Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) KMan válasza DonFabrizzio (#1548) üzenetére


KMan
őstag

Valami utangyartott atalakitot biztos lehet talalni, de hardverileg elvileg kepes ra?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1552) DonFabrizzio válasza KMan (#1551) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Ha találsz átalakitot akkor szerintem a hardver és a szoftver is tudja

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1553) Pisztillus válasza Nyugdíjas (#1547) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ez szerintem is csak használt forrásból fog menni. Itt van is pár, az általad megadott értékhatárba beleférő hirdetés.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#1554) DonFabrizzio


DonFabrizzio
tag

Sziasztok

SEGITSETEK PLEASE
Felmerült egy nem tul vészes de mégis idegesitő hibajelenség amire sehol nem találok választ, van ugye nekem a macbookom, amin kénytelen vagyok tartani egy vistát is mivel van egy huawei e220 mobilnet modemem hozzá ami állandoan problémázik a mac el viszont a vistán patentül megy, az én macemnek angol billje van és nincs rajta jobb oldalt alt gomb hanem ott is egy enter van, viszont ez felvet egy olyan problémát hogy nem tudok többek közt kukacot irni, meg mást se amihez az alt gr kéne, az volna a kérdésem hogy meg tudnátok mondani hogy a windowsban hol lehet egy karakterhez billentyűparancsot hozzárendelni?

Köszönöm a segitséget
Üdv
DonFabrizzio

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1555) 1010 válasza DonFabrizzio (#1554) üzenetére


1010
őstag

masnak is csak egy alt van megnyugtatlak,az osszes macbookon.

(#1556) DonFabrizzio válasza 1010 (#1555) üzenetére


DonFabrizzio
tag

A magyar macbookokon nem, ott jobb oldalt és baloldalt is van egy alt...láttam, egyik oszt társamnak magyar billentyűzetű bookja van, vagy ha a baloldalon nincs is jobboldalon mindenképp van, mert ő tud kukacot varázsolni...

[ Szerkesztve ]

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1557) Alex91 válasza DonFabrizzio (#1554) üzenetére


Alex91
félisten

CTRl+alt, vagy valami hasonloval nem megy a jobb alt?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1558) DonFabrizzio válasza Alex91 (#1557) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Ezer hála és köszönet!

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1559) DonFabrizzio


DonFabrizzio
tag

Még 1 kérdés, nem tudja véletlenül valaki hogy hogyan lehet jobb egérgombot előcsalogatni windows alatt?

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1560) Stoto válasza 1010 (#1555) üzenetére


Stoto
tag

Nekem is van jobb oldalt altom :D

Viszont alma gombom nincs, cmd van helyette :D

(#1561) DonFabrizzio válasza Stoto (#1560) üzenetére


DonFabrizzio
tag

A Command ugyanaz mint az alma, csak nem tudom miért de az ujabb gépekre már nem az ábrát teszik föl hanem ráirják hogy Cmd...

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1562) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Apple Remote használható minden MB-hoz? Csak mert a jellemzői között nem írja, hogy kezeli.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1563) Stoto válasza DonFabrizzio (#1561) üzenetére


Stoto
tag

Ez világos volt nekem is :D .
Szerintem az alma jobban nézett ki...

(#1564) xedos válasza StoneBridge (#1562) üzenetére


xedos
addikt

Igen!
Sőt... ha nincs párosítva, akkor egyszerre több gépet is irányít !:-)

(#1565) DonFabrizzio válasza Stoto (#1563) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Szerintem amugy a white macbook is sokkal stilusosabb mint az uj alu, nemtom, valahogy az apple uj termékei annyira nem jönnek be mint a hagyományosak...főleg most hogy elkészitették a disznó 9400gt-s white macbookot

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1566) Stoto válasza DonFabrizzio (#1565) üzenetére


Stoto
tag

Ízlések és pofonok, nekem az alu nagyon bejön és nem bántam meg hogy alut vettem, nem vártam a white frissítésére.

Egyébként az új szériás fehérek vajon már normális műanyagból vannak, vagy azok is repedni fognak?

(#1567) Pisztillus válasza Stoto (#1566) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Nekem meg új fehér van (még X3100-as), de attól még tetszik az alu is nagyon... :)
Repedés? Jó kérdés, remélem, ez már strapabíróbb... (és nem azért cserélték alura, mert nem tudták megoldani a problémát... ;] )

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#1568) DonFabrizzio válasza Stoto (#1566) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Vennem kell egyet hogy kideritsem, ime egy ujabb fantasztikus ok a vásárlásra, már nagyon közel járok ehez a beruházáshoz, de szerintem a magyar kereskedőket ujfent kihagyom ebből a körből, amugy a gma 950 es széria nem repedet sehol...nekem legalábbis nem.

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1569) StoneBridge válasza DonFabrizzio (#1568) üzenetére


StoneBridge
senior tag

A régebbi MB hány órát üzemel akksiról?

Megint csak szubjektív, de nekem is szebbnek, letisztultabbnak tűnik az alu MB. Vasárnap valószínűleg megveszem. :K

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1570) Stoto válasza StoneBridge (#1569) üzenetére


Stoto
tag

A régebbi MB is 3-4-5 órát üzemelt használattól függően, mivel nagyobb teljesítményű akksi van a régiben! Az új azért bírja kissebb akksival ugyanezt, mert az új platform kevesebbet fogyaszt.

Mondjuk így átgondolva, a fehér megkapja az új platformot, vajon meghagyják benne a régi nagyobb akksit vagy ő is megkapja az aluét? Ha meghagyják benne a régit akkor jobban bírja majd akksiról mint az alu :)

ui.: Nekem nagyon bejön a fehér is, de az alu jobban. Nemrég volt itt a phn egy notebook szépségverseny, az én sorrendem kb ez lenne:

1. Alu MB
2. Fehér MB
3. Amilo

(#1571) StoneBridge válasza Stoto (#1570) üzenetére


StoneBridge
senior tag

A januári MB tesztben olvastam, hogy a LED kijelző hátránya, hogy nagyon tükröződik a kép és rosszak a betekintési szögei. Mi a véleményed, hozzá tudtál szokni?

Valóban nem ronda az Amilo, de kíváncsi lennék a minőségére ill., hogy mennyire tartós az a réteg.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1572) Alex91 válasza StoneBridge (#1571) üzenetére


Alex91
félisten

Az uveglap miatt tukrozodik, es a betekintesi szogek valoban rosszabbak, mint a Pro-e.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1573) DonFabrizzio válasza StoneBridge (#1569) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Használat függvényében, mobilnettel (Huawei e220) 2,5 óra, aktiv játszással 2 óra, szöveeg szerkesztéssel 5 óra, wifizéssel 4,5 óra... ezek a mért eredményeim, ha kiváncsi lennél még valamire ird meg és lemérem azt is :d

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1574) Stoto válasza StoneBridge (#1571) üzenetére


Stoto
tag

Maga a kijelző nagyon jó szerintem, lehet hogy rosszabb mint a pro gépeké, de ez szerintem természetes. Betekintési szöggel nincs gondom mert mindig úgy használom hogy szembe vagyok vele, oldalról egyáltalán nem fordulnak át a színek, viszont ha rossz szögben van kinyitva és alulról nézed akkor valóban hamar sötétedik a kép. Normális használat mellett egyáltalán nincs a gond a betekintési szöggel. Aki meg fejen állva akar filmet nézni az ne vegyen macbookot :D

A kijelző valóban erősen tükröződik ha oldalról nézed, szemből egyáltalán nem észlelni ezt.
Amióta megvettem egyszer volt, hogy picit el kellett fordítanom a gépet mert túlzottan tükröződött erős napsütésben.

Megintcsak normális használat mellett nem lesz gond, aki meg lusta abban a pár ritka szituációban 20 fokot fordítani a gépen...

Megmondom őszintén ehhez a géphez volt a legkönnyebb és legzökkenőmentesebb hozzászokni, ami azért nagy szó, mert most váltottam pcről macre. Eddig mindig wines/linuxos gépeim voltak.

(#1575) StoneBridge válasza Stoto (#1574) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Köszönöm a válaszokat. :R

Szabad megkérdeznem, hogy itthon vetted a MB-ot?
Most a forint gyengülése miatt igencsak megugrott az itthoni ára. Milyen gyakorisággal szokta az Apple csökkenteni az árakat? Tudom nem régóta van piacon az új MB, tehát mostanság ezzel nem lehet számolni.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1576) Alex91 válasza StoneBridge (#1575) üzenetére


Alex91
félisten

Arat azt nem igazan csokkentenek, erre nem erdemes jatszani! Ami be szokott jonni, hogy termek frissites eseten a meg raktaron levo regebbieket kedvezmenyes aron kiszorjak. (Akkor meg nem erdemes gondolkozni, egybol venni kell!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1577) Stoto válasza StoneBridge (#1575) üzenetére


Stoto
tag

Itthon vettem, még az áremelés elött. Ahogy mostanában megy az euro szerintem lassan lesz még 1 áremelés itthon.

(#1578) 1010 válasza Stoto (#1577) üzenetére


1010
őstag

joo ezz mi 150ezer egy minert
na senki ne mondja nekem hogy normalis itt siman rateszik a nagyobb hasznot,mintha sznevedoi lennek a valsagnak pedig nem.

amugy kintrol meg mindig megeri

(#1579) Stoto válasza 1010 (#1578) üzenetére


Stoto
tag

Most néztem amazonon 1567$, a mostani dollár árfolyammal számolva ez legjobb esetben is 375e + szállítás + vám.
Ha valakinek jó az angol bill akkor lehet hogy éppen jobban jön ki, de ha magyar billt akar akkor keményen a zsebébe kell nyúlnia, mert unibodynál cserélni kell az egész házat szerintem, mivel angol billen más a kiosztás. Szóval magyar billnél nem is biztos, hogy megéri külföldről hozatni. Ez az unibody macbookra vonatkozik, a fehér az más tészta, ott biztos olcsóbb a bill csere.

De javítsatok ki ha tévedek.

(#1580) KMan válasza Stoto (#1577) üzenetére


KMan
őstag

pfff 700k lett a macbook air. hihetetlen.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1581) rakal válasza KMan (#1580) üzenetére


rakal
senior tag

Kérem,aki szereti játszani az előkelőt,nyúljon jó mélyen a zsebbe,így el is hiszik majd,hogy az.. ;)
Szerintem amit néztél az az SSD-s modell lehetett.

(#1582) M@trixfan válasza Nyugdíjas (#1547) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nyugdíjas:

A két legkorrektebb budapesti Apple bolt az ikszemes és a mekbolt. :K Náluk kezdeni ha valami kell a mekhez. Nagyon sokszor jófejségből elintéznek olyan dolgokat ami nem mindennapi. Az epöl.hu árai nem igazán mérvadóak.

Használt fronton pedig beszeljukmac.com apró rovata és semmi más. Ott vannak a komolyabb felhasználók. 350 ezres tételnél személy szerint nem kockáztatnék 20 000 Ft miatt mindenféle íbéjjel. Magyar billentyűzet és itthoni gari eleve ugrik. A világgarancia miatt befogadják a gépet akárhol de úgy tudom macerásabb külföldi gépet itthon gariztatni ha valami baj van.

8600Gt vezérlős MBP-k között van hibás eresztés, nem árt tudni. Az érintett szériára elvileg kibővített gari van de erről többet nem tudok. Valahol le lehet ellenőrizni a szériaszám alapján.

Amúgy ha arany előfizetéses magenta mobilos vagy akkor még elcsíphetsz 2.4-es alu mekbúkot világító billentyűzettel 360-ért. Csak hát kell-e neked a Netz und Spazieren Stück mobil internet?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1583) Stoto


Stoto
tag

Szerintetek érdemes +2 év garancia kiterjesztést venni az új alu macbookokra?

Elég horror árban van sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#1584) Alex91 válasza Stoto (#1583) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt neked kell eldontened! Lehet, hogy nem lesz ra szukseg, es kidobott penznek fogod erezni. De lehet, hogy gari utan menne ki benne mondjuk az alaplap, akkor viszont mar megerte... (Esetleg, ha 3 even belul eladnad, akkor noveli a gari a gep erteket.) En az iMac-hez nem vettem.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1585) 1010 válasza Stoto (#1583) üzenetére


1010
őstag

hat nem tom
ha bedoglik valami biztos
de sok hibat garancian tul is javit az apple
persze azt ok dontik el mi az es ha a fel vilagnak probelma akkor lesz ilyen fajta

amugy meg sztem

(#1586) KMan válasza rakal (#1581) üzenetére


KMan
őstag

igen, az SSD modell, de akkoris ennyiert mar autot lehet venni

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1587) M@trixfan válasza KMan (#1586) üzenetére


M@trixfan
addikt

Magentánál az első mekbúker van 260-ért. Az azért nem olyan rossz. Nagyon elszálltak az árak a vacak Forint miatt. Csak azt szoktam furcsállani ha mondjuk két hónapos beszerzésű készlet árát emelgetik. Persze azt is meg lehet indokolni.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1588) M@trixfan válasza KMan (#1586) üzenetére


M@trixfan
addikt

Magentánál az első mekbúker van 260-ért. Az azért nem olyan rossz. Nagyon elszálltak az árak a vacak Forint miatt. Csak azt szoktam furcsállani ha mondjuk két hónapos beszerzésű készlet árát emelgetik. Persze azt is meg lehet indokolni.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1589) KMan válasza M@trixfan (#1588) üzenetére


KMan
őstag

Az annyira nem rossz, hogy amugy 520k-ra ment fel :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1590) 1010


1010
őstag

ha gy bluetooth egeret csatlok egy macbook hoz,akkor a bluetooth ikont ilyen szaggatott vonal athuzza?
vagyis folyamatos a bluetooth kapcsoalt az eger es a gep kozott vagy csak mikor emgmozditom?

(#1591) M@trixfan válasza KMan (#1589) üzenetére


M@trixfan
addikt

A 260-as az első generációs mekbúker, arra értettem, hogy "első". Ez kicsit félreérthető volt. Angoloknál 420, németeknél pedig 490. Itt sajnos csak az áfakülünbség van és a gyenge Ft, nem szálltak el annyira a kereskedők :(

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1592) KMan válasza M@trixfan (#1591) üzenetére


KMan
őstag

Angoloktol rendelve milyen koltsegekkel kell meg szamolni?
-magyar biller kb 10k
-magsafe 10k?
-?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1593) xedos válasza KMan (#1592) üzenetére


xedos
addikt

A billentyűzet tuti nem 10k... én 70-et hallottam, de 20k minimum...
A magsafet miért kéne cserélni? csak a fejet rajta -azt meg szerintem adják hozzá...

(#1594) M@trixfan válasza KMan (#1592) üzenetére


M@trixfan
addikt

Rendelés közvetlen a Zepültől nincs Angoláliából :DDD Billentyűzet akkor ultra nagy szívás ha más a fizikai kiosztás az angolon a unibody felsőrész miatt. Erről sajnos többet nem tudok, de biztos nem 10k mint a korábbi gépeknél. Ott csak be kellett pattintani azt a billt amit akarsz, egy panelen volt rajta az egész.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1595) 1010 válasza KMan (#1592) üzenetére


1010
őstag

mind2 koltseg marhasag es felesleges
az egyik pusztan a tapasztalatlansagod miatt lep fel a masik meg kenylemi dolog :U

magsafe nel meg a fejet se kell cserelni,bemesz egy mediaba vagy saturnba es veszel egy konektor atalakitot,hogy az angol cuccokat is lehessen igy dugdosni itthon,
en is igy hasznalom,100ft annyi se,kapja be az apple

bill re meg ott a virtualis hozza adod a magyart,es mikor kell valami akkor csak atvaltasz,kozbe mutatja mit nyomsz es az minek felelmeg,
rovid shift nyolc alt es 10command es hasonlo notikat es szepen at allitja magyar kiosztasra
akinek allitolag ez van

kulomben is ti itthon be meritek adni az ugynevezett apple szervizbe a vadi uj notikat,a legtobben rosszabb allapotban kapjak vissza mint ahogy odavittek

[ Szerkesztve ]

(#1596) rakal válasza 1010 (#1595) üzenetére


rakal
senior tag

Ez amit írsz is azt mutatja,hogy az Apple jelenleg Mo-n csillogó,villogó elitista cucc,jó amíg jó,de ha gáz van,szervíz kell,akkor mindjárt gond van nem is kicsi,,a szervíz 0,az alkatrészek horrordrágák.
Nem értem az Apple-t:
Ha már forgalmazni engedik Mo-n miért nem építik ki a nyugaton meglevő jó ügyfélszolgáltatásokat is?

[ Szerkesztve ]

(#1597) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

alumínium MacBook-ban próbált már valaki 2x2 BG DDR3-1066-os mezei Kingston memóriapárt? Jóval olcsóbb, mint a CSX (20k nagyker ár), így gondoltam őt választanám...

(#1598) KMan válasza 1010 (#1595) üzenetére


KMan
őstag

all right, then mindeketto felesleges, bocs hogy ilyet kerdeztem :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1599) 1010 válasza rakal (#1596) üzenetére


1010
őstag

apple is tudja hogy kell elni
nehany tokevel rendelkezo ember nalunk kitalalta hogy o msot applet fog arulni itthon,
megkerestek az applet,akik kurvara nem erdekel magyaro,vegul rendes aron kapjak a notikat,es szvsz amit eddig elertek az kb a 0val egyenlo,minden alkatreszt amerikabol rendelnek,pffff.
es winfos nyelvezetu forditast akarnak a apple progikra,en nem ezt nem hagynam.
vagy van rendesen apple,szerviz,IGAZI itunes,genius bar,vagy semmi,es mindeki vegye ott ahol tudja,pl ebay ahol ugye most is olcsobb,vagy kimesz becsbe ha nincs messze,es akkor a gari gond is megvan oldva

(#1600) P.O.C.


P.O.C.
tag

Sziasztok!

Szerintetek is ugyanaz a kettő?
1
2
Még a reklámarc is ugyanaz egy-két képen. 1000 forint is különbség is pénz... :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.