Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) #21715712 válasza havri1 (#52199) üzenetére


#21715712
törölt tag

Szerencsere torolte nagyon jo ebayes elado. Ez volt a mai napom egyetlen pozitiv hozadeke,de orulok neki :)

(#52202) havri1 válasza #21715712 (#52201) üzenetére


havri1
félisten

És refundolta is?

havri

(#52203) #21715712 válasza havri1 (#52202) üzenetére


#21715712
törölt tag

Igen,gondolom hamarosan visszaerkezik a szamlamra.

[ Szerkesztve ]

(#52204) havri1


havri1
félisten

[link]

Valaki nézze meg pls, hogy ennek mennyi a szállítási díja!
Nekem kicsit soknak tűnik, de lehet csak a mobil vpn miatt. Köszi.

[ Módosította: radi8tor ]

havri

(#52205) Silent77 válasza havri1 (#52204) üzenetére


Silent77
veterán

370.000ft :DDD

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#52206) radi8tor válasza Silent77 (#52205) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyszerűbb lett volna oda írnia, hogy nem szállít Magyarországra. :D

De ma hallottam a rádióban, hogy Kanye West koncert levegőjét árulták zacskóban és valami 60000 dollárért kelt el. :DDD

⭐ Stella

(#52207) havri1 válasza radi8tor (#52206) üzenetére


havri1
félisten

+Silent77
Szuper, köszi.
Hihetetlen, néha miket raknak fel... A múltkor az a samsung telefon doboz 100e körül? És el is vitték! (mit kellett módosítani? Mobilról vagyok, rossz volt a link?) Köszi

[ Szerkesztve ]

havri

(#52208) Silent77 válasza havri1 (#52207) üzenetére


Silent77
veterán

Igen, a link volt rossz.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#52209) somnia válasza radi8tor (#52206) üzenetére


somnia
őstag

Mindenhová annyi a szállítási díj, valószínűleg kifogyott és nem akarta leszedni.

(#52210) VMatteo


VMatteo
őstag

meg vehetem?valaki átfutná gyorsban? Amennyire tudtam lefordítottam :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#52211) pirosvilamos válasza havri1 (#52204) üzenetére


pirosvilamos
tag

Nekem az jött, hogy nem szállít Németországba...
Ott van a postacímem.

[ Szerkesztve ]

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#52212) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na skacok jöhetnek az ötletek.

Észrevettem, hogy egy 15$-os rendelésem nem jött meg, mondom na akkor indítom a dispute-ot.

Rendelés napja Január 13.
Az utolsó időpont az érkezésre : Február 18.

Hétfőn indítottam a dispute-ot, amit lezártak, hogy kifutottam a határidőből...

Most láttam ezt a 45 napos mizériát..kiszámolva csúsztam 8-9 napot a dispute-tal...

Az eladó nem hajlandó reagálni, viszont még értékelhetem.. Most ha adok neki mindhárom termékre / mert együtt rendeltem / negatívat se leszek előbb.. Nem az a 4500 Ft, de azért kellemetlen.

Ez is eladó válogatja most már úgy tűnik, mert egy másik szó nélkül visszaküldte a pénzt ,csak annyit kért, ha mégis megérkezik, küldjem a pénzt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52213) havri1 válasza Graphics (#52212) üzenetére


havri1
félisten

És ilyenkor ebayen már nem tudsz nyitni?
Nem engedi?

havri

(#52214) radi8tor válasza havri1 (#52213) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

PayPal-eBay egy kutya ilyen szempontból.

VMatteo: szerintem megveheted.
Akár 1 héten belül vissza is küldheted nekik, és fizetnek ha hibás terméket kapnál.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#52215) Graphics válasza havri1 (#52213) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajna nem, próbáltam, de azt írja vegyem fel a kapcsolatot az eladóval...

We're sorry there's an issue with this purchase. Unfortunately, PayPal reports that we can't open a case for this item.You can try to work out this problem by contacting the seller.

Szóval kicsit meg vagyok lőve, persze írtam az eladónak is, emailt is és ebay-n is... Én is persze hülye voltam, nem néztem minden rendelésem mikor jár le...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52216) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Sziasztok!

Vam már mögöttem 120+ tranzakció az elmúlt 6-7 évből, de most olyanba futottam ami nekem kicsit ingoványnak tűnik - lehet nem az, ezért is kérdezek.

Szóval a hétvégén nyertem egy aukciót, 40 ezer forintos tétel, németország. Viszont nem figyeltem a fizetési lehetőségeket, nekem már annyira megszokott volt, hogy PayPallal megy mindig minden. Ennél az aukciónál viszont ez nem lehetőség csak a cash vagy a bank transfer. Cash nem játszik, én itt vagyok Magyarországon.

A kérésem erre az utalásos dolgora vonatkozik. Van ezzel tapasztalat? Valaki fizetett már így ki terméket? Ilyenkor van mögötte valami biztosíték, vonatkozik ilyen esetre az eBay garanciája, hogy ha én bizonyítani tudom, hogy elutaltam az összeget? Másrészt mi ennek a technikai menete? Ha megtörtént az utalás, akkor becsekkolom, hogy "mark as paid" és kész?

Az eladó egy 51 pozizívos magán személy egyébként. Megkaptam a baki adatokat tőle üzenetben.

Köszi ha tudtok rá valamit mondani ;)

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#52217) Hintalow válasza Pompi (#52216) üzenetére


Hintalow
senior tag

Biztosíték nincs, bank bank közötti magánszemély utalásra nem fog az ebay garanciát vállalni :N
Amúgy nem bonyolúlt ügy, iban+swift kód kell hozzá, eur utalásnál a sepa rendszerben max 3 napon belül ott is van az összeg.
A díjja viszont fájó (az ingyenes paypal fizetéshez képest mindenképpen) jellemzően az utalt összeg x%-a, de szinte minden banknál van minimum díj, 5-10 eur között szokott mozogni.
Sajna a németeknél jellemző a "paypal-talanság"
Amúgy kb annyi a menete, mintha itthon vaterán vásárolnál utalással: elutalod, megírod az eladónak, hogy elküldted a lét, sasolja a számláját (bejelölheted a mark as paid-et, de nem sokat számít szerintem), aztán majd küldi a cuccot.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#52218) Seirei


Seirei
tag

Üdvözletem!

Kínából rendeltem egy vászon táskát $30-ért, rendeléskor leárazott saver shippinggel (3-5 nap kihozatal) + insurance-l.

Ma hozta ki dhl, korábban már írtak hogy kell nyomtatott papír aláírva, meg vámteher költségét majd kaparjam elő, viszont amikor átvettem eléggé arcon csapott a számla amit az orrom alá nyomtak.

Kb. 7000 forintot kellett kifizetnem, vámteher - 3200 illetve EGYÉB díjként (másik papíron amit adott a futár halasztott vámkezelés biztosításának díjaként van feltüntetve ez a bizonyos összeg) 3800-ért.

Na most ugye fel voltam készülve ilyen 3000-es összegre vámkezelés alatt, de ez a vámkezelés biztosításának díja mégis mi akar lenni? A futár életformájához elvártan 1 értelmes szót nem tudott említeni erről a díjról, visszadobni a cumót meg nem akartam.

Azóta természetesen írtam az oldalon ahonnan rendeltem supportnak külön ilyen kategóriában (was charged extra fee), de gondoltam belföldi társaktól is megkérdezném. Mi kerülhette el a figyelmem mikor a vámterhet kalkuláltam, és mégis miért kellett eredeti rendelésem értékének több mint 50%-t még külön fizetnem egy szaros "ruha darabért"?

[ Szerkesztve ]

(#52219) bl4ze válasza Seirei (#52218) üzenetére


bl4ze
veterán

Keress rá: DHL is vámkezelési költséget kér. Ez volt a 3200 Ft.

.:. bl4ze .:.

(#52220) Seirei válasza bl4ze (#52219) üzenetére


Seirei
tag

Közben ráeszméltem hogy rossz topic, elnézést a zavarásért :)

(#52221) KoVee84 válasza Pompi (#52216) üzenetére


KoVee84
senior tag

Németországban a magánszemélyekre jellemző, hogy nincs PP-jük és közvetlenül csak utalással lehet fizetni. Én fizettem már így többször, soha semmi gond nem volt, sőt apum 50. születésnapjára Longines óra árát is utaltam, 1200 ojró. Ha a banknál a sürgősségi utalást kéred, akkor a bank által publikált 5 nap helyett általában 2 max 3 napon belül ott a pénz.

(#52222) honda 1993


honda 1993
senior tag

Koszonom a segitseget es sorry hogy csak most irok.
Ha tenyleg igy van es az arak sincsenek elszallva ennel az eladonal akkor kiprobalom. :K

Egy masik kerdes:

Vannak olyan micro sd karik az eladonal, amikrol egy olyan kep van feltoltve amin csak a memkari latszik ( nincs meg a gyari csomagolasa)

Ezek olyanok amiknek nincs is meg a gyari csomagolasuk, vagy csak a kepen nem latszik ? :C

Pl itt van EZ

Azt sem latom hogy hol van feltuntetve az hogy uj vagy hasznalt termekrol van- e szo.

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#52223) BaLee válasza honda 1993 (#52222) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Rendes gyári csomagolásban küldi a termékeket.

Item specifikációknál az első sorban találod, hogy új vagy használt vagy miféle dologról van szó.

Ennél pl.:

Condition:
New: A brand-new, unused, unopened, undamaged item in its original packaging (where packaging is applicable). Packaging should be the same as what is found in a retail store, unless the item is handmade or was packaged by the manufacturer in non-retail packaging, such as an unprinted box or plastic bag. See the seller's listing for full details.

(#52224) faki_ válasza Pompi (#52216) üzenetére


faki_
senior tag

Én már több aukcióról lemondtam a PayPal hiánya miatt, jellemzően a németeknél, de van egy lehetőség a banki költség kikerülésére, még nem próbáltam ki:
TransferWise

(#52225) honda 1993 válasza BaLee (#52223) üzenetére


honda 1993
senior tag

Hat en nem ertem hogy ezeket te hol lattad...

Most amiket irtal, azok az altalam linkelt toshiba 16gb memokarira vonatkoznak ?
es akkor ez a toshiba egesz biztosan gyari csomagolasban erkezik ?

XD alias IKSZDé

(#52226) Silent77 válasza honda 1993 (#52225) üzenetére


Silent77
veterán

Rendes gyári csomagolás!
Condition, ott nézd.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#52227) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Mivel még új vagyok az ebay vásárlásban lenne egy olyan kérdésem , hogy : az eladó bármikor törölheti a felrakott terméket akkor is ha az licites és már van rá 4 licit is? Vateráztam egy jó ideig de ott nem így működött (igaz nem olvastam el az ebay teljes szabályzatát) de ez akkor sem korrekt főleg úgy hogy a licit lejárata előtt pár órával törli. Ezt az üzenetet kaptam e-mailbe:

"Dear eBay Community Member,
The bid that you entered for the item (141598031872) has been cancelled. You can view the reason provided for the cancellation by selecting the (bid history) link from the individual item page.

Please be cautious if you are contacted about purchasing this item after the bid has been cancelled and as always avoid paying for your eBay item using instant wire transfer services through Western Union or MoneyGram as these payment methods are unsafe when paying someone you do not know.

Regards,
eBay "

Lumia 950XL

(#52228) honda 1993 válasza Silent77 (#52226) üzenetére


honda 1993
senior tag

Koszi szepen.

XD alias IKSZDé

(#52229) Athes88


Athes88
tag

Üdv.

Én február 4.-én rendeltem egy ruhát de csak annyi információm van azóta is h feladta az illető semmi több gőzöm nincs hogy most hol lehet.(ingyenes szállítással van Kínából jön nemtom ez esetleg mennyire befolyásolja a dolgot és az értékélesek alapján megbízható az eladó is.) Persze március 17.-ig van megadva hogy addig kéne megjönnie de azért én már a héten örülnék a megjönne mivel szülinapom is van meg buli lesz szóval ideális lenne a pulcsi. Esetleg tudtok segíteni hol tudnám megnézni a csomagot hogy most merre lehet? Köszi a választ.

(#52230) vacs válasza havri1 (#52199) üzenetére


vacs
veterán

havri1 & fardem:

Még egy kérdés: elegendő,ha csak annyit írok, hogy elfogadom a 2.99-et ?
Honnét tudja, hogy hova küldje a pénzt?
Paypal acc-ot nem kel megadnom, vagy valami ilyesmit?
:U

(^)(>.<)(^)

(#52231) havri1 válasza vacs (#52230) üzenetére


havri1
félisten

Tudja a paypal címet.
Csak írd neki, hogy ok, thx. :)

havri

(#52232) Pompi válasza faki_ (#52224) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Köszi mindenkinek aki válaszolt, nekifutottam az utalásnak még délután, igen, ezzel a TransferWise rendszerrel, egy jóbarátom használta már jópárszor, ő javasolta. Meglátjuk mi lesz :)

Feel Good Inc.

(#52233) V/ válasza Athes88 (#52229) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nincs nyomkövetési számod (tracking number) akkor sehol.
És igazat adva a régi motorosoknak, ha még is lenne, akkor sem mindig használható nyomkövetésre, értve ez alatt a YC..........YW számokat.
Egyébként meg én ezt ajánlom keresésre:
http://www.17track.net/en/
Középen a Click here to track worldwide.... kattintva írható be a nyomkövetési szám.

[ Szerkesztve ]

(#52234) Athes88 válasza V/ (#52233) üzenetére


Athes88
tag

Ja értem köszi és hülye kérdés biztos de hol találom ezt a nyomkövetési számot? Mert két ilyen van a terméknél az egyik vmi Item id a másik meg transaction id de az oldalon amit linkeltél egyikre sincs találat...

(#52235) V/ válasza Athes88 (#52234) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha van, akkor a Purchase history-ban az adott terméknél a Estimated delivery alatt ott a szám link-ként a Tracking number: után.

Ez nem mindig nemzetközi postai nyomkövetési szám, azok nyomon követhetők, illetve nem minden esetben írja be a feladó, de ha úgy adja fel akkor szoktak e-mailt küldeni a számról. Vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#52236) #21715712 válasza havri1 (#52202) üzenetére


#21715712
törölt tag

Kb hany nap mig visszaerkezik?

(#52237) kerekfej


kerekfej
addikt

háromszáz a dodo :(

(#52238) gerii válasza kerekfej (#52237) üzenetére


gerii
addikt

Dübörög a gazdaság.

(#52239) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy a vásárolt termékek olyan három hónap után eltűnnek a a purchase historyból tudja valaki hogy hova, vagy teljesen törlődik?

(#52240) agroman válasza vadasz70 (#52239) üzenetére


agroman
senior tag

a Purchase History-ban van egy lehullo menu, ott 3 evre visszamenoleg lehet kivalasztani a vasarlasi evet.

------

(#52241) #21715712


#21715712
törölt tag

A refund kb hany nap mig visszaerkezik?

(#52242) htc07 válasza #21715712 (#52241) üzenetére


htc07
addikt

ha paypalon megkaptad és bankkártyáról vásároltál, a paypal -> bank átfutás általában 3-4 munkanap.

(#52243) holden72


holden72
tag

Sziasztok, sajnos beleszaladtam USA iranyaba torteno levelkuldesbe....
2015.02.27 adtam fel a csomagot elsobbsegivel a Magyar Postan. a tracking alapjan celorszagba elkuldve: 03.01; azota a statusz nem valtozott. A vevo utanakerdezett a USPS- nel, akik tajekoztattak, hogy meg nem erkezett meg az USA-ba a csomag. Most szeretne refundot, szerinte a csomag mar elveszett! Mi a lehetosegem? Meddig huzhatom hivatalosan? Mi van ha visszautalom, majd megkapja megis? 250usd-s erteku csomagrol van szo!
Elso sikeres ertekesitesem.... Segitsetek kerlek, koszonom szepen elore is!

[ Szerkesztve ]

(#52244) Josi válasza vadasz70 (#52239) üzenetére


Josi
aktív tag

Nekem is van ilyen tételem.
Január elején rendeltem, és már nem látom sehol. :(

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#52245) havri1 válasza Josi (#52244) üzenetére


havri1
félisten

Alapvetően 60 nap vásárlása van a listában. Felül válaszd ki az adott évet, és úgy is lesd meg.

(#52241) Akt@ : Paypalon belül azonnal, amint elküldi. Ha nem látod még a paypalon, akkor még nem küldte. Bankkártyára, mint ahogy htc07 már írta, 3-4 munkanap.

[ Szerkesztve ]

havri

(#52246) Josi válasza holden72 (#52243) üzenetére


Josi
aktív tag

Az USA-beli rendelésemre az ottani eladók 2-4 hét szállítást írtak.
Szóval nyugtasd meg, hogy várjon még csak 1-2 hetet.
Mit írtál a hirdetésben várható szállítási időt?

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#52247) Josi válasza havri1 (#52245) üzenetére


Josi
aktív tag

Hiába választom a 2015-öt, vagy a 60 napot, nem mutatja már. :(
kb január 6.-án vettem.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#52248) havri1 válasza Josi (#52247) üzenetére


havri1
félisten

Refund nem volt rá igaz?

havri

(#52249) holden72 válasza Josi (#52246) üzenetére


holden72
tag

Szallitasi hatarido az ebay altal felkinalt default idotartamot hagytam, ami marc.19-en jar le, tehat kb. 20 nap volt. Igazabol az az erdekes, hogy a faladast koveto masnapon (03.01) a tracking statusz: celorszagba elkuldve, mig azota sem esett be az USA-ba. Hogy lehet ez, hol lehet a csomag? Vagy csak a satuszt nem frissitenek? Nem ertem.
Marc 19 utan ha a vevo jelzi, az ebay (vagy paypal) automatikusan visszakuldi neki a jelenleg talonba tartott vetelarat?

(#52250) Siriusb


Siriusb
veterán

Ma vásárlás után a paypal-tól jött üzenetben ezt volt:

Issues with this transaction?
You have 180 days from the date of the transaction to open a dispute in the Resolution Center.

Ez mikor változott?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.