Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Xero válasza dolfy (#100) üzenetére


Xero
nagyúr

Kolikban általában van net vagy wifi suliban meg wifi.
Én pl egyetemen vidáman wifizek.

(#102) Xero válasza Shadowfax (#98) üzenetére


Xero
nagyúr

Bőven nagyobb és olyan mintha baltával faragták volna...

(#103) tiv83us válasza Shadowfax (#98) üzenetére


tiv83us
veterán

Ha nem is 2x, de joval vastagabb es tenyleg eleg otromban nez ki igy oldalrol. Ettol fuggetlenul elhiszem, hogy massziv meg minden.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#104) dolfy


dolfy
csendes tag

Xero!

És ha én nem csak suliban akarok netezni, meg ha nem koleszos leszek hanem albérletben lakom majd?Hogy lehet megcsinálni hogy bárhol netezhessek?

Mindenem a vadászat csakis a ''NEMES'' vadakra.

(#105) Alex91 válasza dolfy (#104) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel draga egy mobiltelefont, azt ugy...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#106) totya58


totya58
csendes tag

Sziasztok!
Abban kérnék segítséget, hogy egy ismerősömnek küldött
MPEG fájlt az Apple Mac nem ismeri fel. Mivel tudná megnyitni? :R
Előre is kössz :R

(#107) Alex91 válasza totya58 (#106) üzenetére


Alex91
félisten

VLC player, mmplayer

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#108) Xero válasza totya58 (#106) üzenetére


Xero
nagyúr

Fentebb a válasz. VLC mindent mgeszik. Még felrak az ember egy flip4mac-et és kész is.

(#109) i4s válasza totya58 (#106) üzenetére


i4s
tag

VLC es ajanlanam a perian csomagot a codec-ek miatt.

[link]

[Szerkesztve]

(#110) amargo válasza Xero (#102) üzenetére


amargo
addikt

Haverom macbookpro-ja mellé raktam le a notimat, mitne mondjak 2mm talán ha kisebb volt, viszont hatalmas volt a T43-amhoz(hosszúság) képest(egyértelműen mind a 2ő nagyon ki van dolgozva, rengeteg megoldás tettszik a macbookpro/macbook-ban, de sajna wines platformhoz kényszerít a munkám, és itt eldölt a küzdelem).
Szeritnem ne az elfogultság vezérelje a kezünket, hanem a felhasználási céljaink, izlésünk.

szerk: elég idérlen lett a szöveg

[Szerkesztve]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#111) Xero válasza amargo (#110) üzenetére


Xero
nagyúr

Windows is fut MBP-n :p
Részemről ha kell win (játék/adóbevallás,kutyafüle) bootolok egyet aztán egyből menekülök is vissza OSX-re. :)

(#112) Xero válasza amargo (#110) üzenetére


Xero
nagyúr

Amugymeg tegyük hozzá hogy a géped 14''-os és XGA. Ennyi erővel berakhatom a 13-as MB-at mellé és én is röhögök egy jót hogy milyen drabális a tied. :)

(#113) amargo válasza Xero (#112) üzenetére


amargo
addikt

Pont ezért írtam, csak lehagytam, hogy az enyém 14'1es és innentől már is kisebb, tekintve, hogy az IBM-nél a az X széria (igaz nincs is optika benne, tehát megint patt a helyzet) kisebb az Appel-nél meg a macbook, a T széria nagyobb ahogy Appelnél a macbookpro.. vagy tévedek?
Az apple meg miért támogatná a wint? Attól, hogy elindulrajta (ami szintén bugos..), még béka segge alatt sincs egy IBM supporthoz képest és ez vica verza, egy IBM-es gépen is elindul Mac OS, de ennyi. Semmi támogatás.
Mint írtam a fanatizmusnak is van egy bizonyos szintje, attól, hogy jó a Mac nem mindenkinek ideális. Attól, hogy az IBM jól kiépítette magát winre (linux-on is használható), a windows nem lesz jó.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#114) tiv83us válasza amargo (#113) üzenetére


tiv83us
veterán

''Az apple meg miért támogatná a wint? Attól, hogy elindulrajta (ami szintén bugos..),

Igen, elindul rajta, azaz nativ sebesseggel kepes futtatni, ezaltal egy teljes erteku PC-kent is hasznalhato.
Ha egy IBM kepes az OSX-et nativ sebesseggel kezelni, akkor valamirol nagyon lemaradtam...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#115) amargo válasza tiv83us (#114) üzenetére


amargo
addikt

''Az apple meg miért támogatná a wint''
Ismételten rosszúl fogalmaztam. De úgy gondoltam, azzal hogy a következő mondatba tisztázom, hogy fut nem kell tovább ecsetelnem ezt a tényt.
Apple adott ki esetleg bármilyen olyan drivert (esetleg szoftvert), amivel kifinomultabban lehet beállítani a noti felépítésének adottságait? (ha megtette le a kalappal és levagyok maradva..)

Nem vagyok egy átportolgatós, emberke, mint ez kiderülhetett, de tudomásom szerint OS X-et még nem sikerült natív sebességgel futásra kényszeríteni más gépeken (De szerintem ilyet sehol nem írtam, csak annyit hogy elindul). Sőt elég körülményes a frissítéseket is leszedni, és tudtommal illegális is(vagy tévedek?).

De ha komolyan ennyire nem lehet érteni, amit írni akarok, akkor felesleges is, mert biztos butaság.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#116) tiv83us válasza amargo (#115) üzenetére


tiv83us
veterán

Mindossze annyit akartam kihozni a dologbol, hogy meg egy inteles MB-n mind az OS X mind az XP tokeletesen hasznalhato, addig egy IBM-en csak az egyik. Lenyeg a lenyeg, barmely XP-re irt program hasznalhato egy MB-n is, csak egy BootCamp, vagy egy Parallels nevezetu progi kell.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#117) Sipi válasza tiv83us (#116) üzenetére


Sipi
addikt

Mondjuk _ezt_ inkább ne előnynek emlegesd, lévén kizárólag az Apple szemétsége, hogy direkt nem engedik futni más vason. Direkt alaposan átírt firmware-t tesznek az egyébként kilószámra vehető PC-s vasakba, nehogy más oprendszer felismerje. Főleg érdekes ez annak függvényében, hogy a Microsoft szokott lenni a világ ellensége, a mindent korlátozó - erre pont ők nem tiltják le a telepíthetőséget.

Majd ha sikerül ezeket az akadályokat elhárítani, s egy sima PC-re OSX-et tenni, akkor lehetne bármiféle értelmes összehasonlítást tenni.

Vagy akkor itt jön az én adum: fel lehet tenni MB-re Sun Solaris-t, VMS-t, satöbbit? Nem? Akkor a gondolatmenetedből ítélve az MB kaki...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#118) Xero válasza Sipi (#117) üzenetére


Xero
nagyúr

Súgok: fel lehet :)

(#119) Sipi válasza Xero (#118) üzenetére


Sipi
addikt

Amennyire tudom, fel lehet, de nem telepíteni, hanem bütykölni. S utána is egy jól-rosszul összeomló, lassú vackot kapsz, alig-alig létező driverekkel. Javíts ki, ha tévedek!

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#120) Xero válasza Sipi (#119) üzenetére


Xero
nagyúr

Kulcsszó Parallels. :) Milyen jó is a virtualizáció :)

(#121) Sipi válasza Xero (#120) üzenetére


Sipi
addikt

Virtualizáció kvázi minden operációs rendszer alatt létezik. Csak Linuxra 3-4 teljesen más módozatban is, teljes virtuális géptől kezdve a csak API-emulációig. A Parallels-t nem ismerem, ki ugyanis nem tudom próbálni, ezért kérdem: ez ugyanolyan, mint a többi? Az általam ismert megoldások értelemszerűen nem tudnak DirectX9-es hardveres gyorsítást, 5.1-es hangkártyát emulálni, így arra jók, hogy egyszerűbb szoftvereket (inkább üzleti jellegűeket) futtassanak rajtuk.

Mod: fel sem tűnt, hogy közben pont az ellenkezőről beszélünk. A kiindulási problémám az volt, hogy az OSX-et nem lehet felrakni a 99%-ig ugyanolyan vasból álló PC-re, mert az Apple úgy írta meg. Ehhez azért nem sok köze van annak, hogy végre OSX alá is megjelent a PC-s világban immár hosszú évek óta jelen lévő virtuális gép. :)

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#122) xedos


xedos
addikt

Na...
Szóval...
Használom a Paralell-t és a bootcamp-et is.
Sajna a munkám XP-hez köt, így a Parallel segítségével dolgozom.
3D kivételével mindem megy rajta!
A sebesség 100%-os -ha az XP van elől! Adatbázissal dolgozom -gyorsabb volt az itthoni 2ghz-es Core Duo procival, mint a benti a 4db 3ghz-es Xeonnal!!!!!!
Bootcamp alatt meg játszom.
Driverek: a paralells-ben benne van minden ami szükséges, a bootcampbe szintén.
Igaz upgradelni nem lehet az eredeti gyártóéival...

(#123) zana


zana
csendes tag

kicsit le vagytok maradva, az osx megy natívan is pc-n. lásd osx86.hu

(#124) Xero válasza zana (#123) üzenetére


Xero
nagyúr

nem vagyunk pusztán ez nem legális és csak bizonyos hardwaren megy. Ezen felül nuku update.. ez így nevetséges :)

(#125) Byblos


Byblos
csendes tag

Sziasztok!

Talán OFF a kérdés, mégis:
az Ipod-ot ha jól tudom nem lehet ''pendrive''-ként használni, ugye?
Magyarul csak az iTunes zenéi mennek fel és jöhetnek le, aszt csókolom :)

Gondolkozom egy 80Gigás fehér iPod-on... élvezhető valamennyire a film rajta?

köszi!
Byblos

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#126) Byblos


Byblos
csendes tag

és akkor egy ON kérdés, ami bennem, kezdő Mac-esben, felmerült:

Ugyebár a Win Parallel vagy Bootcam segítségével futtatható Macin.
Ekkor az a több tízezer vírus is fenyegeti a Macit?
Bocsi a buta kérdésért, de a jó pap is csak holtan fejezte be tanulmányait...

más:

már több Win-es laptop volt a kezem alatt (IBM, Fujitsu, Acer, Dell) és észrevettem egy közös hibát: gépelésnél a kurzor rengetegszer felugrott 15-20 sort és én csak 2 mondattal később vettem észre, hogy tök másfol folytatom a mondatot. Borzasztó idegesítő hiba.
Először azt hittem a tapipadhoz ér hozzá a kezem, de miután kikapcsoltam, akkor is előjött.
A Macbooknál még sosem tapasztaltam (hála Istennek) :R
Van sejtésetek, hogy a Wines notikok ezt mitől volt?

Köszi!
üdv!
Byblos

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#127) Xero válasza Byblos (#125) üzenetére


Xero
nagyúr

Működik háttértárolóként de lejátszani csak az itunes-al felmásolt zenéket tudja. Filmeket kiválóan lehet nézni rajta.

(#128) Xero válasza Byblos (#126) üzenetére


Xero
nagyúr

A vírusok ekkor is fenyegetnek de csak a windows-t. Szerintem BootCamp-el sérülékenyebb a windows mivel parallels-nél ugye még ott van az osx a net és a win között. Egy szó mint száz OSX-nek baja nem lesz windowsnak lehet.

Kurzoros problémát passzolom.

(#129) Byblos


Byblos
csendes tag

Xero!
Köszi a gyors választ.
Jó hír, ha egy 80 gigás iPod külső meghajtóként is funkcionál :)
ergo, ha jól értem, a maci felismeri, mint egy külső meghajtót és szabadon tolhatom rá a doksikat, stb.? Hibátlan lenne... meg is rendelném a starkingtől!

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#130) Xero válasza Byblos (#129) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez így van így működik és rendeld meg nyugodtan. :)

(#131) Husky válasza Byblos (#129) üzenetére


Husky
aktív tag

Árnyalom kicsit a képet. :)

Ha pendrive-ként akarod használni, célszerű FAT32-re formázni hogy a Win is lássa. Olyankor meg OS X alatt fura NEVE VA~1 a drive-nak, és lassan mountolódik fel. De ezt leszámítva nincs vele gond, és ha később akarsz rá Rockbox-ot tenni, a FAT32 úgyis alapkövetelmény.

Filmnézésre pedig inkább csak érdekességként jó, akkora méretben borzasztó végignézni bármit is. (Elfogult ajánlat: filmre inkább hekkelt PSP-t.)

De zenelejátszásra tök jó. :)

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#132) Xero válasza Husky (#131) üzenetére


Xero
nagyúr

Filmnézésre ott a MacBook amúgy sorozatokat kellemes rajta nézni. :)

(#133) Byblos


Byblos
csendes tag

sziasztok!

Köszi az infókat.
Gondolom, amikor megveszem az iPod-ot, akkor meg kell majd formázni? És akkor választhatok hogy FAT32 legyen?

Byblos


:R

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#134) i4s válasza Byblos (#133) üzenetére


i4s
tag

Alap estben mac HFS-re van formazva. iTunes-on keresztul tudod beallitani, hogy win vagy mac legyen az alap.

(#135) Byblos


Byblos
csendes tag

ok, köszönöm!

találtam a neten egy helyet, ahol a 80Gigás iPod br. 90.000Ft.
www.atcomp.hu

Kérdés, hogy milyen garit adnak hozzá..
Mert az apple boltokban br. 130.000Ft.
40 répa különbség azért nem mindegy...

szerintetek?

köszi!
B.

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#136) Xero válasza Byblos (#135) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha rám hallgatsz csak biztos forrásból veszed. Ezek általában kétes helyről származó cuccok. Ismét mondom www.appleshop.hu vagy www.macbolt.hu mind akét helyen 120 és megbízhatóak.

(#137) Cicero válasza Byblos (#135) üzenetére


Cicero
őstag

Gondolom macboltban vagy gránátalmánál nézted 130-ért a video ipodot, ott azért drágább mert rögtön amcsiktól jön, a pixmániánál [link] mivel francia a cucc olcsóbb. itt 100-ért megkapod + pk. 2500 és a seggedbe adják

(#138) Xero válasza Cicero (#137) üzenetére


Xero
nagyúr

Pixmania egy szemét banda nem szabad ott venni. Amugy nemtom mi ez a hülyeség hogy honnan jön a Pod. Pixmania pl behozza innen-onnan aztán semmi normális számla vagy garjegy. Fantörpikus.. mint mondtam macbolt vagy appleshop mind a ét helyen 120 alatt van 1 picivel és megbízhatóak.

(#139) Cicero válasza Xero (#138) üzenetére


Cicero
őstag

Saját tapasztalat?

(#140) KMan


KMan
őstag

up a topicnak, remelem lassacskan en is beszallok a buliba.
(mar csak meg kenekeresni a ravalot..) :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#141) Xero válasza Cicero (#139) üzenetére


Xero
nagyúr

Az is..

(#142) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

holnap viszik végre az asus-omat, hétfőn rohanok is macbook-ért :C

in asm we trust

(#143) Byblos


Byblos
csendes tag

hát ez érdekes kérdés az iPod-ok származását illetően...

Hivatalos Apple boltokban tényleg olyan 120-130 körül mozog.
A Starking-gel már leszerződött a cégem, szóval ott egy telefonba kerül és már el is hozhatom részletre (tartósbérlet) az iPod-ot 50% kifizetésével.

De ha máshol kapható olcsóbban, akkor átgondolom.

Kérdés, ha egy cég (www.atcomp.hu és www.mp3center.hu) hirdeti bruttó 90e Ft-ért, akkor:
1: adnak-e valamilyen garanciát
2: ha igen, tudom-e majd az érvényesíteni ? :)

Mivel inkább elmegyek snowboardozni egy jót Ausztriába, így ugrik az iPod project... egyenlőre :)

Ti mit gondoltok erről?

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#144) Byblos


Byblos
csendes tag

átnéztem a honlapot, elég komolynak tűnik...

http://www.mp3center.hu/index.php?scn=122&pc_id=4&pi_id=348&ppt=0

nézzétek meg, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#145) KMan válasza Byblos (#143) üzenetére


KMan
őstag

Az apple vallal ra garit en ugy tudom es ha vmi para van viszed az andrassy-ra a papirokkal fuggetlenul attol hogy hol vetted.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#146) lumi


lumi
tag

Honapja switcheltem enis: Macbook c2d 2ghz ;)

(#147) Xero válasza KMan (#145) üzenetére


Xero
nagyúr

Tévedsz :)

(#148) zana válasza Xero (#147) üzenetére


zana
csendes tag

miért tévedne? világgáris a cucc..... elég egy számla VAGY a garanciapapír.

szerk: egyébként pixmania-val nekem csak jó tapasztalataim vannak. sok mindent rendeltem tőlük (ipod nano, wireless mighty mouse, fuji s5600) megjött minden épségben, számlával, garanciapapírral. Mondjuk a szállítási időket nem nagyon tudják tartani :)

[Szerkesztve]

(#149) sghc_toma válasza zana (#148) üzenetére


sghc_toma
senior tag

miért tévedne? világgáris a cucc..... elég egy számla VAGY a garanciapapír.
elvileg... itthon nem egészen úgy működnek a dolgok, mint máshol.. (nem csak Apple vonatkozásban...)

in asm we trust

(#150) KMan válasza Xero (#147) üzenetére


KMan
őstag

Ipodomra ez volt, notikkal meg nem? :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.