Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) buvartacsko válasza Blaise (#31800) üzenetére


buvartacsko
addikt

Az igaz, hogy két paneles. A többi nem. :D

(#31802) buvartacsko


buvartacsko
addikt

"OMG!!!! My laptop was lagging since the day I got it. 2012 15" rMBP. I reformatted 20 times. I just updated to El Capitan (not even a clean install) and my laptop is buttery smooth for the first time! Its amazing. I am so shocked. There are still some issues loading pages in Safari, but if its THIS smooth in beta 1, the full release is going to be mind blowing!!!!"

[ Szerkesztve ]

(#31803) Blaise válasza buvartacsko (#31802) üzenetére


Blaise
veterán

Na ennyi dicséret után kíváncsi vagyok, este én is felpattintom virtuálisan, bár nekem a frissen telepített Yosemite rendszerrel se volt problémám (rMBP 15 Late 2013 Geforce GT 750M)

(#31804) Ragnar95 válasza drzozo (#31797) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Filmre MPlayerX

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31805) Peetey91 válasza drzozo (#31797) üzenetére


Peetey91
senior tag

Filekezelonek probald ki az Xtrafindert, kicsit okosit az alap Finderen es ingyenes.

(#31806) pana0017


pana0017
senior tag

Ha játszani szeretnék a gépen (Fifa), akkor Parallels alatt lehet jól futtatni vagy ajánlottabb a bootcamp?

(#31807) irgum


irgum
addikt

Én is fölettem a kapitányt. :D

2012-es 15-ös retinán az integrált HD4000 videokarival döbbenetes a különbség Yosemite-hez képest. Mintha új gépem lenne, például a mission control végre vaj simán működik sok ablakkal is. Néha megröccennek még az animációk, de érezni a különbséget. Nagyon jó lesz ez.

(#31808) TigerCat válasza irgum (#31807) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Adnátok egy linket, hogy honnan töltitek? Gondolom nem a Mac App Store-ból...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31809) Kommy válasza TigerCat (#31808) üzenetére


Kommy
veterán

Imzdl.com

(#31810) irgum válasza TigerCat (#31808) üzenetére


irgum
addikt

Innen szedtem a torrent fájlt.
A telepítés nem volt könnyű, létre kell hozni egy bootolható pendrive-ot, ezen leírás szerint csináltam.

(#31811) TigerCat válasza Kommy (#31809) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31812) buvartacsko válasza irgum (#31810) üzenetére


buvartacsko
addikt

Szerintem könnyebb nem is lehetne pedig:

1. Letöltöd.
2. Megnyitod a OSX_10_11_DevBeta_1.dmg-t
3. Bemásolod az Applicationsba a Install OS X 10.11 Developer Beta.app-ot.

4. Elinditod a Disk Utiltyt, kiválasztod a Mac HD-t, vagy azt ami neked van. Rámész a Partition fülre.

1. Rámész a + gombra, ezzel hozzáad egy új particiót.
2. Átméretezed ahogy neked tetszik.
3. Elnevezed, ahogy neked tetszik.
4. Apply.

Ezután elindítod az Install OS X 10.11 Developer Beta.app-ot.

Continue, Agree, Agree, Show All Disk..

Kiválasztod az új particiót és Install. Vársz 20 percet, végig mész a beállítás varázslón és kész.

Ezután (ha valaki esetleg nem tudná) úgy tudod a régi rendszert elindítani, hogy bekapcsoló gomb után nyomod az Alt-ot, itt a "boot menübe" érsz. Yosemiteből simán le tudod törölni a particiót Disk Utiltyből mindenféle varázslat nélkül. Nem lesz semminek semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#31813) irgum válasza buvartacsko (#31812) üzenetére


irgum
addikt

Aha ez így egyszerűnek tűnik. :) Nekem nem ment így, lehet más verziót szedtem le. Egy .app kiterjesztésű fájl volt benne és csak a linkelt leírás szerint tudtam telepíteni. Clean install volt, TM-ből húztam vissza az adataimat.

(#31814) megema válasza buvartacsko (#31812) üzenetére


megema
őstag

Az se okoz galibát, hogy a két rendszer látja egymás programjait? Ezt nem lehet valahogy elkerülni?

(#31815) buvartacsko: És nincs is titkosítva a Yosemite/Mavericks partíciója? Mavericks és Yosemite beta esetén látták egymás programjait, hacsak nem volt titkosítva a másik partíció.

[ Szerkesztve ]

(#31815) buvartacsko válasza megema (#31814) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nekem semmilyen galibát nem okozott, és nem látja a két rendszer a másik appjait. Egyik particióm sincsen titkosítva. :)

[ Szerkesztve ]

(#31816) Blaise válasza buvartacsko (#31812) üzenetére


Blaise
veterán

Parallels alá is ilyen egyszerű felrakni?

(#31817) buvartacsko válasza Blaise (#31816) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nem próbáltam, nem tudom, én úgy emlékszem nem is lehetséges ez.

(#31818) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Feltettem egy teszt idejére én is a 10.11-et rMBP 13" 2015-ös gépre és igen ennek ilyennek kellet volna lennie eddig is...

Leolvadt minden a monitorról szépen folyamatosan, rezzenéstelenül tette a dolgát... Szerintem nagyon sok ember erre várt. :)

Szívesen áttérnék már most rá, de azért még biztos van benne rendesen hiba. Türelmetlenül várom a végleges kiadást. :D

(#31819) TigerCat válasza Sapphi (#31818) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezek szerint elkezdhetem számolni, mennyit kell aludni megjelenésig...
:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31820) megema


megema
őstag

Na, én is felraktam az El Capitant. Rendszerszinten tényleg nagyon jónak tűnik az animációk sebessége. Az új betűtípus is tetszik. A PDF görgetés animációja Megtekintőben továbbra is meg-megdöccen, de lényegesen gyorsabb és nem kezd strandlabdázni több száz oldalas görgetéstől. Safariban változatlanul akad a görgetés (akár PDF, akár weblap). (2013 Late retina 13")

Az irány jó, reméljük sokat reszelnek még rajta.

Természetesen jól mondtam, látja a Yosemite alatt telepített alkalmazásokat és gondolom fordítva a Yosemite is látja. Remélem nem fognak össze-vissza nyitogatni.

(#31821) buvartacsko: Alapvetően nem is szabadna, csak nem szeretném, ha Yosemite alatt az El Capitan alkalmazásait indítaná el automatikusan... :D

[ Szerkesztve ]

(#31821) buvartacsko válasza megema (#31820) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ja várj, akkor nekem is látja, ha erre gondoltál, de nekem semmi gondot nem okozott, nem is szabad neki semmilyen gondot vagy összeakadást okoznia ha bele gondolsz. :)

(#31822) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Felraktam én is. 13" 2012 baseline MBP, 4 GB RAM, 128 GB SSD. Tényleg egész smooth... bár 22 app egy asztalon azért kicsit visszafogja a framerate-t, de különösebb problémát nem látok. (Mondjuk eddig se láttam, direkt a framerate miatt választottam a Retinák helyett ezt a gépet.)

Az új Mission Control tök jó lett, alapesetben csak egy kis sáv a többi virtuális asztal de ha felviszem a kurzort rögtön nagy lesz - és az is marad. Nagyon jól megcsinálták ezt, pont annyi real estate van alapesetben amennyi kell nekem. Végre visszatért így a régi Exposé...

A gombok kaptak kis gradientet ahogy nézem, ez kicsit fura nekem de nem annyira rossz. Pár külön app-ben változtattak a layouton (Disk Utility pl.), és - amin legnagyobbat lol'dtam - el lehet tüntetni automatikusan a menu bar-t. Meg mintha a strandlabda is más lenne... :))

Úgy néz ki hogy a Yosemite publikus bétatesztje után jön a végleges változat. Idén ősszel.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#31823) TBMC válasza TigerCat (#31819) üzenetére


TBMC
addikt

azt hiszem ezzel nem vagy egyedul :D :DD

markbellus.hu 

(#31824) megema


megema
őstag

Kapásból van is egy nagy gondom. A monitoromat RGB helyett YPbPr színtérrel tiszteli meg az OS X, emiatt gyárilag használhatatlan a képe. Van egy patch, ami ezt javítaná, de ahhoz írni kéne tudni a /System mappát. Ezt viszont az El Capitanban letiltották... :W Bármi ötlet? Sudoval és root user engedélyezéssel (dsenableroot) se tudom írni. :(

[ Szerkesztve ]

(#31825) Ragnar95 válasza megema (#31824) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az alábbi paranccsal tudod engedélyezni a system fájlok írását elvben:
sudo nvram boot-args="rootless=0";sleep;sudo reboot

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31826) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Üdv,

Van egy 2011-es MB Air-em. Vettem ma egy 24" monitort. Valahogy meglehet oldani a kiterjesztést úgy hogy a normál felbontáson működjön a mb monitorja is és a monitorom -é is?

Akkor megy szépen full hd-be a monitorom ha behajtom a mb-ot. Van-e egyáltalán erre mód vagy nincs rá lehetőség?

(#31827) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

A következő kérdésem lenne. Próbálnék játszani a gépen a Worms 3-al és a Worms Revolution fejezetével - gondolom nem kell bemutatni egyiket sem - és elindulást követően, nem reagál a billentyűzetre a játék. Valaki találkozott már ilyennel? :)

(#31828) randras


randras
veterán

Régebben jeleztem itt, hogy Bootcamp Windows használat alatt magasnak tapasztalom az SSD hőfokot. Na most rájöttem, miért nem mindig van így, mert az már feltűnt, hogy sokszor látok a Hard Disk Sentinelen zöld ikont is (<50 fok). Töltőről használva a gépet gyakorlatilag +12 fok körül van az SSD hőmérséklete azonos terhelés mellett az akksis hőfokhoz képest...

Ilyesmi tapasztalata van valakinek? Teljesen feltöltve most hálózatról 56 fokos az SSD, kihúzom, és ~3 perc alatt 44 fok környékére csökken, visszadugás után visszamegy.

(#31829) KMan válasza Megane2000 (#31826) üzenetére


KMan
őstag

En is igy hasznalom, a kijelzo beallitasokban mindent be tudsz allitani, kulon a gep es kulon a kulso monitor felbontasat. En lehajtani a gep tetejet nem szoktam, mission controll beallitasoknak definialtam egy also sarkot, oda lehuzom a kurzort, igy a gep kijelzoje kikapcsol. De lehajtani nem szoktam.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#31830) Megane2000 válasza KMan (#31829) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Hűű köszi megnyugodtam. Így már nagyon profi. Csak el kellett húznom a képernyőt egyik oldalra és előjött a felbontás ablak.

Következő kérdés. Te hogy használod az eszközt úgy hogy kényelmes? Most nekem bal odlalt van a Mb, jobbra mögötte a monitor. Most rádugtam egy egeret, de lehet még kéne egy külső billentyűzet. De ilyenkor meg értelmét vesztené a mb világíttós billentyűzete. Most épp ezzel szórakázom hogy melyik áll kézre.

(#31831) Aaron14


Aaron14
őstag

Aki esetleg 2014 (mid)-es alap rMBP-n kipróbálta az El Capitan-t, az kérem írna pár sort, hogy javult-e a skálázás? Alap retina felbontáson semmi gond nem volt eddig sem, de az ú.n. "More Space" módban, ami a legnagyobb felbontás, eléggé laggolt a rendszer. Ezt vajon javították?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#31832) buvartacsko válasza megema (#31820) üzenetére


buvartacsko
addikt

Az iPhone használati útmutató pdf nálam is laggol nagyon safariban 10.11 alatt, Previewben már nem annyira. Szóval ez már nem Retina gond. :)

(#31833) buvartacsko válasza Aaron14 (#31831) üzenetére


buvartacsko
addikt

Fentebb van egy letöltési link, illetve kb alatta egy hozzászólás tőlem arról, hogy hogyan érdemes felrakni. Én jobban örülnék neki ha felraknád, és kipróbálnád majd elmondanád Retina tulajdonosként Te is a véleményed. :) Tényleg nem vesz sok időt igénybe az egész.

Én anno a Retina Lag miatt nem vettem "csak" egy Airt... viszont a következő gépem biztos hogy Retinás lesz, az eddigi leírások alapján márt nem akarnám szétverni a gépet a micro lagoktól. Ja azt most is vissza akarom mert a Yosemite csinálja Air-en is néha. Nagyon várom már a .11-et.

[ Szerkesztve ]

(#31834) Sapphi válasza Megane2000 (#31830) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Én simán vettem egy külső billentyűzetet, abból is az Apple billentyűzetét. Szerintem igen csak jó szerkezet nagyon kényelmes rajta gépelni, és jó is minősége.

Mikor itthon gépezek amúgy se gépezek teljes sötétbe. :) Én csak ajánlani tudom! :)

(#31835) randras válasza buvartacsko (#31833) üzenetére


randras
veterán

Én fel akartam rakni ma, mert szarabb biztos nem lesz mint a Yosemite, de véletlenül az XCode bétát húztam le, szóval holnapra tolódik, majd írok mit tapasztalok. Attól nem kell félni hogy nem leszek elég kritikus. ;]

(#31836) Sapphi válasza randras (#31835) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Egyenlőre még mindenképpen másodlagos rendszernek tedd csak fel. Én 30 perc alatt simán ki tudtam nyírni a Safarit, tehát még vannak gondok vele. De persze ez várható is hiszen még csak fejlesztői kiadás. A nyílt bétától már szerintem lehet vele próbálkozni.

Plusz ki tudja melyik program fut rajta melyik nem.

De tesztelésre mindenképpen ajánlom, én megkönnyebbültem, hogy mi várható és végre kés a vajon dolog lesz nem pedig az ami most van, hogy egyes animációk szarra akadoznak... A mission control pl úgy akad Yosemite alatt, hogy hihetetlen 2 kétet látod az animációból. Capitan-on meg szépen ahogy kell neki. :)))

(#31837) KMan válasza Megane2000 (#31830) üzenetére


KMan
őstag

Arra is figyelj hogy fel tudod cserelni hogy melyik oldalt van a display, bar azt hiszem alapbeallitaskent jobb oldalra esik. Eger nekem is van hozza. En foleg filmnezesre hasznalom a monitort a kanaperol, ugyhogy (bar vettem hozza billentyuzetet) de egyaltalan nem hasznalom. Sikerult talalnom egy magyar kiosztasu feher bt apple billentyut (A1016), idonkent felbukkant a beszeljukmac-en, de ritka mint a feher hollo.

szerk: igazabol azt kell eldontened hogy extended vagy main funkciora szeretned hasznalni a displayt. Ha csak kiegeszites akkor nyitva maradhat a mac es nem kell bill, ha main akkor nyilvan lecsukod, oldalra teszed, es akkor kell a kulso billentyu.

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#31838) randras válasza Sapphi (#31836) üzenetére


randras
veterán

Nem használom már egyáltalán az OSX-et, tehát nincs mit vesztenem.

(#31839) Peetey91


Peetey91
senior tag

Ma felraktam az MplayerX-et, de a készítő honlapjáról, mert frissebb verzó volt fent. Azonban csak kattintgattam gyorsan a next-re a telepítés során. Feltelepült, majd elindítottam újra a telepítőt megnézni, hogy mit is írt ki (egy pillanatra mintha Mackeepert láttam volna, de mire felfogtam már mentem az installra) és valóban jár vele egy MacKeeper.
Ezután spotlight keresés/AppCleaner/Adware Magic/BitDefender futtatás után se talált semmit a gépemen. Akkor úgy néz ki, hogy szerencsésen megúsztam a dolgot, vagy még nézzek utána valahol? "Tünetek" egyelőre nincsenek, se popupok, semmi.

(#31840) llaszlo válasza drzozo (#31797) üzenetére


llaszlo
veterán

A double commander-t próbáld ki. Nem egy TC, de ez a legjobb alternatíva osx-en. Én csak ritkán használom, de olyankor nagyon jól jön.

(#31841) Sapphi válasza randras (#31838) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Ebben az esetben csak ajánlani tudom. :)

(#31842) Beethoven


Beethoven
tag

Sziasztok!

Vettem egy 2009-es MBW 5.2 gépezetet.
A gyári 160as vinyója helyett veszek bele egy 128as ssd-t és feltelepíteném a Yosemite-t.
Ehhez keresek valakit aki pendrive-ra csinálna osx10.10-es telepítőt nekem. Persze honorálnám, nem ingyen kérem.
Privátban írjon aki tud segíteni ezügyben.
Köszönöm

Üdv.
Beethoven

(#31843) drzozo válasza Peetey91 (#31839) üzenetére


drzozo
senior tag

Én tegnap tettem fel az áruházból, de miután rákattintok, nem nyitja meg az appot, csak hagyja, hogy a dock-ban "ugráljon". Úgyhogy maradtam a VLC-nél, az eddig vitt mindent.

(#31844) Ragnar95 válasza Beethoven (#31842) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Te is tudsz csinálni magadnak kb 10 perc alatt, pont valamelyik nap írta le valaki a menetét itt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31845) Peetey91 válasza drzozo (#31843) üzenetére


Peetey91
senior tag

Igen, a storeból letöltve nem akar mást is feltenni. A VLC nálam nem százas, néha megakad pár másodpercre, valamint ha torrent kliens fut mellette akkor vállalhatatlanul beszaggat (még akkor is ha az éppen futó filmet nem is seedeli)

[ Szerkesztve ]

(#31846) Ragnar95 válasza drzozo (#31843) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ne onnan telepítsd, mivel ott régebbi verzió van csak fent, nem a legújabb.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31847) Beethoven válasza Ragnar95 (#31844) üzenetére


Beethoven
tag

Ha meg tudnám csinálni nem kértem volna segítséget ezügyben.
Már sokszor nekifogtam de sosem sikerűlt. Még a beszéljükmac-en írta le egy tag szájbarágósan de sokszori nekifutásra sem jött össze így hát feladtam. Talán úgy menne a legjobban ha valaki leülne mellém és lépésről lépésre mondaná a menetét én meg csinálom.

(#31848) randras válasza buvartacsko (#31812) üzenetére


randras
veterán

Na mostmár tényleg felraknám, de ismét szembesülök azzal amit már külső partícionáló program alól is tapasztaltam, hogy partíció szinten teljesen telinek látszik minden partíció, pedig nem az.

Egész pontosan: [link] [link]

Maga a program amúgy 780 megát hiányol az OSX partícióról, ha elnyomom odáig, ez automatikusan mellé, vagy a helyére telepítené? Mert 90 gigának sokallom, 10-nek meg keveslem.

[ Szerkesztve ]

(#31849) tDr1v3r válasza drzozo (#31843) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ne a Store-ból rakd fel hanem a hivatalos oldalukról, az frisebb.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#31850) 800.henrik


800.henrik
senior tag

2 kérdés :D

hogyan lehet kikapcsolni a laptop képernyőjét, ha külső monitorral használom?

hogyan lehet nagyítani a képet? nem csak a betűket, hanem az egészet.

Yosemite 10.10.3

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.