Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) szebike001 válasza Alvin_ti4200 (#1300) üzenetére


szebike001
csendes tag

Ez megintcsak egy újabb jópont a apple gépek mellett. Néztem is Akg fülest, de én majd egy denon AH-D2000est akarok beszerezni, csak szerintem veszek mellé egy külső hangkártyát:).

(#1302) szebike001 válasza Cassidey (#1299) üzenetére


szebike001
csendes tag

Nembaj, végtére is nem ez a leglényegesebb, de azért köszi:)

(#1303) Alvin_ti4200 válasza szebike001 (#1301) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

hát nem tudom melyik hangkártyákat gyártó cégnek van OSX alá drivere, elég erősen körül kéne nézned vásárlás előtt szerintem.

(#1304) TothMG


TothMG
aktív tag

Tegnap összehasonlítottunk a macjainkat a szomszéddal, akinek egy 15,4-es pro van. Szép a képe és nagyon jól működik, de nekem nagyon nagy, és nem adtak hozzá átalakító kábeleket amivel külső monitorra lehet kötni, nekem viszont igen az air-hez. Kinézetre, és arra amire én használom mindenképpen jól jártam az air-ral. Szebb, kisebb, meg elég a teljesítménye is. Egyre jobban meg vagyok vele elégedve. Bt-s egérrel használom wifi hálózaton, így 1 usb is elég, küső nem apple LCD monitort meg digitálisan is nagyon jól kezeli.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#1305) Tim82 válasza Alvin_ti4200 (#1303) üzenetére


Tim82
nagyúr

USB-s Creative X-mod-ot alapból, külön driver nélkül lekezeli az OS X tudtommal.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1306) 1010


1010
őstag

amugy[link]

(#1307) TothMG


TothMG
aktív tag

Nem tudja valaki alu macbook-hoz hol lehet kapni dvi és analóg átalakító kábelt, és megy-e sima lcd monitorral?

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#1308) Pisztillus válasza TothMG (#1307) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szia!

Nézd meg itt, vagy itt, esetleg itt. Sima LCD monitorral is megy, csak olyan átalakító kábelt kell venned, amilyen bemenete van a monitornak. (VGA vagy DVI)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#1309) lacko6


lacko6
senior tag

Helo sziasztok.Olyan problémám lenne ,hogy az uj alu MacBook-on
ha egy játékkal játszom (nfs Carbon) a kijelző két oldalán 3-3cm es fekete sáv van.A felbontás állitásával sem változik .Nemtudná valaki mrgirni milyen billentyű kombinációval lehetne teljes képernyőre rakni a játékot.Elöre is köszi. :Y :W

(#1310) P.O.C. válasza lacko6 (#1309) üzenetére


P.O.C.
tag

Szia!

Sajnos válaszolni nem tudok, de azért egy kérdésem lenne hozzád:
Melyik alu macbook-od van? Csak azért, hogy érdemes-e kipróbálnom valamilyen játékot a gépemen.

üdv!

(#1311) lacko6 válasza P.O.C. (#1310) üzenetére


lacko6
senior tag

Csáo.A 2Ghz-es alap MacBook.OSx-en az nfs és a princt probáltam nem akad de 2 sáv van a szálesvásznu kijelzö miatt .Vista alatt az uj nfs ment full kijelzőn kb 90%-osan.

(#1312) P.O.C. válasza lacko6 (#1311) üzenetére


P.O.C.
tag

köszi!
teszek egy próbát én is.

(#1313) TothMG


TothMG
aktív tag

Nem tudja valaki, hogy az új világító billentyűzeteket hogyan lehet fixen világíthatóvá tenni, mert nekem nappal, fényben nem engedi, pedig ha letakarom az értézelőt akkor nekem úgy jobban tetszene akkor is.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#1314) TothMG


TothMG
aktív tag

Kétszer ment el

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#1315) P.O.C.


P.O.C.
tag

Ha iTunes-ban rádiót hallgatok, akkor a gépen megmaradnak a a hallgatott dolgok valamilyen formában, nem? Valami cache-ben, vagy ilyesmire gondolok. Hol kellene keresni ezeket, hogy letörölhessem néha? Sehol sem találom.

(#1316) 1010


1010
őstag

bassza meg az apple emg a sok mac buzi[link]

(#1317) P.O.C. válasza P.O.C. (#1315) üzenetére


P.O.C.
tag

cache-t találok az oké, de ott egyik sem tűnik annak, amit én keresek.
Valaki megmondaná?

(#1318) xEon1337 válasza P.O.C. (#1317) üzenetére


xEon1337
őstag

Lehet én értem félre a kérdésedet, de arra gondolsz, hogy miközben hallgatod, a gép rögzíti a hanganyagot?
Mert szerintem nem rögzíti :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#1319) TothMG válasza 1010 (#1316) üzenetére


TothMG
aktív tag

Mire gondoltál?

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#1320) P.O.C. válasza xEon1337 (#1318) üzenetére


P.O.C.
tag

valóban erre gondoltam (ha nem is pont rögzítésre, csak tárolásra, amolyan temporary-ra). és csak onnan gondoltam, hogy nem csinálok a géppel semmit a rádióhallgatáson kívül, és pl. az iStat mondjuk egy óra elteltévek mutat kb 60MB bejövő forgalmat. Akkor az más ezek szerint... (mi az?)

(#1321) xEon1337 válasza P.O.C. (#1320) üzenetére


xEon1337
őstag

Végülis amikor internetes rádiót hallgatsz, az olyan, mintha töltenél az internetről. Például egy 128 kbpsos internetes rádiónál a bejövő adatforgalom 16 KB másodpercenként, ami épp az általad írt 60 megabájt óránként (egészen pontosan 56,25MB)!

Ezt a gép nem veszi fel és nem tárolja el sehol :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#1322) P.O.C. válasza xEon1337 (#1321) üzenetére


P.O.C.
tag

ahhha! Ezen a téren (is) vannak tudásbeli hiányosságaim :DDD
Így már kerekebb a világ :) Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1323) tothm


tothm
őstag

Sziasztok! Gondoltam, hogy egy kis nyári munka után lecserélném eee-pc-m :) egy macbookra amit valószínűleg használtan vennék. Az lenne a kérdésem, hogy most mi a jó ár, egy használt gépért, ami nem átverés... Előre is köszi!

(#1324) 1010 válasza TothMG (#1319) üzenetére


1010
őstag

semmi tevedes volt apple reszerol

csak a winfos imadok elvezkednek megint,egy jot

[ Szerkesztve ]

(#1325) xEon1337 válasza tothm (#1323) üzenetére


xEon1337
őstag

Feltételezem a most kifutott szériára gondolsz ami fehér és fekete változatban volt elérhető. Ha garancia nélküli példányt szeretnél, akkor 150.000 Ft. Garanciával - ha az elmúlt 1 évben lett véve - maximum 200.000 Ft. Természetesen ezek az összegek tájékoztató jellegűek, mert nagyban befolyásolja az árat a gép állapota és az, hogy mikor lett vásárolva. De nagyságrendileg erre számíthatsz :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#1326) tothm válasza xEon1337 (#1325) üzenetére


tothm
őstag

Értem és nagyon köszönöm! Tudom, hogy apple meg minden, de azért mégis mekkora a meghibásodás lehetősége, mivel nincsen gari, ez fontos! Szerintetek, érdemes windowsról váltani? Azok a gépek mennyi erősek? A legújabb mac op.rendszert elbírják? :R :R :R

(#1327) 1010 válasza tothm (#1326) üzenetére


1010
őstag

siman elbirjak
ram legyen bennuk min 1 giga
meg core 2 duo es kesz
ja ha romlik akkor fizecc vastagon
1x az alkatreszt,ami meg ha ddr ram vagy hdd
akkro is apple biztosnak kell lenni,
de legyen egy alaplap az mar eleg durva
aztan 1x meg a szereles dij,ami szinten nem olcso,es ahogy olvasom az alamrium szerviz,ami a hivatalos magyar szerviz,inkabb megjobban szetkuldi a notikat,elferdulnek,aksit lopnak belole meg ramokat,ez teny.
hasznaltan veszel mindig nezd jol meg ,mert applenel inkabb eladjak az emberek ha hibas es vesznek ujat,mert az a regteg megteheti,

[ Szerkesztve ]

(#1328) tothm válasza 1010 (#1327) üzenetére


tothm
őstag

:R :R :R

(#1329) tothm


tothm
őstag

Újra én... Az lenne a kérdésem, hogy az apple op. rendszere alapból felismeri az office dokumentumokat? A leopard vagy a tigger a jobb? Sok a változás? Előre is köszönöm!

(#1330) Lac122


Lac122
tag

ezzel milyen játékok mennének
[link]

(#1331) xEon1337 válasza Lac122 (#1330) üzenetére


xEon1337
őstag

Sok jóra nem kell számítani, ez nem egy játékra való gép. De azért a 9400M a kicsit régebbi játékokat komprumisszumok árán elviszi.

"Less but better" - Dieter Rams

(#1332) xedos válasza tothm (#1329) üzenetére


xedos
addikt

De jó kérdésed van.... miért az XP vagy a VISTA felismeri???
Kell hozzá Open Office, vagy MS Office.

(#1333) tothm válasza xedos (#1332) üzenetére


tothm
őstag

Értem! Köszi! Többire?

(#1334) xEon1337 válasza tothm (#1333) üzenetére


xEon1337
őstag

Leopardal vedd meg a gépet!

"Less but better" - Dieter Rams

(#1335) xedos válasza tothm (#1333) üzenetére


xedos
addikt

Kicsit hasonló a kérdés mint az XP és a VISTA között!
Óriási különbség nincs közöttük -ugyanakkor az új progik inkább a Leopardra vannak tesztelve. Elvileg jobb is az inteles gépeken.
Én használtam mind a kettőt. Nem érzek egetrengető különbséget. Menj fel az APPLE honlapjára, ott ismertetik a Leopar ficsörjeit. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1336) tothm válasza xedos (#1335) üzenetére


tothm
őstag

Köszönöm mindenkinek!

(#1337) tothm


tothm
őstag

Még egy bónusz kérdés: :B Mi annak a programnak a neve ami a macen belül van és onnan tudom elindítani az xp-t, esetleg magyar leírás? Köszi! :R

(#1338) xedos válasza tothm (#1337) üzenetére


xedos
addikt

Paralells vagy VMWARE -mind a kettő fizetős.

(#1339) Alex91 válasza tothm (#1337) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg VirtualBox, ami ingyenes...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1340) tothm válasza Alex91 (#1339) üzenetére


tothm
őstag

VirtualBox Macről Xp-re is vonatkozik? Teljes képernyőssé is lehet tenni ugye? Használati leírás esetleg? Köszi!

(#1341) xedos


xedos
addikt

Van a közelben valaki akinek inteles mac minije van?
Nyugati mellett napközben vagy este Göd?
Alkatrészből raknék össze egy mac minit de meg sem szólal :-(
Egyenlőre gyanús a táp vagy az alaplap...

(#1342) P.O.C.


P.O.C.
tag

hát befosok milyen béna vagyok.

mi az anyámkínjával tudok kitömöríteni több zip file-t? Magyarul több betömörített állomány van, a végeredmény pedig egy db szép nagy file kéne legyen. Rar-t rar expanderrel, zip-et mivel?

Zipeggel nem műxik.

Köszönöm a segítséget előre is!

(#1343) P.O.C. válasza P.O.C. (#1342) üzenetére


P.O.C.
tag

megtaláltam a megoldást!
csak már kicsit idegbeteg lettem... :))

(#1344) CL Smooth


CL Smooth
tag

Sziasztok! Most szereztem egy Macbook Air-t. Úgy tudom ez a típus létezik többféle változatban. Igazából azt szeretném megtudni, hogy az osx-ben hogy nézem meg milyen hardverek vannak benne? Még sosem volt apple gépem windows-hoz vagyok szokva.
Processzor típusa, memória mérete, vinyó fajtája ssd vagy pata, illetve a vga ra lennék kíváncsi.

(#1345) jookomak


jookomak
őstag

Hello! Múltkor egy t-mobil boltban nekiálltam püfölni egy macbook air-t. Első amit észrevettem, hogy nem működik az megnyomom ujjal a touchpad-et, és kattintásnak veszi. vagy csak rosszul működött / nem volt feltelepítve a drivere (???). Cáfoljatok meg, hogy ugyanúgy megy mint egy rendes laptopon. A másik, hogy elég forró levegő jött ki belőle, bár ugye egész nap ment, de elvileg nem kéne gondnak lenni. Mindezek ellenére piszkosul tetszett, a billentyűzete is király volt, pedig 10 ujjal gépelek és utálom a noti keyboardokat, mert túl kicsik és érzékenyek nekem. Szóval ha lesz pénzem, veszek egy olyat is:D csak hogy legyen. előtte még mondjuk bepróbálnék egy mac minit htpc-nek, ennél kisebb csendesebb úgyse sokminden lehet.

(#1346) P.O.C. válasza CL Smooth (#1344) üzenetére


P.O.C.
tag

hali!

Bal felső sarokban lévő alma - about this mac - more info. Itt mindent megtalálsz.

(#1347) P.O.C. válasza jookomak (#1345) üzenetére


P.O.C.
tag

Elképzelhető, hogy első szériás air volt. Azt hiszem annak a trackpadja még nem tud ilyesmit.

(#1348) CL Smooth válasza P.O.C. (#1346) üzenetére


CL Smooth
tag

Köszönöm! Megvan minden info! Amúgy szuper ez a mac, bár sajnos nincs optikai meghajtó. De ez az osx nagyon állat!

(#1349) CL Smooth


CL Smooth
tag

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy kaptam hozzá 2 db töltőt! Ugyan úgy néznek ki , de az egyik picit nagyobb és arra 60w van irva a másik picit kisebb és az 45w-os. ja és a 60w os 3,65A a kimeneten a 45w-os pedig 3,1A. Nos a kérdés mind a kettő jó az air-hez? én egyenlőre csak a kisebbikkel töltöm azzal nincs gond a nagyobbikat nem mertem rádugni. Lehet nem hozzá való vagy nem tudom.

(#1350) Alvin_ti4200 válasza CL Smooth (#1349) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

az első 3-4 töltésnél a hozzá való 45W-os adapterrel töltsd (5-6 óráig simán fog tartani ilyenkor), azután sokkal gyorsabban fog menni a töltés, így mehet neki a 60W-os is (ami egyébként MacBook töltő), egyetlen hátránya, hogy nem Air-hez tervezték, így az asztal szélére kell tenned a notit, hogy a Magsafe kábel ne akadjon bele az asztalba (tekintettel arra, hogy itt a kábel nincs elforgatva 90 fokkal, mint a 45W-osnál).

Egyébként gratula és üdv az Air-esek táborában;)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.