 3000ft-ot adtam volna egy led sorért de hála az ebaynek az 3000$ lett...
nem is értem mert sztem van mikor ft-ban licitálok ha úgy van...

(#53816) radi8tor válasza csaba17 (#53815) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

eBay-en kizárt, hogy Forintban licitálnál. Max kiírja az árát Forintban, de tuti nem lehet Forintban licitálni.

⭐ Stella

(#53817) Sas madár


Sas madár
őstag

Ezzel bele találtatok nem is mertem volna licittel kezdeni,mert gondoltam oda már rutin kell.
De ezek szerint a vásárlásnál a free shippinget figyelem és a tételezést ami eladó akkor már nagy baj nem érhet,a fiók beállításaimat egyenlőre hagyhatom mindent a gyári alap beállításon.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#53818) AtHoS válasza AtHoS (#53805) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Steam gift aktiválva, rendben ment minden, már nyomják a játékot :R

read-only mode on the forum

(#53819) csaba17 válasza radi8tor (#53816) üzenetére


csaba17
senior tag

akkor passz de engem megtévesztett.

(#53820) Sas madár


Sas madár
őstag

Amennyiben kérdezni szeretnél az eladótól a vásárlás előtt azt hol tehetem meg?
Az ebay oldaláról közvetlen az adott termék mellől is tudok,hogy egyértelmű legyen mire vonatkozik a kérdés? ...vagy közvetlen saját emailről mert találtam a forgalmazóhoz címet de akkor még azt is el kellene magyaráznom melyik termékről kérdezem.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#53821) radi8tor válasza Sas madár (#53820) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Emailt nem lehet küldeni, üzenetben sem írhatsz email címet (ezzel megoldható lenne eBay-en kívüli adásvétel megbeszélése).
Írhatsz üzenetet termék adatlapjáról indítva vagy közvetlenül az eladó adatlapjáról is, ha annyira általános kérdésed lenne.
Termék adatlapját használd, ha a termékről akarsz kérdezni.

⭐ Stella

(#53822) Sas madár válasza radi8tor (#53821) üzenetére


Sas madár
őstag

Ezt szeretném a termék adatlapja lenne jó de ott hol találom ezt az opciót?
Hova kellene kattintani?

Most ,hogy így írod fura mert az adatlapon látom a forgalmazó email+telefon számát is.

[ Szerkesztve ]

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#53823) Janusz001


Janusz001
őstag

Sziasztok, Ebay ről szeretném ezt a terméket megvenni:
[link]

Milyen egyéb költséggel számolhatok? Valamint, mivel nincs paypal, ezért marad a bankkártyás utalás, lehet ennek valami hátulütője?

(#53824) radi8tor válasza Sas madár (#53822) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Alul:

Questions and answers about this item

"Ask a question"

Janusz001: az eladó csak PayPal fizetést fogad el, nem tudsz neki utalni.
Kb 2 perc regisztrálni PayPal-ra, miért nem regisztrálsz?

A termék ára még nem vámköteles, nem lesz semmilyen extra költséged.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#53825) lovics


lovics
újonc

Sziasztok!
Újra szeretnék segítséget kérni az alábbi gondom van:
eladni szeretnék valamit de még teljesen kezdő vagyok itt. Feltöltöttem mindent csak a paypal kártyámat utasította mindig vissza. Nem küld semmi üzenetet csak amikor kitöltöttem a kért adatokat (kártyaszám,érvényesség,biztonsági kód) és tovább akarok lépni, akkor újra üres lesz az összes rubrika.
Előre is köszönöm a segítséget. :Y

(#53826) Hintalow válasza lovics (#53825) üzenetére


Hintalow
senior tag

Gondolom kiír valami hibaüzenetet azért, hogy miért történik ez, nem?
Miféle paypal kártyádat? Az ebay felületén adot meg az adatokat? Paypalon regisztrálva vagy már? vagy még nem? eladáshoz emlékeim szerint egy premier tipusú paypal fiókkal kell kezdeni. :K

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#53827) PH-User válasza Dluinet (#53716) üzenetére


PH-User
addikt

Sziasztok!

Kezdek kicsit aggódni, hogy a héten nem lesz semmi a várva várt csomagból... pedig már igencsak égető lenne. Itt egy kis kép a csomag jelenlegi állapotáról. Tegnap éjfélkor frissült utoljára, azóta semmi. :(
Szerintetek van esély, hogy ideér mondjuk csütörtökig? Pénteken tudnám már csak vinni műszakira a kocsit.
:R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#53828) DJ. Ru$y válasza PH-User (#53827) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ami most az utolsó, attól számítva 1-2 munkanap és lesz egy ilyen:
"Küldemény információ: Kézbesítésre továbbítva / Forwarded for delivery" ezután pedig a következő munkanapon kapod kézbe.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#53829) radi8tor válasza PH-User (#53827) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Először vámra fut be (Ferihegy). Ha ők úgy ítélik meg, hogy vámköteles, akkor levelet/emailt küldenek attól függően milyen csatornán érnek el.
Az én 19-én országba érkezett csomagom 21-én került vám elé (semmi nem látszik a nyomkövetésen erről).
Ma hozta a postás ajánlottan a levelet, hogy nyilatkozzak a tartalmáról és az értékéről 5 napon belül.

Szóval szerintem nem lesz ebből semmi csütörtökig, kivéve ha olyan olcsó volt, hogy nem kell vámolni és ez egyértelműen fel van tüntetve a csomagon is. Na ekkor lehet még reménykedned benne.

Amúgy vámkezelés után 3-5 nap mire kézbesítik.

⭐ Stella

(#53830) krikka


krikka
csendes tag

Nekem legutoljára ugyanilyen státusz után, másnap reggelre már kihozták..
Nem lehet tudni. (nem volt áfaköteles)

(#53831) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

"Estimated delivery May 18, 2015 - Jun 05, 2015"

Minden cuccom megjött amit ugyanazon a napon rendeltem, amin ezt is érdemes kivárni a Jun. 05-öt vagy írjak az eladónak vagy nyissak case-t, mit tegyek. Csak azért kérdezek rá, mert pozitív visszajelzések hada van az eladó falán, de pont ezzel a termékkel amit én is megrendeltem kapott egy negatívat mostanában, hogy nem érkezett meg a cucc a vevőnek. :( És gyanítom nem is fizette vissza az árát, különben nem kapott volna negatívat. :F

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#53832) agroman válasza DJ. Ru$y (#53831) üzenetére


agroman
senior tag

muszaj kivarnod az utolso napot, addig nem tudsz ugyet inditani..max. irhatsz az eladonak, de ugyis csak azt fogja visszairni, hogy varjal meg...
jah..viszont ne feledkezz majd ugyet nyitni es igergetes eseten eszkalalni az ebay fele...

[ Szerkesztve ]

------

(#53833) V/ válasza PH-User (#53827) üzenetére


V/
Topikgazda

A héten megkapod. A Magyar Posta nyomkövetése egy kicsit gagyi, itt nézd meg: http://www.17track.net/en/
Az UPU-ra kattintva írd a tracking számot

DJ. Ru$y
Hivatalosan nincs késésben, várnod kell.

[ Szerkesztve ]

(#53834) Sas madár válasza radi8tor (#53824) üzenetére


Sas madár
őstag

Akkor már látom miért nem találtam. :
"No questions or answers have been posted about this item."

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#53835) radi8tor válasza Sas madár (#53834) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És az miért baj? Attól még írhatsz neki.

⭐ Stella

(#53836) PH-User válasza DJ. Ru$y (#53828) üzenetére


PH-User
addikt

& radi8tor1

~27E forintos összegről van szó és egy öreg Toyota bontott hátsó lámpáiról.
Szívhatok itt akkor kocsi nélkül míg lemegy ez az egész mizéria... :(

V/ - Csak a küldő országot jeleníti meg, mást nem. Nagyon remélem, hogy ma vagy holnap ideér.

Amúgy köszi a segítséget mindenkinek, a nyomkövetés a posta és a DHL oldalán is azóta is ugyanúgy áll...

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#53837) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek problémás olyantol vásárolni akinek összesen 5 pozitív értékelése van és az is mint vevő?! Ha esetleg megveszem tőle a cuccot és nem küldi el ,akkor a pénzem vissza tudom szerezni? Bankkártyával fizetnék. Olvastam valami Money Back guarantee-t a hirdetéstnel ,de nem vagyok magamban biztos és nen szeretnék 10 rongyal kevesebb lenni mostanság! :)
Köszönöm a segítséget!

Üdv,
P.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#53838) fardem válasza mqm (#53837) üzenetére


fardem
aktív tag

paypallal kéne fizetni. akkor élne a védelem.

(#53839) Silent77 válasza mqm (#53837) üzenetére


Silent77
veterán

Kártyával semmiképp, paypalal esetleg.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#53840) lovics válasza Hintalow (#53826) üzenetére


lovics
újonc

Nem ír ki semmit csak újra üresek lesznek a kitöltendő rubrikák. Igen az ebay felületén történik mindez.
A paypalon már regisztrálva vagyok. A paypal fiókom egyszerű mezitlábas. :(

(#53841) mqm válasza Silent77 (#53839) üzenetére


mqm
senior tag

Paypal-al úgy fizetni ,hogy társítva van a bankkártyámmal járható út? Vagy tegyek pénzt a paypal-ra, és úgy fizessek?!

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#53842) fardem válasza lovics (#53840) üzenetére


fardem
aktív tag

az ebayn csatolni kell az email címet ami a paypal hoz van regisztrálva.

valahol ott, hogy account- paypal account

(#53843) fardem válasza mqm (#53841) üzenetére


fardem
aktív tag

mindegy hogy melyiket csinálod, az a lényeg hogy paypal legyen a fizetés eszköze. ha utalsz a paypal egyenlegre, az picit hosszadalmas. egyszerűbb valamilyen kártyát hozzárendelni és azzal fizetni.

(#53844) mqm válasza fardem (#53843) üzenetére


mqm
senior tag

Csatolva van. Akkor nincs gond ha át akar verni?! Jelzem eBay-nek ,hogy csomag nem érkezett meg és mani megy vissza a helyére?! :)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#53845) fardem válasza mqm (#53844) üzenetére


fardem
aktív tag

akkor elvileg minden ok. honnan rendelsz? ajánlottan postáz tracking numberrel?

(#53846) mqm válasza fardem (#53845) üzenetére


mqm
senior tag

Ha gép közelben leszek be linkelem a hirdetést.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#53847) V/ válasza mqm (#53844) üzenetére


V/
Topikgazda

Már miért akarna átverni? Mert még nem adott el semmit? Valahol el kell kezdeni.
Ha kifizeted, mind az eBay, mind a Paypal biztosítja a vásárlói védelmet. Ez nem a Vatera és a Jófogás.

(#53848) radi8tor válasza PH-User (#53836) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

27000 Ft az bőven 22 EUR felett van (ÁFAköteles termék amennyiben nem magánszemély az eladó)
Várd a Posta levelét szerintem.

⭐ Stella

(#53849) PH-User válasza radi8tor (#53848) üzenetére


PH-User
addikt

Szerintem magánszemély.
Használt cikk mióta ÁFA-köteles?
Vám biztos, hogy nincs, mert EU-ból EU-ba nincs vám, ha jól tudom. :U
Németországból jött.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#53850) pepe091 válasza radi8tor (#53848) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ezt a magánszemély nem magánszemély dolgot hagyjuk, mert lényegtelen. Itt ez senkire sem vonatkozik, mert mindenki fizet az adott termékekért, tehát ellenszolgáltatást nyújt, így mindenképp a 22 eurós (6k Ft) határ vonatkozik rá, hiába magánszemély vagy cég az eladó. :)

Jelen esetben meg lényegtelen, mert EU-ból jön, tehát semmi plusz költség nincs.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.