Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) benji999


benji999
csendes tag

a legfontosabbat kihagytam...... :U az alma milyen szinüen világit a macon?

(#652) Tegg_LAsh válasza benji999 (#651) üzenetére


Tegg_LAsh
csendes tag

feher :)

(#653) benji999 válasza Tegg_LAsh (#652) üzenetére


benji999
csendes tag

fehér??????????nem kék?mi az hogy fehér?tudnál készíteni róla egy képet?egyébként ezt lehet változtatni?

(#654) Cyrin válasza benji999 (#650) üzenetére


Cyrin
addikt

Az ide,az azt jeneti, hogy a magyarországi forgalmazóhoz, tehát az országba.

Itt láthatod a lap alján, hogy mi van raktáron épp, pl ebben a boltban.

Azonkívül jobban tennéd, ha élőben is megnéznéd a gépeket.

(#655) Cyrin válasza benji999 (#650) üzenetére


Cyrin
addikt

Egyébként Dellből szépen mennek lefelé az árakkal:

XPS 1330

Ez már bőven versenyképes a Macbookkal. Persze ha 100 ezerrel olcsóbban kapod, akkor nincs miről beszélni.

(#656) benji999 válasza Cyrin (#654) üzenetére


benji999
csendes tag

valóban ott is 3 hetet ír,kb ennyit mondtak a nagykerben is.Így már érthető,de akkor sincs mit tennem a fa alá így :(
Akkor most tényleg nem kék az alma az elején?ez a fehér,csak kamú volt,úgye?
Nem pesti vaok az a baj,de én így képek alapján is belszerettem,meg olyan áron veszem hogy rögtön tovább tudom adni,ha nem jönne be,amit kizártnak tartok az ipod nano (3.gen)és a többi apple termék kézbevétele útán. :U

100al azért nem olcsobb,de majdnem :D

[ Szerkesztve ]

(#657) Cyrin válasza benji999 (#656) üzenetére


Cyrin
addikt

Nem kamu, fehéren világít az alma.

Vegyél régebbi Macbookot 2,16 Ghz-eset, az még árengedménnyel is van, ráadásul raktáron.

(#658) benji999 válasza Cyrin (#657) üzenetére


benji999
csendes tag

:Y akkor vége.ennyi.ezzel kellett volna kezdenem.nekem fehéren ne világitson.kék kell,láttam zöldbe,a feketéhez pirosba...fehérbe kész egy világ borult össze bennem...egy tulajdonos tudna készíteni egy fényképet azért hogy milyen.... :(

(#659) Cyrin válasza benji999 (#658) üzenetére


Cyrin
addikt

Sztem amiket láttál, azok külön kapható borítók, rátétek.

(#660) Tegg_LAsh válasza benji999 (#653) üzenetére


Tegg_LAsh
csendes tag

[itt egy kep rola, ugyan fekete, de a fehernek is ugyan ez van a hatan]
Szines logok: regi iBook
Lattam neten olyan "mod-okat" amivel szetvedtek a kijelzot es atlatszo szines lapot raktak a logo ele, h mas szinuen vilagitson... De ha neked lenne szived szetkapni egy ilyen gepet, inkabb ne is vegyel ilyet :D Ez igy szep ahogy van. Kepet meg talalsz neten annyit, h sose fogy el. Google: Macbook

[ Szerkesztve ]

(#661) benji999 válasza Tegg_LAsh (#660) üzenetére


benji999
csendes tag

ok.így feketén jó is a fehér,de fehér a fehér miylen már?ezt nem akarom egyébként elhinni....ha valaki tud készíteni egy ilyen fényképet,hogy miylen ilyen félalkonyatban...

(#662) Alex91 válasza benji999 (#661) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel a TFT panelt vilagito fenyforras vilagitja meg ezt is... Milyen szinu lenne?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#663) benji999 válasza Alex91 (#662) üzenetére


benji999
csendes tag

na szétjártam a netet.valóban a világítás fehér,csakhogy 5dollcsiért azt veszel az alma helyére amit akarsz!Így úgy világit neked ahogy te akarod...kiábrándultam majd ismét szerelembe estem... :) Nem azért de ha méregdrágáért megveszek valamit akkor az aproságok is fontosak.Egyébként érdekesnek találom,hogy ezt senki nem tudta közületek.. ;)

A link: http://www.icolours.ca/gallery.html

[ Szerkesztve ]

(#664) benji999


benji999
csendes tag

http://www.icolours.ca/installation.html az installálások közül kiváncsi lennék egy tualj véleményére hogy melyik valosítható meg.

(#665) Alex91 válasza benji999 (#664) üzenetére


Alex91
félisten

Par hozzaszolassal ezelott ezt mar egy kollega emlitette...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#666) benji999 válasza Alex91 (#665) üzenetére


benji999
csendes tag

pontosan meg tudod mutatni hogy hol?magyarországon ez elérehető valahol egyébként?mert amerikából nem hiszem hogy megküldik.köszi

(#667) Alex91 válasza benji999 (#666) üzenetére


Alex91
félisten

Azt emlitette, hogy szetszeded a gepet, es a hatuljara ragasztasz az almanak egy kozonseges szines foliat. Amit belinkeltel ott is ez van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#668) benji999 válasza Alex91 (#667) üzenetére


benji999
csendes tag

nem találom,meg tudnád adni a nevét,hogy fel tudjam venni vele a kapcsolatot?
hányadik bejegyzés?

[ Szerkesztve ]

(#669) Cyrin


Cyrin
addikt

Két hóember beszélget...

(#670) Alex91 válasza benji999 (#668) üzenetére


Alex91
félisten

660.

De nem ertem en ezt, minek mokolni valamit?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#671) benji999 válasza Alex91 (#670) üzenetére


benji999
csendes tag

mert a kék almába szerettem bele.ennyi.semmi többet nem akarok.
köszi a segítséget! meg mindenkinek kellemes ünnepeket!
dejólettvolna ha világít a fa alatt a kis almám... :U

[ Szerkesztve ]

(#672) Xero


Xero
nagyúr

fejbecsapommagamatsmiley :D

(#673) tiv83us


tiv83us
veterán

:W :O

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#674) Tegg_LAsh válasza benji999 (#671) üzenetére


Tegg_LAsh
csendes tag

hat, ha zoldalmat mondtal volna, eskuszom vettem volna neked karacsonyra egy kiloval :D

[ Szerkesztve ]

(#675) tiv83us


tiv83us
veterán

Hi,

A minap balga modon feltettem egy update-et a MacBook-omra, ami aztan ujraindult es itten jon baj.
A restartolas utan egyszercsak behozta nekem a regisztracios oldalt, ami abbol all, hogy valasszam ki a nyelvet, valasszam ki a modjat, hogy csatlakozzon a nethez (persze fejbol nem vagom a Wi-Fi kodomat, ugyhogy ezt hagytam kesobbre), majd kitoltotte vele az adatlapot es gratulalt mint uj felhasznalo (anyad! masfel eve hasznalom a gepet), de ez nem is lenne baj, banja-kanya, kitoltottem megint. De itt jon a csapas...rogton visszarak az egesz “tranzakcio” elejere, ahogy raboktem a continue elejere… Es az ordogi kor. Egyszeruen nem jutok el odaig, hogy vegre az op-rendszer fooldala jojjon be. Van valami trukk, hogy, hogyan tudnam a Leo CD-t ugy beroffenteni, hogy ne szopjak azzal a regisztracioval amit mar megcsinaltam egy eve?

Szoval szetbaxx az ideg...Valaki tudja hogyan lehet a Leo CD-t installalasra kenyszeriteni anelkul, hogy bejojjon ez a sok regisztracios maszlag es vegre hozzajussak a rendszeremhez? Nagyon koszonom a valaszokat elore is, es surgos lenne!
Boldog Karacsonyt mindenkinek!
tiv83us

ps: Bocs a sok szoismetles, baromsag miatt, de nekem letszukseg a gep es szeretnem minnel hamarabb rendbepofozni

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#676) Xero válasza tiv83us (#675) üzenetére


Xero
nagyúr

Jó lenne tudni perpill mi van a winyódon. Mert lehet valahol félúton "elakadt" valami és így azt hiszi új user kell de a régi még ott van. Szóval mindenképpen kellene tudni perpill mi van a gépen. Ha minden a helyén van akkor meg lehet probalni egy disk utility repair permissiont Leo dvd-ről.

(#677) tiv83us válasza Xero (#676) üzenetére


tiv83us
veterán

http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=306998

Ez megoldotta, koszonet Nektek es a Beszeljukmac.com forumnak!

Koszonom a Te segitsegedet is!

ps: Bocsanat a tragarkodasert, de nagyon elvesztettem a fejem :(

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#678) Xero válasza tiv83us (#677) üzenetére


Xero
nagyúr

Nah örülünk! :)

(#679) Kewin21


Kewin21
tag

Leo-hoz is csak demo iLife '08 jár?

(#680) Ulkesh válasza Kewin21 (#679) üzenetére


Ulkesh
őstag

Mindegyik rendszerhez teljes értékű iLife jár...

Szerintem te az iWork-öt kérdezed, és igen, az pont ugyanúgy demo mint a szintén hozzá adott MS Office..

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#681) orgonabokor


orgonabokor
csendes tag

Üdv mindenkinek! :)
Csak most találtam ezt az oldalt, de én is boldog mac tulajdonos vagyok :)
A gépem egy fekete MacBook1,1-es szóval már nem olyan új, februárban lesz nálam 1 éve:)
Mióta megvan, csak OXS 10.4 van rajta, de én tökéletesen meg vagyok vele elégedve (bár játékokban igen szegényes)
Előtte linuxot használtam, de hamar átszoktam erre :)
Most kb ennyi, de bizonyos időközönként felmerülnek problémáim, akkor majd még jelentkezem. :)

(#682) orgonabokor


orgonabokor
csendes tag

hehe, már lenne is kérdés, de nem tudom, hogy ki mennyire foglalkozik itt ezzel.
Lényeg: a mac msn, egy nagyon régi verziójú msn. Vannak olyan videók, melyeket nem játszik le a progi és kapok egy üzit, hogy töltsek le egy újabb verziót. Megad egy oldalt is(most sajna nem tudom bemásolni, csak ha épp aktuális) de azt nem tudom megnyitni és valami olyat ír ki, hogy az oldal nem található. Miért van ez? :(( Hogy lehet, hogy a progi által ajánlott oldal nem található. :((

(#683) Cyrin válasza orgonabokor (#682) üzenetére


Cyrin
addikt

Milyen program az a mac msn? A Microsoft MSN programja Mac-re?

Annak legfrissebb változatát innen tudod letölteni.

Vagy próbáld ki az aMSN progit.

(#684) ingola


ingola
csendes tag

sürgősen rá kell ugranom egy új gépre. kiadványszerkesztéshez. eddig pc volt, de decemberben eléggé megromlott a viszonyunk (szóváltások, tetlegesség). szóval még azt is szeretném ha cipelhető (mert akkor legalább nem ugyanabban a székben kell a napi 17-19 órát ledolgoznom, és legalább 1szer látnak a kölykök/nap).
no hát mbpro 17' szimpatikus. kérdésem elégedetté válok e vele? (3-4 "nagyobb" program szokott futogatni 1-szerre, a néhányszáz giga hlyszűkét meg külső vinyóval lehet kezelni gondolom)
a dilemmám, hogy honnan szerezzem be. miért is nem érdemes az usából beküldetni, avagy miért igen? ha igen, akkor csinált már ilyet valaki? mi lesz a szervizzel utána (ha lesz, bár úgy készülök, h mégse lesz)
és kössz

(#685) Alex91 válasza ingola (#684) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg jo lesz, bar egy asztali mac olcsobb lenne...

Elvileg vilaggarisak az Apple notik, de itthon ettol fuggetlenul is xar a szerviz. Ha elromlik, esetleg honapokig nem hasznalhatod a geped, es gondolom, ha a gep munkaeszkoz, akkor ez eleg gaz...

Ha nem gond, hogy nem lesz magyar bill. rajta...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#686) Xero válasza ingola (#684) üzenetére


Xero
nagyúr

17-es mbp jó választás. Elég gyors. Ki kell tömni 4 giga rammal és pont.
Ha venni akarod akkor: www.appleshop.hu vagy www.macbolt.hu
Nekem 15-ös van sebességben bőven elég, csak Ram-ot adj neki. :)
Amúgy ha már 17-es akkor érdemes elgondolkozni a HD verzión!

(#687) ingola válasza Xero (#686) üzenetére


ingola
csendes tag

HD jó tipp, kössz. az mondjuk elkeserít, h a plusz 2 giga ram (össz 4) 700 $, ami kb 125e Ft. Az erős, nem?

billentyű problémás lehet, mert gondolom itt a hosszú í hiányozhat az amerikásokban.

leírásnál ez van:
Built-in full-size keyboard with 78 (U.S.) or 79 (ISO) keys, including 12 function keys, 4 arrow keys (inverted “T” arrangement), and embedded numeric keypad

a boltban meg ezt lehet választani (nem tudom h az ISO itt a spanish-nak flel e meg, illetve akkor spanyol lesz a rendszer nyelve is?)
Backlit Keyboard/Mac OS - U.S. English
Backlit Keyboard/Mac OS - Western Spanish

ha van elég bill. (a 79 ISO elég kéne legyen elvleg) akkor vhogy rá lehet varázsolni az í-t (a többi ékezetest is gondolom)

(#688) Xero válasza ingola (#687) üzenetére


Xero
nagyúr

Itthon kb 35-40e a plusz 4 giga ram most a 2 boltban amit mondtam.

(#689) Alex91 válasza Xero (#688) üzenetére


Alex91
félisten

PC boltban meg kb. 20k a 4 GB. Es hazilag is beteheto egyszeruen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#690) Xero válasza Alex91 (#689) üzenetére


Xero
nagyúr

:) 25 körül kihozható pc-s boltból is, csak mondtam mint viszonyítási alap.

[ Szerkesztve ]

(#691) KriszBoy válasza ingola (#684) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Nagykerben azért 10%al olcsóbb mint itthon! Az is segítség szem!

(#692) -ego-


-ego-
csendes tag

Szeretnék én is laptopot vásárolni. Viszont nem tudom mi tévő legyek. Találtam egy használt iBookot. Húzna hozzá a szívem, viszont mégiscsak használt. Főként zenei programokra használnám (Ableton, Final Scratch). Az Acer nagyobb teljesítmény és új. Szerintetek??? Az iBook megérne annyit?? Előre is köszönöm a segítségeteket!
Paraméterek:
G4 iBook - HASZNÁLT - 150 000:
12" kijelzo, 1.33GHz-es powerpc processzor, 1 GB ram, cd/dvd iro, bluetooth, wifi, firewire, ati radeon 9550, 3 oras akkumulator idotartammal, 40 GB winchester
gyari doboz, leiras, cdk, tucano bag

VAGY

Acer EX5620-1A1G16MI - ÚJ -154 000:
CPU: 1,5GHz (667MHz FSB), Intel Core 2 Duo T5250 Processzor 2MB L2
1x1024MB DDR-II, 667MHz (4 GB-ig bővíthető)
160GB 5400, SATA
DVD S-Multi
VGA: Intel X3100
Chipset: Intel 965GM
Kártyaolvasó: 5in1 (SD, MMC, MS, MSPro, xD)
Interfész: 4x USB, 1x VGA, 1x S-Video, 1x modem ˙(RJ11), 1x Ethernet (RJ45), Fejhallgató-/hangszóró-/vonalkimenet-csatlakozó, 1x Mikrofon csatlakozó, 1x Vonalbemenet csatlakozó 1x PC Card bővítőhely (Type II), 1x ExpressCard™/54 bővítőhely, 1x firewire, 1x CIR
Akkumulátor: 6 cellás

[ Szerkesztve ]

(#693) -ego-


-ego-
csendes tag

vagy inkább ez:
PowerBook G4 - HASZNÁLT - 150 000:
Mac powerbook G4 1.5 Ghz 12 : 1.25 GB DDR SDRAM, 80 GB HDD, DVDRW, Blootooth, Firewire, 2x USB, 1x DVI, GeForce Go 5200 64MB, Motorola 56k FaxModem, 10/100 Ethernet LAN, Airport Card (Wifi), stb..Hibátlan állapotban!

[ Szerkesztve ]

(#694) -ego-


-ego-
csendes tag

vagy inkább ez??? :)
Apple Macbook 13 laptop minden tartozekaval egyutt. A termek 1 eves elso generacios nagyon szep allapotban van,aksi 3,5 orat bir ,tiger op.

[ Szerkesztve ]

(#695) Xero válasza -ego- (#694) üzenetére


Xero
nagyúr

Egyértelműen macbook, ha az nem akkor powerbook (gyönyörű az a 12-es gép). Acer teljesítményben ott van kb a pb és a macbook között, de a minősége trágya.

(#696) -ego- válasza Xero (#695) üzenetére


-ego-
csendes tag

aham, akkor azt mondod inkább egy használt Mac, mint egy új Acer???
Jah és az 1. szériás Mac-ben csak a sima core duo proci van, nem a core 2 igaz??

[ Szerkesztve ]

(#697) Xero válasza -ego- (#696) üzenetére


Xero
nagyúr

Igen inkább a használt mac. Persze nézd át. Főleg a belső részét miegymás. De nem nagyon lesz baja sztem. Igen csak coreduo, de az is bőven elég. Nekem már a régi macbookom is elég volt proci terén, csak a ram és a video volt kevés aperture-nek.

(#698) -ego- válasza Xero (#697) üzenetére


-ego-
csendes tag

Értem. Köszönöm a segítségedet! Esetleg msn-en tudnánk még értekezni? Pl. hogy mire figyeljek, meg ha esetleg Mac tulajdonos leszek, a win-ról mindenképp át kell állnom:)

(#699) Xero válasza -ego- (#698) üzenetére


Xero
nagyúr

persze nyugodtan vegyél fel ott van az adataim között

[ Szerkesztve ]

(#700) tiv83us


tiv83us
veterán

Mennyit er szerintetek egy hasznalt, jo allapotban levo 17"-es G4 PowerBook? /1GB Ram/.
Ne Magyarorszagban gondolkodjatok. A tagnak /anyam ferje :D/ van ket 24"-es vadiuj iMac-je /tervezessel foglalkozik/ es nem hasznalja mar a laptopot. $800-at meger nekem a fenti gep?

Always Outnumbered, Never Outgunned

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.