Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:35

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52551) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

sziasztok.
Ebayről rendeltem egy 8gbos pendriveot kihozták 1x megnéztem, hogy jó-e, érzékelte meg minden.
Majd második használatra egy mappát csináltam rajta aztán vége lett a pendrivenak.. nem érzékeli a gép hiába van bedugva, és amint csatlakoztatom folyamatosan melegszik egyre jobban.. forrósodik már..

mi a probléma? kuka?

(#52552) Silent77 válasza kornyiktamas (#52551) üzenetére


Silent77
veterán

Kitől, és milyet?

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#52553) kornyiktamas válasza Silent77 (#52552) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

pontosan ezt

(#52554) kerekfej válasza kornyiktamas (#52551) üzenetére


kerekfej
addikt

Valószínűleg annak annyi.

(#52555) Silent77 válasza kornyiktamas (#52553) üzenetére


Silent77
veterán

Valószínű annyi neki.
Ennyiért már minőségit lehet venni.
courtesytrading-től pl

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#52556) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Erről a webkameráról van vkinek tapasztalata?
[link]
Ezt látom a legkelendőbb webkamerának az ebay-en.

(#52557) Silent77 válasza peter889 (#52556) üzenetére


Silent77
veterán

Sokat nem kell tőle várni, célnak épp megfelel.
Ennyiért nagyon nem lősz mellé.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#52558) peter889 válasza Silent77 (#52557) üzenetére


peter889
őstag

Aha, szerintem is :) Köszi a tippet. Látom az ebay-en van többféle is a legolcsóbb kategórián belül. Azért szúrtam ki ezt, mert ezt vették e legtöbben. :)
Még ezt is sokan viszik: [link]

(#52559) somasz válasza somasz (#52545) üzenetére


somasz
addikt

erre valaki? :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52560) randras válasza somasz (#52545) üzenetére


randras
veterán

"While you establish a successful eBay sales history"... :U

(#52561) walter70 válasza prannk (#52546) üzenetére


walter70
tag

Írj neki előtte,hogy miket szeretnél venni és,hogy egy csomagban küldje.Nekem is volt már ilyen,egyesével leütöttem,ő meg összerakta,csak egy postaköltség volt.Mondjuk attól is függ,mit akarsz venni,ezek kicsi dolgok voltak,egyszerűvolt összecsomagolni.

(#52562) parkr


parkr
őstag

(#52563) mepet válasza parkr (#52562) üzenetére


mepet
addikt

Hát igen, a kínaiak (meg a szingapúriak) bizony nem nagyok. A hölgy, a cikk írója pedig ránézésre még az európaiak között sem számít kicsinek. 1-2 méretet csúnyán elírtak, ezt elhiszem, de ezen felül a fotók alapján magától értetődő, hogy ami egy kis kínai csajon lóg, az rajta feszülni fog, nem is értem, mire számított...

(#52564) prannk válasza walter70 (#52561) üzenetére


prannk
őstag

Megírta hogy 31 dolcsi a végösszeg. De nem tudom megvenni,csak úgy hogy fizetem is egyből. Mivel a refundba nem megyek bele mert akkorát bukok vele... Ezt megírtam neki,kivi vok mit fog csinálni.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#52565) V/ válasza parkr (#52562) üzenetére


V/
Topikgazda

Sok h... nem olvassa el - így az se aki feltette a képeket - a méretezésre vonatkozó, az árú leírásban 98%-ban benne lévő táblázatot.
Én is több ruhát rendeltem a lányomnak, feleségemnek, nekem, de érdekes módon nem volt méret problémám. A kínai méret és a koreai méret nem azonos az USA, EU méretekkel.
Egy esetben rossz méretet csomagolt az eladó egy akciós 15$-os felsőből, az első szóra küldte a jó méretet és bocsánatkérő ajándék lett az elsőnek küldött.
Kár, hogy LINDSAY FERRIER nem tud olvasni, nem ismeri a ruhacentimétert és nem tud mérni, ez csak egy paraszt megnyilvánulás részéről.
Mindenhol ott vannak a méretek egyébként:
http://www.nastydress.com/pg/9105.html
http://www.nastydress.com/pg/8809.html

[ Szerkesztve ]

(#52566) randras válasza parkr (#52562) üzenetére


randras
veterán

Ha nem túl hosszú a karod, +2 méret minden ázsiai cuccból, és tökéletes, ha túl hosszú, semmi nem lesz jó, gyakorlatilag ezek a tapasztalataim (mint hosszú karral rendelkező :((( ).

(#52567) WestBam


WestBam
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni kezdő ebay-esként. Vásároltam pár dolgot, eddig minden szép és jó volt míg nem kaptam egy hibás terméket is.
Mint mindig osztogattam a pozitív visszajelzést amikor megkaptam a cuccokat és rendben is volt de ennél mivel hiba volt így írtam az eladónak. Vártam, semmi. Írtam neki ismét, megint semmi hiába vártam a reakciót. Ma kaptam tőle a levelet, hogy jujj, bevágtam a negatívat (4 napja) és akkor az neki baromi rossz és bocsi hogy csak most írt és akkor ő visszaküldi a zsetont mert biztosan szállítás közben sérült a cucc és azért hibás.
Válaszban írtam, hogy ha visszajön a zseton akkor változtatok az értékelésen.
Ez egy kicsit elhamarkodott döntés volt részemről mert nem találom sehol, hol lehetne a már leadott értékelést megváltoztatni pozitívra és a leírást is átjavítani ennek megfelelően.
Kérném ha valakinek volt már ilyennel dolga segítsen, mert kicseszni sem szeretnék vele ha már visszautalja a vackának az árát, ha késve is de azért mégis korrekt a hozzáállása.
Köszönöm a segítséget előre is!

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#52568) randras válasza WestBam (#52567) üzenetére


randras
veterán

Ő tudja majd kezdeményezni, Te meg elfogadod és átírod. Mondjuk aki csak a negatívra moccan meg nem igazán gondolom hogy pozitívat érdemel, de ez már a Te dolgod.

(#52569) parkr


parkr
őstag

0 feedbackes vevőnek gondolom nem okos dolog nagyobb értékű csomagot küldeni, ugye? :U

(#52570) randras


randras
veterán

Kaptam egy emailt miszerint már 30-at listázhatok 2000 font értékig mert jó munkát végeztem, ez tényleg valami elismerés, vagy mindenki megkapja az első néhány eladása után? :D

(#52571) somnia válasza parkr (#52569) üzenetére


somnia
őstag

Ha fizetett miért ne?
Gondolom te sem +30 feedbackkel kezdted, neki is el kell valahol kezdeni.

(#52572) WestBam válasza randras (#52568) üzenetére


WestBam
senior tag

Köszi az infót, nagy nehezen kitúrtam én is az ebay-es fórumban.
Mivel csak visszafizeti az árát így talán ez a korrekt, hogy átjavítom. 6 éve eladó és több mint 80000 eladáson van túl, akkora nagy csaló nem lehet, műszaki vackokat árul nem alátétből vannak a pozitív értékelései, normális cuccokból.
Igazából pofám befogom mert alapvetően nekem kellene még visszapostáznom a hibás terméket papírforma szerint de ezt nem kéri (több lenne a postai feladás mint az egér értéke) :)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#52573) parkr válasza somnia (#52571) üzenetére


parkr
őstag

vietnámi, és túl sok átverést olvastam ilyen helyekről.
a másik vevő meg bangkoki, de neki van 7db pozitív, és leinformáltam egy lengyel eladótól. vele nyugodtabb lennék.

(#52574) somnia válasza parkr (#52573) üzenetére


somnia
őstag

Ahogy gondolod.

(#52575) mepet válasza parkr (#52569) üzenetére


mepet
addikt

Nigériába, Marokkóba és Olaszországba nem javaslom.

(#52576) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Március 18.án rendelt lámpámnál még nem jelez semmit a nyomkövetés, tudom hogy idő kell amire megjelenik a rendszerben... de ennyi?(Kína)
ebay-en belül sem ír ki semmi konkrét infót a szállítási adatokra...
Kb mennyi a reális idő ami eltelik a csomag feladása és a nyomkövetés megjelenése között?
Van még egy csomagom kínából ami egy micro sd kártya, TN alapján már beérkezett az országba. (ez az első kínai rendelésem vám/áfa érték alatt...) ilyenkor csak várnom kell , hogy hozza a postás, vagy van valami más történet is...? :R :R

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#52577) Xes


Xes
csendes tag

Valaki postázott már Braziliába? Szokott ott gond lenni, vagy küldhetem?

(#52578) Shingen válasza parkr (#52562) üzenetére


Shingen
addikt

:D Jól néznek ki.

風林火山

(#52579) agroman válasza Xes (#52577) üzenetére


agroman
senior tag

delamerika nem valami korrekt hely postazas szempontjabol..

------

(#52580) peter889


peter889
őstag

Sziasztok! Most durván mennyi idő alatt érkeznek meg az eBay-es csomagok Kínából? Köszönöm előre is.

(#52581) agent_k válasza peter889 (#52580) üzenetére


agent_k
őstag

Mint ezelőtt.

(#52582) peter889 válasza agent_k (#52581) üzenetére


peter889
őstag

Már elég régen érkezett csomagom. Tehát durván olyan 2-4 hét?

(#52583) Garada válasza peter889 (#52582) üzenetére


Garada
őstag

Ez még mindig teljesen boltfüggő dolog, ezt csak úgy nem lehet megmondani.
Nekem volt olyan csomagom ami 1 hét alatt megérkezett valamint már vártam 4 hetet is.

(#52584) peter889 válasza Garada (#52583) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszi, de legalább akkor már nincs az mint régen, hogy hónapokat vett igénybe az ellenőrzés.

(#52585) peter889


peter889
őstag

Volt aki már vett az eBay-en bicajra kukásmellényt?
Ezt nézegetem, sztem jól néz ki: [link] És nem borítja be az egész felsőtestet.

[ Szerkesztve ]

(#52586) parkr válasza peter889 (#52584) üzenetére


parkr
őstag

akad azért.
nekem is volt nem olyan régen 9 napos, aztán több mint 60-as is.

(#52587) peter889 válasza parkr (#52586) üzenetére


peter889
őstag

:R

(#52588) KamuMazsola válasza peter889 (#52585) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Ebben csak csíkokban izzadsz, ha pl egy pólóra veszed fel.

Üdv.: KamuMazsola

(#52589) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Ez most komoly, hogy licitálok valamire és megnyerném a licitet, erre az eladó simán kitörölheti az aukciót?

(#52590) parkr válasza Hurkafej (#52589) üzenetére


parkr
őstag

ha több mint 12 óra volt hátra akkor gond nélkül megteheti

(#52591) peter889 válasza KamuMazsola (#52588) üzenetére


peter889
őstag

Már megvettem (egy másik eladótól), kíváncsi leszek. Mondjuk nyáron lehet csak egy világos pólóban fogok bringázni :)

(#52592) randras


randras
veterán

Nem vett valaki már ilyet akine működik ODD-vel is?

Alin vettem még hónapokkal ezelőtt notebook DVD író külső használatára, de nem működik, ami nagyobb baj, hogy az istennek sem találok ilyenből másfajtát, márkásat, akármilyen másikat sem, pedig jól jönne.

(#52593) parkr válasza randras (#52592) üzenetére


parkr
őstag

(#52594) bambanya


bambanya
csendes tag

Két sztori, hogy miért érdemes vevőnek lenni az Ebayen!
Én sajnos ezt eladóként éltem meg, tehát nem kevés anyagi veszteséggel járt ez a tapasztalat!

Aki mostanában postáz az USA-ba tudja, hogy nagyon lassan érnek ki a csomagok. (A kerestetésre válaszban azt írták hogy az időjárás/hó miatt, személyesen a postán azt mondták, hogy az amerikai vámhivatal ül rajtuk sokáig.)
Vevő case-t nyit, megírom neki, hogy max. 30 munkanap is lehet a szállítás, várjon. Visszaír pénteken hogy OK, majd kedden eszkalálja a case-t, amire természetesen visszakapta a pénzét.
Pár nap múlva (26. munkanapon) a csomag megérkezett az országba. Írtam neki, ha már nincs szüksége a táskára, ne vegye át, majd visszaküldik, de ha még mindig kell neki, akkor utalja vissza a pénzt. Átvette, megígérte hogy fizet. Azóta eltelt egy hónap és semmi… Többször írtam neki, nem válaszolt! (Utólag belegondolva direkt ingyen cuccra játszott, nagyon jól tudta, hogy innen tehetetlen vagyok.)
Elméletileg van fellebbezési lehetőség ha bizonyíthatóan átvették a csomagot (ez megtörtént), erre többször is írtam, az ebay egyszer sem válaszolt!
Máshova is írtam az üfsz-nak, arra azt válaszolták, hogy a case-t lezárták, ők már nem tudnak és nem is akarnak semmit tenni, így jártam! (-340$)
Ezután az összes pénzt visszautaltam a pp számláról a biztonság kedvéért...

Második sztori…
Vevő case-t nyit hogy nem érkezett meg a csomag. Pár nap múlva átvette, a vitát bezárta, majd pozitív értékelést adott (Item perfectly described).
Két hét múlva(!) nyit egy return-t, hogy vissza akarja küldeni, mert sérült a táska. Fotót küldött, viszont ilyen szakadás biztos nem volt rajta.
Közben véletlenül megtaláltam a már eladott táskámat egy másik eladónál a saját leírásommal és a saját fotóimmal, csak jóval magasabb áron! A vevő tagadta hogy az ő lenne, pedig az item location ugyanaz volt, ráadásul több terméket is találtam, amit megvett, majd drágábban eladta.
Mivel nem akartam visszavenni, átadta az ügyet döntésre az ebaynek.
Közben az a másik eladó (= vevőm) megkapta a pozitív visszajelzését az eladott táská(m)ra!
Jeleztem az ebaynek, hogy a reklamáló vevő nem tudja visszaküldeni a táskát, mivel már bizonyíthatóan eladta, már nincs a birtokában!
Nemrég kaptam meg a döntést, miszerint a vevőnek visszafizették az összeget (544$) és még a terméket sem kell visszaküldenie!
Tehát az ember eladta a terméket jó pénzért és még tőlem is visszakapta a teljes vételárat!
Most a pp számlám negatívban van. Tudja valaki, hogy ilyenkor mi fog történni?

Egyébként megírta valamelyik okos az ügyfélszolgálattól no reply mailben, hogy ne is számítsak semmi jóra, mivel mindenféleképp a vevőnek adnak igazat, mert belőlük él az ebay!
Összegezve, hiába vagyok becsületes, hiába bizonyíthatóan hazug csaló a vevő, akkor sem nyerhetek soha eladóként!
Részemről az ebay-jel befejeztem, sajnos nem tehetem meg, hogy ingyen küldözgessek drága cuccokat az amerikaiaknak, akiknél ténylegesen mindig a vevőnek van igaza, még akkor is ha nem!

(#52595) radi8tor válasza bambanya (#52594) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Brutál. :Y

Milyen táskák voltak ezek?

⭐ Stella

(#52596) bambanya válasza radi8tor (#52595) üzenetére


bambanya
csendes tag

Az első egy Fendi, a második egy Burberry utazótáska.
Csak úgy ingyenbe megkapták az ebay hathatós közbenjárásával. Vitának, jogorvoslatnak helye nincs.
Megérte, kifizetődő volt a hazugság és a becstelenség!
Legalábbis nekik!

(#52597) radi8tor válasza bambanya (#52596) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem is volt egy esetem, amikor postán eltűnt a csomag. Akkor én (vevő) nem kaptam vissza a pénzem.
Azóta úgy látom mindig a vevőnek adnak igazat... :W

⭐ Stella

(#52598) bambanya válasza radi8tor (#52597) üzenetére


bambanya
csendes tag

Úgy látszik, ez a kiváltság csak az USA állampolgárságú vevőknek jár, nekik állandóan igazuk van!
Ha már reklamálnak, 100% hogy visszakapják a pénzüket. Erre mérget lehet venni, ezt meg is írták nekem!

Azt hallottam már, hogy ott nagyon a vevők érdekeit nézik, de nem gondoltam volna, hogy ilyen egyértelmű esetekben sem hajlandóak az eladó pártjára állni, vagy legalább segíteni abban, hogy visszakapja a jogosan visszajáró pénzét, amit ráadásul az ebay vett el!
Megírták, hogy látják hogy a vevő átvette a csomagot, de akkor sem csinálnak semmit, részükről az ügyet lezárták. Kértem őket, hogy legalább szólítsák fel, hogy legyen kedves rendezze a tartozását, de még ebben sem segítettek.

Simán megtehetnek bármit, mivel innen Európából úgysem tudunk mit csinálni, úgyhogy tojnak az egészre magasról. :((

(#52599) radi8tor válasza bambanya (#52598) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szomorú. :(

Ebayt ettől még használhatod, kizárva USA-t a vevők köréből.

⭐ Stella

(#52600) bambanya válasza radi8tor (#52599) üzenetére


bambanya
csendes tag

Ááá, egyelőre elég volt, szerintem érthető hogy miért. :)
Ha ingyen akarok valamit odaadni, inkább a Máltaiaknak adakozok... És még a többezer forintos postaköltséget is megspórolom. :)

Most van egy friss sztori, kíváncsi leszek mit dönt az ebay, bár ezek után sajnos nincs kétségem.
Amúgy már nem is nagyon érdekel, minden eladásom töröltem, a pp számlám már minuszos, még egy refund nem oszt, nem szoroz.
Jan. 5-én(!) elküldtem a csomagot Braziliába, most nyitott egy case-t, hogy nem kapta meg.
Igaz, hogy nem vette át (legalábbis nem regisztrálták az átvételt), de a brazil posta honlapjának információja alapján a csomag jan. 26. óta áll az ország valamelyik városában.
Még arra sem képes a nyomoronc, hogy utánajárjon hogy mi van a vásárolt/kifizetett cuccával, inkább reklamál, és természetesen kéri vissza a pénzét!

Nagyon elegem van már az ilyenekből.
Sajnos elég rosszul viselem az igazságtalanságot, nekem ez az egész nem ér ennyit! :(

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.