Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) pana0017 válasza minasm3 (#31600) üzenetére


pana0017
senior tag

Mennyiért eladó?

(#31602) Ragnar95 válasza minasm3 (#31600) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A 4GB RAM lehet egyedül szűk keresztmetszet, de a leírt felhasználásra az is elég simán.
Ha jó áron jutnál a géphez, nyugodtan vágj bele.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31603) Attila!


Attila!
tag

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy az Apple oldalán az van feltüntetve miképp ingyenes a Pages a gépekre. (Ezért az iMovie, a GarageBand, a Pages, a Numbers és a Keynote minden Mac gépre és iOS-készülékre ingyenes.) Ehhez képest, nekem 20 europai pénzt kér érte...
Most, hogy is van ez? :))

(#31604) pana0017 válasza Attila! (#31603) üzenetére


pana0017
senior tag

Használt gép?

(#31605) Attila! válasza pana0017 (#31604) üzenetére


Attila!
tag

Aha, de 2014es.

(#31606) pana0017 válasza Attila! (#31605) üzenetére


pana0017
senior tag

Az előző tulaj akkor már beaktiválta, így sajnos már te nem tudod.

(#31607) Kommy válasza Attila! (#31605) üzenetére


Kommy
veterán

Mivel csak akkor ingyenes ha te aktiválod először a gépet és csak arra az Apple id-ra amivel aktiválva lett, de utána már másik gépre is lehet telepíteni ha veszel másikat, csak ugyan azt az Apple ID-t kell használni.

(#31608) Damage válasza minasm3 (#31600) üzenetére


Damage
senior tag

Hello!
Megpróbálok neked és a többieknek is válaszolni. Két hordozható almás gépem van és egy asztali. Mindegyiknek első tulaja(i) vagyok (vagyunk), ugyanis az Air-t leginkább a párom használja a könnyebb tömege miatt. Teljesen jó minden olyan feladatra, amiket felsoroltál. Ez még a 2009 late (White Unibody) gépemnek sem okoz problémát. Bár igaz, abban az optikai meghajtó helyére került egy 256 Gb SSD és 2 helyett 8 giga RAM van (2,26 Ghz Core2Duo). Az Air 2011-es 13" 256 SSD, i5, 4Gb RAM. Gyári állapotban, leszámítva, hogy egyszer elvittem szakemberhez kitakaríttatni és újrapasztázni. Az asztali gépről ne is beszéljünk, az minden igényemet kielégíti. A 2009-es MacBook-on is elfutna a Yosemite, de nem érdemes azt használni! A legújabb gépeken sem! Mi is szívunk vele néha, csinál érdekes dolgokat.
Másoknak a Safari-val volt problémája. Nálam a leggyengébb géppel (2009 late MacBook) is jól megy úgy, hogy rá van kötve néha egy Full HD külső monitor. Én itt is arra tippelek, hogy a Yosemite lesz a szűk keresztmetszet. Air-nél például össze-vissza pörgeti a ventillátorokat.
Visszatérve a 2012-es Air-hez: nem lesz vele gondod, ha vigyáztak a gépre. Minden alap feladatra tökéletes (ne akarj vele játszani, vagyis semmilyen Mac-en ne akarj játszani).

Az én kérdésem továbbra is él: külső eszköz (DSLR) csatlakoztatása esetén hogyan tudok alapértelmezett programot kiválasztani?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#31609) Attila! válasza Kommy (#31607) üzenetére


Attila!
tag

Telefonra ingyen tölthettem, akkor nem tehetem fel ide is ingyen? Vagy iPhonera tök más.

(#31610) Kommy válasza Attila! (#31609) üzenetére


Kommy
veterán

iPhone-ra tök más.

(#31611) Ragnar95 válasza Attila! (#31609) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Két teljesen különálló dolog az iPhone-os AppStore és a MacAppStore.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31612) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

A Photos-zal lehet videót szerkeszteni? Gondolok itt pl az elforgatásra... :) vagy ha ezzel nem, van valami free szerkesztő?

(#31613) tDr1v3r válasza Papa-Het (#31612) üzenetére


tDr1v3r
veterán

iMovie

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#31614) diskeeper válasza Damage (#31584) üzenetére


diskeeper
csendes tag

A Képletöltőben keresd. Csatlakoztasd a kamerát, jelöld ki és bal alul megjelenik egy kis háromszög. Ott nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#31615) bupemko válasza vasi89 (#31598) üzenetére


bupemko
senior tag

Facebook sebesség szerintem nagyban függ attól is, hogy milyen FB alkalmazásokat/játékokat használsz rendszeresen. Nekem nincs semmi extra, csak alap read-only módban használom, szépen megy Safari-ból (is) meg mobil böngészőből is (Android FB app egy selejt (Lenovo Vibe Z K910), nem is használom, iPhone még sose volt).

(#31616) Sapphi válasza tDr1v3r (#31588) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Érdekes dolog ez, mert nekem a 2015-ös 13"-os Pro-m külső monitorral nem szarakodik, oké vannak dolgok ahol ott is észrevenni, hogy na bizony itt megakadt a dolog, de messze sem olyan szembeötlő mint a laptop saját monitorával.

Egy LG 34UM95-el használom a gépet, tehát elméletileg pedig szarabbnak kéne lennie...

Szerintem valami az átméretezéssel van, az okozza a problémát a retina gépeknél és azért akad be.

(#31617) TigerCat válasza Sapphi (#31616) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én is ezt tapasztalom, szintén 34-es LG-vel. Érdekes...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31618) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Újabban néha fogja magát és elindul az iTunes. Az ablak nem jelenik meg, de az állapotjelző szerint aktív az alkalmazás. Mitől lehet? Sem letöltés, sem semmi nem indítja el - elvileg.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31619) pana0017 válasza TigerCat (#31618) üzenetére


pana0017
senior tag

Nekem is előfordult már párszor.

(#31620) TigerCat válasza pana0017 (#31619) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Talán a telefon miatt?
Na mindegy, nem kritikus...
Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31621) Damage válasza diskeeper (#31614) üzenetére


Damage
senior tag

Végre sikerült! iPhoto-ban be kellett állítani az "Image Capture"-t. Majd kamera ki-bekapcs. Ezután elindult az Image Capture, aminél a kis háromszögnél már betudtam állítani más programot is. Nem is értem, hogy az iPhoto-nál miért nem lehet? :U A lényeg, hogy most végre az EOS Utility indul el alapértelmezettként. Köszönöm a segítséget!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#31622) csab2 válasza Damage (#31621) üzenetére


csab2
veterán

Akkor ezzel elkéstem.

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#31623) Papa-Het válasza tDr1v3r (#31613) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Köszi! Kipróbáljuk! :) :R

(#31624) llaszlo


llaszlo
veterán

Valaki használ ilyen Mini DVI - S-videó átalakító kábelt? Mennyire megbízható? [link]

(#31625) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Üdv srácok! Segítséget kérnék.

Egy barátom hdd-t ssd-re cserélte. Mindent lementett kivéve a könyvjelzőket a safariból.

A kérdésem az, hogy ha külső hdd-ként rádugjuk a régi hdd-t, akkor valahogy áttölthetőek a safai könyvjelzők az ssd-n jelenleg futó oprendszere? Safari hol tárolja a könyvjelzőket?

(#31626) TigerCat válasza Megane2000 (#31625) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Fájl menü, könyvjelzők exportálása. Az új rendszeren pedig beimportálod. De ha használsz iCloud-ot, akkor bejelentkezés után visszaszinkronizál mindent.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31627) drzozo


drzozo
senior tag

Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem/kérésem!

Tudnátok olyan boltot mondani, ahonnan áfás számlával tudnék 2015 Retina Macbook Pro 13-at (128GB SSD) vásárolni, ahol, hogy a bruttó ára 400.000,- ft alatt van? Hirtelen keresgélés után egyedül a media marktot látom, ahol 419.000,- ft a 2015-ös, a 2014-es meg 392.000,- ft. Az előbbi nettó 330 ezer, az utóbbi 308 ezer lenne.

A fentiből adódik a kérdés, hogy megéri az újra rááldozni kb. plusz 30.000,- ft-ot?

Irodai munkára lenne használva, alkalomszerűen pedig egy kis wow. Számlaképes bolt pedig mindenképpen szükséges, mert el tudjuk számolni.

Illetve, hogy hosszabb távon jobb befektetés-e a Retinás Macbook, mint mondjuk egy 13-as Air, ha annyira gyakran nem lenne hurcolászva, csak szintén alkalomszerűen? (Ezt meg így megúsznám nettó kb. 260 ezer körül.)

(#31628) Sapphi válasza drzozo (#31627) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia,

olyan nagy különbség nincs a 2014-es és a 2015-ös gép között a processzor teljesítményi körülbelül 5-10%-al lett jobb, ami elhanyagolható. A videokártya teljesítménye pedig, ha jól emlékszem 25%-al, de az játékok alatt szerintem annyira nem jön ki főleg, hogy az optimalizálás nem olyan, mint a Windows alatt.

Itt megtudod nézni a két videókártya között a különbséget.

2015-ös MacBook Pro 13
2014-es MacBook Pro 13

Üzemidőben van változás a 2015-ös gép 10 órát bír ki, ami az én tapasztalataim alapján ki is hozható belőle, bár még sose sikerült teljesen lemerítenem, olyan 50%-ig sikerült, pedig volt, hogy egész este dolgoztam rajta kisebb nagyobb megszakításokkal.

Ezen kívül pedig a 2015-ös gép megkapta a Force Touch trackpad-et, ez viszont nagyon jó és nagyon kényelmes, hozzáteszem előtte nem volt MacBook-om így nem tudom milyen volt bennük.

Én jelenleg Heroes of the Storm-al szoktam játszani néha, natív felbontáson textura feltolva maxra minden más levéve low-ra és így 30 FPS körül alakul. A WoW már nehezebb feladat neki, itt a natív felbontás már rendesen izzasztja, illetve az FPS is leesik. Természetesen ha néha szeretnél csak játszani akkor arra elég lesz, ha szeretnél raidelni, pvp-zni akkor már nem lesz olyan jó a helyzet.

Viszont a 128 GB SSD nagyon kevés, én mindenképpen ajánlom a 256 GB-osat, de persze neked kell eldönteni, hogy mi az amire szükséged van!

Áfás számlát mindenhol kéne tudniuk adni nem? Vagy én vagyok eltévedve a számegyenesen? :)

[ Szerkesztve ]

(#31629) TheMarci válasza Sapphi (#31628) üzenetére


TheMarci
addikt

Hardveraprón egyik 'kereskedő' sem ad pl. Kereskedő alatt értem, aki több gépet árul üzletszerűen.

Do You Dream?

(#31630) vasi89 válasza drzozo (#31627) üzenetére


vasi89
addikt

Tavaly Én náluk vettem a gépet de most a MM-hoz képest jelenleg csak 5e ft különbség van ami nem annyira jelentős. Vagy vársz még egy kicsit mert iStyleban van mindig iskolakezdési akció. Habár általában akkor közelíti meg az akciós áruk a többi bolt akció nélküli eladási árát de tavaly mondjuk jó áron voltak 2014es gépek.

(#31631) Peetey91 válasza drzozo (#31627) üzenetére


Peetey91
senior tag

Stylebolt.hu-n 420 ezer, de (nem tudom, hogy mukodik-e ugy Neked) ha van valahonnan diakigazolvanyod lejon 10% az arbol.

(#31632) TheMarci válasza Peetey91 (#31631) üzenetére


TheMarci
addikt

Diákkedvezmény + áfás számla biztos, hogy megy együtt?

Do You Dream?

(#31633) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Valaki rakott már SSD-t, Superdrive helyére? 5.2-es Macbook-om van, és ezen agyalok most, hogy kidobom a superdrive-ot belőle (ami kiválóan működik, csak uncsi a külső HDD, mert nem túl gyors a 2.0-as, hiába 3.0-s a HDD) és beleteszek egy samsung evo 850-es ssd-t, vagy másikat, de 250-500 közötti tárhelyűt. Mennyire kell átvariálni a belsőt hozzá, illetve ha csak sima HDD-t raknék bele, úgy mennyire lenne lassú? A rendszer SSD-n van, csak 64GB-on, ami, hát kezd nem sok lenni, mivel minden fényképet ugye odamásol a Photos app...

(#31634) drzozo válasza Peetey91 (#31631) üzenetére


drzozo
senior tag

Barcsak lenne meg! :)

Akkor ugy latom brutto 420 alatt nem lehet meguszni... :(

Sajnos, akik itt hirdetnek PH-n, nem tudnak adni szamlat, pedig ok viszonylag jo aron ertekesitik.

(#31635) vasi89 válasza drzozo (#31634) üzenetére


vasi89
addikt

A jó áron az relatív, vagyis most nem tudom de tavaly a legolcsóbb áfás ártól kb 20 ezerrel adta olcsóbban az egyik fórumtárs és mikor rákérdeztem h számla van e még ő volt felháborodva :)

[ Szerkesztve ]

(#31636) Megane2000 válasza TigerCat (#31626) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Ez a baj hogy az a hdd-t már nem rakná vissza a gépbe.

(#31637) Damage válasza Papa-Het (#31633) üzenetére


Damage
senior tag

A sima MacBook-omból (6,1) kivágtam az optikai meghajtót és 256 SSD került a helyére. Nagyon nem bántam meg! Sokkal gyorsabb az egész! Ez lett a rendszer lemez. Benne maradt a 250 Gb HDD is háttértárnak. Én szervizbe vittem és ott csináltattam meg (ezzel a lendülettel csere 8Gb RAM-ra, újrapasztázás és tisztítás). Vállalkozó kedvűek szerintem megcsinálhatják "homemade", kell hozzá egy optibay keret. Ez fogja kitölteni az optikai meghajtó helyét.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#31638) drzozo válasza vasi89 (#31635) üzenetére


drzozo
senior tag

Szamla nelkul most itt 400 ezer forintert aruljak ketten is, marmint akiktol vasarolnek is nyugodt szivvel. De hat szamla nelkul kilove sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#31639) TigerCat válasza Megane2000 (#31636) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mentsd ki pendrájvra, vagy Dropboxba. A HDD-ről valahova gondolom lemented az adatokat, akár onnan is importálhatod majd...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31640) brumi1024 válasza TheMarci (#31632) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem fog menni szerintem, mert a diákigazolványon szereplő névre kell kiállítani a számlát. De mintha ezt valamelyik ilyen akciót tartó APR (talán pont az iStyle) le is írná a FAQ-ban.

[ Szerkesztve ]

(#31641) TheMarci válasza brumi1024 (#31640) üzenetére


TheMarci
addikt

Erre gondoltam én is, hogy csak saját névre lehet akkor kérni a számlát, cégére nem.

Do You Dream?

(#31642) diskeeper válasza Megane2000 (#31625) üzenetére


diskeeper
csendes tag

Macintosh HD/Felhasználók/FELHASZNÁLÓ/Könyvtár/Safari. Ebből a mappából kell a Bookmarks.plist fájl. Simán ugyanide bemásolod az új gépre felülírva a meglévőt.

(#31643) vasi89 válasza drzozo (#31638) üzenetére


vasi89
addikt

Nem azt mondom h nem megbízható csak ez már pofátlanság szerintem. Nem sokkal olcsóbb mint a számlás ár. De ez csak az én véleményem h azért itt sincsenek olyan hűdejó árak. Nem iStylehoz kell hasonlítani mert ők meg kiemelkedően drágák.

[ Szerkesztve ]

(#31644) Peetey91 válasza TheMarci (#31632) üzenetére


Peetey91
senior tag

Ezert irtam, hogy nem tudom ez jarhato ut-e de ezek szerint sajnos nem.

(#31645) Megane2000 válasza diskeeper (#31642) üzenetére


Megane2000
aktív tag

NA erre voltam kíváncsi. Köszönöm szépen! :R

(#31646) Ragnar95 válasza Papa-Het (#31633) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azt nézd meg mindenképp,h ebben a gépben SATA-e az ODD, mert nekem iMac early 2008-nál az volt a baj,h az ODD még nem SATA-s volt, így nagyon lassú lett volna az SSD, ha annak a helyére rakom be.
Viszont abban a HDD is SATA2 volt csak, a te gépedben meg már SATA3, szóval valószínű,h az ODD is SATA-s, de ellenőrizd le azért.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31647) Papa-Het válasza Damage (#31637) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Jelentem, most is SSD van benne, azon fut a rendszer, egy 64gb-os. De csak ez, slussz passz, illetve igen, -még- a superdrive. Csak külső vinyót használok - 500gb, USB3 - mellé, ami, hát nem valami gyors, mert csak USB2-es szabvány az 5.2-es ugye.

Ragnar95! Ez egy mid 2009-es kütyü... szétszedés nélkül le tudom valahol csekkolni a csatlakozást?

A lényeg az, hogy 2xSSD lenne benne, a mostani 1 helyett - 64gb kevés, kezdem belakni - vagy elég lenne csak egy 1-2 TB-os HDD mellé? Mit gondoltok a 2 SSD-s dolgokról, hülyeség? Mert a gyorsaságot szeretem, és utálok várni :) ja és emellé, még a memóriát is feltolnám 6-ra (1x2gb és 1x4gb, így lehet 6 az OWC szerint), aztán jó lesz ez egy darabig, meg többet ér.

[ Szerkesztve ]

(#31648) Ragnar95 válasza Papa-Het (#31647) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Persze, neten nézelődj, tuti írják valahol, én csak gyorsan everymac-en néztem meg, ott ezt nem írták.
Szerintem jobban jársz a nagyobb tárhellyel, fölösleges a 2db SSD, mert a +64GB nem sok, inkább vegyél egy db 256-osat és mellé pakolj be egy nagy HDD-t.
De ha nem zavar,h külső HDD kell, akkor persze működhet a 2 SSD-s megoldás is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31649) Papa-Het válasza Ragnar95 (#31648) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Nem kell külső, illetve az is kell, de ott lassú az adatátvitel. Igazából a gyorsaság miatt gondoltam a 2 SSD-re, de most hogy írtad ezt a másikat, a jól bevált ssd+hdd opciót, így gondolkodóba estem. :) :C :R

(#31650) Ragnar95 válasza Papa-Het (#31649) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Na igen, USB3 nélkül nem a leggyorsabb az átvitel külsőre sajna.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.