Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Xero


Xero
nagyúr

Pixmania sokszor nem ad számlát csak szállítási levelet amivel kitörölheted a fenekedet.

Amugy világgari érvényes csak van 1 kis átfutási ideje (1 hét kb)

Szereztem az egyik fekete pro egerem helyett egy szép fehéret. :) Már csak az új Apple CD-re várok hogy lecserélhessem a 20-as ViewSonicot és szép desktopom lesz :)

(#152) Xero válasza KMan (#150) üzenetére


Xero
nagyúr

1.Nem feltétlenül az Andrássyra kell vinni
2. A4 egy rabló banda :) van annyi normális kereskedő ha csak tehetem hanyagolom őket és igen tehetem :D

(#153) KMan válasza Xero (#152) üzenetére


KMan
őstag

hanem hova?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#154) Xero válasza KMan (#153) üzenetére


Xero
nagyúr

Régebbi cucc Intercas ujabbak Almárium Pro Kft pl..

(#155) aton-hawk


aton-hawk
tag

Sziasztok
Nos...amig nincs meg a macbookom...gondoltam kiprobalom az osx-et pc-n. Vegre sikerult is belonom..de vannak problemak.:)
Szoval..hol tudok magyar bill.-t kivalasztani?
A masik..az eger szaggat picit. Tehat ha finoman probalom huzni, akkor megakad a kurzor. Az eger ps2es, es windoz alol jol mukodik.
Van erre vkinek vmi otlete
Elore is koszi mindenkinek.

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#156) Xero válasza aton-hawk (#155) üzenetére


Xero
nagyúr

Hekkintos illegális ne várj tőle csodát. Amugymeg osx86.hu

(#157) Byblos


Byblos
csendes tag

sziasztok!
ugye az iPod-oknál az 5. generáció a legfrisseb?
jól értesültem, hogy lesz nemsokára 6.generáció is, talán még ebben azévben?

köszi!
Byblos

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#158) Shadowfax válasza Byblos (#157) üzenetére


Shadowfax
addikt

Már korábban is akartam szólni: van iPod topik is, légyszíves ott tedd fel az azzal kapcsolatos kérdéseidet. ;) (Ill. ha abban a topikban visszaolvasol, számos hasznos infót kapsz.) [link]

(#159) Xero válasza Byblos (#157) üzenetére


Xero
nagyúr

Van 5.5. generáció is.. ez a 30-80-as széria kicsit jobb akksi meg kijelző.
Amugy tényleg off totyik kicsit.

(#160) Byblos


Byblos
csendes tag

sorry for OFF topic :R

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#161) Xero


Xero
nagyúr

Hopp egy kicsit föl :)

(#162) xedos


xedos
addikt

Lehet, hogy megőrűltem...
A Powerbookot és az iMac-et eladom és veszek egy Macbook Pro-t...
Beszéljetek le! :)
Vagy vigyetek a gepeket...

(#163) Shadowfax válasza xedos (#162) üzenetére


Shadowfax
addikt

Tőled ez már megszokott dolog. :D Csodálkoztam is, hogy eltelt fél év, s még nem cserélted le a géped. :))
Volt már vagy 5-6 notid, nemde? Mind eladtad őket fél-egy éven belül, kivéve a Thinkpad T20-at, ami még mindig megvan, ugyi? Amin én speciel nem csodálkozom. :))

(#164) xedos válasza Shadowfax (#163) üzenetére


xedos
addikt

Nem egésszen :)
A Powerbook a 9.notim :)
Amikor eladtam az MSI-t és megvettem az iMac-et-utána hiányzott a noti.
Így vettem egy ibbokot. Majd amikor rájöttem, hogy kis befektetéssel át tudok
állni powerbookra, akkor léptem...
Sajna viszont macera állandóan 2gép között szinkronizálni.
Így úgy döntöttem, hogy a 2 gép helyett egy Macbook Pro kell nekem :)
Az IBM azért van meg, mert a 3.5éves fiam kisajátitotta :) és bírja!

(#165) Xero válasza xedos (#164) üzenetére


Xero
nagyúr

Jó döntés. :) Viszont vegyél hozzá egy 20 vagy 23-as ACD-t :) Én is most akarok 23-asat a 20-as ViewSonic helyére. :)

(#166) Byblos


Byblos
csendes tag

Sziasztok!

egy ''hülye'' kérdés:

Új munkahelyre megyek, ahol XP van minden gépen. Nem tudom, hogy a szerveren mi fut, sztem az is Windows...
Gáz ha egy iMac-et kérek és avval csatlakozom a hálózathoz? Lehet ebből bármi hátrányom?
Van egy-két olyan progi ami csak Win alatt megy, de arra ott a Parallell vagy akár BootCamp, ugyi?

Ezektől eltekintve hálózat szempontjából lehet vmi hátrányom?

Köszi!
Byblos

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#167) Xero válasza Byblos (#166) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem lesz baj. Szépen lehet Sambazni osx-el is és tényleg ott a Parallels :)

(#168) dotti


dotti
csendes tag

helo mki
ez nem ide tartozik de miert van az hogy ujra indul a gepem egy idő utan?
valami Isass.exe nevű fajlra hivatkozik a system32-ben
valami virus lehet az internetről?
de akkor miert nem jelez a Nod32?
volt mar olyan hogy elkaptam valami virust a memoriaba es akkor sem jelzett semmit, le kellet formazzam a vinyót.
van jobb virusirtó a Nod-nal?
Ja es Xero-tenyleg nem lehet összehasonlitani egy G4 es procit egy x86-os sal?
bár régi a G4-es mivel lehet egyenértékű?
Mert lehet hogy veszek egy Powerbook G4 500Mhz gepet.
Régebben irtatok hogy kell viszonylag sok ram a gépekbe hogy jol menjen a tiger,
viszont ebbe csak 384Mb van, de a gazdaja szerint tökéletesen megy rajta az osX.
Xero előre is köszi a valaszod

(#169) Shadowfax válasza dotti (#168) üzenetére


Shadowfax
addikt

A Sasser nevű féreg okozza a gép újraindulását. [link] [link]
Kicsit csodálkozom, hogy kaphattad ezt be, mert már egy 2004-es win update frissítésben megvolt a védelem ellene... :U

(#170) Xero válasza dotti (#168) üzenetére


Xero
nagyúr

Cass/kb elég egy 500-as gép általános felhasználásra. x86-ban olyan 1GHz körüli PIII-nak felelhet meg. Amugy azt is meg lehet tömni RAM-al és meg is éri megtömni!

(#171) xedos


xedos
addikt

Nagyon leült a topic...
Közben eladtam a powerbookot és vettem egy Macbook pro-t...
Hát...
Nagyon nagy és lapos :) Nagyon melegszik...

(#172) Shadowfax válasza xedos (#171) üzenetére


Shadowfax
addikt

Nagyon melegszik...
Mindez Celsius fokban kifejezve?

(#173) xedos válasza Shadowfax (#172) üzenetére


xedos
addikt

A billentyűzet felett, picit égeti az ujjam. mellette kézmeleg.
Jellemzően a bal oldala meleg. A proci 55-70fok között.

(#174) Xero válasza xedos (#173) üzenetére


Xero
nagyúr

Fura...
Nekem is most fordult meg a fejemben hogy a következő frissítés folyamán MBP-re kellene átnyergelnem.
Amugy sajnos jellemzően MBP-k jobban átadják a hőt még a MB-ok. Ez van, a szépségért szenvedni kell.
Amugymeg Használd egészséggel!

(#175) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

megint lenne egy kérdésem a MacBook-kal kapcsolatban: az optikai meghajtó cserélhető benne? ha igen, kb mennyibe kerül egy SuperDrive, illetve itthon lehet külön kapni? csak azért kérdem, mert sajna úgy alakultak a dolgok, hogy csak az 1.83-as MacBook-ok tudom megvenni, és később valószínűleg szükségem lesz DVD-íróra..

in asm we trust

(#176) xedos válasza sghc_toma (#175) üzenetére


xedos
addikt

Régebben az XMS honlapján ki volt írva, hogy kb 25.000Ft-ért van külön superdrive...
Sajna nehezen találsz SLOT-IN-es meghajtót...
Ugyanakkor a mac notik szétszedése és összerakása nem semmi!

(#177) sghc_toma válasza xedos (#176) üzenetére


sghc_toma
senior tag

kösz a gyors választ.
azt, hogy ki lehet-e cserélni, úgy értettem, hogy ki lehet-e úgy cserélni, mint mondjuk a memót, vagy a hdd-t.. azaz egyszerűen.. :)
de ha szét kell szedni hozzá a gépet, gondolom ugrik a gari.. akkor inkább veszek majd hozzá vmi külső cuccot..

in asm we trust

(#178) xedos válasza sghc_toma (#177) üzenetére


xedos
addikt

Itt megnézheted, mennyire egyszerű :)
http://www.ifixit.com

(#179) sghc_toma válasza xedos (#178) üzenetére


sghc_toma
senior tag

thx, jó kis oldal. és még árak is vannak..
kivárom majd az egy év gari végét, és újra meglátogatom :))

in asm we trust

(#180) Xero


Xero
nagyúr

iBookot (G3,G4)
PowerBookot(G3,G4)
Szedtem szét.. egyre roszabb... :D Sztem érdemesebb egy külső ház és egy író beszerzése.Kijön 15-20e-ből.

(#181) tiv83us válasza Xero (#180) üzenetére


tiv83us
veterán

Allitolag a MB es MBPro-kat mar nem olyan gazos szetkapni. /En meg nem szedtem szet soha semmilyen Mac laptopot.../.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#182) PLacc


PLacc
senior tag

Csatlakozhatok? :D

[kép]

(#183) Xero válasza PLacc (#182) üzenetére


Xero
nagyúr

Egyszer úgyis Apple gép lesz ebből :DDD

(#184) Xero válasza tiv83us (#181) üzenetére


Xero
nagyúr

MB annyiból jobb hogy winyó cseréhez nem kell megbontani. Viszont a többi ugyan olyan grízes mint eddig. :)

(#185) Xero


Xero
nagyúr

Ha valaki most akar gépet ezt láttam nagyon jó ajánlatok. Tényleg zsír újak :)

Új Mac-ek eladók

Új iMac 17'' Core 2 Duo 1.83/512MB/160GB/Combo/GMA950 225000.-Ft
Új iMac 17'' Core 2 Duo 2GHz/1GB/160GB/SuperDrive/X1600 285000.-Ft
Új MacBook Core 2 Duo 2 GHz/2x512MB/80GB/SuperDrive/GMA950 magyar billentyűzet 315000.-Ft
Új MacBook Black Core Duo 2GHz/2x256MB/80GB/SuperDrive/GMA950 magyar billentyűzet 265000.-Ft
Új MacBook Black Core 2 Duo 2GHz/1GB/120/SuperDrive/GMA950 magyar billentyűzet 365000.-Ft

Bontatlan, magyarországi, 12 hónap garancia.

E-mail: levente@chello.hu
Telefon: 06-20-944-2499

(#186) aton-hawk válasza Xero (#185) üzenetére


aton-hawk
tag

Húúúúúúúú
ez nagyon jól hangzik:
Új MacBook Core 2 Duo 2 GHz/2x512MB/80GB/SuperDrive/GMA950 magyar billentyűzet 315000.-

Vajon meg is éri-e..? ( mmint tényleg valós bolt, garit lehet e érvényesíteni...stb)
Xero...nem tudsz esetleg több infót?
Ja és ez ugye bruttó ár???

[Szerkesztve]

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#187) aton-hawk válasza Xero (#185) üzenetére


aton-hawk
tag

felvettelek msn-re ;)

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#188) xedos válasza aton-hawk (#186) üzenetére


xedos
addikt

A beszeljukmac forumában hirdet...
Szerintem ott a telefonszám -kérdezd meg!

(#189) Xero válasza xedos (#188) üzenetére


Xero
nagyúr

Ismerem nagyon korrekt üzlet! :)

(#190) djtorpe válasza aton-hawk (#28) üzenetére


djtorpe
csendes tag

Nah akkor mar en is kepviseltetem itt magam... Kis HDD, keves Ram... Ezek mind bovithetoek kesobb... a DVDfirkasz mar kicsit bajosabb, de vegso esetben 1 kuslot ra tucc aggatni FWn vagy USBn, ha 3ds max-ezni akarsz, akkor meg ott a kulso kijelzo lehetosege, a taviranyitorol meg az egyeb kenyelmi szolgaltatasokrol meg nem is beszeltem :)

Szal rajtad all, hogy hogy dontesz, de ha egyszer akarsz kicsit tobbet fizetni, akkor inkabb a kozepso, de ha inkabb most sporolsz es kesobb akarsz fejleszteni, annak sincs akadalya :)

Nah meg most veszem eszre, hogy kicsit erdekes ez a forum, nah majd osszekapom magam holnap reggel, aztan atnyalazom mirol megy itt a temazgatas, csak epp elkaptam 1 kerdest, aztan arra valaszoltam sebtiben :)

[Szerkesztve]

http://www.appleshop.hu

(#191) aton-hawk válasza Xero (#189) üzenetére


aton-hawk
tag

Hát erről lecsúsztam :((( :(
fenébe :W

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#192) Qruisse


Qruisse
csendes tag

Én is tervezek egy mac vásárlást. Unom a windowst... és tetszik az os-x:))))
még nem döntöttem hogy pro v non-pro macbook lesz. Főleg azért nem mert nem tudom a macbook videókártyája mire képes. Intel GMA 950 nem hangzik vlmi ütősnek. A videokártyá lényegében arra kellene hogy bootcampen a COD2-t elvigye közepes grafikán (800*600 bőven jó). Namár most első kérdés persze ez hogy elbirja e az intel gma 950 ezt a feladatot látni vagy pedig vegyem meg a pro x1600-al. (semmimással nem játszok csak COD2)

Következő kérdés: mivel nem sürgős a notebook vásárlás.( 1 éven belül). Gondolkozom hogy megvárom az új Leopard Os X.-et. Szerintetek érdemes rá várni mosthogy közeleg a megjelenés ideje, vagy pedig fölösleges. Persze ha erre is annyit húznak mint a Vistára akkor fölösleges.
Ezútán pedig a MBP-ból nem jelenik meg uj verzió lassan? C2D esetleg? Már ideje lenne, mert akkor azt is megvárnám :) .
Sajnos persze akkor következő kérdés is felmerül, érdemes e venni elsőszeriás új már remélhetőleg C2D MBP-T? Ugy hallottam az Applenek mindig gondjai vannak az elsőszeriával.(i-book, i-pod etc).
Az ár nem játszik...
Nagyon hezitálok hogy PRO legyen vagy sem.
Még 1 kérdés PCMCIA lehet valahogy csatlakoztatni a macbookokhoz?
mert van USB-s és pcmciaos wlankártyám amivel a szomszéd WPA-s wlanját töröm,
na mármost ezt a kedves időtöltést nem akarom megszakítani ugyhogy valahogy mindenképp megakarom oldani hogy erre is alkalmas legyen a noti.
Aztán még ja... általában a mac-eket videó-kép szerkeztésre használják, én pedig fejlesztésre használnám (c++, c#), ez ugyebár os-x alatt semmikép nem lehet űzni (windowsra... érdekes is lenne:) ), ugyhogy gondolom ezt is bootcampelni kell majd.
Válaszotok előre is köszönöm :R

(#193) Xero válasza Qruisse (#192) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha játszani akarsz nyugodtan akkor Pro. Ha nem számít a pénz és a méret akkor Pro.
Ha nem lenne pénzkorlát én tuti közepes MBP-t vennék. Vágyom is rá nagyon.

Leo-t nemtom meg kell-e várni ha ilyen fícsörök mint time machine desktop kezelés meg hasonlók hiányoznak. Meg persze a dobozos Leo sem lesz olyan húde drága és addig is élvezed a gépedet.

Fejleszteni könnyedén lehet pl Parallels-el. Szépen használja a Boot Camp partícióját. :)

PCMCIA slot egyik mobil Apple gépben sincsen, lopni a netet meg amúgy sem szét dolog!

(#194) tiv83us válasza Qruisse (#192) üzenetére


tiv83us
veterán

C2D MBP mar a piacon van ugy lassan fel eve :)

ui: A net lopast meg en a helyedben itt nem reklamoznam...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#195) Qruisse válasza tiv83us (#194) üzenetére


Qruisse
csendes tag

Köszönöm a válaszotokat,
C2D macbookot azóta találtam :). Azóta azt is megtudtam h a GMA-950 ugyahogy futna a Cod2 min grafikán...
A netlopásról: 1. valószínű 10/mbit elméleti sebbességű wlanon keresztül fogok netezni a szomszédén (512es), miközben be van kötve a seggem allá a 20 mbites ch*llo prof. (már nem merem leirni hátha reklámnak számít). 2. A wpa feltörés megkb annyi hogy laptop be a kocsiba, barkácsolt attenát kirakni aztán fogni a jeleket a városban, megmondom nektek a home wlan hálózatok 60%án nincs WEP, WPA etc, és semmiféle biztonság, rányomom az etherealt, cain & abelt és olvasom az msn beszélgetést. A többit pedig fellehet törni. Félreértés ne essék én nem vagyok kiváncsi a magán jellegű dolgokra, csak gondoljatok bele
hogy ez milyen veszélyes hogy egyáltalán létezik-e ma még a szabadság, a magán fogalma. Így hogy behálóz minket a net. Megmondom őszintén az én WLANom sincs titkosítva. Lusta vagyok beállítani... meg csak a probléma van vele amikor elrejtem (főleg a psp nem birja ha macera van vele valahogy). A magán, személység jogokról illetően nézzeket meg http://www.youtube.com/watch?v=6gmP4nk0EOE (még a link jeleket is lusta vok beirni... sztem ez az emberiség utolsó generációja :)))) ). Szóval félelmetes mire képes az informatika.
Az msn jeleket snifferése lannon, stb... bocsánat az off topik jellegért... de most ez nagyon feszíti a fejem, hogy igazából már az sincs biztonságban amit gondolok :B

Na visszatérve a macbook(pro)ra. Most 40 000 (37000) az os x tiger. Megvárom a leopardot, mert akkor már nem akarok mégegyszer kiadni ennyit uj os x-ért. Érdekesség hogy itt http://www.notebook.hu/notebook/macintosh/macbook_pro még a régi szeria szerepel akkor.
MBPből akkor nem várható uj széria?

Az alternativa egy ibm x60 tablet: előnye hogy tablet és hordozhatóbb a MBP-hez képest
ár körülbelül azonos mert x60 dock kell hogy optikai meghajtója legyen (500 000 +100 000)

(#196) xedos válasza Qruisse (#195) üzenetére


xedos
addikt

Sajna rátapintottál a lényegre! Nekem is volt egy utolsó szériás powerbook 12''-osom...
Egy álom volt, csak sajna a teljesítménye kevés elsődleges gépnek :( Nagyon hiányzik egy 12''-os Macbook pro, valami közepes VGA-val...
Az IBM X60 egy jó noti, a baj az (ha jól tudom) 1.8''-os winyó van benne ami nagyon lassú.
Épp most olvastam:

''Gyorsulhat a MacBook és Mac mini grafikai teljesítménye

Az Apple Intere váltása meglehetősen símán zajlott le. Persze mindig vannak olyanok, akik találnak kifogásolnivalót ebben a folyamatban. A legtöbb panaszt talán a MacBook és Mac mini kapta a viszonylag gyengébb 3D-s grafikai teljesítménye miatt. A MacWorld cikke szerint az Intel új chipje hamarosan javítani fog ezen is.

A jelenlegi GMA950-es chip-készletből kimaradtak a hardver alapú transzformációs és megvilágítási képességek. Ennek megléte szükséges azon 3D-s játékok számára, amelyek vertex és pixel árnyékolást használnak. Újabban egyébkén, a játékokon kívül más szoftverek is elkezdték használni ezen technikai megoldást.

A szintén integrált GMA965 chip-készletet már tavaly júniusa óta rendelhetik a gyártók. Ez tulajdonképpen a MacBook és Mac mini számítógépekben található gyorsítók továbbfejlesztett változata.

Az Intel 965-ös chipje meglehetősen jól teljesített a nemrég kaidott béta meghajtó szoftverekkel (Windows Vista alatt). Cal of Duty 2 time demojában 50-80 képkocka, míg Half-Life 2-ben (1024 x 768-as felbontásban) 34.25 képkocka/mp-es teljesítményre volt képes.

Az még nem tudjuk mit jelent majd ez az új gyorsító a Maces játékok teljesítményében, de remélhetőleg hamarosan belekerülhet aú újabb chip-készlet a népszerű Maces termékekbe. ''

[Szerkesztve]

(#197) Shadowfax válasza xedos (#196) üzenetére


Shadowfax
addikt

Az IBM X60 egy jó noti, a baj az (ha jól tudom) 1.8''-os winyó van benne ami nagyon lassú.

Az X60t (azaz a Tablet)-ben 2.5''-os HDD van. Itt egy jó kis review: [link]

(#198) Qruisse válasza xedos (#196) üzenetére


Qruisse
csendes tag

Ibm X60 hddje,
Hard Drive: Toshiba 80GB 5400RPM SATA (Sku: MK8032GSX) forrás [link] gondolom ezvan a tabletben is. Viszont abban is egzakt ugyanaz-a GMA 950 található mint a fehér mackönyvecskéinkben.

Ezzel szemben MBP alap hddje: Hard drive: 80 GB 5400 rpm ATA/100 forrás: [link] ugyhogy nem a wincseszterrel van itt a fő baj hanem az olcsó videókártyákkal, amugy meg nem értem hogy tudnak egy 200 000 forintos acerbe x1600at rakni [link], az ugyanennyivel több macbookokba pedig a gma-t.
Mert ha a macbookoknak is lenne egy rendes vidkarija már itthon használnám... és nem törödnék a macbookpro-val aminek akkor tényleg már csak a bill világítás marad extraként : :DD

(#199) xedos válasza Qruisse (#198) üzenetére


xedos
addikt

Látom rosszul emlékeztem... akkor az X40-nek volt ez a gondja...
Azért azt vedd figyelembe, ha egy erősebb videókártyát raknának bele, akkor az akksiidő drasztikusan csökkenne + mégjobban melegedne!
Amúgy a pro változat nem tükrözödő kijelzője és az alu ház+ az express card csatlakozóval is több...
Az újaknál 3usb és firewire 800 is a plusszokat növeli.

(#200) aton-hawk válasza Qruisse (#198) üzenetére


aton-hawk
tag

na igen...és akkor már senki nem venné a MCP-t. Vagy akkor a Macbooknak az árát vinnék feljebb.Ez sztem egy tipikus üzleti fogás, mint ahogy az is, h az apple a legkisebb macbook szériába nem rakott dvd írót...amire azért mindenkinek szüksége van. :U

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.