Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) koz


koz
csendes tag

Elég hülye kérdés tudom, de megéri hasonló kategóriás pc helyett mac-et venni. A design-be szerelmes vagyok de szinte jobb gépet kapok 100e-el olcsóbban...
Nagyon vacillálok most h. behalt a videokártyám...de kicsit sokallom.
Nyugtassatok meg h.a kinek van mind jólmenő designer és nem csoró diák. :) mert még a végén eladom a kocsit...

(#352) Alex91 válasza koz (#351) üzenetére


Alex91
félisten

Meg :). Mondjuk itt esznel kell lenni a vasarlas idopontjaval! Akkor erdemes venni, amikor frissitik a modelleket! Ilyenkor altalaban eleg jo az ar/teljesitmeny viszony a tobbi PC-hez merten is. De a frissites utan par honappal altalaban a hasonlo PC-k ara megy le, mig a Mac-et ugyanannyiert adjak. Mondjuk Win futtatasara azert nem vennek Mac-et.
(Es erdemesebb a brand PC-vel hasonlitani az arakat, ott mar nincs akkora diffi.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#353) xedos válasza koz (#351) üzenetére


xedos
addikt

Vegyél használtat... jelentőssen olcsóbb!
Macbook 200K-tól felfele, Macbook Pro 300-350K körül
iMac 20'' pedig 300K körül van.

(#354) Xero válasza koz (#351) üzenetére


Xero
nagyúr

Ird le:
Milyen a mostani configod?
Mit szeretnél venni?
Mire használnád?
Mennyi a maximalizált keret?
Használt szóba jöhet-e?

(#355) koz


koz
csendes tag

Főként grafikai melókra használnám, néha játszani (AA)
Photoshop, indesign, illustrator, corel...tudom a correl a cink:)
A mostani 768 ram, 60 giga winyó, 1,8 intem M proci, 256 Ati videokártya...ami meghalt.
Kis MacBook-ot néztem ki intel Core 2 Duo 2,16GHz/1GB/120GB/SuperDrive...de vannak olyan kis cuccaim amihez jó a windows emulátor mert nincs mac driver hozzá .pl genius digitalizáló rajztáblám...ha úgy műxik egyátalán...

(#356) Nimrod válasza koz (#355) üzenetére


Nimrod
addikt

Érdekes, hogy nekem is 256 MB-os videókártya halt meg. :F

(#357) Dre_Powell válasza koz (#351) üzenetére


Dre_Powell
tag

Olcsóbban pc-t????wow!! Nézd csak meg azokat az árakat jobban!!! Én is így voltam, mnit ahogy te, egy darabig. Szerintem jelenelg baromi jó árakon futnak a macek. Legalábbis én nem találok ennyiért ilyen laptopokat. (laptop.hu, notebook.hu, borsodwebbolt.hu árai szerint)

Példa legyen a kiválasztottam :B :

2 GHz Intel Core 2 Duo processzor

13,3'' kijelző, 1280x800 felbontás
2x512 MB DDR2 667 MHz SODIMM memória
80 GB 5400 fpp S-ATA merevlemez
Combo meghajtó (DVD-ROM, CD-RW)
Magyar billentyűzet. (Z0ES/MG)
~ 280 ezer


Vki mondjon nekem egy ilyen/ettől jobb, minőségi laptopot, ekkora kijelzővel, alacsonyabb áron. :C
+ osx, apple design


Xero: mik azok a pro alkalmazások ami maitt váltottál macbook pro-ra?

A bika vga jó lett volna...de így hogy megmarad a pc-m már nem feltétel, mivel ez elég mindenre, extrém felbontásban is.

[Szerkesztve]

(#358) Xero válasza koz (#355) üzenetére


Xero
nagyúr

Erre a MacBook bőven elég lesz de feltétlenül kell hozzá egy normális MVA vagy IPS paneles külső monitor. TN panel van az összes mobil gépben, ami legyen bármilyen fejlett nekem pl édes kevés.
Genius rajztáblát vagy használod windowson (parallels bootcamp akármi..) vagy eladod a fenébe és veszel egy wacom táblát.

(#359) Xero válasza Dre_Powell (#357) üzenetére


Xero
nagyúr

Aperture és FinalCut
Mind a kettő kőkeményen támaszkodik a videókártyára is. Érződik...

(#360) Nimrod válasza Xero (#359) üzenetére


Nimrod
addikt

FinalCut-ot csak alátámasztani tudom, minden filmes progi zabál. :U

(#361) koz


koz
csendes tag

hát köszönöm mindenkinek:)..azt hiszem meggyőztetek.

(#362) Xero válasza Nimrod (#360) üzenetére


Xero
nagyúr

Az egy dolog hogy zabál, de az Apple okos és az effektekhez kihasználja a videókártya potenciáját is így hiába van bika erős CPU alatta ha visszafoja a GPU.

(#363) Xero


Xero
nagyúr

Örömmel hallom! :)

(#364) Nimrod válasza Xero (#362) üzenetére


Nimrod
addikt

XP alatt Vegassal is észrevettem, ha komolyabb videókártya volt a gépben. ;)
Ha már videó, Mac alatt úgy tudom, hogy a Fraps megfelelője a Snapz. Az mennyire használható, mert hallottam, hogy nagy felbontású felvétel már nem ment vele (vagy a user volt szűk, ezt nem tudom).

(#365) Xero válasza Nimrod (#364) üzenetére


Xero
nagyúr

Sajnos ennyire nem ismerem videó oldalon a pro cuccokat. Én inkább 2D-s kölök vagyok! :)

szerk: de utána kérdezek!

[Szerkesztve]

(#366) koz


koz
csendes tag

Még annyit h. áll a Macbook a memóriából használja a videókártyának valót is ami max 64...gondolom ez elég ha még senki sem panaszkodott rá:)

(#367) Xero válasza koz (#366) üzenetére


Xero
nagyúr

Igen a rendszer memoriából csíp le 1 kicsit. Pont jó a GMA-hoz.

(#368) Xero


Xero
nagyúr

Új iMac és új billentyűzetek. Brutális :D

(#369) xedos


xedos
addikt

és ilife 08

(#370) xedos válasza xedos (#369) üzenetére


xedos
addikt

Mi??? csak 79dollár!!!!! az ilife...

(#371) Nimrod válasza Xero (#368) üzenetére


Nimrod
addikt

Link? :)

(#372) Nimrod válasza xedos (#370) üzenetére


Nimrod
addikt

22.680-at ír a store. :F

(#373) Kewin21


Kewin21
tag

Az elképzelhető,hogy az iLife '08-at belerakják mostani MacBook-okba?Vagy majd csak a Leopard-osokba?

(#374) xedos válasza Kewin21 (#373) üzenetére


xedos
addikt

Bele rakják, de csak a következő szállításba.

(#375) koz


koz
csendes tag

Még lenne 1 kérdésem, az tényleg úgy van h. a win alatt nem csak 64 mb-ot szed le a macbook a ram-ból hanem 225-öt? Mert az állandó játékom ''AA'' 128-at követel, és akkor van esélye h. úgy műxik.

És mi ai az a GMA?:)

[Szerkesztve]

(#376) koz


koz
csendes tag

ok a GMA hülye kérdés volt...:)

(#377) KMan


KMan
őstag

Akit erdekel az uj iMac es iLife 08

[link]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#378) Nimrod válasza Xero (#365) üzenetére


Nimrod
addikt

Van fejlemény? :F

(#379) krazi


krazi
csendes tag

Sziasztok!

Tervezem a notebook-vételt - szemezgetek egy macbookkal is - lenne egy olyan kérdésem, hogy a mac-et össze lehet-e kötni pc-vel? (Tehát az asztalimról át tudok-e másolni file-okat dvd kiirogatások nélkül)

(#380) tiv83us válasza krazi (#379) üzenetére


tiv83us
veterán

Tudsz.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#381) koz válasza krazi (#379) üzenetére


koz
csendes tag

mac-et hálóba pc-vel?

(#382) Dre_Powell válasza krazi (#379) üzenetére


Dre_Powell
tag

Áh! Jó kérdés! Én is megsezrettem volna már kérdezni párszor, csak mnidíg elfejetettem. :))

(#383) krazi válasza koz (#381) üzenetére


krazi
csendes tag

Igen, ez volt a kérdésem. Igazából nem ismerem a mac-et egy picit sem, de szemezgetek a macbookkal és kiváncsi vagyok, hogy mégis mire számíthatok.


Tiv83us:
És hogyan? (kell hozzá valami varázslat vagy csak simán össze lehet dugni?)

[Szerkesztve]

(#384) tiv83us


tiv83us
veterán

Nekem routeren keresztul megy ket Mac es egy Pc, tokeletesen osszhangban, latjak egymast haloban.
Siman meg kell osztani a gepedet mindket esetben /a Mac-ek termeszetesen konnyebben meglatjak egymast, mivel nem sz@rfos PC-k ;], en a PC-vel kuzdottem kicsit, de mostmar azt is latja siman haloban.

Utana siman a Finder-ben a felsosorban megjelenik egy ''NETWORK'', arra klikk es tallozgathatsz a gepek kozt.

[kép]

by GoogleImages

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#385) krazi


krazi
csendes tag

Lenne még egy olyan kérdésem is, hogy mennyire bírják ezek a macbookok a strapát, mennyire utaztathatom?

(#386) krazi


krazi
csendes tag

Illetve mennyire melegszik net+wifi, ill. dvd nézés közben? Milyen gyakran kapcsol be a venti és mennyire zavaró?

[Szerkesztve]

(#387) tiv83us válasza krazi (#385) üzenetére


tiv83us
veterán

Miota megvan, kb 12-14 repuloutat elt at, vegigrancigaltam nagyjabol az USA-n parszor, picit piszkosodik, meg majszolodik, de jol birja.

ui: nem melegszik olyan veszesen, egy oledben levo MB-vel siman vegignezel egy filmet, vagy netezel. Azt hogy a venti milyen gyakran kapcsol be azt nem tudom, de engem meg nem zavart :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#388) donmateo


donmateo
csendes tag

helo!

macbookot szeretnek venni, feheret, a legolcsobbat. volna par kerdesem>
1. torrentezni lehet/e rajta?
2. msnezni?
3. oprendszert ujratelepiteni kell-e rajta idonkent? v ez nem farad be, mint a win?
4. mennyire gyors ez a gep?
koszonom :R

(#389) Alex91 válasza donmateo (#388) üzenetére


Alex91
félisten

1. Lehet, van MacOSX ala is par torrent kliens
2. Ezt is lehet, de itt azert vannak gondok...
3. Nekem tobb mint 2 eve van fennt ugyanaz az OS. Karbantartas szukseges, de ez nem farad be annyira.
4. Gyors gep, mint az ugyanilyen PC-s notik :). Mondjuk jatszani az integralt VGA miatt keves lesz...

Egyebkent tehetsz ra Win-t is, ha megis kellene valamire...

[Szerkesztve]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#390) mine01


mine01
csendes tag

Sziasztok!
Visszaolvastam az összes hozzászólást, de valamiért a negatív dolgokról senki nem tett említést. Csak külföldön létező probléma lenne? Erre gondolok: http://www.appledefects.com/wiki/images/c/ce/Macbook-discoloration.jpg
http://www.powerpage.org/images/apple/macbook/macbook-stain.png
Ezek csak képek, de több külföldi fórumban is olvastam panaszokat a jelenséggel kapcsolatban. Tényleg ennyire színeződik és igénytelen lesz az egész? Szeretnék egy macbookot (fehéret) épp azért, mert olyan tiszta érzetet ad a fehér szín, de ha ez következik be, akkor nem is tudom..

A másik aggasztó probléma pedig, hogy elmondások alapján a superdrive rettenetesen érzékeny, rengeteg írást elront és hibaüzeneteket kap a felhasználó. Valóban? Elsősorban azoktól várok választ, akik pár hónapja már Macbook tulajdonosok, vagy azok voltak.

Érdekel valakit egy ilyen? -> Acer Aspire 5112: AMD Turion 64 X2 TL-50 1,6 GHz processzor, 1 GB DDR2, 15,4'' 1280x800 CrystalBrite (fényes), 120 GB merevlemez, Pioneer DVD író, ATI Mobility Radeon X1600 memóriakártya 128 MB memória (megosztott 512 MB-ig), 4 db USB 2.0, WLAN 802.11 a/b/g, S-video, DVI, VGA, Expressz Card 5 az 1-ben kártyaolvasó, 56k modem. 2,92 kg. Bluetooth, beépített 0,3 MP webkamera, mikrofon, infra.

Már párszor felmerült bennem a kérdés, hogy normális vagyok-e, hogy le akarom cserélni. :D Mindent tud, minden van benne, én mégis macbookot szeretnék. A problémákra várom a reakciókat. Meg a jelentkezőket a notebookomra. :D

(#391) Xero válasza mine01 (#390) üzenetére


Xero
nagyúr

Első generációs (coreduo-s) MacBook sárgult. Gariban cserélték. A következő repedt. A legújabbnál végre találtak egy olyan műanyagot ami jó! :D

off: Kijöttek az új ipodok. iPod classic 160 giga kell is. Megy a kocsimba tele lossless-el! :D

(#392) mine01 válasza Xero (#391) üzenetére


mine01
csendes tag

Köszi a gyors választ. :)

A cd/dvd írással nem voltak problémáid?

[Szerkesztve]

(#393) tiv83us válasza mine01 (#392) üzenetére


tiv83us
veterán

Nekem egyedul akkor k*rta el az irasokat, ha kozben tettem-vettem a laptopot, mozogtam vele a lakasban, felalltam-leultem...stb. Akkor hallottam furcsa sercegest es el is cseszte az irast, amugy ha kulonosebben nem rangatom a MB-t, akkor nincs vele gond.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#394) mine01 válasza tiv83us (#393) üzenetére


mine01
csendes tag

Köszi szépen! :)

(#395) donmateo


donmateo
csendes tag

helo. koszonom a multkori valaszokat. meg egy kerdes>a harman kardon soundsticks II.t hozza lehet, kotni, ugye a macbookhoz? marmint csak 1db 3,5es jack dugoja van a hangfalaknak?koszi :R

(#396) aakosb válasza donmateo (#388) üzenetére


aakosb
csendes tag

1. lehet,pl Transmission programmal
2. igen
3. nem fárad
4. játékot leszámítva nagyon

+1 vedd meg

(#397) HXY


HXY
addikt

Itt van egy részletes teszt + és - egyaránt van benne: [link]

Nekem nagyon tetszenek Apple termékei. Természetesen csak külsőre, hiszen ezidáig még nem volt hozzá szerencsém.

Az lenne a kérdésem a jelenlegi MacBook userekhez, hogy a tesztben említett hibák közül van-e olyan, amit az elmúlt egy év alatt még nem javítottak ki?

Meg hogy-hogy kevés neki az 1 giga ram?

A tesztelő említi, hogy néha percekig nem reagál a gép, pedig 2 giga ramja van.. Ez másnál is előfordul?

Panaszkodik a helyre is. Mennyi foglalt alapból a 60 gigából, és milyen fájlrendszer van rajta?

(#398) aakosb válasza HXY (#397) üzenetére


aakosb
csendes tag

a negatívumokról:

memória: 1,5 GB elég
60 GB: kinek milyenek az igényei (ilyen verzió már amúgy sincs)
sárgulás: az Apple már kijavította, a sárguló szériát garanciaidőn túl is cseréli
egygombos egér: kommentben megoldva
melegedés: elfogadható, átlagos
pcmcia: én örülök,hogy nincs benne :)
cardreader: ha van fényképeződ,akkor minek? szétszeded a géped és dugdosol. ennek a hiányát is pozitívnak ítélem

(#399) HXY válasza aakosb (#398) üzenetére


HXY
addikt

és vista hogy megy egy ilyen kütyün?
ja és persze az egyik legfontosabb: mennyi az akku min és max ideje?

[Szerkesztve]

(#400) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Sziasztok!
nemrég lettem egy G4 Power Book (alu 667) boldog tulaja.
a gondom:
hogy lehet elővarázsolni a @ tehát kukac jelet? az L betün megtaláltam, de sehogy sem tudom előkotorni :(
még egy: miért van az, hogy PC-s gépen be tudok jelentkezni a GMAIL-be, mekken nem?
a caps lokcot már próbáltam :(
előre is köszi:
Zoo

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.