Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) 1010 válasza DonFabrizzio (#1500) üzenetére


1010
őstag

welovemacs.com nl is lehet nezni,irsz nekik mailt meg egy serialt,de arban ugyanott vagy,de az amcsi oldalakon,legalbb van minden,ja almarium z nagy fos,tobben veittek amcet es rosszab alapotban kaptak vissza,billeget,aksi nem ugyanaz volt,en soha nem viszem oda amc em,inkabb itthon megjavitom,neketem van egy csomo jofele leiras

(#1502) Stoto válasza StoneBridge (#1491) üzenetére


Stoto
tag

Nagyobb winyó van benn + billentyűháttérvilágítás.

(#1503) ede006


ede006
csendes tag

Sziasztok!

Egyre inkább kezdenek érdekelni ezek az apple cuccok és egy macbook vásárlása egyre inkább foglalkoztat! Tulajdonképp az érdekelne hogy szöveget szerkeszteni lehet-e ezeken a gépeken úgy, hogy a végeredmény doc vagy docx formátumú lehessen?
Elősze is köszi a választ! :R

(#1504) tiv83us válasza ede006 (#1503) üzenetére


tiv83us
veterán

Erre meg a beepitett Texteditor nevezetu szovegszerkesztovel is van lehetoseg :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1505) DonFabrizzio válasza ede006 (#1503) üzenetére


DonFabrizzio
tag

A Texteditor-on kivül természetesen MAC OS X re is megvásárolható, a microsoft által fejlesztett Office csomag is, a leopardra jelenleg két félét tudsz tenni: a 2004-et és a 2008-at, ha engem kérdezel inkább a 2004 et vedd meg mert szerintem könnyebb a kezelhetősége és nem utolsó sorban olcsobb is.

Üdv
DonFabrizzio

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1506) Xero válasza DonFabrizzio (#1505) üzenetére


Xero
nagyúr

Na és persze az Apple által fejlesztett iWork irodai csomag részét képező Pages is képes erre a műveletre. :)

(#1507) 1010


1010
őstag

egy time maschine mentes emnnyi hejet foglal?hogy tevodik ez ossze?
mekkora disket vegyek egy 160as belso melle?

(#1508) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Egy hölgy ismerősömnek lenne szüksége egy laptopra. Szempont, h megbízható legyen jó szervizháttérrel és szép is legyen. Bár tudok jó laptopokat más márkáktól, de dizájnnal ugye kevés foglalkozik és nem rég jutott a tudomásomra, egy bootcamp nevű program is, ami, ha jól értelmeztem, lehetővé teszi win rendszer futását a gépen.

A baj az, h kb itt meg is áll minden ismeretem az apple laptopokkal kapcsolatban. Működik jól a vista rajtuk, vagy kell vmi bajlódni? Van vmi olyan infó, amit mindenképp fontos tudni, mielőtt mac-re váltana?

Főként irodai munkára lenne használva és pozitívum, ha van 17"-osba. Melyik típust mutassam meg neki vagy hol találok egy "jó" árakkal dolgozó mac shop-ot?

Let's begin, de gozaimasu!

(#1509) _ak_


_ak_
addikt

Jól látom 17esbe csak macbook pro van 680k ért? Nincs egy gyengébb, olcsóbb változata ennek?

Let's begin, de gozaimasu!

(#1510) tiv83us válasza 1010 (#1507) üzenetére


tiv83us
veterán

Nekem az 500GB-s kb egy honap alatt megtellt, azota nem hasznalok TM-t.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1511) KMan válasza tiv83us (#1510) üzenetére


KMan
őstag

Ez komoly? :Y :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1512) Alex91 válasza KMan (#1511) üzenetére


Alex91
félisten

Az. Felzabalja a winyot :DD. Amig van szabad hely adddig tolti, utana mar torol is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1513) Tegg_LAsh válasza _ak_ (#1509) üzenetére


Tegg_LAsh
csendes tag

17esbol az az egy van (igaz opciokent kerheted nem cisllogos kepernyovel)
mutasd meg neki a 15os macbook prot. az tokeletes eleg minden munkara, es ha gondolja vesz 6ezerert egy atalakitot es rakot akar egy 30"os monitort

(#1514) 1010 válasza tiv83us (#1510) üzenetére


1010
őstag

hat akkor ez se valami helytakarekos megoldas,azthittem valami speci modszert hasznal,
de akor ez nem tobb,indexlet masolatoknal
asszem kihagyom :( talan erdekessegent kiprobalom,de ennyit nem koltok,kiirom dvd re ami fontos aztan annyi
mint eddig

[ Szerkesztve ]

(#1515) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Üdv!

Jelentkezik valahol szembetűnőbben a 2.0Ghz-es és 2.4Ghz-es MacBook között a processzor teljesítményében való különbség? Nem a tömörítésre és hasonló processzorzabáló dolgokra vagyok kíváncsi, hanem az OSX általános használata közben ez feltűnik e?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1516) Alvin_ti4200 válasza StoneBridge (#1515) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

abban nem, viszont a 2 vs 4 GB RAM ég és föld (de olcsóbban megúszod, ha a kisebbik modellbe veszel memóriát).

(#1517) StoneBridge válasza Alvin_ti4200 (#1516) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Kisebbik modell alatt mit értesz?
Mindenképp az új MacBook-ot venném meg, de abba ugye már DDR3 memó kellene, ami még kevéskével drágább a DDR2-nél.
Hol érezhető a plussz memória adta különbség?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1518) Alex91 válasza StoneBridge (#1517) üzenetére


Alex91
félisten

Mindenhol :)! Memot nem szabad sajnalni tole...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1519) StoneBridge válasza StoneBridge (#1517) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Értem.
Akkor majd arra beruházok azért. Gondolom nem bonyolult történet a memóriabővítés - nem kell ezért szervizbe vinni?
Az új MacBook 2x1GB vagy 1 db. 2GB-os modullal érkezik? Azaz betolható mellé még egy modul, vagy el kellene adni a 2x1GB modulokat?
:R

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1520) Cyrin válasza StoneBridge (#1519) üzenetére


Cyrin
addikt

Viszont a most fríssíített fehér Macbookot van olyan kereskedő aki eleve 4 Gb RAM-mal fogja adni. Nem rossz vétel.

(#1521) StoneBridge válasza Cyrin (#1520) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Valahol láttam én is, de azt hiszem itthon csak diák kedvezmény igénybevétele esetén szállítják 4GB RAM-mal. Különben elég sokat kell fizetni azért a +2GB memóriáért.

Én mindenképp külföldön fogom megvenni, ha majd eljutok a vásárlásig. Sajnos nem éri meg itthon MB-ot venni, annyival pont többet kell fizetni érte, hogy az ember inkább a külföldi piac felé tekintgessen. Remélem a garanciát majd itthon is tudom érvényesíteni.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1522) KMan válasza StoneBridge (#1521) üzenetére


KMan
őstag

ezzel egyertetek. itthoni arak nagyon el vannak szallva sajnos :(

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1523) gaborsuti


gaborsuti
csendes tag

Infóra lenne szükségem. Remélem tudtok segíteni.

Néha, amikor xp-s laptop van a közelemben látom a finderban és bizonyos fájlokba bele tudok menni (vista-nál nem tapasztaltam). Ez hogy lehetséges? Illetve milyen feltételek mellett megvalósítható? Mit kell beállítani az xp-s gépen ill. a sajátomon.

köszi

(#1524) P.O.C. válasza gaborsuti (#1523) üzenetére


P.O.C.
tag

Gondolom mindkettőtőknél (vagy "mindakárhányatoknál") engedélyezve van a sharing, így - amennyiben ugyanazon a hálózaton vagytok - látjátok egymás megosztott mappáit. Szerintem. Én is tapasztaltam már ilyent a suliban, néztem is, hogy mit keres még a Finderben vagy 8-10 másik laptop :DDD

(#1525) 1010 válasza P.O.C. (#1524) üzenetére


1010
őstag

jaj ez nagyon fasza dolog ezt en is szeretem jol bele szoktam turkalni
nalam elve ki van kapcsolva a sharing

nemhiaba apple meg a sharing is egyszeru mint a tobbi dolog

(#1526) Stoto válasza StoneBridge (#1519) üzenetére


Stoto
tag

Az "about this mac" menüpont alatt a hw infónál nálam azt írja hogy 2x1gb.

Gondolkodok én is egy mem upgraden, milyen márkájú ramokat szeret a macbook?

(#1527) 1010 válasza Stoto (#1526) üzenetére


1010
őstag

samsung

(#1528) Alvin_ti4200 válasza Stoto (#1526) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

CSX

(#1529) StoneBridge válasza Stoto (#1526) üzenetére


StoneBridge
senior tag

2 foglalat van összesen, gondolom?
2GB-os DDR3 modult nem is igazán kapni még.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1530) DonFabrizzio válasza Stoto (#1526) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Hello

Létezik a kingstonnak egy Branded Apple nevű ram családja, ezekkel garantáltan hibátlanul fog menni a maced, nekem 2*2 Giga van benne és eddig semmi baj nem volt vele.

Üdv
DonFabrizzio

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1531) Alvin_ti4200 válasza StoneBridge (#1529) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

bármelyik Apple kereskedésben kapsz 2 GB DDR3-1066-os noti RAM-ot.

(#1532) Stoto


Stoto
tag

Azért nem olcsók ezek a ramok. Ahogy nézegettem ezeket az apple branded kingstone-okat 2x2gb 1066os dd3 ramot 30 alatt nem lehet megúszni... :Y

(#1533) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok.
Mennyiért vesztegetnek most 1 macbook white-ot?
Tudna esetleg róla mesélni valamit, h milyen a képe, meddig bírja az aksi, meg ilyenek?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#1534) DonFabrizzio válasza Stoto (#1532) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Az apple nél nem, de én névre szóló számlával 18k ért tudok hozni.

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1535) DonFabrizzio válasza Zoli1222 (#1533) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Hello

Az apple oldalán a legutolsó kapható macbook white 288k, ez 2,1ghz 1giga ram 120giga vinya és x3100 as videokari, ennél valamennyivel olcsobb ha külföldről rendeled meg(még ha ki is kell fizetned rá az ÁFÁ-t meg a vámot) de akkor meg billentyűzetet kell cseréltetni rajta, szoval akkor meg ott kell rákölteni.

Amit a személyes tapasztalatokrol, nekem eddig pc-s laptopom volt és azután ég és föld a különbség, a mac ek képe szerintem a sony mellett az egyik legjobb, nekem miota megvan a 2 ghz core2 es bookom azota folyamatosan stabil 5 órát bir, wifivel 4,5 öt, mobilnettel 2,5 öt.
Egész jó játékokkal is tudok játszani akár rajta, és a leopard által nyujtott kényelmet össze se lehet hasonlitani a windowséval.

Üdv
DonFabrizzio

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1536) Alex91 válasza DonFabrizzio (#1535) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm, most mar az USA-ban nVidia-s kaphato, gondolom lassan ide is el fog erni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1537) DonFabrizzio válasza Alex91 (#1536) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Uhhvazze, most beinditottad a fantáziámat, én eddig csak a magyar oldalt néztem ahol valóban nincs nvidia-val, de most nézem csak a .com ot és látom hogy 9400m el al, lehet upgradelek egy olyanra.

Üdv
DonFabrizzio

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1538) Stoto válasza DonFabrizzio (#1537) üzenetére


Stoto
tag

Ugyanazt az nvidias, 45 nanos platformot kapták meg a fehérek is mint az alu-k. Nagyon mennek ezek a gépek! :)

(#1539) 1010 válasza Stoto (#1532) üzenetére


1010
őstag

jaj szard mar le branded apple
nyiss szet egy apple gepet,sima pc alkatresz
samsung memoria bele es kesz,vagy elmesz boltba
megmondod mi a kotta es vegig probalsz parat
es meg a boltos fog is orulni lat egy apple gepet tehet fel indiszkret kerdeseket

[ Szerkesztve ]

(#1540) DonFabrizzio válasza Alex91 (#1536) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Szerinted az megoldható hogy megrendelek egy alaplapot amin már a gef 9400 chip van és kicserélem a mostanival a gépemben, elvileg a ház meg a hűtés kialakitásán nem változtattak?

Üdv
DonFabrizzio

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1541) 1010 válasza DonFabrizzio (#1540) üzenetére


1010
őstag

egy kulon alaplap annyiba kerul mint egy komplett gep
nem veletlenul
azonkivul nem hiszem hogy talasz valahol igy alaplapot
es sztem biztos nem lehet siman kicserelni

aki apple geppel ezt csinalja az ne is vegyen :U

[ Szerkesztve ]

(#1542) Pisztillus válasza DonFabrizzio (#1540) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Egyetértek 1010 fórumtárssal: nem érdemes ezt az utat járni. Ha mindenképpen nVidia-s fehér MacBook-ot akarsz, akkor inkább add el a mostanit és vegyél újat, ha majd ideérnek.
Én ugyanabban a cipőben járok, mint te, de ennyi változtatás miatt nem rohanok az újra való cserével. Ha ezt a gépet valaha is kinövöm, akkor valószínű, hogy MacBook Pro lesz az utódja. De ez még hosszú évek múltán lesz.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#1543) DonFabrizzio válasza Pisztillus (#1542) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Köszi a tippeket, csak gondolkoztam egy ilyen megoldáson is, mert körülnéztem és nagyjábol olyan 45 ropi körül van a régi x3100 as lap, gondoltam az nvidia-s se lesz sokkal drágább ha majd lehet külön is kapni, márpedig mérne lehetne később..
Én nem hinném hogy mb pro ra ujitok, nekem tul nagy az a gép, ez viszont a kis 13 as kijelzőjével és az erős grafikus kártyával minden igényemet kielégiti.

Üdv
DonFabrizzio

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1544) StoneBridge válasza Alvin_ti4200 (#1531) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Annak az árából valószínűleg 4GB-ot veszek majd valamelyik nem almás boltban.
Egyébként köszi.

Jövő héten veszem a MB-ot, remélem beválik tizen egynéhány év winfos után. ;]

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1545) DonFabrizzio válasza StoneBridge (#1544) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Nyugodtabb lesz az életed, olyan mint az suzukiből átülni a bentleybe, autó mind a kettő de...
majd rájössz :) :) :)

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1546) KMan


KMan
őstag

MB vagy MBP videokartyaja megtud hajtani egyszerre 2 kijelzot?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1547) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Ahoy srácok!

Úgy döntöttem kivágom az asztali gépemet a francba. Illetve persze csak megválok tőle hirtelen, és beruházok egy MacBook Pro-ra. Úgy gondolom jó lenne egy előző generációs 15.4-est kifogni azt talán meg tudom fizetni, mert azért mindenképpen erős konfigra van szükség.
De persze amit tanácsoltok, azt fogom tenni.

Mindenképpen szivesen vennék olyan tippeket, hogy mit hol érdemes, esetleg láttatok-e valahol valami jó lehetőséget, kihagyhatatlan ajánlatot...
Nem nagyon igazodok még el az apple kereskedések útvesztőjében :B

Mindenesetre 350k-nál nem sokkal több pénzem lesz a műveletre.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1548) DonFabrizzio válasza KMan (#1546) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Hát én csak az MB ről tudok nyilatkozni, az maximum ugy tud meghajtani 2 kijelzőt, hogy a sajátját és egy rákötött monitort, mivel egy minidvi kimenet van csak rajta és még nem láttam az apple kinálatában olyan átalaitot ami 2 dvi-t vagy vga-t csinálna belőle

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1549) DonFabrizzio válasza Nyugdíjas (#1547) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Hello Nyugdíjas

A véleményem a magyar macintosh kereskedésekről az hogy szerintem iszonyat lehuzás az összes, ugyhogy ha előző szériás és mindenképpen MB pro ra gondoltál szerintem érdemes körülnézned a használtak között is.
A másik dolog: ha nem zavar az angol billentyűzet akkor ajánlom hogy ebay-ről vásárold a leendő macidat és beszéld meg az ottani eladóval hogy irja rá azt hogy gift(igy mentesülsz a vám és az ÁFA alól), aztán ha nagyon zavar a billentyűzet akkor meg kicserélteted itthon, az mb pro bill ét joval könnyebb és olcsobb cserélni angolrol magyarra mint a régi white ét.
Viszont a helyedben elgondolkoznék a sima 13 as macbookon, abbol ugyanis 350k ért már igencsak a tetejét lehet kapni és nagyon jó teljesítményt tudnak nyujtani, a macbook pro előnye velükszemben maximum a kijelző mérete meg egy picivel erősebb grafikus kártya, viszont szerintem sokkal praktikusabb a kicsi kijelző.

Üdv
DonFabrizzio

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#1550) rakal válasza Nyugdíjas (#1547) üzenetére


rakal
senior tag

Hello Nyugdíjas!
Ha olcsón akarod megúszni,kövesd a példámat!
Vettem egy használt mac mini-t(120 KHUF),és a PC mellett használom,ugyanazon a monitoron.(DVI bemenet a minibe,VGA a PC-be),párhuzamosan is lehet használni,nem kell Paralells etc.csak a monitoron átváltom az analóg bemenetet digitálisra,így mind a kettő konfig gond nélkül megy.
Persze ha a mobilitás is fontos,akkor Macbook Pro.
Csa Mo-n elég lehúzósak a Mac kereskedések(nagy haszon kis forgalom alapelv alapján)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.