Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94151) andor80 válasza andor80 (#94150) üzenetére


andor80
senior tag

"Megnevezni megbélyegezn"

lejárt a szerk
Szésőségnek legvége pólusnak megnevezni megbélyegezni

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#94152) Ezekiell válasza andor80 (#94150) üzenetére


Ezekiell
veterán

A kettőtök közötti rendszeres konfliktusra és nagyon eltérő véleményre akartam csak utalni csupán, semmi személyes nem volt benne, nekem nincs semmi bajom se veled se vele :) Szóval ne vedd bántásnak, nem annak szántam, bocs :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#94153) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Kozben megjott a masik batyam behivoja is, AZ-re, jovo keddre. Nem tudom pontosan hol, de Budapesten. O 43, relevans kronikus betegsege nincs. Szoval igy a csalad atoltottsaga mar 75% lesz jovo heten. De erzem mar, hogy kozelit az enyem is.

Amugy most jutott eszembe, nezegetve a fehergyarmati kepeket, hogy amikor vissza kell mennem rendelesre kontrollra, illetve remelem lassan oltasra is, akkor majd szepen radobok az ffp2-re kivulre is egy extra sebeszi maszk reteget. Enni nem ker, de csak van ertelme.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#94154) pw12345 válasza csapee (#94149) üzenetére


pw12345
aktív tag

Gócpontban kajálni/piálni/pisálni/kakálni nem túl bölcs elhatározás. Ki kell bírni azt az időt, persze időseknél, inkontinenseknél, felelőtleneknél ez probléma lehet. Anekdotikusan 10-ből 4 oltott egyben a covidot is beszedi, kettő kórházba is kerül: ez az ára a szervezetlen, turbó oltakozásnak, meg az alapvető higiénia hiányának. Mindenképp rizikós már maga az oltási folyamat (néztem, mintha a Tesco kasszás oltana, ahogy a kasszában van) és a tömeg, nem kell megspékelni még gasztronómiával is. Láttam híradásban nyugger leveszi a maszkot a tömeg közepén és elkezd burkolni... aztán kifelé menet meg már maszk nélkül jönnek nálunk, másnap unokázás, azt hiszik ez rögtön 6. :U

(#94155) Hieronymus válasza freeknight (#94131) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A teszt jó és hasznos dolog. Volt, ...."
Akkor csak bonyolult és lassú tesztek álltak rendelkezésre. Most sokkal jobb a helyzet.

"Ilyen nagyarányű terjedéssel, többszázezres aktív fertőzöttszám mellett már csak a lezárások maradnak, mint egyetlen lehetőség."

A lezárás nem pálya. Németeknél a könnyű lezárás után komolyabb lezárás alatt emelkedik a napi fertőzöttek száma. Nincs hova/jobban zárni.
A kemény magot is jobban lehet kezelni, ha teszt után normális életet élhet a következő 25-48 órában.
Reggel csinálsz egy tesztet. Ha pozitív tudod mit kell tenni, PCR teszt és karantén. Ha negatív, akkor azt tehetsz meg, amit pandémia nélkül megtehetnél. Mi ebben a érthetetlen vagy feldolgozhatatlan?
Még egyszer. A gyorsteszt annyit jelent, hogy nem vagy aktív fertőző.Ezért 48 óra a maximális időtartam amíg elfogadható az eredmény.
Tesztet szinte korlátlan számban tudunk végezni. Egyetlen hónap alatt felére eset az ára, az élelmiszer üzletekben. És a gyártási kapacitásokat még jelentősen bővítik a gyártók.
A lezárásokkal ellentétben a teszt az egyetlen elfogadható megoldás. A legkevesebb korlátozás mellett nyújt élhető életet. Működhet a gazdaság, Az egészségügy túlterhelése is csökkenne.
Ha egy fertőző személyt - nem feltétlenül - beteget, elkülönítjük az egészségektől. Sokkal jobb megoldás mint a mai, amikor az egészségeseket zárjuk be és a fertőzőket hagyjuk szabadon terjeszteni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#94156) this is life válasza Wn2tl (#94148) üzenetére


this is life
Ármester

Válogatni ott érzem jogosnak , ahol az egészségi állapot miatt , nem mindegy , hogy melyiket kapja az ember , vagy ha gyengébb hatékonyságúról van szó ..stb, tény lehet mindegyikre pro es kontra érveket felhozni .

Csapee
Autóval megyek ,emiatt a hp nem játszik :DDD vagy ki tudja :D .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94157) csapee válasza pw12345 (#94154) üzenetére


csapee
senior tag

Egy szó : SZARKAZMUS

Csapee

(#94159) Wn2tl válasza this is life (#94156) üzenetére


Wn2tl
tag

Mivel nem kötelező a dolog, jogában áll bárkinek válogatni, ha retteg és oltakozni akar ahhoz is. :)

Btw már hónapok óta mondom, hogy Április-tól rohamosan esnek majd az esetszámok. Hát tessék itt a jó idő szakad is befele már egy hete a grafikon.

[ Szerkesztve ]

(#94160) S e t h válasza Wn2tl (#94159) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ekkora szakértelemmel ott a helyed az operatív törzsben.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#94161) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Napi új fertőzöttek száma: 6566 (előző naphoz képest: -2071)
Napi új halálos áldozatok száma: 211 (előző naphoz képest: -31)
Kórházi ellátást igénylők száma: 11 571 (előző naphoz képest: -188)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 1440 (előző naphoz képet: +3)
Az első dózissal oltottak száma: 2 312 501 fő (+76 770 a szombati közlés óta)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 905 117 fő (+14 115 a szombati közlés óta).

(#94162) szabi__memo válasza szabi__memo (#93947) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem sikerült amit a vezér bejelentett

(#94163) lacos001 válasza Stanlee (#94147) üzenetére


lacos001
senior tag

Igen....

Még megérteném vhol...ha ezt akkor találják ki, amikor hegyekben áll a sarki zöldségesnél is a szuri. Tudtommal nem igy van.
Nagyon meg nem kellene erőltetni ezt a szúrassad magad kötelezően, mert különben nem mész be sehová....Rengeteg van aki nem kaphatja meg a nagy tudományos duma szerint és nem is kerül 2022 év vége előtt sorra, akármennyire is strapálják magukat.
El kellene már felejteni, hogy ez egy akkora gyilkos cucc. Ha az lenne, nem igy cselekedne senki, nem szarná telibe rengeteg ember amit olvas/hall/lát. Szép tuningot kapott ez az egész. Számtuningot.

Perszepersze, a kórház telítődik, jajj a nagymamák/nagypapák..most meg a fiatalok/gyerekek. Ez után jönnek a háziállatok, a pálmafa, a szekrény, a cipőnyom.
Sok lesz ez már.

Itt is egyik tartományban itt, már Niedersachsenban.. szabadon kószálhatsz, éttermeken és kultúrális dolgokon kivül szinte minden nyitva de éjszaka ki ne merd tenni a lábadat.
A másikban BW, ami volt keddig szinte semmi sincs nyitva, viszont este mehetsz dolgodra.
Itt most pár nap múlva Oldsmobil találkozó egy csarnokban, de a Stadtpark lezárva. :D

Bwben nyelv alá dugós a teszt a kölyköknek, itt agybafúrós...Ott heti egy és önkéntes, itt minden nap reggel mikor majd megy és kötelező. Ha megy.. április 12től, h-sz-p, következő héten k-cs...okos...

Tegnap szétszakadtam a nevetéstől.....
Gyorsan kellett egy kábel és egy gagyi polcos vmi a tárolóba. Eltetettem Obiba, hozzuk el. Ok, 9kor mehettünk.
Simán átvettük. Jajj a kábel...Na mondom akkor beszaladok ha már nyitva van.
Nem engedtek be, mert "privat ember nem mehet be, csak a céges ember", aki ugye vesz egy tonna csemperagasztót vagy éppen 8 konyhalapot leszabat. :D Beszarás...Mi a különbség?
Semmi gond, akkor irány a Kaufland, ami mellette van. Kábel beszerzése akadálytalanul lezajlott.

(#94164) Lauda válasza szabi__memo (#94161) üzenetére


Lauda
félisten

Jófelé haladunk, a kórházi ellátottak csökkennek és viszonylag szépen halad az oltás is.

(#94165) bigdady válasza szabi__memo (#94162) üzenetére


bigdady
nagyúr

A 2,5 húsvétra? Holnap meg lesz kb

[ Szerkesztve ]

(#94166) Hieronymus válasza pw12345 (#94135) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Téged, azért kell korlátozni, mert a vírustagadó, gődényista meglátja, hogy te szabadon lófrálsz (amúgy miben korlátoznak? este 10 után a bajkeverők, meg a bűnözők mászkálnak, le akarod üttetni magad?), elkezd hőbörögni miatta, hogy "te mér?" és még pofán is vághat."

Ez elég demagógra sikerült mondat.
A gödényista is szabadon lófrálhat legalább 1 napig, negatív teszt után. Kevesebb is lenne belőlük,

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#94167) Fire/SOUL/CD válasza szabi__memo (#94162) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én azért ezzel a napi ~91K-val ki vagyok békülve...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#94168) bigdady válasza Fire/SOUL/CD (#94167) üzenetére


bigdady
nagyúr

Munkaszüneti nap és oltópont miatt gondolom

(#94170) lacafaca


lacafaca
őstag

sokatoknak ki kellene próbálni a "cryptotőzsdézést" (a sima nem jó, az túl nyugis)...csak az érzés miatt, ami persze inverz, de mindennapos :DDD amikor emelkednek a számok bódottá, mikor zuhanunk, akkor fear...megedződne mindenki ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94171) radi8tor válasza bigdady (#94168) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, mondta is valamelyik kórház igazgató, hogy most könnyebb dolguk van húsvét miatt, mert a többi szakrendelés nem fogad betegeket és csak ezzel foglalkozik az egész kórház.

⭐ Stella

(#94172) szabi__memo válasza Fire/SOUL/CD (#94167) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem rossz. Csak a bejelentett szombati cél nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#94174) ivana válasza pw12345 (#94143) üzenetére


ivana
Ármester

Azon kívül, hogy a szputnyikot még nem engedélyezték az EU-s bürokraták semmilyen objektív szempont nem szól ellene. Sőt elég sok orvos szerint az a legjobb, mert ismert, bevált technológia és a hatékonysága is nagyon jó.

A magyar helyeírás szabályai szerint az orosz szavakat fonetikusan írjuk át.

[ Szerkesztve ]

(#94175) -Skylake- válasza #20749568 (#94058) üzenetére


-Skylake-
addikt

Igen , nagyjából ez lesz. Fajunk azért tudott ilyen sokáig fennmaradni és fejlődni, mert jól tud adaptálódni a környezethez. Az egy nagyon romantikus gondolat, hogy majd 2-3 év globális krízis után egyszer csak vége lesz és akkor eljátsszuk, hogy 2019-2022 nem is létezett, csak irreális elképzelés. Visszasírni pedig nem kell, igazodni kell az új helyzethez, aztán mikor jön egy még újabb helyzet akkor meg ahhoz is igazodni és így tovább.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#94176) Micsurin válasza lacafaca (#94170) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha jót választasz jellemzően nincs nagy gáz, nem main stream coinokat kell választani :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#94177) radi8tor válasza szabi__memo (#94172) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Simán lehet hogy 10000-en nem mentek el mondjuk AZ miatt.

⭐ Stella

(#94178) lacafaca válasza Micsurin (#94176) üzenetére


lacafaca
őstag

sacc 50 féle van zsákban :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94179) szabi__memo válasza radi8tor (#94177) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen, de az már a lejelentett volt akik mondták hogy mennek... Persze meg lehet változtatni a véleményt.
Ezért voltam kíváncsi

(#94180) bigdady válasza szabi__memo (#94172) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mi volt az?

(#94181) radi8tor válasza bigdady (#94180) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#94182) bigdady válasza radi8tor (#94181) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mennyi lett?

(#94183) radi8tor válasza bigdady (#94182) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Beütött neked a sonka? :D Nemrég írta szabi_memo: [link]

⭐ Stella

(#94184) szabi__memo válasza radi8tor (#94183) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én is pont ezt akartam kérdezni csak nem sonkával.
Sonkával azért jobb :D
(és direkt arra válaszoltam amiben tegnap küldtem a tervet is :))

[ Szerkesztve ]

(#94185) Lauda


Lauda
félisten

Nagyon beindult a verkli, 28 éves, egészségesnek tartott embereket is oltják már: [link]

(#94186) Ricardo válasza -Skylake- (#94175) üzenetére


Ricardo
félisten

" igazodni kell az új helyzethez, aztán mikor jön egy még újabb helyzet akkor meg ahhoz is igazodni és így tovább."

Így működik az evolúció.

(#94187) -Skylake- válasza Ricardo (#94186) üzenetére


-Skylake-
addikt

Pontosan. Ezért kell elengedni a "majd visszatérünk a 2019 előtti világhoz" témát, mert nem fogunk. Sokszor megváltozott már a világ, most is megváltozik. Egyébként túl kellene látni a "kényelmetlen a maszk" témán és akkor látnánk, hogy azért pozitív változásokat is hoz ám magával a helyzet, pl a munka újragondolása. Mert az egy újra gondolás, hogy eddig bejártál meg haza amivel elment napi 1-2 óra, de kiderült, hogy erre igazából nincs szükség. Így sok embernek konkrétan hetente 5-10 órával több ideje juthat másra úgy, hogy közben minden korábbi teendőjét el tudja végezni. Persze nyilván hosszútávon ez káros is lehet, mert degradálódnak az emberi kapcsolatok, hisz nem találkozol senkivel egész nap , de a tanulság a középút, hogy néha be kell menni, de ha nem tudsz/nem akarsz , akkor bizonyítottan felesleges , mert HO is tökéletesen el lehet végezni a munkát.
Azaz a koronavírus megmutatta, hogy a valóságban sokkal nagyobb a flexibilitás mint előtte hitték a cégek/munkáltatók és ha ebből tanulnak, akkor a jövőben sokkal könnyebb lesz az időbeosztás , mert nem kell kötelezően beleszámolnod a 1-2 óra utazást és a 8-9 óra munkaidőt a napodba, mert megoldható máshogy is.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#94188) Parci válasza Wn2tl (#94159) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez igen! bizonyára azért platózik a járvány, mert kisütött a nap (arcpálma). ha beborul, újra megugrik majd!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94189) Micsurin válasza -Skylake- (#94187) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Jah bemászott a munka a lakásba a magyar értelmezésben és már este 8 és reggel 7-kor is zargatható az ember.

Ebédszünetet mindenki le sem sajnálja etc, nagy fejlődés. :))

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#94190) ProEvoFan válasza Lauda (#94185) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nem baj.Aki nem fogadja el (mondjuk én csak a kínait nem mertem volna magamba szúrtatni) akkor kapja meg az helyette, aki regisztrált.Gondolom így jutnak hozzá az ehhez hasonló emberkék a vakcinához.

[ Szerkesztve ]

(#94191) radi8tor válasza Micsurin (#94189) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na igen, nem egyszer látom, hogy a főni este 9-kor emailezget.

⭐ Stella

(#94193) -Skylake- válasza Micsurin (#94189) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hát nézd, engem aztán hívhatnak reggel 7kor , mert nem veszem fel. Imádom egyébként, hogy a levezetésemet azzal sikerül megcáfolni, hogy a munkáltatód egy fasz és munkaidőn kívül hívogat Te pedig munkaidőn kívül állsz neki dolgozni. Ebédszünetem is van. Semmit, konkrétan semmit nem von le a mondanivalóm értékéből az, hogy olyan munkáltatónál dolgozol ahol gyak. leszarnak. Sokakat nem szarnak le, nekik pedig tök jó, hogy reggel dugóban állás helyett mondjuk ki tud porszívózni meg berakni egy mosást, így délután ezzel már nem kell foglalkozni.

Úgyhogy igen , nagy fejlődést hozott a covid.

(válts munkahelyet.)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#94194) szabi__memo válasza #20749568 (#94192) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De ez nem érint mindenkit, így felesleges ilyeneket kommunikálni. Mindenki tudja a saját helyzetét

(#94196) szabi__memo válasza #20749568 (#94195) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De a péknek miért érdekes hogy más világ lesz ha az ő munkáját abszolút nem érinti. Jobb lesz neki tőle ha tudja hogy informatikában nem kell bejárni?
(esetleg még rosszabb?:))

(#94197) -Skylake- válasza #20749568 (#94192) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hát igen, de mindketten tudjuk, hogy ezt miért nem lehet. Az emberek többsége attól bepánikol, ha nem tudja mi lesz holnap. Hogy magyarázod meg nekik, hogy egy alapvető változás küszöbén áll és ÉVEKIG fog tartani, amég kialakul majd az út, addig meg majd meglátjuk ? Ha ezt kimondanák akkor borulna csak igazán minden, egyértelmű, hogy ezt nem hagyják.

Gondolj arra, hogy mekkora szerencse , hogy mondjuk Te vagy annyira intelligens, hogy ezt átlátod és hiába mondják hogy ezmegaz, Te tudod, hogy itt változás lesz , változás van. Fel tudsz készülni. Nem neked vagy nekem kommunikálnak hanem a fodrásznak meg a pincérnek aki egy kommentre van az öngyilkosságtól vagy a parlament felgyújtásától.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#94199) szabi__memo válasza #20749568 (#94198) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És ezeket ki tudja szerinted??

(#94200) Z.É.T. válasza Parci (#94188) üzenetére


Z.É.T.
őstag

A növekedés már kevésbé meredeken ível felfelé.
Ennek lehet örülni.
Egyelőre csak ennek.
Azért érdemes ránézni az aktívak alakulására, 2020 dec 19-es trendforduló után 2 hónap alatt sem esett vissza harmadára, aztán kukkantsunk rá az elmúlt 1 hétre.
koronamonitor táblázata - katt
(első fül, aktív fertőzöttek)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.