Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) TigerCat válasza Ragnar95 (#31150) üzenetére


TigerCat
nagyúr

És nem teker ezerrel a ventilátor, ha filmet nézel?
Nekem brutálisan nyomta, miközben online sorozatot néztem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31152) Ragnar95 válasza TigerCat (#31151) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem nézek online filmet.
Egyedül FB videókhoz kellett régebben, de mostanság ahhoz se, úgyhogy alig megy a Chrome.
De Yosemite óta néha a Safari is maxon pörgeti a ventit :(((

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31153) TigerCat válasza Ragnar95 (#31152) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Érdekes, nekem abszolút kezesbárány 1-2 dolgot leszámítva.
Hiába jegyeztettem meg már vagy 20x a router jelszavát, nem tölti ki. Ugyanez érvényes a Tumblr belépésre. Ott sem ajánlja fel, pedig többször is elmentettem. Chrome kezeli szépen, így ma is abban ekecseltem inkább a routert és a range extendert...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31154) Ragnar95 válasza TigerCat (#31153) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nálam Yosemite óta katasztrófa.
Konkrétan látom Tevékenységfigyelőben,h nem lövi ki a bezárt lapokat sem a RAMból...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31155) TigerCat válasza Ragnar95 (#31154) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ööö, azt nem nézegetem, nekem annyi elég, amit az iStat Mini mutat az értesítési központban...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31156) Ragnar95 válasza TigerCat (#31155) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az maxon van mindig, így én Tevékenységfigyelőben nézem,h épp mi eszi, de mindig a Safari az szinte...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31157) TigerCat válasza Ragnar95 (#31156) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez jó, vagy sem?
Az OS X tevékenységfigyelőt a mai napig nem értem...
:F

Kb. 40 perce megy, mert frissült, illetve szét gyilkoltam a hálózati beállítások miatt, szóval újraindítottam.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31158) Ragnar95 válasza TigerCat (#31157) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondhatni tökéletes, szinte alig van valami használatban :D
Használod te azt a gépet egyáltalán? ;]
Nálam valami nagyon nem okés. RAM használat, CPU használat

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31159) TigerCat válasza Ragnar95 (#31158) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Használom, persze.
Szerencsére nincs gondom a rendszerrel, minden klappol, bár az elején nekem is voltak problémáim... Viszont a következő gépem 16GB RAM-mal lesz felszerelve, ez már biztos. Illetve nem ártana egy fizikai 4-magos CPU sem. Sajnos - ahogy elnézem - vagy Mac Pro, vagy semmi. A 15-ös MacBook Pro sem erőgép, hiába i7 és 4 mag, az akkor is csak mobil processzor.
Sokat konvertálok videókat (amihez kell a kraft), illetve munka közben fut jónéhány alkalmazás és hát nem szeretem bezárogatni őket. Bízom benne, hogy pár hónapon belül az Apple kijön valami olyan masinával, amit érdemes lesz megvenni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31160) Ragnar95 válasza TigerCat (#31159) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem Yosemite óta csak a baj van vele és egyre rosszabb csak sajna.
Egyértelmű RAM probléma, pedig 8GB van a gépben és Mavericks alatt soha semmi baj nem is volt...Nagyon remélem,h végre kihoznak valami értelmes újítást, mert a 10.10 eddig csak csalódást okozott számomra.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31161) TigerCat válasza Ragnar95 (#31160) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Bízzunk benne. Bár mivel az eladásokat növelni kell, kétlem, hogy az optimalizálás fontos lenne. Inkább vegyél újabb, erősebb vasat.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31162) lugosi válasza TigerCat (#31161) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezért nem tartom valószínűnek, hogy a már kiadott rendszert agyon-optimalizálnák. Buy-buy-buy

(#31163) TigerCat válasza lugosi (#31162) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, ezt gondolom én is...

De szerintem lesznek, akik nem érik be a szép felülettel, valós teljesítményt akarnak látni. (és ugye nem erre halad az OS X) Nekik a most érkező Windows 10 jó alternatíva lehet. Egy barátom csak ezért váltott vissza. Kiszámolta, hogy mennyivel hatékonyabb a másik rendszer alatt és pikk-pakk újra PC-n dolgozott. Ahogy elnézem, marad is így...

Mázli, hogy nekem bejött az egész Macintosh világ, bár az tény, hogy a teljesítmény nagyon hiányzik és ami kellene, közel 1 millióba kerülne. Annyit viszont nem ér. (FHD videókonvertálás mp4-be és grafikai munkák) Bízom benne, hogy néhány hónapon belül lesz értelmes készülék, amire válthatok...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31164) lugosi válasza TigerCat (#31163) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

... persze hogy lesz, ugyanúgy 1 millióért mint most. ;)
Viccet félretéve, nem fognak felezni az árakon. De ez nem ár kérdése. Ott van a 2.2-es MBP, a Telekom adná üzletiben 24 hóra, de nem kell. Tök értelmetlen lenne megvenni, ha már magával a rendszerrel elégedetlen vagyok. Annak meg nem sok értelmét látom, hogy megvegyem és feltegyek rá egy Windowst, azt megoldom PC gyártóval.

Azt hiszem lassan én is eldöntöttem már, hogy ha a mostani gépem kifut, akkor windowsos PC lesz újra.
Használhatóságban és teljesítményben nem kell a win10-re várni, már a 7-es is teljesen rendben van.

Engem lassan egyszerűen semmi sincs, ami os x-en tartana. Amiket régen szerettem, azokat elcseszték / kivezették, az újdonságok meg nem tetszenek.

A win7-et meg napi szinten használva az irodában napi szinten elégedett vagyok vele, úgyhogy adja magát a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#31165) Bsony válasza lugosi (#31164) üzenetére


Bsony
tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Egy éve használom napi szinten a OSX-et. Régen Windowsos voltam. (SysAdmin vagyok)
Most amikor újrapakoltam a Mavericksel (10.10 pepita ugyan ez) a következőket kellet megtennem.

- Magyar helyesírás szótár felpakolása (ne mááár...)
- Ablak kezelő (hogy ha felhúzom az ablakot a képernyő tetejére kiterítse a képernyőre)
- Logitech Software, hogy a plusz gombokra tudjak funkciót rakni
- Egér gyorsítás kikapcsolása
- Path Finder felpakolása (hogy egy normális fájlkezelőm legyen)
- Chrome (nem szeretem a safarit...)
- Parallels, és Windows az outlook miatt. (Maces outlook GUI-ja nekem használhatatlan)
- smcfanControl (néha alá kell pörkölnöm, ne melegedjen)
- táblázat kezeléshez, mindig be kell dugnom egy rendes billentyűt, mert hiányoznak azok a gombok amik kellenének..
- + amik nem jutottak eszembe. :)

Mostanában napok/hetek óta azon kapom magam, hogy mi lenne ha visszatérnék Windows alá. Mit kapnék, és mit vesztenék el.

Nekem egy igen high-end (2012) verzióm van, teljesítményben egyáltalán nincs probléma. :)

16GB MEM
650M GPU
i7 CPU
256GB SSD
1TB HDD
Nem-Retina
Ezen van még Ethernet csatlakozó! (Ez fontos ám egy SysAdminnak!)

Az az igazság, hogy a Windows 10-el és egy mai felső kategóriás notebookkal ugyan úgy, hacsak nem jobban használható már/lesz, mint az OSX.

Ideje elgondolkodni egy váltáson.

(#31166) TigerCat válasza Bsony (#31165) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Részemről Windows csak desktop gépre mehet, hordozható eszközként a 13-as retina MacBook Pro (szerintem) a legjobb gép.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31167) Bsony válasza TigerCat (#31166) üzenetére


Bsony
tag

Miért is ? Miben tud többet egy 15" Macbook Pro, mint egy Thinkpad Yoga 15?

Már semmiben. :( Már konkrétan egy rohadt csatlakozót nem találunk a Macbookon.. mert minek.

(#31168) vasi89 válasza TigerCat (#31166) üzenetére


vasi89
addikt

A Yosemite nálam is eléggé bugos viszont együtt tudok vele élni. OSX soha nem húzott még fel a windows miatt pedig már tört össze tükör :DDD , pedig nem vagyok egy csapkodós típus de amikor 3 napig sz.ptam azzal h tiszta wint rakjak a vadi új sony laptopra mert úgy kellett a gyártó oldaláról bogarászni a pluginokat meg kiegészítő dll fileokat ahhoz h normálisan menjenek pl funkció gombok akkor mondtam h elég volt. Viszont az iphonetól egyre jobban kezdek elpártolni :( mondjuk itt leginkább az van h 4 év után kissé unom a rendszert ami nem lenne akkora gond de az i6 formája a mai napig nem tetszik de mivel sokat utazok és sokat netezek telefonról így kell a nagy kijelző. :(

[ Szerkesztve ]

(#31169) Ragnar95 válasza TigerCat (#31161) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az a baj, h nem a teljesítménnyel van a baj, mivel Mavericks alatt elvoltam 4GB RAM-mal egy iMac 8.1-ben, aztán a rMBP 8gigával
Megváltás volt, majd a Yosemite óta kb annyira leromlott a teljesítmény, mint ML alatt 4GB memóriával.
15" rMBP teljesítménye bőven elég számomra, ha képesek lennének visszaállítani a Mavericks alatti erőforráskihasználást...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31170) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Srácok, a rendszer SSD-n lett 30GB Backup a MAC névjegy tároló füle szerint, nincs TimeCapsule beállítás rá. Mi lehet ez?

Persze a Backup könyvtáram is elvileg 300Gb az 500-as vinyóról és eléggé fogytán így a helyem

vmi 5let valakinek?

köszi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#31171) marositech


marositech
senior tag

Üdv. almások!

Egy problémát szeretnék megosztani veletek, remélem idetartozik.
Adott egy MBA 2014-es, 13-as méret.
És egy TP-Link Archer C7 V1.
AC-s wifivel (5GHz) olyan érdekes hibát produkál, hogy az első napon modemrestart után teljes sebességgel megy. 5 (vagy több) nap múlva érthetetlen módon lemegy 2 megabitre (120-ról UPC-s).
A feltöltés marad 10 megabit (ami a max)
Viszont a többi eszköz ami az 5GHz wifiről megy iPhone, iPad, etc. szépen hozza a 120-as sebességet.
Ha újraindítom a MBA-t, akkor is 2 Mbit.
Ha modemet ujraindítom, akkor megint full lesz a sebesség MBA-n és pár nap múlva megint lassú lesz.
2,4GHz-es hálón nem produlál ilyet.
Mit tegyek? Legfrissebb FW van a routeren, legfrissebb OSX van a MBA-n.
Tanácsok? Ötletek? Előre megköszönném. (a méréseket speedtest.net oldalon csináltam)

:R

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#31172) csabi94 válasza Bsony (#31165) üzenetére


csabi94
őstag

Ablakkezelőt hol találom, hogy kirakja a teljes felületre mondjuk a finder ablakot? Milyen app kell hozzá? :R

(#31173) brumi1024 válasza marositech (#31171) üzenetére


brumi1024
veterán

Routerlogot esetleg írhat valami hasznosat, illetve a router topikjában lehet, hogy többet tudnak erről.

Jobb híján C5 topik. Bocsi a linkért, a mobil Safari nem akar most működni a link ablakkal.
http://prohardver.hu/tema/tp-link_archer_c5_ac1200_router/friss.html

[ Szerkesztve ]

(#31174) Bsony válasza csabi94 (#31172) üzenetére


Bsony
tag

érdemes megvenni. nem sok 2EUR

https://itunes.apple.com/hu/app/bettersnaptool/id417375580?mt=12

(#31175) marositech válasza brumi1024 (#31173) üzenetére


marositech
senior tag

Át fogom nézni, de itt konkrétan melyiknél van a hiba.
A gép vagy a router.
Oda is fel fogom tenni a kérdést, köszönöm.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#31176) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#31170) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jé, a 30GB backup eltűnt, visszakaptam a helyem az SSD-n :Y :Y

a TimeCapsule persze még mindig 300GB

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#31177) brumi1024 válasza marositech (#31175) üzenetére


brumi1024
veterán

Mindkettő lehet a leírás alapján. Belső hálón milyen sebességet tud a gép lassított esetben?

(#31178) Grougon válasza CharlieDrop (#31176) üzenetére


Grougon
tag

csinál offline biztonsági mentést hogyha pár napig nem tud csatlakozni valamiért a time machinehoz. Ha sikerül biztonsági mentést csinálnia akkor törli. Ki lehet kapcsolni egyébként ha zavar.

(#31179) total90


total90
veterán

Most, hogy frissult a Safari, nalatok is produkal olyat, hogy betolt kb. 20%-ot es utana megall... ha ujrainditom a bongeszot, akkor is ezt csinalja, amig maga a lapos ujra nem lesz inditva. Van meg egy Air a hazba, azon nem szarakodik es az iMac-en sem... :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31180) CharlieDrop válasza Grougon (#31178) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A TM a másik HDD-re ment

Inkább a régebbi mentéseket törölném, ha lehet valahogy

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#31181) papp_no1 válasza total90 (#31179) üzenetére


papp_no1
senior tag

nekem is ezt csinálja, vagy töltésközbe homokórázik.. :C

(#31182) TBMC válasza total90 (#31179) üzenetére


TBMC
addikt

ittis ezt csinalja :O
es meg a strandlabda is kozbe kozbe szol. vicc

mind az imacen mind az rmbpron miota frissult... egyszeruen nem ertem mi a budos fenet csinaljak az Applenel mostanaban, de egyre jobban kezd mocskosul elkeseriteni. :U

markbellus.hu 

(#31183) TheMarci válasza total90 (#31179) üzenetére


TheMarci
addikt

Nekem eddig volt ilyen, most megjavult a frissítéstől.

Do You Dream?

(#31184) total90 válasza papp_no1 (#31181) üzenetére


total90
veterán

OK, akkor nem vagyok egyedul :U

(#31182) TBMC

Nalam csak a Mac Pro R-en csinalja.

#31183) TheMarci

Nekem meg azota :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31185) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Remélem storeban kell feltenni?! Mert akkor még van esélyem

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#31186) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Újabb 50 perc beszélgetés Apple-lel, még mindig nem képesek kiállítani rendes közösségi értékesítés szabályai szerinti számlát

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#31187) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#31186) üzenetére


CharlieDrop
veterán

most gondolkodtam el, hogy el is adom a rákba, mit érhet egy MBP 13" mid2012 16GB RAM-mal 128SSD és 500GB HDD-vel?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#31188) total90 válasza FIREBLADE78 (#31185) üzenetére


total90
veterán

Ja, ott.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31189) TBMC válasza CharlieDrop (#31187) üzenetére


TBMC
addikt

hasonlo cfgjet (csak 8gb rammal, viszont 256ssdvel 500 hdd) ismerosom aki most 15rmbprora valtott, 215 ert adta el.

markbellus.hu 

(#31190) CharlieDrop válasza TBMC (#31189) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#31191) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja a gépen folyton meghal :((( Ez a windows-os kékhalál stílus...
Vagy ez a 'Sleep wake failure' eset - amikor alvó állapotban egyszer csak újraindul - vagy az, hogy menet közben megadja magát és újraindul.

Valakinél hasonló? Mi lehet vajon az oka? Mostanában csak a Safari és a Digital Camera RAW Compatibility frissítést tettem fel, semmi új programot.

Kezd már nagyon elegem lenni :W

[ Szerkesztve ]

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#31192) mZoleee


mZoleee
senior tag

Sziasztok!

Egy 2 hónapja újonan vásárolt MacBook Pro 13" Retina-s (2014-MID) gépem van Yosemite 10.10.3-as OSX-el, és olyan problémám van vele, hogy mivel Retina kijelzőm van ezért szeretem a legnagyobb felbontáson használni a gépet, viszont olyan gond jelentkezett hogy a Dashboard meg sok-sok ablaknak az animációja lagol..

Lehet ezzel kezdeni valamit?

[ Szerkesztve ]

(#31193) Ragnar95 válasza mZoleee (#31192) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem igazán, szoftveres hiba sajna, ami sokaknál jelentkezik.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31194) mZoleee válasza Ragnar95 (#31193) üzenetére


mZoleee
senior tag

értem :( van azért valami remény, hogy a későbbiekben ez orvosolva lesz?

(#31195) Ragnar95 válasza mZoleee (#31194) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Jó ideje reménykedünk valami javításban, remélhetőleg a 10.11 javít a helyzeten...bár sajna az még sokára jön.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31196) mZoleee válasza Ragnar95 (#31195) üzenetére


mZoleee
senior tag

hát akkor várunk..bár érdekes, ha külső fullHD-s TV-re dugom rá, akkor nincs ilyen probléma

(#31197) Sapphi válasza mZoleee (#31196) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Nekem 2015-ös RMBP-m van 13-as és ez is laggol rengeteget olvastam a téma után, hogy ezt hogy lehet orvosolni, vannak is tippek amik segítenek rajta, de az lényegében az, hogy az OSX felületét fogad vissza és ez tényleg javít a dolgon.

Volt egy frissítés ami nekem sokat javított ezen, de nem oldotta meg, valószínű hogy dolgoznak ezen a fejlesztők, de az biztos, hogy a rendszer optimalizálatlan.

Reméljük, hogy a 10.11-ben igen komolyan ráfekszenek az optimalizálásra és végre megszűnnek ezek a problémák amiknek meg se szabadott volna jelenniük.

Full HD kijelzőnél sokkal kevesebb pixelt kell kezelnie a rendszernek, hogy mennyivel?

13-as Retina: 4 096 000
Full HD: 2 073 600

Hát igen... Ez kb a fele :D

Én meg szeretnék egy 4k monitort venni hamarosan... Hát remélem ennél azért nem lesz rosszabb a helyzet :D

[ Szerkesztve ]

(#31198) brumi1024 válasza Sapphi (#31197) üzenetére


brumi1024
veterán

És itt tényleg nem a hardverrel van probléma, a retina Pro-knál gyengébb hardverű gépek viszik hibátlanul az ennél nagyobb felbontásokat Windows alatt.

[ Szerkesztve ]

(#31199) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Sziasztok!
Az utóbbi időben ha felébresztem a macbookot, azonnal jön a mail a google-től hogy megakadályoztak egy gyanús belépési kísérletet a fiókomba. Amikor megnézem akkor az én ip címemet adja meg illetve az időpontot amikor felébresztettem. Tudja valaki hogy mi okozza ezt a jelenséget?

(#31200) Bsony válasza Chiftain (#31199) üzenetére


Bsony
tag

ha a lag a gond, vissza mavericksre. mondjuk nekem nem retinam van.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.