Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53251) bicajoskema


bicajoskema
tag

Sziasztok
Aliexpressen vettem egy alsogatyat az egyik legnagyobb ilyen árustol. Én xl-t rendeltem ő l-t küldött. Ez igy hasznalhatatlan. Ö az ajánlja fel hogy a felét fizeti vissza. Nekem ez igy nem jo. Tudok valamit tenni ez ellen vagy ezt megszivtam?
Üdv

(#53252) havri1 válasza Chiller (#53250) üzenetére


havri1
félisten

Mi a szállítási dátum, amit megadott?

(#53251) bicajoskema : Mivel fizettél Ali-n? PayPal úgy tudom ott nincs.

havri

(#53253) Chiller válasza havri1 (#53252) üzenetére


Chiller
őstag

Hát ezaz, nem adott meg semmit, mert még fel sem adta az ebay szerint...
Delivery package 1 of 1
No estimate available

Order placed on
Sunday, Apr 5, 2015
Payment method
PayPal
Payment date
Sunday, Apr 5, 2015

A hirdetés még él, ez van benne:
Varies for items shipped from an international location
Seller ships within 1 day after receiving cleared payment.

[ Szerkesztve ]

(#53254) havri1 válasza Chiller (#53253) üzenetére


havri1
félisten

Igazából passz.
Ha nem válaszol, sok mindent nem tehetsz case-n kívül.
Ideális esetben már meg kellett volna érkezzen szerintem.
4 db-ot már eladott, és 1 van még raktáron belőle jelen állás szerint.

havri

(#53255) Chiller válasza havri1 (#53254) üzenetére


Chiller
őstag

Jaja, én is látom. Csak még nem találkoztam ilyennel.

Se válasz se semmi.

Még a kínaiak is válaszolnak, legfeljebb google translates válasszal. És általában minden meg szokott érkezni hozzám. Szóval kizárnám, hogy elveszett/ellopták. Az meg hogy fel sem adja a csomagot a srác, hát attól meg teljesen lehidalok.

Na mindegy, azért köszönöm a választ :) Még várok egy hetet, aztán úgy néz ki, nyithatom életem első case-jét...

(#53256) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Ebay-en vásárolt telefonoknál mire kell figyelnem, hogy működjön a magyar telefonhálózatban is?
Tré-mobilos vagyok, szóval vagy T-s telókat kell néznem, vagy unlockedeket, gondolom.

:R

(#53257) havri1 válasza #04441088 (#53256) üzenetére


havri1
félisten

Ha nem EU-s, akkor a működési frekvenciákra.
Továbbá unlocked jó csak, hiába T-s, kinti T, nem ugyanaz.
ÁFÁ-val tuti számolhatsz, telefonok, tabok nem nagyon csúsznak át a vámon.

[ Szerkesztve ]

havri

(#53258) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Paypalon folyamatban lévő Case-m tegnap megadott határideje lejárt.. az eladó nem válaszolt.. de még ma is a "Awaiting other party's response" státusz van megadva... hétvégén is van aki vizsgálja az ügyeket ?

Lumia 950XL

(#53259) #04441088 válasza havri1 (#53257) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszi szépen. :)

Akkor ahol pl ezek vannak a leírásban:
Cellular Band:(2G): GSM 850/900/1800/1900MHZ
Cellular Band:(3G): WCDMA 850/2100MHz
4 G: LTE 700 / 850 / 1700 / 1900 / 2100

Annak működnie kell, ugye? :R

(#53260) fardem válasza Chiller (#53255) üzenetére


fardem
aktív tag

Felesleges tovább várni. 3 hete nem jött meg franciao-ból, akkor ne várj csodát. indíts case-t ma. euban vagyunk rég ide ért volna a cucc. ha esetleg az ebay nem enged nyitni, akkor a paypal csináld.

Amúgy attól, hogy nem jelöli be a dispatch ikont (azaz feladta) attól még elpostázhatta. Nem kötelező bejelölgetni. De mivel 3 hete fizettél, illene lenne már megkapnod a cumót.

én case-t nyitnék, ott is lehet várni, amíg nyitva van.

(#53261) somnia válasza ZsoltG60 (#53258) üzenetére


somnia
őstag

Eszkaláld!

(#53262) ZsoltG60 válasza somnia (#53261) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Bocs de azt hogy is kell? szerencsére ez az első ilyen esetem .. jelenleg itt tart a dolog:

Lumia 950XL

(#53263) fardem válasza ZsoltG60 (#53262) üzenetére


fardem
aktív tag

már volt escalation. arra vár a paypal, hogy mit reagál a másik fél, a kép szerint április 25-ig reagálhat az eladó. a hétvégén nem dolgoznak a paypalnál, így hétfőn fog frissülni a status.

(#53264) ZsoltG60 válasza fardem (#53263) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Köszi akkor nincs mit tenni várok tovább :R

Lumia 950XL

(#53265) fardem válasza ZsoltG60 (#53264) üzenetére


fardem
aktív tag

nincs mit. ha nem válaszol az eladó, tuti neked ítélnek.

(#53266) lockdown90


lockdown90
senior tag

HK-bol raspberry pi-k atcsusznak? aki rendelt mar esetleg nem tudja?

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#53267) vasi89


vasi89
addikt

Szép estét!

Bringás cuccokban jártas valaki? Ebayről szeretnék rendelni tárcsaféket, de úgy hallottam h hamisítják az Avid-et is.

Az eladó nevére rákeresve, ez egy bringás bolt de sohasem lehet tudni mi megy náluk.

http://www.ebay.com/itm/New-Improved-2012-Avid-Elixir-1-Hydraulic-Disc-Brake-Pair-set-Brake-Pads-White-/221121552058?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item337bdf1eba

(#53268) agroman válasza vasi89 (#53267) üzenetére


agroman
senior tag

szaktopikban imho tobb infot kaphatsz..
egyebkent kinaban mindent hamisitanak.

------

(#53269) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Mit tudok tenni ha rossz volt a termék amit kaptam, képet már kért az eladó, elküldtem neki, azóta eltelt már egy pár nap és nem válaszolt. Köszönöm

(#53270) havri1 válasza vadasz70 (#53269) üzenetére


havri1
félisten

Nyithatsz case-t, ha még időn belül vagy.

havri

(#53271) vasi89 válasza agroman (#53268) üzenetére


vasi89
addikt

De mindent ott is gyártanak :D Kétesélyes a dolog :( Amúgy köszi, nem gondoltam h bringás topic is van PH-n így nem is kerestem :R

[ Szerkesztve ]

(#53272) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Az ilyen Shipped dolgokban az Ebaynek vagy a Paypalnak higgyek?
Ebayen 4 rendelt termékemből 3-nál ott van már, hogy Shipped on..., de Paypalon a 4ből csak 2-nél.
:R

(#53273) agroman válasza #04441088 (#53272) üzenetére


agroman
senior tag

szerintem a szemednek! :D
sok elado automatan beirja a fizetes utan, hogy feladta, vannak akik meg odaig is elmennek hogy fals vagy mas trackidjet is beirjak..
egy a lenyeg, hogy a varhato erkezesi datum lejarta utan figyelj oda, hogy ha nem jott meg akkor indits ugyet.

------

(#53274) Hintalow


Hintalow
senior tag

Volt kérdés kicsit feljebb a devizás kártyatranzakciók elszámolásával, ezért röviden:
a vásárlás pillanatában zárolja a rendszer az összeget a KÁRTYATÁRSASÁG aktuális keresztárfolyamán.
pár nappal késöbb, amikor könyvelik, a kártyatársaság beküldi az igényt DOLLÁRBAN/EURÓBAN (bankfüggő, hogy mikor melyiket használják)
És azt az összeget váltja át a bankod, aktuális usd/eur árfolyamán, majd vonja le.
Ez azért van így, mert a páldának említett AUD-ben nem jegyez egy kisbank/takszöv árfolyamot, indiai rúpiában, vagy mongol tugrikban pedig egy nagybank sem, így szükséges ilyen módon megoldani.
És igen mínuszba mehet a számla, ha vásárláskor nagyon ki van centizve.
(ami ilyen esetekben ketyeg, kényszerhitel-kamatláb néven szokott futni a kondíciós listákban, jellemzően elég vaskos kamatláb, de bár nap alatt, hacsak nem százezrekkel játsza ezt az ember, nem fog nagy összeget termelni)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#53275) RBJ


RBJ
addikt

Átbasztak egy kamu mi band el. HOl kezdjek el cigánykodni?[link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#53277) havri1 válasza RBJ (#53275) üzenetére


havri1
félisten

Első körben üzenet az eladónak, hogy fake a karkötő. Kéred vissza a pénzed, + a visszaposta díját, és azonnal visszaküldöd.
Amúgy a leírásban a XIAOMI-n kívül semmi nem utal arra, hogy eredeti..(NEW Genuine ORIGINAL szavak hiánya..)

[ Szerkesztve ]

havri

(#53278) RBJ válasza havri1 (#53277) üzenetére


RBJ
addikt

Fasza, innen rendelt mindenki,ajánlott eladó volt. Na többet se hallgatok másra.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#53279) havri1 válasza RBJ (#53278) üzenetére


havri1
félisten

Nézd, aki nagyban rendel, simán lehet, hogy belefutott egy hamis szállítmányba, önhibáján kívül.
Ettől még az ő sara..Írj neki, aztán case vagy paypalon nyitsz.

[ Szerkesztve ]

havri

(#53280) RBJ válasza havri1 (#53279) üzenetére


RBJ
addikt

Írtam neki, hogy kamu és mérges vagyok. :O De nem hinném, hogy ne ismerné fel a hamist.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#53281) havri1 válasza RBJ (#53280) üzenetére


havri1
félisten

Értem én a felháborodásodat, és sajnálom is. De innen sokat nem tudsz ezen kívül tenni.
Többen is írták az elmúlt feedbacknél, hoyg fake. Gondolom az utsó Te vagy.
Amúgy ha leírod caseban, hogy fake, eredeti áron, biztosan visszautalja a pénzt.
Memkártya szindróma szvsz.

[ Szerkesztve ]

havri

(#53282) RBJ válasza havri1 (#53281) üzenetére


RBJ
addikt

MÉg nem írtam be hanem neki írtam jóhiszemüleg. De úgy látom nem érdemes szót vesztegetni rá. :W
HOl tudok case t nyitni vagy refund ot?
akkor feedback nél nyomjak kajak negatívot és kész?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#53283) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Továbbra is fennáll sajnos, a nyelvi probléma, amit nem tudok/tudnak ebaynél megoldani, keresgélés közben rátaláltam mások panaszára, amire akkor nem volt még megoldás, létezik, hogy 5 év alatt sem tudta az ebay ezt megoldani, hogy összevonni a több oldalt? :U :O

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#53284) havri1 válasza RBJ (#53282) üzenetére


havri1
félisten

Alapban 2 lehetőség van, ahogy látom (mindig változik, utoljára nekem egész más volt a menü).
Nem kaptad meg vagy vissza szeretnéd küldeni.
Ugye a full refund akkor esedékes, ha visszaküldöd a terméket. Ettől számos esetben az eladók eltekintenek, és csak refundolnak, de ezt levélben kell velük megbeszélni.
Ha nem beszélsz vele, akkor a visszaküldést kell választanod. Ekkor a tied a költsége (kb 1200 ft), viszont a napokban olvastam., hogy a paypalon lehet erre is visszaigénylést benyújtani!
Be kell scannelni a postai számlát, és a paypal fizeti vissza ezt a költséget.

De ha lelevelezed vele, simán lehet, hogy küldened sem kell, csak jól sikerüljön a levél. Lényegretörő, rövid, tömör, határozott. Tudd mit akarsz, ne ő válasszon a lehetőségek közül.
Emlegesd meg a negative feedbacket, és hogy hamisítvány, végső esetben akár, hogy feljelented.
Véleményem szerint, ezek a szavak egy levélben elég hatásosak szoktak lenni, hiszen ő is tudja, hogy az ebay ilyen esetekben a vevőt védi.

[ Szerkesztve ]

havri

(#53285) RBJ válasza havri1 (#53284) üzenetére


RBJ
addikt

Még én nyalizzak jó levéllel? :Y Egyenlőre írtam neki, hogy gond van ha nem veszi jól a lapot akkor feedback negatív lesz de ott még nem látom a lehetőséget refundra. MAX pay pal nal ha jól tudom.
Küldeni nem akarom engem basztak át nehogy már én loholjak vele. :W

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#53286) havri1 válasza RBJ (#53285) üzenetére


havri1
félisten

Nem nyalizni kell, korrekt levelet írni, amiben leírod, mit akarsz.
Az ebay - ha caset nyitsz - kéri a visszaküldést!
Még ne feedbackelj, ameddig nem reagál. Időeltolódást vedd számításba, ma már necces a válasz. Ott hajnal van most, vagyis éjjel.

(#53287) RBJ : Lehet nem etikus, de ilyen esteben lehet egyszerűbb azt kamuzni, nem jött meg (amennyiben nincs TN). Nincs macera, pénz vissza.

[ Szerkesztve ]

havri

(#53287) RBJ válasza havri1 (#53286) üzenetére


RBJ
addikt

valaki korrektul fogalmazza meg mert ideg vagyok. eddig annyit irtam, hogy fake és mérges vagyok. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#53288) WhiteWalker válasza RBJ (#53287) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ismerős érzés :DDD

(#53289) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Üdv!

Azt szeretném mondani, hogy pontosan hogy zajlik az ebay-en egy vásárlás.
Én lennék az eladó és ha mondjuk megveszik tőlem akkor utána gondolom rám ír, hogy megbeszéljük mi hogy megy és akkor utalja az összeget és ennyi?
Mikor mondjuk már feladtam a csomagot nem tudja visszamondani?
Vagy ha visszamondja akkor egyből visszakapja a pénzt, akkor is ha már feladtam a csomagot?

Egyenlőre ennyi kérdéssel fordulnék hozzátok!

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#53290) havri1 válasza sotetlovag97 (#53289) üzenetére


havri1
félisten

Helló!

Nem rosszindulatból, hidd el, de szerintem előbb ismerd meg a rendszert vásárlóként, és amikor már minden simán megy, akkor fogj bele egy eladásba. Nem olyan egyszerű.

havri

(#53291) sotetlovag97 válasza havri1 (#53290) üzenetére


sotetlovag97
tag

Rendben, értem, de viszont már feltettem egy tétel így azt szeretném eladni.
Esetleg pár dologban tudnál segíteni?

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#53292) MasterDeeJay

Nyertem liciten egy telefont egy spanyol eladótól (erről lenne szó:[link]). A leírásában szerepelt hogy paypal-al fizethetek.
Fizetéskor kiírja az ebay hogy az eladó jelenleg nem tud elfogadni paypal fizetést. Pedig az eladásnál egyértelműen szerepel a "Se aceptan pagos por Paypal." azaz Paypal fizetés elfogadott. szöveg.
Az eladó írt hogy milyen számlára kéri a pénzt. Én meg írtam neki hogy csak paypallal vagyok hajlandó fizetni
és van időm, nyugodtan csináljon egyet aztán írjon én meg kifizetem azon keresztül.
Erre nyitott egy case-t hogy nem fizetek és 5 napom van rá hogy kifizessem, de nem tudom mert nincs paypallja.
Hogyan tovább?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53293) havri1 válasza MasterDeeJay (#53292) üzenetére


havri1
félisten

Ez zsákutca lesz valószínűleg akkor.
Ugyan a szöveget nem fordítottam le, de ha azt jelenti, amit írtál, akkor ezt leírod a case-be, és ennyi.

Megnéztem, valóban. Mentsd le a képet, és csatold a csae-be.

(#53291) sotetlovag97: Eladásban nem tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

havri

(#53294) agroman válasza sotetlovag97 (#53289) üzenetére


agroman
senior tag

nem fog feltetlenul rad irni..ha paypallal fizethet, akkor kifizeti, megkapod a cimet nevet.
ellenorzod a PP szamladon hogy ott van-e az osszeg (felfuggesztve, nem elkolthetoen).
ha igen, feladod a cuccost. beirod a megfelelo helyre hogy a magyar posta-val kuldod, megadod a nyokovetesi szamot.
mivel jo fej vagy irsz neki egy emailt a posta.hu/nyomkovetes cimmel es a trackID-vel hogy ott kovetheti.
aztan varod hogy megerkezzen a csomag, majd utana az ertekeles es leteljen a 21 nap amig a PP szamladon elkolthetonek nyilvanitja a penzt.

Jó esetben!! aztan ha egy simlissel ver meg a sors, akkor kosd fel a gatyad..

------

(#53295) sotetlovag97 válasza agroman (#53294) üzenetére


sotetlovag97
tag

Köszönöm szépen, ha egy simlissel verne meg a sors akkor már csak support marad, ha jól gondolom.....

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#53296) havri1 válasza sotetlovag97 (#53295) üzenetére


havri1
félisten

Az is 50-50%, mert nem kevés esetben (főleg USA vevő) a vevőnek kedveztek, azza az eladó hoppon maradt. Itt is volt erre példa.

havri

(#53297) sotetlovag97 válasza havri1 (#53296) üzenetére


sotetlovag97
tag

Akkor mondjuk olyat csinálna az esetleges vevőm, hogy már minden le van zsírozva, ő kifizette én feladtam a csomagot és akkor mondjuk meggondolja magát, vagy átvételnél azt mondja, hogy rossza a termék?

[ Szerkesztve ]

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#53298) havri1 válasza sotetlovag97 (#53297) üzenetére


havri1
félisten

Csinálhat, de azért nem ilyen egyszerű.
Nem akarok ötleteket adni, de hidd el, vannak olyan esetek, amikor a rövidebbet tudod sajnos húzni. (Letagadja a megérkezést, hiába TN, volt erre is példa. Üres a csomag, nem jó a termék, rossz a termék, stbstb)
Az ebay a vevőkből él, többnyire nekik kedveznem a casek. Hozzáteszem, azért sok simlis eladó is van!
Lásd tegnapi MI Band.

Csinálj videót a csomagolásról, mérd le, és minden papírt tegyél el. (Feladás, számla TN stb)

[ Szerkesztve ]

havri

(#53299) sotetlovag97 válasza havri1 (#53298) üzenetére


sotetlovag97
tag

Értem, akkor csinálok videót és a többi is meg lesz. Amúgy már több helyen is láttam, de viszont nem tudom, hogy a Tn mit jelent?

Lehet esetleg olyat, hogy ha mondjuk a vevőm olyan feedbackekkel rendelkezik amik majdnem csak negatívból állnak(vagy nagyrészt), akkor nem küldöm el neki, vagy akkor én is negatívot kapok?

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#53300) agroman válasza sotetlovag97 (#53299) üzenetére


agroman
senior tag

TN tracking number, nyomkovetesi szam..
csak te kaphatsz negativot..

viszont 0-as eladokent nem lesz konnyu eleted..kb. mintha miniszoknyaban probalnal meg stoppolni egy kamionpiheno elott. :DDD

------

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.