Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) Damage válasza Ragnar95 (#31449) üzenetére


Damage
senior tag

A "sima" 2013 late iMac-ben (vagyis a legújabbakban) biztos, hogy nincs AMD. A retina iMac-ben van AMD.

Szerk.:
Sapphi: Szerintem nincs olyan, hogy elsődleges, másodlagos. Én is használok külső monitorokat és amelyik kijelzőnek a desktop-ján indítod el a progit, azon fog futni.

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#31452) TigerCat válasza Sapphi (#31450) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, a kijelző beállításainál a menüsávot (felső fehér csík) húzd arra, amelyiket elsődlegesnek szeretnéd. Így a dock is ott jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31453) Sapphi válasza TigerCat (#31452) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Köszönöm, hát ez nem jutott volna eszembe komolyan mondom. :)

Működik köszönöm a segítséget.

(#31454) TigerCat válasza Sapphi (#31453) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nagyon szívesen!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31455) randras válasza TheMarci (#31447) üzenetére


randras
veterán

Azért ha legalább képen megnézed mindkettőt, látni fogod melyik illik szintben egy macbookhoz. Meg asszem árban is...

(#31456) Ragnar95 válasza Damage (#31451) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Természetesen a retinásra gondoltam, hiszen az a legújabb :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31457) Damage válasza Ragnar95 (#31456) üzenetére


Damage
senior tag

Jogos!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#31458) randras


randras
veterán

Ha van az OSX mellett bootcamp-en egy Windows, az OSX-et simán újra tudom húzni anélkül, hogy a Windows sérülne, vagy hogy megy ez? Mi az újratelepítés menete?

[ Szerkesztve ]

(#31459) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

A következő kérdésem lenne.... iTunes-nál törölnék zenét a telefonról, és az istennek nem sikerül róla... ötlet? Kijelölöm, törlése nem törli, és a menün belül a szerkesztés pontnál sincs kiemelve a törlési lehetőség.

(#31460) Papa-Het válasza Papa-Het (#31459) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

győzelem... csak folyton kiveszi az iTunes a pipát a kézi kezelés elől... :) :W

(#31461) Rage47


Rage47
veterán

Jól értelmezem, hogy ha Macbook Airhez kötök egy bármilyen külső HDD-t, akkor azt újra kell formatálni, hogy lássa a Mac? Utána ezt a HDD-t Windows-os gép látja?

(#31462) Ragnar95 válasza Rage47 (#31461) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem jól érted.
Vannak NTFS olvasó programok, sőt, olvasni gyárilag is tudja az OSX is, íráshoz kell csak program vagy 1 sornyi kód terminalban. Ha HFS+-ra formázod, ami az OSX formátuma, akkor kelleni fog winen olvasáshoz program, de az exFATot mindkét rendszer kezeli gyárilag.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31463) Rage47 válasza Ragnar95 (#31462) üzenetére


Rage47
veterán

ó hát ez remek, még emésztem, amit írtál, köszi :D

(#31464) Forchalad


Forchalad
tag

Üdv! Sok év iphone és ipad használat után tegnap beléptem a Macbook táborba is egy idei RMB Pro-val. 15 év windows után nagyon furcsa de 1-2 óra alatt azért az alap dolgokat sikerül kitapasztalni. Majd most jön gondolom a neheze... :) Bízom benne hogy nem fognak előjönni a hibajekenségek amikről mostanában írtatok de majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#31465) TigerCat válasza Forchalad (#31464) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gratulálok!
Összefoglaló és az ajánlott oldalak (beszeljukmac, mactippek, stb.).
Ezeket érdemes megnézni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31466) TigerCat


TigerCat
nagyúr

De fura, magyar nyelvű lett az App Store Mac-en és iPhone-on is...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31467) Nnobi válasza TigerCat (#31466) üzenetére


Nnobi
tag

Nekem nem magyar :( ,

pedig a lap alján magyar zászló van beállítva,

újra beadtam neki a magyar zászlót és lám magyarul kommunikál

[ Szerkesztve ]

üdv: Norbi

(#31468) Nnobi


Nnobi
tag

Megjött páromnak az új Macbook Air 13" az akku idő egész baráti,
ma nyomkodtam egy 2-3 órát és 13-14 óra használati időt irt ki.

pedig tesztelgettem is film netezés, word, ha ennyit fog bírni meglesz elégedve vele,

mondjuk az én i7-esemhez képest azért lassúcska, meg a kijelző.
ajaj akinek egyszer megszokja a retinát a szeme, nagyon észre veszi a gyengébb kijelzőn a különbséget.

:)

üdv: Norbi

(#31469) TigerCat válasza Nnobi (#31467) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én meg mindkét eszközön beléptem a fiókomba. Utána lett magyar a felület. A telefon újraindítása után kéri, csak azt követően megy a Touch ID. Néha el kell játszanom, mert az iTunes néhány hét/hónap után egyszer csak elfelejti vezeték nélkül (Wi-Fi-n) szinkronizálni az iPhone-t. Érdekes, csak az újraindítás segít.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31470) Forchalad


Forchalad
tag

Meg is jött az első kérdésem.

Amikor megnézem hogy az ssd-n mi mennyi helyet foglal (filmek, képek, audió...) Akkor az audiónál már van 1,8 gb és a képeknél is majdnem 1 gb. Tegnap óta van meg a gép még csak pár film van rajta semmi más. Akkor hogy foglalhatnak helyet képek? Majdnem 2 gb-t? Hogy lehet kideríteni hogy ezek mik és hol vannak?

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#31471) Ragnar95 válasza Forchalad (#31470) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nincs véletlen iOS eszközöd, amiről behúzta a képeket iCloudból?
DiskWave progival tudsz ránézni amúgy elég részletesen,h mi mennyit foglal, de mivel új a gép, Képeket a Képek mappában, illetve a Photos appban keress, Zenék után pedig a Zenék mappában és az iTunesban nézelődj.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31472) Skinny26 válasza Ragnar95 (#31471) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Sziasztok!

Érdemes innen hardverapróról venni macbook pro retinát? Ár alatt vannak, ezért kérdeztem...
Köszi szépen!

(#31473) Ragnar95 válasza Skinny26 (#31472) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Érdemes, van jópár megbízható eladó, akiktől jó áron lehet venni gépeket.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31474) Forchalad válasza Ragnar95 (#31471) üzenetére


Forchalad
tag

A szinkronizálást direkt kikapcsoltam az elején éppen ezért :) Közben kiderült hogy az egyik filmre gondolta azt hogy audió...szóval megoldódott a dolog! Más: Office-t érdemes megvenni vagy a docx fileokat gond nélkül tudom kezelni?

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#31475) Ragnar95 válasza Forchalad (#31474) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pages is kezeli őket, de az iWork butább sajna, mint az Office, így csekkold előbb, h elég-e az iWorks számodra.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31476) TigerCat válasza Forchalad (#31474) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vagy LibreOffice.
Nekem mindhárom fent van, de ezt használom alapértelmezetten. 99%-ban megfelel. MS Office béta sem rossz, de az alapértelmezett 100%-os nagyítás nem tökéletes. Ezt leszámítva megér egy misét. Főleg amíg tart az ingyenes tesztidőszak...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31477) Skinny26 válasza Ragnar95 (#31473) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm!

(#31478) FIREBLADE78 válasza TigerCat (#31476) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Bétát honnan tudom letölteni ill. ingyenes is marad?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#31479) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#31478) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, ingyenes és innen tudod letölteni: Office for Mac Preview

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31480) Forchalad válasza TigerCat (#31479) üzenetére


Forchalad
tag

Köszi, teszek vele egy próbát.

Kérdések hada merül fel használat közben :D Az ntfs vinyó olvasása alapesetben nem megy ahogy észrevettem. Tuxera erre jó vagy van alkalmasabb?

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#31481) TigerCat válasza Forchalad (#31480) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Olvasni tudod, írni nem.
Ehhez nekem a Paragon NTFS vált be tökéletesen.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31482) Ragnar95 válasza Forchalad (#31480) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tuxera tökéletes, énis azt használom évek óta.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31483) FIREBLADE78 válasza TigerCat (#31479) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

:R

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#31484) Soos95


Soos95
tag

Sziasztok!

Idei, vagy tavalyi 13" Retina MBP vásárlásán töröm a fejem, ez lesz az első macbookom, és az lenne a kérdésem, hogy HarverApro-s, illetve szürkeimportos gépeket mennyire biztonságos / ajánlott vásárolni? 50-60 ezerrel tudnám olcsóbban megúszni, csak azt nem tudom, hogy az 1 év garancia így is érvényes a gépre, ha bontatlanul veszem? Például, ha veszek egy szürkeimportos angliai gépet, akkor minden gond nélkül bevihetem mondjuk az iCentre-be ha az 1 év alatt valami gondom lesz?
Amúgy, hardverapro-n kik a bejáratott, megbízható emberek?

Előre is köszi! :R

(#31485) Ragnar95 válasza Soos95 (#31484) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nyugodtan veheted hardverapróról, világgari van a MacBookokra, úgyhogy élni fog az 1 év gari ugyanúgy és érvényesíteni is tudod majd otthon.
karsaitomasz-t tudom, hogy ő megbízható, de van jópár megbízható eladó még hardveraprón.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31486) tDr1v3r válasza Soos95 (#31484) üzenetére


tDr1v3r
veterán

karsaitomasz

Világgarancia van a hordozható gépekre, nyugodtan beviheted akármelyik APR-be.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#31487) Soos95 válasza Ragnar95 (#31485) üzenetére


Soos95
tag

+tDr1v3r: Köszönöm nektek a gyors választ!

(#31488) FIREBLADE78 válasza Soos95 (#31487) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Én pl. Viega1-től vettem,szintén féltem,hogy kapok egy 360 ezres követ,de bontatlan mac volt benne :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#31489) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok!

Felmerult h veszek egy Macbook Airt vagy Prot. Itthon monitorra lenne kotve (HDMI, 1080p) es a kovetkezokre hasznalnam: grafika (Adobe csalad), videovagas nehanapjan, bongeszes, letoltes.

Hasznaltban gondolkodom a koltseghatekonysag miatt.

Melyiket tudnatok ajanlani ami megbizhato?

Elore is koszonom!

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#31490) pana0017 válasza viktorhmv (#31489) üzenetére


pana0017
senior tag

Milyen kereted lenne rá?

(#31491) viktorhmv válasza pana0017 (#31490) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Szia! Kb. 180-200 e Ft.

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#31492) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Korábban már írtam, hogy az iTunes random elindul, de akkor senki se tudott segíteni/nem találtam megoldást.

Most azt vettem észre, hogy akkor indul el a szoftver, ha a bluetooth hangszóró csatlakozik, vagy éppen leválik.

Ennek tudatában be lehetne állítani, hogy ne induljon el az iTunes ilyen módon?

Aurea mediocritas

(#31493) CharlieDrop válasza viktorhmv (#31491) üzenetére


CharlieDrop
veterán

napokban fogom kitenni az MBP-m, mid2012. i5 4GB RAM-mal, valószínű 128-as SSD-vel +500HDD, na az lesz valahol 210 körül :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#31494) Ragnar95 válasza viktorhmv (#31489) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Videóvágás ha profi szinten megy, nem csak hobbi, akkor kevés lesz valószínűleg a keret.
Ennyiből amúgy egy legalább 2011-es i5-ös MBP a legjobb választás 8GB RAM-mal és SSD-vel.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31495) madle


madle
őstag

Nálatok nem Crashel az új Office Preview? Folyamatosan azt akarta eddig indítás előtt, hogy frissítsem, oké. Megtettem. Amióta sikeresen frissült, el sem indít a Word semmit, beugrik az ablak és kiírja hogy valami végett összeomlott és leáll.. Felidegelt és letöröltem az egészet.
Lehet az lesz hogy Bootcamp-el felteszek egy Win + Office kombót

(#31496) viktorhmv válasza Ragnar95 (#31494) üzenetére


viktorhmv
senior tag

A videovagas csak hobbi. Profi szinten csak a grafika.

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#31497) Ragnar95 válasza viktorhmv (#31496) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Grafikához 8GB RAM és SSD elég kéne hogy legyen az i5 mellé.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31498) viktorhmv válasza Ragnar95 (#31497) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Ok. Köszönöm!

Mabook Air vagy inkább Pro az ajánlott?

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#31499) Ragnar95 válasza viktorhmv (#31498) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pro mindenképp, mivel az bővíthető, illetve jóval erősebb és erőforrásigényes feladatokra kell a leírtak szerint.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31500) viktorhmv válasza Ragnar95 (#31499) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Igen. Koszonom a tanacsokat!

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.