Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) Ragnar95 válasza emvy (#31400) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem a win-OSX összehasonlításra értettem, hanem arra, hogyha SD kártyára telepíti a kolléga a wint, hiszen arról volt szó a korábbi hsz-ekben :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31402) emvy válasza Ragnar95 (#31401) üzenetére


emvy
nagyúr

Elnezest, felreneztem.

while (!sleep) sheep++;

(#31403) Lazika


Lazika
senior tag

Hali!

94 fokos proci játék alatt az sok? Köszi

(#31404) mr_hungary


mr_hungary
újonc

Nem tudom hogy jó helyre írok-e problémámmal, de ha igen akkor az a következő: Egy amerikából származó macbook pron magyar QWERTZre allitottam a billentyűzetet és nem találom a nulla karaktert. a nulla helyén a hosszú i van. Ötletek? vagy arra vonatkozóan hogy hol tudom kideríteni.
Köszönet.

(#31405) TigerCat válasza mr_hungary (#31404) üzenetére


TigerCat
nagyúr

9 után lesz az...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31406) mr_hungary válasza TigerCat (#31405) üzenetére


mr_hungary
újonc

Mélyen megdöbbentőnek tartom hogy azt gondoltad hogy nem próbáltam ki minden billentyűt illetve kombinációt, de a 9es utánit először. Köszi az ötletet, menjünk továb.

(#31407) TigerCat válasza mr_hungary (#31406) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nemá, nekem ott volt amikor átállítottam.
Átjött az irónia. Nem szívattalak (soha senkit sem ezen a fórumon) és nem is poénnak szántam. Nekem ott volt és gondoltam nem próbáltad.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31408) Jorus válasza mr_hungary (#31404) üzenetére


Jorus
nagyúr

Control+option+0

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#31409) mr_hungary válasza Jorus (#31408) üzenetére


mr_hungary
újonc

Hálás köszönet!

(#31410) madle válasza TigerCat (#31407) üzenetére


madle
őstag

:D

(#31411) Champ1on


Champ1on
tag

Sziasztok!Voltam már itt és meg is van hogy mit szeretnék, csak pár kérdés lenne.
-Hearthstone-hoz elég a legolcsóbb 2015-ös rMBP?
-Visual studiot hogy kezeli?
-Megéri várni az új intel Skylake-re?

(#31412) Grougon válasza Champ1on (#31411) üzenetére


Grougon
tag

Heartstone kb mindenen fut :D
Viszi a vidul studiot simán szerintem.
Nem éri meg várni rá szerintem, mert ha megjött a skylake akkor s következőre lesz "érdemes" várni.
Most volt modellfrissítés, force trackpad meg ilyesmi, szerintem egy darabig biztos nem lesz.

(#31413) emvy válasza Champ1on (#31411) üzenetére


emvy
nagyúr

VS ugye csak Win alatt..

while (!sleep) sheep++;

(#31414) Ragnar95 válasza emvy (#31413) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Már nem, multiplatform lett a Visual Studio.
Engem is nemrég szembesítettek csak ezzel a ténnyel.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31415) emvy válasza Ragnar95 (#31414) üzenetére


emvy
nagyúr

Dehogy lett.

while (!sleep) sheep++;

(#31416) Ragnar95 válasza emvy (#31415) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Dehogynem

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31417) emvy válasza Ragnar95 (#31416) üzenetére


emvy
nagyúr

Olvasd el, hogy a linkeden mi van.

while (!sleep) sheep++;

(#31418) Ragnar95 válasza emvy (#31417) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ok, nem a teljes verziója elérhető, de van már bizonyos verzió.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31419) emvy válasza Ragnar95 (#31418) üzenetére


emvy
nagyúr

A Visual Studio Code erheto el, aminek konkretan semmi koze a Visual Studiohoz, harom dolgon kivul:
- neve
- gyartoja
- mindkettoben lehet szoveget editalni

A VS Code az egy editor, Chromium+Atom alapokon, nemi Javascript debugging lehetosegekkel. A VS meg alapvetoen egy rendkivul komplex fejlesztokornyezet. Semmi koze a kettonek egymashoz, konkretan ~0% kozos kod van a kettoben.

while (!sleep) sheep++;

(#31420) Ragnar95 válasza emvy (#31419) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor engem is félrevezettek múltkor, amikor meggyőztek, hogy már igenis van VisualStudio OSX-re :B :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31421) vasi89 válasza Ragnar95 (#31399) üzenetére


vasi89
addikt

Koszi. A fontosabb osx programok mennének a belsőre amit meg ritkán használok az jo lesz kulson. Viszont ez a transcend cucc elvileg elég gyors. Legalábbis papíron.

(#31422) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Office for Mac 2015 bétát használ valaki?

Sajnos nem az igazi az alapértelmezett nagyítás. Hogy lehetne beállítani 150%-ra az alapértelmezett nézetet? A másik pedig, hogy ha így mentem el, az a szerencsétlen is nagyítva kapja meg, akinek küldöm. Szóval nem az igazi... Natív felbontáson megy a gépem külső kijelzővel, gondolom a retina méretezés kavarhat be, ami nincs rendesen paraméterezve.
Ötlet?

Excel topikban nem nyüzsögnek a Mac-esek, hátha itt nagyobb szerencsém lesz...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31423) Damage válasza Ragnar95 (#31280) üzenetére


Damage
senior tag

Akkor az én gépeimnél valamit nagyon elszúrtak, mert nem lehet teljesen elsötétíteni! Sőt az iMac kijelzője még "zavaróan" világos a fényerőt "0"ra állítva is.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#31424) biker


biker
nagyúr

sokszor linkelgettek itt csoportosan olcsón vehető appokat (stacksocial és társai)
Csak óvatosan.
Második appal járok úgy egy egy csomagból, hogy kiderül, a csuda nagy akciós licenc korlátos, pl egy év, vagy más.
Szóval szivatás rendesen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#31425) atika88


atika88
senior tag

MacBook (13-inch, Late 2006) masinához "T" vagy "L" típusú Mag Safe1 töltő jó? Gépem van, de töltőm nincs...nem tudom, hogy melyik járt hozzá alapból, illetve melyik lesz-e jó!?
Köszönöm az információt!

(#31426) jtankers válasza atika88 (#31425) üzenetére


jtankers
csendes tag

Hivatalosan "T" járt hozzá, de lényegében teljesen mindegy. Viszont a töltő teljesítménye nem mindegy, neked 60W-s kell.

 jtankers

(#31427) pana0017


pana0017
senior tag

A billentyűzetet mivel érdemes áttisztítani?

(#31428) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Megérkezett az új 15-ös MacBook Pro: [link]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31429) TigerCat válasza pana0017 (#31427) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én benyomom a Keyboard Clean Tool-t és enyhén vizes, majd száraz pamut ruhával áttörölgetem. Mást nem használok.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31430) FIREBLADE78 válasza TigerCat (#31428) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Na ilyet sem most veszek. Lenne rá mani,de számítógépért közel egy misit? Feléből építek 3x jobbat,de legalább csúnya lesz :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#31431) madle válasza Damage (#31423) üzenetére


madle
őstag

ne vicceljetek már, nem sötétül el a kijelző teljesen ha 0-ra viszed. Nekem is látszik attól halványan a háttér, tehát nem kapcsol ki a kijelző!

(#31432) Damage válasza madle (#31431) üzenetére


Damage
senior tag

:K

Pontosan ezt mondtam én is, nem sötétül el teljesen!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#31433) madle válasza Damage (#31432) üzenetére


madle
őstag

Ja bocsi én is a többieknek céloztam a mondatot, akik azt mondták, hogy elsötétül.
Nekem Air-en, ha totál 0-ra viszem, kivehetően látszik a háttér, persze sötét mint a fene, de nem kapcsol ki a kijelző.

(#31434) Ragnar95 válasza madle (#31433) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

rMBP-n semmit nem látsz a kijelzőből, ha 0-ra leveszed még sötét szobában sem...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31435) madle válasza Ragnar95 (#31434) üzenetére


madle
őstag

Az érdekes egyébként, hogy ugyan azon op. rendszeres csak másik modellen nem tudja a teljes sötétítést. Majd ha lesz időm lövök képet hátha kivehető.

[ Szerkesztve ]

(#31436) csabi94 válasza Ragnar95 (#31434) üzenetére


csabi94
őstag

Dettó, pedig nekem Air van. A kijelző nem kapcsol le, de a háttérvilágítás 0 lesz. Ha rásüt a nap, akkor látni, hogy valami van ott, de nem teljesen kivehető.

(#31437) vasi89 válasza pana0017 (#31427) üzenetére


vasi89
addikt

Én sima konyhai törlőkendőre, nem a konyharuhára hanem arra a papír alapú vacakra szoktam fújni egy kis alkoholos ablaktisztítót és tökéletesen lehoz mindent. Ehhez hozzátartozik hogy kb heti 1x letakarítom :)

(#31438) Damage válasza csabi94 (#31436) üzenetére


Damage
senior tag

Egyiknél se kapcsol le, csak valamelyiknél jobban elsötétíti a kijelzőt. Van (és volt is) jó pár almás készülékem. Ezért is javasoltam a fekete háttér mellett minimálra venni a fényerőt. Egyébként tapasztalataim szerint, ami legjobban elsötétíti a kijelzőt: 2009 (Unibody) White Macbook (6,1).

vasi89: hasonló módon oldom meg. Ablaktisztító!

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#31439) randras válasza vasi89 (#31437) üzenetére


randras
veterán

És ez nem csíkozva szárad?

(#31440) Damage válasza randras (#31439) üzenetére


Damage
senior tag

Nem!
Én is ezt használom! (2009-es Unibody MacBook-on már 6 éve). Azóta 2011 mid Air-en és 2013 late iMac-en is. (+ TV-n, DELL monitoron).

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#31441) vasi89 válasza randras (#31439) üzenetére


vasi89
addikt

A billentyűzeten nem, de a kijelzőt is ha áttörlöm utána egy száraz törlőkendővel akkor tökéletes. És nem karcolja, legalábbis nekem még karcmentes a kijelző :)

(#31442) randras válasza vasi89 (#31441) üzenetére


randras
veterán

+Damage: Köszönöm.

Az mennyire reális, hogy Hard Disk Sentinel szerint Windows Bootcamp alatt az SSD 56 fokos? Ez csak kalibrációs gond, ugye?

(#31443) TheMarci


TheMarci
addikt

Akik használtok nem Apple egeret, tőletek kérdezném, hogy ha van több gomb az egéren, ahhoz hozzá lehet valahogy rendelni gesztusokat? Kellene egy egér, de jó lenne, ha pár gesztust (asztalok közti 4 ujjas swipe, vagy ablakok közti 3 ujjas) valahogy tudnám egérről vezérelni.

Do You Dream?

(#31444) Ragnar95 válasza TheMarci (#31443) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

BTT bármilyen egeret kezel elvben.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31445) teguran válasza TigerCat (#31428) üzenetére


teguran
tag

ha MBP vasarlas elott allok, edemes ezt a verziot venni? bar meg tesztekek nem talaltam, de akik melyebben a temaban vannak, lenyeges kulonbseget tud nyujtani a AMD Radeon R9 M370X az eddigi nvidia 750m-el szemben? ahogy olvasgatja az ember a grafikus kartyak fejlodeseinek hiret (amd-nvidia harc), az nvidi joval elorebb tart. ezt is furcsalom h az apple amd-t tett a gepbe. bar biztos megvan az oka, ha az elviekben a legutosebb laptopjukba ezt a kartyat tettek.
tovabba irjak, hogy talan meg iden tovabb frissulhet az uj billentyuzettel+usb c-vel. varnatok meg a vasarlassal?
koszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#31446) randras válasza TheMarci (#31443) üzenetére


randras
veterán

Logi MX Master

(#31447) TheMarci válasza randras (#31446) üzenetére


TheMarci
addikt

Köszi, ez lett volna a következő kérdésem, hogy melyik egeren van elég gomb, ami vezeték nélküli. :) Most találtam itthon egy Steelseries Sensei-t, ezen próbálgatom a dolgot, és tényleg minden állítható BTT-al, csak sajnos ez az egér vezetékes, pedig tetszik a fogása is, és nagyon jól 'siklik'.

Do You Dream?

(#31448) TigerCat válasza teguran (#31445) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Lassan jönnek a tesztek, azt mindenképpen megvárnám.

TheMarci:
Ha külső kijelzőt is használsz, szívás lehet a vezeték nélküli. Rengeteget küzdöttem vele és a laggot csak drótos egérrel sikerült megszüntetnem. A gombokhoz nekem a BTT nem vált be (már nem emlékszem mivel, de összeakadt), viszont az USB Overdrive hibátlanul teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31449) Ragnar95 válasza teguran (#31445) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Eddig is felváltva nvidia és AMD kártyákat használt az Apple, így nem annyira fura ez, főleg annak fényében, a MacPro-ban és az iMac-ekben is AMD kártyák vannak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31450) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Sziasztok, vásároltam egy monitort a MacBook Pro-hoz itthoni használatra, hogy kényelmesebbé tegyem a használatot. A kérdésem az lenne, hogyha a MacBook Pro ki van nyitva, akkor van-e lehetőség arra, hogy beállítsam a külső monitort elsődleges kijelzőnek?

Mivel így. ha például egy játékot elindítok, akkor a MacBook Pro monitort használja és nem a külső monitort.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.