Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Alex91 válasza mimi_bacsi (#1400) üzenetére


Alex91
félisten

Sima kulso, nekem most egy Seagete Freeagent van, elotte a WD MyBook volt, de barmeilyen USB-s megteszi...

A kapszula akkor erdekes, ha WiFi-n akarod a mentest megoldani. (Notinal lehet erdekes, nem kell radugni a gepre. Persze kerdes, hogy megeri-e az arat...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1402) Stoto


Stoto
tag

Sziasztok!

Mostanában elég sokat utazok és csak a munkám egy részét tudom a jelenlegi netbookommal (eeepc 1000h) végezni, a másik részéhez (látványtervezés) pedig jelenleg mindenképpen a desktop gépemre van szükségem a teljesítménye miatt.

Gondolkoztam esetleg egy olyan laptop vásárlásán amellyel ki tudnám váltani mindkét gépemet.
Olyan gépeket nézegeztem amik majdnem annyira hordozhatóak mint a jelenlegi netbookom (13" ideális, max 14,1") legalább egy 2ghzes core2duo-val illetve minimum egy geforce 8400al rendelkeznek.
Így a dell xps m1330 maradt az egyetlen választási lehetőségem, ami alig olcsóbb mint egy új alu macbook.
A tervező progi amivel sokat dolgozok létezik mac-es verzóban is. Viszont a renderer és pár másik program csak windows alatt fut.
Egy dual-boot rendszer nekem megfelelő lenne, virtuális gép teljesen felejtős a renderelés miatt. Kérdés, hogy vannak-e xps vagy vistás driverek az új macbookhoz? Illetve kivitelezhető-e egy ilyen dual-boot rendszer?

(#1403) Alex91 válasza Stoto (#1402) üzenetére


Alex91
félisten

Kivitelezheto, BootCamp a kulcsszo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1404) Stoto válasza Alex91 (#1403) üzenetére


Stoto
tag

Szuper, meg is találtam ez tényleg az amit kerestem. Egyedüli problémám, hogy nem találtam arra utaló információt, hogy ezt külön kell megvásárolni vagy pedig a leopard egyik szolgáltatása.

(#1405) Alex91 válasza Stoto (#1404) üzenetére


Alex91
félisten

Leopardban alap. De terneszetesen Windows-t nem adnak vele! :DD

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1406) Stoto válasza Alex91 (#1405) üzenetére


Stoto
tag

Érdekes lenne, ha egy apple géphez windowst adnának :D

Nagyon beleszerettem az új alu macbookba, nemtudjátok hogy hol lehet egy ilyet megtapizni élőben?

(#1407) Alex91 válasza Stoto (#1406) üzenetére


Alex91
félisten

Duna Plaza, XMS. Valoszinuleg ott lesz egy bemutato darab...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1408) DonFabrizzio


DonFabrizzio
tag

Sziasztok én is lelkes MacBook felhasználo vagyok, vettem is egy 13 as gépet amire csak ugy probaképpen fölraktam a vistát, kb 1 hetes szenvedés árán eljutottam odáig hogy csak az airport drivere hiányzik és nem tudom billentyűztről szabályozni a fényerőt és hangot, ja és felismerte ugyan az isightot de nem tette be a kamerák közé.
Ha valaki tudna valamilyen segitséget azt köszönettel venném

Üdv
DonFabrizzio

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1409) DonFabrizzio


DonFabrizzio
tag

Van még egy másik nagy problémám is, alapból angol nyelvű a billentyűzetem és ha a mac os x ben átállitom magyarra akkor csak a num lock aktiválásával tudok 0-t irni, nem tudnátok erre egy másik kombinációt.?

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1410) DonFabrizzio


DonFabrizzio
tag

Amugy teljesen MAC vagyok elégedve a bookommal, PC s laptop után ég és föld

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1411) DonFabrizzio


DonFabrizzio
tag

Bááár hiába vaddisznó erős az uj alu macbook valahogy nem jön be a designja, nálam a white mb 13 a BEST:D :DD

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1412) Tim82 válasza DonFabrizzio (#1411) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ne flood-olj, használd ki, hogy 5 percen belül, ha van még valami mondanivalód, tudod szerkeszteni a hozzászólásodat. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1413) tru3


tru3
csendes tag

Sziasztok!

A nyakamba sóztak egy iBookot, hogy a rajta lévő 10.1.2-es OS X-et cseréljem le egy újabbra. Asszem erről az iBookról van szó: http://www.everymac.com/systems/apple/ibook/stats/ibook_500.html
Csak 192 MB RAM-mal.
Felraktam a 10.2-t, de egy áthúzott kör jelenik meg, mikor be akarok lépni, pedig elvileg el kellene vinnie. 10.3-mal is próbálkoztam, nyomogatom a C-t, bejön egy alma jel, de a mosolygós fej nem, aztán pörgeti a CD-t, aztán semmi...
10.1.4-nél már bejön a mosolygós fej, aztán kettészakad középen és újra csak semmi, mintha lefagyott volna.
Nem tudtok valami megoldást?

(#1414) DonFabrizzio


DonFabrizzio
tag

De választ nem kaptam a kérdésemre....

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1415) DonFabrizzio válasza tru3 (#1413) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Azt már mgefigyeltem hogy ezeknél a gépeknél ha mondhatunk olyat hog gyenge pont az a slot-in es dvd olvasó, valoszinüleg a tieddel is az lesz hogy beporosodott a fej vagy valamiért nem olvas megfelelően igy ugyan pörgeti a dvd-t de semmi nem történik.
Három tanácsom tud lenni
1. Ha nem félsz az ismeretlentől, szedd szét a bookot és alkohollal meg egy papirszebkendővel tisztitds meg a fejet(de csak ovatosan...könnyen le lehet tépni)
2. Ha van otthon firewiré-s külső dvd-olvasod akkor probáld arról föltenni, mennie kell, nekem is volt ilyen gépen 10.4
3. Ha nem akarsz hozzányulni és nincs otthon ilyen firewirés cuccod hozd el hozzám, mert mi szoktunk ilyenekkel foglalkozni és a firewirés megoldást is tudjuk érvényesiteni.

Üdv
DonFabrizzio

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1416) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Hol lehet olcsón a 667-es MacBook RAM-ot (2*1 GB) felbővíteni 2*2GB-ra?

(#1417) DonFabrizzio válasza mimi_bacsi (#1416) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Én meg tudom neked rendelni, a Kingstontól közvetlenül, én is igy bővitettem ramot a macembe...részleteket privátban.

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1418) mimi_bacsi válasza DonFabrizzio (#1417) üzenetére


mimi_bacsi
tag

PÜ ment!!

(#1419) P00By


P00By
nagyúr

Az Air-ben lévő ssd milyen paraméterekkel rendelkezik?

(#1420) kekegsm


kekegsm
őstag

Zalaegerszegi MM-ben láttam Macbook White 13"/2.1GHZ/1GB/120Gb notit, 220-ért. Ez jó ár érte?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1421) Alex91 válasza kekegsm (#1420) üzenetére


Alex91
félisten

Attol fugg, hogy melyik MB... Valoszinuleg GMA950-el szerelt lehet. Ha X3100-as, akkor ok, emigy mar nem annyira...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1422) DonFabrizzio válasza Alex91 (#1421) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Nem feltétlenül, ugyanis legjobb tudomásom szerinte a 2,0 Ghz-s volt az utolso 950 es széria, szerintem az már tuti x3100...sztem elég cool ár érte a 220

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1423) Alex91 válasza DonFabrizzio (#1422) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

E szerint nem biztos, persze lehet, hogy nincs igazam :).

Bar, ha pontosan 2,1 GHz, akkor meg neked lesz igazad!
[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1424) DonFabrizzio válasza Alex91 (#1423) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Elgondolkodtató, érdemes lenne a 220 ezer forintos gépről kérni egy részletesebb specifikáciot vásárlás előtt.

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1425) DonFabrizzio


DonFabrizzio
tag

Nem tudjátok véletlenül hogy hol tudnék hozzájutni ibook g4 alkatrészekhez, pl lcd fedőlapja, zsanérjai, és honnan tudnék MAC OS X Tigert rendelni legálisan?

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1426) xedos válasza DonFabrizzio (#1425) üzenetére


xedos
addikt

www.beszeljukmac.com-ot érdemes figyelni...

(#1427) P00By válasza P00By (#1419) üzenetére


P00By
nagyúr

:U

(#1428) DonFabrizzio


DonFabrizzio
tag

Felmerült már ugyan ebben a topicban ez a téma, de a választ nem nagyon találtam itt meg rá ezért ujfeknt fölteszem ezt a kérdést, nem tudja valaki hogy az office 2008 ban miért nem tudok "ó" betűt írni, amikor lenyomom az "ó" gombot egy sort följebb ugrik.

Mitől lehet ez?

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1429) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

El lehet kezdeni gyűjteni... Vajon miért nem Steve Jobs beszélt?

(#1430) Pisztillus válasza DonFabrizzio (#1428) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Karakterkiosztási gond. Töltsd le ezt, és kövesd a leírást - nálam ez megoldotta a problémát (Hungarian Pro a kiosztás, és van ó.)

WonderCSabo: A beszmek-en meg megy az anyázás, hogy nincs új iMac meg Mini. Mondjuk ez utóbbi elég régi konstrukció, ráfért volna némi újítás, de ha nem, hát nem.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#1431) DonFabrizzio válasza Pisztillus (#1430) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Bocsánat mégegy hülye kérdés, a leirás azt mondja hogy válasszam ki a nekem megfelelőt, de nem tudom eldönteni, nekem egy macbook 13 am van angol billentyűzettel, ehhez melyik illik?

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1432) Pisztillus válasza DonFabrizzio (#1431) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ez akkor kipróbálás kérdése, mert az én MacBook-om magyar billentyűzetes.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#1433) Cyrin válasza WonderCSabo (#1429) üzenetére


Cyrin
addikt

törölve

[ Szerkesztve ]

(#1434) DonFabrizzio


DonFabrizzio
tag

Hogyan tudom használni vistában a macbookban lévő apple built in isight-ot? Drivere fölkerült és fel is ismerte, de a képeszközök között nem szerepel és sajátgépbe se tette be.
Valaki használt már isight ot vistával?

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1435) Stoto


Stoto
tag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy az új alu macbookban, lehet-e illetve érdemes-e házilag hdd-t cserélni. Megmondom őszintén eléggé rablásnak tartom az XMS-től, hogy +23e hufot elkérnek, ha 160as winyó helyett 320assal rendelem.

(#1436) DonFabrizzio válasza Stoto (#1435) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Lehet benne vinyát cserélni házilag, csak valószínűleg garanciavesztéssel jár mert eléggé szét kell szedni ahhoz hogy elérj a vinyóig.

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1437) Alex91 válasza DonFabrizzio (#1436) üzenetére


Alex91
félisten

Azt hiszem, hogy csak egyszeruen le kell venni az akku fedelet, es az akku mellett van a HDD. Meg a hulye gyerek is ki tudja cserelni....
[link]

Ezen a kepen bal oldalt a HDD...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1438) DonFabrizzio válasza Alex91 (#1437) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Akkor bocsánat a belepofátlankodásért, nem néztem utána hanem én ugy hallottam hogy darabolni kell a gépet...mind1 mostmár ezt is tudom:D

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1439) skajwa


skajwa
senior tag

Sziasztok! Akine tudna segíteni nekem mac osx leopardal kapcsolatban légyszi írjon egy pü-t. Üdv

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#1440) DonFabrizzio válasza skajwa (#1439) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Megprobálhatjuk, dobtam egy privit...

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1441) skajwa válasza DonFabrizzio (#1440) üzenetére


skajwa
senior tag

Köszi szépen!:)

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#1442) KMan válasza WonderCSabo (#1429) üzenetére


KMan
őstag

Marad ugyanaz az ara mint eddig volt.. :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1443) KMan


KMan
őstag

Azt tudja valaki hogy mely alkatreszek csereje jar garancivesztessel? :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1444) DonFabrizzio válasza KMan (#1443) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Vinyó, akksi ram nem, de pl a billentyűzet igen mert ahhoz már meg kell bontani a házat, ezt természetesen csak a white 13 as macbookról tudom elmondani, ilyenem van csak.

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1445) KMan válasza DonFabrizzio (#1444) üzenetére


KMan
őstag

es ha mondjuk az andrassy uton megcsinaljak a bill cseret es nem en itthon akkor is ugrik a gari?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1446) DonFabrizzio válasza KMan (#1445) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Milyen apple bolt van andrássy uton, vagy sufni tuningos billentyű csere? Mer ha utóbbi akkor szerintem ugrik a gari, érdemesebb almáriumba csináltatni ott megmarad a gari és kb 20k ért megcsinálják.

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1447) DonFabrizzio válasza mimi_bacsi (#1378) üzenetére


DonFabrizzio
tag

gma 950 es macbookommal hajtottam 50 colos pioneer tv-t elképzelhetetlen felbontásba, szerintem vinnie kell azt a monitort

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1448) Xero válasza DonFabrizzio (#1446) üzenetére


Xero
nagyúr

iStyle (isteal de ezt most hagyjuk...) van ott.

A kérdésre a válasz. Winyót, akksit, ram-ot nyugodtan cserélhetsz otthon minden máshoz szervíz kell. Vagy Almárium vagy iStyle. Ilyenkor nyilván nem ugrik a gari.

(#1449) KMan válasza DonFabrizzio (#1446) üzenetére


KMan
őstag

nem sufni tuning muhely :DDD

koszi mindenkinek :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1450) DonFabrizzio válasza KMan (#1449) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Ha már tul estél a bill cserén megirnád hogy mennyire jött ki az andrássy uton, erre én is kiváncsi vagyok, mert nekem az almárium nagyon drága.

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.