Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Stoto


Stoto
tag

Komolyan mondom iszonyat nagyot csalódtam az appleben. 4 hónapja kiadtam iszonyat sok pénz egy új 2,4es alu macbookra, mert egy olyan gép kellett amire lehet számítani és a machintosokról úgy tudtam hogy megbízhatóak.

Ez alatt a 4 hónap alatt elég sokat dolgoztam rajta beleérte 3d modellezést és renderelést is. Előjött az első probléma:
- a gép fedele nem csukódott le rendesen, néha magától kinyílt

Állítólag a zsanér valahol a burkolat alatt elferdült, nemtudják miért. Szerintem simán a hőtől. Renderelés közben van hogy 2-3 órán keresztül 80-90 fok körüli a proci, ilyenkor a burkolatot az f2 felett meg se lehet érinteni, mert szó szerint éget.

Felvettem az almáriummal a kapcsolatot, szó nélkül cserélték az egész fedelet tft panelestül, nagyon kedvesek voltak. Igaz pár napot kellett várni az alkatrészre és közben tönkrement a winchester is! Szerencsére ezt is tudták cserélni a tftvel együtt, nem kellett várni újabb napokat az alkatrészre. Örültem, hogy végre minden probléma megoldódott.

Itthon jól megnézegetve a tft panel a alsó kávájának egy részén kilóg 1 drót darab ami kb 4-5 mm hosszú. Nem tudok vele mit csinálni nem lehet hozzáférni. Ezen a ponton azt mondtam, hogy leszarom, nem annyira feltűnő és legalább működik.

Szépen megparticináltam az új winchestert és a time machine backupomat felhasználva vissza akartam állítani a tönkrement winchester elötti állapotot. Ez elég nagy szenvedés volt, mivel a restore progi ami a macosX install DVD-n van nem látta az új winchestert, miközben ugyanazon a dvdn lévő lemezkezelő látta! Körülbelül 1 óra, jópár újraparticionálás és újraindítást követően végre észrevette a meghajtót...

A következő 4 óra a restore-al ment el.

Restore Complete.

Nagy izgalommal nyomtam meg a restart gombot és láss csodát visszakaptam a régi rendszerem tökéletes másolatát, az applebe vetett hitem kezdett helyreállni.

Örültem mint majom a farkának, kapcsoltam is be a wifit, hogy végre megnézem az emailjeimet.
Vagyis csak akartam mert rányomva a szokásos ikonra a hangerő szabályzó mellett ezt a szöveget látom: "No AirPort card installed"

Hát erre most tényleg nem tudok mit mondani?!

Tök jó megint mehetek az almáriumba, ami 7000 huf utazási költség + 1 egész nap.

Lehet, hogy ennyi pénzért mégis egy fullos dell m1330-at kellett volna vennem.

[ Szerkesztve ]

(#1752) Alex91 válasza Stoto (#1751) üzenetére


Alex91
félisten

Ertelek, es igazad is van, csak gondolom a MacBook-ot nem igazan renderelesre szanta az Apple...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1753) Stoto válasza Alex91 (#1752) üzenetére


Stoto
tag

A renderelés nem rendszeresen történt, nagyon ritkán szvsz ennyit ki kéne bírnia. Mi van ha mondjuk boincet futtatnék? Szétfolyna az asztalomon a gép?

A felhasználói kézikönyvben sem láttam olyat, hogy nem lehet erőforrásigényes programokat futtani rajt. Mondjuk kész röhej lenne :D

(#1754) mahatma válasza Alex91 (#1752) üzenetére


mahatma
aktív tag

Megértem a dühödet, viszont egy esetből kiindulva nehéz így általánosítani. Nálam a MacBook közel egy éve megy hibátlanul, alig van kikapcsolva. Amire kell tökéletes. Kifogtál egy rossz modellt, sajnos.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1755) Alex91 válasza Stoto (#1753) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, de mondjuk az en iMac-emnek alapban nincs hangja, de a 40°C-os szobaban benyomja a ventiket, es a tap szinte eget! De azert a 40 fok csak extrem dolog. Ettol fuggetlenul megcsinalhatnak rendesen a cuccokat :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1756) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Windows 7 vs. MacBook? Valaki próbálta már? Driver hiány miatt egyelőre gondolom kilőve a dolog, mert nem lehet Boot Camp alól telepíteni. Jól látom?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1757) Stoto válasza mahatma (#1754) üzenetére


Stoto
tag

Az első felindulás után énis belátom, hogy valószínűleg egy hulladék darabot fogtam ki.
A forgalmazó szerint 3 főalkatrész cseréje esetén cserélik az egész gépet. Szintén tőlük származó infó hogy az airport az alaplapra van integrálva.

Tft, alaplap tuti főalkatrész. Kérdés hogy a winyó annak számít-e?
Nem örülnék neki ha kicserélik az alaplapot aztán 1 hét után mennék megint vissza mert valami megint megdöglött benne.

(#1758) Stoto válasza StoneBridge (#1756) üzenetére


Stoto
tag

Szerintem megoldható:
BootCampal felraksz egy vistát, amit aztán upgradelsz win7re.

(#1759) StoneBridge válasza Stoto (#1758) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Erre nem is gondoltam. Megpróbálom, aztán írok a tapasztalatokról.
Köszi!

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1760) _Gomba_ válasza Stoto (#1751) üzenetére


_Gomba_
tag

Nekem is alu mac van. Felmászik 80 fokra simán ha dolgozol vele. Sztem vinyó főalkatrész, kérd a cserét.
Én meg vagyok vele elégedve tökéletesen működik. Bár ha felmelegszik nem csukom le egyből, mert tuti belenézne a tft-be az F gombsor :D

StoneBridge: Én simán felraktam a Win 7-et boot camp-el

(#1761) Xero válasza Stoto (#1751) üzenetére


Xero
nagyúr

Pár gondolat:
Alu házas gépek ilyenek, ha terheled akkor melegszik is. Azén régi vasam is fel tud melegedni ha megküldöm kicsit, ez ilyen el kell fogadni.
A zsanér és egyéb problémáid egyedi esetek és nagyon szomorúak. Ha ez vigasztal én fél évet vártam egy csere kijelzőre a MBP-hoz. :)
Az Airport probléma fakadhat a restore-olt rendszer valamilyen permission hibájából, vagy egyszerűen valamit nem kötöttek vissza rendesen. Tudtommal az új MB-ban is a TFT kávájában van az antenna egy része.

(#1762) Xero válasza StoneBridge (#1756) üzenetére


Xero
nagyúr

Vista driverekkel működik. Nekem "hivatalból" kellett tesztelnem az isten adtát és ment gond nélkül. Lényegesen gyorsabban mint a pista. :)

(#1763) Xero válasza Alex91 (#1755) üzenetére


Xero
nagyúr

júeszéjben mindenhol klíma lakik.:D
Viccet félre téve tényleg nem ilyen környezeti hőmérsékletekre méretezik ezeket. Nálam a szoba télen-nyáron 22-24 fokra van belőve fűtés/klíma. Csak ha nagyon megfingatom a gépet akkor zördül föl nagyon.
Legutóbb 2-3 RAW file-on végzett munka közben megpendítette a 6500rpm-et. :)

(#1764) Stoto válasza Xero (#1761) üzenetére


Stoto
tag

Sajnos szerintem nem csak permission illetve antenna probléma.
A MacosX install dvdről bootolva (ugye ez egy livecd) is fell kellene ismernie az airportot és fel is ismerte szerviz elött. De most már nem... :(

(#1765) ent


ent
őstag

Total commanderhez hasonló vmi ütős file kezelő progit tudtok ajánlani?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1766) xedos


xedos
addikt

Nem értelek...
Folyamatossan kérdezgetsz -ami nem baj - de valaminek utána nézel magadtól is?
Szerintem belinkelték már a wiki-t, de tessék: [link]

Amúgy kipróbáltad már a MAC-en alapban lévőket?

Én nem szeretem minden szarral teleszemetelni a rendszerem...

(#1767) Alex91 válasza ent (#1765) üzenetére


Alex91
félisten

Felejtsd el a PC-t! Ha meg nem megy, akkor vissza kell terni Win-re!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1768) mahatma válasza ent (#1765) üzenetére


mahatma
aktív tag

Próbáld ki a Forkliftet. Én azt használom, ráadásul magyar fejlesztés.
Forklift 1.6

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1769) Xero


Xero
nagyúr

Még egy pötty a forkliftnek. Én leginkább csak ftp és sftp-re használom, illetve havonta egyszer előveszem amikor nagyobb tételben mozgatok fileokat belső winyóról kapszulára.
Kötelező jelleggel meg kell venni, lévén magyar termék. :)

(#1770) ent válasza Alex91 (#1767) üzenetére


ent
őstag

Próbálok, szentem több napba is bele fog telni! Igyekszem, és már a világos oldal fényét látom pislákolni.

xedos: :P

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1771) Alvin_ti4200 válasza StoneBridge (#1756) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

még anno egy 24"-os iMac-kel próbáltam, minden gond nélkül felment, semmihez nem kellett driver (max a Remote-hoz). És az még a beta1 volt, nem is az RC.

(#1772) P.O.C.


P.O.C.
tag

hali,

Most nem olvastam vissza, bocsi ha volt róla szó, de:

más tapasztalt olyant MB/MBP töltőjének hálózatba történő bedugásakor, hogy dob egy szép nagy szikrát?

Mondjuk találtam ilyent az apple oldalán, de nem nyugtat meg. én más eszköznél még soha nem figyeltem meg ilyesmit:

Sometimes when you plug the power adapter into the wall, you may see a spark. This is usually normal and can occur when you plug any electrical appliance into a live outlet.

(#1773) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Még egy kérdés a Win7 vs. Mac témához:
akik próbálták, Vista alóli upgrade-el csinálták vagy mehet Boot Camp használatával egyből (azaz nem kell hozzá Vista)?
Örülnék neki, ha simán felmenne a Win7, mert az XP-s rendszerem már az összeomlás határán, a Vista-t pedig inkább kihagynám.

Kösz a válaszokat!

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1774) Xero válasza StoneBridge (#1773) üzenetére


Xero
nagyúr

Simán felmegy

(#1775) Poni


Poni
csendes tag

Sziasztok.

most tervezek áttérni apple macbook termékre PC-ről.

A macbook air és a macbook között vacilálva végül az air mellett tettem le a voksot.
(HP nc4000 noteszről váltok)

Szerintetek érdemes a nagyobb processoros ssd-s változatot venni, vagy teljesen felesleges. Gyorsabb lesz? Leginkább a 4200-as vinyó rettent el a kisebb géptől....
Ezeken is már gomb mentes a touchpad?

THX

AM2 3600+ Asus M2N-E, HP NC4000

(#1776) _Gomba_ válasza Poni (#1775) üzenetére


_Gomba_
tag

Hali

Tudom, hogy az air vékony és nagyon jól néz ki. De gondold meg. 1 USB és nincs DVD író!!!
Az SSD gyors programok töltésénél boot-olásnál. De viszont kevesebb az élettartama és drága.
1ik típus se gomb mentes, multitouch felületű.

(#1777) Poni válasza _Gomba_ (#1776) üzenetére


Poni
csendes tag

Nos, teljességgel igazad van, csak a sima Macbook súly 2,04kg, amit sokallok a jelenlegi subnoteszom után.

Lehet rendelek egy air-t. Sima vinyóval a nagyobb procival. Aztán dobok bele egy 250-es 7200-as vinyót. Vinyó csere megoldható, vagy teljesen zárt a gép????

AM2 3600+ Asus M2N-E, HP NC4000

(#1778) Alex91 válasza Poni (#1777) üzenetére


Alex91
félisten

1,8"-os hdd-bol van 7200-as?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1779) Stoto válasza Poni (#1775) üzenetére


Stoto
tag

Szia!

Szerintem menj be az XMS-be ott megtapizhatod a macbookot, airt, illetve macbook pro-t is. Air nagyon meggyőző külsővel rendelkezik, de a macbooknak sokkal jobb a touchpad gombja, illetve az airben nincs jobb gomb.

A touchpadon kívül sokkal jobb hdd-vel és processzorral lehet kapni. Arról nem is beszélve, hogy a macbookban van dvd, több usb, gigabit lan, jobb akksi.

Érdemes ezeket szem elött tartva élőben összehasonlítani.

(#1780) Xero válasza Poni (#1775) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha van otthon egy normálisan használható asztali konfigod, amit nem vagy rest szinkronban tartani a mobil gépeddel úgy vedd az Air-t. Ha ez nincs meg akkor sürgősen felejtsd el!

(#1781) Uniden


Uniden
csendes tag

Sziasztok!

Egy rokonom tavaly vett egy MacBook White-t (2GHz, 1GB RAM) és most elakarja adni. Mivel én most megyek egyetemre ezért nekem szükségem lenne valamilyen laptopra csak azt nem tudom, hogy megéri-e egy Mac. 150ezerért gondolta és én a gépet netezésre, filmre használom főképp. Ami nyilván egyetemi évek alatt kifog bővülni. Mérnök informatikus szakra megyek ott meg nem igazán tudom, hogy milyen programokat kell majd használom, szóval gondolom windows nélkül nem úszom meg...

Szeretnék átváltani mac-ra, csak az a kérdés, hogy megéri-e most vagy most inkább nézek ugyan ilyen értékbe egy pct és majd ha tényleg dolgozni fogok akkor nézzek inkább mac után?

(#1782) Alex91 válasza Uniden (#1781) üzenetére


Alex91
félisten

Rakni kell bele 4 GB RAM-ot, azt jo lesz!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1783) Stoto válasza Uniden (#1781) üzenetére


Stoto
tag

Amit mérnök infósként használni fogsz, ahhoz elég a virtualbox, vagy ha mégse akkor bootcamp. Egyébként a progos tárgyaidhoz az elején csak egy text editor kell és konzolba fogsz fordítani ezt lehet macen is. Később majd kell eclipse esetleg netbeans, ezek pedig futnak macen is natívban.

(#1784) Uniden


Uniden
csendes tag

Köszi szépen a válaszokat:)

Memóriát lehet 4 GB-t ig bővíteni? És ez a bővítés, hogy megy? Mert én magamnak nem nagyon raknám be még ha van rá lehetőség is:D Az ilyen kis sima pc-s boltokba meg gondolom nem nagyon értenek hozzá vagy igen?

(#1785) Alex91 válasza Uniden (#1784) üzenetére


Alex91
félisten

Ebbe mondjuk szerencsere egyszeru HDD-t, es RAM-ot is cserelni.
[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1786) Uniden válasza Alex91 (#1785) üzenetére


Uniden
csendes tag

köszi a gyors választ, ez tényleg egyszerűnek tűnik:)

És azt honnan tudom, hogy mekkora RAM illetve HDD amit max tud kezelni?

(#1787) Alex91 válasza Uniden (#1786) üzenetére


Alex91
félisten

Max. 4 GB. A regebbi modellek max. 3 GB-ot. HDD-bol meg MAX. 500 GB-os jelenleg a legnagyobb, amit gyartanak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1788) Uniden válasza Alex91 (#1787) üzenetére


Uniden
csendes tag

Az jó:) és milyen márkát ajánlasz?

(#1789) Alex91 válasza Uniden (#1788) üzenetére


Alex91
félisten

Memobol mindegy, csak jo legyen bele :). HDD-bol is mindegy, de a 7200-asok valoszinuleg jobban fogyasztjak az akksit, es jobban melegednek is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1790) Uniden válasza Alex91 (#1789) üzenetére


Uniden
csendes tag

Rendben, köszön szépen a válaszokat. :) :R

(#1791) ent


ent
őstag

Sziasztok!

Van nékem egy avi fájlom, szeretném dvd be rippelni. Kipróbáltam pár progit és az iskysoft converter programja tetszett a legjobban. Vmiért a vob fájlt nem tudom felírni lemezre. ki mit használ erre a műveletre? :R
Vagy van olyan prg ami convertálás után rögtön felírja dvdre?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1792) Alex91 válasza ent (#1791) üzenetére


Alex91
félisten

Toast-ot nezted mar?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1793) ent válasza Alex91 (#1792) üzenetére


ent
őstag

Kipróbálom, thx...

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1794) spyduck válasza Alex91 (#1778) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem az, h 7200-as de én még 5400-ast se nagyon láttam

(#1795) joey04


joey04
titán

Beléptem a klubba egy kisebb alu macbookal.
Nagyon pöpec gép eddig mindenre találtam megoldást. Egy fura dolog van: van pár lemez amit még win alatt írtam ki, de nem egyszerre telt meg a lemez hanem még folytatólagosan 2-3 alkalommal írtam rá. no a macbook ezeken a lemezeken csak azt az adatot látja amit első körben írtam ki... ez miért van? nem a lemez a hibás, az asztali simán beolvassa őket.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1796) xedos válasza joey04 (#1795) üzenetére


xedos
addikt

Te kérdezted a beszeljukmac fórumán is?
Ott azt írták, hogy próbáld meg shift gombot lenyomva megnyitni a Cd-t...
Vagy ha nincs lezárva, akkor lezárni.

spyduck:
Pedig van! Én is meglepődtem... HS122JC 1.8" 5400rpm PATA ZIF csati

(#1797) joey04 válasza xedos (#1796) üzenetére


joey04
titán

igen én voltam, próbáltam shift közben de nem jó de ahogy olvasom ez sajnos természetes.
ami nem megy és fontos azt majd pc-n átírom egymenetes írással és akkor nem lesz gond.
egyébként ilyet az asztali dvd lejátszóm is csinál.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1798) Stoto válasza joey04 (#1797) üzenetére


Stoto
tag

Fura. Én pl tegnap megláttam a szüleimnél egy régi zenei cd-t és picit nosztalgiáztam. Meglepődve tapasztaltam hogy amikor beraktam a cd-t két felmountolt cd is megjelent a finderben, az egyiken voltak az audio sávok, a másikon pedig pár videóklipp.

(#1799) joey04 válasza Stoto (#1798) üzenetére


joey04
titán

igen azt olvastam hogy cd-k esetén más a helyzet, dvd sajnos más. :(

hopp, fogalomzavar: a 1795-ben az asztali a PC-t jelenti, 97-ben a sima a dvd playert.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1800) joey04


joey04
titán

Most olvasom, hogy a frissült macbook pro családban már kivétel nélkül beépített akksi vam. kérdésem hogy ha netán lefagy a gép(azért nem lehetetlen nekem egyszer már sikerült) hogy indítom újra?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.