Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) P00By


P00By
nagyúr

:U
Akkor kérdezem másképpen :D BIOS biztosan van, ez olyan mint a pc-nél?Óra beállítás, figyelmeztetések, feszültségek és időzítések stb.
És a vinyó kérdéssel mi a helyzet? :U
A másik, a merevlemezzel kapcsolatos, nincsen ekkorára szükségem. Sima mezei laptop merevlemezt gond nélkül lehet bele rakni? Vagy akár egy SSD-t? Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#1052) xedos válasza P00By (#1051) üzenetére


xedos
addikt

BIOS nincs EFI van...
Semmi fajta állítási lehetőség nincs.
Winyóból bármilyen 2.5"-os SATA mehet bele.

Többiek -lehetnétek konstruktívabbak is :-)

Amúgy mint mindennél a prociknál is úgy lövik be, hogy egy tuti átlagra adják a feszt. Van olyan proci amelyik kevesebbel is elmegy...

(#1053) P00By válasza xedos (#1052) üzenetére


P00By
nagyúr

Lehetnének :)
Akkor ezzel(Semmi fajta állítási lehetőség nincs.) meg is oldottuk a kérdést :D
Tuti átlagra, hát igen. Még azzal lehet variálni, hogy mindegyiknek más és más a VID-je.
Ebben nincsen akkora különbség, hogy érdemes legyen vele foglalkozni... És arra nincsen pénzem, hogy mondjuk vegyek 3 procit :)
A merevlemeznek örülök!
Köszi!

(#1054) HEATHCLiFF válasza BLOODSHOT (#1029) üzenetére


HEATHCLiFF
csendes tag

Tárgyatlan sorry, google segített :)

[ Szerkesztve ]

amaziing

(#1055) BLOODSHOT válasza Alex91 (#1049) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Valószinüleg nem mérnök, de az Apple-nél sem hülyék az emberek lásd,100MHZ el és 2MB L2-vel többet tudó procival szerelt gépeket adnak ki MBP-kat, röüke 100rongyal többért... tehát valahogy mégis jólenne ha lehetne valami "hackelni" a témán. Mert ez igy eléggé csak marketing..
Egyébként én ezt egyszer már megkérdeztem és jó lelettem cseszve h minek nekem laptop ha húzni akarom...annyira szeretem h hozzá nem értő emberek megmondják h nekem mi kell, ráadásul még csak nem is ismernek.. :W :C

Szóval akkor én most megkérdezem megint, mert akkor elég lenne a kisebbik 15" MBP nekem... lehet valahogy húzni a procin hogy nőljön az FSB és a MHZ?

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#1056) HEATHCLiFF válasza BLOODSHOT (#1055) üzenetére


HEATHCLiFF
csendes tag

Én úgy tudom hogy a notebookokat akár Apple akár hagyományos nem ajánlatos tunningolni, már ha egyáltalán lehet :)

Ha tunningolni akarsz miért veszel notit ? (Sorry csak ismételni tudom a többieket)

[ Szerkesztve ]

amaziing

(#1057) Alex91 válasza HEATHCLiFF (#1056) üzenetére


Alex91
félisten

Mert anyucija, apucija megbirja, azert :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1058) HEATHCLiFF válasza Alex91 (#1057) üzenetére


HEATHCLiFF
csendes tag

Szemantikai megértőképességem a padlót verdesi ebben a melegben, bocs :)) . A kedvemért nekifutnál mégegyszer ?:)

[ Szerkesztve ]

amaziing

(#1059) BLOODSHOT válasza HEATHCLiFF (#1058) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Semmi. Általában értelmetlen hülységeket írogat mindenhova, evvel lépdes felfele a PH! ranglistán, lásd. most őstag. :W
De szegényke mindemellé még buta is, mert az ilyenekkel csak magát égeti. Hát ő tudja.

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#1060) BLOODSHOT válasza HEATHCLiFF (#1056) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Én még midnig nem azt kérdeztem h mit ajánlatos venni, mit ajánlatos tuningolni, Hanem hogy LEHET-E?

Erre a kérdésemre senki nem tud egy épkézláb választ adni.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#1061) Alex91 válasza BLOODSHOT (#1060) üzenetére


Alex91
félisten

Tudtommal nem, de en ehhez hulye vagyok :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1062) Xero válasza BLOODSHOT (#1060) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem

(#1063) Zomby8


Zomby8
tag

Sziasztok!

Mostanaban szeretnek venni egy Macbook Pro laptopot (15 colos leggyengebb verzio). A kerdesem az lenne, hogy BootCamp programmal mennyire hasznalhato jatekra? Elsodlegesen Guild Wars, nomeg egy kis 3D (Far Cry, F.E.A.R., Half-Life 2).
Ugy tudom, hogy csak FAT32-t lehet ra tenni. Ez mennyit ront a windows teljesitmenyen?

Koszi a segitseget

(#1064) Xero válasza Zomby8 (#1063) üzenetére


Xero
nagyúr

Ugyan annyira lesz használható mint egy ilyen paraméterű pc sima windows telepítéssel.
Én csak cs 1.5-özök de kiprobaltam ezt azt. Teljesen jol használható. Az általad felsorolt játékokkal biztosan.

A Fat32-es tudásod hibás. NTFS is lehet, csak akkor osx alól nem tudod írni azt a részt csak olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#1065) Zomby8 válasza Xero (#1064) üzenetére


Zomby8
tag

Koszi szepen a segitseget!

(#1066) BLOODSHOT válasza Xero (#1062) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Na. Akkor viszont a nagyobbat veszem, mert állítólag ez az utolsó macbook pro széria ami igy fog kinézni. Gondolom a hányadék uj design-et fogják bevezetni mint az imac eknél :Y

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#1067) Xero válasza BLOODSHOT (#1066) üzenetére


Xero
nagyúr

Meglátjuk. Én annak is örülök hogy az én bill-emnek még normális kiosztása van és van num lockom, ezt sem lehet már megkapni új gépen. :)

(#1068) Niquis


Niquis
aktív tag

Sziasztok! Ha lesz egy kis időm, visszaolvasok, mert gondolom, volt már róla szó, de ettől függetlenül örülök, ha megválaszolnátok:)
Szóval a kérdés az, hogy érdemes-e junájtíd statesban macbook-ot venni (újonnan, tehát intelest). Egy ismerősöm van kinn, és nem annyira ért hozzá. A problémák amikre hirtelenjében gondoltam: macosx=>windows váltás, tápadapter, garancia. Mennyire lehet/szokott szívás lenni ezekkel?
Köszi!

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1069) Tegg_LAsh válasza Niquis (#1068) üzenetére


Tegg_LAsh
csendes tag

Váltás nem lesz gond, OS X nem egy bonyolult rendszer. A taphoz tudsz venni par ezer forintert atalakitot es maris tudod itthon is hasznalni. Laptopokra meg vilaggarancia van, szoval az se jelent problemat elvileg. Gondold at a dolgot es legyen meg a te akaratod :D

(#1070) Tegg_LAsh


Tegg_LAsh
csendes tag

Nem tudja valaki, hogy Numbers-be (iWork) hogy tudom a Ft-ot beallitani penznemnek mert nincs a valaszthato opciok kozott :S

(#1071) Gazala válasza Niquis (#1068) üzenetére


Gazala
aktív tag

kinyomtatott, papir alapu szamlat mindenkeppen kerjen, kulonben itthon a garanciat maceras ervenyesiteni.

(#1072) Farcsy válasza Niquis (#1068) üzenetére


Farcsy
tag

szia...
nekem mamám usa-ból küldte...jóval kevesebb mint itt ebben igazad is van...
nekem nem volt vele gondom...a jóhoz könnyű hozzászokni :) ...
adaptert tudsz venni ...pont most néztem én is van apple boltokban vmi világutazó csomag vagy mi a szösz...a lényege az hogy kapsz olyan adapter átalakítókat amiket a világon bárhol tudsz használni 11-12 ezer forint...sztem én is beruházok egyre bár nekem mamám vett vmi kis fekete kütyüt amivel átalakítja a csatlakozót csak engem zavar ha rádugom akk néha szikrázik egyet... :S
garanciát nemtom hogy van elméletileg világgarancia van de remélem nem kerül arra sor hogy vmikor is vmi baja legyen :)
windows-t meg úgy it tudsz rá rakni van vmi bootcamp progi amivel lehet vhogy
nekem gondom nem volt vele eddig..de lekopogom ...ahogy érzed :)

(#1073) Farcsy


Farcsy
tag

nekem olyan kérdésem lenne hogy vmi fájlkezelőt tudtok osx re?...vmi hasonlót mint a commander ... és hogy valami olyasmi progi nincs amivel pl xp-ben is átállítom a témát?...nemtom itt témának hívják-e de ha van akk olyant progi neveket is mondhattok ha tudtok :)

(#1074) Xero válasza Farcsy (#1073) üzenetére


Xero
nagyúr

filekezelő forklift (magyar termék)
A külsőt pedig lehet cserélni ismillió progi van rá. Versiontrackeren keress rá.

(#1075) lumiukko


lumiukko
tag

Nincs infója valakinek az új (alu) macbook megjelenési időpontjáról (esetleg áráról)?
Köszi!

(#1076) p_adam válasza lumiukko (#1075) üzenetére


p_adam
addikt

Computex-en általában nem az Apple szokott "premierkedni" úgyhogy arra tippelek hogy ősz. De lehet (illetve remélem) hogy pár nap múlva rámcáfolnak :) .

(#1077) Cyrin válasza lumiukko (#1075) üzenetére


Cyrin
addikt

Az új Macbook a centrino2 platformmal fog megjelenni, melynek megjelenését épp most halasztották július közepére, és augusztusra. Ebből is az jön ki, hogy leghamarabb szeptember végére, októberre várhatók az új Apple gépek szerintem.

(#1078) lumiukko


lumiukko
tag

Hát jobban örültem volna ha azt mondjátok, hogy nyár vége:D Azért még nem adom fel, a remény hal meg utoljára;)

(#1079) tiv83us válasza Gazala (#1071) üzenetére


tiv83us
veterán

Elkuldik mindenkepp e-mailben is a szamlat vasarlaskor, igy barmikor megvan ha szukseg van ra, nem kallodik. Ha kell, elokeres mailboxban, kinyomtat, orul.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1080) gluckgabor


gluckgabor
csendes tag

Sziasztok!

Ha macengeditek macreklámoznám itt bontatlan MacBook Air-emet, amiért 320 eFt-ot szeretnék mackapni. Szerintem olcsón macszámítottam. Macteszitek, hogy maccsörgettek, ha macgondoltátok, hogy macveszitek-e? Macköszönném...

Na mac lenne egy macbook-om is, amit alighanem szintén macreklámoznék: ez egy 2,4GHz Macbook "renew", de nem használt épp, hogy csak ki lett bontva, érintetlen, minden tartozékával, de számla nélkül. Viszont így is világgaranciás 1 éven keresztül. Ennek ára 225 eFt lenne, szerintem maclehetősen jó.

Budapest belső kerületeibe házhozvinném. Ezen a számon mactaláltok: 06-20-327-1897

Köszönettel, MacElek

(#1081) tiv83us válasza gluckgabor (#1080) üzenetére


tiv83us
veterán

Eloszor is: HDD? Memoria?

A "renew" az egy kicsit mast jelent, mint hogy kibontodod, de nem hasznalod/be sem kapcsolod.

ps: Hasznald az Aprohirdetes rovatot, ott nagyobb sikerrel fogysz jarni!

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1082) Farcsy


Farcsy
tag

sziasztok...nekem lenne egy kérdésem megint...
szal kikapcsoltam a macbookom ...kb 4-5 percgi tölt hogy leáll és semmi nem volt még mindig...csak tölti a szokásost mikor le akar állni (máskor ez kb 1 perc max)...összecsuktam ..fehéren világított akk az a kis led a jobb sarkában és hallom hogy zúg...kinyitottam és akk meg nem világít semmi csak zúg...
most megint jelzi a kikapcsolást ...de már kb 10 perce megy és csak tölt...
feltettem egy játékot csak a worms 3d-t...de ez ennyire lefogja a gépet vagy mi? :S

[ Szerkesztve ]

(#1083) Farcsy


Farcsy
tag

hogy bírom törölni a játékot?...csak move to trash?... vagy van vmi uninstall ? mert olyant nem találtam :S ...persze csak majd ha kikapcsolt végre és be tudom ismét kapcsolni :S

[ Szerkesztve ]

(#1084) Xero válasza Farcsy (#1083) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha simán 1 file volt akkor move to trash.
Ha installeres volt akkor installert megint elindítod és leszedi.
Ha software update vagy ilyesmi volt, akkor elszüttyöghet 1 ideig leállítás előtt, de akkor is írna valamit. Sztem simán 10mp-ig power gomb aztán had szóljon. Jól bírja a hfs+ a gyűrődést. :)

(#1085) Farcsy válasza Xero (#1084) üzenetére


Farcsy
tag

xero! megmentetted az életem...kösz...nemtudtam hogy bírom kikapcsolni "manuálisan"...nyomva tartottam én de nem ilyen sokáig és semmi nem volt :S...kösz még1×...azt hittem meg kell várnom még az akksi le nem merül :S
most megint bekapcsoltam...utána ki...de kb 2-3 másodperc volt shut down után és leállt :S...
nemtom...biztos jó lehet vele minden szerintetek?
alig tettem rá vmit...egy office ...msn...vlc ...skype...titanium...meg a worms 3d...
meg filmek meg zenék...de 108gb szabad helyem van a 160-ból...
nemtom mi van vele :S... mi az a hfs+ amúgy?...
jah és az baj vagyis káros a macbookomnak ha a bekapcs gombbal kapcsolom ki?

[ Szerkesztve ]

(#1086) jugeen válasza BLOODSHOT (#1060) üzenetére


jugeen
addikt

hogy lehet e vcore-t csökkenteni Macbook-nál? Santa Rosa CPU óta igen.

CoolBook

(#1087) P00By válasza jugeen (#1086) üzenetére


P00By
nagyúr

Áh, ezt jó tudni köszi :R

(#1088) Alex91 válasza jugeen (#1086) üzenetére


Alex91
félisten

De o inkabb novelni akarja :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1089) jugeen válasza Alex91 (#1088) üzenetére


jugeen
addikt

csak gratulálni tudok hozzá, élet érdektelensége állapot.... MBP-t tuningolni.... beteg elme szüleménye....

(#1090) puramuk


puramuk
csendes tag

Sziasztok!!

Laptop vásárlás előtt állok és tanács kellene. Van egy eladó 1,5 éves Macbook pro 190-ért,ami szerintem nagyon jó ár.
1,8-as core duo, 1 Gb Ram, 80 Gb winchester és ATI Radeon X1600 128 Mb.
A kérdésem, hogy maga a konfig az mire elég manapság? A processzor csak sima Core duo, nem pedig core 2. Nagy köztük a különbség??? A videókártya 1 éve egy felsőkategóriás kártya volt,most nem tudom és igen, akarok rajta játszani is.
Anyagilag ez a 190 a felső határ,szóval nem hiszem hogy ennél jobbat tudnék kapni. Használtat alapban nem akartam venni,de a Mac-ekben jobban bízom ilyen téren. Érdekelne a véleményetek. Előre is köszi.

(#1091) Xero válasza puramuk (#1090) üzenetére


Xero
nagyúr

Proci kicsit gyengébb többet is eszik és jobban is fűt picit, de ettől még kiváló gép.
Szerintem 190-ért nagyon jó üzlet, ha jó az akksi.
Amit érdemes cserélni az a ram és a winyó. Ram bagatel pénzekért van és 3 giga elfér benne, a gyári winyók pedig eléggé gyengusok szerintem.

(#1092) puramuk válasza Xero (#1091) üzenetére


puramuk
csendes tag

Úgy érted lassú a Winchester?A 80 Gb-ot be tudom osztani,bár tény, hogy lehetne több is.
Még nem tudom milyen az aksi, elvileg jövő héten fogom tesztelni, majd kiderül.
Videókártyáról mi a véleményed, meg úgy általában játékok elfutnak rajta?

(#1093) Xero válasza puramuk (#1092) üzenetére


Xero
nagyúr

Játékok elfutnak, de a legújabbak nyilván kompromisszumokkal.
A winyók lassúak én a helyedben beleraknék később egy jobb wd-t.
Akksit a coconut battery programmal 1 pillanat alatt tudod tesztelni.

(#1094) Kinguc válasza Farcsy (#1072) üzenetére


Kinguc
csendes tag

Szia Farcsy,
nekem is csak olyan kicsi veg van rajta, ami a villat alakitja at, mert ugye 220v-on is kell mukodjon a tap. Szokott neha szikrazni , nem tul megnyugtato, de a biztositekot meg nem vagta le. Kerdesem, neked mennyire melegszik? mert a tap nem veszesen meleg, de az AirPort Express Base Station mar erdekes. Azt kellemtlen megfogni, h kihuzzam, olyan meleg. Ez normalis, van vkinek tapasztalata ez ugyben?
Ezert akarok 220v-110v atalakitot venni. Amit a Mediamarktban v Saturban talaltam, az bazi nagy es tkp draga is, 6000Ft. Neten most neztem kevesebbert. De mindegy, 1et baratom megvasarolt, es sikerult belenyulni az 1etlenbe, ami nem mukodott. Visszavittem. De ha lehet kisebb meretut akarok venni, csak meg nemtom hol.
Tudom Xero: Google is letezik.
Na majd meglesz.

(#1095) Tegg_LAsh


Tegg_LAsh
csendes tag

nem tudja valaki, hol lehetne venni apple billentyuzetet? a regi tipusu kene, nem ez az uj alu style..
Meg kene hozza ez a matrica keszlet final cutos gyorsbillekkel

(#1096) Smogus


Smogus
őstag

Sziasztok!

Nekem egy iMackel lenne problémám.Remélem fogtok tudni segíteni.Az a nagy harci helyzet h egy scanner telepítése után bahalt a gép.A telepítő kérte h indítsam újra a gépet, ezt meg is tettem de utánna már nem akart belépni az oprendszerbe.Azt írta ki h indítsam újra a gépet vagy kapcsoljam ki.ezt már többször megtettem de nem jutok tovább sosem.
lenne valami tippetek h lehetne ezt az okos macet kicselezni?

előre is köszi a válaszokat
üdv: Smogus

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1097) Smogus válasza Smogus (#1096) üzenetére


Smogus
őstag

Köszi már sikerült.shift lenyomása boot közben.
üdv

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1098) puramuk


puramuk
csendes tag

Megvettem azt a Macbook prot,amiről írtam és igen nagyon elégedett vagyok vele. Eddig Xp-t használtam,dehát nem lehet a két oprendszert egy lapon emlegetni. Szóval boldogság van.
A kérdésem pedig, hogy tudtok e valamilyen fotószerkesztő programot, ami kiírja a szélesség és magasság arányát,ha kiakarok vágni egy darabot a képből. Tehát téglalappal jelölöm ki a részt,ami ki akarok vágni és közben folyamatosan írja a szélességet,hosszúságot és ami a lényeg a kettőnek az arányát. Windows alá volt egy ilyen program a photofiltre,de az sajnos Macen nem létezik. Már letöltöttem jópárat,de ez a funkció egyikben sem volt. Fontos lenne,mert így nem tudok normálisan melózni. Köszi

(#1100) krila


krila
tag

Sziasztok!
Egy macbook repedésével kapcsolatban szeretnék tanácsot, segítséget kérni.

Windows redszergazdaként ez év márciusában megelégeltem az othoni pc használatot, és beruháztam egy macbook-ba. Gondolván, hogy ezzel megkönnyítem az életem.
Sok gépet használtam, javítottam, és értékesítettem már. Volt közötte, nem egy MAC is. Ennyire gyors amortizációval azonban sehol sem találkoztam.

2008.04.15-én vásároltam fehér macbook- ot (2,2 ghz középső modell), az Istyle-ban.
Alig két hónapos, máris repedések jelentkeznek rajta.
Szokásos hely: hátul a szellőző mellett. ÉS!!! az lcd kijelző fedlapján, az alma szárainál.

Gondoltam: ismert probléma (olvastam a fórumokon írt történeteket.) nem lesz gond. Beviszem a szervízbe, majd ott segítenek. PFFF.... Mekkorát tévedtem.

A szervizben közölték velem, hogy ez nem garanciális probléma, (hiszen vittek már be törött lcd-s macbook-ot is)
mert erről a hibáról nincs hivatalos Apple közlemény. Ilyen hiba nem létezik, minden bizonnyal erős ütés hatására történhetett a repedés.... Szívesen cserélik anyagár+2 óra munkadíj fejében ca:21.000-FT

(A dolgohoz hozzátartozik, hogy munkába nem vihetek saját gépet, így a macbook egy tucano skin-ben otthon pihen napközben az asztalomon.)

Ugyan nagyon készségesen felajánlották, a bottom case cseréjét, a hajszálrepedések miatt, ekkor azoban már nem szerettem volna vitatkozni senkivel (kicsit zaklatott lettem) Így kértem tekinsék semmisnek az egészet. Majd távoztam.

Sajnos a fórumokon tapasztalt rosz visszhangok miatt nem tudtam 100%- ig megbízni az Istyle hozzáállásában így felkerestem, az Almáriumot is. Ahol függetlenként is szintén erre a következtetésre jutottak.
"Valamilyen erős ütés érhette a készüléket" Erre sajnos nem terjed ki a garancia.....
Ők valamelyes barátságosabb ajánlatot tettek a fedlap cseréjére. (mégsem az Andrássy úton van a szervíz) sajnos mást ők sem tehetnek.

Jelen pillanatban kicsit megcsalva érzem magam. (érzelmi okokból választottam macbook-ot ). Vigyáztam rá mint a "szopós malacra" mégis messze van a tökéletestől. Ennyi pénzért miért nem vettem mondjuk egy lenovot? Feldobhattam volna rá egy hekkelt leo-t és ugyan ott vagyok, csak minőségi kivitelben. :(

Rendeljek fedlapot az e-bay ról, és akkor saját magam kicserélhetem? (meg tudom oldani, van hozzá képzettségem, felszerelésem, és service manual, is) Használt alkatrészt viszont nem szivesen építenék be.
Írjak az Apple-nek?
Mégis, hogyan tudom bizonyitani, ha nem érte semmilyen" erőhatás" a gépemet?

Ha semmilyen hivatalos lehetőség nem marad hogyan szerezhetek ÚJ fedlapot?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.