Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) gaborsuti


gaborsuti
csendes tag

Sziasztok

Pénteken vásároltam egy Macbookot. Most ismerkedem a rendszerrel. Soha nem használtam még Machintosh számgépet, úgyhogy amatőr vagyok. A problémám a következő lenne: próbálok telepíteni vmilyen programot pl Skype, aMSN. Rákattintok a letöltésre megnyílik a donwnloads mappa és elkezdi letölteni a kül elemeket. Ezeket letölti, majd ott marad az üres downloads mappa és ezután nem történik semmi!!! Ilyenkor mi van? Ennél tovább nem jutok. Kérlek segítsetek, mi lehet a probléma?

(#802) Xero válasza gaborsuti (#801) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezeket többnyire egy dmg file-ként töltöd le. Ez egyfajta iso file amit letöltés után a rendszer automatikusan mountol. Ezek meg is jelennek a finderben a bal oldali sávban fent. Arra szépen ráböksz és az ikonját áthúzod az Applications folderbe. Bár azt hozzá kell tennem, hogy illene megjelennie a dmg-nek akkor is a letöltések között.

[ Szerkesztve ]

(#803) gaborsuti válasza Xero (#802) üzenetére


gaborsuti
csendes tag

Köszi szépen a gyors választ. Azt hol tudom beállítani, hogy a szöveget amit írok, ne huzza alá pirossal.

Még 1x thanks!

(#804) vally


vally
tag

Tegnap volt a kezemben egy Air :)

Nagyon szép, és tökéletesen használható... Egyedül az nem tetszett, hogy a kijelzője nehezebb mint az alja, szóval fogni kell mindkét oldalát nyitáskor.

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

(#805) macwish


macwish
csendes tag

Sziasztok! Új fórumos vagyok, és a segítségetek kellene. Egy hajszál választ el egy macbook (középső, fehér) vásárlásától. Eddig Win-en dolgoztam, már eléggé kiismertem, bár azért ott sem vagyok szaki, de azért tudom, hogy hova nyúljak, ha bármi gáz van. Kérdéseim:
Mondjátok el a legmeggyőzőbb erényeit a mac-nek a PC-val szemben! Hogy működnek a szofver-telepítések, már ha lehet erről beszélni Mac esetében? Nehéz-e az átállás? Esetleg a közeljövőben változhatnak-e az árak - új széria jön ki, vagy egyéb ok miatt...? Hol lehetne eseteleg olcsóbban hozzájutni? ( A mostani hivatalos ár 330.000 HUF ) ( Külföldről behozott, "kamionról leesett" stb.) Ha külföldi ( német, eseteleg oszták gép) lehetséges-e magyar menűt, billentyűzetet telepíteni itthon, és mennyiért?
Egyenlőre ennyi... Bocs a sok alapkérdésért, de kezdő vagyok Mac-ben. És lány... és szőke :-)
Üdv Nektek

(#806) benji999


benji999
csendes tag

Szia!

Én 3 napja vettem meg,a közepest.1hónapja kapható a 3.generációs,így olcsobb nem lesz... :((
Viszont imádom... :U sokat gondokodtam rajta,de ittvan... az átállásról meg annyit,h könnyü a jóhoz szokni.

A régebbi tulajoktól kérdezném,az akksit,hogy használjam,miután "formáztam"?

Fontos, menet közben levehető ill. felrakható e a töltö?Aztán akksi bent legyen vagy sem,használat közben.nyilván ha van hálozati töltö a közelben???

(#807) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Miafene? Két szőke csaj veszi egymás után a Maceket?? Jó kis társaság! :D

(#808) benji999 válasza dekoninck (#807) üzenetére


benji999
csendes tag

se szőke se nő :) akksival kapcsolatba?

[ Szerkesztve ]

(#809) Devastator


Devastator
tag

Nem vagyok egy nagy szaki, de azt nem értem hogy mi kerül ezen ennyibe. 275.000 körül már egy teljesítményben egy ütősebbet lehet venni. Ittis azt kell megvenni, hogy apple meg mit tudom én? Vagy van benne valami extra? Valaki ezt megmagyarázhatná.
Amúgy énis notebookot akarok venni, és azért kérdezem ezt, mert nem akarok rosszúl választani.

(#810) xedos válasza Devastator (#809) üzenetére


xedos
addikt

Igazad van...
Ennyi pénzért, már erősebb laptopot lehet kapni... de az nem így néz ki és nem OSX van rajta. Ez van... ár érték arénya rosszabb, mint egy hasonló DELL stb gépé...
Bár 13.3"-as gépek nem olcsók sehol sem!

Akksi! Egyszerűen használni kell! Ha mindig töltővel használod, akkor hetente egyszer merítsd le -ennyi.

(#811) benji999 válasza xedos (#810) üzenetére


benji999
csendes tag

köszi,tehát nem kell kivenni,ha rajta van a töltö.

(#812) Alex91 válasza Devastator (#809) üzenetére


Alex91
félisten

Ne a 15"-os gepek arat nezd, hanem az ennel kisebbeket! Es igy mar nem sokkal dragabb, plane, ha a Win arat is beleszamolod, mint a tobbi hasonlo kiepitettsegu gep.
(Eleg sokan ezt vettek, es ugy, hogy OSX helyett Win-nel hasznaljak, mert ar/teljesitmeny viszonyban jo aron van (volt).)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#813) Tegg_LAsh


Tegg_LAsh
csendes tag

van valakinek esetleg meghivoja brokenstones-ra? nagyon fontos lenne :s

(#814) Kinguc


Kinguc
csendes tag

Hurrraaaa!!! Jelentem boldog apple tulajdonos lettem! Meg csak a konnektorig jutottam a kis dragaval, de ez is egy elmeny. Mert hat szokeeknel nem biztos, h minden megy elsore. (A regisztralasnal is volt kis fennakadas, kulonben most nem coffom, hanem cowboy kalpom lenne a foldrajzi helyzetre tekintettel.)
Lenyeg, vegulis a kozepso feher, MB062LL/B darabot hoztam el , meg iWork-ot, ossz $1380-ert. Igen, biztos lehet talalni erosebb teljesitmenyu gepet kevsebb penzert, de az meg sem ugyanaz. Evek ota szemezek a kis feher vilagitos almaval, ennek ellenere kb fel eve is hagytam magam meggyozni, hogy a windows meg a pc, meg a mittomenmi sokkal jobb, elterjedtebb es mi van ha gondom lesz a maccel, senki nemtud nekem Magyarorszagon micsinalni vele. Es vegulis vettem egy 14.1'' HP Paviliont Vistaval. Ami nagyon szep, tenyleg dizajnos, meg jo, csak az a bizonyos erzes hianyzott mellole. Es mar 1 het mulva visszamentem a boltba vele, hogy mintha lassan allna fel a rendszer. Ujratettek, azota lassan , de biztosan kezd egyre jobban szetesni, leallni, lefagyni, hulyesegeket csinalni. De meg el, meg arrol irok :)
Most megyek es bekapcsolom a kis feheret...

(#815) macwish válasza Kinguc (#814) üzenetére


macwish
csendes tag

Hey, sok sikert a géphez. Várom a tapasztalatokat! :)

(#816) dekoninck válasza Kinguc (#814) üzenetére


dekoninck
aktív tag

pampapamm, pampapamm.... eltelt 5 óra és semmi...
Na mi van? Még egy Mac is bonyolult egy szőkének? ccccc.... pedig elvileg "it just works" ...
;]

(#817) Ygg válasza sghc_toma (#22) üzenetére


Ygg
senior tag

Hol van Szombathelyen?

(#818) macwish válasza dekoninck (#816) üzenetére


macwish
csendes tag

...az irónikus megjegyzések mellett azért egy-két jótanács is jöhetne, ha már ennyire ráérsz folyamatosan a fórumot figyelni. Például hogy melyek azok a szoftverek, amelyek már alapból benne vannak a gépben. ( Gondolok itt az iLife-re, vagy esetleg vmi Word szerűségre. ) ? Előre is köszi! Üdv

(#819) Cyrin


Cyrin
addikt

A világ azért nem fekete-fehér, semmiben, szóval itt se igaz, hogy "ez csak működik" a windóz meg "nem működik"

(#820) dekoninck válasza macwish (#818) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Drága Szőke, kérdezés nélkül osszam az észt? :) Én, akinek nincs is saját Mac-je?
Na, ha már nincs itt önzetlen szakértő: az iLife jár a kompóterhez. Az nagyon jó dolog, egy dolog miatt irigylem a Mac- világot igazán, és ez az iPhoto meg iDVD + itt van még az iMovie HD, iWeb, GarageBand, ha zenélni akarsz. Ezeknek vannak félprofi és profi megfelelői is, megfelelő árakon.
Levelezőprogi, böngésző, kalendárium nyilván alapból van :) meg egy rakás hasznos apróság, mint a Dashboard, Exposé... ajánlom a www.macmagazin.hu oldalt, ahol iJoe elég részletesen leírja a progik használatát, és szidja is őket, ha megérdemlik, mert a Mac se tökéletes, valahogy így alakult.

Word-szerűség: az előretelepítve nincs (csak TextEdit, de az kb Windows Write-színvonal), pár 10000 forintért a tiéd lehet az iWorks, amiben van prezentációkészítő (Keynote), Word-szerűség meg táblázatkezelő (Numbers), Apple-módon könnyen kezelhetőek. A Keynote láttán lehidaltam, olyan effekteket tud, és igaz az ismertetőben nagyzolásként ható szöveg, hogy moziminőségű effekteket és átmeneteket tud létrehozni.
De ennél talán (de nem biztos) jobb a teljesen ingyenes, majdnem MS Office-szintű, sokat tudó Openoffice, ami állítólag hamarosan natívan fog működni a Mac-en, illő dizájnnal. Én mióta azt használom, nem hiányzik az MS Office, bár az élsimítás még hiányzik a grafikai fegyvertárából. Majd szeptemberben biztos lesz az is.
Ezeken kívül átlagos felhasználónak nem hiszem hogy bármi másra valaha is szüksége lenne. Persze attól függ, hogy mit szeretnél csinálni.

És bocsánat, nyilván vicces akartam lenni, meg biztos a szőlő is savanyú :D
De mi, Vistások nem vagyunk ilyen sértődékenyek - mert, izé, biztos jogosnak érezzük a kritikákat, ha vannak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#821) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Tejóég, legyilkoltam a topicot?

(#822) Kinguc


Kinguc
csendes tag

Nalam az az 5 oraval azelott kb hajnal 4 volt munka utan:) Nem mondom , h parna helyett a laptopon hajtottam alomra fejem ,de majdnem.
A netes csatlakozas meg varat magara, no nem a MB reszerol, hanem a helyi rendszer kisse bonyolult, legalabbis ido kell a gep regisztralasahoz . Es jo esetben 0.08$ert percenkent van net.
Szoval iWorkot feltettem, irtam gyorsan par sort a forumra szanva Pages-sel, pendrivra kimasol, es most ott tartok , hogy a Vista lat belole 7 db kerdojelet. Orvendek.
Na rohannom kell vissza dogozni.

(#823) gaborsuti


gaborsuti
csendes tag

sziasztok

Azt hol tudom beállítani, hogy a magyar szöveget, amit írok ne húzza alá pirossal?!
Mindenhol csinálja. Olyan, mint wordben a helyesírás figyelő.

(#824) dekoninck válasza Kinguc (#822) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Ha a Pages saját formátumban mentetted, ne csodálkozz, hiszen azt jó eséllyel nem ismeri egyik Windózos program sem. RTF vagy sima szövegfájl (TXT) kell, az minden platformon oké.
Monnyuk sose értettem, ha az emberek egy kétsoros feljegyzéshez Wordot meg egyéb szövegszerkesztőt használnak. Arra ott a Notepad meg a Textedit, én elég sok haosszabb szöveget is így tárolok.

(#825) macwish válasza dekoninck (#820) üzenetére


macwish
csendes tag

Köszi az infókat! További szép napot!

(#826) Tegg_LAsh válasza Kinguc (#822) üzenetére


Tegg_LAsh
csendes tag

meg tudsz exportalni egyreszt .doc-ba, vagy akar .pdf-be is. ezekkel mar semmi gond nme lesz

(#827) gaborsuti


gaborsuti
csendes tag

Nem erre gondoltam. A jelenseget ugy kepzeljetek el, hogy irok ide a forumba es folyamatossan huzza alä pirossal. Be akarok lepni az email cimemre, akkor meg a nevemet is alähuzza. stb

(#828) xedos válasza gaborsuti (#827) üzenetére


xedos
addikt

Ez azért van, mert ellenőrzi a helyesírásodat :-) csak angolul...
ügye így hibás minden magyar szó. Nem tudom hol lehet kikapcsolni:-(

(#829) Alex91 válasza gaborsuti (#827) üzenetére


Alex91
félisten

Edit->spelling and grammar ->check spelling while typing pipa kiszed

Ha meg MySpellX-et feltelepited, akkor a magyar helyesirasodat fogja csiszolni a rendszer :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#830) gaborsuti


gaborsuti
csendes tag

Köszönöm Alex! A poblémám megoldódott :) Egyszerün nem tudtam, hogy hol keressem.

(#831) dekoninck válasza gaborsuti (#830) üzenetére


dekoninck
aktív tag

:) just works

(#832) xedos


xedos
addikt

Nem teljessen ide illő téma, de...
Félig vissza tértem a MAC-es világba! Sikerült felraknom a SONY Vaiomra az OSX 10.4.11-et.
ibackuppal vissza az összes adatom, képem és zeném.
Egy megváltás!!!!! Nagyon gyors a Safari 3! Végre megvannak a tagelt képeim iPhotoban. stb.

(#833) Xero válasza xedos (#832) üzenetére


Xero
nagyúr

Kár hogy nem tudod felrakni a 3.1-es betat. Nah ez büntet. :DD

(#834) kohi válasza xedos (#832) üzenetére


kohi
tag

jaja néztem is régen neked s volt maced. miért váltál meg tőle ? :)

(#835) xedos válasza kohi (#834) üzenetére


xedos
addikt

Építkezés :-(

(#836) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Na, láttam ma élőben egy Airt. Vicces. Félnék, hogy eltörik, persze biztos nem olyan könnyű kárt okozni benne. Árat nem tudok mondani még - de errefelé egy Macbook kb 150.000 HUF-ből megkapható :)

(#837) Kinguc válasza macwish (#815) üzenetére


Kinguc
csendes tag

Szokom az uj gepet, nyomogatok/probalgatok mindent . A felismeres: tkp miert vartam en ezzel eddig??? Es tobb vonatkozasban korabbi tapasztalatimhoz kepest valoban "it just works". Lehet gondoltak a szokekere is mikor kitalaltak?
Egyebkent mindenkinek nagyon koszi a segitseget! Surun tanulmanyozom a macmagazin.hu-t.
Holnap, holnaputan talan tobb idom lesz netetn logni.

(#838) dekoninck válasza Kinguc (#837) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Komolyan mondod, hogy egy vadiúj rendszert jobban élvezel, mint egy megszokottat, de ugyan - ezek szerint - nem túl tetszetőset? Akkor csak festett szőke lehetsz, vagy az Apple tényleg tud valamit :)
Gyümölcsben az alma a kedvencem, lehet, hogy nekem is el kellene szánni magamat erre a fajta almára is... Vagy már most szánjam magamat, hogy nem fogom elszánni magam?

(#839) gaborsuti


gaborsuti
csendes tag

Újabb problémával szenvedek.

Fel kell telepítenem a Leo mellé az Xp-t. Boot Camp-elt vki mostanéban? Elindítom a BC-t csinélok mindent, ahogy kéri particionálás, windows telepítés és mikor az Xp-t akarnám futtatni kiírja, hogy lemezhiba és nyomjak 1 gombot. Nyomok is, de nem történik semmi! Miért van ez? Vmit biztos rosszul csinálok.

(természetesen előre elolvastam, hogy miként is kell boot camp-elni, de szerintem azok az utasítások már megváltoztak)

(#840) DeepDish válasza dekoninck (#836) üzenetére


DeepDish
őstag

Az errefelé mit jelent?! :C

(#841) Xero válasza gaborsuti (#839) üzenetére


Xero
nagyúr

2 napja raktam fel cimbora macbook-jára gond nélküli. Biztos, hogy SP2-es windows-al próbálkozol? Jó partícióra akarod rakni?

(#842) gaborsuti


gaborsuti
csendes tag

Utána néztem sp1-es! Akkor ez miatt nem megy valszeg! A C-re teszem, ahová az Xp-t particionáltam.

(#843) Xero válasza gaborsuti (#842) üzenetére


Xero
nagyúr

Sp2-től fölfele megy csak. Boot camp particionálás során 2 particio jön létre és sokan elkövetik a hibát hogy törlik a 200 mega körüli particiot.

(#844) gaborsuti


gaborsuti
csendes tag

Hát akkor meg vagyok lőve. Külföldön vagyok és így hírtelen nem is tudom honnan akaszthatnék le egy újabb Xp-t. Direktbe biztos, hogy nem töröltem azt a kb. 200mb-os partíciót.

(#845) macbook


macbook
csendes tag

sziasztok.! elkéne némi segítség. van egy macbook prom, és be szeertném állítani a vezetékes net profilt. a net modembőkl jön hálózati kábelen, és ehhez kellene ugye a netprofil. hol tudom beállítani? ehhez kellene minnél gyorsabb egítég!:) köszi előre is :)ű
ja és fontos h leopardom van rajta

[ Szerkesztve ]

(#846) macbook


macbook
csendes tag

kérdés.
van egy mac em, leopardal, és használni szeretném az iChat et... de mind eddig sikertelenek voltak a próbálkozásaim az ügyet illetően... ha valaki gyorsan tudna segíteni azt nagyon megköszönném:)

(#847) myhayl


myhayl
csendes tag

Hello!
Megszeretnem kerdezni toletek hogy honnan lehet megis ilyen 1300 dolcsi korul uj gepet venni illetve rendelni ami egyben talan ki is jon? nekem nem kell egy fullos gep eleg csak az alap illetve max 2gb ram az jol jonne, mert igazabool csak a hosszu akksi ideje miatt lenne fontos marmint a gepna minnegy. szal a kerdes az hogy merre teremnek az illen macbookok?
koszi : SZM

(#848) Tegg_LAsh válasza myhayl (#847) üzenetére


Tegg_LAsh
csendes tag

Amerikaban, a csodalatos almafan :D

[ Szerkesztve ]

(#849) Alex91 válasza macbook (#846) üzenetére


Alex91
félisten

Csinalni kell egy .mac acountot, es azzal az e-mail cimmel lehet iChat-elni. (Nem kell elofizetni, a probaidoszak utan is hasznalhato marad az iChat.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#850) kalosiszilar


kalosiszilar
csendes tag

Szevasztok!
Tudni nekem vki segiteni abban, hogy milyen teljesitmenyt nyujt egy Macbook xp alatt, vagy akar a Vistaval is megbirkozik?

Budog geci naci vagyok es bombagyar.hu-t olvasok!!!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.