Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) djtorpe válasza aton-hawk (#200) üzenetére


djtorpe
csendes tag

amug ymiert bootcamppel COD2 mikor van Mac-es verzioja is? amugy MBvel elmegy 800x600on, szvsz, de ha gondolod kiprobalom...

kicsit aznapos vagyok, tehat lehet neha felrekattolok...

[Szerkesztve]

http://www.appleshop.hu

(#202) Qruisse válasza djtorpe (#201) üzenetére


Qruisse
csendes tag

Nagyon örülnék ha megnéznéd hogy fut. :C (800*600 bőven jó, 30-120 fps).
Akkor lehet mégiscsak egy MB lesz.

(#203) tiv83us válasza Qruisse (#202) üzenetére


tiv83us
veterán

Figyelj, ha nalad a penz nem akadaly, akkor egyertelmuen MBP. /Foleg ha jatszani akarsz, nagyobb kijelzo elony.../.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#204) Qruisse válasza tiv83us (#203) üzenetére


Qruisse
csendes tag

ja persze 17''es képernyő aztán rendelek kamiont is hogy hordja utánam, mert nem fél el sehol........ azért ez mégis laptop, hordozhatóság nagyon fontos. Különben Macpro-t vennék :)
Nagy képernyőnek meg ott az lcd minek a laptopra is. A pro grafikán meg képernyő méreten kívül miben különbözik a simától? :F Nagyobb softvercsomag v ilyesmi? Ja és a fekete és fehér 2 ghzes macbookok nem különböznek (HDD-t leszámítva) semmiben és a színért ennyi felárt kérnek? lol...

Ja még egy kérdés, mennyire piszkolódnak karcosodnak ezek a notik?
Uj lenyomatok, karcok látszódnak rajta? mind pro-t mind non-pro-t kérdezem.
Mennyire kell rá vigyázni??
Mert nekem van egy 4 gb ipod nanom ami olyan karcos már h nem látom mit ir ki az kijelzője... szép az apple design de heavy használatra alkalmatlan.

(#205) tiv83us válasza Qruisse (#204) üzenetére


tiv83us
veterán

15''-os MBP is letezik.

A MB felulete kicsit kenyesebb mint a MBP-e, hasonlo kisse az iPodhoz, elegge meglatszodnak rajta az ujjlenyomatok es karcolasok, foleg a fekete verzion.
Nincs nagyobb szoftver csomag, csak aluminium bevonat, bill megvilagitas, gyorsabb proci.
Az iPod-odra meg talan jobban kene vigyaznod, lehet hozza venni kulonbozo tokokat is.
De egyebkent semmi sem kotelezo.

''szép az apple design de heavy használatra alkalmatlan.''
Mit ertesz ''heavy'' hasznalat alatt? Roplabdazni valoban nem egeszseges vele...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#206) Xero válasza tiv83us (#205) üzenetére


Xero
nagyúr

Adnak is hozzá tokot.

Amúgy 1-2 héten belül én is cserélek MacBook Pro-ra. :) Igaz én a legkisebb modellre. De kell a nagyobb kijelző.

(#207) tiv83us válasza Xero (#206) üzenetére


tiv83us
veterán

Jo...en olyan tokra gondoltam amiben hasznalni is lehet :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#208) djtorpe válasza tiv83us (#207) üzenetére


djtorpe
csendes tag

lehet en vagyok igenytelen, de nekem a velur tokkal sincs semmi bajom, amit gyarilag kaptam a nanohoz :)

Mellesleg tenyleg vvan nem 2 fele tok(unk) nanohoz. Most rendeltunk Tube-okat... bar nem tom az kinek tetszik, de bisztos jo 1 szilikoncicit tartani a kezedben :D

MBre visszaterve, lehet ra kulfoldrol szerezni vedoburkolatot...

http://www.applelinks.com/index.php/more/
techshell_protective_covers_for_macbook_macbook_pro_and_powerbook/

[Szerkesztve]

http://www.appleshop.hu

(#209) aton-hawk válasza djtorpe (#208) üzenetére


aton-hawk
tag

Van ötleted vagy tipped, hogy mikor lesz megint olyan akciós cucc?

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#210) tiv83us válasza djtorpe (#208) üzenetére


tiv83us
veterán

Nem igenyesseg vagy igenytelenseg kerdese, hanem kenyeleme. En pl nem szerettem allandoan ki-be huzogatni az iPodom a velur tokbol, mikor epp szamot akartam leptetni vagy hangerot allitani...stb.

Szeretek szilikon ciciket tartani a kezemben, bar az iPod tokom valami mas anyagbol keszult es tokeletesen karc mentesen tartja az egesz feluletet.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#211) Xero válasza aton-hawk (#209) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha lesz igérem tudni fogtok róla :)

(#212) Xero válasza tiv83us (#210) üzenetére


Xero
nagyúr

Lehet rá kapni Brando fólia szerű cumót is ami alig látszik. Azt még én is elviselem. :)

(#213) aton-hawk válasza Xero (#211) üzenetére


aton-hawk
tag

ok...csak jó lenne tudni, hogy kb meddig kell kihúznom, és verni a fejemet a falba, hogy elszalasztottam az előző lehetőséget. Csak egy kb időpont is megfelel....bármi ....pls...könyörgöm :DD :R

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#214) Xero válasza aton-hawk (#213) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem sem tudtak pontos időpontot mondani. :(

(#215) aton-hawk válasza Xero (#214) üzenetére


aton-hawk
tag

hmm...ja te most MBP-ra vársz?

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#216) Xero válasza aton-hawk (#215) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem :) MBP az még 1-2 hét, csak a családban kell még valakinek még 1 MacBook :)

(#217) djtorpe válasza Qruisse (#192) üzenetére


djtorpe
csendes tag

''Gyorsulhat a MacBook és Mac mini grafikai teljesítménye

Az Apple Intere váltása meglehetősen símán zajlott le. Persze mindig vannak olyanok, akik találnak kifogásolnivalót ebben a folyamatban. A legtöbb panaszt talán a MacBook és Mac mini kapta a viszonylag gyengébb 3D-s grafikai teljesítménye miatt. A MacWorld cikke szerint az Intel új chipje hamarosan javítani fog ezen is.

A jelenlegi GMA950-es chip-készletből kimaradtak a hardver alapú transzformációs és megvilágítási képességek. Ennek megléte szükséges azon 3D-s játékok számára, amelyek vertex és pixel árnyékolást használnak. Újabban egyébkén, a játékokon kívül más szoftverek is elkezdték használni ezen technikai megoldást.

A szintén integrált GMA965 chip-készletet már tavaly júniusa óta rendelhetik a gyártók. Ez tulajdonképpen a MacBook és Mac mini számítógépekben található gyorsítók továbbfejlesztett változata.

Az Intel 965-ös chipje meglehetősen jól teljesített a nemrég kaidott béta meghajtó szoftverekkel (Windows Vista alatt). Cal of Duty 2 time demojában 50-80 képkocka, míg Half-Life 2-ben (1024 x 768-as felbontásban) 34.25 képkocka/mp-es teljesítményre volt képes.

Az még nem tudjuk mit jelent majd ez az új gyorsító a Maces játékok teljesítményében, de remélhetőleg hamarosan belekerülhet aú újabb chip-készlet a népszerű Maces termékekbe.

Link: http://www.macworld.com/news/2007/03/08/intelgdc/''

idezet a www.beszeljukmac.com rol
sajna meg nem tudtam COD2t szerezni, mert nekem nincs, idom meg nem sok van, sajna

http://www.appleshop.hu

(#218) Xero válasza djtorpe (#217) üzenetére


Xero
nagyúr

Majd szerzek én neked:p Úgyis én csinálok mindent :p (ofkorsz ez poén volt )

(#219) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Kicsit offtopic de mégis Apple:


Eladó: Mac mini core duo 1.66/2gb ram/80gb sata/superdrive/bt/ap+külső hdd ház+320gb+tft 20”
http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=80417

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#220) Xero


Xero
nagyúr

De eltűntünk! :)

(#221) aton-hawk válasza Xero (#220) üzenetére


aton-hawk
tag

jaja :))

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#222) #30814464


#30814464
törölt tag

A Wow szerintetek mennyire futna ezen?Városban gondolom kifeküdne:)alap macbook-ra gondolok elsősorban!

(#223) lumi válasza #30814464 (#222) üzenetére


lumi
tag

vegulis melyik ezenre gondolsz?

(#224) No M Tobi válasza lumi (#223) üzenetére


No M Tobi
csendes tag

azt írja alap macbookra, uh szerintem alap macbookra gondol :)

even a bad reason is better than no reason

(#225) lumi válasza No M Tobi (#224) üzenetére


lumi
tag

Hat 2GB rammal C2D -val windoz alatt eleg szepen fut macbookon, macbook pron meg nem kerdes. youtubeon rakeresve wow macbookra van sok video.

(#226) Xero


Xero
nagyúr

1-2 hét és kiprobalom alap MBP-vel 2 giga rammal. De közepes MB-n probaltam egész korrekt bár nem vagyok nagy wow-os.

(#227) lumi válasza Xero (#226) üzenetére


lumi
tag

MBP-nel nem kerdes hogy tokeletesen fut max felbontasban a vga miatt. A kerdes sztem hogy GMA950 mennyit kuzd vele.

(#228) tiv83us válasza lumi (#227) üzenetére


tiv83us
veterán

Sokat, de elviszi jatszhatoan, mint ahogy az fent is elhangzott.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#229) Kewin21


Kewin21
tag

Windows használat közben eszembe jutott pár dolog,ami érdekelne esetleges váltás előtt.Ha segítenétek megválaszolni...

-gondolom van olyan médialejátszó Mac-hez,ami megeszi az avi-t,wmv-t,feliratokat,stb.?
-az ivideo-val milyen formátumú videókat tudok vagdosni,meg milyenbe tudok konvertálgatni?
-nyomtatók,scannerek,USB-s cuccok simán mennek vele?
-ha kijön a Leopard gondolom perkálni kell a cseréhez?
-rar-okat tudok használni Mac-en?
-weblapokat mindet lehet nézni?Vagy ez a Safari-n múlik?

Előre is kösz a segítséget.

(#230) amargo válasza Kewin21 (#229) üzenetére


amargo
addikt

Nem vagyok nagy MAC-es majd megválaszolják a lényeget.
- vlc
- driver kérdése, valszeg nem buták, hogy MAC-hez ne csináltak volna..
- X
- Tud
- Mi mindenre gondolsz? Azért titkosított honlapokra jelszó nélkül nem tudsz itt sem bakukucskálni :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#231) lumi válasza Kewin21 (#229) üzenetére


lumi
tag

1.: Igen van - wmvhez flip4mac pl
2.: kb mindenbol mindenhova
3.: siman
4.: ha olyan helyen veszed -macbolt.hu / xms .. nemtom akkor opcionalisan upgradelheted 10k -ert, vagy megvarod -ez akar honapok- mig kifutnak a ''regi'' osx-el futo macik
5.: eddig nekem minden ment :) - safari / camino / firefox tok ua .

nincsmit.

(#232) Kewin21


Kewin21
tag

Köszi a segítséget!

Neten van valami normális videó az OS X működéséről?Ami nagyjából bemutatja a programokat...
Meg ha kijön a Leopard,akkor várható hogy a maradék Tiger-es gép olcsóbb lesz,vagy azokon is cserélnek Leopard-ra?!

(#233) xedos válasza Kewin21 (#232) üzenetére


xedos
addikt

Nem hiszem, ez csak oprendszeráltás...
A Vista miatt sem adják olcsóbban az XP-s gépeket...

(#234) Blaise válasza Kewin21 (#232) üzenetére


Blaise
veterán

írd be youtube-on a keresőbe, h macbook

[Szerkesztve]

(#235) aton-hawk


aton-hawk
tag

Sziasztok!
Rég jártam errefelé...no persze volt elfoglaltságom, hiszen megvettem egy 2 Ghz es macbookot, és teljesen lekötött. Tök jól működik, tényleg imádnivaló az osx. Bár azért még picit nehezen ismerem ki magam, de menni fog ez. És igazuk van az embereknek...itt minden egyből működik!
Viszont azért egy kis tanácsot kérnék a maces társadalomtól :D
Szóval sztem mindenki észrevette, hogy eléggé melegszik a kicsike. Ugyan tök jól bírja, most jelenleg 61 fokos a proci, és még a venti sem kapcsolt be. Szóval a kérdésem, hogy nyáron vagy bármikor...szüksége van e hűtésre? Nézegettem egy ilyen coolpadot a cooler mastertől...csakhát nemtudom, hogy használna e, hiszen csak a burkolatot hűsítené, és nemtudom, hogy használna e egyáltalán. Mondjuk Xero megmondhatná, hiszen asszem Ő elég régóta használ macbookot. :))
itt a coolermaster coolpad linkje:
http://www.coolermaster.com/index.php?LT=english&Language_s=2&url_place=product&p_serial=R9-NBC-ADAS%20/%20ADAK&other_title=+R9-NBC-ADAS%20%2F%20ADAK+NotePal

bocsi, hogy így, de safari alól nem működnek a gombok ahogy látom

[Szerkesztve]

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#236) lumi válasza aton-hawk (#235) üzenetére


lumi
tag

Jobaratomnak ilyen van, a ventiket kihuzta mert eleg zavaro de egesz jol hutve tartja a sony vaiojat.

(#237) xedos válasza aton-hawk (#235) üzenetére


xedos
addikt

Én még nem hallottam olyan emberől aki ilyet használt volna a Macbook vagy macboook projához...
Ezek nem alulról szívják a levegőt így nem sok jelentőssége van a coolpadnak...
Én egy picit megemeltem a seggét, de nem változott. Az enyém aluminium, így körbe viszi a meleget...

(#238) aton-hawk válasza xedos (#237) üzenetére


aton-hawk
tag

Igen, ezért bizonytalanodtam el én is, mert tudom, hogy a macbook nem alulról szívja a levegőt...ezért nemtudom, hogy használna e. Mondjuk a megemelős módszert kipróbálom, hátha működik. :))

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#239) Xero


Xero
nagyúr

Griffin Elevator
http://www.macbolt.hu/elevator/
Elérhető: www.appleshop.hu www.macbolt.hu

Ez kiemeli a cuccot és jóó :) iCurve utódja

(#240) dottore46


dottore46
csendes tag

sziasztok
van komolyabb különbség egy core duo 1.8 és egy core2duo 1.8 között.
nekem közel 20.000 forintot kellene ráfizessek.
megérné?
vagy inkabb koltsek rammra

(#241) Xero válasza dottore46 (#240) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha már van 1 CoreDuo-s gép akkor Ram. Ha viszont választani kell akkor új generáció és később Ram.
Egyéb iránt sok dolog kimaradt még az 1.83-as core2-es prociból tehát ha upgraden gondolkozol, akkor legalább egy 2GHz-es Core2 máskülönben tessék Ram-ot venni és Winyót. :)
Más: Mostmár lassan kezd manifesztálódni a MacBook Pro-ra váltásom, csak kicsit kivárok hátha jönnek LED-es megvilágítású kijelzővel. Szóval eddig nem is figyeltem de nemrég hívták föl rá a figyelmemet hogy a gép komolyabb megbontása nélkül MBP-ben nem lehet winyót cserélni. Ez számomra igen szomorú mert már ki is lestem bele egy kellemes WD winyót... Most rendelhetem így gyárilag :(

(#242)



csendes tag

Helló!

Nekem nagyon tetszenek ezek a gépek de Mac OSX számomra még nagyon ismeretlen és mint minden ember ezt én is némi fenntartásokkal fogadom.

Nem adodhatnak emiatt olyan problémáim hogy haver powepointot csinál elküldi hozzám és én nem tudok vele semmit kezdeni vagy hasonló probléma a word2007 el?

Nem lehetséges olyan probléma hogy egy progi azért nem indul mert ez Mac OSX?
Én pl folyamatosan használnék két progit az egyik egy statisztikai program. És ha ezeket nem hajlandó futtatni megvagyok lőve az egyébként nagyon jó Mac-i mal.

Tudom hogy ezek nagyon gyökér kérdések de mikor hozzá ér többeket kérdeztem mindig kitérő választ sikerült csak kicsoholnom belőlük.

(#243) Alex91 válasza (#242) üzenetére


Alex91
félisten

Ha Inteles gepet veszel, akkor teszel ra XP-t is, es mar nem is vagy meglove! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#244) matyee válasza (#242) üzenetére


matyee
őstag

Worddel nem lesz szerintem gondod. Én is használom a windows alatti wordon készült doksikat, és eddig nem volt probléma velük. Nem tudom, hogy a nagyon megvariált telemkrózott excelekre is vonatkozik e a fenti kijelentés, de ott sem lehet gond.

A programokat amiket használsz gondolom windowsosak. Azok nem fognak menni OSX alatt, de paralelben elfut ha nem vmi irgalmatlan erősforrásigényes. Vagy még egy megoldás, bootcamp és winfos, és akkor tuti nincs gond, kivéve ha nem vmi speckó tervezőprg vagy 3d-s csoda. (lehet az is meg, de erről nincs tapasztalatom)

remélem vmennyit segítettem. üdv

(#245)



csendes tag

Hát egyik sem tervező program bár az egyik ha be izzik lehet gép igényes!
De ha ''bootcamp és winfos'' akkor az ugy mükszik hogy bekapcsolásnál eldöntöm hogy milyen oprendszer induljon?
Mert akkor szinte mindig win-t nyomnék és elesnék a Mac jó pár kis pluszától... :O
Így meg akármennyire tetszenek ezek a gépek nemtudom hogy ez-e a legjobb megoldás. :W

(#246) Alex91 válasza (#245) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg inkabb MacOS-t nyomnal es aztan :W a fejed, hogy miert adtal annyi helyet a HDD-n a Win-nek :).

Nekem PPC-s gepem van, meg mellette a regi PC. A PC szinte nincs is hasznalva...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#247)



csendes tag

Lehet hogy félre érthetően fogalmaztam.
Nem azért nyomnék wint mert az jobban tetszik épp elenkezőleg a MacOS tetszik és van egy rakás jópofa dolog bene amit mindenapi használatban jól ki tudnék használni,
De ha a MacOS nem hajlandó futatni a progijaimat amivel dolgozom akkor nem kapcsolgathatom át 5percenként a két oprendszert, azt kell választanom amin dolgozni tudok még ha az a win is... .

(#248) Alex91 válasza (#247) üzenetére


Alex91
félisten

Arra van a parallels! Ott nem kell kapcsolgatni. (Mondjuk ez fizetos.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#249)



csendes tag

''parallels'' hát erről még nem halottam hol nézhetek utána?
Vagy ha pár szóba leírnád miről is van szó... :R
fizetős?

(#250) Alex91 válasza (#249) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ugyhogy lehet valogatni... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.