Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53651) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Volt egy 10$ környéki rendelésem (mobiltelefonhoz érintőpanel alatti keret), ami meg is érkezett. Viszont a ragasztást védő fólia az alsó egyharmadáról a keretnek már egyszer feljött, úgy lett visszanyomogatva utólag, alatta már volt rendesen por, kosz. Emiatt a ragasztás nem is lett tökéletes azon a területen, nem fogta rendesen meg a érintőüveget. Írtam az eladónak, mára jött is refund, a teljes összeget visszatérítette, ez már meg is érkezett. Üzenetet nem kaptam tőle. Viszont most a rendeléseknél a tétel az "Unpaid items" résznél szerepel.
Szükség van valami tennivalóra a részemről (esetleg visszapostázás?), vagy ez így rendben van?

[ Szerkesztve ]

(#53652) Silent77 válasza BigBlackDog (#53651) üzenetére


Silent77
veterán

Nincs semmi dolgod.
Idővel eltűnik onnan.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#53653) fardem válasza somasz (#53650) üzenetére


fardem
aktív tag

indíts unpaid item case-t. ne foglalkozz vele, hogy mit mond ő. ha megnyersz valamit vagy leütsz, akkor köteles vagy kifizetni.

azért is indítsd, mivel ha eladtál valamit akkor az ebay számlázza is a jutalékát. az mindegy, hogy fizetett-e a vevő vagy sem. ha nem fizet az unpaid case esetén sem, akkor visszakapod a jutalékot.

[ Szerkesztve ]

(#53654) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ha rámentem a Buy it now gombra, de nem fizettem ki a terméket, akkor mi a helyzet? Vissza kell mondanom ha nem akarom megvenni, vagy kell valamit csinálnom? Purchase history-ban nincs benne.

(#53655) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

E kettő között van valami különbség az áron kívül?
Érdemesebb lehet a drágábbat megvenni? Vagy mind1?
LG G3-ra kellene.
[link]
[link]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#53656) fardem válasza Vasinger! (#53654) üzenetére


fardem
aktív tag

ha nincs a purchase historyban akkor nem vetted meg.
nem kell vele foglalkozni

(#53657) DJ. Ru$y válasza Directors (#53655) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az egyik matt a másik víztiszta, nem ugyanaz a kettő...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#53658) radi8tor válasza Vasinger! (#53654) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valószínű olyan termékre nyomtál buy it now-t, ami azonnali fizetést igényelt.
Ilyen esetben nincs hatása ennek, nincs fizetési kötelezettséged csak akkor, ha benne van a shopping cart-ban (bevásárlókosárban).

⭐ Stella

(#53659) Directors válasza DJ. Ru$y (#53657) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#53660) Vasinger! válasza radi8tor (#53658) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi szépen. Igazából ha jól értem 2 fajta terméke van. Ahol csak a Buy it now gomb van és ahol van mellette egy Add to cart gomb is. Jól értem? Mi alapján dől el, hogy melyikbe esik egy termék?

(#53661) radi8tor válasza Vasinger! (#53660) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A szállítás és egyéb feltételek alatt oda van írva, valami olyasmi, hogy this seller requires immediate payment.
Ezt csak úgy tudod megvenni, ha azonnal kifizeted.

⭐ Stella

(#53662) brugo


brugo
aktív tag

Ha angolul jelentkezek be az ebay.com-ra , akkor vásárolhatok a német ebay.de-ről is ?

(#53663) somnia válasza brugo (#53662) üzenetére


somnia
őstag

...azt hogy csinálod?...

(#53664) radi8tor válasza brugo (#53662) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

ebay.de -re kell bejelentkezned, ha ott akarsz vásárolni.

⭐ Stella

(#53665) brugo válasza radi8tor (#53664) üzenetére


brugo
aktív tag

Köszönöm.

(#53666) madle


madle
őstag

Siekeresen megvásárolták tőlem az első terméket, a Paypal-ra felkerült az összeg. Ezt érdemes lehívni bankkártyára? Ha igen, hogyan lehet?

(#53667) Dluinet válasza madle (#53666) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem, inkább levásárolni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#53668) radi8tor válasza madle (#53666) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Withdraw menüben tudod átutalni a számlaszámodra, de készülj fel rá, hogy ennek extra költsége van (átváltáson is kaszál PayPal).

⭐ Stella

(#53669) madle válasza radi8tor (#53668) üzenetére


madle
őstag

Akkor marad inkább a számlán, aztán ha vásárolok majd jó lesz valamire, de épp néztem hogy ma már pár száz Ft-al kevesebbet ér a dollárom, mert gyengült a Ft. :) :))

(#53670) pepe091 válasza madle (#53669) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ez így nem kerek. :D Ha pár száz Ft-tal kevesebbet ér a dollárod, akkor pont hogy nem gyengült a forint... :)

(#53671) madle válasza pepe091 (#53670) üzenetére


madle
őstag

Bocsi, rosszul fogalmaztam nagyon. Dollárban kaptam a lóvét, de Ft-ban irja ki, és láttam, hogy tegnapi x ezerhez képest most pár száz forinttal kevesebb. Gyakorlatilag a dollár szót ne is figyeld, lényeg hogy mostmár kevesebb pénzem van a Paypal-on :( :)

(#53672) BéHGT


BéHGT
senior tag

Mik után kell vámot fizetni? Használok egy ideje ebay, de csak kisebb dolgokat/tartozékokat... Ezt nem tudom mi után van adó.

(#53673) #04441088 válasza BéHGT (#53672) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ment pü.

(#53674) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Járt már valaki úgy, hogy fontban fizetett, kínai a fazon, de belgiumi TN-t adott és 1 hetes szállítást jelöl meg? És nem mai csirke ebay-en.
Én kíváncsian várom mi lesz ebből. 21-ig be kell futni a cuccnak.

(#53675) agroman válasza Kolondrum (#53674) üzenetére


agroman
senior tag

volt mar dolgom kinabol belga postaval kuldott csomaggal. gyors volt kb. 10 nap.

[ Szerkesztve ]

------

(#53676) Kolondrum válasza agroman (#53675) üzenetére


Kolondrum
félisten

Arrival at export hub

Belgium, Item is ready for transport

Item is announced / bpost received the information

Még csak ennyi történt, holnapra van a legkorábbi időpont. Azért ez a csomi nagyon érdekel és jó lenne ha gyorsan jönne. :)) Remélem semmi vám meg miegymás, mert tökön szúrom magam!

(#53677) krikka válasza Kolondrum (#53676) üzenetére


krikka
csendes tag

Sok eladónak van európai raktára is, lehet kifogtál egy ilyet :)
Nekem is jött már kínaitól Hollandiából, PostNL-el csomagom.

(#53678) BéHGT válasza #04441088 (#53673) üzenetére


BéHGT
senior tag

Köszi itt is, megvan!
SymbianOS: Volt ilyen már velem is... De persze az ellenkezője is. E-mai sem jött, hogy fel lett adva a csomag, kb olyan 5 hét után vettem észre, majd írtam neki, normálisan válaszolt, hogy várják meg picit, ha nem lesz meg, elküldi újra. Rá pár napra meg is jött, de baromi lassú volt. :)

(#53679) PH-User válasza agroman (#53577) üzenetére


PH-User
addikt

Sziasztok!

Végre ott tartok, hogy megadta a PayPal címét a német úr, meg adott személyes bankszámlaszámot is!
Viszont az aukciót nem tudja módosítani már az eBay-en és közvetlenül PP-re fizetnék neki.
Írtátok korábban, hogy csak PP-lel és lehetőleg eBay-en keresztül. Az utóbbi nem teljesül, így is merjek belevágni? 1000 pozitívja van, nincs negatívja sem.

Köszi előre is! :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#53680) agroman válasza PH-User (#53679) üzenetére


agroman
senior tag

igazabol nem kellene neki valtoztatni semmit. azt kellene tisztazni vele, hogy ha megveszed ebay-en (buy it now) akkor o kuldene-e egy szamlat neked a megbeszelt szallitasi dijjal novelt arrol vagy sem?
ha nem akkor csak ebay-en kivul tudod megvenni PP-vel. ekkor csak a PP vedelmeben bizhatsz. (ez sem keves) ebben az esetben a megbeszelt penzt kell kuldened neki , de szigoruan csak aru vagy szolgaltatasert fizetett osszegkent (nem baratnak/csaladtagnak!).

------

(#53681) Zozzant válasza PH-User (#53679) üzenetére


Zozzant
addikt

Az eladott termékei között a terméknél a legördülő menüben ott van hogy számla küldés, de te is kérhetsz tőle, szintén a legördülőben. Ott tud állítani postát.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#53682) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Üdvözlet!

Az lenne a kérdésem, hogy régebben vásároltam egy műszaki cikket mely 100Eft felett van és most el szeretném adni, de az 1 év garanciát csak ebay-en említette a cég melytől vettem a terméket. Miként tudom ezt előhívni? Ebayen ha rákattintok a licitált termékre akkor kidob egy hibaüzenetet, csak termék ID van hozzá így.

Köszönöm a mielőbbi választ!

(#53683) agroman válasza imyourfriend (#53682) üzenetére


agroman
senior tag

ebay garancia = gyakorlatilag 0.
ha nem kaptal hozza garanciapapirt, akkor az elado joindulatara vagy utalva.
ha irsz neki es vallalja akkor a legvaloszinubb, hogy vissza kell kuldened a termeket. (ha bator vagy)
aztan vagy kuld egy masikat vagy....

a garanciaatruhazas (ha ezt akartad kerdezni az eladast emlitve) ezek utan szerintem meg felejtos..

------

(#53684) Winner_hun


Winner_hun
félisten

20:40-kor jön eBay-től e-mail hogy megvettem a terméket, 20:41-kor PayPal-től hogy kifizettem. 20:44-kor megjött a nyomkövetési szám... amerikai eladó.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#53685) Winner_hun válasza brugo (#53662) üzenetére


Winner_hun
félisten

A .de-t átírod .com-ra. Bár van hogy nem jelenik meg a termék a .com-on, akkor esetleg .co.uk-t próbáld ki (de ott is külön be kell jelentkezni).

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#53686) radi8tor válasza Winner_hun (#53684) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Épp gépnél ült. :D
De tudod ez a nyomkövetési szám még csak egy elő-regisztráció feladás előtt.

⭐ Stella

(#53687) DJ. Ru$y válasza Winner_hun (#53684) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem egy szingapúri volt ilyen, ott ez ~15 perc alatt megvolt, csak utána 5 napig nem volt semmi a nyomkövetésen, aztán lett egy elektronikus értesítés, majd 3 nap múlva felvették a feladótól és ~7 nap alatt beért az országba, ott ültek rajta 5 napot a semmiért aztán tegnap megjött....

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#53688) bl4ze válasza DJ. Ru$y (#53687) üzenetére


bl4ze
veterán

Van otthon ragszáma, feladóvény és simán begépeli : ettől még lehet, hogy a feladás 20 nap múlva lesz csak :(

.:. bl4ze .:.

(#53689) imyourfriend válasza agroman (#53683) üzenetére


imyourfriend
őstag

Köszönöm, hazaérek átnézem az adásvételit még egyszer. Mivel hivatalos bolt és korrektnek tűnik ezért remélem hogy a következő tulajnak is élni fog a dolog. (eddig még szerencsére nem kellett használni) :R

(#53690) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Vámköteles terméket hány napig őriznek letétben a Postán? 10 munkanapig?

⭐ Stella

(#53691) Zolly444


Zolly444
aktív tag

13nap alatt, (2hetvége beleesett) megjött a telefontokom Hongkongból, free shippingel. Hogy csinálják? :N

(#53692) havri1


havri1
félisten

Kicsit elrontottam egy rendelést, pontosabban a feedback-et.
Megérkezett, egy ismerősömnek egy szifon hátlap. Ránézésre tökéletes, le is adtam az 5 csillagos pozitívat.
Persze rossz a hátlap.
Üzenetre nem reagál, de bosszantott a dolog marhára, így mondom nyitok case-t.
Aha, na ez se úgy van mint régen :)

Purchase History-ban contact seller.
Itt a negyedik opció, hogy megérkezett, de nem az ( vagy hasonló).
Na itt sehova tovább, alul halvány szövegben a "request a refund"-ra kattintva, egy kérést küld csak refundra az eladónak. De még nem nyit case-t.
Amennyiben x időn belül nem történik semmi, akkor lehet kérni az eBayt.

1 óra múlva jött az email a paypaltól és az ebaytől is, hogy megvan a pénz.
Zárva a kérés, de továbbra sincs case.

Eddig is így volt??

havri

(#53693) radi8tor válasza havri1 (#53692) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, megújult a case nyitás módja, kicsit leegyszerűsítették a dolgot.
Refundot valószínű azért kaptad meg olyan gyorsan, mert reagált az eladó (van 1 hete reagálni).

⭐ Stella

(#53694) madle


madle
őstag

Amerikából akarok majd órát rendelni. Ha van rá írva Import Charge, akkor nekem már külön nem kell a vámmal bajlódni(fizetni) illetve ÁFA-val. Vagy igen?

(#53695) agroman válasza madle (#53694) üzenetére


agroman
senior tag

Import Charge = vam + afa

------

(#53696) radi8tor válasza madle (#53694) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmi extra költséget nem kell fizetned később érte. eBay szerződött partnere intézi az áru behozatalát és vámolást.

⭐ Stella

(#53697) madle válasza agroman (#53695) üzenetére


madle
őstag

Ja értem, én úgy értelmeztem, hogy ez olyan opció, ha befizetem az eladónak akkor úgy küldi nekem, hogy már vámkezelt vagy ilyesmi. Lehet hülyeséget beszélek, de a lényeg ugyanaz, a vám akkor le van tudva ezzel. Csak azt nem tudom ő amcsiból, hogy tudja előre bekalkulálni nekem, hogy itt MO-n mennyi lesz.

(#53698) madle válasza radi8tor (#53696) üzenetére


madle
őstag

Okés, akkor így tiszta! Köszi.

Megéri akkor, mert így is 25 ezerrel olcsóbban lehet behozni az órát kintről mintha itthon venném.

(#53699) agroman válasza madle (#53697) üzenetére


agroman
senior tag

nem o kalkulalja, hanem az ebay..(illetve az altala megbizott ceg)
arra figyelj, ha aukcios akkor csak az aukcio vegen fogja mutatni a valos koltseget, amikor mar biztos a vegso ar.

------

(#53700) Patrick


Patrick
addikt

No, rendeltem 2 transcend pendrive-ot ebayről sinceritytrading-től, kínából 05.07-én. Frankón meghozta a posta, 05.17-én érkezett a kis levélke, légipostán, kínai bélyegekkel. Annyit fizettem, amennyit utaltam. Elégedett vagyok. Azt hittem lesz valami vám vagy ilyesmi, de, gondolom van értékhatár.

Ez volt az első és majd még akarok is rendelni. :C

„Aki barátot talál, kincset talál."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.