Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94651) Z.É.T. válasza lacafaca (#94648) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Remélem első voltam, imádom a kérdőíveket :DDD

(#94652) radi8tor válasza Z.É.T. (#94651) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ki kell, hogy ábrándítsalak. ;)

⭐ Stella

(#94653) lacafaca válasza Z.É.T. (#94651) üzenetére


lacafaca
őstag

ki kell ábrándítsalak benneteket, én voltam az első :P

holnap estefelé lezárom és be fogom linkelni az eredményt (bár már most is meglepő ;] )

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94654) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Eléggé magyaros lett. Visszajelzés nuku, nem látjuk hol áll az eredmény! ;]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#94656) Z.É.T. válasza radi8tor (#94652) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Francba! :D
(csak a beírása után két perccel láttam laca bejegyzését, legközelebb tuti nem mosok kezet, ha jelez a telóm! )

#laca: na ez így nagyon nem korrekt! Az, hogy a végeredményt csak te látod, már megszoktuk a nemzeti konzultációnál, de hogy még elsőnek is töltöd ki, az több a soknál! :D

[ Szerkesztve ]

(#94657) Wn2tl válasza Stanlee (#94602) üzenetére


Wn2tl
tag

"hogy Parcin kivul mar szinte mindenki kapott oltast vagy behivot a forumtarsak kozul."

Én sem kaptam, mert eleve nem regisztráltam, és nem is fogok. :DDD

(#94658) csurenzoo válasza snecizero (#94647) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

Addigra a mircochipekhez is lesz "crack".

(#94659) headhunter válasza lacafaca (#94653) üzenetére


headhunter
addikt

80/20 vagy 90/10% ?

(#94660) radi8tor válasza Z.É.T. (#94656) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jajj ne legyél már FOMO :N (vagyunk elegen azok :P )

⭐ Stella

(#94661) Z.É.T. válasza radi8tor (#94660) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Több szakmámban/foglalkozásomnál is alapkövetelmény :D

(#94662) Hieronymus válasza Z.É.T. (#94631) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Itt is szerepelt minimum három - négy tanulmány erről, elsősorban génhiba lehet az ok, eddig egy ilyet valószínűsítenek és egyről bebizonyosodott."

A tanulmány nem feltétlenül azonos a kutatással. A kutatásból akkor lesz bizonyított tény, ha több kontroll kutatás azonos eredményt mutat. Az eredménynek bármikor reprodukálhatónak kell lennie.

Tele van a net egymásnak ellentmondó információkkal.
Az előtted lévő hozzászólásban linkelték be "tényként" nekem, hogy "...állapította meg a Bécsi Orvostudományi Egyetem tanulmánya." A cikk forrása az MTI.
Megkerestem az eredeti közleményt. Csak egy kattintás.
Ebben az van, hogy NKG2C receptorok hiánya jelentősen gyakoribb volt a kórházban ápolt betegek esetében.
Nem azt írták, hogy mindegyik esetében. ráadásul ez "csak" sejt szintű eltérés. És nem is biztos, hogy hiba.

A dolog jelentősége a hatékony covid gyógyszer kutatásában lehetséges.

A többi eset genetikájára nem tudok érdemben reagálni. A hallottam és olvastam azt, hogy valahol valami le volt írva. Nem tudományos megközelítése a problémának.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#94663) lacafaca válasza Z.É.T. (#94656) üzenetére


lacafaca
őstag

jó legyen..átállítottam :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94664) radi8tor válasza lacafaca (#94663) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Not gud, mert így csak bejelentkezve lehet szavazni :D

⭐ Stella

(#94665) Đusty válasza lacafaca (#94663) üzenetére


Đusty
addikt

És akinek nincs google fiókja?

(#94666) flash-


flash-
veterán

Más 35 körüli egészséges ember is kapja a védőoltást?
Több ilyen ismerősöm van.
Ez azért lehet mert a háziorvos már minden időst és beteget beoltott?. De akkor nem inkább tovább kéne adnia a vakcinákat olyan orvosoknak akik még nem tudtak mindem időst beoltani?
Vagy azoknak akik az oltasi sorban kovetkeznek?
Erdekes hogy igy nem kell betartani az oltási sorrendet

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#94667) lacafaca válasza radi8tor (#94664) üzenetére


lacafaca
őstag

ne akarjál szavazatot halmozni :P

Đusty az nem tud sajna...másképp nem lenne valid, mert 100x is szavazhatnál bocsi. tényleg érdekel a válasz, szertnék tiszta és korrekt képet

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94668) azka79 válasza lacafaca (#94648) üzenetére


azka79
aktív tag

Nem jó a kérdőív, így a helyes:

- Igen
- Nem
- Káposzta

(#94669) Qtya123 válasza lacafaca (#94653) üzenetére


Qtya123
őstag

75% vs 25% eddig.

Én azt hittem úgy 90% igen, 10% nem lesz, bár még olyan sokan nem szavaztak. Környezetemből, család, rokonok, munkatársak indulok ki. Ez úgy kb 60 embert jelent, abból 5-en vagyunk, akik nem oltatunk.

Jó mondjuk én még jó ideig, ha akarnék sem kaphatnék, valamint korábban kifejtettem, hogy nem oltásellenes vagyok, hanem várni akarok 1-2 évet, hogy letisztuljon a kép. Akkor talán.
Nekem egyelőre ez így túl sok kérdőjel, de tisztában vagyok vele, hogy biztosabb oltatni, mint nem.

[ Szerkesztve ]

(#94670) radi8tor válasza lacafaca (#94667) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na így hogy bejelentkezős még egyet tudtam. :P

⭐ Stella

(#94671) lacafaca válasza Qtya123 (#94669) üzenetére


lacafaca
őstag

pacsi...én is megvárok pár "visszahívást" aztán majd eldől...patópál az igazi nevem :DDD

mocsokmacs :DDD :P

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94672) radi8tor válasza lacafaca (#94671) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Áháá, szóval a szavazás arra való, hogy döntsünk helyetted. :P

⭐ Stella

(#94673) zilazil válasza Qtya123 (#94669) üzenetére


zilazil
senior tag

Nálunk a családban mindenki oltat, de az ismerőseim, barátaim körében félelmetesen magas az oltást elutasítók aránya..

(#94674) lacafaca válasza radi8tor (#94672) üzenetére


lacafaca
őstag

nem dehogy...megvárom, hogy bezombultok vagy sem, aztán már legyintek egyet...ha be, akkor eljátszom majd will smith-et, ha nem akko meg úgy is nyájimmun lesz és már nem köll vele foglalkoznom :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94675) catroot


catroot
veterán

Múlt hét elején 2 kollegám nem jött dolgozni, az egyikük tesztje pozitív lett.

A másiknak mivel csak hőemelkedése volt és kapart a torka, így nem tesztelték, mondván nem kovid.

Most írtam rá, hogy mi a helyzet vele és írta, hogy elment a szaglása, így már kértek tesztet és pozitív lett.

Már akkor sem értettem, hogy miért nem tesztelték az elején. Mázli, hogy nem jött dolgozni végül.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#94676) Wn2tl válasza Hieronymus (#94627) üzenetére


Wn2tl
tag

"Én még nem láttam olyan kutatást, ami meghatározta volna mely génekhez vagy géncsoportok köthető az eredendő immunitás."

Pedig a who tavaly pontosan adott pár RS számot amik nagyobb kockázati faktor jelentenek. Mint pl. rs233575 (A)
Olyan mennyiségű irodalom van mögötte, ha rákeresel (rs233575 covid), hogy egy élet nem elég végig olvasni. És ez csak egy a sokból.

(#94678) S110rgyuri válasza lacafaca (#94653) üzenetére


S110rgyuri
csendes tag

Ki kell hogy ábrándítsak mindenkit. Én már a kérdőív előtt tudtam a válaszomat :) Úgyhogy én nyertem :DD

Kb. két hete. Előtte is tudtam, csak akkor más lett volna :)

(#94679) #49155328 válasza #20749568 (#94677) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nyáron nincs vírus, talaly se vót, idén se lesz. ;]

(#94680) Drizzt válasza flash- (#94666) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Legutóbb azt írták, hogy a 65 év feletti regisztráltak 83%-a kapta meg. A háziorvosok elvileg megkapták a teljes listát, meg néhány irányelvet, hogy mi alapján szelektáljanak, de alapvetően egyéni döntésükre van bízva. És igen, sok helyen elfogyott ezek alapján a 65 év feletti. Kb. 1, max. másfél hónap múlva az összes mostani regisztrált is el fog fogyni, ha nem esik vissza nagyon a napi ~50e oltás.

I am having fun staying poor.

(#94681) hellboy


hellboy
csendes tag

A 40000 pfizer/moderna vakcina helyett nem inkább AZ-t kellene a cseheknek adni?
Csak van még náluk 20e be nem oltott 60 éb feletti is

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#94682) szabi__memo válasza catroot (#94675) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mert nincs rá kapacitás. Ha lenne többször ennyi beteg lenne

(#94683) lacafaca válasza S110rgyuri (#94678) üzenetére


lacafaca
őstag

lesz 2. is (ha minden igaz), így nyugodtan nyomjad az igent ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94684) szabi__memo válasza lacafaca (#94683) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Káposztáról rádszálló szúnyog fog végezni veled.
Már holnap baj lehet..

(#94685) Csatravi válasza radi8tor (#94670) üzenetére


Csatravi
senior tag

Leadtam volna én is az igen szavazatot de nincs fiókom. Így szart sem ér.

(#94686) Micsurin válasza #20749568 (#94677) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Milyen beszarizás és rettegőzés lesz itt nyáron az emberek közt... ki melyik buboréknak fog ugye hinni. Anyu kezdődik... :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#94688) lacafaca válasza szabi__memo (#94684) üzenetére


lacafaca
őstag

majd csinálnak rá egy ojtást :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94689) flash- válasza Drizzt (#94680) üzenetére


flash-
veterán

De sok 40-50 koruli kronikus beteg még nem kapta meg

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#94690) this is life válasza lacafaca (#94688) üzenetére


this is life
Ármester

De azzal majd , csak a szúnyogokat oltják be a regisztrációs lista alapján :DDD .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94691) daneel_hu válasza zilazil (#94673) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nálunk a családban mindenki oltat, de az ismerőseim, barátaim körében félelmetesen magas az oltást elutasítók aránya.."

Ők fogják csinálni a szeptember-októberi hullámot.
Csakhogy akkor már lehet nem fogunk zárni.

[ Szerkesztve ]

(#94692) ubyegon2 válasza hellboy (#94638) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen, nem mondták az első oltás után?

:N

Konkrétan azt mondták, azt a papírkupacot kell vinni, amit kapsz, oltási karton és a jelentkezési lap alapján kitöltött, kinyomtatott papír.

Akkor is lehetsz lázas, vagy közben elkapod a covidot, vagy a 25-35 nap alatt várandós leszel

Ha valaki addig lázas lesz és elmegy*, az elmebeteg, ha elkapod a covidot, azt vagy nem is fogod tudni, mint most sem vagy ledózerol, a várandósság meg milyen kockázat, ha az első már benned dolgozik? :N Egyébként majd ott ezeket a kérdéseket felteszik, de még egyszer ugyanazt a papírt nem kell kitölteni, minek?

*bejáratnál úgyis kiszúrják a lázat

[ Szerkesztve ]

(#94693) catroot válasza szabi__memo (#94682) üzenetére


catroot
veterán

Mondasz valamit.

Ha csak az elvégzett tesztek : pozitív eredmények arányát nézem, az is beszédes. :(

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#94694) Ricardo válasza daneel_hu (#94691) üzenetére


Ricardo
félisten

És ők fognak hangosan óbégatni hogy mennyi hullám van.

(#94695) ubyegon2 válasza lacafaca (#94648) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

vagy csak egyedül én vagyok-e a hüle

Laca koma, ha megnyugtat, akkor ne aggódj, tuti nem egyedül vagy hülye! Viszont kiemelkedő tehetségnek bizonyultál mindeddig. Most jobb neked, ha ezt tudod? ;]

Ezt a fűszerhasználattal kapcsolatos agyamentséget se értem, mert mindenki tudja miért fűszeresebb ezerrel a mexikói konyha a skandinávnál. Néha nagyon el tudtok képeszteni ezzel a mostjöttemamarsról tipusú ökörségetekkel. :N

A savanyó káposztát meg senki nem bántja, max itt a topikban kultikussá vát, de nem a káposzta hibájából, hanem ahogyan arról eleinte áradoztál. Pedig ezt aztán mindenki ismeri és olyan amilyen, se nem több se nem kevesebb, mint ami eddig volt. Viszont bárminek túlzott varázserőt tulajdonítani elég marhabarom dolog.

(#94696) azka79 válasza ubyegon2 (#94695) üzenetére


azka79
aktív tag

"csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot"

(#94697) lacafaca válasza ubyegon2 (#94695) üzenetére


lacafaca
őstag

majd az idő eldönti azt ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94698) Csatravi válasza ubyegon2 (#94692) üzenetére


Csatravi
senior tag

"..de még egyszer ugyanazt a papírt nem kell kitölteni, minek?"

Nálunk is kérték a 2. szurinál is.

(#94699) bigdady válasza Drótszamár (#94654) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hogyne látnánk. Tényleg egyszerű lett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#94700) Angelina87


Angelina87
tag

Rokon ma hívott, jóbarátja "oltakozott" és 4 nap után bevitték coviddal!!
A mentősök már csak annyit kérdeztek, hogy lett-e oltva, mert akkor be kell vinni!!!
A szobába, ahová fektették, mindenki oltás után került be, több-kevesebb idővel...

Most ha tényleg ennyire tájékozatlanok az emberek és oltunk, de megindulunk utána mint a csürhe...- ha ez a gond, akkor Kurva nagy bajok vannak itt.... !!!! :(

De kérdezem én... Ha ez így van, hogy ennyi bajt okoznak az oltással, akkor a jajdejó, vezetünk az oltottságban az egész UNIÓ-ban helyett, miért nem azt nyomják, hogy emberek, aki megkapta az oltást, maradjon otthon a fenekén, had alakuljon ki az oltottság :W

És a másik legnagyobb baj, hogy én ezek után megint oda lyukadok ki, hogy hadd kérdőjelezzem már meg, kell-e nekem ez az oltás,,,, mert nagyon sok rosszat hallok! Ja és a mai az nem csak mende-monda... sajnos!

Ettől függetlenül lebeszélni senkit nem akarok, ne értse senki félre, menjen mindenki oltakozni csak utána maradjon 2 hétig otthon!!! és aki meg karanténba van, elhiszem, hogy nagyon nehéz, de maradjon otthon!!!, mert egyre több sztori van erről is, h ez sincs betartva... !!! :W

Bocs mindenkitől, de kikelek már magamból...

" A világon vendég vagyok."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.