Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Xero válasza kalosiszilar (#850) üzenetére


Xero
nagyúr

Ugyan olyat mint bármilyen más hasonló alkatrészekből épített pc-s noti. Vistaval is bőven elvan. Bár a Vista egy rakás s**r. :)

(#852) Pacák válasza kalosiszilar (#850) üzenetére


Pacák
senior tag

Ha külön partícióról megy az XP (bootcamp), akkor ugyanolyan, mint egy hasonló kiépítésű PC -s laptop - teljes funkcionalitás. Ki kell okosítani az XP telepítő CD -t az EFI -vel kapcsolatban. (Olyasmi, mint a PC BIOS -a.)

Ha viszont emulálsz neki egy gépet szoftveresen a mac -en, akkor te szabod meg, hogy meddig butítod a virtuális gépet -, és ebben az esetben nem nagyon mennek a 3D -s dolgok.

Nuclear launch detected

(#853) kalosiszilar válasza Xero (#851) üzenetére


kalosiszilar
csendes tag

Az meglehet, de nekem sok dolog kell ami csak windowson fut. Sajnos..
Mostansag gondolkodom egy ilyen notebookon, foleg a mac os x miatt. Tudom mar inteles notebookon is lehet futtatni mac-et, de akkor is egy macbook szebb, meg jobban van tamogatva az Apple felol...

Budog geci naci vagyok es bombagyar.hu-t olvasok!!!

(#854) dekoninck válasza dekoninck (#836) üzenetére


dekoninck
aktív tag

bocs, kétszersülttel :)

[ Szerkesztve ]

(#855) dekoninck válasza dekoninck (#836) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Ma már meg is lehetett érinteni a notit. Aranyos. Nem törik, elég merevnek és masszívnak érződik a fémháza. A multitouch baromi jó, könnyű megszokni :) pl az iPhotoban a képek forgatására.
Az Air "legvékonyabb helyén 5 mm vékony" Apple nagyképűség persze a szokásos mókusvakítás. Hiszen ezen a helyen szerintem semmi nincs a gépben, de ha nem lenne ott, akkor bumfordibb lenne (értsd: mint bármi más), nem Lég-ies.
Bocs, nem tudom megállni: ha a Toshiba tenne egy 4mm vékony peremet a Portégé elejére (na meg kihagyná a DVD-t) máris az lenne a legvékonyabb noti :DDD de még ezekkel együtt is jóval könnyebb, és "okosabb", mint az Air, kb ugyanannyi pénzért. Tudom, OSX nincs rajta :) De félreértés ne essék, nem az Apple ellen beszélek, hanem arról, hogy miért nem követi a Portégé példáját? Akkor az lehetne a legszebb, legvékonyabb, legkönnyeb, leglegebb noti a világon!

(#856) xedos


xedos
addikt

Volt Macbook pro frissítés...
Lett bele nagyobb proci és multitouch billentyűzet.

(#857) Cyrin válasza xedos (#856) üzenetére


Cyrin
addikt

De nem csak abba, hanem a sima Macbookba is új procik kerültek.

(#858) Kewin21


Kewin21
tag

Mit lehet kezdeni, ha nem indul a gép? :O
3 hónapos MacBook...

(#859) Ombi5 válasza Kewin21 (#858) üzenetére


Ombi5
őstag

Ha garis ,akkor egyertelmu! :R

(#860) tiv83us válasza Kewin21 (#858) üzenetére


tiv83us
veterán

Irany vele vissza az uzletbe!

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#861) Farcsy


Farcsy
tag

sziasztok...egy ilyen tipusú apple az jó?...: Apple MacBook MB061LL/B : 1080$ sztem nem sok érte...csak ez a tipusú minőségileg jó?...nem túl kicsi a 13.3" kijelző ?

(#862) xedos válasza Farcsy (#861) üzenetére


xedos
addikt

Szerinted ezt mi döntsük el helyetted???? -hogy neked jó -e a mérete?

(#863) Cyrin válasza Farcsy (#861) üzenetére


Cyrin
addikt

jó az, nem kicsi.

(#864) dekoninck válasza Farcsy (#861) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Egész pontosan nagyjából 4 centivel kisebb a képernyő átmérője, mint a "standard" 15"-osoké.... Meg kell nézned magadnak. Én mikor megvettem (látatlanban) a 12 colos xxxxxxx gépemet, pár napig azt hittem, hogy kiesik a szemem, olyan picik voltak a képpontok, pláne a 20 colos asztali monitor után. Most meg a Dell tűnik bumfordian nagynak a külön-külön látható pixeleivel, a picit pedig teljesen megszoktam. Én. Mindenesetre az átlagemberek között nem túl népszerű a 12-13 colos méret. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#865) Farcsy


Farcsy
tag

itthon lehet kapni hozzá töltőt meg adaptert avagy ami hozzá kell?...mert usa-ban ugye mások a konnektorok és azt én itthon nem tudom használni...ha lehet akk az kb mennyi?

(#866) Cyrin válasza Farcsy (#865) üzenetére


Cyrin
addikt

(#867) Farcsy válasza Cyrin (#866) üzenetére


Farcsy
tag

amit az usa-ból kapok hozzá eredetileg azt sehogy nem tom itt használni?

(#868) dekoninck válasza Farcsy (#867) üzenetére


dekoninck
aktív tag

A töltők maguk mindenhol használhatók, mivel általában 100 - 240V, 50 / 60Hz között működnek, az amerikai is. Csak egy csatlakozó-adaptert kell szerezned, mondjuk a Mediamarktban, pár száz forintért; vagy a Cyrin által linkelt boltban hosszabító kábelt az amerikai töltőhöz, amin viszont már magyar csatlakozófej van, ahogy az a képen látszik.

Ha jól tudom (és a macbolt leírásából is ez derül ki), hogy a Magyarországon kapható gépek töltőin is amerikai szaványú csatlakozók vannak, és eleve kell (jár) hozzá az átalakító (merthogy el se férne rajta a távol álló európai). De cáfoljanak meg a júzerek, ha nem így van.
Itt a világ másik felén simán használom az odahaza vett xxxxx (fújj) gépemhez, meg a mobilomhoz a töltőt, egy 250 forintos csatlakozóátalakítóval. A hajnyírómhoz már külön töltőt kellett vennem otthon :)

(#869) Farcsy válasza dekoninck (#868) üzenetére


Farcsy
tag

ok..nagyon köszi :)...még lenne kérdésem...ugyebár nekem ezt kintről küldené mamám akk angol mac os x-et kapok hozzá...és ezt nem lehet torrent oldalról letölteni ? vagy itt mo-n mennyi egy magyar mac os x tiger?...mert úgy szeretném hogy magyar legyen az egész...nekem eléggé új lenne egy mac soha nem volt még és nem kellene hogy rögtön minden full angol lenne....meg még1 kérdés...itthon vhol áttudom címkéztetni a billjeimet úgy hogy szép is maradjon ?

(#870) dekoninck válasza Farcsy (#869) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Ha arra gondoltál, hogy majd warezelsz, :((( ilyesmit ne forgass a fejedben, itt nem kapsz (nyilvános :) ) választ rá.
A nyelvi csomagot ingyenesen lehet letölteni, Tigerre épp innen. Nemtom, hogy 10.5 van-e már magyarul.
Megelőzendő a következő kérdést, magyar betűkészletek meg pl. itt vannak, de biztos akad máshol is.
A billentyűcímkézést nem tudom, teljes billentyűzetet csak fedlappal együtt lehet cserélni, pár (3-4) tízezer forintért.
Külünben hogy "lehetne magyar az egész", ha nem is magyar termék a notebook???

[ Szerkesztve ]

(#871) Xero válasza Farcsy (#869) üzenetére


Xero
nagyúr

Magyar 10.5 nincs. 10.4 is fos. Angol az jó. kb 100-150 szót nem vészes megtanulni.
International english billt vegyetek azon megvan minden gomb csak máshol. Amugy egy fedlap csere 20-30e. Címkézés felejtős. Az randa.

(#872) Farcsy válasza Xero (#871) üzenetére


Farcsy
tag

bocs hogy ennyi amatőr kérdéssel jövök fel csak kb ez a windows-ról mac-ra való váltás olyan mintha trabantról bmw-re váltanék :S:D...szal ezt kapnám hozzá : Mac OS X v10.4 Tiger...(nem tom ez mennyire friss vagy hogy ez jó változata-e) ehhez csak szedek le egy magyar language pack-et és kész is ?magyar lesz az egész oprendszerem?...meg mivel nekem nem gáz az ha angol a bill. de ha szakdogát vagy vmit írok azért ahhoz kellenének a magyar karakterek is szal meg lehet csinálni hogy usb-n csatlakoztatok hozzá másik bill-t és akk a magyar nyelvű mac-m -hez lenne magyar bill-em is...elméletileg müxik nem?

(#873) Farcsy


Farcsy
tag

meg még annyi hogy erre lehet feltenni windows-t?

(#874) dekoninck válasza Farcsy (#872) üzenetére


dekoninck
aktív tag

"mintha trabantról bmw-re váltanék"
Tudod mit, visszavonom az összes segítségemet :)
Ja, leszeded a nyelvi csomagot, és kész. Persze ettől az iLife nem lesz magyar, csak az oprendszer. Höhh, a külső billentyűzet jó kérdés, elvileg működnie kell, ha átállítod a kiosztást.

A Tigerben van BootCamp béta, ezzel felrakható volt a Windows az Intel-procis notira. Csakhogy asszem ez lejárt, tehát Leopardra kell frissítened :)
Van Parallels program, ami egy virtuális gép, arra is lehet Winyót tenni, és az az OSX-en belül fut, azaz nem kell újraindítani. Ez fizetős progi, de ez neked biztos nem gond. ;]

(#875) Farcsy válasza dekoninck (#874) üzenetére


Farcsy
tag

hát azért eléggé gond...nem vok vmi dúsgazdag srác mégmielőtt azt hinnétek..csak mamám kint él miami-ban és azt mondta kérhetek egy laptopot ...talán szán rá 1500$-t de a maradék 400$-at azt nekem kell fizetnem..csak itt a gond most nincs vmi sok pénzem :S...mert ha veszek/kapok akk egy olyant szeretnék ami 15.4"-os...az meg 1900$...de lehet nem lesz belőle semmi...még egy uccsó' kérdés...neked van macbook-od és ha van akk milyen?...és ha van akk megérte megvenni ennyiért?...köszi minden tanácsot meg segítséget :)

(#876) Xero válasza Farcsy (#875) üzenetére


Xero
nagyúr

Amire te gondolsz az már MacBook Pro.
Annak olcsóbb a bill cseréje. Mindenképpen frissíts Leopardra 10.5, mivel ezzel tudsz simán windowst futtatni újraindítás után.
És igen bármilyen usb-s magyar bill-t rákötsz átállítod a bill kiosztást és máris magyarul gépelsz. Amugy nem lenne egyszerübb átutalnia mamádnak a pénzt és itthon megvenni kicsivel drágábban?:d hátha van még akciós gép 450-ért.

Jah és amint az aláírásomban látod, MacBook Pro-m van és igen nagyon szeretem megérte.

(#877) dekoninck válasza Farcsy (#875) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Jah, ez tényleg Pro lesz.
Háááát, azt nem mondhatom meg, hogy nekem milyen gépem van, mer' megvernek. :) Izé, szemeztem a Macbook-kal sokáig, de végül nem azt vettem, aminek főleg anyagi oka volt természetesen - nem az, hogy drága, csak az ár-érték arányt rosszabbnak találtam. Hogy mégis látogatom ezt a topikot, az lehet, hogy azt jelzi, hogy tudat alatt kicsit sajnálom a dolgot :B - bár nagyon elégedett vagyok a Tudodmivel is. Szóval valamelyest érdekel a MacVilág, a munkahelyen meg sok ilyen kompóter van (PowerMac G4-korábbi iMac közt minden), valamit konyítok is hozzá.
A lényeg, hogy szerintem tuti elégedett leszel vele, ha megszokod. A családtagjaimnak én is Mac-et ajánlanék, lámáknak egy fokkal jobb, mint a PC ;) meg sokmindenben egy picit valahogy egységesebb érzést nyújt.
Ja, és bocs, ha ciki, hogy fogadatlan prókátorként itt osztom az észt.

[ Szerkesztve ]

(#878) dekoninck válasza dekoninck (#877) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Hülye PC-s, megölted a topikot! :(((

(#879) Cyrin


Cyrin
addikt

jó kis Macbook akciók vannak most:

[link]

(#880) Kinguc válasza Farcsy (#872) üzenetére


Kinguc
csendes tag

Ha nem is Trabirol, de kb balkormanyosrol jobbkormanyosra. Csak megszokas kerdese. En imadom. Ja , annyi azert meg tortent, hogy a vadi uj Macbookon allandoan lefagyott az iPhoto. Gondoltam visszaviszem a boltba, nezzek meg. Es akkor latom, hoy egy hettel azutan, hogy mevettem, kiadtak az ujat. Elvileg a szamlan alapbol ra van nyomtatva, hogy 2 heten belul learazas eseten a kulonbozetet visszaadjak. Szoval mentem az apple storba, Airen beirattak a nevem, hogy idopontot kapjak, ne kelljen ott varnom azt a hosszu 20 percet sorban. Lenyeg, vegul kicsereltek az ujra, 2bg ram, 160 hd. Es a kedves fiu a pultnal az elozo gepnek a dobozabol visszaadta a taviranyitot, mondvan ez az ujban nincs benne. Szoval erosen koszontem ezt a fajta hozaallast.
Mint latszik magyar billentyum nekem sincs, es vagyok annyira lusta, hogy evek ota kepes vagyok nem hivatalos levleket ekezetek nelkul irni angol billentyurol.

(#881) Kinguc


Kinguc
csendes tag

Mit csinalok rosszul, hogy az elvileg Safariban archivkent elmentett oldalakat keptelen vagyok megnyitni? Vagyis ures feher ablak jon be, pedig x szaz Kb el van mentodve..

(#882) Kewin21


Kewin21
tag

Na, nálam csak a rammal volt gond...

iMovie-ba lehet valahogy avi-t,vagy mpeg2-t importálni? Vagy mindenképp át kell konvertálnom mp4-be, vagy mov-ba?
Illetve effekteket lehet hozzáadni a videóhoz?

(#883) Gabe™


Gabe™
csendes tag

Hat megvan a kovetkezo szerzemeny, itt lapul a taskamban egy Air. Barmilyen kerdesre szivesen valaszolok, de szerintem csinalok rola egy kis ismertetot majd valamelyik szabad hetvegemen!
Udv
Gabe

(#884) dekoninck válasza Kewin21 (#882) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Safariban nincs Google? :)
mpeg-2-t nem importál az iMovie, csak bizonyos kamerákról. Konvertálni kell (ffmpegX, handbrake, stb)
Az avi meg egy konténer, abban szinte bármilyen kódolású média lehet, divx-től az mpeg4-ig, nyilván a megfelelő kodek kell hozzá.

(#885) MrBalage


MrBalage
csendes tag

Hello!
A nagyon közeli jövőben szeretnék hozzájutni a macbook család legkisebb tagjához. Az lenne a kérdésem, hogy a 2Ghz-es modellt is lehet-e magyar keyboarddal kérni, vagy ez csak a másik kettő nagyobb modelnél lehetséges?

Üdv
Balage

(#886) Alex91 válasza MrBalage (#885) üzenetére


Alex91
félisten

Vegyel gyorsan, mig akcios! (Miert ne lenne az is magyar billel? :F )

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#887) MrBalage válasza Alex91 (#886) üzenetére


MrBalage
csendes tag

XMS honlapján néztem őket és csak a két nagyobbhoz van írva, hogy "Magyar keyboarddal is". Akkor ezek szerint a kicsi is van?

(#888) Alex91 válasza MrBalage (#887) üzenetére


Alex91
félisten

Ott akkor ezek szerint nincs. (Ha sokat gondolkozol rajta, akkor mashol se lesz :)!)
Egyebkent van, csak gondolom vagy nem volt neki raktaron magyar billes, vagy mar eladta.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#889) zedii


zedii
aktív tag

Egy ideje kezdi birizgálni a fantáziámat a maces világ és egyre jobban ásom magam bele a témába egyre jobban vonz, azonban lenne egy fő kérdésem, mégpedig eddig úgy gondoltam ,h megválok jelenlegi notimtól, mert nem hozta azt amit eredetileg szerettem volna (eredetileg arra gondoltam, h majd képes leszek videózgatni: vágni, effektezni, tömörítgetni, és nem csak a munkámat fogja kiszolgálni a masina, de sajnos a hardverek nem bírták a műveleteket plusz féltem ,h tartós magas höm, tacsra vágja a procit..tehát nem eröltettem.) Jött a gondolat, h kisebb könnyebben cipelhető nomore vista hiba üzenet: macbook. ...aztán persze emellé majd 200ezer+monitorok majd egy asztali a videózgatáshoz.. ÉS ekkor jutunk el a kérdésemhez, hogy Macbook Pro. Vajon tudok -e ezzel megfelelően effektezni, videózni vágni, tömöríteni képekben vájgatni stb, bírják-e a hardverek, illeve maga a konstrukció nem melegszik-e , mint minden normális szellőzni nem tudó laptop??? A kérdés az fontos, mert nem ugrom neki a macbooknak ,hanem várok még picit míg összejön a Pro.. szóval tapasztalat? ja, és nem HD hanem sima miniDV -s állományokkal kell dolgoznom, egyenlőre. köszönet, zedii

(#890) Kewin21 válasza dekoninck (#884) üzenetére


Kewin21
tag

Nincs ám... :P

Így annak se tudom az okát, hogy amióta Leopard van a gépen az Office 2008-ban "ó"-t megnyomva miért ugrik egy sorral feljebb a kurzor?! Persze a betűt nem írja le...

(#891) Tegg_LAsh válasza zedii (#889) üzenetére


Tegg_LAsh
csendes tag

viccelsz?? :D Ezek erre lettek kitalalva :) En a sima MacBookommal vagtam mar HD-t, + SD videot is. Tettem ra blurt, color correctiont, meg minden ilyen kis konnyu dolgot es a real time-on dobbentem meg :D
Baratom MBP-ja meg konnyebben vette az "akadalyokat". De ha megnezed akar az apple honlapjat ott is final cut studio van a kepeken - nem viccbol. Szoval en azt javaslom, hogy vedd meg az MBP-t. Nagyon jo vetel

(#892) Cyrin


Cyrin
addikt

A síma DV vágása meg semmilyen gépnek nem okozhat gondot.

(#893) zedii válasza Tegg_LAsh (#891) üzenetére


zedii
aktív tag

remek! de gondolom akkor a premiert (adobe) elfelejthetem, és majd a final cut-ot kell megtanulgatnom:-( bár mondjuk úgyis az egész machintost 0kezdem.. ami még zavar ,h a kiterjesztéseknél pl a nem tömörített avi állományt kezeli majd vagy konvertálni kell mindent és az majd adat vesztéssel jár pl .. azért kérdéses mert ezeddig 4év anyaga van bedigizve avi ba tömörítetlen formában.. :)) najó, elkezdek spórolni.. :R

(#894) Farcsy válasza Xero (#876) üzenetére


Farcsy
tag

haliho!...nah sok vacilálás után maradtam végülis a macbooknál...pro-ra nics pénz sajna de úgy érzem ezzel is elégedett leszek :) remélem nem fogok csalódni benne :)...köszi minden infot...és még annyi hogy szerintetek a fekete vagy ezüst néz ki jobban? élőben még sajna nem láttam de képen nekem az ezüst jobban imponál :)

(#895) Cyrin válasza Farcsy (#894) üzenetére


Cyrin
addikt

milyen ezüst?

A Macbookból fekete és fehér van. Az ezüst az Macbook Air. De az majdnem olyan drága, mint a Pro, és videoszerkesztésre nem való.

(#896) Tegg_LAsh válasza zedii (#893) üzenetére


Tegg_LAsh
csendes tag

nem kell elfelejteni premiert, a CS3 mar van mac-re is. Final Cut ugyan az mint premier igazabol. Fel ora alatt at tudsz alni ra. Amint viszont tudni kell, h premiernel, meg a final cut pro-nal is minimum kell 1xxx * 900as felbontas. A Macbook meg ugye 1280*800.. Szoval nekem csak a final cut express megy.. Amit nem tudok biztsan, hogyha kulso monitort hasznalok, akkor se megy? (erre en varnam a valaszt, aki tudja)
Konvertalgatni nem kell, ugyan az az .avi itt is, mint akarhol. az avi szabvany, es azon belul van sokfele cucc. de a bedigizett videoid mukodni fognak macen is.

(#897) zedii válasza Tegg_LAsh (#896) üzenetére


zedii
aktív tag

remek! már csak erre kéne egy komoly vevő és át is tudnék állni a macre, mert elég kedvező lett az áruk ..

[ Szerkesztve ]

(#898) macbook


macbook
csendes tag

Sziasztok!:)
lenne egy kérdésme az uj macbook, és maccbook pro modellekkel kapcsolatban. tudom h már kb egy hónapja megjelentek és azt is tudom, h a apple.com on már fennvannak a frissités hírei, sőt az árak is meg minden, e a magyar lapokon nincsenek fenn... ez azért van mert lassan frissítik az ldalt, vagy azért van, mert MAGYARORSZÁGON MÉG NEM KAPHATÓAK AZ ÚJAK?
tehát a kérdés tömören? ha mostanáa akarok venni új macbookot, akkor mikor vegyem? vegyek most ? vagy várjam meg - ha eddig nem jött volna ki - h magyarországon is a frissítettet lehessen kapni? vagy használjam ki a mostani 10% os akciót??
tanácstalan vagyok. valami mac tudor segíthetne:):) :) :) :))

(#899) Cyrin válasza macbook (#898) üzenetére


Cyrin
addikt

Itthon még nem kaphatóak az új Macbook-ok, de heteken belül lesz sztem.

Hogy melyiket vedd, azt neked kell eldönteni, mérlegeld a kb 20 ezer Ft--os különbséget pl az új és az akciós alapmodell esetén, és a műszaki tartalom különbségét is.

Megéri megvenni az akciósat is nem jársz vele rosszul.

(#900) macbook válasza Cyrin (#899) üzenetére


macbook
csendes tag

köszönöm a segítséget, azt hiszem megfontolom. lehet h nem érdemes várni a nagy ujításra mert ez ami kapható éppen elégséges számomra.
majd meglátom, a közeljövőben:)
:)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.