Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) P.O.C.


P.O.C.
tag

hali

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet olyan screenshotot készíteni, hogy csak a megnyitott ablak legyen rajta?

(#1352) CL Smooth válasza Alvin_ti4200 (#1350) üzenetére


CL Smooth
tag

Ok. Köszi. Még annyit kérdeznék, hogy ha esetleg szeretnék újra telepíteni rá operációs rendszert akkor ezt, hogy tudom megtenni? Mert ugye nincs cd/dvd. Esetleg pendrive-ról?
Vagy kell venni usb-s dvd meghajtót? Ja és úgy halottam rámegy az XP is. Esetleg azt meg lehet csinálni, hogy osx és xp is rajta legyen?

[ Szerkesztve ]

(#1353) Alvin_ti4200 válasza P.O.C. (#1351) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

cmd+Shift+4, utána pedig nyomj egy space-t és láss csodát;)

(#1354) Alex91 válasza CL Smooth (#1352) üzenetére


Alex91
félisten

Ha van egy masik gep optikaival, akkor azt meg lehet osztani az Air szamara...

Mehet ra az XP is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1355) Alvin_ti4200 válasza CL Smooth (#1352) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

ha van asztali géped, akkor a Remote Disc szolgáltatással meg tudod osztani az abban lévő CD/DVD meghajtót és simán tudsz róla bootolni WLAN-on keresztül, persze ilyenkor eltart egy ideig, amíg felmászik a rendszer (kb. 2 óra). Pendrive-ról nem tudsz telepíteni, hiszen maga a rendszer lemezen van, amit a gép mellé kapsz. USB-s DVD-író van kifejezetten az Airhez (ugyanis ez egyetlen USB csatiról kapja az áramot), 20-25 ezer forint környékén vesztegetik és nagyon halk a review-k szerint, de én nem biztos, hogy beruháznék rá, kivéve, ha nincs asztali gépem az Air mellett.

Windows XP-t OSX mellé a Boot Camp nevű alkalmazással tudsz telepíteni, melynek segítségével megadhatod mennyi helyet szeretnél elkülöníteni a beépített vinyóból a Windows számára és a rendszer megcsinálja neked a FAT32-es partíciót (amelyet írni és olvasni is tudsz OSX alatt), de célszerű inkább NTFS-re formázni a telepítésnél, mert azt jobban szereti a WinXP (és igaz, hogy nem írható OSX alól, de minden további nélkül olvasható). Én nem biztos, hogy erőltetném a MacBook Air-en a Windows XP-t, mert nagyon kevés helyed marad mindkét rendszer számára, ráadásul a Windows-ok valamiért fele annyi ideig képesek csak akksiról működni, mint az OSX-ek.

(#1356) sine_morbo


sine_morbo
csendes tag

Tudtok abban segíteni, hogy hol találok a MacBookhoz való optikai kábelből? Voltam az apple boltban a Westendben és a Mammutban, de nem árulnak sem mini toslink - toslink kábelt, sem pedig mini toslink toslink adaptert. Néztem SaturnFukaréknál és a Mediapiacon (MM) is, de sehol sem kapni ilyeneket. 5m-es kábel, vagy egy átalakító kellene, hol érdemes még próbálkozni?
Thx!!

(#1357) xedos válasza sine_morbo (#1356) üzenetére


xedos
addikt

Kácsa Audio!

(#1358) sine_morbo válasza xedos (#1357) üzenetére


sine_morbo
csendes tag

Igen, időközben nekem is sikerült megtalálnom őket. Jó messze laknak tőlem... Esetleg másik hely közelebb a belvároshoz, netán Budán?

(#1359) CL Smooth válasza Alvin_ti4200 (#1355) üzenetére


CL Smooth
tag

Köszönöm a segítséget, szerintem veszek hozzá egy dvd meghajtót, bár van asztali gépem is, de azért legyen hozzá.

(#1360) Kewin21


Kewin21
tag

Már régen írtam... Időközben több kérdésem is felmerült:
-vettem egy WD MyBook-ot, amit Mac-en és Windows-on is szeretném használni. Milyen fájlrendszerre célszerű formáznom?

-fehér MB-om van. Tudnátok ajánlani valami kijelzőtisztítót?

-fájlokat mivel tudok egyesíteni? :B

Segítséget előre is köszönöm!

(#1361) Karma válasza Kewin21 (#1360) üzenetére


Karma
félisten

Szerintem formázd HFS-re, és telepíts a Windowson MacDrive-ot. Második lehetőség a MacFUSE és az NTFS-3G telepítése, és utána NTFS-re formázni a meghajtót. FAT32-t semmiképp se használj...

Egyesítésre ezeket találtam: [link]

“All nothings are not equal.”

(#1362) P.O.C. válasza Alvin_ti4200 (#1353) üzenetére


P.O.C.
tag

űrtechnika basszus! :C

köszi

(#1363) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Hali!

Hulye kerdes kovetkezik: :D

Mit gondoltok...otthoni hasznalat mellett akksikimeles szempontjabol jobb ha taprol uzemelek folyamatosan, vagy menjen akksival es csak akkor magsafe ha szukseges?

Nem hulye kerdes:

Vettem egy új alu MacBook-ot és egy AirPort Express-t(802.11n). Itthon fellelhető még két pc egy manuális ip-kiosztással ellátott Dlink - D604 kábeles routeren, amire be van konfigolva a net. (PPPoE)
Router belső ip: 192.168.0.1
PC1 ip: 192.168.0.2
PC2 ip: 192.168.0.3

És ami nem megy hogy az AirPort Express-nek kiosztok egy 192.168.0.4-es ip-t és legyen net...hálózat...statikus kiosztás a port-forward miatt szükséges torrenthez.

Előre is köszi a válaszokat...
Mac forever :)

(#1364) TonTomika válasza TonTomika (#1363) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Sorry...kifelejtettem h a netmegosztas mar ok...csak a tobbivel van gond.

(#1365) Tegg_LAsh


Tegg_LAsh
csendes tag

hello
olyan problemam adodott, hogy a dvd iras kozben allandoan medium errort ir a toast, es leall az iras az adott helyen. igy kb 10dvd-bol 2ot tudok jol megirni. szerintetek a meghajtoval van vmi gaz :F (mbp)

(#1366) Alex91 válasza Tegg_LAsh (#1365) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet meghajto, lehet lemez, de lehet iro prg is... Mivel irsz es mit?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1367) Tegg_LAsh válasza Alex91 (#1366) üzenetére


Tegg_LAsh
csendes tag

iso-t probalok irni toast 9-el
a vas: macbook pro (elozo szeria)

lemezre azert nem gyanakszom, mert multkor is ilyen tipusu lemezt vettem es ott 100bol 9x jo lett, ami meg hibas volt azt en csesztem el...

(#1368) Alex91 válasza Tegg_LAsh (#1367) üzenetére


Alex91
félisten

Keress egy masik prg-t irni, hatha...!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1369) Tegg_LAsh válasza Alex91 (#1368) üzenetére


Tegg_LAsh
csendes tag

jol van megprobalom masikkal hatha (nagyon remelem, h a progi a rossz es nem a meghajto...)
kosz a segitseget

(#1370) Alex91 válasza Tegg_LAsh (#1369) üzenetére


Alex91
félisten

Meg mondjuk masik lemezt is elovennek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1371) kismackó23


kismackó23
csendes tag

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni tőletek!

Sosem használtam mac-et, os-x et is csak távolról láttam. Fogalmam sincs milyen problémákkal jár egy Xp-Leopard átállás, milyen kompatibilitási gondok jelentkezhetnek. Alap dolgokat szeretnék kérdezni, ne nézzetek hülyének kérlek.

Jelenleg xp-t használok, de 2.5 év után haldoklik a noteszem. Felmerült, h. macbook-ra cserélném. A pro nekem nagy, és drága, a kis gép teljesítménye is bőven elég (még az ezelőtti szériáé is). az op-rendszerrel nincs bajom, unix alapú, tuti stabil (főleg stabilabb a Ms-osoknál)

Ami engem aggaszt, h. autocad-et, axis-t, archicad-et, matlab-ot, labview-t, használok. Futnak ezek leopard-on? kell rá spéci verzió? Rengeted ms word, ecxel dokumentumom van, (még a 2003-as verziójú). Szereztem office-t macra, feltört, (vajon stabilan fut?), 2008-as (nem gond?) Mi van a Ms-os progikkal, visual studio 2005/2008, SQL server 2005? ezekre van megoldás?

Total Commandert nem adnám, ha nem musz, megy mac-en? firefoxról tom, h. megy. médialejátszó csak itunes? (van ipodom, de itunes- t csak miatta használok) Crystal-Bsplayer-(esetleg)MediaPlayerClassic fut rajta?

torrent kliens, és virtuális meghajtó hogy műxik?

még annyit, h. lehet garibővítést venni, kicsit kevés az az 1 év ilyen drága gépre.

Előre is nagyon köszönöm mindenkinek, aki válaszol!

Sziasztok

[ Szerkesztve ]

(#1372) Alex91 válasza kismackó23 (#1371) üzenetére


Alex91
félisten

IMHO en elgondolkoznek a helyedben azon, hogy tenyleg MAc-re van-e szukseged?

Amugy teszel ra Win-t, de akkor meg minek draga Mac?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1373) xedos válasza kismackó23 (#1371) üzenetére


xedos
addikt

Rossz a hozzá állásod?
UNIX-ra vannak azok a programok amelyeket futatni szeretnél?

Szóval, ha főleg WIN-es programokat futtatsz, akkor minek a MAC?
Ha az oprendszer miatt, akkor megveszed a Parallelt -és abba tudsz virtuális XP-t telepíteni és azon futatni a programjaidat.

(#1374) rakal válasza kismackó23 (#1371) üzenetére


rakal
senior tag

Hali!
Szerintem jobban jársz,ha veszel egy új notebookot,de nem Mac-et.
Az esetedben felesleges pénzkidobás lenne Macbookot venni.
Főleg úgy,hogy ha pénzkeresésre használod,mert a leírt programok nagy része nincs meg OSX alatt!.

(#1375) kismackó23


kismackó23
csendes tag

Hello

Nem minden vágyam, h. váltsak mac os-x re, csak megtetszett a unix alapú stabil oprendszer, az alu-testű, minőségi szerkezet, az erős hardware, a letisztult dizájn. Plusz, most talán kipaszíroztam volna magamból az árát. Köszönöm a válaszokat, úgy tűnik a mac nem az én rendszerem :)

Üdv

(#1376) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Szerintetek egy Macbook képes lesz (képes lehet) a HP 2475-ös monitoromat meghajtani?
Most szemezgetek egy ilyennel (Intel GMA X3100 kártya van benne, ha minden igaz)

(#1377) Alex91 válasza mimi_bacsi (#1376) üzenetére


Alex91
félisten

Siman.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1378) mimi_bacsi válasza Alex91 (#1377) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Merthogy a hivatalos oldalon CSAK Windows-os hivatkozás van!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1379) Alex91 válasza mimi_bacsi (#1378) üzenetére


Alex91
félisten

A G4-es Minim is tud 1920x1200-at...

Jo lesz, nem kell parazni...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1380) mimi_bacsi válasza Alex91 (#1379) üzenetére


mimi_bacsi
tag

G4-es minit hol és mennyiért lehet kapni...? ;) ;)

(#1381) Alex91 válasza mimi_bacsi (#1380) üzenetére


Alex91
félisten

Hasznaltan, sokert... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1382) mimi_bacsi válasza Alex91 (#1381) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Ha PC-n és MAC-en is szeretném futtatni a Thunderbird-t, és ha egyszer ezzel egyszer azzal töltöm le a leveleimet, ha a megfelelő könyvtáramat átmásolom a másik gépre, könnyen tudom olvasni az összes levelemet? Valaki már kipróbálta ezt?

(#1383) Alex91 válasza mimi_bacsi (#1382) üzenetére


Alex91
félisten

Ne toroltesd a szerverrol a leveleket...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1384) xedos válasza mimi_bacsi (#1380) üzenetére


xedos
addikt

www.beszeljukmac.hu-n néha előfordul 50-70.000Ft körül...

(#1385) mimi_bacsi válasza Alex91 (#1383) üzenetére


mimi_bacsi
tag

De pici a tárhely, és sok a levél, és ha van egy PC-m is és azon vannak a levelek, akkor a Mac-ra hogy kerülnek, hogy mindig az aktuálisat láthassam?

(#1386) Alex91 válasza mimi_bacsi (#1385) üzenetére


Alex91
félisten

Most hirtelen en nem tudok ra megoldast... Szerintem sehogy...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1387) mimi_bacsi válasza Alex91 (#1386) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Te mit ajánlanál erre a problémámra?

Most PC-s felhasználó vagyok, régen, 1994-től 1998-ig MAC felhasználó voltam. kacérkodom ismét a MAC-el, illetve mindkét oprendszert futtatnám. Átállni nem tudom, fogok-e teljesen, de vannak olyan programok, megoldások, amelyket a MAC OS-ben könnyen meg tudnék oldani (SreenFlow) és még tetszik a könnyű használhatóság!

Hogy teljesen átálljak, az sok pénz, de már elkezdeném a MAc ismételt használatát is.

A Macbook fehérrel (még van egy darab bontatlan egy kereskedésben, 246900 ért, vagy az új MAC notit, ami 335900 és többet tud. Gondoltam MAC minire is, nem tudom (az most elfogyott a kereskedésben)

Mi a véleményed, TE ennyi infó után mit ajánlanál?

(#1388) Alex91 válasza mimi_bacsi (#1387) üzenetére


Alex91
félisten

Ha kell a hordozhatosag, akkor Macbook. A regiekkel volt gond (reped a hazuk), es szerintem eleg "plasztik" hatasuk van. HA van ra penz, akkor inkabb az alu...
Ha nem kell a hordozhatosag, akkor meg iMac. A jelenlegi Mini-t nem szabad megvenni, jelenleg tularazott. (Mar a tobbi Mac-hez kepest.)

Ha hardveres teren igenyeidnek megfelelo gepet veszel, akkor a PC-det ki is dobhatod. Win megy ezeken is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1389) Pisztillus válasza mimi_bacsi (#1382) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Működik a dolog, a MacBook-omra az egyik notiról másoltam át a ThunderBird megfelelő könyvtárát, és azonnal látta a leveleket, sőt a postafiókbeállításokat is átvitte.
Ez a megoldás nem csak OSX-Win alatt működik (oda-vissza), hanem Linux-Win esetében is.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#1390) mimi_bacsi válasza Pisztillus (#1389) üzenetére


mimi_bacsi
tag

:R :R

Hálás köszönet ezért az infóért, ez nagyon fontos volt...

Mostmár könnyebben veszem ameg a MacBookot :C :C :C

(#1391) Alex91 válasza mimi_bacsi (#1390) üzenetére


Alex91
félisten

Es hogy fuzod ossze a ket gepen letoltott leveleket egybe?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1392) Pisztillus válasza Alex91 (#1391) üzenetére


Pisztillus
senior tag

No ilyet még nem csináltam, ez az áttelepülésre vonatkozik - azaz a cél rendszeren még nincsenek levelek!

Szvsz ha ugyanazon a gépen kell OSX és Win alatt kezelni a leveleket, akkor célszerű a munkakönyvtárat egy FAT32 (azért ez, mert ezt mindkét rendszer gond nélkül írja) partícióra rakni, és mindkét TB-nek megmutatni. Anno valamelyik számtech újságban volt ez leírva (Linux - Win viszonylatban), de az már régen volt.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#1393) mimi_bacsi válasza Alex91 (#1391) üzenetére


mimi_bacsi
tag

sehogy, az egyikkel töltöm, és annak a könyvtárát tezsm a másikba, így mindig a teljeset látom....

(#1394) Alex91 válasza mimi_bacsi (#1393) üzenetére


Alex91
félisten

Ertem, bar nem sok ertelmet latom :DD.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1395) mimi_bacsi válasza Alex91 (#1394) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Ameddig mindkét oprendszert használom, addig van értelme, aztán, ha MAC-re átállok, valóban nem kell már foglalkoznom vele...

(#1396) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Kérlek Benneteket, a válaszotokkal segítsetek: A (leendő) MacBookomhoz gondolkodtam Time Capsulaban. Az egyik barátom azt mondta, sokkal olcsóbb (wifi routerem, igaz g-s típusú az van) ha egy usb-s csatlakozós 500GB méretű vinyóval csatlakozom a gépre. Valóban így igaz? Valóban elég lehet? (mondom, tudva azt, hogy a Time Capsula egy n-es wifi, és egy tároló is. Nekem elég lenne a tároló is (ami közvetlenül kapcsolódik a notihoz), hiszen a T-homos internetem (megosztva) nem gyors. (2Mbit/sec)

(#1397) Alex91 válasza mimi_bacsi (#1396) üzenetére


Alex91
félisten

Eleg.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1398) mimi_bacsi válasza Alex91 (#1397) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Olvastalak a másik topicban is, köszönöm a válaszodat!

Viszont ami még bizonytalanná tesz, hogy a kényelem ugyanolyan, hogy folyamatosan menti az adataimat is? mert az fontos lenne, most RAID-ben ment a gépem!!!

(#1399) Alex91 válasza mimi_bacsi (#1398) üzenetére


Alex91
félisten

Igen. Leopard alatt a TimeMachine orankent ment. Nekem erre most van egy 1 TB-os kulso HDD-m. Igy majd egy honapig visszamhetek az idoben... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1400) mimi_bacsi válasza Alex91 (#1399) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Ez sima külső usb-s HDD (milyen a típusa?) vagy időkapszula?
Mert nekem elég lenne az előző, ahogy TE is írtad...Kár lenne a drágábbat megvenni csak azért mert tud még wifit is, wifim már van, nem kellene újabb eszközt vennem sokkal többért....

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.