Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) KMan válasza P.O.C. (#1600) üzenetére


KMan
őstag

Még akkor is, ha a számítógépen nem folyt komolyabb munka, a férfiak combjának és heréinek hőmérséklete 2,0 fokkal nőtt. omg :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1602) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Megvettem az alu MB-ot. :K
Egyelőre nagyon bejön a kicsike, azt hittem nehéz lesz az átállás win után, de tényleg minden magától értetődő még angolul is.
Nem bántam meg, hogy kint vettem, sokkal olcsóbban kijöttem. Garancia ugye nemzetközi - 1 db. UK-Europe adapter kellett, hogy otthon is áramhoz tudjon jutni. :)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1603) KMan válasza StoneBridge (#1602) üzenetére


KMan
őstag

grat, a leheto legjobb modon csinaltad :K

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1604) StoneBridge válasza KMan (#1603) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Egy dolog viszont most nem tiszta.
Ha letöltök valamit, akkor azt hogyan tudom a megfelelő helyre telepíteni? Pl.: Applications mappába
A telepítések menete kissé eltér a windows-nál megszokottól...

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1605) tiv83us válasza StoneBridge (#1604) üzenetére


tiv83us
veterán

Miutan letoltod az alkalmazast, egyszeruen belehuzod az Applications mappaba es oda lesz telepitve.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1606) foppa


foppa
tag

Helló!
Az új alu Macbook mennyivel jobb a réginél? Azért érdekel, mert kb. 200k-ért tudnék venni fehér Macbook-ot 2,4GHz-es procival és 4GB memóriával és 300k-ért pedig az új fajtából! Az Air mennyire számít jó vételnek kb 250k-ért?
Üdv

(#1607) xedos válasza foppa (#1606) üzenetére


xedos
addikt

Kérdés az, hogy mire akarod használni...
A régi műanyag ügye repedhet, könnyebben karcolódik stb... de van rajta Firewire!
Az új előnye a merev és stabil alu ház és a jobb alaplapi VGA!
A Snow leopardhoz valószínűleg kell is!

AIR, az külön tészta!!! nagyon állat egy gép, ha a kevés csati hiányát és a lassú winyót el tudod nézni neki...

(#1608) foppa


foppa
tag

Használni nagyrészt munkára és multimédiára lenne, mert játékra ott van a konzol! Szóval nem lényeg, hogy olyan nagyon erős gép legyen, de ha lehet, akkor minél tovább lehessen használni! Amúgy ezekre bármilyen külső vinyót rá lehet kötni?

(#1609) xedos válasza foppa (#1608) üzenetére


xedos
addikt

USB vagy Firewire mehet rá...
A MAC érzékenyebb a mínőségi USB keretekre - a gatyikal van, hogy nem megy.
Bár ez inkább a Firewirere igaz.

(#1610) bmx powa


bmx powa
tag

helló! a mai naptól kezdve én is egy boldog macbook tulaj vagyok, és helyből lenne is egy kérdésem. mi a másolás és a beillesztés billentyűkombinációja? van egyáltalán ilyen?

szerk.: basszus tényleg...pedig úgy emlékeztem azt is próbáltam:D van olyan bill.kombináció, hogy mindent lerak a dock-ra?

[ Szerkesztve ]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#1611) Alex91 válasza bmx powa (#1610) üzenetére


Alex91
félisten

A CTRL helyett itt a cmd felel meg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1612) Alex91 válasza bmx powa (#1610) üzenetére


Alex91
félisten

Expose-t szoktuk hasznalni, de az alt+cmd+h Hide-ol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1613) bmx powa válasza Alex91 (#1612) üzenetére


bmx powa
tag

öhm...mi az az expose? :B

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#1614) Alex91 válasza bmx powa (#1613) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Ez...

Amugy a Dock-ra a narancssarga gommbal kuldheted...

cmd+tab megfelel a Win-es alt+tab-nak...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1615) bmx powa válasza Alex91 (#1614) üzenetére


bmx powa
tag

nem érted mit szeretnék. Az összes nyitva levő ablakot a dock-ra száműzni egyetlen kombinációval. wondows alatt ez a windows+D. mac-ben van ilyen?

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#1616) Alex91 válasza bmx powa (#1615) üzenetére


Alex91
félisten

En nem tudok ilyet, bar ez nem jelenti azt, hogy nincs :).

Bar mondom, itt expose van hasznalatban...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1617) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Sziasztok

Tegnap bootcamp hasznalataval probaltam xp-t telepiteni, de ugy tunik nem sikerult. Particionalas, telepites megtortent. Ujrainditas utan a kovetkezot irja: "lemezhiba - az ujrainditashoz nyomjon meg egy gombot."

Otlet, hogyan tudom elocsalogatni az Osx reinstall-t?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1618) xedos válasza StoneBridge (#1617) üzenetére


xedos
addikt

Újra indítod a gépet, majd amikor meghallod a gongot, akkor megnyomod az ALT billentyűt.
Akkor kiválasztható, hogy mit akarsz indítani...

(#1619) StoneBridge válasza xedos (#1618) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Köszi, megoldódott.

Az volt a gond, hogy a felajánlott Bootcamp particiót meg kell formázni a windows telepitőjében is, különben felléphet ez a lemezhiba...

Mostmár tökéletes, szépen fut minden.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1620) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

MB tulajok: a töltési idő nálatok is akár 2-3 órát vesz igénybe 50%-os akksiról teljes töltésig? Ennyire hosszú idő lenne?

Illetve ma tapasztaltam, hogy annak ellenére, hogy töltőn van a MB, a visszajelző 99%-ot mutat, 100-ra nem ugrik fel már egy ideje.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1621) xedos válasza StoneBridge (#1620) üzenetére


xedos
addikt

99% akksi kimélés miatt van... ami akár mérési hiba is lehet.
Kikapcsolt állapotban gyorsabban tölti a gépet, mint használat közben.

(#1622) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Memóriabővítést valaki megejtette már az új MB-on?

xedos: köszi!

[ Szerkesztve ]

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1623) foppa


foppa
tag

Helló!
Meg tudja valaki mondani, hogy az új processzorral szerelt Macbook Air mennyivel tud többet a réginél? Ugyanez érdekelne még a sima Macbook esetében is!

(#1624) xedos válasza foppa (#1623) üzenetére


xedos
addikt

Számít??? talán 10%, de ez is függ attól, hogy melyik?
AIR 1.6-os vagy 1.86-os proci 1066-os FSB-vel 6M cachel és DDR3-as RAM-al
korábbi:
* Standard 1.6 GHz
* Optional 1.8 GHz
* 800MHz frontside bus
* 2GB of 667MHz DDR2 SDRAM onboard 4M cachel...
A nagyobb különbség a VGA! Intel X3100-ról Nvidia 9400-esre!

Macbook 2 vagy 2.4-es proci 1066-os FSB-vel 3M cachel-DDR3-as RAM-al.
A korábbi 2.1-es vagy 2.4-es proci 800-as FSB-vel és DDR2 RAM-al volt szerelve...

A nagyobb különbség a VGA! Intel X3100-ról Nvidia 9400-esre!

[ Szerkesztve ]

(#1625) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Kellemeset csalódtam az új Nvidia platformban, ill. a 9400-es kari is egész jó szintet hoz játékoknál. :K
Valahol olvastam egy cikket arról is, hogy a 2.0Ghz-es és 2.4Ghz-es proci közötti különbség játékoknál aligha érezgető, 1-2 fps talán.

Memória bővítésen gondolkodom még, bár ezt nem mostanában ejteném meg.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1626) Kewin21


Kewin21
tag

Koliban újítottak a neten, de a rendszergizda szerint mindenki explorert és Mozilát használ... Safarival kapcsolatban nem tudott segíteni! :D
Sajnos én sem találom, hogy hol lehetne a proxyk automatikus észlelését beállítani... :(
System preferences/Network/Advanced/Proxies/?
Előre is kösz a segítséget!

(#1627) foppa válasza xedos (#1624) üzenetére


foppa
tag

A lényeg az, hogy játékra nagyon minimálisan használnám, és az sem videókártyaigényes(focimanager)! Nagyrészt munkában és az iskolában használnám! Gondolom ezekre a célokra megfelel egy régi Macbook vagy Air is! Ugye a HD videókat ezek is simán viszik?

(#1628) xedos válasza foppa (#1627) üzenetére


xedos
addikt

Nekem MINI 1.83-AS procival gma950-el is elviszi az 1080p-s videokat Plex szoftverrel.

(#1629) foppa


foppa
tag

www.mobile5ltd.tk
Őket ismeri valaki? Csak azért kérdezem, mert az expresszben állandóan hirdetnek, és az áraik egész jó, sőt gyanúsan jók! Szóval nagyon megérné tőlük vásárolni, csak nem szeretném, ha átvernének!

[ Szerkesztve ]

(#1630) xedos válasza foppa (#1629) üzenetére


xedos
addikt

MAC-es fórumon kitárgyaltuk, hogy ennyiért nem lehet hivatalossan sehol...
Átverés gyanús!

(#1631) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Hogy lehet a beszorult lemezt kiszedni szétszerelés nélkül (bizonyos cd lejátszókban van egy kis luk) a beszorult cd-t?
MacBook fehér gépről van szó!

(#1632) xedos válasza mimi_bacsi (#1631) üzenetére


xedos
addikt

Indításkor azt hiszem az egér jobb vagy a bal gombját kell nyomni.
Remélem nem 8cm.est raktál bele, ert akkor szervíz!

(#1633) Xero válasza xedos (#1632) üzenetére


Xero
nagyúr

Jobb esetben szervíz, rossz esetben új meghajtó.

(#1634) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Bootcamp használatával valaki telepített már XP-t? Ha NTFS fájlrendszerre építem fel, ugyanúgy működni fog? FAT32-re formáztam a partíciót, mivel a Bootcamp is azt adta meg, de már most gondok vannak az XP-vel (fagyás, lemez ellenőrzések).

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1635) xedos válasza StoneBridge (#1634) üzenetére


xedos
addikt

Persze, hogy megy NTFS-el is... csak nem tudsz majd másolni rá OSX alól.
Ott valami gáz van, ha a FAT32-vel hibák vannak!

(#1636) foppa


foppa
tag

Sziasztok!

Most vettem egy Macbook-ot, és nem igazán tudom rajta beállítani a modemes netkapcsolatot! Most használok először Mac-et, ezért nem igazán vagyok még profi benne! Tud valaki segíteni?

Üdv

(#1637) foppa


foppa
tag

Sikerült megoldanom a problémát!

(#1638) Stoto válasza xedos (#1635) üzenetére


Stoto
tag

Könnyen megoldható az ntfs írhatósága mac alatt egy open source driver használatával ami minden unix alá elérhető: http://macntfs-3g.blogspot.com/

Nekem gond nélkül működik.

(#1639) foppa


foppa
tag

Helló!
Most vettem egy Macbook-ot, és a kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom a Pc-n lévő Itunes könyvtáramat exportálni oda? Mert ha csak simán átmásolom a számokat és betöltöm a Libary fájlt, akkor nem látja a számokat, és egyenként meg kellene őket keresni!

(#1640) xedos válasza foppa (#1639) üzenetére


xedos
addikt

PC-MAC között még nem csináltam ilyet...
Én a komplett user/music/itunes alatt lévő cuccot szoktam másolgatni...

(#1641) StoneBridge válasza foppa (#1639) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Én is nemrég töltögettem át a zenéimet, és nagyon úgy tűnt, hogy csak ez a megoldás van. Azaz újra hozzá kell adni mindent az iTunes-hoz.

Egyébként jól vettem észre, hogy a belső meleg levegőt a venti a kijelző alja felől nyomja felfelé (MB Alu-nál)? Valami eszméletlen durva hangja van, ha maximumra beindul a hűtés...

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1642) Tegg_LAsh


Tegg_LAsh
csendes tag

uj MacPro!!!, imac es macmini emberek :D

(#1643) xedos


xedos
addikt

Hát... a MAC PRO és a mini az csúcs...
De az iMac rosszabb lett grafikailag...

(#1644) Tegg_LAsh válasza xedos (#1643) üzenetére


Tegg_LAsh
csendes tag

hat igen... viszont elegge felkusztak az arak.. 2500rol indul az atomeromu, kicsiket durva. es akkor ebbe meg nem raktunk semmit. mondjuk 8giga ram alapbol, raid kartya, stb...
na mind1. remeljuk legalabb az elozo szerias mac pro ara picit esik, es akkor mar lehet is beruhazni ra :)

(#1645) KMan


KMan
őstag

Erdemes szerintetek hasznalt fekete macbookot venni?
Mire kell figyelni a vasarlasnal?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1646) xedos válasza KMan (#1645) üzenetére


xedos
addikt

Ezt a kérdést gyűlőlőm!!!!!
Neked megfelel a fekete paraméter? Ha igen vedd meg!
A feketékről nincs repedéses info...
Általában kicsit drágábbak mint a fehérek.

[ Szerkesztve ]

(#1647) Alex91 válasza xedos (#1646) üzenetére


Alex91
félisten

A fekete is reped...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1648) KMan válasza xedos (#1646) üzenetére


KMan
őstag

Kurvara nem erdekel a szine, csak mar nem emlekszem hogy regen hogyan is volt pontosan, volt 2 fele feher es egy fekete, es a fekete mindig egy kicsivel tobb volt a nagyobb fehernel.

Ha megnezek egy hasznalt alu elotti generacios macbookot mire figyeljek?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1649) joey04


joey04
titán

Új mb tulajok között van olyan aki ilyet tapasztalt?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1650) P.O.C. válasza joey04 (#1649) üzenetére


P.O.C.
tag

November eleje óta van meg, eddig ilyent nem tapasztaltam. (kopp-kopp)
Más:

Valaki nyomtat helyi hálózaton windowson keresztül? Sehogy sem sikerül beállítani. Driver telepítve, ha usb-n rádugom a macbookra, akkor minden oké. Hálózaton megtalálom a nyomatót a windowsos gépre dugva, de drivert nem tudok hozzá beállítani. Ha a nyomtató utilityt nyitom meg, és usb helyett kiválasztom a networkot, akkor sehol semmi.

Ötlet?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.