Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Alex91 válasza joey04 (#1800) üzenetére


Alex91
félisten

Folyamatosan nyomva tartod a bekapcsolo gombot.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1802) Uniden


Uniden
csendes tag

na vissza is tértem....
vettem 2x2 giga kingstont a gyári 2x512 helyett de nem kezeli a 4GBt együtt... a laptop be se kapcsol... sőt ha csak egy darab 2 gigás van akkor se kapcsol be... csak és kizárólag akkor ha az egyik gyári benne van:S nincs valami ötletetek?

(#1803) Uniden


Uniden
csendes tag

na vissza is tértem....
vettem 2x2 giga kingstont a gyári 2x512 helyett de nem kezeli a 4GBt együtt... a laptop be se kapcsol... sőt ha csak egy darab 2 gigás van akkor se kapcsol be... csak és kizárólag akkor ha az egyik gyári benne van:S nincs valami ötletetek?

(#1804) Alex91 válasza Uniden (#1803) üzenetére


Alex91
félisten

Vidd visza a RAM-okat, hozzal helyettuk valami mas gyartmanyt. Es ugyelj, hogy megfelelo legyen a frekvenciaja! (Magyaran az eredeti RAM-ok frekijevel menjen (667 MHz vagy 800 MHz, ez tipustol fugg).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1805) Uniden válasza Alex91 (#1804) üzenetére


Uniden
csendes tag

667 az eredeti és ez is... az az érdekes hogy mind a 2 felismeri külön külön ha mellette egy eredeti van(kingston am a márka).... a rammal van gond? v a márkával?:S

(#1806) Alex91 válasza Uniden (#1805) üzenetére


Alex91
félisten

A tipussal, azert mondom, hogy hozz helyette masikat. Valami kompatibilitasi gond lesz. (Ezert erdemes esetleg direkt Apple gepbe szant RAM-ot venni. Anno en is olyat vettem.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1807) Uniden válasza Alex91 (#1806) üzenetére


Uniden
csendes tag

értem köszi... de igy vissza veszik hogy közbe semmi baja csak nekem nem jó?:S

(#1808) Alex91 válasza Uniden (#1807) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt ott kerdezd, ahol vetted! :) Ha nincs baja (valoszinu), akkor ugyis el tudja adni masnak. Es kerj helyette valami masik markabol!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1809) Uniden válasza Alex91 (#1808) üzenetére


Uniden
csendes tag

rendben kösz szépen a választ, holnap megpróbálkozok vele:)

(#1810) joey04 válasza Alex91 (#1801) üzenetére


joey04
titán

Köszi! Akkor lehet hogy csere lesz a kicsi pro-ra ha ezt el tudom adni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1811) crissprivat


crissprivat
senior tag

Hali minden Mac-es nek!
Szóval laptop vásárlás elött állok jómagam is! A segitségetekre és a véleményetekre lennék kiváncsi!
A két kiszemeltem:
-MacBook 13coll 2,4Ghz 250GB --- 1260euro
-MacBook Pro 13coll 2,26Ghz 160GB ---1210euro

Melyik lenne a jobb választás szerintetek?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1812) P.O.C. válasza crissprivat (#1811) üzenetére


P.O.C.
tag

hello

öööö

Most belecsaptál a lecsóba, ugyebár éppen átrendeződés/újítás van.
Ha jól következtetek, akkor mindkettő új gép és "unibody". Márpedig ez esetben én inkább a macbook-ot ajánlanám, mert:

- egy az amit leírtál,
- plusz ennek is háttérvilágítással ellátott billentyűzete van,
- talán más a kijelző panel

Amiben "rosszabb", hogy kevesebb ideig bírja az aksi (viszont cserélhető), és nincs rajta firewire (kérdés, hogy szükséged van-e rá).

(#1813) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok,olyan kérdésel fordulnék hozzátok h az eső szériás Macbookokokba (nem az új alu) mien chipje van a wlan karinak?Athereos?Googliztam de nem találtam semmi infot se.Meg h lehet e más fajta miniPCIos wlan karit belle tenni esetleg?

(#1814) HXY válasza Sakab (#1813) üzenetére


HXY
addikt

Szerintem Intel 3945abg. Elég kiforrott drivek tekintetében, támogatja a Backtracket is.

Az új szériás Inteleken (4965-5100-5300) pl már a mac címet se lehet átírni... :(

(#1815) sghc_toma válasza HXY (#1814) üzenetére


sghc_toma
senior tag

nem hiszen, hogy intel-es lenne, mert akkor hackintosh-on sem lenne problema veluk.. biztos vagy benne, hogy 4965-on nem lehet atirni a MAC-et? en ugy emlekszem, at tudtam.. legkozelebb Win-t boot-olok, meglesem..

in asm we trust

(#1816) HXY válasza sghc_toma (#1815) üzenetére


HXY
addikt

Abban biztos vagyok, hogy az intel 4965-ön, és az újabbakon nem lehet átírni a mac címet.
Legalábbis a 2008-as driverekkel nem.
Vagy lehet, hogy ez már BIOS szinten le van tiltva.

Igaz nekem még nem volt macem, még csak most szemezek az Air-rel.
De ki is ábrándultam belőle, hogy a 2 gb ram integrálva van... :U

(#1817) Sakab válasza HXY (#1814) üzenetére


Sakab
senior tag

hmm igen Bektrekk miatt érdeklődnék ;) és akkor azt mondod h támogatja a csomag innnyekciót is mindent?esetleg saját tapasztalat? :B

(#1818) HXY válasza Sakab (#1817) üzenetére


HXY
addikt

Igen, de ThinkPad gépekkel...
A mostani gépemben egy 5100 van ami nem lenne olyan nagy baj, de az már igen, hogy a BIOS-ban le van tiltva, így nem tudok bele mást se tenni.. :(

(#1819) Sakab válasza HXY (#1818) üzenetére


Sakab
senior tag

uhhh :F VMi bios frissítés nem oldaná meg a gondot?
Vagy eseteleg kölcsönkérsz egy másik notit amibe olyan chipes kari van ami neked kéne átírod a macjét arra amit a maci biosa enged csak és átteszed.Akkor elvileg működnije kéne nem?

(#1820) HXY válasza Sakab (#1819) üzenetére


HXY
addikt

Nekem nem macem van, csak a hálókártya egyezik...
A BIOS uptodate 2009 májusi.
A klónozott mac cím pedig os szinten tárolódik.
Megoldás lenne az Intel hálókártya fw-ét lecserélni egy hackelt változatra (már ha lenne ilyen) vagy a gépem gyári BIOS-át lecserélni egy hackeltre (már ha ez is létezne) és akkor lehetne bele bármilyen kártyát rakni.

(#1821) bacsy


bacsy
csendes tag

Sziasztok!
Új gépet szeretnék venni és egy sony vaio és egy macbook (esetleg pro) között vacilálok. Ez lenne az első Mac-em és nem nagyon tudom, hogy mennyire van meg minden progi hozzá (legál,illegál), ami Win-re is, mert arra minden beszerezhető, ráadásul ált ingyen is. Pl az iWork-ről hallottam, hogy azt jobb legálisan beszerezni, mert folyamatosan kapcsolódik neten (kb. 40.000 ft) :F
Photoshoppal mi ahelyzet?
Előre is köszi!

(#1822) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Segítsetek!
Pagesben hogy lehet egy Numbersben lévő cellára hivatkozni?

(#1823) metafenomÉN


metafenomÉN
csendes tag

Hali!

A munka társaim msn-t és sky-pot használnak munkában és otthon kapcsolat tartásra. Az lenne a kérdésem hogy Mac -re rálehet varázsolni ezeket a progikat? vagy ha minden kötél szakad más progival kapcsolatot létesíteni ezekkel? Fontos a videó hívás és az adat küldés is.

Az a megoldás nem megfelelő hogy bootcampel futtasam a wint mert annak meg nincs semmi értelme hogy nonstop hülye win menjen MacBookon.

Köszi.

(#1824) _Blank_ válasza metafenomÉN (#1823) üzenetére


_Blank_
aktív tag

mac-en az Adium-ot szokták használni im-re, de van rá MS- féle msn for mac is ha az kell.
Skype mac-en is elérhető.

(#1825) metafenomÉN válasza _Blank_ (#1824) üzenetére


metafenomÉN
csendes tag

Köszi a helpet.

Azt esetleg megtudjátok mondani hogy a MacBook Pro Nvidia Geforce 9400M + videó kártyája mit tud?
256 MB NVIDIA 7900 képest pl mennyire van versenyben? vagy 512 MB NVIDIA 8600 hoz képest.
Ezek a mobil videó karik nekem nagyon nyomon követhetetlenek.

Köszi!

(#1826) _Blank_ válasza metafenomÉN (#1825) üzenetére


_Blank_
aktív tag

HD videókat biztos hogy viszi mivel a proci is elég erős. +alap játékokat de ha win-t nem raksz rá akkor mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#1827) metafenomÉN válasza _Blank_ (#1826) üzenetére


metafenomÉN
csendes tag

Köszi!
Mostanában elég sok játék megjelenik MAc re is pl Diabl III Starcraft II :) ezekkel pl.: ellennék

De igazából azért kérdeztem hogy betudjam lőni munkában menyire hasznos mert az említett kártyák teljesítményét betudom lőni mert azokat már ismerem.

OFF: Utána néztem az MSN for mac nek köszi szépen a tippet nagyon használhatónak tűnik gyakorlatilag minden megkötés nélkül tudok Windosos haverokkal beszélgetni. (ha minden igaz :) )

(#1828) Stoto válasza metafenomÉN (#1827) üzenetére


Stoto
tag

Ha már Mac és msn akkor ajánlom az Adium nevű freeware progi használatát. A legjobb IM kliens amit valaha használtam.

(#1829) metafenomÉN


metafenomÉN
csendes tag

Fontos dologban kérnék sürgős segítséget.

Amerikában vásárólt Mac Book Pro mennyire hasaználható Magyar országon?
Mivel teljesen más az áram ellátás MO-n 220V USÁ-ban pedig nem. Ez mennyire áthidalható???

Nagyon Köszi a helpet! :R

(#1830) ent


ent
őstag

Hi, újra itt.
Itthon hagytam macbookom 1 hétre kikapcsolt állapotban. Haza jöttem, bekapcsoltam és azt vettem észre, hogy a neten lévő videókat szaggatva játsza le (pl:youtubeon lévők). Sőt, a safari is és a firefox is belassúl. Ez mitől leheT? thx evribádi.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1831) Alex91 válasza ent (#1830) üzenetére


Alex91
félisten

Most tenyleg kikapcsolva volt, vagy csak elkuldted Sleepbe?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1832) ent válasza Alex91 (#1831) üzenetére


ent
őstag

Tényleg kikapcsolva.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1833) Alex91 válasza ent (#1832) üzenetére


Alex91
félisten

Ellenorizd le a HDD-t, meg jogjavitas, hatha... Esetleg melege van, azt visszavesz :D!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1834) ent válasza Alex91 (#1833) üzenetére


ent
őstag

Ezt már korábban kérdezni szerettem volna. Hátlap nagyon felmelegszik ha neten nézek videot. Mitől lehet? Eleinte nem melegedett ennyire.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1835) Xero válasza ent (#1834) üzenetére


Xero
nagyúr

OS X-nek nem erőssége a Flash, az Adobe nem képes normális playert összekalapálni. Sajnos zabál mint a huzat. Az én MBP-m is felpörgetve játsza a 720p-s youtube videokat közben pedig röhögve játszik x.264-es 1080p-ket darabszám!

(#1836) ent válasza Xero (#1835) üzenetére


ent
őstag

De az 1 hetes lekapcsolt állapot előtt minden fasza vót? Kivéve mikor neten videó nézés közben 80 fok körüli a cpu.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1837) ent


ent
őstag

Internet video lejátszási probléma magától helyre állt. Érdekes a sztori, de valós. Melegedésre meg kitaláltam pár dolgot: smcfancontroll illetve coolbook (volt-ot auton leveszi ha üres járatban van).

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1838) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

látom vannak itt néhányan, akik rendelkeznek 4 GB rammal (DDR3). megkérdezhetném, hogy milyen típust fogad be a macbook és hogy mennyire érezhető sebességben a különbség a 2 GB-hoz képest (játékok, tömörítés)?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1839) tamás111


tamás111
csendes tag

sziasztok.lenne egy olyan gondom,hogy ha a macbookra felteszem a az xp-t bootcamppel akkor csak az xp alatt van net,ha elindul a leopard akkor nem csatlakozik.upc a szolgáltatóm.

(#1840) ent válasza ent (#1837) üzenetére


ent
őstag

Még egy nagyon fasza dolog a kényelem és melegedés ellen: babtabla.hu

Stonebrige: síma mezei kingmax ramokat tettem bele utólag, igazság az, hogy 2Gb tal keveset használtam, mintha picit szemmel láthatólag is gyorsult volna rendszer.

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1841) ent válasza ent (#1840) üzenetére


ent
őstag

De hüle vagyok. Kényelem ellen?? Pont ellenkezőleg, állati kényelmes eze a babtáblán notebookozni...

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1842) StoneBridge válasza ent (#1841) üzenetére


StoneBridge
senior tag

aranyos kis tábla. gondolkodtam én is valami ilyesmin, mert ölben tartva a notebookot egyrészt nagyon melegszik, a másik meg, hogy kényelmetlen. a logitech-nek van még ilyen lapdesk párnája, kb. ilyen áron van az is (7-8 ezer ft).

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1843) metafenomÉN


metafenomÉN
csendes tag

Srácok ez igaz???? :Y

"Azért ez elég meredeken hangzik!
"Ujjmasszázs

Van még egy zavaró jelenség: ez a gép ráz. Nem úgy, mint a villamosszék, de ha be van dugva a konnektorba a MacBook, akkor furcsa vibrálást lehet érezni az alumíniumfelületen, amikor végighúzzuk rajta az ujjunkat. Amint a kijelzőt vagy a tapipadot fogjuk, vagy kihúzzuk a konnektort, elmúlik a jelenség, minden más esetben viszont tolja a masszázst a ház, ahogy az az alumíniumborítású Maceknél egyébként megszokott."

Ez nagyon szar lehet elsem hiszem engem halálba idegesítene :F

(#1844) Alex91 válasza metafenomÉN (#1843) üzenetére


Alex91
félisten

Mastol is hallottam mar, de hogy ez minden gepnel igy van-e :F

(Esetleg konnektor problema.)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1845) _Blank_ válasza metafenomÉN (#1843) üzenetére


_Blank_
aktív tag

bemész egy mac store-ba és kipróbálod. amúgy maximum akkor fordulhat elő ha föl vagy töltődve pl ruhád által..
mielőtt leülsz a géphez egyszerűen kisütöd magad -nem úgy( :DDD )- pl megfogod a radiátort vagy valami és szvsz nem lesz ilyen gondod.

(#1846) ent


ent
őstag

Help!

Mail programban az üzenetek tartalmát nem mutatja alól. Ha megnyitom az üzit akkor se mutatja a külön ablakban a tartalmat. Ötlet?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1847) Alex91 válasza ent (#1846) üzenetére


Alex91
félisten

/library/preferencesben-ban keresd meg a mail .plist-jet, es torold le! Esetleg segit...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1848) ent válasza Alex91 (#1847) üzenetére


ent
őstag

Agyam eldobom, hogy mindig tudsz segíteni. Lassan össze kellene futnunk egy kávéra. :R
(skype?)

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1849) ficere


ficere
aktív tag

sziasztok.lenne egy kérdésem.paralellsel meglévő bootcampes particíót fel tudom tenni?

Machete nem ír sms-t

(#1850) ent válasza ficere (#1849) üzenetére


ent
őstag

Én is kezdő vagyok, de szerintem ezt a két programot külön külön kellene használni.
A BootCamp akkor jó, ha Mac OSX mellett egy másik os-t szeretnél feltelepíteni gépedre. Ekkor két egyen értékű os-ed lesz.
A parallel meg akkor jó, ha mac osx alatt akarsz olyan más os alatt futtatható programot indítani, amihez nem kell a géped egész erőforrása.

Pl.: én parallel alatt soha nem futtatnék egy win alatt futtatható cod4 et. Ebben az esetben bootcamp (gép indításnál kiválasztva xp) segítségével xp alatt futtatnám. Viszont ha csak 1-2 alkalmazást szeretnél használni macosx alatt, akkor parallel.

Holt hüle vagyok én is, de szentem így van!

Edit: egyáltalán ez volt a kérdés? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.