Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) StoneBridge válasza joey04 (#1649) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Ez durva.
És félek, hogy ez majd gyakrabban elő fog még fordulni MB tulajoknál. Egyszerűen szar helyre tették a hűtést. Ha valami terhelőbb program futtatásakor beindul a hűtés olyan forró levegőt nyom a kijelzőre, hogy simán elképzelhető, hogy ez az oka.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1652) joey04 válasza StoneBridge (#1651) üzenetére


joey04
titán

pedig azt hittem a fehér macbook után nem követnek el ilyen mértékű hibát...
vajon a Pro esetében is így van megoldva?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1653) StoneBridge válasza joey04 (#1652) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Szerintem igen, ott sincs külön elvezetve a hűtés. Max. annyi, hogy nagyobb felületen át távozhat a meleg. De talán ott szükségesebb is, mert erősebb kártya + proci van bennük, ezáltal a hőkibocsátás is nagyobb kell hogy legyen.

Meglátjuk, remélem nem lesz típushiba. Minden esetre most már vizsgálni fogom és ha valami elváltozást látok, akkor írok ide.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1654) bmx powa


bmx powa
tag

Valami kevésbé fogyatékos msn leopard-ra? Ami kezeli az egyéni hangokat, egyéni smileokat meg ilyeneket...

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#1655) Alex91 válasza bmx powa (#1654) üzenetére


Alex91
félisten

Mi van, enelkul nem megy a csajozas? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1656) bmx powa válasza Alex91 (#1655) üzenetére


bmx powa
tag

Nem, csak gyakran vágok zenéket, és részleteket kéne mutogatnom másoknak, gyakran egymásután több embernek, és enélkül macerás. Az egyéni smile meg csak megszokás, általában a prohardveres smileokat szoktam használni. Csajozás meg amúgysem szempont, barátnőmmel skypeozni szoktam :P

szerk.: Webcamot sem kezeli az ami nekem van...

[ Szerkesztve ]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#1657) StoneBridge válasza bmx powa (#1656) üzenetére


StoneBridge
senior tag

MSN for Mac-et én is feltettem és valóban nagyon kis egyszerű az egész. Azért a webcam támogatást beletehették volna, röhej, hogy nem kezeli. :U
A többi fícsőrre, ami a Win Live Messenger-ben van szerencsére nincs szükségem.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1658) Stoto


Stoto
tag

Sokáig használtam messenger for mac-et, de mint az egyetlen microsoft program az egész gépen néha microsoftos szokásának megfelelően kifagyott. Főleg akkor amikor megszakadt a netkapcsolat és mindenképpen hibajelentést akart küldeni neten...

Kipróbáltam 3-4 msn képes klienset és végül az ADIUM nevű proginál kötöttem ki. Hihetetlen jó kliens, gyors, szép, stabil, ajánlom mindenkinek.

(#1659) StoneBridge válasza Stoto (#1658) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Megnézem, köszi.

Lehetséges, hogy a töltöttség visszajelzés egyfajta élettartamot jelez vissza, ha teljesen fel van töltve az akksi? Múltkor mintha 96%-on lett volna az akkumulátor szintje, pedig mióta megvan a MB töltőn van.
Délután megnézem, hogy most hány %-on áll, de lehetséges ez?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1660) xedos válasza StoneBridge (#1659) üzenetére


xedos
addikt

Jaj emberek!!!!
Ennyire nem kell foglalkozni az akksival!
Az elektronika az akksi kimélése végett egy bizonyos százalék alatt nem kezd el tölteni!

(#1661) Stoto válasza xedos (#1660) üzenetére


Stoto
tag

Valóban. Felesleges aggódni a technikai részletekért. A macbookot arra tervezték, hogy működjön és csak használni kelljen.

Az más kérdés, hogy általában a notebookokat erre tervezik, de tapasztalatból mondom, hogy eddig csak az applenek sikerült. :D

(#1662) StoneBridge válasza Stoto (#1661) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Okka. Nem aggódom, kihasználom amennyire lehet. :K
Aztán ha valami probléma lesz vele, akkor úgyis beírom ide.

Toshiba notit is azért vettem régebben, mert azt hittem annál profibb nem létezik. Alaplap csere, pixel hiba, tápcsati csere és még egy-két apróság után rájöttem, hogy a név nem minden.
Így van ez az Apple esetében is. (iPhone 3G-ből most készülök visszavinni a 2. garanciásan kicseréltet)
Mindenhol előfordulnak hibák, nem leszek elfogult az Apple notik esetében sem, ha probléma adódik. ;)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1663) Stoto válasza StoneBridge (#1662) üzenetére


Stoto
tag

Mi gondjaid vannak az iphonnal? Nekem volt 2g és most van 3g verzió is, tökéletesen meg vagyok vele elégedve, semmi hiba eddig :) Sőt, most hogy megnéztem a keynoteot az 3.0 OS-el kapcsolatban nagyon örülök hogy az iphoneom van :)

(#1664) StoneBridge válasza Stoto (#1663) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Mindkettő porosodott a kijelző alatt. Az első az elejétől fogva porosodott, a mostanin nemrég vettem észre. Semmilyen egyéb problémám nincsen vele, a telefonjaim közül is eddig ez fogott meg legjobban.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1665) Stoto válasza StoneBridge (#1664) üzenetére


Stoto
tag

Most, hogy mondod az enyém is porosodik a kijelző alatt :D

Visszavitted T-be és kicserélték vagy megtisztították ?

(#1666) StoneBridge válasza Stoto (#1665) üzenetére


StoneBridge
senior tag

1 héten belül cserélték, addig kaptam egy cserekészüléket.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1667) M@trixfan válasza KMan (#1645) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ez nagyban függ mennyire jó az ár, elvileg miért is ne... Azt azonban nem árt tudni, hogy a unibody gép egy nagyságrenddel jobb a rendes VGA miatt és jobb benne a tft panel is. Szóval attól függ mennyi az annyi... :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1668) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Hali
MacBook 13" laptopot szeretnék.Szerettem volna,csak most ha jól értelmezem akkor a magas dollár miatt ilyen drága??Lehet álmodtam :DDD ,de volt olyan amikor 160Ft volt 1$,most 220.És igy 380K a mostani ára,akkor meg 220.Szal akk ez a gond??
Mert engem nagyon megfogott az iPhoneom(3G),kitűnő,főleg a 3.0ás OS-sel ;] lesz ott.Most meg ez a kis szépség teccik nagyon.
Szal ahhoz képest amit tud,elég jó,egy jó árfolyammal.Nem tévedek??

ÜDv :)) :DDD

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#1669) P.O.C. válasza Barett 50cal (#1668) üzenetére


P.O.C.
tag

Nem tévedsz ;)

Sajnos az árfolyam betesz neki, ezt is jól látod. Mondjuk ami 220 volt régen, az (nem pont ugyanaz, jobb) most 300. Az alumínium 380.
A ráadás csak annyi, hogy (ha jól tudom) kis hazánkban nem is a dollár, hanem az euró árfolyam az irányadó, bár ennek sincs nagy jelentősége, ez is szar, meg az is szar.

üdv

ui.: #1650-re valaki?

[ Szerkesztve ]

(#1670) Stoto válasza P.O.C. (#1669) üzenetére


Stoto
tag

Elég durván elszálltak az árak. Január elején vettem a gépemet, akkor ez a típus 419e HUF volt, most ugyanaz 475e HUF

Pedig amikor vettem, már akkor is magas volt az euro és sokan vártak arra hogy lejjebb is fog menni, de az akkor szálingózó hírek alapján én úgy gondoltam, hogy nem fog lejjebb menni.
A fene se gondolta volna hogy drágul, sőt ennyire.

(#1671) P.O.C. válasza Stoto (#1670) üzenetére


P.O.C.
tag

Hát igen...

Én novemberben közepén-végén még gondolkoztam, hogy rendeljek most, vagy inkább ne? Aztán végülis megrendeltem, megvettem. Az elsők között voltam, aki hozzájutott, azóta csak drágább lett. Nem jó, de ez van.

(#1672) joey04


joey04
titán

Hát ez nem egy szimpatikus lépés:

Az Apple hazai szervizének is nevezhető Almárium Pro Kft arról tájékoztatott, hogy az Apple bizonyos garanciás eseteket kívül helyezett a korlátozott garancia hatósugarából. Így például a MacBook modellek aljának repedezése (bottom case), amely a kibocsátott termékek körülbelül 40%-át érinti, immáron nem tekintik garanciás hibának. A dolog azért érdekes, mert a jelenséget egyértelműen anyagHIBA okozta a 2006-2007-es gépeknél. Nem minősül garanciás gondnak az sem, ha a MacBook Pro nyitógombja lekopik, mert lepattog róla a festék - mint ismert, a gomb nem króm, csak krómozott… A legérdekesebb megfogalmazás az ExpressCard foglalatokkal kapcsolatos: az Apple nem ad garanciát a MacBook Pro-k ExpressCard foglalataira, ugyanis az "a használat következtében is elromolhat". A gazdasági válság időszakában ellentmondásosnak tűnik a minőségpolitika ilyen jellegű szűkítése, és már a közeli jövőben nem kevés feszültség forrása lehet az új irányvonal… A lépés nyomán sajnos a garanciabővítést vásárló felhasználók is kénytelenek lemondani ezen alkatrészek ingyenes cseréjéről.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1673) M@trixfan válasza joey04 (#1672) üzenetére


M@trixfan
addikt

Hát ja, szar dolog ilyenről olvasni az biztos. :( Annyi ráció van talán benne, hogy akinek a 2007-es műanyag MacBook-ja még nem repedt meg annak már nem is fog, nem esett bele a 40%-ba. Akinek meg előjött az már úgyis kicseréltette garanciában. Borítékolom, hogy gomblekopással más gyártó sem nagyon foglalkozik és az tényleg csak szervízdíj+anyagköltség.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1674) Barett 50cal válasza P.O.C. (#1669) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Hali
Értem köszi:).Am érdemesebb lenne az uj alut venni nem??A régi se rossz,azt is lehet már kapni 9400Mes kártyával,csak DDR2es memó,meg 120Gb HDD,meg stb.Nekem mindkettő teccik,de az alu "zöldebb" nem??: O
ÜDv

[ Szerkesztve ]

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#1675) P.O.C. válasza Barett 50cal (#1674) üzenetére


P.O.C.
tag

Hát nem tudok objektíven nyilatkozni az ügyben mert elfogult vagyok az aluval kapcsolatban, nekem is olyan van.
Menj be egy kereskedésbe, tapogasd meg őket, próbáld ki, aztán válassz.

A különbség 80e forint, azért az sem mindegy.

üdv

(#1676) bmx powa válasza joey04 (#1672) üzenetére


bmx powa
tag

Éppen most SZOPTAM be a Bottomcase-es dolgot...

"Akinek meg előjött az már úgyis kicseréltette garanciában. "

Ez nagyon nem igaz...elmondom neked hogy jó 2 hónapja vittem be a gépem bottomcase és topcase problémával. Azóta is várok rá, felhívtam őket, aztmondták hogy a bottomcase-ről visszavonták a garanciát, ezért azt b@szhatom, a topcase-re meg várjak....hát b@zmeg...

[ Szerkesztve ]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#1677) M@trixfan válasza bmx powa (#1676) üzenetére


M@trixfan
addikt

Érdemes lenne elbeszélgetni a főnökkel az Almáriumban, egyik barátom is rájuk kellett pirítson egy kicsit mire hajlandóak voltak normálisan "viselkedni" :((( Azt kéne pedzegetni nekik, hogy amikor leadtad a gépet 2 hónapja akkor még nem ez volt a helyzet és az ő lassúságukat nehogy már neked kelljen kifizetni.

Na de amúgy régen repedt meg és csak most vitted be vagy most jött elő egy 2007-es gépen?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1678) bmx powa válasza M@trixfan (#1677) üzenetére


bmx powa
tag

Használtan vettem így, hogy meg van repedezve, és kaptam hozzá az almárium szervízlapot, és az előző tulajdonos megígérte (és beleírtuk az adásvételibe) hogy ennek a garanciáztatását elintézi még ő, mert ő már rég bevitte, de még nem voltak képesek kicserélni...De most hogy így mondod, megkérdezem tőlük hogy ugyan hogy is van ez....

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#1679) Tegg_LAsh válasza bmx powa (#1678) üzenetére


Tegg_LAsh
csendes tag

nekem ugyan ez volt. 3 honapig vartam egy top case cserere. 3szor hivtam EN oket h mi a fene van mar, es harmadikra szepen burkoltam elkuldtem oket melegebb helyekre... erdekes modon masnap mar hivtak h mehetek mert megerkezett az alkatresz.
ha meg akarki elkezdi magyarazni neked, hogy igy meg ugy megy ez, akkor mondjad h ok is penzt szamolnak fel, ha 15napon tul viszed el toluk a kesz gepet, ugyhogy akkor kezdjenek el szamolni miota van naluk a geped!
ne hagyd magad, mert hajlamosak semmibe venni az embert.. :(

[ Szerkesztve ]

(#1680) bmx powa válasza Tegg_LAsh (#1679) üzenetére


bmx powa
tag

Az én gépem nincs náluk...de most felhívom őket a bottomcase-el kapcsolatban.

MOD: Na, aztmondta a csaj, hogy hiába vitatkoztak az apple-el, meg próbáltak pereskedni, nem voltak hajlandóak az x dátumnál újabbakat v régebbieket (nemtom pontosan) cserélni, és az enyém beleesik ebbe a kategóriába (tényleg beleesik...) Úgyhogy ez van...1,5 hónapja vagyok MAC-es, és íme az első csalódás az Apple-ben... :(

[ Szerkesztve ]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#1681) M@trixfan válasza bmx powa (#1680) üzenetére


M@trixfan
addikt

Így sajnos csalódhatnál a Sonyban, Toshibában, vagy másban is. Sztorik mindenhol vannak. Megértelek, hogy szarul jártál. Csak sajnos az Apple szemszögéből nézve 2 év volt a repedős szériára, ezalatt ki is jött mindenkinek. Neked csak akkor kellett volna megvenni a gépet ha már elintézte az előző tulaj a problémát.

Itthon jelenleg a két legjobb Apple kereskedőtől érdemes vásárolni mert személyesen intézkednek ha kell valami és rendesek. Sokkal inkább az ő demo gépeiket érdemes venni. Nekem pl. egy akciós áron vett bemutató darab Cinema Display-t azonnal nélkül kicseréltek egy új bontatlan dobozra, mert enyhén foltosnak találtam egyik oldalon a fehéret. Az volt a durva, hogy első tft monitorom volt és azóta már tudom, hogy annyi fényerő inhomogenitás mindegyik tft-n van földi árkategóriában.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1682) bmx powa válasza M@trixfan (#1681) üzenetére


bmx powa
tag

Egyáltalán nem zavaró a probléma, és az előző tulaj is teljesen korrekt volt, ő nem tudhatta hogy ez így lesz. És nem is akarom bevasalni rajta, mert nála korrektebb emberrel nem sokkal találkoztam, így nem is érdekel hogy meg van-e repedezve...Amúgy a Topcase cserére is várok, azt nem mondta vissza az apple...De azon tényleg csak egy tűhegynyi repedés van, de az előző tulaj ragaszkodott hozzá, hogy rendeljenek.

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#1683) Macibook


Macibook
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy MacBook Air-t. Fel akartam rakni a BootCamp-el a Windows XP-t, de az felbeszakadt hogy rossz a lemez. Azóta Amikor el akarom inditani se a OSX sem a Windows nem indul es csak villog ez a kerdojeles mappa az elején. A superdrive eloszor olvas valamit de az sem megy ha berakom a mac lemezt hogy arrol telepitsen valamit. Esetleg valakinek otlete hogy mi lehet?

(#1684) M@trixfan válasza Macibook (#1683) üzenetére


M@trixfan
addikt

Szia! Próbáld úgy indítani a gépet, hogy az "option" gombot lenyomva tartod. Ekkor ki tudod választani a Mac OS-t. Ha így feléled az OS X akkor minden ok, csak használj másik Windows telepítőt.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1685) M@trixfan válasza M@trixfan (#1684) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ja és a biztonság kedvéért ellenőrizd a Startup Disk-et!

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1686) Macibook válasza M@trixfan (#1685) üzenetére


Macibook
tag

Problema megoldva a Startup Dsiknek a Fat32es winfos volt beallitva bootcamp ujraprticional gyors ntfes fromazas es ment minden koszonom a segitseget.

(#1687) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Nézegetek egy G3 PowerBook-ot, a kérdésem az volna, hogy milyen programokkal tudom tesztelni?

Olyasmire gondolok, hogy pl. Everest-nek, Dead Pixel Buddy-nak, HD Sentinel-nek van-e valamilyen Mac-es megfelelője, alternatívája?

Köszönöm előre is! :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1688) xedos válasza Tim82 (#1687) üzenetére


xedos
addikt

Elvileg a gyári telepítő lemezen van Hardware ellenőrzés...
Talán ALT + D vagy T gomb indításkor... ?

(#1689) Tim82 válasza xedos (#1688) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem nincsen gyári telepítőm és nem feltételezem, hogy egy nagyjából 8 éves G3 PowerBook-nak meglenne még a lemeze. Gondolom, ha lenne, az OS 9 lenne.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1690) xedos válasza Tim82 (#1689) üzenetére


xedos
addikt

Bocs. Én csak az inteleseknél kapcsolódtam be :-)

(#1691) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Page Up/Page Down-t Win alatt merre találom? :B
Eddig nem volt szükségem a használatára, de egy program miatt kellene.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1692) Stoto válasza StoneBridge (#1691) üzenetére


Stoto
tag

fn+ fel/le?

(#1693) bmx powa válasza bmx powa (#1682) üzenetére


bmx powa
tag

háháááá, Topcase, Bottomcase cserélve :D

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#1695) StoneBridge válasza szabi6k (#1694) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Igen. :K

Szerk.: Pontosabban nem. Ha Mac laptopod van, akkor PC vinyó nem lesz jó. Notebook Sata vinyót vegyél. ;)

Stoto: Köszi, remélem játék közben is működik.

[ Szerkesztve ]

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1696) Stoto válasza StoneBridge (#1695) üzenetére


Stoto
tag

Véletlen előhoztam a hw infót a macbookomon aztán nézegettem, hogy mi van a gépben. Rátaláltam egy ilyen sorra: motion sensor: enabled

Wiki meg elmondta hogy: http://en.wikipedia.org/wiki/Sudden_Motion_Sensor

Ez nem tudom mennyire up-to-date ,de ha az akkor vigyázni kell a zuhanásdetektoros winyókkal, mert simán kernel panic-ot okozhatnak.
Igaz a megoldás is le van írva, miszerint ilyenkor ki kell kapcsolni a gyári motion sensort, csak az nincs leírva hogyan :D

(#1697) _Gomba_ válasza Stoto (#1696) üzenetére


_Gomba_
tag

Hali Mindenki!

Nem figyeltem, hogy van ilyen topic. De akkor beszállok én is. :)
Nekem Macbook Pro-m van alu.
Én sráctól vettem aki behozta USA-ból. Mivel nincs számlám ezért nincs gari.
De mivel van iphone-om is és beszéltem már az almáriummal...
Hát, hogy is mondjam: HÜLYÉK!!! ;]
Ha nekem bármi problémám lenne átvinném Bécsbe a szomszédokhoz, ott elveszik a kezedből és kész.

Te a Sudden Motion Sensor-ra gondolsz. Cocktail-el lekapcsolható.

(#1698) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Hali!

Macbook white-on törtöénő torrentezéssel(uTorrent) vannak gondjaim!Konkrétan az h egy rövid idő után fogja magát és leakad, lelassul 0-ig!De ha bezérom és újra meginytom akkor megint midnen jól megy egy rövid ideig(pár perc), de egy idő után megitn azt csinálja!Van/volt vkinek hasonló gondja, ill tanácsa, h mi tévő legyek?!Természetesen nem a tűzfal blokkolja!

(#1699) _Gomba_ válasza rOwLeY (#1698) üzenetére


_Gomba_
tag

Router esetleg másik kliens ? (Transmission, Vuze)

(#1700) rOwLeY válasza _Gomba_ (#1699) üzenetére


rOwLeY
őstag

Azóta megoldottam szerencsére, Transmission volt a megoldás!Fasza stabil, mindent tud!
Amugy utp-vel kapcsolódok közvetlen kolihálóra!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.