Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94451) lacafaca


lacafaca
őstag

#6541 mondtam én, hogy várjad meg az első visszahívást... :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94452) ubyegon2 válasza lacafaca (#94333) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mondjuk ezt az ilyen mindentbele nyúltápokra is, kb amik sokfélék, de senki nem képes azonosítani az összes komponenst, ami a zacsiban van!

Te meg ezt írod Laca komám:

ismét tévedsz...pontosan rajta van minden összetevő...csak azért nem linkelem ide a matricát

Ennyire limbóagyúnak nézel megint. :D Az agyam eldobom, hogy már zalában a zugpiacokon árulók is QR kódot nyomatnak a zacsira, de ennél nagyobb parasztvakítást Lacaaaaaaaaaaa! Én mondjuk leolvasom a QR-ből, hogy mik vannak a zacsiban. És? Attól még fogom tudni azonosítani? Nem. Akkor tévedek Laca komám? Nem! Az van, hogy hajtod, mint a pereces, de nem értelmezed, amit írok, pedig direkt mellőzöm a szofisztikált baromságaimat, mivel minap ilyen irányú kéréssel fordultál Parci nagymester fal- és kapcsolatépítő Dr-unkhoz.

Most komolyan Laca.....QR kód? Ezzel vakítod a parasztokat? :D Gondolod a fináncok majd nem tudnak vele mit kezdeni? ;]

az élet iskolája..nem vót itt semmi okj-s tanfolyam/jó pap holtig...tudod

Jó pap Laca? Az olyan, mint a jó politikus? Ne nevettess már....

(#94340) Aweriot

"Jó bort mérnek Füreden és Kaposvár-bahha-rahha-rahaha,
igyál jó pajtásom, tőled nem sajnálom, rahahaha
AZ oltást belédvágom hahahahaha."

Atyaég! Ez a somogyi népies művészet elég kemény. :DDD

(#94346) perempe

Nem bántalmaznak ilyenkor legalább picit a többi utasnépek? ;]

[ Szerkesztve ]

(#94453) lacafaca válasza ubyegon2 (#94452) üzenetére


lacafaca
őstag

húúú...ma vótá locsolni? :DDD
nem a qr-on vannak az összetevők, oda van írva...magyar, értelmezhető szavakkal...qr-on a weboldalunk és egyéb elérhetőségek vannak, aki akarja leolvassa, aki nem érti, nézheti matyó ööö zalai hímzésnek :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94454) t72killer válasza lacafaca (#94448) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem stimmel, elég ehhez a magyar elhunytak koreloszlását megnézni - főleg annak fényében, hogy a fertőzöttek meg a mozgó-dolgozó korosztály főleg.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#94455) Z.É.T. válasza lacafaca (#94448) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Volt már erre több tanulmány is, itt is (vagy a komolyban) szerepelt, de ez inkább pont azt támasztja alá, amit 6-8 hónapja írogatok a saját köreimben tapasztaltak alapján.
Azaz, nem az idősekre kevésbé veszélyes, hanem mindenkire az, korra, nemre, táplálkozásra, lelkiállapotra való tekintet nélkül, aki a génruletten rossz színre tett. (és persze vírusdózis!)

Aki a saját alapregulációjának optimumán van (értsd: makk egészséges), az jobb esélyekkel fut neki, mint ugyanez a személy felborult, károsodott, legyengült immunrendszerrel. (maximumon kábé senki nincs, légszennyezés és tsai)
Ellenben egy McDonald's zabáló idegroncs is simán átvészeli, ha mázlis.
Szóval, még mindig az a helyzet, hogy nem létezik egyetlen golyóálló módszer sem, ettől függetlenül nagyon fontos, hogy amit mi magunk megtehetünk, azt tegyük meg.
Kaja, napfény, mozgás, relax, védekezés, immunizálás.
És aki golyóálló káposztamellényben van, az is ugyanezeket, mások érdekében IS.

[ Szerkesztve ]

(#94456) bigdady válasza #49155328 (#94332) üzenetére


bigdady
nagyúr

Volt tünete valami oltás és az utáni napon vagy semmi?

(#94457) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Regisztrációtól számítva nagyjából hány nap múlva látszódik aktívnak a lekérdezős oldalon az oltásra való jelentkezésem?
Kitöltöttem, elküldtem az űrlapot még 3 napja, most kíváncsiságból megcsináltam a lekérdezést és ott azt írja, hogy még nem érkezett be.
Tudom, türelem, de úgy tűnik, hogy nálunk már oltják a korombelieket is (~25 év).

#KeepFightingMichael

(#94458) lacafaca válasza Z.É.T. (#94455) üzenetére


lacafaca
őstag

kifelejtetted a napi szinten marokszámra bekapkodott pirulákat :P

ha a védekezést akartad kiemelni a végén védésként nyugi, miattam senki nem fog elpatkolni, erre mérget vehetsz ;) (látom kiegészítetted...nem fogok oltatni, erre is...immunizálom én magamat, meg a családomat, de úgy is meglesz a "nyájcucc" -ami az elején még ugye úgy volt kommunikálva, hogy nem lehetséges, de ez most mindegy- és mindenki lenyugszik)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94459) perempe válasza ubyegon2 (#94452) üzenetére


perempe
addikt

Kb. 5-10 alkalommal játszottam meg ezt, olyankor már alig vannak a buszon.

szerintem éneklem olyan jól, mint aki fellép az Erkelben; persze a teljes szerepet nem tudom.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#94461) bigdady válasza Z.É.T. (#94423) üzenetére


bigdady
nagyúr

Miért? Egy astra is 76% nem? Vagy 3 hónap múlva már 0%-ra csökken vagy mi? Vagy meddig 76%
Korhazba kerülést 100%-ban el lehet kerülni eggyel is nem?

[ Szerkesztve ]

(#94462) Z.É.T. válasza lacafaca (#94458) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nem, nem felejtettem ki, csak nem számottevően befolyásolja a végkimetelt.
(gondolom olvastad az egyik temetés utáni beszámolómat)
Sőt, ha valaki például egy veleszületett betegségre szedi a megfelelő gyógyszert, az jobb eséllyel indul, mint aki elhanyagolja.

(én ötévente, ha bekapok egy pirulát, abszolút nem vagyok gyógyszerpárti, a vitamin meg akkor jöhet, ha nem áll módomban a megfelelő mennyiséget kiegyensúlyozottan bevinni táplálékkal, stb)

(#94463) pjtr


pjtr
aktív tag

Sziasztok!

Arra gondoltam, ha megyek az oltásra, és előtte reggel csinálok itthon még egy gyors tesztet (CLUNGENE COVID-19 IGG/IGM ANTITEST GYORSTESZT ) mert van itthon, akkor talán nem szívom be, mint a barátomék szülei. Ők múlthét szerdán sputnyikot kaptak, hétfőre kórházba kötöttek ki mindketten, valószínűleg már fertőzöttek voltak, nincsenek túl jól :(

Mennyire megbízható ez a teszt?

Van lehetőségem oltást választani Pfizer/Sputnyik. Persze ha odaérek, és nincs a általam kiválasztott oltás, akkor ha akarom elfogadhatom azt, ami épen van a kettő közül.

(#94464) Z.É.T. válasza bigdady (#94461) üzenetére


Z.É.T.
őstag

A kórházba kerülést egyik vakcinával sem 100%-ban kerülöd el, még a második dózis után sem.

(#94465) lacafaca válasza Z.É.T. (#94462) üzenetére


lacafaca
őstag

hát...ezt érdekes pont tőled hallani...akkor nem, nekem mindegy ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94466) Z.É.T. válasza lacafaca (#94465) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Mmint mit?

(#94467) lacafaca válasza Z.É.T. (#94466) üzenetére


lacafaca
őstag

hogy a mindenre is gyógyszerszedés nem befolyásolja az immunredszer állapotát

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94468) bigdady válasza Z.É.T. (#94464) üzenetére


bigdady
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

(#94469) Z.É.T. válasza lacafaca (#94467) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Én ilyet soha, sehol nem állítottam.
Borzasztónak tartom, hogy emberek mindenre kapkodják a bogyókat (amik százszor kockázatosabbak a vakcináknál), a legjobb barátom anyukája másfél éve hunyt el, éveken át tartó napi 2-3 fájdalomcsillapító szedése okán. ("nem tudtam, hogy káros" felkiáltással)
Nagyon is ellene vagyok az indokolatlan gyógyszerszedésnek.
Az is rontja az immunrendszert.

Azt mondom, hogy nem ezen múlik, csomó kövér, gyógyszeres, többszörösen krónikus beteg ismerősöm vészelte át viszonylag enyhe tünetekkel a vírust, míg több makk egészséges és akár fiatal ismerősöm meg elhunyt, köztük tanyán élő, vitorlázó bioember is.

Tehát azt mondom, hogy elsősorban genetika, másodsorban vírusdózis (bár ez fordítva még igazabb) és utána jön minden más.
Egy éve még csak logikus volt, mára pedig sokszorosan bebizonyosodott, hogy ez a tényvalóság.

(#94470) Z.É.T. válasza bigdady (#94468) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ne azt nézd, mit írnak, hanem a valós tapasztalatokat.

(#94471) lacafaca válasza Z.É.T. (#94469) üzenetére


lacafaca
őstag

elbeszéltünk egymás mellett...én arról hadováltam ;) te meg másról..így ok :R

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94472) ubyegon2 válasza radi8tor (#94379) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A legdurvább élményünk görögdinnyével volt. Mikor felvágtuk kb 1 liter víz folyt ki belőle.

Mi bajod volt azzal, biovíz volt, nyilvánvaló! Biogazda bio injekciós tűvel megoltakoztatta a biodinnyét. :D

Kb fél éve egyedül járok vásárolni, egy kis akciós szerszám fogdosás kijár nekem is.

Na ja, még jó, hogy nem akkor fogdosol szerszámokat, mikor ott az asszony is.... :N

(#94386) radi8tor

Én már többször gondolkoztam azon, hogy átnevezem a topikot Lazáról Lacára.

Merült már fel igény többször erre! Főleg, hogy így ír Laca is, hogy "fölkiáltójel"...talán kevesebb Orbi szöveget kéne bambulnia!

[ Szerkesztve ]

(#94473) bigdady válasza Z.É.T. (#94470) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nincs valós tapasztalatom astrával egyszer oltott súlyos betegről pláne kórházba kerültről. De két oktással rendelkezőről sincs még ennyire sem.
Neked van? Mennyi? Valahol valami cikk a britekről ekapcsán volt? Addig csak azt tudom nézni akit írnak.

[ Szerkesztve ]

(#94474) lacafaca válasza ubyegon2 (#94472) üzenetére


lacafaca
őstag

elkezdenék neked zalaiul írni, felét nem is értenéd :D főleg ha meghallanád a kényes füleddel a tájszólásomat :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94475) 8th válasza lacafaca (#94430) üzenetére


8th
addikt

egész életemet a gyógyszermentes és egészséges alapokra helyeztem + egyik napról a másikra nem túl szerencsés kilépni a gyógyszermaffia békjójából

Aztán csak okosan nehogy úgy végezd mint szegény guga.

(#94476) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Z.É.T., bigdady:

Ennél frissebb szakcikk jelenleg nincs az AZ és a brit variánssal összefüggésben.

2021.03.30. a tanulmány megjelenése

A lényeg a táblázat.

A lényeg, hogy az AZ a brit ellen 70 százalékos védelmet nyújt. A súlyos lefolyástól elméletben 100 százalékban véd.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#94477) lacafaca válasza 8th (#94475) üzenetére


lacafaca
őstag

ha egyről beszélünk, őt a cefre vitte el :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94478) 8th válasza lacafaca (#94477) üzenetére


8th
addikt

:(( Nekem jó barátom volt. Fiatal kora óta brutális magas volt a vérnyomása az is vitte el végül. Semmi köze az életvitelének ehhez.

____
Saját kérésére módosítva.

[ Módosította: #40993792 ]

(#94479) daneel_hu válasza bigdady (#94468) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azért ez az Astrálzenekar 650 ruppós ára betyáros. :C
Nem csoda, hogy kicsinálják őket.

(#94480) bigdady válasza daneel_hu (#94479) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mióta ezt mondom :DDD

(#94481) ubyegon2 válasza lacafaca (#94474) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

elkezdenék neked zalaiul írni, felét nem is értenéd

Fene tudja, anno mikor felkerültem Pestre, a suliban mindenféle népek voltak, még tán zalai is. Somogy meg Salgótarján környéke volt a legviccesebb. Mégis taktikai alapon a másik debreceni koma beszédét cikiztem legtöbbet, pont azért, hogy más inkább ne tegye. Azt nem könnyen toleráltam volna debreceniként. ;]

De akkor aszondod, hogy ez a fölkiált a felkiált helyett ez zalai stílus? Orbán haverod nem zalai, azt ugye tudjuk. :N

(#94482) lacafaca válasza 8th (#94478) üzenetére


lacafaca
őstag

:U bocsánatelnézést, de én ezt honnan tudhattam volna? abból a pár cikkből, amit olvastam, meg 1-2 videóból, amin sorakoztak az italok elötte...nem szórakoztat a halála, mivel semmit nem tudtam róla, meg ...ehh..mindegy is

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94483) lacafaca válasza ubyegon2 (#94481) üzenetére


lacafaca
őstag

igen...forródróttal vagyok összekötve a főnivel :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94484) attiati


attiati
veterán

Oltásra várva ülök a váróban.
Pörgetem telefonon a facebook hírfolyamot.
A reklámok videója és hangja automatikusan elindul (gondolom másnál is így van).

Síri csönd a váróban. Erre elkezd üvölteni a telefonomból a fidesz hirdetés:

"Brüsszel elhibázta..." :))

Persze hangos röhögés tört ki :)

[ Szerkesztve ]

(#94485) Chesterfield válasza attiati (#94484) üzenetére


Chesterfield
senior tag

:DDD :DDD :DDD

(#94486) ubyegon2 válasza lacafaca (#94483) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lószart! Akkor már nem ilyen bionyúltáppal iparoskodnál. :N

Egyébként elképzeltelek benneteket jó vastag dróttal átkötözve, ami fel tud ízzani, mint annak a supercsajnak a kötele, ha valakire rádobja. Nem ugrik be a pontos neve, pedig nemrég néztem egy 4+ órás filmet, abban is benne volt. Meg a batman is, később superman is életre keltődött és mégsem zombi lett. :Y

(#94487) radi8tor válasza ubyegon2 (#94486) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

WunderschönWoman

⭐ Stella

(#94488) bajtokarpi válasza t72killer (#94418) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Első nekifutásra talán le kéne oltani a regisztráltakat. Az meg aki oltatni szeretne miért nem regisztrál? Ja, mert meg kell adni az e-mail címet, meg telefonszámot? Ne vicceljünk már de komolyan? Mitől félnek ezek az emberek?

battletag: bossi#2666

(#94489) attiati válasza Chesterfield (#94485) üzenetére


attiati
veterán

Asse' tudtam hogyan nyomjam ki hirtelen :D
A váróban mindenki Brüsszelnek köszönhette az oltását.

(#94490) lacafaca válasza ubyegon2 (#94486) üzenetére


lacafaca
őstag

jó volt a sejtésem...te ma locsolkodni vótá ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94491) Braavos válasza bajtokarpi (#94488) üzenetére


Braavos
tag

(#94492) ubyegon2 válasza radi8tor (#94487) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, aaaa zaz, bár így még nem olvastam. Annyi ugrik be mindig róla, hogy a zsidóhugi, de ezt meg ugye nem írhatom ide, mert népek megnevezése helytelen, meg winettuzni sem szabad.

De nekem amúgy határozottan bejön a hugi. :K De az a vizicsoda csaj is szimpi eléggé.

(#94490) lacafaca

jó volt a sejtésem...te ma locsolkodni vótá ;]

Miiii? Te tiszta marha vagy! :D Évtizedek óta nem idiótáskodom ezzel, akkor elég húzós volt az utolsó, de csak többek elmeséléséből tudom. Azóta nem kísértjük a sorsot. :N Nemnem, ez a sputnik szuri hatása! ;]

Ja b+ Laca, nem is ma kéne menni locsolkodni! Zalában igen?

[ Szerkesztve ]

(#94493) lacafaca válasza ubyegon2 (#94492) üzenetére


lacafaca
őstag

csak nehogy lassan átváltsál cirilre, mert nem fogják érteni amit amúgy is nehéz magyarul is :P

minyá (zovut) mehetsz, már csak pár perc és holnap van :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94494) t72killer válasza Z.É.T. (#94470) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Attól, hogy ismersz 13 embert, akikből 6 ilyen, 7 olyan oltást kapott, még nem fogod kikalkulálni, hogy az AZ csak 59%os hatásfokú. Apropó, ha ez megáll, azzal együtt, hogy a Pfizer 90+%, akkor köszi én se kérek Astrát.

#94476: a brit verzió a jelen - de mire a most oltottak eljutnak az "immunitás"ig (2.dózis+2hét) jóisten se tudja, hogy a New York-i vagy a D-Afrikai lesz a fejünk felett.

#94488: arról volt szó, h nemsokára kész vannak a regisztráltakkal, ill. a regisztrált válogat, nem elérhető, stb - miközben megrottyan az oltóanyag a rendelőben.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#94495) ubyegon2 válasza lacafaca (#94493) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Vágom a cirillt amúgy nagyon! Még elolvasni is tudom többnyire. ;)

Ja, mindjárt holnap van, de előre rosszul vagyok, nem az oltástól, hanem a hosszú soroktól, sose bírtam a tömeget, most meg különösen nem vágyom rá. :(

(ja hogy Te a locsolkodásra gondolsz, én meg az oltakozásra)

[ Szerkesztve ]

(#94496) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Üdv!
Egy nappal az első oltás előtt vettem észre, hogy csökkent az íz érzékelés, szaglás totál elment. Köhögés is volt egy napig de semmi extra, annak már 4 napja. Azóta volt egy kis fejfájás, gyengeség, de azóta viszonylag tünetmentes voltam. Ilyenkor mi a teendő? Oltás így bukó gondolom.

(#94497) BalanceR


BalanceR
addikt

Ismét egy korrekt "helyzetelemző" videó ázsiából:
Ázsiába szakadtam

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#94498) t72killer válasza Pietrosz (#94496) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mármint ma mennél oltásra? Igen, úgy tűnik felesleges (konkrétat egy PCR mondana), mert kaptál egy adagot élesben, most 0 értelme elmenni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#94499) radi8tor válasza t72killer (#94498) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyrészt, másrészt covid tünetekkel be sem teheti a lábát az oltóhelyre.

⭐ Stella

(#94500) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Regisztráltam én is de még nem hívott a doki. Gondolom így 39 (lassan 40) évesen valahol a sor végén lehetek.
A kérdésem hogy van olyan oltóanyag amit jobb elkerülni vagy teljesen mindegy melyiket adják be nekem?

Üdv:Viktor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.