Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Alex91 válasza ent (#1850) üzenetére


Alex91
félisten

Nem ez volt a kerdes! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1852) metafenomÉN


metafenomÉN
csendes tag

Olvastam egy érdekes dolgot mindig nagyon oda akartam figyelni hogy akut karban tartsam :
"
A hordozható Mac-ek telepének legjobb teljesítménye érdekében első használat előtt, és később pár havonta érdemes végrehajtani a következő lépéseket.
Töltsd fel a MacBook akkumulátorát teljesen. Ezt abból látod, hogy a töltő csatlakozóján lévő LED zölden világít, illetve a kijelzőn, a menüsor jobb oldalán a teleptöltöttség mérő teljes töltöttséget mutat.
Még legalább két órán keresztül ne vedd le a gépről a töltőt. Használhatod közben a gépet, ha szeretnéd.
Válaszd le a töltőt a gépről, és kezdd el használni, hogy lemerüljön. Amikor az akkumulátor már majdnem teljesen lemerült, figyelmeztetni fog erre a gép.
Használd tovább a gépet, míg el nem alszik (majdnem teljesen lemerül). Mielőtt a gép eladludna, ments el minden munkádat, és zárj be minden alkalmazást.
Kapcsold ki a gépet, vagy hagyd ebben az alvó állapotban legalább öt órán keresztül.
Ismét csatlakoztasd a töltőt, és töltsd fel újra az akkumulátort"

De én azt hallotam hogy a LI-ion akuk esetében az egyik alap szabály hogy soha ne hagyd teljesen lemerülni. Itt pont az ellenkezőjét kéri havonta 1szer :Y Kinek higgyek :F

(#1853) StoneBridge válasza metafenomÉN (#1852) üzenetére


StoneBridge
senior tag

ez szerintem baromság. "tartsd alvó állapotban 5 órán keresztül?" :F és akkor ezzel a módszerrel majd jól kímélve lesz az akksi?
mivel li-ion akksival rendelkezik, szerintem nyugodtan maradhat állandó töltésen és elég kb. havonta egyszer lemeríteni. de lehet, hogy erre sincs szükség.
mondjuk én pont mostanában kezdtem el nagyon sokat telepről használni, ha majd valami gyengülést érzek akksi terén, akkor szólok. ;)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1854) ent válasza metafenomÉN (#1852) üzenetére


ent
őstag

Vhol én is olvastam ezt a módszert vmelyik apple oldalon. Lehet, hogy nem a hivataloson de apple höz kapcsolódó oldal volt. Belinkelem ha megtalálom.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1855) Alex91 válasza ent (#1854) üzenetére


Alex91
félisten

Gondolom, hogy o is onnan masolta :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1856) xedos


xedos
addikt

Mindig ez az akksi téma...
Értsétek meg, az akksi vezérlő elektronikája úgysem engedi lemerülni a minimum szint alá a gépet... Magyarán érdemes használni az akksit! Ahogy az APPLE leírta...

(#1857) metafenomÉN


metafenomÉN
csendes tag

Bocsi tényleg illetvolna lehivatkozni a honlapot amiről írtam
Sajnos ahhoz hogy odáig eljusson az ember regisztrálni kell de az infó innen származik.

xedos
Azért az akuval kapcsolatos kérdések nem lényegtelenek mert akár hogy is ottvan mögötte az elektronika az egyik legjobban használódó legtöbb figyelemt igénylő része a gépnek MacBook Pro esetében pedig szerviz nélkül nem is cserélhető így különösen kényes a téma.

köszi az eddigi válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#1858) xedos válasza metafenomÉN (#1857) üzenetére


xedos
addikt

Az APPLE leírta, hogy mit kell csinálni!
Ráadásul az új Macbook Prokba újabbfajta akksi került, amely tovább bírja mint a régiek...
Az akksi gyártójától is sokk függ...
Volt olyam Macbook prom (akksi), amely fél évessen 50%-ra esett, volt amelyik 2évessen is 9%-os volt... A mostani SONY VAIO-mban is 2.5éves az akksi de 99%-os.
Sőt van egy 4éves VAIO-m amely még mindig 70%körül tud. Igaz ezek "csúcs" gépek voltak újkorukban.

(#1859) metafenomÉN válasza xedos (#1858) üzenetére


metafenomÉN
csendes tag

Ha félévesen 50% ra esett akkor azt azért lehetett volna szervizbe vinni mert ha jól tudom 1 évig az aksira is vonatkozik a garancia.

(#1860) xedos válasza metafenomÉN (#1859) üzenetére


xedos
addikt

Nem írtam, hogy nem cseréltettem :-)
Csak bosszantó volt. Ráadásul úgy hogy egy hétig itthon volt a noti amíg nyaraltam, ezalatt elhallt a fele...

(#1861) metafenomÉN válasza xedos (#1860) üzenetére


metafenomÉN
csendes tag

Huh ez nagyon rosszúl hangzik!

Kicsit rémisztő is főleghogy épp most vennék egy MAc-et és nem tudnák 2 évente ennyit költeni rá szóval remélem minőségi gépek és bírnak legalább 3-4 évet.... :F

Eddig azt hittem hogy a Mac igazi minőség ezért is szeretik sokan de egyre több rémhírt hallok vele kapcsolatban amit pl Dell ről Lenovorol nem

(#1862) xedos válasza metafenomÉN (#1861) üzenetére


xedos
addikt

A rémhírek hangosabbak, mint az elégedett userek :-)
Nem rossz gépek azért a MAC-ek...
Hibák itt is előfordulnak -volt akkucsere program is.

(#1863) metafenomÉN


metafenomÉN
csendes tag

Mekkora a különbbség a Macbook pro 13,3" két tipusa között? megér +70e FT? Van erről valami teszt?

(#1864) xedos válasza metafenomÉN (#1863) üzenetére


xedos
addikt

Nagyobb proci, ram és winyó... ENNYI...
10%-al gyorsabb lehet a proci miatt.

(#1865) metafenomÉN


metafenomÉN
csendes tag

Nézegettem az apple gari bővítését 90e Ft :Y
Mennyire megérős ez? Hallotam pl hogy az a mágneses tápcsatlakozó hajlamos gyorsan tönkre menni... .

(#1866) Alex91 válasza metafenomÉN (#1865) üzenetére


Alex91
félisten

Ha neked megeri, akkor megeros :). Ezt neked kell eldonteni, ha netan gari utan megy benne valami, akkor inkabb fizeted a javitas koltsegeit, vagy most fizetsz tobbet a gariert. (Mondjuk IMHO egy esetleges alaplap csere eseten lehet, hogy inkabb uj gepet veszel :).)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1867) metafenomÉN válasza Alex91 (#1866) üzenetére


metafenomÉN
csendes tag

Igen ez így van ahogy mondod :K ezt tudom is, de a kérdésem inkább arra vonatkozik, hogy ha valakinek van tapasztalata vagy esetleg szervízben dolgozik vagy bár akármi.

(#1868) ent válasza metafenomÉN (#1867) üzenetére


ent
őstag

Elég sok panaszt olvastam szakszervízre. Pl.: Új gépház teljes összekarcolása, idő stb.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1869) metafenomÉN válasza ent (#1868) üzenetére


metafenomÉN
csendes tag

"Új gépház teljes összekarcolása, " Hát meg is őrülnék ha meglátnám hogy össze karcolták :Y gondolom nem lett az ügyből semmi az Apple valóban tojik Mo-ra :(
Gondolom ha meg úgy adodle, hogy átvételi papíron rögzíteni akarod hogy kifogástalan karcmentes állapot akkor jól kiröhögnek.
Nem emlékszel a szerviz nevére hogy véletlenülse vigyem oda ha valami gáz van.

Kezdek egyre bizonytalanabb lenni hogy jó döntés volt-e ez a Mac , de hát a remény hal meg utoljára :)

(#1870) Alex91 válasza metafenomÉN (#1869) üzenetére


Alex91
félisten

Meg meg sincs, azt mar arra gondolsz, hogy mi lesz, ha elromlik? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1871) metafenomÉN válasza Alex91 (#1870) üzenetére


metafenomÉN
csendes tag

Nem vagyis igen mert bementem és ugye ilyenkor felsorolták mit lehet hozzá venni és azt hiszem a gép megvétele után 60 napom van ezt eldönteni. Gondoltam megkérdezek nálam hozzá értőbb embereket, hogy jobban dönthessek és ahogy elekzdtem utánna nézni találtam egy két nyugtalanító infót persze ez várható volt egyik gép sem tökéletes a kérdés csak az hogy simán bírja-e a 3 évet mint Pl az IBM ek vagy 3-4 év után betegeskedik mint egy Fuji

(#1872) Alex91 válasza metafenomÉN (#1871) üzenetére


Alex91
félisten

90 nap. Minden gep elromolhat, meg az IBM, Dell is! Nem hiszem, hogy az Apple-nek nagyobbak lennenek a hiba statisztikai, mint mas gyartokank. (Max. a "media" jobban felkapja. Nekem a G4-es Minim 4 eve megy, az iMac meg 1,5 eve. (Mondjuk a G4-es Mini-k nagyon meg vannak csinalva, szinte alig volt rajuk panasz :).))

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1873) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Apropó, ezek az alu MB-ok elég jól bírják a strapát. Vásárlás után azt hittem, hogy majd jól karcolódni fog és jól meglátszik majd rajta akár egy hajszálkarc is, de kellemesen kellett csalódnom ugyanis nehezen karcolható a felülete (eddig egyet sem sikerült találnom, fél éves a noti).
Mindezt csak azért mondom, mert mozgatva van eleget és az előző Toshiba notim azért többször érzékenyebb felülettel rendelkezett (persze az műanyag volt).

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1874) Stoto válasza StoneBridge (#1873) üzenetére


Stoto
tag

Én is azt hittem az elején, hogy nagyon fog karcolódni, de így 6 hónap után is csak az az egy karc van amit a 2. nap sikerült rákaristolnom egy fém tálcával :D

(#1875) StoneBridge válasza Stoto (#1874) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Gondolom nem voltál ideges. ;]

Megint csak Windóz alatt van problémám. Akad, belassul, pontatlan a touchpad illetve mindenféle böngésző főleg flash-ek lejátszása közben megáll és bezáratja az ablakot. Úgy tűnik ezek driver hibák lehetnek, mert úgy emlékszem Xp alatt is tapasztaltam hasonlót.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1876) xedos válasza StoneBridge (#1875) üzenetére


xedos
addikt

A touchpad XP alatt használhatatlan...
Még csak telepitgettem, de megörülök tőle!

(#1877) StoneBridge válasza xedos (#1876) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Nem tom' miért - talán a multitouch miatt - nem tudnak egy rendes drivert írni Windóz alá is. Mindegy is, mert ott az OSX, amivel semmi bajom nincs.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1878) xedos válasza StoneBridge (#1877) üzenetére


xedos
addikt

Tegnap otthon ráengedtem az XP-n belüli APPLE updatet!

Talált egy frissítést -így már jobb lett!

(#1879) joey04 válasza joey04 (#1810) üzenetére


joey04
titán

és meg is történt az upgrade.
no ez már egy olyan vas, ami teljesen megfelel nekem jó sok évig. (vinyó meg ram upgrade kell majd csak, de ez is ráér.)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1880) StoneBridge válasza joey04 (#1879) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Kár, hogy az új 13-as MB Pro-k nem kapták meg a 9600-os kártyát. ;]
Úgy még én is elgondolkodnék az upgrade-en. Na, majd a következő generáció...
Külsőre semmi változás egyébként?
7 óra akkuidő már nagyon korrekt. :K

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1881) joey04 válasza StoneBridge (#1880) üzenetére


joey04
titán

semmi, a kártyaolvasó kivételével, meg hogy az audio in/out egyben van.
jah a felirat macbook pro lett! ;]
no és ugye van bill világításom, ami kis alu mb-on nem volt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1882) StoneBridge válasza joey04 (#1881) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Azt hittem régebbi (nem alu) MacBook-ról cseréltél.
Megérte neked így az upgrade? Csak érdeklődésképpen kérdezem, mert pillanatnyilag nem is vagyok tisztában vele, hogy mennyit érhet egy régebbi használt alu MB.
2.0 Ghz-esed volt?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1883) joey04 válasza StoneBridge (#1882) üzenetére


joey04
titán

igen arról váltottam. nekem megérte, mert tetszik. anyagilag nem volt jó móka persze. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1884) xedos


xedos
addikt

Én is vaciláltam, hogy amerikai macbook pro 13" vagy használt alu 2-es vagy 2.4-es macbook. Végül az alu 2ghz-es nyert az ára miatt! Nekem nagyon tetszik :-) Sajna ebben nincs billentyűzet világítás. Kijelzője jó, de a pro-é még jobb!!!!
Ilyet használtan már 230-240k körül lehet, 2.4-es meg 250-290K.

(#1885) StoneBridge válasza xedos (#1884) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Idén februárban, amikor vettem a MB-ot én is az ára miatt döntöttem a 2Ghz-es mellett. Bill. világítást hülyeségnek tartottam, aztán mostanában esténként sötétben néha jól jönne, mert a kijelző max. fényerőn sem ad annyi fényt a billentyűkre, hogy megfelelően látható legyen.

A 15"-os Pro kijelzője kontrasztosabb, nemigaz? De a 13"-osnál is változott a kijelző?
Joey kolléga szerinted van változás?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1886) P.O.C.


P.O.C.
tag

Billentyűzet világításra egy sufni tuning is jó lehet utólag...
például
Annak idején én is gondolkodtam egy ilyesmi vásárlásán, de végül letettem róla. Sötétben amúgy sem egészséges nézni a képernyőt :)

(#1887) xedos válasza P.O.C. (#1886) üzenetére


xedos
addikt

Ne ez nagyon gagyi!!!! Ez ugyananyit ér, mint a HP és az IBm Thinklight...
Halottnak a csók...

Az új 13-as pronak jobb lett a kijelzője mint a "régi" alu macbooké!

[ Szerkesztve ]

(#1888) Stoto


Stoto
tag

A régi 2.4 es alu macbookban van bill háttérvilágítás :)
Nem egy must-have feature, de ha használtad akkor utánna nagyon fog hiányozni.
Mostmár elég régóta megvan a gép, de még mindig nagy élmény, amikor leoltom a lámpát akkor bekapcsol automatán a bill világítás és a tft szépen automatán lecsökkenti a fényerejét, hogy ne süsse ki a szemed :)

Ami nagyon tetszik az új 13asban az hogy kapott sd kártya olvasót, és az akkuja sokkal jobb.

Sd kártya olvasó nem egy horror összeg, el is fér a fényképezőgép tasijába, persze jobb lenne ha a gép alapba olvasná.

Az akku az amiért fáj a szívem, de anyagilag nagyon nem érné meg váltatni :)
Persze ha most vennék akkor mindenképpen a kicsi macbook pro-t választanám.

(#1889) StoneBridge válasza P.O.C. (#1886) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Ilyen nekem is van, kb. ha 2x használtam... :U
Fényereje alig van, izeg-mozog, útban van, stb.

Nekem a 2 USB csati az ami nagyon kevés, így tényleg beruházok egy USB hubra, mert sokszor kelleni fog.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1890) P.O.C. válasza StoneBridge (#1889) üzenetére


P.O.C.
tag

No hát akkor továbbra sem bánom, hogy nem vettem meg :N
Amúgy nem akarok közhelyekkel dobálózni és felkapni ezt az "érdekes témát", de sötétben tényleg nem érdemes nézni a kijelzőt min. fényerő mellett sem. Hosszútávon meg lehet az eredménye.

(#1891) joey04 válasza StoneBridge (#1885) üzenetére


joey04
titán

az én alu macbookomban már a kevés ideig gyártott jobb kijelző volt, így annyira nem látványos a javulás, de gyönyörű képe van, az biztos! :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1892) Stoto válasza StoneBridge (#1889) üzenetére


Stoto
tag

Usb hub amúgy is egy praktikus dolog. Nekem arra van rádugva egy külső winyó, nyomtató, egér, +1 szép talpas usb hosszabító kivezetve az asztalra.

A hubot felragasztottam az asztal aljára, így aztán ha asztalon használom a gépet, csak 1 usb-t kell bedugnom és hirtelen mindent elérek és még a time machine is szépen végzi a dolgát a háttérben. Jobban is néz ki így, mintha 1000 kábel lógna az oldalából.

Amúgy az elején én is az hittem, hogy hiányozni fog a 3. usb, de közben rájöttem, hogy tévedtem. :)
Ha nem az asztalon vagy nem otthon használom akkor gyakorlatilag az egér vevőjén kívül semmi nincs bedugva. Néha 1 percre 1 kártyaolvasó, néha 1-1 percre egy pendrive.

(#1893) StoneBridge válasza joey04 (#1891) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Volt ilyen? :F
Tulajdonképpen bajom nincs a kijelzővel, csak láttam valamikor egy teszt videót amiben a 15-ös Pro képe láthatóan szebb volt és jobbak voltak a betekintési szögei.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1894) joey04 válasza StoneBridge (#1893) üzenetére


joey04
titán

elvileg amik ezekkel a kijelzőkkell jöttek: 9CA5, 9CA7, 9CA8 jobbak mint a régiek. Nekem a 9CA5 volt, és otthon amikor megnéztem, valóban szebb képe volt mint a boltban lévő kiállított darabnak, elején azt hittem, más volt a megvilágítás vagy fne tudja, de nem. Beszmacen volt is róla értekezés, a macbook topicban!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1895) StoneBridge válasza joey04 (#1894) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Ez a sorozatszám egy része?
Köszi, megnézem kíváncsiságból én is.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1896) joey04 válasza StoneBridge (#1895) üzenetére


joey04
titán

igen, a system preferences displays color résznél van, open profil, és akkor megnyitja a color sync progival, ott a 13as sorban van. a modelnél

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1897) xedos válasza metafenomÉN (#1852) üzenetére


xedos
addikt

Félre ment.

[ Szerkesztve ]

(#1898) GhostWalker


GhostWalker
tag

Sziasztok.

Macben gondolkodom és szeretném megkérdezni, hogy ti melyiket ajánljátok mostanság? Azért a mostani hardverekkel szerelve. :R

(#1899) Stoto válasza GhostWalker (#1898) üzenetére


Stoto
tag

Ha notebookban gondolkodsz akkor a méret, súly igényeidnek megfelelően bátran válaszd bármelyik macbook prot. Ha asztali akkor pedig el kell dönteni, hogy elég-e egy mini, vagy imac-re vágysz-e. Appleből nem tudsz rosszat venni :) .

(#1900) joey04 válasza GhostWalker (#1898) üzenetére


joey04
titán

hát ha hordozható gépre gondoltál, akkor az összes macbook pro jó választás, egyedül a standard fehér macbook nem ajánlott szerintem. ha komolyabb munkára kell, akkor a 15ös verzió, esetleg ha szükséged van a nagyobb grafikai teljesítményre akkor a 9600as kártyával szerelt 15ösök lehetnek jók, bér most nem sokkal erősebb mint a 9400as kártya, de a snow leo alatt állítólag érezhető lesz a javulás. ha imac, akkor az összes jó választás, de ha komolyabb munka lesz vele akkor csak a 24esek mert abban nem gagyi tn panel van. mac miniből a nagyobbik nem jó vétel, inkább a kicsi feljavítva (több rammal, nagyobb vinyóval rendelve) és akkor olcsóbban kijössz!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.