Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) 1010 válasza tiv83us (#1200) üzenetére


1010
őstag

azert furcsa hogy egy nagysebessegu csatlakozasi felulet sincs rajta,
egy 1teras vinyot elerni vele es emgtotleni vagy eppen szedni rola mar eleg sok ido
se lan se firewire 800

sztem ezek kellenek ma egy atlagembernek,ezek alapdolgok :U

(#1202) Flow


Flow
senior tag

Üdv! Egy barátomnak próbálok segíteni, akinek Apple MacBook 2Ghz Core Duo-ja van. Pár napja az 1 gigás kingmax 667-es modul mellé betett egy másik 1 gigás 800-as kingmaxot is, és azóta random belassul a gépe (akár msn, net, film, stb), ilyenkor felpörög a venti, erőlködika gép, és nehezen kászálódik vissza normál működésbe (kb 1-2 perc).

A noti "érzékeli", hogy 2 giga ram van benne. Mi lehet a fenti probléma ok? nincs ötletetek? :F

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#1203) Alex91 válasza Flow (#1202) üzenetére


Alex91
félisten

Csereljen 667 MHz-esre...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1204) 1010


1010
őstag

2.2 gz core dou mar viszi a full hd mkv fileokat?
1giga rammal
vajon-e :U

(#1205) Smogus


Smogus
őstag

Sziasztok!
Van egy eladó fekete 80 gb-os iPod classicom, bontatlan csomagolásban, 1 év garanciával.
Érdeklődni lehet: k.esztus kukac freemail pont hu

üdv

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1206) Tim82 válasza 1010 (#1204) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem tudom, Mac-világban hogy van, de PC-s világban a jól megválasztott codec + lejátszó párostól majdnem annyira függ, mint a processzortól.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1207) Flow válasza Alex91 (#1203) üzenetére


Flow
senior tag

Ez a baja? Hogy a mac nem bírja leosztani megfelelően a sebességet? Hány százalékos esély van erre?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#1208) 1010 válasza Tim82 (#1206) üzenetére


1010
őstag

mac nel
vagy megy vagy nem

(#1209) Alex91 válasza Flow (#1207) üzenetére


Alex91
félisten

Mas is xopott mar ilyennel... Probalja ki csak az uj memoval, hogy azzal mi a helyzet?

(667-es kell bele, plane, ha csak CD es nem C2D...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1210) Flow válasza Alex91 (#1209) üzenetére


Flow
senior tag

Úgy tűnik ez a gond. Köszi a segítséget, megpróbálja 667-essel! :R

[ Szerkesztve ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#1211) Lamair


Lamair
aktív tag

na helyzet van!

itt a macbookPro leoparddall és paralell szoftot telepítettemn rá, arra vistát, de a vista nem ismert fel egy hálózati eszközt sem, wifi vagy lan help me mert neten szeretném aktiválni a vistát nem telefonon! :R

mégegy kérdés, milyen filmlejátszót ajánlotok mit telepítsek, mkv divx xvid fájlokhoz?

[ Szerkesztve ]

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#1212) 1010 válasza Lamair (#1211) üzenetére


1010
őstag

vlc player

(#1213) Lamair válasza 1010 (#1212) üzenetére


Lamair
aktív tag

ok, másikkérdésre?

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#1214) xedos válasza Lamair (#1213) üzenetére


xedos
addikt

A Paralellben van valami amit még telepíteni kell...
Nem jut eszembe a neve, mert régen használtam.

(#1215) Lamair válasza xedos (#1214) üzenetére


Lamair
aktív tag

áááá nagyonjó, de mi? ;) :))

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#1216) Lamair válasza Lamair (#1215) üzenetére


Lamair
aktív tag

megvan a paralell fejlesztői eszközök kellenek win alá is most is erről megy a net! THX

jajj vírusírtó kell erre a csodás rendszerre?

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#1217) EkSYS


EkSYS
senior tag

sziasztok !

Erdeklodnek egy kis informacio utan:

egy macbook air-t szeretnenk venni, de azon ugye os x van, lehet-e ra winfost feltenni mint op rendszer vagy az emulaciobol fut? mac office -os doksik kompatibilisek-e az MS Office excel word- doksikkal? es a vegul hogy agy ms-es haloba be lehet-e kotni a macbook air-t os x-el?

koszi!
b

Eki - az eredeti

(#1218) tiv83us válasza EkSYS (#1217) üzenetére


tiv83us
veterán

Lehet ra winfost rakni bootcamp-el, lehet ugy is, hogy emulalod /Parallels/.
Igen, kompatibilisek mindket esetben.
Igen, lehet oket haloba tenni es latniuk kene egymast.

ps: Ha ezek az igenyek, akkor miert nem veszel egy Dell-t pl? :F

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1219) EkSYS válasza tiv83us (#1218) üzenetére


EkSYS
senior tag

koszonom! :R

Eki - az eredeti

(#1220) 1010 válasza EkSYS (#1217) üzenetére


1010
őstag

hat ha igy karsz macbook airt venni hogy winfost hasznalsz rajta,akkor sztem ne vegyel
mert ertelme nincs,

nem is ertem az apple miert tamogatja nyiltan a winfos futtatast,

ja os x re is van am szovegszerkeszto,pages neven,de ms office is kiadtak ra, :o

halozatosdirol meg annyit hogy egy iart kotni haloba,gondlom adtacsere miatt,kicsit mazohista sztem a maga 480megabit max adat cserejevel, :U

(#1221) mustad1


mustad1
tag

sziasztok

kérem segítsen valaki!

van 1 macbbok om. os van rajra. angol!
szeretnék rá xp-t. én nemtudom megoldani.
ha valaki esetleg, megcsinálná azt, hogy ezt az oprendszert törli, és felrak rá 1 xp-t. (ha kell az os is akkor aztis, természetesen.) akkor jelentkezzen és jelölje meg az összeget! jah budapesti vagyok.
magyarul fizetek azért h legyen 1 xp a gépemen!

063029201030
köszönöm elöre is!

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#1222) Tim82 válasza mustad1 (#1221) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jajj, OS X törlése... :U :W Szerintem inkább ne tedd.

Inkább írd be a baloldali keresőbe a "bootcamp" vagy a "parallels" szavakat. Bár Neked inkább a bootcamp kell, ha jól veszem ki, nem az OS X, hanem az angol nyelv a probléma...

Egy kis segítség magyarul: [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1223) 1010 válasza mustad1 (#1221) üzenetére


1010
őstag

te figyelj mar ide minek vettel macbookot ha xp-t teszel ra es azzal hasznalod,
nem mintha ez tilos lenne csak erdekelne mi az oka?

olyan nehez megszokni az ujat es jobbat?a virus mentesseget?a tuzfal mentesseget?
a problema mentesseget?

(#1224) Tim82 válasza 1010 (#1223) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem azzal van a baja, hogy angol nyelvű az OS X.

De ettől még nem kéne élből letöröltetni.

mod: Akkor linkeld neki. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1225) 1010 válasza Tim82 (#1224) üzenetére


1010
őstag

letezik magyaritas,eleg turheto,lehet hasznalni vele a gepet,
ingyen letoltheto,

(#1226) Tim82


Tim82
nagyúr

Magyarítás - bár ahogy nézem, csak Tiger-re.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1227) 1010 válasza Tim82 (#1226) üzenetére


1010
őstag

ott lesz a leopard is

(#1228) tiv83us válasza mustad1 (#1221) üzenetére


tiv83us
veterán

1-502-609-5457

Fizetek erte, ha valaki tavol tartja a Windoze-t a gepemtol ;]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1229) mustad1 válasza 1010 (#1223) üzenetére


mustad1
tag

szia

akkor vázolom a szitut-
Édesapámat becsapták, Ő vette meg a gépet. a winfost ugyahogy tudja kezelni, de ezt az angol os t még énse ( ha törekednék rá akkor biztos megtudnám tanulni mint mindent) mivel nem az én gépem és segíteni szeretnék édesapámnak, hogy tudja használni ezért kellene a windows és a segítség. és mondom, nem ingyen szeretném!

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#1230) Alex91 válasza mustad1 (#1229) üzenetére


Alex91
félisten

Te is magyar Windowson nottel fel? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1231) Tim82 válasza Alex91 (#1230) üzenetére


Tim82
nagyúr

Na hé, azért nem kéne szívatni, mert nem tud mit kezdeni angol nyelvű és számára amúgy is ismeretlen oprendszerrel. :U

Mondjuk, arra őszintén kíváncsi lennék, hogy miben állt a becsapás - Windows-t ígért a Macbook-ra az eladó, vagy magyar nyelvű OS X-et...

mustad1: az a gond, hogy nem ismerem a Mac-világot, tehát nem vállalnék be egy ilyen "műtétet" - és szerintem továbbra is az volna a jó megoldás, ha felraknátok az OS X mellé egy Win-t, az OS X-hez pedig egy magyarítást. Van két oprendszer, ott a Win, amit azonnal tudtok használni, és ott az OS X, amit meg lehet tanulni és ha belejöttök, sokkal felhasználóbarátabb a Windows-nál. Legalábbis a hírek szerint. ;]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1232) tiv83us válasza mustad1 (#1229) üzenetére


tiv83us
veterán

Biztos lesz jelentkezo, de az OS X-t kb tized annyi ido meg angolul is elsajatitani, mint a Windoze-val kinlodni. Tulajndonkeppen csak drag&drop minden, mindent elvegez helyetted. Olyan mint egy kis "huzogatos" /;]/ jatek egy szep kornyezetben, csak egy kicsi idot kell vele eltolteni es utana nem kell tobbet Windoze. En 10 evig az elobbi termeken eltem, 4 eve valtottam es azota ha lehet kerulom. Bevallom nekem is voltak kezdeti problemaim, bamba szemekkel valo bamulas a kepernyore, hogy most mivan, de egy-ket het max es kened-vagod. De ti tudjatok, egy Mac gepre Windows-t telepiteni...
Miert nem vett edesapad Dell-t?
Mindenesetre sok szerencset.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1233) 1010 válasza mustad1 (#1229) üzenetére


1010
őstag

magyaritas is letetizik os x re,
de ha lehet vigyetek vissza a gepet,

megmondom a frankot ez hosszutavon nem jo megoldas,
ez kb arra valo hogy ha valaki auto cad be tervez(mac re nincs auto cad)es kell neki a munkahoz akkor felteszi a mac re az osx melle es atvalt ha az kell,majd vissza.

de tenyleg ebbol meg sok bonyodalom lehet kesobb hasznalhatosagban,

sztem adj fel egy hirdetest az apros topikban arra hamar szoktak jelentkezni

[ Szerkesztve ]

(#1234) Alex91 válasza Tim82 (#1231) üzenetére


Alex91
félisten

"Na hé, azért nem kéne szívatni, mert nem tud mit kezdeni angol nyelvű és számára amúgy is ismeretlen oprendszerrel. "

En sose tanultam angolt, gondolom o meg igen (nem egy korosztalynak tununk :) ). Megis, a ZX81-tol kezdodoen eleg sok rendszert angolul hasznaltam. (Alapveto angol tudas nelkul.)
Biztos, nekem ilyen szempontbol lepeselonyom van, de azt hiszem, hogy o meg jobban tud angolul, mint en! :) Sose estem ketsegbe, hogy angolul kell rendszert hasznalni... (Nemetol en is kiakadnek, de hasznaltam mar csak nemetul tudo progit is :).)

Es a MacOSX-t sem nehezebb hasznalni, mint barmelyik Win-t..

(Azt meg hozzatennem, hogy a MacOS magyaritasaval se fog az apukaja messzire menni, mert egeszen mas forditast hasznal, mint amit a Win-en megszokott...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1235) 1010 válasza Alex91 (#1234) üzenetére


1010
őstag

az egesz dolog ugy rossz ahogy van,eleve osx et nem hasznalni,ha mar az is ki lett fizetve nem csak a noti :(

[ Szerkesztve ]

(#1236) xedos


xedos
addikt

Micsoda emberek!
Még senki nem írt az új notikról????
Pedig nagy viták vannak!!!! Sok ember dühöng a Macbook Pro fényes kijelzőjén + a Macbookból kihagyott Firewire miatt!!!!
Nekem bejön! Már árulom is a gépeimet:-)
Végre van utóda a Powerbook 12"-nak! A Macbookok nagyon jók lettek!
Ez a noti doboz merevebb lesz, mint bármelyik másik gyártóé! Disznóság, hogy csak a legdrágábba raknak billentyűzet világítást!
Rágodom, hogy SOS megvegyem amcsi bill-el olcsóbban, vagy megvárjam a drága magyart.

(#1237) Alex91 válasza xedos (#1236) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, szolni kene a PH-s szerkesztoknek, hogy talan ki kellene tenni hirbe... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1238) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Szerintem nagyon szépek az új notik és az árakra se lehet panasz ilyen paraméterek mellett, még itthon se!

Nagyon jól áll ez a színösszeállítás, tényleg le a kalappal!

(#1239) 1010 válasza xedos (#1236) üzenetére


1010
őstag

ez itt egy pcs oldal,ahol a mac csak egy erdekesseg,ami draga(nem az)es szar(nem szar)

es winfost teszunk ra mert csak azt ertejuk es nem kell a jobb os x(osx et hasznalok)
szeretjuk irtani a virust erted.... :U

az hogy a fire wire kimaradt nem csoda,szinte alig hasznaljak,pedig van elonye
es kicsit le van maradva sebessegeben.kene mar a 3000est bevezetni,
engem viszont jobban zavar hogy nincs hdmi csati egyik modellen se,pedig aklap lenne
es egy blu ray olvaso se lett volna rossz legalabb opcionalisan,
az air pedig kaphatott volna port tobbszorozot.Nagyon innovativ valtozas csak a gyartas technologiaban van. lezerrel es cnc vel keszul a notik alja de nem mindegyik a 17"maradt a regi ami sztem jo,
a kicsi feher macbook meg kaphatott volna bill vilgitast,vagy oled billt,

de sztem jo ez is,grafikus kartya csere,lehet jatszni az idiota jatekokkal mac en is
pont a carbont kellet mutatni....erdekes vajon ennyit tud max egy carbont elvisz,de azt tudni kell hogy az ott egy idealizalt video,

ami meg erdekes hogy az oreg steve keveset szerpelt,azt beszelik visszavonul.amkinek nem orulok mert o tortenelem resze es nelkule mas lesz apple es az egesz keynote,minden
most is beszolt mikor sokiag tokoltek a macbook vazaval.

(#1240) Jhonny06 válasza 1010 (#1239) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azért drágának - aránytalanul, de nem véletlenül - drága.

(#1241) 1010 válasza Jhonny06 (#1240) üzenetére


1010
őstag

most hogy ilyen magasan van a font emg a dollar lehet eladom anotim jol kersnek rajta

(#1242) Farcsy


Farcsy
tag

hali...nekem annyi kérdésem van hogy az egér oldalán az a két kis réssel elválasztott rész az mire jó?
már megvan hosszú ideje az apple egerem de erre nem jöttem még rá...vki pls mondja el

(#1243) 1010 válasza Farcsy (#1242) üzenetére


1010
őstag

nem tudom,sztem csak disz,
nem a crtl gombot helyetesiti

(#1244) tiv83us válasza Farcsy (#1242) üzenetére


tiv83us
veterán

Amire beallitod. Nekem az ablakokat dobja szet vele.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1245) Farcsy válasza tiv83us (#1244) üzenetére


Farcsy
tag

oks, azt értem hogy amire beállítom...csak ezt erőteljesen kell megnyomni vagy csak picit hozzáérni?...mert ezt nemtom

(#1246) tiv83us válasza Farcsy (#1245) üzenetére


tiv83us
veterán

Ezt most komolyan kerdezed?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1247) Nyugdíjas válasza tiv83us (#1246) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jujj, ez nekem fájt egy cseppet :Y

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1248) Farcsy


Farcsy
tag

jaja...full komolyan, mivel nekem nem reagál semmit, akármit csinálok vele és nem akarom eltörni

(#1249) Alex91 válasza Farcsy (#1248) üzenetére


Alex91
félisten

Mighty-d van, vagy a regi egy gombos?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1250) tiv83us válasza Alex91 (#1249) üzenetére


tiv83us
veterán

A regi egy gomboson ha jol emlekszem nincsen "két kis réssel elválasztott rész" :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.