Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) MichaelSD válasza Blaise (#300) üzenetére


MichaelSD
őstag

Köszi a linket.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#302) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

sziasztok macesek:D
Szeretnék tanácsot kérni zöldfülü windozosként, sem áz árakkal, sem a szoftverekkel nem vagyok tisztába...
Valami hasonlot szeretnék vásárolni:
[link]
vagy ezzel ténylg lehetne valamit kezdeni? Tiv83us tudsz valamit az ebayes törött laptop cseréröl? [link]
illetve ez is nagyon tetszik, sőt : [link]
Szerintetek melyikkel érdemes kezdeni?, első blikkre a 12''os kiejlző kcisinek tünik, de a 13'3as gépek már nem az én pénztárcámhoz szabottak.
Előre is közönet, az eligazitásért, TexT.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#303) Xero válasza TexT-BoY (#302) üzenetére


Xero
nagyúr

Vedd meg a 12-es PowerBookot. Sokkal szebb, kisebb és gyorsabb mint az iBook. Ha nagyon fontos a windows használata akkor gyüjtögess még egy MacBookra, ha nem létszükséglet és olcsó mobil gép kell akkor csakis powerbook!
A 12-es kijelző bőven jo ha nem akarsz nagy erőkkel cs3-al vagy egyéb pro appokkal dolgozni.

(#304) Nimrod


Nimrod
addikt

Csak tanácsot kérnék. Elvből utálom a Mac-et, de csak azért is az lesz a tervezett laptopom. Aztán vagy megutálom egy életre, vagy nem. Node, ezt néztem én ki:
[link]
Gyakorlatilag teljesen megegyezik az asztali gépemmel, elég is volna, de... részletes adatok között az szerepel, hogy Intel a vga, ami nekem nagyon nem lenne jó. Egyszerűen kevés és elképzelhető, hogy nem futna minden progim amit szeretnék. Amit néztem, hogy a Pro az már Nvidia vga-val van, de azért fél milkát már mégsem akarok rááldozni. Kérdés, ki lehet-e - gondolom némi ráfizetéssel - cserélni az Intel kártyát mondjuk Ati-ra?

(#305) Blaise válasza Nimrod (#304) üzenetére


Blaise
veterán

nem

(#306) Nimrod válasza Blaise (#305) üzenetére


Nimrod
addikt

Uh, az húzós. Ahogy látom a legkisebb amiben már nem Intel vga van az a Pro 2.16-os 450.000-ért. :Y No akkor Mac kuka amíg le nem megy az ára. :(

(#307) aakosb válasza Nimrod (#306) üzenetére


aakosb
csendes tag

az ára nem nagyon fog csökkenni, legalábbis nem olyan látványos mértékben, mint a PC laptopoknál.
Viszont szerintem érdemes megnézned a használt MacBook Pro ajánlatokat a BeszéljükMacen ( [link] ), esetleg a MacEcserin ( [link] ).

(#308) Blaise válasza Nimrod (#306) üzenetére


Blaise
veterán

Azért az intel vga-val is el lehet játszogatni ;)
pl
[link]
[link]
[link]

(#309) Nimrod válasza Blaise (#308) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem emiatt lenne érdekes: [link]
Az Intel a talán kategóriában van, tehát vagy megy vele, vagy nem. Más miatt talán nem is lenne érdekes a videókártya, mert meghagynám az asztalit a filmes szerkesztésekhez, minden mást (levelezés, modellezés, programozás többnyire) a laptopon akarok. Ehhez meg nem kéne erőmű, a legkisebb sima MacBook több mint elég lenne, csak ugye a vga nagyon kérdéses. Lehet, hogy az lesz a megoldás, hogy vásárlás előtt viszek pendrive-on pár progit és tesztelés? :F

(#310) Blaise válasza Nimrod (#309) üzenetére


Blaise
veterán

Egyébként én is a legkisebb macbook-al szemezek :D
Azt mondják hogy iJoe korrekt arc, nála ki tudod próbálni [link]

(#311) Nimrod válasza Blaise (#310) üzenetére


Nimrod
addikt

Köszi, majd meglesem akkor és remélem még ebben az évben egy Mac boldog tulajdonosa lehetek.... ha nem akkor a földhöz vágom. ;]

(#312) Xero


Xero
nagyúr

Second Life röhögve megy macbookon. Nyugodtan meg lehet venni, és Pesten tényleg iJoe a legkorrektebb, sőt ő az első akinél Magyarországon AppleCare szeruen plusz osszegért 3 év garanciát lehet venni!

(#313) Gazala


Gazala
aktív tag

Handras is korrekt :)

[Szerkesztve]

(#314) Xero válasza Gazala (#313) üzenetére


Xero
nagyúr

Erre hallottam már ellenpéldát is...

(#315) Blaise válasza Xero (#312) üzenetére


Blaise
veterán

miért adtad el a macbook-ot ? :)

(#316) Xero válasza Blaise (#315) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem gyenge volt! Komoly munkára nem tudtam sajnos fogni!
Most várom a MBP-t :D

(#317) Nimrod válasza Xero (#316) üzenetére


Nimrod
addikt

Mi lett volna az a komoly munka? Csak hogy tudjam a határait. :)

(#318) Gazala válasza Xero (#314) üzenetére


Gazala
aktív tag

alaptalanul.

(#319) Xero válasza Nimrod (#317) üzenetére


Xero
nagyúr

Pár ezer kép rendezgetése PS-ben legtöbbje 10mp körüli RAW fileocska. Ezek feldolgozása PS-ban, illetve kisebb nagyobb plakátok elkészítése szintén PS-ban. Leginkább az intel GMA volt kevés, mert az Aperture és a legtöbb Apple Pro app eléggé használja a GPU-t. Plusz csábító a 4 GB Ram lehetősége.
Jah és a slussz poén a kijelző mérete. Ha on the go kell valamit csinálnom esetleg egyetemen sürgősen kódolni valamit akkor szűkösnek érezem a 13''-os kijelzőt. A legjobb az új HD 17-es lenne de az meg már nagy is és drága is. :)

(#320) Dre_Powell


Dre_Powell
tag

Hello!

A jelenlegi konfigom eladását tervezem, és helyébe egy ilyet szeretnék:
(Kell a laptop és ez jó vételnek tűnik, ezen felül vonzódom hozzá :B )
[link]

Kérdéseim:

Egy samsung 214T monitorhozhez képest mit lehetne elmondani a kijelzőjéről? (azon felül, hogy kisebb)

Külső rack-be bármilyen hdd-t tudok hozzá csatlakoztatni, vagy vennem kell vmi ''mac kompatibilis'' vackot? :DDD Mert egy 320as seagetet meghagynék erre a célra, ha lehet ilyet.

Ehhez hogy tudok külső pl. 2.1-es hangfalszettet csatlakoztatni? Van rajta sima jack is? Mint a sz@r PCken? :))

Nagyon melegszik? :F

Tartalmaz a doboz egeret? Vagy venni kell külön? (hoppá sry, msot ovlasom h nem tartalmaz a doboz ilyet :( )

Meddig bírja az aksi?

Ja és...miskolci boltról tapasztalatok esetleg?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#321) xedos válasza Dre_Powell (#320) üzenetére


xedos
addikt

Nem ismerem azt a monitort, de... nem nagyon van olyan noti kijelző ami olyan minőségű, mint az asztali! Ez talán kivétel... mert LED-es háttérvilágítása van!
USB-s vagy Firewires keretbe azt raksz amit akarsz!
Ugyanakkor a MAC válógatosabb a rack-ek között!
Van rajta egy 3.5mm-es jack amibe bedughatod az aktív hangfaladat, vagy
használhatod optikai kimenetként amelyel mehet erősítőre.
Melegszik... hát mint egy ilyen teljesítményű gép... ez alu és jobban viszi a hőt...

Akksi? Levett fényerővel internetezve vagy szöveget szerkesztve elérheti az 5órát...
Amúgy használat függő...
www.macbolt.hu -ijoe -ha jól tudom ő miskolci -őt ajánlom!

(#322) aakosb válasza xedos (#321) üzenetére


aakosb
csendes tag

''www.macbolt.hu -ijoe -ha jól tudom ő miskolci -őt ajánlom!''

iJoe egri, a többi stimmel :D

Handras is korrekt,de nagyobb árakkal dolgozik.
iStyle-Andrássy út- messze kerülendő!

(#323) xedos válasza aakosb (#322) üzenetére


xedos
addikt

Igazad van :)
Ha számít a garancia gördülékenysége, akkor én mindenképpen iJoe-t ajánlom...

(#324) Dre_Powell válasza xedos (#323) üzenetére


Dre_Powell
tag

Köszönöm a válaszokat!

Értem....viszont a macbolt.hu az pösti...én meg miskolci.( Bár nem olyan túl nagy gond, mert havonta min. 1x járok arra.)
Ezért kérdeztem, hogy mi a vélemény a miskolci appleshopról. :) Én így név szerint nem ismerem az eladókat. :B :)

Kb. mennyi plusz lóvé lenne, ha én 7200-es hdd-t szeretnék bele?

Közben azon gondolkdom, hogy az egyik hdd-m mellett, ha megtudom oldani lehet megtartom a jelenlegi monitoromat is. Azért ez mégis csak 21''. :DDD

Ez a mighty mouse nagyon durván fest......mondjuk az árát is megkérik. :F

Hülye kérdés, de fontos: a .doc fájlaimat fogom tudni osx alatt nézni?
Mondjuk ettől függetlenül a vistát azért fel szeretném rakni rá....

(#325) xedos válasza Dre_Powell (#324) üzenetére


xedos
addikt

Mennyi a 7200-es winyó?
Hát ez jó kérdés... kérdezd meg a boltban...
Amúgy én 160Gigás 7200rpm-es SATA winyót kerestem bele, de nincs az országban...
A 21''-os monitorod is rádughatod, felismeri és kezeli.
Ne vegyél APPLE patkányt... nem rossz, de azért a pénzért jobbat kapsz!

Excel-Word-re a megoldás:
Ingyenes: Open office
Fizetős Microsoft Office for MAC...
Ugyanakkor ha felrakod a Vistat is, akkor mehet a windowsos office is....

(#326) Dre_Powell válasza xedos (#325) üzenetére


Dre_Powell
tag

NA, pont ez érdekelt volna engem is.....160as 7200es. Majd érdeklődöm, hátha azóta változott a helyzet.:)

Akkor azt mondod tartsam meg a g5 egeremet is?

(#327) Xero válasza Dre_Powell (#324) üzenetére


Xero
nagyúr

Hello!
Miskolcon a Szinva teraszon az Apeh-al szemben van az AppleShop.
Bővebben: www.appleshop.hu (árakat meg ilyesmit ne nézd most készitjük a végleges oldalukat).
Nagyon korrektek, ha mész hozzájuk nyugodtan hivatkozz rám, sőt ha holnap dél körül benézel akár személyesen is tudok segiteni, mivel bent leszek. Jah és nagyon szoros kapcsolatban vannak iJoe-val szoval legalább olyan korrektek. Bármi kérdésed van csak irj!

(#328) Dre_Powell válasza Xero (#327) üzenetére


Dre_Powell
tag

Oh nagyon köszi! Tényleg.... múltkor láttam azt a boltot, csak épp éjszaka is volt, meg illuminált állapotban is voltam. :B :DDD Nem fogok mostanába bent járni, igazából a jövő hónapba lesz aktuális a dolog, ugyanis nem lesz túl egyszerű eladni a jelenlegi konfigom. :(

Na, örülök!:)

[Szerkesztve]

(#329) Xero válasza Dre_Powell (#328) üzenetére


Xero
nagyúr

Megvárnak :D

(#330) Dre_Powell


Dre_Powell
tag

Most nézem, h még nem az új os x van ezeken a gépeken.:S Októberbe fog kijönni a leopard??? Hát az durva azért! Hova tolják már..? Mennyiért frissítik majd? Addig nem lesz kedvem várni, meg a pc-n is egyre többet fogok bukni :F :W

(#331) Kewin21


Kewin21
tag

Tényleg,érdemes megvárni a Leopard-ot?
Én tanévkezdetre terveztem MacBook-ot,de azt az egy hónapot szerintem még kibírnám...Gondolom árban ugyanannyi lesz,mint a mostaniak?!
Kompatibilitás hogyan lesz?Minden program menni fog Leopard-on is?Egyáltalán mikben lesz jobb?

(#332) Xero válasza Kewin21 (#331) üzenetére


Xero
nagyúr

Legkorábban októberben lesz Leopard szoval ezért ne várj.
Amugy én már egy jo ideje Leopard betat hasznalok élesben is. Nagyon kellemes. 99%-osan kompatibilis minden program.

(#333) Xero válasza Dre_Powell (#330) üzenetére


Xero
nagyúr

Keress meg emailben erre vannak kedvezőbb megoldások is! :)

(#334) tiv83us válasza Xero (#332) üzenetére


tiv83us
veterán

Mi az az 1%? :)

Csak merrt gondoltam kiprobalom ezt a betat, de felek nem fogja rendesen kezelni a szamomra fontos dolgokat.

ps: Ez a beta ez a server beta? Honnan lehet elerni?

ps2: Mar kozben rakerestem, kerlek ne valaszolj a fentire...:)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#335) Xero válasza tiv83us (#334) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem pl gondom akadt az iStumblerrel és minden olyan cuccal ami a régi Bluetooth vagy Wifi rendszert használta, mivel ez teljesen át lett dolgozva.

(#336) tiv83us válasza Xero (#335) üzenetére


tiv83us
veterán

Wifi routerrel nem lesz gond?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#337) Kewin21


Kewin21
tag

Vezeték nélküli hálózatokra kőnnyű csatlakozni MacBook-kal?
Meg ha valamilyen szöveget szerkesztek,és pendrive-on elviszem valahova nyomtatni,ott gond nélkül felismeri a windows-os gép?
És ugyan nem írták,hogy kompatibilis lenne,de gondolom tudnám használni vele a Western Digital külső merevlemezem?!

(#338) Xero válasza Kewin21 (#337) üzenetére


Xero
nagyúr

Nagyon könnyű csatlakozni, sőt Leopardban még könyebb és gyorsabb lesz!
Természetesen simán tudják kezelni a pendriveot elég FAT-ra formázni és minden megeszi.
A külső merevlemezt kezeli természetesen csak megfelelő formátumra kell formázni, bár már az NTFS írása is megoldható (ntfs3G), de HFS+-al az igazi.
A WD külső lemezzel max annyi lehet a gond, hogy nem oxford chipet használ így nem nagyon tud róla bootolni a gép, de erre a legritkább esetben van szükség!

[Szerkesztve]

(#339) Xero válasza tiv83us (#336) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem :)

(#340) ArthurMiller


ArthurMiller
senior tag

A barátnőm ma hajnalban repült el NY-ba. Az előbb küldött egy MMS-t, amin éppen az iPhone-t markolássza. Hát irigyeltem rendesen. Nagy a kisértés bennem, hogy hozassak eggyet. Elvileg iPod-ként teljes értékű. Csak fájna a szívem, hogy a telefon része nem működik. Pedig úgy kerek a történet. ;)

(#341) Xero válasza ArthurMiller (#340) üzenetére


Xero
nagyúr

Szerintem azért 600 dollár egy ipodért elég meredek! :) Amugy itthon is markolászhatod már.

(#342) tiv83us válasza ArthurMiller (#340) üzenetére


tiv83us
veterán

Szerintem is varjal meg valamelyik magyar forgalmazonal megjelenik, nem eri meg kuldozgetni egyelore.
Majd nyomkodod, meg marokra fogod te is par honap mulva /ketszer annyiert mint az amerikai ar :D/.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#343) ArthurMiller válasza tiv83us (#342) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

Na ettől félek, ismerve a magyar nagyker/kisker haszonréseket. De ennek ellenére, ahogy megjelenik, meg fogom venni.

(#344) Xero válasza ArthurMiller (#343) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezt a marhaságot tessék elfelejteni. Semmivel sem drágább itthon mint bármelyik nyugat európai országban. Kiskerenek nevetséges haszonkulcsa van a dolgon...

(#345) Dre_Powell


Dre_Powell
tag

:O :O Nem fogok tudni macbook pro-t venni. Pedig már annyira beterveztem....
A jelenelgi gépemet oylan nevetséges összegért vennék meg amiért én nem vagyok hajlandó eladni. Ugyhogy marad a sima macbook. Az legalább könnyű. :C

(#346) Nimrod


Nimrod
addikt

Win XP egy idő után - 1-2 év kinek-hogy - elfárad és marad a reinstall, ez Maces oprendszernél mennyi idő?

(#347) Xero válasza Nimrod (#346) üzenetére


Xero
nagyúr

Unix lévén örök élet. Nekem pl 2005 elején volt 1 friss installom az akkori új iBookomon. Ez az install ment az iBookon utána MacBookon majd PowerBookon és közben az iMac-en folyamatosan. Tehát pl az iMacemen 2 éves rendszer fut hibátlanul, míg a PB-n is csak a Leopard miatt van új rendszer. Tehát ezt a reinstall dolgot el lehet felejteni! :)
Gépváltásnál is kell 1 firewire kábel és kb 1 óra a komplett költözés 3-4 kattintással. :)

(#348) Xero válasza Dre_Powell (#345) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha nem létfontosságú a bika VGA akkor kb semmi különbség nem lesz. :) MacBook is jó termék, nekem is csak a Pro alkalmazások miatt kellett lecserélnem!

(#349) xedos válasza Nimrod (#346) üzenetére


xedos
addikt

Ez attól függ...
Mivel friss MAC-es voltam -sok programot kipróbáltam...
fél-egy év után már éreztem, hogy nagyon lelassult a rendszer...
Lehet ki lehetett volna takarítani, én inkább lementettem a cuccaimat és beállításaimat és reinstall... ez kb 2óra latt megvolt -igaz utána újabb 2óra volt a frissítések rátöltése...
Ez egyébként XP-nél is így van. Ha egyszer feltelepíted, beállítod és utána csak használod akkor elmegy az idők végezetéig.

(#350) Nimrod válasza xedos (#349) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem egészen. Én nagyon kevés programot pakolgatok, megvan a körítés ami nekem kell, aztán csak updatek de így is befárad 1-2 év után (úgy hogy folyamatosan registry cleanerrel is tisztán van tartva).
Régi gépen bezzeg a linux évek óta elvan. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.