Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Van egy T-home-s előfizetésem és abban Sat -TV-m, ADB 5800S Set-top-box egységgel. Elgato EyeTV Hybrid USB TV tunerem is van, amit szeretnék összekötni a MacBookkommal. Tudtok-e abban segíteni, milyen kábellel lenne ez lehetséges, mert ebben az esetben vennék fel filmet, műsorokat!

(#1702) xedos válasza mimi_bacsi (#1701) üzenetére


xedos
addikt

Nézd meg itt: [link]

(#1703) mimi_bacsi válasza xedos (#1702) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Köszi...Sima S-Video és/vagy Composite (red/white/yellow) kábel kell?

(#1704) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Tegnap vásároltam egy Samsung SGH-Z810-es kártyafüggetlen modemet (majd arra az időre is gondolva, ha külföldön vagyok, és nem hazai szolgáltató lenne a net szolgáltatóm).

Most látom, hogy nincs MAC OS drivere, nem tudok bele életet lehelni…

valakinek ötlete?

vagy más termék javaslata…?

(#1705) ent


ent
őstag

hi all,

ha veszekegy macbookot, akkor helyből minden multimedias fajlt le tudok jatszani? vagy kel vmi kodek? thx

(jovok meg mert analfa beta vagyok mac teren....

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1706) Alex91 válasza ent (#1705) üzenetére


Alex91
félisten

VLC-t szoktunk hasznalni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1707) xedos


xedos
addikt

Én már áttértem a PLEX-re, az tényleg mindent visz...
Igaz, még a front rownál is többet tud!

(#1708) ent válasza Alex91 (#1706) üzenetére


ent
őstag

Nagyon köszönöm válaszokat.

Ha nem lenne nagy fáradtság, megtenné vki, hogy felfirkantja a legfontosabb és legtöbbet használt programok listáját? (Pl.: ha én xpn windows live ot használtam msnnek, akkor azt hogy hívák mac-nyelven?, hangfájl lejátszása?)

Örök hála.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1709) Alex91 válasza ent (#1708) üzenetére


Alex91
félisten

PCvsMac programok

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1710) ent válasza Alex91 (#1709) üzenetére


ent
őstag

:R :Y

Ha tudsz még ilyen kezdőknek szánt oldalakat machez, megköszönöm.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1711) Alex91 válasza ent (#1710) üzenetére


Alex91
félisten

Macmagazin
A kozossegi oldal

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1712) tibi666


tibi666
senior tag

sziasztok!

melyik webshopban lehet a legolcsóbban macbookot venni?
esetleg 20"-os imacet.
még nincs konkrét elképzelés, hogy asztali, vagy hordozható legyen-e.
laptop már van az illetőnek, kettő is.

(#1713) ent válasza Alex91 (#1711) üzenetére


ent
őstag

Még egy fontos kérdés? Tudsz esetleg forrást a mac os x leopard kézikönyv helyett olvasni valónak? Pl Bevezetés a mac os x leopard világába.pdf? :R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1714) Alex91 válasza ent (#1713) üzenetére


Alex91
félisten

BeszeljukmacWiki, meg a forum. Annal jobb nincs :).

(Nem sok konyv van magyarul.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1715) ent


ent
őstag

"Ám ami a cikkünk szempontjából talán a legfontosabb az első pillantás után leginkább azon kezdtem el tűnődni, hogy mit hol találok. Első komolyabb fennakadást a „@" fellelése okozta, amit Windows alatt az Alt Gr+V kombinációval csalhatunk elő. Ebből a párosból viszont az első kapásból nem létezik Mac-es klaviatúrán. Van helyette command (cmd). Logikus módon így a kukac az „Alt+Q", a másolás a cmd+C, a beillesztés a cmd+V kombinációkkal oldható meg. Ezt meg kell szokni, nincs mese. Érdekes módon ez olyannyira sikerült, hogy a Windows elé visszaülve már automatikusan a Mac-es billentyűzetparancsokat próbálgattam. Hamar áttértem."

Ilyen összeszedett billentyű parancsokat merre találok?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1716) _Gomba_ válasza ent (#1715) üzenetére


_Gomba_
tag

1
2
3
4

De amúgy meg: Google

:))

(#1717) ent válasza _Gomba_ (#1716) üzenetére


ent
őstag

Zsír vagy gomba.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1718) _Gomba_ válasza ent (#1717) üzenetére


_Gomba_
tag

Én kinyomtattam.
De amikor már 3x-ra használod akkor már fejből megy.
Apple gép=Bill. parancsok

(#1719) ent


ent
őstag

Vki gémel cod4 gyel macbookon? Tapasztalat?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1720) ent


ent
őstag

Tudod olyan oldalakat, ahol olyan programok vannak amit nagyon ötletesek és netán napi használat során alkalmazhatók?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1721) Alex91 válasza ent (#1720) üzenetére


Alex91
félisten

Versiontracker

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1722) ent válasza Alex91 (#1721) üzenetére


ent
őstag

McAfee®
Unwanted Program Detected

The anti-virus scanner has detected an unwanted program.
The file was not cleaned and has been removed.
Information:

Context: ''
Detection(s): 'Cookie-Versiontrack (unwanted program)'
Unwanted Program Detected

A belinlekt oldalra ezt adja!! :F :Y

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1723) Alex91 válasza ent (#1722) üzenetére


Alex91
félisten

Nem hiszem, hogy virussal fertozne. IMHO teves riasztas.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1724) ent


ent
őstag

Levelezésre a beépített mail tökéletes? Vagy helyből thunderbird? ÉS miért?

Még egy kérdés: ha letöltök egy progit (pl:firefox) akkor a helyből megnyitás (nem mentem el) után kitesz az asztalra egy ikont és közbe megnyit egy ablakot, hogy a firefox ikont húzzam be az app könyvtárba. Ezt az asztalon lévő ikont lehúzom dockra akkor letörölhetem az asztali ikont? Vagy az maga a program?

Alex: bejött köszi.

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1725) Alex91 válasza ent (#1724) üzenetére


Alex91
félisten

Amelyik fekszik, de a beepitett integralva van a tobbi Apple szoftverrel, tehat, ha kulonosebb dolog miatt (amit esetleg egy masik levelezo tud) nem jo, inkabb a Mail.

A letoltesnel egy dmg file-t toltesz, ez egy disk image file, ezt megnyitva felmountolodik a rendszerbe. (Egyebkent valahova ezt letolti, altalaban a downloads mappaba rakja a Safari.) Ezek utan az Application mappaba dobva a tartalmat telepitettet (vagy van kulon telepito, ami hasonloan megy, mint Win-nel.) Aztan pakolhatod a dock-ra. Ha kesz, akkor lecsatolod a disk image-t (eltunik az asztalrol), es max. meg torlod a downloads mappabol.

Egyebkent ajanlom, hogy probald ki a Mac-es alkalmazasokat, es ha nem jon be, utana keress mast! Ne PC-s fejjel gondolkodj!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1726) ent válasza Alex91 (#1725) üzenetére


ent
őstag

Köszi.

Ha le akarok törölni egy progit akkor nincs semmi uninstall vagy hasonló, helyből belehúzom a szemetesbe és kész? Nem foglal utána semmi helyet vagy mást?

(Nehéz lesz pár 10 éves pc-s múltamtól megszabadulni, de próbálkozom és lassan beérek, de majd még jövök kezdő kérdésekkel ha nem zavarok :DDD .)

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1727) Alex91 válasza ent (#1726) üzenetére


Alex91
félisten

Nem teljesen, sajnos. Ha van telepitoje, akkor esetleg van leszedoje is. Ha nincs, akkor esetleg valami readme az uninstallrol. Ha kidobod a kukaba, akkor alapprogi torolve, csak egyeb file-ok maradhatnak utana (konfig file, bonyibb progiknal megtobb).
Esetleg keresel valami uninstaller progit, de azok se tokeletesek.

Nalam alap, hogy csak azt rakok fel, ami nagyon kell. Meg kis hazsnalat utan az ember tudja, hogy esetleg mit hol keressen, amit meg torolni kell. :)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1728) mahatma válasza ent (#1726) üzenetére


mahatma
aktív tag

Azért nem árt egy uninstaller progit használni, ami a kapcsolódó könyvtárat és egyéb bejegyzéseket is kigyomlálja. Az is ugyanígy működik, csak ráhúzod az ikont a progira, az pedig az összes nyomát megkeresi és felajánlja törlésre. Nekem egy elég megbízható van otthon, csak nem tudom mi a neve :) most meg céges windowson vagyok, de ha érdekel, küldj egy privátot és este átdobom neked a progit.

Addig itt egy kis szemezgetni való

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1729) ent


ent
őstag

Két ilyen segítőkész kollegát, köszi. Ha nem zavarok és netán segítenétek pár dologban még (max hasonló téma mint uninstall áltlában), akkor megadnátok vmi gyorsabb elérhetőséget (skype,msn,stb.) PÜ-ben? Max esténként kereslek benneteket! Napközben fórum.

Nagyon rendesek vagytok! :R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1730) ent válasza Alex91 (#1727) üzenetére


ent
őstag

Úgy logikázom, mint friss epöl tulaj, hogy minden progit felteszek ami vagy érdekel vagy nem tudom milyen és a legtetszetősebbeket felírom és egy nagy osx update után csak azokat installálom.

Apropó update, itt, hogy műxik ezen funkció? Milyen update ek szoktak rendszeresen kijönni? Van egyáltalán ilyen?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1731) mahatma válasza ent (#1730) üzenetére


mahatma
aktív tag

Nekem annyi a frissítés, hogy felugrik a Dockon egy update, rányomok, frissít és ennyi. Néha kell újraindítani a gépet.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1732) ent


ent
őstag

Távoli asztali szolgáltatás, de hogy? :R

edit:
Válasz: Microsoft Remote Desktop Connection Client for Mac 2.0 (Beta) :R

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1733) ent válasza ent (#1732) üzenetére


ent
őstag

Kicsit konkrétabban (elég nevetséges a hivatkozás címe:D)
[link]

Más: osx 10.5.6 van most gépen, ahhoz, hogy 5.7 legyen csak klikk vhol vagy gázosabb?

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1734) mahatma válasza ent (#1733) üzenetére


mahatma
aktív tag

A Spotlightban keress rá hogy az Update honnan elérhető, és onnan próbáld meg. De lehet hogy a System utilitiesben is megtalálod egyből.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1735) _Gomba_ válasza ent (#1733) üzenetére


_Gomba_
tag

Rányomsz az almára bal felül. Ott Software update. Ha 10.5.6-od van akkor ott lesz az up.

(#1736) ent válasza ent (#1732) üzenetére


ent
őstag

Lefagyott a telepítője. Force quit-tal tudtam csak bezárni. Vkinek esetleg ajánlása erre a szolgáltatásra kitalált programra?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1737) xedos válasza ent (#1736) üzenetére


xedos
addikt

Mi az, hogy lefagyott???
Ott komoly gond lehet!
Disk utility repair permission-t futtasd le!

Amúgy letölthető az update fájlként az APPLE oldaláról is:
[link]

Itt keresd meg a 10.5.7-est a legkissebb méretű...

(#1738) ent válasza xedos (#1737) üzenetére


ent
őstag

"Disk utility repair permission-t futtasd le!" Bármilyen nemű install során történ hiba esetén ezt kell alkalmazni? Következménye?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1739) Alex91 válasza ent (#1738) üzenetére


Alex91
félisten

Igazabol ez a jogokat javitja. Neha erdemes lefuttatni, de foleg update elott es utan! (S erdemes OS update elott ujrainditani a gepet.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1740) ent válasza xedos (#1737) üzenetére


ent
őstag

Lefutott, reinstall és ok. Thx.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1741) Stoto válasza ent (#1736) üzenetére


Stoto
tag

Most már Mac-en gyakorlsz vagy ez Hackintosh?
Mert a Hackintosh-t nem célszerű updatelni.

(#1742) ent válasza Stoto (#1741) üzenetére


ent
őstag

Most már olyan vason nyomulok ami neked van. (macbookalu2.4) :DD
Álmaim netovábbja. Lassan felpakolom azon programokat amit pc n használtam.

Más: DVD, iso és adat írásra milyen progit ajánlotok? Az se baj ha freeware csak pici legyen.
Sokat használtam pcn freeware képnézegető progikat, amik tudták egyúttal a képek méret változtatását, kicsinyítést azaz szerkesztést. Van vmi ötlet, hogy melyiket érdemes használni? Vagy a beépített iphoto/iview erre teljesen alkalmas?

Használtam pcn dvdshrinket/decrypt programokat a filmek "archiválásához". Itt milyen progik vannak erre?

Köszi all.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1743) ent válasza Alex91 (#1739) üzenetére


ent
őstag

Olvastam már a beszeljukmac.com on többször (de csak utalásként) erről a jogtisztításról/jog javításról. Ez egyébként mit jelent?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1744) Alex91 válasza ent (#1743) üzenetére


Alex91
félisten

Ami a neveben van :). De arrol fogalmam sincs, hogy ezek miert "maszhatnak" el.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1745) Alvin_ti4200 válasza ent (#1742) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

DVD: Toast Titanium 10 (nem éppen freeware sajna)
Képméretezés: ezzel sokáig bajban voltam én is, aztán maradtam a Photoshop CS4-nél és Cmd+Alt+I ;) iPhoto emlékeim szerint nem tud átméretezni.

(#1746) ent


ent
őstag

Köszi.

Más: utorrent elég buta, de pcn szentem a legjobb. Macra esetleg hasonló megbízható klienset ami egy kicsit többet tud?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1747) Alvin_ti4200 válasza ent (#1746) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

nekem nem voltak nagy igényeim, így beértem a Transmissionnel, szerintem egy próbát megér, nem tudom mit takar a "kicsit többet tud" :)

(#1748) mahatma válasza ent (#1746) üzenetére


mahatma
aktív tag

Én is Transmissiont használok, arra a pár sorozatra bőven elég amit leszedek. A többieket annyira nem ismerem.
DVD/Iso írásra SimplyBurns, azt hiszem ingyenes, és elég kicsi, a tudása bőven elég adatokat felírkálni.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1749) ent válasza Alvin_ti4200 (#1747) üzenetére


ent
őstag

olyan utorrent lenne jó mac alá, ami pl tudja azt, hogy kijelölhessem melyik fájlokat akarom letölteni a torrentből... Ez lenne a legfontosabb...

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1750) Alex91 válasza ent (#1749) üzenetére


Alex91
félisten

Van az is, bar azt hiszem meg beta. A Transmission-bol is ki lehet jelolni, hogy melyiket szeretned letolteni a torrentbol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.